abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_62326324
quote:
Op zondag 12 oktober 2008 13:45 schreef venomsnake het volgende:

[..]

Misschien een AEX slowchat topic openen?
Dat hebben bijna alle subfora.
Ik had maandag geloof ik een AEX livetopic geopend maar BB&B liep alsnog beter (met liveposts). Dit is gewoon het livetopic.
pi_62326674
Ach zolang het on-topic is zou ik het topic zijn eigen weg laten volgen binnen de perken. In deze "hetere tijden" heb je gewoon veel meer aandacht op FOK! dan in de reguliere beursmaanden. Zelf denk ik ook niet dat het een appel-appel vrgelijking is om dit topic te vergelijken met 4 weken geleden.

Ik deel uiteraard de mening dat we een minimale kwaliteitsnorm dienen te handhaven maar gezien de postcount is dit topic interessant gebleken voor velen en is het een klassieker geworden op FOK!

Buiten de ooooohhhh en ahhhhhhhh tijdens de beursperikelen zullen we moeten proberen het echte slowchatten te minimalizeren maar het mag niet ten koste te gaan van de gezelligheid want ook dat draagt bij aan het succesverhaal achter deze reeks. Trouwens, allemaal nieuws artikelen en grafieken is ook zo maar droge kost op een forum als FOK!.

In ieder geval een top reeks.
pi_62326689
quote:
Op zondag 12 oktober 2008 13:52 schreef ItaloDancer het volgende:
Als je een discussie over een specifiek onderwerp wil starten (bv aan de hand van een interessant artikel), dan kun je een nieuw topic openen in dit forum. Dat is prettig voor het overzicht én je artikel krijgt meer aandacht (want deze reeks gaat erg snel en de meeste mensen zullen niet alles bijlezen).

BB&B is op dit moment een echt livetopic en daar is ook behoefte aan tijdens deze 'spannende' dagen Sterker nog, DEZE reeks (dus #1, heb ik het niet over De dag dat de dollar valt) is begonnen als livetopic. Ik ben niet sentimenteel van: zonde, hier staat de hele geschiedenis in en nu wordt het verkloot. Interessante artikelen, discussies kunnen nog steeds. En ze zijn er veel meer, dankzij dit forum!
Hier komt inderdaad alles wel voorbij, alleen is het zondag nu. Morgen vast weer meer artikelen dan slowchat vermoed ik zo.
pi_62326717
http://www.novatv.nl/index.cfm?ln=nl&fuseaction=videoaudio.details&reportage_id=6397

NOVA goes kapitalism:
quote:
DE AVOND VAN HET GROTE GELD (NOVA/NOS)

Dinsdag 14 oktober vanuit café Dudok in Den Haag: Nederland 2, 21:00-23:00 (om 22:00 onderbroken door het NOS-journaal)

De financiële crisis heeft Nederland definitief bereikt. Minister Bos stelt 20 miljard euro beschikbaar om de financiële sector te redden en koopt voor 16,8 miljard euro Fortis Nederland en ABN-AMRO. 125 duizend spaarders van Icesave kunnen voorlopig niet bij hun geld. En de aandelenkoersen blijven maar dalen.

De angst begint om zich heen te grijpen. Hoewel politici, economen en bankiers (terecht) blijven herhalen dat de Nederlandse economie er goed voorstaat en de Nederlandse banken solide zijn, lijkt de angst niet te stoppen. Ook bij bankiers.

Komt er weer een crisis? Is mijn spaargeld veilig? Is mijn pensioen veilig? Is mijn hypotheek veilig? Is mijn baan veilig? Allemaal terechte vragen waarop in een speciale 'Avond van het grote geld' wordt geprobeerd antwoord te geven.

OPROEP
Bent u spaarder van Icesave, was u rekeninghouder bij Van der Hoop-bankiers toen dat failliet ging, hebt u aandelen Fortis, bent u kleine belegger, hebt u een klein pensioen of bent u een kleine, zelfstandige ondernemer, en wilt u als publiek bij deze uitzending aanwezig zijn met de mogelijkheid wellicht een vraag te stellen, mail dan naar arnob.chakrabarty@novatv.nl.

Presentatie: Twan Huys en Joost Karhof
pi_62328390
quote:
Op zondag 12 oktober 2008 13:53 schreef ItaloDancer het volgende:

[..]

Ik had maandag geloof ik een AEX livetopic geopend maar BB&B liep alsnog beter (met liveposts). Dit is gewoon het livetopic.
Ok, Prima
Dat livetopic was mij ontgaan.
"Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
  zondag 12 oktober 2008 @ 15:55:33 #33
134103 gebrokenglas
Half human, half coffee
pi_62328683
Nu worden bij de belastingdienst ook alle spaarders bekend die bij IceSave waren gaan sparen.
Niet iedereen zal ook de bedoeling hebben gehad om hun IJslandavontuur netjes aan de belastingdienst op te geven en op die manier flink minder belasting te betalen, was deze krisis niet geweest.....
Wat trouwens een misdrijf is, fraude plegen (economisch delict).
How can I make this topic about me?
pi_62328686
quote:
"BRITSE OVERHEID NEEMT BANKEN OVER"
­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­
De Britse regering zou maandag de
controle over de Royal Bank of Scotland
en HBOS overnemen. Dat schrijft de
zondagskrant de Sunday Times.

Volgens de krant heeft Royal Bank of
Scotland (RBS) aan de Britse regering
19 miljard euro gevraagd. HBOS, de
belangrijkste verstrekker van
vastgoedhypotheken, wil 12,7 miljard
euro van de regering krijgen.

De overheid zou daarmee 70% van het
kapitaal van HBOS in handen krijgen en
50% van de Royal Bank of Scotland. Ook
in twee andere banken, Barclays en
Lloyds TSB, zou de Britse staat fors
participeren. Mogelijk wordt de beurs-
handel in Londen maandag opgeschort.
belgische teletext http://teletekst.een.be/tt_een.php?p=186&g=1&s=0&r=0&x=1
Te dom voor wetenschap? Probeer religie!
pi_62328843
quote:
Op zondag 12 oktober 2008 15:54 schreef pberends het volgende:

[..]

Iemand die 'm snapt?
Ja eigenlijk wel, nonstop groei bij een economie gebaseerd op niet oneindige bronnen van grondstoffen
is niet mogelijk je kan het wel geloven maar dan ben je of gek of econoom.
Oneindige groei is niet mogelijk in ons huidige systeem.
There is no satisfying lusts, even by a shower of gold pieces; he who knows that lusts have a short taste and cause pain, he is wise
  zondag 12 oktober 2008 @ 16:08:33 #36
66113 digitaLL
Dammit guess what
pi_62328924
quote:
Op zondag 12 oktober 2008 15:54 schreef pberends het volgende:

[..]

Iemand die 'm snapt?
Yep, zeer goed zelfs en volg zijn filosofie zelfs door niet te werken

Malthus
It is important to distinguish between a stupid person and a shit head. A stupid person simply can't process the information , a shit head is intelligent but his mind is full of garbage.
  zondag 12 oktober 2008 @ 16:23:46 #37
78918 SeLang
Black swans matter
pi_62329200
quote:
Beurzen Midden-Oosten onderuit door zorgen crisis
12 oktober 2008, 15:08 | ANP
RIYAD (AFN) - De beurzen in het Midden-Oosten leden zondag opnieuw stevige verliezen door aanhoudende zorgen over de financiële crisis. Op de beurs in Dubai sloot de hoofdindex 5,4 procent lager. De beurs in Saudi-Arabië kon niet profiteren van een renteverlaging door de Saudische centrale bank.

De beleggers in het Midden-Oosten deden hun aandelen in de verkoop nadat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) zondagnacht niet tot concrete voorstellen kwam om de crisis te beteugelen. Ook de fors lagere olieprijs zette het sentiment onder druk. De olieprijs is met bijna 8 procent gedaald tot onder de 80 dollar per vat.

Vorige week leden de beurzen in de Golfregio ook al zware verliezen, in navolging van de dramatische koersdalingen in Azië, Europa en de Verenigde Staten. De Nikkei in Tokio daalde vrijdag het sterkst sinds 1987 en de Dow sloot op het laagste punt in vijf jaar.

Extra liquiditeit

De Verenigde Arabische Emiraten maakten zondag bekend alle banktegoeden te zullen garanderen. Ook wordt extra liquiditeit in de markt gepompt om het banksysteem draaiende te houden. In audi-Arabië ging de rente zondag met een half procentpunt omlaag tot 5 procent. De hoofdindex in Riyad daalde echter 1,6 procent tot het laagste niveau sinds medio 2004.

De grootste verliezen werden geleden op de beurs in Tel Aviv. De Israëlische beurs daalde ruim 15 procent, het zwaarste verlies in elf jaar. De handel in Israël werd zondag geopend na een vakantie van vier dagen. In Doha verloor de beurs 7,2 procent en de beurs in Egypte daalde 7,4 procent.
Ik neem aan dat de beurzen in het Midden Oosten afgelopen vrijdag dicht waren (hun weekend is vrijdag-zaterdag) dus die dalingen zullen grotendeels nog een reactie zijn op de dalingen in Europa en de VS op vrijdag.

Niet dat een besluiteloos IMF helpt overigens...
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
  zondag 12 oktober 2008 @ 16:25:26 #38
66113 digitaLL
Dammit guess what
pi_62329241
quote:
Op zondag 12 oktober 2008 16:23 schreef SeLang het volgende:

Niet dat een besluiteloos IMF helpt overigens...
Kelderende olieprijzen evenmin
It is important to distinguish between a stupid person and a shit head. A stupid person simply can't process the information , a shit head is intelligent but his mind is full of garbage.
pi_62330066
speciale live uitzending vanavond om 22:30 op RTL4
http://www.rtl.nl/(/actue(...)ra_kredietcrisis.xml
namaste
  zondag 12 oktober 2008 @ 17:09:26 #40
66113 digitaLL
Dammit guess what
pi_62330136
quote:
Op zondag 12 oktober 2008 17:06 schreef Dulk het volgende:
speciale live uitzending vanavond om 22:30 op RTL4
http://www.rtl.nl/(/actue(...)ra_kredietcrisis.xml
Zijn Bos en Wellink ook weer te zien
It is important to distinguish between a stupid person and a shit head. A stupid person simply can't process the information , a shit head is intelligent but his mind is full of garbage.
pi_62330318
quote:
Op zondag 12 oktober 2008 15:55 schreef gebrokenglas het volgende:
Nu worden bij de belastingdienst ook alle spaarders bekend die bij IceSave waren gaan sparen.
Niet iedereen zal ook de bedoeling hebben gehad om hun IJslandavontuur netjes aan de belastingdienst op te geven en op die manier flink minder belasting te betalen, was deze krisis niet geweest.....
Wat trouwens een misdrijf is, fraude plegen (economisch delict).
Wat een onzin. Elke rekening in IJsland heeft gewoon een vaste tegenrekening in NL, waarmee de rekeninghouder zich bij de eerste storting heeft geidentificeerd. De belastingdienst kan gewoon al het girale verkeer nagaan, en cash storten bij IceSave was niet mogelijk.

Leg eens uit hoe mensen dan de BD hebben opgelicht?
pi_62330406
quote:
Op zondag 12 oktober 2008 16:08 schreef digitaLL het volgende:


Yep, zeer goed zelfs en volg zijn filosofie zelfs door niet te werken

Malthus
Jij verwacht dat we nu aan de top zitten en een massasterfte gaan krijgen.

Dan hadden ze het in de jaren 70 toch goed gemodelleerd ondanks de weinige factoren die de club van rome toen meenam.
  zondag 12 oktober 2008 @ 17:32:37 #43
66113 digitaLL
Dammit guess what
pi_62330620
quote:
Op zondag 12 oktober 2008 17:22 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Jij verwacht dat we nu aan de top zitten en een massasterfte gaan krijgen.

Dan hadden ze het in de jaren 70 toch goed gemodelleerd ondanks de weinige factoren die de club van rome toen meenam.
We zitten nog niet aan de top maar we hikken er tegen aan. Door de huidige crisis gaan wij misschien een xtje minder op vakantie. In arme landen is het van 1 boterham naar geen boterham en volgens mij kwamen dergelijke geluiden ook al vanuit de VN.
It is important to distinguish between a stupid person and a shit head. A stupid person simply can't process the information , a shit head is intelligent but his mind is full of garbage.
pi_62330800
tvp
pi_62331050
quote:
Op zondag 12 oktober 2008 16:04 schreef Sp00k13 het volgende:
Ja eigenlijk wel, nonstop groei bij een economie gebaseerd op niet oneindige bronnen van grondstoffen
is niet mogelijk je kan het wel geloven
Jawel, je kunt de productiviteit verhogen, ofwel je gaat beter om met de grondstoffen die er tot je beschikking staan. Verder zijn er aardig wat grondstoffen die recyclebaar zijn. En daarnaast is het nog zo dat de gebruikte hoeveelheid grondstoffen veranderd over de tijd, kolen zijn momenteel niet meer zo in trek, 50 jaar geleden stookte iedereen zijn huis er mee.
pi_62331202
quote:
Op zondag 12 oktober 2008 17:56 schreef Bolkesteijn het volgende:

[..]

Jawel, je kunt de productiviteit verhogen, ofwel je gaat beter om met de grondstoffen die er tot je beschikking staan. Verder zijn er aardig wat grondstoffen die recyclebaar zijn. En daarnaast is het nog zo dat de gebruikte hoeveelheid grondstoffen veranderd over de tijd, kolen zijn momenteel niet meer zo in trek, 50 jaar geleden stookte iedereen zijn huis er mee.
Daarnaast heb je altijd inflatie die als olie in door economie loopt om juist continue groei te garanderen?
  zondag 12 oktober 2008 @ 18:05:47 #47
151456 Tokamak
Bad shrooms...
pi_62331219
tvp
pi_62332133
http://www.nu.nl/news/178(...)-aandeelhouders.html

Nog "even geduld" voor de Fortis aandeelhouders. Ach ja beleggen moet je nooit doen met geld dat je niet kan missen.
  zondag 12 oktober 2008 @ 19:22:26 #49
134103 gebrokenglas
Half human, half coffee
pi_62332637
quote:
Op zondag 12 oktober 2008 17:17 schreef Wokkel het volgende:

[..]

Wat een onzin. Elke rekening in IJsland heeft gewoon een vaste tegenrekening in NL, waarmee de rekeninghouder zich bij de eerste storting heeft geidentificeerd. De belastingdienst kan gewoon al het girale verkeer nagaan, en cash storten bij IceSave was niet mogelijk.

Leg eens uit hoe mensen dan de BD hebben opgelicht?
O dus het wordt wel gecheckt door de beldienst? Pardon me.

[ Bericht 2% gewijzigd door gebrokenglas op 12-10-2008 19:27:46 ]
How can I make this topic about me?
  zondag 12 oktober 2008 @ 19:31:49 #50
78918 SeLang
Black swans matter
pi_62332812
quote:
Op zondag 12 oktober 2008 17:32 schreef digitaLL het volgende:

[..]

We zitten nog niet aan de top maar we hikken er tegen aan. Door de huidige crisis gaan wij misschien een xtje minder op vakantie. In arme landen is het van 1 boterham naar geen boterham en volgens mij kwamen dergelijke geluiden ook al vanuit de VN.
Het grote sterven van de babyboomers gaat binnenkort ook beginnen.
Kan de huizenmarkt weer naar beneden!
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')