Wat hebben zij dan gekocht ? Toiletpapier bij Ahold ?quote:Op maandag 27 oktober 2008 13:55 schreef henkway het volgende:
alle broekpoepers zijn uitgestapt en de echte mannen hebben bij gekocht
Toen ik het zei was het iets van -5% maar hey dat is nog goed te noemen in deze tijdenquote:
Wat een grapjassen zijn het toch ook, die rating agenciesquote:Fitch verlaagt vooruitzichten ING
(Novum/Dow Jones) - Fitch verlaagt de vooruitzichten voor ING Groep, ING Bank en ING Verzekeringen van stabiel naar negatief en verlaagt de rating voor ING Bank naar B van A/B. Dat maakt de kredietwaardigheidsbeoordelaar maandag bekend.
De negatieve vooruitzichten weerspiegelen het slechtere economische klimaat in Nederland en de mogelijke negatieve impact op de resultaten van de financieel dienstverlener.
ING Groep heeft aangekondigd in het derde kwartaal circa 500 miljoen euro verlies te zullen lijden, na afwaarderingen ter waarde van 1,6 miljard euro voor belastingen.
Fitch stelt dat verdere afwaarderingen niet kunnen worden uitgesloten als de marktomstandigheden verslechteren. Met name een eventuele toename van wanbetalingen van hypotheekpremies in de VS kan een negatieve impact hebben op ING's portefeuille van Alt-A-hypotheekeffecten, die een brutowaarde heeft van 28 miljard euro.
Vorige week liet Fitch zich nog positief uit over de impact van de kapitaalinjectie van 10 miljard in het kernkapitaal van ING door de Nederlandse overheid.
Die kunnen een bedrijf zo makkelijk naar de afgrond brengenquote:Op dinsdag 28 oktober 2008 09:03 schreef SeLang het volgende:
[..]
Wat een grapjassen zijn het toch ook, die rating agencies
ik denk dat ze met deze aankondiging expres gewacht hebben op een redelijk stabiel moment, dus nuquote:Op dinsdag 28 oktober 2008 09:03 schreef SeLang het volgende:
[..]
Wat een grapjassen zijn het toch ook, die rating agencies
Mwah, ING gaat denk ik niet kapot, maar wordt mogelijk wel 100% eigendom van BV-Nederland (BV-Bos)quote:Op dinsdag 28 oktober 2008 10:08 schreef LXIV het volgende:
Als ING kapot gaat, of gemaakt wordt, wie zal het zeggen, is dat ook het failliet van de BV-Nederland. Dat moet men zich wel realiseren!
In het kader van "niks aan de hand mensen, gewoon doorlopen" kunnen we er op rekenen dat ING binnenkort genationaliseerd wordt.quote:(Herhaling van vrijdag gepubliceerd bericht)
Door Maaike Noordhuis
Van DOW JONES NIEUWSDIENST
AMSTERDAM (Dow Jones)--Het ministerie van Financien heeft geen plannen om ING Groep nv te nationaliseren. Dat heeft woordvoerder Remco Dolstra van het ministerie vrijdag gezegd tegen Dow Jones Nieuwsdienst.
"We rekenenen op een rustig weekend. Er is niks waar we mee bezig zijn", aldus de woordvoerder.
Afgelopen weekend meldde ING een kapitaalinjectie van EUR10 miljard te ontvangen van de Nederlandse staat, gebruikmakend van een onlangs door De Nederlandsche Bank opgericht steunfonds voor de financiele sector van EUR20 miljard.
Daarnaast schrapt ING het eindejaarsdividend. Het aandeel ING sloot vrijdag 11% lager op 7,20, nadat het eerder tot 22% verloor, terwijl alle financials in Europa klappen incasseerden.
Een week eerder kelderde het aandeel ING ook al, door geruchten over een kapitaalinjectie van de overheid. ING maakte later die dag bekend in het derde kwartaal een verlies te zullen boeken van EUR500 miljoen.
Jouw vertrouwen is weg. Het vertrouwen van de normale burger zal alleen maar groeien. Die geeft geen moer om of iets op de beurs is of niet, alleen om zijn centen.quote:Op dinsdag 28 oktober 2008 10:14 schreef LXIV het volgende:
Ja, dan hebben we in Nederland nog alleen maar staatsbanken en is het vertrouwen van de burger in de beurs voor de komende 15 jaar verdwenen.
Zie Fortis, die kregen ook eerst 4 miljard. Ja, ook na een miljardeninjectie kan het goed mis gaan.quote:Op dinsdag 28 oktober 2008 12:17 schreef denizi het volgende:
kan ING nog in de problemen raken, na de miljardeninjectie van de overheid, of is dat uitgesloten.. zo ja als gevolg waarvan kan het misgaan met ING?
Voor de miljardste keer: ING zit in een totaal andere situatie dan Fortis. Je kunt ze dus niet vergelijken op die manierquote:Op dinsdag 28 oktober 2008 12:19 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Zie Fortis, die kregen ook eerst 4 miljard. Ja, ook na een miljardeninjectie kan het goed mis gaan.
De aandelenkoers heeft meestal niet echt veel invloed op een bedrijf, echter, als de aandelenkoers zeer laag blijft of zelfs nog verder daalt dan kan bij rekeninghouders wel eens ontstaan dat zij toch het zekere voor het onzekere nemen en hun geld bij ING weg halen. Als dat gebeurt, en misschien gebeurt dat zelfs al, dan zou ING snel in de problemen kunnen komen want ook ING heeft maar een lage voorziening om dat op te vangen.quote:Op dinsdag 28 oktober 2008 12:23 schreef denizi het volgende:
als gevolg waarvan kan het dan slecht gaan.. heeft een daling van de aandelenkoersen daar ook mee te maken..
Mwah, als ING echt zo'n gezond bedrijf was, dan was het nu niet in de problemen gekomen en had het niet bij de Nederlandse overheid aan hoeven kloppen. Ook miljardensteun is geen garantie voor een gezonde continuïteit, Fortis mag wat dat betreft best als voorbeeld gebruikt worden.quote:Op dinsdag 28 oktober 2008 12:27 schreef existenz het volgende:
Voor de miljardste keer: ING zit in een totaal andere situatie dan Fortis. Je kunt ze dus niet vergelijken op die manier
Lees even de vorige 2 topics terug. Ik ga het niet allemaal herhalen wat al 40x gezegd is daarover.quote:Op dinsdag 28 oktober 2008 12:30 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Mwah, als ING echt zo'n gezond bedrijf was, dan was het nu niet in de problemen gekomen en had het niet bij de Nederlandse overheid aan hoeven kloppen. Ook miljardensteun is geen garantie voor een gezonde continuïteit, Fortis mag wat dat betreft best als voorbeeld gebruikt worden.
Tja, Aegon krijgt kapitaalinjectie en mensen met kromme gedachtes dumpen dan ook ING maar weer....quote:Op dinsdag 28 oktober 2008 12:33 schreef AQuila360 het volgende:
Kloot ING![]()
De rest van de bedrijven waar ik aandelen in heb stijgen lekker vandaag maar dat ING moet weer als een baksteen doorvallen!
Nog ff en ik doe ze weg dan maar verlies maar dit schiet toch niet op
Ik weet ook wel dat er tal van josti's zijn die claimen dat ING een gezond bedrijf is, en dat ING geld moest hebben om een A-status bij de kredietbeoordelers te behouden. Sommigen zien dat als een excuus voor het aannemen van 10 miljard overheidssteun, ik zie dat anders. Als ING niet in die verdorven hypotheek producten (Alt-A portefeuille) dan had ING die steun nooit nodig gehad omdat zij dan niet fors af had hoeven schrijven op deze producten. Er is geen enkel excuus voor het aannemen van die 10 miljard van de overheid anders dan dat ING de situatie verkeerd ingeschat heeft en dat de continuïteit door de verkeerde beslissingen geen redelijke garantie meer had. Een gezond bedrijf maakt geen verkeerde beslissingen die de kans op continuiteit sterk verminderen.quote:Op dinsdag 28 oktober 2008 12:33 schreef existenz het volgende:
Lees even de vorige 2 topics terug. Ik ga het niet allemaal herhalen wat al 40x gezegd is daarover.
Ja, dat zou voor een groot probleem zorgen. En mogelijk lijken die er nog in de kast zitten kunnen voor problemen zorgen, maar daar zijn nog weinig/geen aanwijzigen voor.quote:Op dinsdag 28 oktober 2008 12:36 schreef denizi het volgende:
so let me get this straight, de enigste oorzaak waardoor het slecht kan gaan met ING als iedereen zijn geld tegelijkertijd wil opnemen.. zijn er verder geen andere mogelijke oorzaken waardoor het met ING slecht kan gaan?
Aah, jij werkt bij ING omdat jij weet dat het een verkeerde beslissing was....quote:Op dinsdag 28 oktober 2008 12:38 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Ik weet ook wel dat er tal van josti's zijn die claimen dat ING een gezond bedrijf is, en dat ING geld moest hebben om een A-status bij de kredietbeoordelers te behouden. Sommigen zien dat als een excuus voor het aannemen van 10 miljard overheidssteun, ik zie dat anders. Als ING niet in die verdorven hypotheek producten (Alt-A portefeuille) dan had ING die steun nooit nodig gehad omdat zij dan niet fors af had hoeven schrijven op deze producten. Er is geen enkel excuus voor het aannemen van die 10 miljard van de overheid anders dan dat ING de situatie verkeerd ingeschat heeft en dat de continuïteit door de verkeerde beslissingen geen redelijke garantie meer had. Een gezond bedrijf maakt geen verkeerde beslissingen die de kans op continuiteit sterk verminderen.
Mwah, ik vind het wel verstandig. We weten allemaal hoe de Nederlandse overheid met het bezit van aandeelhouders om gaat... voor je het weet is het weggeroofd.quote:Op dinsdag 28 oktober 2008 12:35 schreef existenz het volgende:
Tja, Aegon krijgt kapitaalinjectie en mensen met kromme gedachtes dumpen dan ook ING maar weer....
Waarom zou ik bij ING moeten werken? Ik kan het zo ook wel zien dat het instappen in die Alt-A hypotheken een buitengewoon slecht idee was, anders zou je er niet miljarden op af hoeven schrijven.quote:Op dinsdag 28 oktober 2008 12:40 schreef existenz het volgende:
Aah, jij werkt bij ING omdat jij weet dat het een verkeerde beslissing was....
Gelukkig schrijft elke bank momenteel miljarden af en heeft dat dus helemaal niets met alleen ING te maken.quote:Op dinsdag 28 oktober 2008 12:41 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Waarom zou ik bij ING moeten werken? Ik kan het zo ook wel zien dat het instappen in die Alt-A hypotheken een buitengewoon slecht idee was, anders zou je er niet miljarden op af hoeven schrijven.
No shit, Einstein!quote:Op dinsdag 28 oktober 2008 12:41 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Waarom zou ik bij ING moeten werken? Ik kan het zo ook wel zien dat het instappen in die Alt-A hypotheken een buitengewoon slecht idee was, anders zou je er niet miljarden op af hoeven schrijven.
Echt onzin. Er zijn tal van banken die geen afschrijvingen hoeven te doen, ze hebben nooit in deze slechte producten geïnvesteerd en hebben geen leningen verstrekt die ze nooit meer terug zien. Ik denk dan aan een groot aantal Rabo-bank filialen en ik denk aan kleinere regionale banken (Triodos-bank bijvoorbeeld). Het zijn de grote multinationale banken die met een hype mee zijn gegaan en daarmee de continuiteit en nog veel erger het vertrouwen van hun rekeninghouders op het spel hebben gezet.quote:Op dinsdag 28 oktober 2008 12:42 schreef existenz het volgende:
Gelukkig schrijft elke bank momenteel miljarden af en heeft dat dus helemaal niets met alleen ING te maken.
Heel veel ondernemingen, personen, toezichtghouders hebben lopen kloten. Maar om daarvoor ING te laten doodbloeden is zeker geen optie.quote:Op dinsdag 28 oktober 2008 12:48 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Echt onzin. Er zijn tal van banken die geen afschrijvingen hoeven te doen, ze hebben nooit in deze slechte producten geïnvesteerd en hebben geen leningen verstrekt die ze nooit meer terug zien. Ik denk dan aan een groot aantal Rabo-bank filialen en ik denk aan kleinere regionale banken (Triodos-bank bijvoorbeeld). Het zijn de grote multinationale banken die met een hype mee zijn gegaan en daarmee de continuiteit en nog veel erger het vertrouwen van hun rekeninghouders op het spel hebben gezet.
http://www.fd.nl/artikel/10389555/ing-fortis-gelijker-dan-anderenquote:ING en Fortis: gelijker dan anderen?
28 oktober 2008, 7:22 uur | FD.nl
Door: Jan Maarten Slagter
Jan Maarten Slagter is directeur van de Vereniging van Effectenbezitters.
Valt u ook een patroon op? Op vrijdag 26 september kwam Fortis met een persbericht waarin de (toen nog) Nederlands-Belgische bank-verzekeraar zichzelf omschreef als “solide”. Zowel de kapitaalspositie als de toegang tot financiering was op dat moment in orde. Een kapitaalsuitbreiding “werd niet voorzien”. ’s Avonds trad de ceo af en maandagochtend bleek de onderneming ruim euro 11 mrd aan nieuw kapitaal te hebben aangetrokken van de Benelux-overheden.
Daarmee leek Fortis gered. Minister Bos verdedigde de operatie in de Tweede Kamer. Ondertussen tikte hij onder de regeringstafel zijn duimen blauw op zijn Blackberry. Op vrijdagavond bleek de Nederlandse staat alle Nederlandse Fortis-onderdelen, inclusief de Nederlandse romp van ABN Amro, te hebben gekocht. Zondag volgde het Belgische deel richting de Belgische staat.
Op vrijdag 17 oktober kwam ING met een persbericht waarin de Nederlandse bank-verzekeraar zichzelf omschreef als “solide”. Zowel de kapitaalspositie als de toegang tot financiering was op dat moment in orde. Eerder die dag was de koers met 20% geduikeld op basis van het gerucht dat de onderneming een miljardeninjectie van de Nederlandse overheid zou vragen. Hierover was het persbericht kort maar vaag: de merites van het ‘potje van Bos’ zouden worden bestudeerd zodra hier meer details over bekend waren. Geen haast, kortom.
Zondagavond bleek het potje voor de helft (euro 10 mrd) in ING te zijn gestoken. Volgens ceo Michel Tilmant waren de marktomstandigheden de laatste weken zo dramatisch veranderd dat ING niet anders kon dan zijn kapitaalspositie aanmerkelijk versterken. De speciaal voor de gelegenheid uitgevonden ‘effecten’ leveren de staat een aantrekkelijk rendement op van minimaal 8,5% (mits er in het betreffende jaar dividend wordt uitgekeerd), met een interessante exitmogelijkheid: als ING de stukken wil inkopen betaalt ze 150% van de uitgifteprijs. Met twee overheidscommissarissen, ook een niet in de ING-statuten voorziene vondst, staat ING voortaan onder curatele van Bos.
Wanhopige tijden vragen om wanhopige maatregelen, zeggen de Engelsen. Maar de gang van zaken bij beide financials roept een fundamentele vraag op over wat beleggers mogen verwachten van de bedrijven waar ze hun geld aan toevertrouwen. Zowel in het geval van Fortis als in dat van ING is mijn sterke indruk dat beleggers bewust niet de volledige waarheid is verteld. De gedachte daarbij was vermoedelijk dat een leugen om bestwil gerechtvaardigd was om erger te voorkomen: het mogelijk omvallen van een grote financiële instelling met alle schade voor het financiële systeem van dien.
Dat zou betekenen dat voor financials een andere standaard geldt dan voor de rest van de beurs. Als dat zo is, moet dat via de reguliere democratische kanalen worden vastgelegd in regelgeving. Tot het zover is, beschouw ik iedere openbare bevestiging van de goede gezondheid van een bank of verzekeraar als een verkoopsignaal.
Das echt geen geld, ik vermoed dat Bos nog een paar weken wacht tot ING op 3 euro ofzo staat, en dan een meerderheidsbelang inkoopt voor een prikkie.quote:Op dinsdag 28 oktober 2008 12:54 schreef PietjePuk007 het volgende:
Ze hebben 2,16 miljard aandelen, laat zeggen 6 euro p stuk. Dat is bijna 13 miljard. Kan je voor 13 miljard dus 51% aandelen creëren en klaar is Wouter.
Alles kan in paniek.
quote:Op dinsdag 28 oktober 2008 13:09 schreef pberends het volgende:
[..]
http://www.fd.nl/artikel/10389555/ing-fortis-gelijker-dan-anderen
Als zelfs de VEB-directeur het ergste vreest...
We zitten nu toch al onder de 6?quote:Op dinsdag 28 oktober 2008 13:20 schreef karim. het volgende:
ING zal echt niet worden overgenomen door de staat, wellicht nog een injectie, en een koers onder de 6. Maar nationaliseren? Neuh
Daar is ING natuurlijk niet mee geholpen. ING heeft gewoon een kapitaal injectie nodig en dat bereik je niet door aandelen op de beurs te kopen.quote:Op dinsdag 28 oktober 2008 14:03 schreef LXIV het volgende:
Het is een vicieuze cirkel waarin ING zich bevindt. Het vertrouwen van spaarders stijgt natuurlijk ook niet wanneer de beurskoers zakt. Als de lage beurskoers het probleem is dan kan Bos natuurlijk óók gewoon marktaandeel verwerven door op de beursvloer te kopen, maar dat zou dan uniek zijn.
Je praat alsof ING een drug addicted patient is die weer een shot nodig heeft. Niet gek, deze vergelijking.quote:Op dinsdag 28 oktober 2008 14:10 schreef SeLang het volgende:
[..]
Daar is ING natuurlijk niet mee geholpen. ING heeft gewoon een kapitaal injectie nodig en dat bereik je niet door aandelen op de beurs te kopen.
Dat weet ik natuurlijk niet, maar als je ziet wat anderen aan Atl-A moesten afboeken + waarschijnlijk enorme verliezen op beleggingsportefeuilles (zie pensioenfondsen) dan is er een redelijke kans dat ING meer nodig heeft. Speculatie dat er meer nodig is is denk ik de hoofd reden voor de daling van ING. Btw: met de eerste kapitaalinjectie had de markt ook gelijk.quote:Op dinsdag 28 oktober 2008 14:11 schreef LXIV het volgende:
Waarom heeft ING (weer) een kapitaalinjectie nodig dan? Waar haal je dat vandaan?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |