ja rotten.com is inderdaad iets van de laatste jaren!quote:Op woensdag 1 oktober 2008 12:56 schreef Nosh het volgende:
[..]
Foto's en filmpjes maken van zo'n gruwelijk iets, om ze later met de wereld te kunnen delen:
'Kijk mam, daar zie je waar zijn ribben braken! Die ingewanden staan er ook lekker gedetailleerd op!'
Sorry, maar de ver-youtubing van de samenleving schiet echt door. Mensen hebben alleen nog maar empathie in hun kont als het makkelijk is om verontwaardiging op te brengen. Een puppy die door een soldaat van een klif afgegooid wordt krijgt 4 miljoen views en een storm van protest, maar ondertussen staan bij iedere vechtpartij een goede tien man met hun mobieltjes te kutten.
Echt te triest voor woorden, die apathie..
Boute stelling.quote:
Het geijkte verhaaltje; de jongen was in de war en de rest van de wereld moet niet zeiken.quote:Op woensdag 1 oktober 2008 13:04 schreef sp3c het volgende:
[..]
vreemde conclusie
zo ken ik er ook wel een paar, die toeschouwers zijn er toch zelf gaan staan schreeuwen ipv op te rotten omdat ze niets zinnigs te melden hadden ... moeten ze niet strax om trauma's gaan huilen
er wordt nog helemaal niemand opgehemeld
die jongen was naar het schijnt flink in de war en heeft toen zelfmoord gepleegd onder luid gejoel van een stel randdebielen
los van het feit of hij het sowieso had gedaan, is het gewoon ziek om te zien dat anderen dit aanmoedigen, terwijl, zoals de agent al zei, men juist het tegenovergestelde zou moeten doen..quote:Op woensdag 1 oktober 2008 12:27 schreef Five_Horizons het volgende:
Dat het sneu is dat men gaat 'aanmoedigen' is waar, alleen: wie zegt dat de jongen niet zou zijn gesprongen als ze er niet waren? Oftewel: dankzij of ondanks?
Neuh, er zijn maar weinig mensen schat ik zo die rationeel besluiten een eind aan hun leven te maken. Ja, of je moet depressie geen ziekte noemen natuurlijkquote:
Dat het iets van de laatste jaren is zegt ie toch niet?! Lezen! Het is alleen door de opkomst en groei van mobieltjes met camera, en youtube, steeds groter en groter geworden, of iig aanweziger geworden. En dan idd zo dat mensen veilig achter hun toetsenboordje verontwaardigd zijn, maar zelf snel een mobiel ter hand te nemen als iemand in elkaar wordt getrimd. Leuk.quote:Op woensdag 1 oktober 2008 13:06 schreef rival het volgende:
[..]
ja rotten.com is inderdaad iets van de laatste jaren!
ik keek vroeger al naar face(s) of death.... dus het is niks nieuws!
dit soort foto's zie je ook uit concentratiekampen uit de 2e wereldoorlog. of uit vietnam... om maar wat te noemen....
dit is niet iets van tegenwoordig, iedereen is altijd al nieuwsgierig geweest anar dit soort dingen...
quote:Op woensdag 1 oktober 2008 13:13 schreef Seneca het volgende:
Tja, de mensheid is verknipt. Deal with it. Anders had je maar niet geboren moeten worden.
asociaal? als zelfmoordenaars nog denken dat ze nut voor anderen hebben dan zouden ze het niet overwegen. dat is het probleem juist, ze zien zelf niet meer wat hun eigen leven voor waarde heeft voor zichzelf en anderen.quote:Op woensdag 1 oktober 2008 13:09 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Het geijkte verhaaltje; de jongen was in de war en de rest van de wereld moet niet zeiken.
Het slachtofferdenken barst weer los.
Zelfmoordplegers zijn asociaal. Zeker degenen die zelfmoord plegen op manieren die anderen schaden, zoals door voor treinen te springen, maar eigenlijk iedereen die zichzelf van het leven beroofd terwijl ze mensen hebben om voor te zorgen of wat dan ook, is asociaal bezig.
Maar iemand is "in de war" en dus moet de hele wereld daar maar begrip -nee, erger; respect- voor hebben? Wat is dat voor houding?
Mensen die anderen vermoorden omdat ze "in de war" zijn, hemelen we hopelijk ook niet (meer) op. Waarom wel mensen die zichzelf moorden omdat ze "in de war" zijn?
Als het begrip voor de zelfmoordenaar zich verplaatst naar de hulpverleners en achterblijvers, denk ik dat het aantal zelfmoorden wel eens zou kunnen dalen. Hopelijk dringt het tot de zelfmoordenaar door hoe asociaal die bezig is.
Het verschil tussen euthanasie en zelfmoord is duidelijk lijkt me. Bij zelfmoord, zeker als dat in een opwelling gebeurt zoals hier, is er voor de nabestaanden geen mogelijkheid om afscheid te nemen. Dat is er bij euthanasie wel. Dat maakt het verwerkingsproces gewoon veel makkelijker.quote:Op woensdag 1 oktober 2008 13:17 schreef downthedrain het volgende:
[..]
asociaal? als zelfmoordenaars nog denken dat ze nut voor anderen hebben dan zouden ze het niet overwegen. dat is het probleem juist, ze zien zelf niet meer wat hun eigen leven voor waarde heeft voor zichzelf en anderen.
ze denken door zelfmoord te plegen de wereld een dienst te bewijzen of een einde aan het lijden te maken.
iemand die zelfmoord pleegt kun je zeggen dat hij een slechte keuze heeft gemaakt maar er zit toch wel degelijk verschil tussen een moordenaar en zelfmoordenaar, de eerste wil anderen opzettelijk kwaad doen en de 2e niet.
stel iemand heeft een agressieve vorm van kanker. hij heeft 5 jaar te leven nog maar zijn lichaam takelt af en heeft immense pijn. na een jaar kan hij het niet meer aan en wil euthenasie.
dan is dat vrij normaal en begrijpelijk voor veel mensen terwijl ook dan de nabestaanden achter gelaten worden.
nu zijn er mensen geestelijk ziek en dan zijn ze opeens asociaal?
vreemde gedachtengang.
ik vind het veel meer overdreven om te stellen dat deze menigte enige invloed heeft gehad op het wel of niet springenquote:Op woensdag 1 oktober 2008 13:27 schreef deedeetee het volgende:
ik vind het overdreven te stellen dat hij het zonder aanmoediging óók wel gedaan had.
Daar verbaas ik me dus ook steeds overquote:Op woensdag 1 oktober 2008 12:53 schreef Nosh het volgende:
Mensen die denken dat iemand die suïcidaal is nog rekening houdt met de trauma's van anderen..
O, ja ? Moet jij eens opletten hoe gemakkelijk sommige mensen iets verkeerd doen als ze zich in een menigte bevinden die het óók doet. Terwijl het gaat om dingen die ze beslist niet zouden doen zonder die andere mensen waardoor ze zich laten meeslepen/beïnvloeden.quote:Op woensdag 1 oktober 2008 13:29 schreef rival het volgende:
[..]
ik vind het veel meer overdreven om te stellen dat deze menigte enige invloed heeft gehad op het wel of niet springen
dat klopt met groepsgedrag.quote:Op woensdag 1 oktober 2008 13:37 schreef deedeetee het volgende:
[..]
O, ja ? Moet jij eens opletten hoe gemakkelijk sommige mensen iets verkeerd doen als ze zich in een menigte bevinden die het óók doet. Terwijl het gaat om dingen die ze beslist niet zouden doen zonder die andere mensen waardoor ze zich laten meeslepen/beïnvloeden.
Nee, dat is één probleem.quote:Op woensdag 1 oktober 2008 13:23 schreef rival het volgende:
die jongen springt...
a) iemand filmt...
b) iemand filmt niet
dus bij a zijn de rapen gaar (spreekwoordelijk)
en bij B is er niks aan de hand?
best vreemd, ik dacht "die jongen springt" dat dat het probleem was.....
quote:Op woensdag 1 oktober 2008 13:45 schreef Dagonet het volgende:
maar wanneer een menigte een verwarde jongen de dood in laat springen
Inderdaad! Je moet wel om de tere hartjes van een stel etterbakjes wat hun best doet zoveel mogelijk ellende op hun mobieltje te krijgen denken!quote:Op woensdag 1 oktober 2008 12:53 schreef El_Matador het volgende:
[..]
En wederom wordt een dader (in dit geval een zelfmoordenaar) opgehemeld terwijl de onschuldige slachtoffers (hulpverleners, treinmachinisten, getuigen van zelfmoorden, families etc.) weer de dupe zijn.
Je staat op het dak, je voelt je al klote en alleen, er zijn een paar mensen die op je in aan het praten zijn maar onder je staan een paar honderd man te roepen dat je dood moet, dat je moet springen, dat ze je willen zien stuiteren. Denk je nou echt werkelijk dat dat helpt? Is het niet vele malen waarschijnlijker, aan zekerheid grenzend, dat je dan denkt "zie je wel, de hele wereld haat mij, ze zijn beter af zonder mij" en dat je dan springt.quote:
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |