quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 10:34 schreef HzHertz het volgende:
IK snappen jou! topic ik last van ook.
Precies, dat maakt het zo lastigquote:
Ik heb het niet over allochtonen... :S Bij hun kan ik het nog begrijpen.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 10:40 schreef SadKingBilly het volgende:
Gewoon desbetreffend marokkaans kutjochie voorzien van een vuist in zijn gezicht.
Mocht het een blank kind zijn, de ouders laten steriliseren. En het kind eveneens.
Overigens verloedert niet alleen onze taal maar de gehele samenleving. Fijn toch, die multicultuur?
Inderdaad taalverloedering.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 10:45 schreef Koffielurk01 het volgende:
[..]
Ik heb het niet over allochtonen... :S Bij hun kan ik het nog begrijpen.
Ik heb het over autochtonen... echte 'Nederlanders' die hun taal amper beheersen.
De enige plaats die ik me voor kan stellen waar ze zo praten is toch echt de kleuterschool...quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 11:14 schreef afcajos het volgende:
Episch TS, klagen over taalverloedering en vervolgens zelf een groep 8 taalfout maken![]()
Maar waar kom jij überhaupt mensen tegen die zeggen: "Ik ga even ophalen doen"Je woont zeker in Limburg.
"BIJ HUN KAN IK HET NOG BEGRIJPEN"quote:
Dat vind ik ook een mooi voorbeeld van verloedering.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 11:19 schreef afcajos het volgende:
[..]
"BIJ HUN KAN IK HET NOG BEGRIJPEN"
HET MOET ZIJN: "VAN HEN KAN IK HET NOG BEGRIJPEN" KLAPJOSTI!
Mijn Caps-lock hingquote:Op dinsdag 21 oktober 2008 11:21 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Dat vind ik ook een mooi voorbeeld van verloedering.
Hehe, ik wist het...quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 11:19 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Van hen kan ik het nog begrijpen.
Maar hij doet wel zijn best, althans, die indruk krijg ik.quote:
Nee hequote:Op dinsdag 21 oktober 2008 11:26 schreef Gizmo112 het volgende:
Gelukkig dragen de vele smileys niet bij tot de verloedering van de taal.
een topic over taal openen en dan een supergrote fout makenquote:Op dinsdag 21 oktober 2008 10:45 schreef Koffielurk01 het volgende:
[..]
Ik heb het niet over allochtonen... :S Bij hun kan ik het nog begrijpen.
Ik heb het over autochtonen... echte 'Nederlanders' die hun taal amper beheersen.
En jij die te laat inhaakt op mijn taalfout...quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 11:38 schreef Afhaalchinees het volgende:
[..]
een topic over taal openen en dan een supergrote fout maken
Kom maar op.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 12:50 schreef cheqy het volgende:
Het is geen verloedering maar een verandering en dat is al eeuwen bezig. Lees bijvoorbeeld eens een stuk tekst uit de 15e eeuw. Wedden dat je het niet snapt.
Het is wel degelijk verloedering.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 12:50 schreef cheqy het volgende:
Het is geen verloedering maar een verandering en dat is al eeuwen bezig. Lees bijvoorbeeld eens een stuk tekst uit de 15e eeuw. Wedden dat je het niet snapt.
TS ookquote:Op dinsdag 21 oktober 2008 13:24 schreef GretchenFetchin het volgende:
OP houdt van vechten tegen de bierkaai.
Nee, een taalverandering is een geleidelijk proces, waar gaandeweg een toenemend aantal taalgebruikers voor de vastgelegde regel een andere toepast, zodanig dat op een gegeven moment besloten kan worden dat de overtreding van de regel (ook) de norm wordt.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 13:21 schreef Walter81 het volgende:
[..]
Het is wel degelijk verloedering.
Verandering is wanneer men een taalregel verandert:
Vroeger was het 'perenboom', want een boom bevat méér dan 1 peer. Maar volgens mij was het wel 'hondehok', want een hok kon voor 1 hond zijn.
In 1995 (ik kan er naast zitten met het jaar) sprak men af dat overal die tussen-n komt, op een aantal uitzonderingen na.
Dat noemen we verandering.
Verloedering is wanneer men zelf niet eens weet hoe het moet, en maar verkeerde woorden te pas en te onpas door elkaar gebruikt. Dit heeft niets met verandering te maken.
Fatsoenlijke interpunctie lijkt ook al te veel gevraagd tegenwoordig.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 11:23 schreef Koffielurk01 het volgende:
[..]
Hehe, ik wist het...
Hier dit bedoel ik nou met taalverloedering... iedereen in mijn omgeving zegt zowat hun... het kruipt er gewoon in.
Dat gebeurt niet alleen bij scholieren, een poosje terug mocht ik het verslag van iemand tegenlezen.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 13:42 schreef Walter81 het volgende:
Ik herinnerde me weer een item uit EénVandaag, dat ik een tijdje terug gezien heb.
Dat ging over SMS- en MSN-taal, en de gevolgen hiervan. Dit sluit goed aan bij de taalverloedering.
En dan vooral die domme reacties van die scholieren op hun eigen fouten.![]()
EénVandaag - 10 juli 2008
Expres verkrachten is sowieso not done!quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 13:54 schreef Moozze het volgende:
Ik zal heus ook wel eens een foutje maken maar ik doe wel mijn best. Mensen die expres de Nederlandse taal verkrachten zijn veel erger!
Alsof ze niet opletten op sgol.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 13:58 schreef Biermeisje het volgende:
[..]
Expres verkrachten is sowieso not done!
Hier geldt voor Nederlands hetzelfde als wat voor alles tegenwoordig geldt. Men heeft tegenwoordig zo'n mentaliteit van : 'boeiend dat ik het fout doe'. Het interesseert de mensen niet dat het dom staat. Ik maak ook wel eens een typefoutje en zeker op sites als Fok ga ik niet ieder bericht helemaal nalezen op fouten. Maar 'ik werdt', dat ziet er toch niet uit. Ik krijg het niet voor elkaar om zoiets te schrijven.quote:Op dinsdag 21 oktober 2008 14:15 schreef Kees22 het volgende:
Een tijd geleden een aflevering van NOVA over het idee om Turks te geven in de eerste klas van de middelbare school. Natuurlijk moest ook scholieren om hun mening gevraagd worden. Waarop Jeroen Pauw het gesprek opende met de vraag, of Nederlandse les niet beter zou zijn, want hij hoorde in drie zinnen al vijf fouten. De directeur van de school antwoordde: "Ach, over 20 jaar praten we allemaal zo!"
Aan het eind zei de leraar Nederlands, dat de school zich echt profileerde op taal, want er was 5 keer per week in plaats van 4 keer Nederlandse les.
En dan de allochtonen maar de schuld geven!
Ik vraag me dan ook af waar woorden als "is" vandaan komen. Oké, je spreekt "eens" wel een beetje uit als "is", maar ieder normaal Nederlands mens kent het woord "eens" toch? Iedereen heeft toch wel minstens basisschool gedaan?quote:Op woensdag 22 oktober 2008 21:38 schreef Fascination het volgende:
Ts houd je de OP zo kort zodat we je niet op taalfouten kunnen betrappen?
Overigens ben ik 't wel met je eens, de erge taalfouten heb ik 't dan over, zoals "is" ipv "eens" en "ik wordt" bijvoorbeeld.
Da's volgens mij een trend om fonetisch te spellen, net als het 'me' in plaats van 'mij' of 'mijn' en het weglaten van de 'n', bijv. op het eind van werkwoorden.quote:Op donderdag 23 oktober 2008 08:06 schreef Walter81 het volgende:
[..]
Ik vraag me dan ook af waar woorden als "is" vandaan komen. Oké, je spreekt "eens" wel een beetje uit als "is", maar ieder normaal Nederlands mens kent het woord "eens" toch? Iedereen heeft toch wel minstens basisschool gedaan?
Maar doen ze dat dan expres, of weten ze niet beter? In een SMS'je zet ik ook wel eens 'ff', maar ik weet dan ook wel dat dat zo geen Nederlands woord is.quote:Op donderdag 23 oktober 2008 08:41 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Da's volgens mij een trend om fonetisch te spellen, net als het 'me' in plaats van 'mij' of 'mijn' en het weglaten van de 'n', bijv. op het eind van werkwoorden.
Ik denk beide. Ik denk dat er een groep is die het heel goed naast elkaar kan gebruiken, dus dat eigen jongerentaaltje naast het algemeen Nederlands. En ik denk dat er een groep is die de regels van het algemeen slecht beheerst en bij die zul je dit fonetisch spellen ook zien als ze bijv. een officiële tekst moeten schrijven.quote:Op donderdag 23 oktober 2008 08:46 schreef Walter81 het volgende:
[..]
Maar doen ze dat dan expres, of weten ze niet beter? In een SMS'je zet ik ook wel eens 'ff', maar ik weet dan ook wel dat dat zo geen Nederlands woord is.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |