quote:
Op donderdag 16 juli 2009 00:51 schreef F04 het volgende:Ik ben zelf van mening dat we zwakbegaafde ouders het best kunnen steriliseren, vaak kunnen zij met moeite voor zichzelf zorgen, maar nog moeilijker met kind. Want stel als het kindje een jaar of 8 is en hulp nodig heeft bij zijn of haar huiswerk, waar moet je naartoe als je eigen ouders geen ruk snappen en zelf niet kunnen lezen?
Dit zijn geen mensen die met moeite voor zichzelf kunnen zorgen, ze woonden en wonen gewoon zelfstandig.
En dat 8-jarige kind gaat gewoon naar iemand anders voor die hulp, dat is namelijk heel normaal, je wil niet weten hoe vaak ik vriendjes van mijn kinderen heb geholpen met hun huiswerk want als hun vader/moeder het uitlegt snapten ze er niets van, en dat waren toch 'normale' ouders.
Dus tja, als je dan aan het steriliseren slaat, moeten die dan ook, ze kunnen hun kind immers ook niet helpen met het huiswerk? En hoe zit het met ouders met een lichamelijk handicap, die kunnen ook een boel dingen niet waar een kind wel behoefte aan heeft .. je zal maar verschrikkelijk goed piano kunnen spelen en je vader is doof, of je bent een ster in het ballet en je moeder is blind , en wat als je vader in een rolstoel zit terwijl jij topscoorder bent van je ploegie, nooit samen een balletje trappen ..
quote:
Het lijkt me helemaal erg als zwakbegaafde stelletjes een kind krijgen in een instelling, ondanks dat het kan en mag dat zwakzinnigen kinderen mogen krijgen vind ik zelf dat kinderen wel echt kinderen mogen zijn, en dat kan niet als je moet opgroeien in een instelling of waar ouders niet eens voor zichzelf kunnen zorgen. Tevens zal het dan vast ook zo zijn dat het kindje zelf ook meer kans heeft om zwakbegaafd te zijn, IQ is voor +/- 80% erfelijk.
Dat is toch allemaal niet van toepassing hier, die mensen wonen zelfstandig en werken voor hun inkomen.
Btw, er zijn veel oorzaken van zwakbegaafdheid, erfelijkheid is daar maar een kleine fractie van, het leeuwendeel komt toch echt door infecties voor of na de geboorte en door zuurstof tekort tijdens de bevalling ..voor de rest neem ik aan dat je in de war bent met mensen met een verstandelijke handicap, zwakbegaafden zijn alleen wat trager met begrijpen, maar dat wil niet zeggen dat ze het niet kunnen begrijpen.