Ja? En hoe zit het dan dat iedereen tegenwoordig ook maar te pas en te onpas roept dat iemand die druk is "dan wel ADHD zal hebben", of iemand die heel veel stemmingswisselingen heeft een borderliner is?quote:Op donderdag 25 september 2008 09:14 schreef Re het volgende:
ADHD, AD en anders psychiatrische aandoeningen bestaan nou eenmaal, er wordt te veel en te gemakkelijk voorgeschreven, daar is iedereen het wel mee eens maar daarmee worden de echte patienten een beetje uit het oog verloren. Die lopen tegen een stigma aan van "stel je niet aan, je bent niet ziek" terwijl we nu net de goede richting op gingen qua acceptatie van deze psychiatrische stoornissen.
Is dat een trend op FOK! of IRL?quote:Op donderdag 25 september 2008 09:55 schreef dawg het volgende:
[..]
Ja? En hoe zit het dan dat iedereen tegenwoordig ook maar te pas en te onpas roept dat iemand die druk is "dan wel ADHD zal hebben", of iemand die heel veel stemmingswisselingen heeft een borderliner is?
En zodra iemand dan een diagnose heeft gekregen, zeggen diezelfde mensen "stel je niet zo aan, vroeger was je gewoon hyperactief". In mijn ervaring is het zo (en ik heb vwb lichamelijk gezondheid heel erg veel ervaring) dat het probleem vaak vooral ligt bij de gezonde mensen, die niet veel hebben meegemaakt, enzo. Die oordelen, generaliseren, praten over dingen waar ze echt niets vanaf weten maar "er weleens iets over op internet hebben gelezen".
Dat is gewoon de praktijk helaas en wordt door de top van psychiaters bevestigd, want daar heb ik redelijk veel contact mee. (en kijk naar de nieuwe guidelines voor de diverse aandoeningen)quote:En over het onderstreepte, wat een belachelijke aanname. Wie zegt dat? Lees je dat op internet, of op Fok!?
Dat klinkt als een lekkere simpele, heldere houvast, maar in de praktijk heeft niemand alles wat hij wil en is er ook niemand die helemaal niets wil. Het onderscheid tussen de twee is daarom bijzonder lastig, of misschien zelfs onmogelijk, te maken.quote:Op donderdag 25 september 2008 09:37 schreef Maeghan het volgende:
Ten eerste, depressie en ongeluk zijn m.i. wat anders. Iemand die ongelukkig is, voelt zich rot omdat hij niet heeft wat hij wil. Iemand die depressief is, voelt zich ongeacht z'n situatie neerslachtig en wil ook niks.
Nou, echt niet hoor. Laat ik het zo zeggen, als je ooit depressief geweest bent, weet je heel goed wanneer je gewoon niet gelukkig bent. Het is een wereld van verschil.quote:Op donderdag 25 september 2008 10:18 schreef ShadyLane het volgende:
[..]
Dat klinkt als een lekkere simpele, heldere houvast, maar in de praktijk heeft niemand alles wat hij wil en is er ook niemand die helemaal niets wil. Het onderscheid tussen de twee is daarom bijzonder lastig, of misschien zelfs onmogelijk, te maken.
Ik herken dat ook wel een beetje hoor. Zowel met geestelijke klachten die ik zelf had als met medische problemen die mijn ouders hebben. Mensen hebben overal wel een beetje over gelezen tegenwoordig en daardoor denken ze dat ze het allemaal wel begrijpen, terwijl dat echt vaak helemaal niet zo is. Ten eerste begrijpen ze vaak al niet goed wat iets is en ten tweede zien ze de impact van het probleem op je leven niet. (Hetzelfde eigenlijk als met migraine, 'ik heb ook weleens hoofdpijn' - mensen weten 'wat migraine is', namelijk hoofdpijn, en verder gaat het begrip niet).quote:
Ik merk het zowel in het dagelijks leven weleens, als op Fok!.quote:
De 'top' van de psychiaters is heel wat anders dan 'iedereen' natuurlijk.quote:Dat is gewoon de praktijk helaas en wordt door de top van psychiaters bevestigd, want daar heb ik redelijk veel contact mee. (en kijk naar de nieuwe guidelines voor de diverse aandoeningen)
Ah, het autoriteitsargument.quote:Op donderdag 25 september 2008 10:27 schreef Maeghan het volgende:
Nou, echt niet hoor. Laat ik het zo zeggen, als je ooit depressief geweest bent, weet je heel goed wanneer je gewoon niet gelukkig bent. Het is een wereld van verschil.
de top bepaalt wel de guidelinesquote:Op donderdag 25 september 2008 10:33 schreef dawg het volgende:
[..]
Ik merk het zowel in het dagelijks leven weleens, als op Fok!.
[..]
De 'top' van de psychiaters is heel wat anders dan 'iedereen' natuurlijk.
quote:Doctors Told To Curb Use Of Ritalin In Hyperactive Children
The Times UK
Audience: n/a
This article reports on the NICE and NCCMH guidelines, which recommend that “most children with ADHD should ... be offered psychological therapy [instead of medication] to improve their behaviour, backed up by training to support their parents and teachers.” Specifically, the article notes the guidelines state “children with ADHD should be treated with medications such as Ritalin only in severe cases and never when they are younger than five.” The article further notes these guidelines followed the increasing number of prescriptions for ADHD medications in the UK and growing concerns that “some doctors are turning to medication too quickly to control a disorder that often responds well to other treatment strategies.” According to Andrea Benbow, chief executive of the Attention Deficit Disorder Information and Support Service (ADDISS), “There are huge waiting lists [for psychological therapy and training], and many training programmes are not ADHD-specific and they’re useless. We need these interventions – medications are not the be all and end all – and parents would welcome them if they were there. [The programmes] need to be backed by better resources.” Concerta and Strattera are also mentioned as the frontline treatments when severe ADHD is diagnosed.
Je zegt het een beetje flauw, maar dat is gewoon mijn ervaring. Ik zeg trouwens volgens mij nergens dat je er niets van kunt begrijpen als je niet depressief bent geweest. Ik zeg alleen dat als je depressief bent geweest, je daardoor kunt begrijpen wat het inhoudt. Lijkt me logisch, toch? Iemand die een gebroken been heeft weet ook meteen hoe een gebroken been voelt en iemand die zijn been nog nooit gebroken heeft moet zich er toch op een andere manier in verdiepen.quote:Op donderdag 25 september 2008 10:41 schreef ShadyLane het volgende:
[..]
Ah, het autoriteitsargument.
Het lijkt mij dat juist 'je ongelukkig voelen, en daarvoor oorzaken aanwijzen die voor vele anderen helemaal geen redenen zijn om zich ongelukkig te voelen' een teken is van depressiviteit, maar wie ben ik, ik begrijp er niets van, want ik ben kennelijk nooit depressief geweest. Op zich goed nieuws!
Komt door een linksere regering waarschijnlijk. Ooit eens een scandinavisch onderzoek gezien waarin bleek dat er onder rechtse regeringen meer zelfmoord gepleefd werdquote:Op woensdag 24 september 2008 20:55 schreef ShadyLane het volgende:
Er zijn het afgelopen jaar WEL veel minder zelfmoorden gepleegd!
quote:Op donderdag 25 september 2008 09:55 schreef dawg het volgende:
[..]
Ja? En hoe zit het dan dat iedereen tegenwoordig ook maar te pas en te onpas roept dat iemand die druk is "dan wel ADHD zal hebben", of iemand die heel veel stemmingswisselingen heeft een borderliner is?
En zodra iemand dan een diagnose heeft gekregen, zeggen diezelfde mensen "stel je niet zo aan, vroeger was je gewoon hyperactief". In mijn ervaring is het zo (en ik heb vwb lichamelijk gezondheid heel erg veel ervaring) dat het probleem vaak vooral ligt bij de gezonde mensen, die niet veel hebben meegemaakt, enzo. Die oordelen, generaliseren, praten over dingen waar ze echt niets vanaf weten maar "er weleens iets over op internet hebben gelezen".
En over het onderstreepte, wat een belachelijke aanname. Wie zegt dat? Lees je dat op internet, of op Fok!?
250% in 6jaar en 16% in 1 jaar. Dat is gewoonweg bespottelijk. Ik geloof gewoon glashard niet dat er zo veel meer mensen opeens ADHDer. Het is geldverdienen met valse diagnoses.quote:
Sterke toename ADHD-medicatie
Steeds meer Nederlanders krijgen ADHD - medicatie. Op dit moment zijn er 90.000 mensen die de medicijnen ontvangen. Dat meldt RTL Nieuws.
De Stichting Farmaceutische Kengetallen (SFK) stelt vast dat dit jaar 726.000 keer ADHD-pillen als Ritalin, Strattera en Concerta zullen worden verstrekt. Dat is vergeleken met vorige jaar een toename van zestien procent. Vergeleken met 2002 is dat met maar liefst 249 % gestegen.
het aantal medicijnen wat word uitgegeven is inderdaadg nogal gegroeid. dus? kijk bijv naar diabetes, daarvan is het aantal ook opeens explosief gegroeid, voornamelijk omdat mensen er meer vanaf weten. We beginnen zo onderhand te snappen (nou ja, sommige mensen in ieder geval) wat ADHD precies is, dus is het nogal logisch dat het aantal diagnoses omhoog gaat.quote:Op donderdag 25 september 2008 19:24 schreef Lambiekje het volgende:
[..]
[..]
250% in 6jaar en 16% in 1 jaar. Dat is gewoonweg bespottelijk. Ik geloof gewoon glashard niet dat er zo veel meer mensen opeens ADHDer. Het is geldverdienen met valse diagnoses.
En wat Maeghan zegt er wordt absoluut niet naar de situatie gekeken.
De vraag die je jezelf moet stellen waarom zijn er zoveel diabetes?!quote:Op donderdag 25 september 2008 19:47 schreef Sora het volgende:
[..]
het aantal medicijnen wat word uitgegeven is inderdaadg nogal gegroeid. dus? kijk bijv naar diabetes, daarvan is het aantal ook opeens explosief gegroeid, voornamelijk omdat mensen er meer vanaf weten. We beginnen zo onderhand te snappen (nou ja, sommige mensen in ieder geval) wat ADHD precies is, dus is het nogal logisch dat het aantal diagnoses omhoog gaat.
omdat ze voorheen niet als diabetes erkent werden, blijkt nu pas door nieuwe ontwikkelingen en ontdekkingen dat het wel onder diabetes valt. En dat een dergelijke behandeling erg goed werkt.quote:Op donderdag 25 september 2008 20:08 schreef Lambiekje het volgende:
[..]
De vraag die je jezelf moet stellen waarom zijn er zoveel diabetes?!
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |