hm, die opmerking dat het team in de F1 blijft is niet zo zwart wit als het daar staat. Volgens Autosport heeft Toyota dit gezegd:quote:Op maandag 27 oktober 2008 12:43 schreef Peterselieman het volgende:
Nog meer goed nieuws, Eerder doken er verhalen op dat Toyota zou verdwijnen uit de Formule 1 en zich daarna bezig zou houden met Le Mans, maar Toyota-president John Howett heeft gezegd dat het team voorlopig in de Formule 1 blijft, omdat het denkt de stap naar het winnen van wedstrijden over niet al te lange tijd kan maken.
Toyota blijft in Formule 1
Oftewel Toyota blijft alleen in de F1 tot 2012 als de standaard motoren er niet komen. Als Mosley's plannen voor een standaard motor vanaf 2010 door gaan, zou 2009 dus wel eens Toyota's laatste jaar in F1 kunnen worden.quote:"Toyota are committed to succeeding in Formula One for the long-term and our objective in Formula One is to win - we exist to win and we are committed to doing that," said a team statement.
"However, we believe Formula One must remain a technological challenge; this is an important point for Toyota and provided this does not change we expect to continue in F1 until at least 2012."
Cosworthquote:Op maandag 27 oktober 2008 16:57 schreef Ared het volgende:
zul je zien dat het een Maybach, Rolls, Maserati, Acura, Lexus of Nissan motor wordt
of misschien toch weer een Mecachrome, ik zie Briatore er toe in staat
Als dit geen loos dreigement is dan zie ik de FIA snel terug krabbelenquote:MILAAN - Ferrari overweegt een vertrek uit de Formule 1 als alle deelnemende auto's vanaf 2010 een standaardmotor krijgen. Dat heeft de Italiaans renstal maandag in een verklaring laten weten.
Zowel formule 1-baas Bernie Ecclestone als Max Mosley, president van de internationale autofederatie FIA, maakte eerder deze maand bekend dat ze voorstander zijn van standaardmotoren in de koningsklasse van de autorace.
Ze denken op die manier de kosten te drukken. Ze overwegen hun plannen in 2010 in te voeren.
De wereldautosportbond maakte maandag bekend dat een aantal partijen interesse heeft getoond om alle motoren en versnellingsbakken vanaf 2010 te gaan leveren.
Uiterlijk 7 november moeten geïnteresseerde partijen hun bod inleveren op de burelen van de FIA.
Laat de reacties met; Nu zal de FIA wel luisteren want het is Ferrari, maar komenquote:Op maandag 27 oktober 2008 19:57 schreef kepler het volgende:
Ferrari dreigt met vertrek uit F1
[..]
Als dit geen loos dreigement is dan zie ik de FIA snel terug krabbelen
Mwoah of ze moeten er een 3,5L V12 in mogen proppen...quote:Op maandag 27 oktober 2008 17:30 schreef Ared het volgende:
ah bah, geen Cosworth. Ik weet dat ze een belangrijk deel uitmaken van de F1 historie, maar wat mij betreft mogen ze daar echt blijven, in het verleden. Vond de laatste jaren met Jaguar en Minardi enzo behoorlijk onderweldigend, zowel qua snelheid als betrouwbaarheid.
Ok, ze zijn ondertussen weer onafhankelijk van Ford, maar toch... nee, liever niet.
Toch, ik zie het helaas al voor me. De raceklasse die vroeger bekend stond als F1, nu met 18 auto's met allemaal dezelfde 4 in lijn 1.8 liter Duratec motoren. Bah, bah en nog eens bah.
haha, kunnen we verwachten natuurlijkquote:Op maandag 27 oktober 2008 20:00 schreef Trystar het volgende:
[..]
Laat de reacties met; Nu zal de FIA wel luisteren want het is Ferrari, maar komen
Eensch!quote:Op maandag 27 oktober 2008 20:06 schreef 4-elements het volgende:
Belachelijk plan om een standaardmotor in de F1 te willen invoeren. Zo maak je van de Formule 1 een 'gewone' formule-klasse, vergelijkbaar met Formule Ford of Formule Renault. Het mooie van de F1 op dit moment is dat vele topmerken tegen elkaar strijden. Zonder een eigen motor wordt het, zoals ze zelf ook al aangeven, een stuk minder interessant om in de F1 aanwezig te zijn. Ik hoop maar dat dit idee het uiteindelijk niet zal halen, want het zou wel eens het begin van het einde kunnen betekenen.
Your brother is a genius.....NOT! Gewoon weer de punten invoeren voor snelste rondetijd. Had Raikkonen nu bovenaan gestaanquote:Op maandag 27 oktober 2008 20:47 schreef kepler het volgende:
uitloopstroken zijn tofZorgt voor minder uitvallers, en nodigt uit om meer risico's te nemen (die vervolgens weer afgestraft worden door de FIA
)
Aerodynamica standaard maken vind ik eigenlijk net zo erg als het standaard maken van een motor, juist in die aerodynamice valt heel veel winst te halen (en is ook techniek). Aantal werknemers per GP moeten ze zeker beperken, misschien zelfs wel per team? Dat zou een prima kosten besparing zijn, alhoewel ze dan natuurlijk weer veel zullen outsourcen
Mn broertje kwam trouwens met een leuk idee voor het WK in de F1: In plaats van te tellen in punten, waarom niet tellen in tijd? Dus hoe meer voorsprong je hebt, hoe beter je er voor staat in het WKDit betekent dat elke coureur altijd op de limiet zal rijden om die achterstand te verkleinen, of juist om de voorsprong te vergroten. Grote vraag alleen blijft hoe dat dan moet met de uitvallers
![]()
punten invoeren voor de snelste ronde is sowieso een mustquote:Op maandag 27 oktober 2008 20:50 schreef Tarabass het volgende:
[..]
Your brother is a genius.....NOT! Gewoon weer de punten invoeren voor snelste rondetijd. Had Raikkonen nu bovenaan gestaan![]()
En ik zeg niet dat ze moeten gaan besparen op aerodynamica, maar als ze willen besparen doe het dan daar op ipv de motors..
Die poespas eromheen gaat veel te ver. Een vrachtwagen waarbij door op een knop te drukken een vier verdiepingen hoog luxe hotel plus bar komt uitzetten is nergens voor nodig. Vier man om een wiel te verwisselen ook niet. Gewoon alle teams één man erop, is ook maar één man loon. Twee vrachtwagens ipv tien vrachtwagens is maar twee keer loon ipv tien keer. Ga zo maar door. Nee, iedereen een standaard motortjequote:Op maandag 27 oktober 2008 20:56 schreef kepler het volgende:
[..]
punten invoeren voor de snelste ronde is sowieso een mustEvenals voor de pole-position
![]()
Dat idee was meer een brain-fart
Ik denk dat die extra aerodynamica niet eens het duurste is, en dat je gewoon niet daarop moet bezuinigen (op beide niet). Gewoon bezuinigen op alle poespas erom heen, bv die gigantische trailers enzo
Heb ik aan gedacht.quote:Op maandag 27 oktober 2008 20:47 schreef kepler het volgende:
uitloopstroken zijn tofZorgt voor minder uitvallers, en nodigt uit om meer risico's te nemen (die vervolgens weer afgestraft worden door de FIA
)
Aerodynamica standaard maken vind ik eigenlijk net zo erg als het standaard maken van een motor, juist in die aerodynamice valt heel veel winst te halen (en is ook techniek). Aantal werknemers per GP moeten ze zeker beperken, misschien zelfs wel per team? Dat zou een prima kosten besparing zijn, alhoewel ze dan natuurlijk weer veel zullen outsourcen
Mn broertje kwam trouwens met een leuk idee voor het WK in de F1: In plaats van te tellen in punten, waarom niet tellen in tijd? Dus hoe meer voorsprong je hebt, hoe beter je er voor staat in het WKDit betekent dat elke coureur altijd op de limiet zal rijden om die achterstand te verkleinen, of juist om de voorsprong te vergroten. Grote vraag alleen blijft hoe dat dan moet met de uitvallers
![]()
Dat werkt ook niet want op watvoor tijd finished de laatste dan? Altijd binnen een rondje van de leider (en wat wil je dan moet mensen die gelapt zijn).quote:Op maandag 27 oktober 2008 21:16 schreef kepler het volgende:
dan zou ik niet de snelste rondetijd nemen, das niet helemaal eerlijk
Diegene die uitvalt krijgt gewoon de tijd van de laatste + 30 seconden ofzo. Ook niet echt praktisch trouwens
Klinkt leuk in de theorie, maar in de praktijk zou het nooit goed werken denk ik
1 2 3 4 | 2) Hamilton 28:15:24 + 0:17:49 3) Massa 28:37:59 + 0:40:23 4) Raikkonen 28:51:10 + 0:53:34 |
Gewoon de F1 zoals die altijd al is geweest.quote:Op maandag 27 oktober 2008 20:03 schreef kepler het volgende:
[..]
haha, kunnen we verwachten natuurlijk
Maar zeg nu zelf, wat zou de F1 zijn zonder Ferrari
Ja maar risico's moeten wel genomen worden want als niemand uitvalt dan moet je toch hard rijden wil je een voorsprong van secondes behalen. En 6 races 10 seconden voor op de rest is toch een minuut voorsprongquote:Op dinsdag 28 oktober 2008 10:02 schreef Ared het volgende:
Op zich is het idee leuk, maar volgens mij (puur intuïtief) wordt het halen van de finish dan zo belangrijk, dat er echt helemaal niet meer geraced gaat worden. Iedereen verleent elkaar voorrang bij de eerste bocht omdat je met inhalen en wegrijden maximaal een half minuutje ofzo kunt winnen, terwijl uitvallen meteen anderhalf uur straftijd is. De risico/beloning balans is dan zo nadelig dat een zinnige coureur nooit een risico zou nemen.
Van Ferrari kan ik me trouwens maar één eerdere keer herinneren dat ze dreigden met stoppen - na de race in Suzuka van 1990. Als ik het me goed herinner hebben ze dat destijds zeer snel weer teruggenomen.
Dat is het probleem nou juist van het systeem. Je kunt zestien races met een ruime voorsprong winnen, maar als je de zeventiende uitvalt bij een crash in de eerste bocht ben je al kansloos vergeleken met een Force India die het hele jaar op drie rondjes gezet wordt, maar nooit uitvalt. En denk eens aan hoe gigantisch genaaid je bent als je uitvalt omdat iemand anders tegen jou aanrijdt. Op het moment is je race verprutst, maar heb je nog alle kans. Met het tijdsysteem is het hele seizoen in één klap uit je handen, want op eigen kracht kun je zelfs als je oppermachtig bent hooguit een paar minuten goed maken, nooit anderhalf uur.quote:Op dinsdag 28 oktober 2008 11:59 schreef nils7 het volgende:
Ja maar risico's moeten wel genomen worden want als niemand uitvalt dan moet je toch hard rijden wil je een voorsprong van secondes behalen. En 6 races 10 seconden voor op de rest is toch een minuut voorsprong
+
Het blijft tot het einde spannend. Tenzij iemand dik 1,5 uur voor staat (wat ongeveer de gemiddelde racelengte is). Maar dan nog moet diegene finishen, maar het maakt hem wel makkelijker.
Dat is de enige optie waarbij alle elementen (behalve de hoge kosten dan) van de F1 behoudend blijvenquote:Op dinsdag 28 oktober 2008 13:18 schreef Peterselieman het volgende:
Ik denk dat een maximumbudget beter voor de Formule 1 is dan een standaardmotor. Een maximumbudget kan er voor zorgen dat de kosten bij de topteams naar beneden gaan en de kleinere teams zo dichter bij kunnen komen. Wie zijn beschikbare middelen het meest efficiënt inzet, kan de titel winnen.
quote:FIA reageert op dreigementen van Ferrari
De FIA heeft middels een persbericht gereageerd op het dreigement van Ferrari om uit de Formule 1 te stappen indien er een standaardmotor wordt ingevoerd. Volgens de autosportbond heeft de Italiaanse renstal de plannen verkeerd begrepen en is het invoeren van een standaardmotor slechts een van drie opties.
In een verklaring liet de FIA weten: "De FIA heeft notie genomen van het persbericht dat door de Raad van Bestuur van Ferrari is uitgevaardigd. Het lijkt erop dat het Bestuur verkeerd is geïnformeerd. De FIA heeft de teams drie opties gegeven. Een ervan is de zogenaamde standaardmotor. Een andere optie is dat de fabrikanten samen tot een oplossing komen om te kunnen garanderen dat de onafhankelijke teams voor minder dan vijf miljoen dollar per jaar een goede aandrijflijn kunnen krijgen."
"De FIA is blij met het financiële succes van Ferrari en hoopt dat dit succes zal blijven. Een aantal teams heeft echter meer kosten dan dat er inkomsten worden gegenereerd en dit is niet goed voor de lange termijn. Het is nu aan de fabrikanten om een van de drie opties van de FIA te accepteren, of zelf met concrete voorstellen te komen om de kosten tot een aanvaardbaar niveau te verlagen. Als er niets gebeurt, zal de FIA zelf de nodige maatregelen nemen om een gezond kampioenschap voor coureurs en teams te behouden."
Waar dan? Ze hebben vanaf het begin geroepen dat er 3 opties waren namelijk.quote:
Toch vreemd is het dan dat ze de tender van de standaardmotor doorzetten, al denk ik dat dat meer is om de druk op de ketel te houden om spoedig tot een goede oplossing te komen.quote:Op dinsdag 28 oktober 2008 15:57 schreef sanger het volgende:
[..]
Waar dan? Ze hebben vanaf het begin geroepen dat er 3 opties waren namelijk.
Ik denk dat je gelijk hebt, al zullen ze het doen onder het mom van kijken wat de mogelijkheden zijn.quote:Op dinsdag 28 oktober 2008 15:58 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
Toch vreemd is het dan dat ze de tender van de standaardmotor doorzetten, al denk ik dat dat meer is om de druk op de ketel te houden om spoedig tot een goede oplossing te komen.
daar valt toch heel erg makkelijk om heen te werken? Zeker voor de grote teamsquote:Op dinsdag 28 oktober 2008 15:07 schreef sanger het volgende:
[..]
Dat is de enige optie waarbij alle elementen (behalve de hoge kosten dan) van de F1 behoudend blijven![]()
Een maximumbudget van ¤ 150 mio en een sluitende begroting voorafgaand het seizoen en een door accountants goedgekeurde boekhouding na afloop van het jaar (dus niet een samenstellingsverklaring maar een echte goedkeuring). En uiteraard niet meer dan 2 jaar achtereen verlies maken en niet op een negatief banksaldo uitkomen.
Ligt er denk ik aan hoe duur het is om die motoren te bouwen. Als dat duurder dan ¤5 miljoen is per X aantal motoren, dan vind ik het niet raar dat ze meer geld willen.quote:Op dinsdag 28 oktober 2008 21:09 schreef Atreidez het volgende:
Als nou de teams die klantenmotoren verkopen hun prijs verlagen tot 5 milj. per jaar, dan is t ook opgelost
Dan is dat dus meteen een reden om de motoren goedkoper te bouwen.quote:Op dinsdag 28 oktober 2008 21:22 schreef ElmarO het volgende:
[..]
Ligt er denk ik aan hoe duur het is om die motoren te bouwen. Als dat duurder dan ¤5 miljoen is per X aantal motoren, dan vind ik het niet raar dat ze meer geld willen.
Niet als je de regelgeving strak genoeg opstelt.quote:Op dinsdag 28 oktober 2008 20:20 schreef kepler het volgende:
[..]
daar valt toch heel erg makkelijk om heen te werken? Zeker voor de grote teams
ik denk dat je ondanks hele strakke regels toch heel veel geld erin kan stoppen, je zegt gewoon dat het voor iets anders isquote:Op woensdag 29 oktober 2008 16:12 schreef sanger het volgende:
[..]
Niet als je de regelgeving strak genoeg opstelt.
quote:Beslissing over Canadese Grand Prix aanstaande
Vrijdag wordt er meer duidelijkheid verwacht over de toekomst van de Grand Prix van Canada. Dan zal de Canadese overheid waarschijnlijk bekendmaken of zij bereid is om het benodigde geld op tafel te leggen. Zo meldt La Presse Canadienne.
Onlangs was er een afvaardiging van de Canadese overheid in Londen om met Bernie Ecclestone de problemen rond de Canadese Grand Prix te bespreken. De race in Montreal stond begin deze maand ineens niet meer op de kalender van 2009, wegens een financieel meningsverschil. Na het gesprek was burgemeester Gérald Tremblay van Montreal erg optimistisch dat de Canada alsnog kan terugkeren op de kalender. Wel moet er een nieuwe promotor voor de race worden gevonden.
Bronquote:Standard engine not feasible - Mercedes
Norbert Haug has added yet another F1 manufacturer's opposing voice to plans for a standard engine formula.
The German, representing McLaren's carmaker partner Mercedes-Benz, told Auto Motor und Sport that he does not "believe a single engine is feasible for the manufacturers."
Haug said F1 remains a technical challenge, but notes that "in recent years, technical excellence has been limited."
Mercedes therefore joins Ferrari, Toyota, Honda and BMW in spelling out their distaste at the prospect of a third party supplying either an engine or a mandatory detailed design in 2010 and beyond.
Toyota and Ferrari this week threatened to quit F1 over the issue, but Haug told Bild newspaper that he is hopeful a "solution can be found, but everyone must be prepared to compromise.
"
BMW's Mario Theissen explained to the German news agency DPA: "We don't expect the standard engine to come after the talks held so far, and our Formula One concept is based on this."
Renault boss Flavio Briatore told the Welt newspaper that, instead of standard engines, F1 will 'probably' pursue the route of a future engine formula that, "on the basis of costs, will not go beyond certain development borders."
Ik hoop tquote:Piquet fears Grosjean for next season
30 October 2008
Renault F1 driver Nelson Piquet has said that the team's current test driver, Romain Grosjean, could replace him at Renault next season. Piquet admits his team will be keen to sign a French driver.
Romain Grosjean, born in Switserland but racing with a French license, enjoyed a solid debut season in the GP2 main series this year. Speaking about Renault's drivers for next season Piquet said at a news conference in Brazil: "I think Renault are in need, it's been a few years since they don't have a French driver.
"There's a driver from Renault's Driver Development Programme, Grosjean, who had a reasonably good year in GP2. There is this pressure from the president. But at the end it's going to be a decision from the whole team, from Briatore, from everybody. For me, actually, it's only a matter of waiting."
Ik ook. Die Piquet raced nog geen deuk in een pakje boter.quote:Op donderdag 30 oktober 2008 14:50 schreef Atreidez het volgende:
http://f1.gpupdate.net/en(...)ean-for-next-season/
[..]
Ik hoop t
Waar is de tijd gebleven dat je nog een jaar mocht leren voordat er daadwerkelijk resultaten van je verwacht werden?quote:Op donderdag 30 oktober 2008 15:16 schreef Klaas.Kopkaas het volgende:
[..]
Ik ook. Die Piquet raced nog geen deuk in een pakje boter.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |