abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_98314930
Feyenoord heeft ook supporters door het hele land. Wat een onzin zeg.
There's a monkey in the jungle watching a vapour trail. Caught up in the conflict between his brain and his tail.
Winnaar Voetbalfoto-onderschriftcompetitie 2006-II, 2008-I.
The Terrifying Snoman | De Wageningse Berg
pi_98318051
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juni 2011 22:49 schreef Thas het volgende:

[..]

Tering man :')
Ook ik heb in de Eredivisie de meeste aversie tegen Ajax, maar dit soort reacties vind ik dan weer erg triest. Je kan toch in, weetikveelwaar, zeg Groningen opgegroeid zijn in een Ajax-gezin en elke week naar de Arena gaan? En dan ben je opeens een "successupporter"? Wat een onzin gast.
Tja, wat wordt er bedoeld met een ''Ajax-gezin uit bijvoorbeeld Groningen?'' Als de (voor)ouders van dat gezin geboren en opgegroeid zijn in Amsterdam of vllak daarbij hebben ze uiteraard een gegronde rede om hun club, al zijn ze inmiddals een aantal generaties geleden verhuisd naar Groningen gewoon trouw te blijven. De kinderen van dat gezin ook. Als je met ''een Ajax-gezin uit Groningen'' bedoeld dat het geboren Groningers zijn waarbij van grootvader op zoon op kleinkind is overgedragen voor Ajax te zijn, spreek je mijns inziens over succes-supporters. De opa is dan heus niet voor Ajax geworden in een tijd dat Ajax ergens onderin de Eerste divisie bungelde. En als je uit Groningen komt en je vader is voor Ajax, waarom zou je dan zelf automatisch ook maar meteen voor Ajax moeten zijn?
pi_98318899
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juni 2011 23:04 schreef EnGCatjuh het volgende:
Feyenoord heeft ook supporters door het hele land. Wat een onzin zeg.
Ja, Feyenoord heeft ook supporters door heel het land. Maar ik heb het hier over succes-supporters, en Feyenoord heeft de laatste jaren nou niet bepaald successen gekend waardoor de club succes-supporters aan zou kunnen trekken. Ajax wel. Ik kan er ook niets aans doen dat er ondanks het afgelopen rampseizoen elke 14 dagen gemiddeld zo'n 43.000 mensen in De Kuip zaten. Die mensen zijn hun club tenminste trouw, ook in slechte tijden. Helaas zal het nooit gebeuren, maar ik ben benieuwd hoeveel toeschouwers er in de Arena zouden zitten als Ajax net zo'n seizoen zou draaien als Feyenoord het afgelopen jaar. Ik vermoed nog geen 15.000.
pi_98319721
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juni 2011 22:54 schreef Sickert het volgende:
''Marrekie''

Er is in Nederland niet een Eredivisieclub met zoveel succes-supporters als Ajax. Een echte Ajax-supporter komt uit Amsterdam of de directe omgeving van die stad.

Dit is zo'n onzin!
Ik ben mn hele leven vanaf dat ik voetbal kijk voor Ajax!
Dit komt omdat mijn vader dit ook al zijn hele leven is, ik ben geboren in Dordrecht en tegenwoordig woon ik in Zeeland

Ben in mijn leven niet veel in het stadion geweest en al helemaal niet in de Meer toch noem ik mijzelf Ajax supporter.
En vind het vervelend als mensen zeggen dat ik dan een succes supporter zou zijn.
Onzin!
Als je in Dordrecht geboren bent zou je eerder geneigd moeten zijn fan van Feyenoord te zijn. Of van Dordrecht '90 natuurlijk. :P Als je vader oorspronkelijk uit Amsterdam of de directe omgeving daarvan komt is het logisch dat hij voor Ajax is. Is hij een Dordtenaar en heeft hij indertijd voor Ajax gekozen kan het niet anders dan dat ook hij een succes-supporter van Ajax is. Je vader zal in dat geval heus niet voor Ajax geworden zijn toen die club ergens onderin de Eerste divisie bungelde. En aangezien Ajax al minstens de laatste 50 jaar de succesvolste club van Nederland is kan het moeilijk anders dan dat je vader voor Ajax koos op een moment dat het niet bepaald slecht ging met die club.
pi_98320388
Ja, hoor. Het is een schande als je supporter van een club verder dan 10 km van je woonplaats.
Jij snapt er niet veel van Marrekie.
Als je geen kop hebt kan je niet uit het raam kijken.
pi_98321033
quote:
10s.gif Op vrijdag 17 juni 2011 22:56 schreef Smoofie het volgende:
Dan hebben alle clubs 85% successupporters volgens jou definitie.
Wel, hebben clubs als Heracles N.E.C of Excelsior net zoveel succes als Ajax dan? En hebben deze clubs net als Ajax ook ''fans'' in alle provincies van het land? Dacht het niet! Conclusie, Ajax heeft veel succes-supporters. Clubs als Willem II Roda JC en VVV niet. Supporters van dat soort clubs komen veel meer uit de directe omgeving van zo'n club. Ajax trekt lui uit heel het land aan door de successen van de club, waaraan bepaalde lieden zich blijkbaar graag willen spiegelen.
pi_98321451
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 juni 2011 00:45 schreef Pedroso het volgende:
Ja, hoor. Het is een schande als je supporter van een club verder dan 10 km van je woonplaats.
Jij snapt er niet veel van Marrekie.
Normaal gesproken zou het logisch zijn als je supporter bent van de club waar je het dichtst bij geboren en opgegroeid bent ja. Het is niet voor niets dat de fans van bijvoorbeeld N.E.C uit Nijmegen en de directe omgeving daarvan komen. Dacht jij nou echt dat N.E.C het support geniet van tienduizenden mensen die geboren en opgegroeid zijn in bijvoorbeeld Leiden Katwijk Utrecht Vlissingen en Den Haag? Echt niet dus hé. Bij Ajax is dit veel meer wel het geval.

[ Bericht 1% gewijzigd door marrekie33 op 18-06-2011 01:38:47 (stukje tekst vergeten) ]
  zaterdag 18 juni 2011 @ 02:55:56 #233
287899 Smoofie
Duikeendje? Duikeendje!!
pi_98324111
Ik ben volgens jouw defintie tenminste een eckte supporter ^^
AFCA
Qui audet adipiscitur
pi_98324227
quote:
Wel, hebben clubs als Heracles N.E.C of Excelsior net zoveel succes als Ajax dan? En hebben deze clubs net als Ajax ook ''fans'' in alle provincies van het land? Dacht het niet! Conclusie, Ajax heeft veel succes-supporters. Clubs als Willem II Roda JC en VVV niet. Supporters van dat soort clubs komen veel meer uit de directe omgeving van zo'n club. Ajax trekt lui uit heel het land aan door de successen van de club, waaraan bepaalde lieden zich blijkbaar graag willen spiegelen.
Wie zegt dat dat met de successen te maken heeft? Het kan ook zijn dat ze vinden dat Ajax het mooiste voetbal speelt, bijvoorbeeld.
Op vrijdag 15 januari 2016 23:58 schreef Ajacied422 het volgende:
Feitelijk heeft Shreyas gewoon gelijk.
pi_98324558
"Joden" haten is in de mode. En al lang zo. Heeft in veel gevallen weinig met echte haat te maken. Vooral meeloperij.
pi_98327037
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 juni 2011 22:00 schreef marrekie33 het volgende:
Zodoende zeg ik dus: Echte ajacieden komen alleen uit Amsterdam en de directe omgeving van die stad. Alleen al vanwege de enorme hoeveelheid succes-supporters van die club heb ik een enorme hekel aan Ajax.

ben je dr zo een :') :')
Op donderdag 9 mei 2013 16:42 schreef tong80 het volgende:
Je bent de grootste kut-user van FOK! realiseer je je dat ?
pi_98327088
Die kerel mag wat mij betreft tegen de muur :r
Narf!
pi_98327407
@marrekie33

Heb je nu speciaal een account aangemaakt om hier je afgunst/haat richting Ajax te kunnen uiten ? :{
pi_98328117
Voor de lieden die het nu nóg niet begrijpen... Dit stukje stond te lezen op de website van POW net, een paar dagen na het behalen van het afgelopen kampioenschap van Ajax. En die club had al zoveel nieuwe ''supporters'' aan zich gebonden na het behalen van alle successen de afgelopen 20 jaar.

''Ajax is sinds afgelopen zondag zo populair dat er een wachtlijst voor seizoenskaarten is ontstaan. Er is volgens de club zelf sprake van een ware hype. Ook de vraag naar businessseats en skyboxen is enorm gestegen sinds de Amsterdammers de landstitel veroverden. De shirtverkoop (met drie sterren op de borst) doet het eveneens erg goed.''

Zo zie je maar, als je wint heb je opeens vrienden. Het is ook algemeen bekend dat het Ajax-publiek na het behalen van de Champions League in '95 ook opeens drastisch is toegenomen. Succes-supporters dus.
pi_98328279
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 juni 2011 11:11 schreef Paul-89 het volgende:
@marrekie33

Heb je nu speciaal een account aangemaakt om hier je afgunst/haat richting Ajax te kunnen uiten ? :{
Dit forum gaat over de aversie van mensen tegen Ajax. Ik heb een aversie tegen die club vanwege de enorme aantallen succes-supporters van die club. Dus lijkt mij dat ik hier op het goede draadje zit hé.
pi_98328565
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 juni 2011 11:49 schreef marrekie33 het volgende:

[..]

Dit forum gaat over de aversie van mensen tegen Ajax. Ik heb een aversie tegen die club vanwege de enorme aantallen succes-supporters van die club. Dus lijkt mij dat ik hier op het goede draadje zit hé.
Is het niet veel leuker om in het Feyenoord topic te komen praten over de liefde voor Feyenoord ? :7
  zaterdag 18 juni 2011 @ 12:24:39 #242
308538 Piebe
Van alle markten thuis.
pi_98329160
Al de speelstijl van een club 150 km verderop je meer aanstaat, dan die van de club(s) die in een straal van 30 a 50 km rondom zitten. Dan mag je daar toch gewoon supporter van zijn?

Successupporters, zijn mensen die na een succes fan zijn, en zodra het weer wat minder zijn gaat, onmiddelijk weer fan af zijn.
Ja ja
pi_98332035
Ah, dus Marrekie vindt zijn eigen cluppie ook een club van successupporters. Ajax en Feyenoord zijn nl. de enige 2 clubs met landelijke uitstraling (en fans over het hele land).
Dit is vnl. gecreeert door de successen in het verleden.
Zeg je het ook ff tegen je medesupporters ?
Als je geen kop hebt kan je niet uit het raam kijken.
pi_98338949
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 juni 2011 13:58 schreef Pedroso het volgende:
Ah, dus Marrekie vindt zijn eigen cluppie ook een club van successupporters. Ajax en Feyenoord zijn nl. de enige 2 clubs met landelijke uitstraling (en fans over het hele land).
Dit is vnl. gecreeert door de successen in het verleden.
Zeg je het ook ff tegen je medesupporters ?
Als ik voor mezelf spreek: Ik ben geboren en opgegroeid in Rotterdam-Zuid, een kwartiertje lopen van De Kuip vandaan. Zelf vind ik het vrij logisch dat ik dus fan van Feyenoord ben. Als ik in Rotterdam-West zou zijn geboren en opgegroeid zou ik zeer waarschijnlijk Sparta-supporter zijn geweest. Ik kan er ook niets aan doen dat ik nou eenmaal in een deel van een stad ben geboren waar een club speelt die in het verleden tamelijk succesvol was. En je kan moeilijk zeggen dat de huidige supporters van Feyenoord succes-supporters zijn. Als je ziet dat er in het afgelopen rampseizoen toch gemiddeld zo'n 43.000 toeschouwers in De Kuip zaten kan je alleen concluderen dat Feyenoord zeer trouwe supporters heeft, die ook in slechte tijden massaal achter hun club blijven staan. Het zal helaas wel nooit gebeuren, maar stel dat Ajax eens een seizoen zou draaien als Feyenoord afgelopen jaar. Ik ben benieuwd hoeveel toeschouwers er dan nog in de Arena zouden zitten, ik schat nog geen 15.000. Toen Ajax afgelopen seizoen met 0-2 achter stond bij rust tegen FC Utrecht liep de Arena al leeg, en was het stadion na rust ineens nog maar voor een kwart gevuld. En ja, van mij hoeven die Brabo's enzo die met een geforceerd Rotterdams accent in De Kuip zitten te bléren en voor Feyenoord zitten te wezen ook niet zo. Maar ik kan ze moeilijk De Kuip uit sleuren. Ik heb ook verhalen gelezen dat de Amsterdamse Ajax-supporters in de tijd dat Ajax in de Meer speelde ook niet echt zaten te wachten op de zogenaamde Ajax aanhangers die van ver buiten Amsterdam de Meer kwamen bezoeken om Ajax aan te moedigen. Sinds de komst van de Arena en het winnen van de Champions League in '95 is het aantal succes-supporters van Ajax uit alle delen van het land drastisch toegenomen. Sinds 6 jaar woon ik in Middelburg, en ik heb hier zelf ondervonden dat zo'n 70% (vooral de jeugt tussen de 5 en de 22 jaar) zich Ajax aanhanger noemt. Zo'n 25% zegt Feyenoord aanhanger te zijn. De overige 5% is voornamelijk voor PSV, met hier en daar een verdwaalde FC Twente of AZ aanhanger er tussen. Met andere woorden, de Zeeuwen kiezen over het algemeen alleen maar voor een grote club. Ik ken één Zeeuws gezin waarvan de vader en 2 zoons voor Sparta zijn, en ook elk jaar een seizoenkaart van die club nemen. Voor deze enkele Zeeuwen die voor een kleine club zijn heb ik veel meer waardering dan voor de Zeeuwen die voor het gemak maar meteen voor een topclub kiezen omdat er dan tenminste veel te vieren valt door de successen die toch wel blijven komen.

[ Bericht 0% gewijzigd door marrekie33 op 18-06-2011 17:22:58 (taalfouten verbeterd) ]
  zaterdag 18 juni 2011 @ 17:23:53 #245
36815 Silenus
Frikandel of kroket?
pi_98339174
Marrekie, op die diarree aan woorden zal ik niet reageren want daar is door je gebrek aan alinea's en zinsopbouw niet doorheen te komen, maar toch een vraag:

waarom registreer jij je op een forum om je gal te spuien over successupporters van Ajax? Ik snap dat je, wanneer je in Zeeland woont en voor Feyenoord bent, nogal een gefrustreerd en leeg leven moet leiden. Maar toch, geeft het je niet wat meer voldoening om lekker over je eigen club te praten?

Ik bedoel, jij zit jezelf nu al een tijdje voor lul te zetten en alle Ajacieden zitten nu lekker achterover na te genieten van het kampioenschap. Je schiet hier echt niets mee op.
Gourmetten of steengrillen?
  zaterdag 18 juni 2011 @ 17:25:24 #246
36815 Silenus
Frikandel of kroket?
pi_98339221
quote:
Bericht 0% gewijzigd door marrekie33 op 18-06-2011 17:22:58 (taalfouten verbeterd) ]
jeugt. :')
Gourmetten of steengrillen?
pi_98339233
quote:
10s.gif Op zaterdag 18 juni 2011 12:02 schreef Paul-89 het volgende:

[..]

Is het niet veel leuker om in het Feyenoord topic te komen praten over de liefde voor Feyenoord ? :7
pi_98339508
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 juni 2011 11:43 schreef marrekie33 het volgende:
Zo zie je maar, als je wint heb je opeens vrienden. Het is ook algemeen bekend dat het Ajax-publiek na het behalen van de Champions League in '95 ook opeens drastisch is toegenomen. Succes-supporters dus.
En dan doel je zeker op het toeschouwersaantal. Zou dat toevallig te maken kunnen hebben met de verhuizing naar de Arena? En sowieso het lage aantal toeschouwers in die periode in de gehele Eredivisie.

Feyenoord had overigens eind jaren 80 nog geen 10.000 toeschouwers, stelletje successupporters!
-webicon van 329Kb verwijderd, max. 100Kb toegestaan, niet terugplaatsen-
  zaterdag 18 juni 2011 @ 17:37:34 #249
36815 Silenus
Frikandel of kroket?
pi_98339637
Sterker nog, toen zaten er slechts 3000 in 1989.
Gourmetten of steengrillen?
pi_98339838
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 juni 2011 17:37 schreef Silenus het volgende:
Sterker nog, toen zaten er slechts 3000 in 1989.
Kortom alle 37.000 die erbij zijn gekomen zijn successupporters
-webicon van 329Kb verwijderd, max. 100Kb toegestaan, niet terugplaatsen-
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')