Bronquote:VVD wil ontwikkelingshulp halveren
(Novum) - De VVD wil de uitgaven aan ontwikkelingshulp halveren. In enkele jaren moet het percentage van het nationaal inkomen dat aan ontwikkelingssamenwerking wordt besteed terug van 0,8 naar het Europees gemiddelde van 0,44 procent. Daardoor zou 2,2 miljard euro worden bespaard. Dat stelt de partij in haar tegenbegroting die na Prinsjesdag wordt gepresenteerd.
Volgens VVD-Kamerlid Arend Jan Boekestijn, die de tegenbegroting heeft opgesteld, moeten de negatieve gevolgen van de ontwikkelingshulp worden aangepakt, zoals de hulpafhankelijkheid van landen in de Derde Wereld en de steun die volgens hem aan corrupte regimes wordt gegeven. Ook subsidies aan projecten voor goed bestuur en het maatschappelijk middenveld werken volgens hem niet en moeten worden geschrapt.
Ook de ontwikkelingsorganisaties in eigen land moeten volgens de VVD inleveren. Het ontwikkelingsgeld moet terug worden gegeven aan de burgers, vindt Boekestijn. En de staatssteun aan alle hulporganisaties moet worden vervangen door een ruime giftenaftrek. "Laat de burgers maar bepalen welke ontwikkelingsorganisatie geld krijgt", zegt Boekestijn in de tegenbegroting.
De liberalen zijn op zich niet tegen ontwikkelingshulp voelen meer voor hulp in de vorm van microkredieten. Die stimuleren de economie namelijk direct, stellen ze.
Verder wil Boekestijn de verwachtingen temperen over de mogelijkheid democratie in te voeren bij andere landen. "Terwijl de meeste Haagse politici ontkennen dat dictators bij hulp gebaat zijn koesteren zij wel overspannen verwachtingen over de mogelijkheid om democratie te exporteren", schrijft het Kamerlid. Dat betekent volgens hem echter niet dat de hoop op democratie in sommige landen kan worden opgegeven. "We dienen wel te beseffen hoe moeilijk het is om democratie te bevorderen in een continent waar Chinezen met miljarden strooien zonder zich over goed bestuur te bekommeren."
ik dacht dat zij traditioneel tegen ontwikkelingshulp waren?quote:Op zondag 14 september 2008 12:37 schreef TubewayDigital het volgende:
waarom komt de VVD daar nu pas mee
Afgezien van het feit dat het nogal simpel is om dit populistisch te noemen, doe je ook nog eens alsof iets wat populistisch is, per definitie slecht is of zo.quote:Op zondag 14 september 2008 13:21 schreef Yildiz het volgende:
Wat een achterlijk, populistisch voorstel.
Ontopic:
Ik heb liever dat de importheffingen omlaag gaan. Dat scheelt ons eerst het tienvoudige aan belastingen om die in stand te houden, en vervolgens zakken de prijzen in de supermarkt ook met 30%. Dat creëert meer welvaart, wat beter helpt tegen corrupte regimes. Zo kan er makkelijk 20x zoveel bespaard worden. Máár. Dat gaat niet gebeuren.
Ik zeg dat het achterlijk is, en dat het populistisch is. Niet dat populisme per definitie slecht is.quote:Op zondag 14 september 2008 13:37 schreef pisnicht het volgende:
[..]
Afgezien van het feit dat het nogal simpel is om dit populistisch te noemen, doe je ook nog eens alsof iets wat populistisch is, per definitie slecht is of zo.
Nederland geeft verhoudingsgewijs echt achterlijk veel geld uit aan ontwikkelingshulp en dat mag best eens veranderen. Bij veel landen blijft 90% aan de strijkstok hangen waardoor er effectief heel weinig wordt bereikt. Verlaag wat mij betreft dus maar de importheffingen én verlaag ontwikkelingshulp (tot een minimum).
Je kunt ook eens inhoudelijk reageren ipv zo door te slaan.quote:Op zondag 14 september 2008 13:51 schreef EchtGaaf het volgende:
Het is een a-sociale partij en dat zal wel zo blijven.
Vreselijke lui, het menselijk aspect is ver te zoeken.
Ik ga nog liever met honden om , dan met VVD-ers.
Wat moet ik daar nou nog meer toevoegen?quote:Op zondag 14 september 2008 13:52 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Je kunt ook eens inhoudelijk reageren ipv zo door te slaan.
Niets weerhoudt individuele VVD stemmers er van op particuliere basis geld naar africa over te maken.quote:Op zondag 14 september 2008 13:51 schreef EchtGaaf het volgende:
Het is een a-sociale partij en dat zal wel zo blijven.
Vreselijke lui, het menselijk aspect is ver te zoeken.
Ik ga nog liever met honden om , dan met VVD-ers.
Net als ieder ander mens eigenlijkquote:De VVD-ers zijn alleen bezig met zichzelf. Hoe ze zelf nog rijker kunnen worden
quote:Op zondag 14 september 2008 13:57 schreef Klopkoek het volgende:
Spijker op z'n kop EchtGaaf, met VVD aan het roer zal het bespaarde geld naar de grootgraaiers vloeien.
Ik begrijp gewoon echt niet, dat het kleine stukje geweten dat ze misschien nog hebben, niet in opstand komtquote:Op zondag 14 september 2008 13:57 schreef Klopkoek het volgende:
Spijker op z'n kop EchtGaaf, met VVD aan het roer zal het bespaarde geld naar de grootgraaiers vloeien.
VVD-ers zijn über egoïsten. De ergsten in z'n soort. Kille figuren zijn het. Vreselijke lui gewoon.quote:Op zondag 14 september 2008 13:57 schreef TubewayDigital het volgende:
[..]
Niets weerhoudt individuele VVD stemmers er van op particuliere basis geld naar africa over te maken.
[..]
Net als ieder ander mens eigenlijk
Dat slaat natuurlijk pas ergens op als Afrika vrij kan handelen met Nederland. Zolang die vrije markt er niet is, is het vrije-markt-denken betreffende ontwikkelingshulp natuurlijk ook ridicuul.quote:Op zondag 14 september 2008 13:57 schreef TubewayDigital het volgende:
[..]
Niets weerhoudt individuele VVD stemmers er van op particuliere basis geld naar africa over te maken.
quote:[..]
Net als ieder ander mens eigenlijk
stel je zelf eerst eens de vraag of ontw.hulp uberhaupt helpt voordat je het geweten van VVD stemmers loopt te beledigenquote:Op zondag 14 september 2008 13:59 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Ik begrijp gewoon echt niet, dat het kleine stukje geweten dat ze misschien nog hebben, niet in opstand komt![]()
Ze hebben volgens mij dan ook geen geweten.
Wie kan überhaupt met zo'n voorstel nog in het reine komen?
dat is jou stokpaardje maar dat heeft met mijn punt even niks te makenquote:Op zondag 14 september 2008 14:01 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Dat slaat natuurlijk pas ergens op als Afrika vrij kan handelen met Nederland. Zolang die vrije markt er niet is, is het vrije-markt-denken betreffende ontwikkelingshulp natuurlijk ook ridicuul.
[..]
Dat is ook die partij die de zwaksten in onze samenleving, die om wat voor reden dan ook aan de kant staan het liefst wil halveren. Het is de partij die voorop loopt qua slopen van bijstandsgerechtigden, WW-ers, WAO-ers !quote:Op zondag 14 september 2008 14:02 schreef TubewayDigital het volgende:
[..]
stel je zelf eerst eens de vraag of ontw.hulp uberhaupt helpt voordat je het geweten van VVD stemmer lopt te beledigen
Dan misschien niet.quote:Op zondag 14 september 2008 14:03 schreef TubewayDigital het volgende:
[..]
dat is jou stokpaardje maar dat heeft met mijn punt even niks te maken
quote:Op zondag 14 september 2008 14:00 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
VVD-ers zijn über egoïsten. De ergsten in z'n soort. Kille figuren zijn het. Vreselijke lui gewoon.
Menselijke eigenschap?quote:Op zondag 14 september 2008 14:10 schreef TubewayDigital het volgende:
[..]
als je neit in ziet dat dit een menselijke eigenschap is
VVD-ers zijn zo sociaal dat ze eerst ook nog even kijken wat werkt ipv alleen egoistisch uit te zijn op afkopen van hun eigen schuldgevoelens.quote:Op zondag 14 september 2008 14:12 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Menselijke eigenschap?![]()
Mensen zijn van nature sociale wezens hoor. Die ook naar anderen omkijken ipv alleen maar naar zichzelf.
Wat heeft ontwikkelingshulp met schuldgevoelens te maken?quote:Op zondag 14 september 2008 14:16 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
VVD-ers zijn zo sociaal dat ze eerst ook nog even kijken wat werkt ipv alleen egoistisch uit te zijn op afkopen van hun eigen schuldgevoelens.
Drogredenatie!quote:Op zondag 14 september 2008 14:16 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
VVD-ers zijn zo sociaal dat ze eerst ook nog even kijken wat werkt ipv alleen egoistisch uit te zijn op afkopen van hun eigen schuldgevoelens.
Alles. Het is de moderne variant van de aflaat, en er gaat een vergelijkbaar ridicuul wereldbeeld achter schuilquote:Op zondag 14 september 2008 14:18 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Wat heeft ontwikkelingshulp met schuldgevoelens te maken?
VVD-ers houden niet zo van Sinterklazen als het niet absoluut noodzakelijk is.quote:Op zondag 14 september 2008 14:19 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Drogredenatie!
Het zou pas geloofwaardig zijn als ze daarbij de keuze zouden maken dat het bespaarde geld nu eens een keer naar de zwaksten van de samenleving zouden gaan, maar neuh....
Verdonk anders welquote:Op zondag 14 september 2008 14:22 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
VVD-ers houden niet zo van Sinterklazen als het niet absoluut noodzakelijk is.
Ach of te wel eentje die het ook allemaal niet meer weet...quote:Op zondag 14 september 2008 14:31 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
![]()
Verdonk is overigens een cryptosocialist
Dus als ik wil investeren in een economie in Afrika, opdat dat een goede concurrent wordt zodat Europese producenten beter dienen te produceren, waar betere producten uit komen, doe ik dat uit schuldgevoel? Of is het ridicuul? (Ja, als een individu het zou doen, is het misschien wel wat naïef, net zo naïef als vele andere gedachten.)quote:Op zondag 14 september 2008 14:21 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Alles. Het is de moderne variant van de aflaat, en er gaat een vergelijkbaar ridicuul wereldbeeld achter schuil
Ontwikkelingshulp =/ investeren...quote:Op zondag 14 september 2008 14:35 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Dus als ik wil investeren in een economie in Afrika, opdat dat een goede concurrent wordt zodat Europese producenten beter dienen te produceren, waar betere producten uit komen, doe ik dat uit schuldgevoel? Of is het ridicuul? (Ja, als een individu het zou doen, is het misschien wel wat naïef, net zo naïef als vele andere gedachten.)
Waarom denk je dat? Denk je soms dat er een ambtenaar heen vliegt, de plaatselijke dictator een zak geld geeft, en hem de hartelijke groeten geeft?quote:Op zondag 14 september 2008 14:48 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Ontwikkelingshulp =/ investeren...
Het rendement is nihil of zelfs erger, daarom is het geen investeren. Dat heet in goed nederlands geld over de balk smijten.quote:Op zondag 14 september 2008 14:53 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Waarom denk je dat? Denk je soms dat er een ambtenaar heen vliegt, de plaatselijke dictator een zak geld geeft, en hem de hartelijke groeten geeft?
Dus moeten we maar geld geven? Zodat we weer een nachtje goed kunnen slapen terwijl er in Durfar wat kindjes vermoord worden? Nee, er zijn zoveel onzekere factoren die erbij komen kijken bij het investeren in projecten in Afrika. Voornamelijk dat niemand te vertrouwen is, dat is in Nederland immers ook zo. Echter hebben wij hier een wet en stabiliteit wat het enigzins beter maakt.quote:Op zondag 14 september 2008 14:12 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Menselijke eigenschap?![]()
Mensen zijn van nature sociale wezens hoor. Die ook naar anderen omkijken ipv alleen maar naar zichzelf.
Ach jee, we moeten medelijden hebben met ons bedrijfsleven en die Afrikaanse hongerbuikjes mogen lekker doodcreperen?quote:Op zondag 14 september 2008 14:55 schreef MarlaSinger het volgende:
Mwah. Op zich vind ik het prima om de Afrikaantjes het lekker zelf uit te zoeken. Maar we realiseren ons niet dat "ontwikkelingshulp" voor een groot deel niet anders is dan verkapte steun aan het Nederlandse, internationaal georienteerde bedrijfsleven. Die bedrijven kunnen dan wel opdoeken.
Wat denk je dat dan het effect zal zijn? Dan zal het project dat de meeste Bono's en Borsato's op kan trommelen het meeste geld binnenharken. De overheid baseert ontwikkelingshulp op concrete problemen, concrete doelen, niet op emoties, wat het particuliere publiek wél hoofdzakelijk doet.quote:Op zondag 14 september 2008 13:57 schreef TubewayDigital het volgende:
[..]
Niets weerhoudt individuele VVD stemmers er van op particuliere basis geld naar africa over te maken.
Inderdaad. Daar komt het in de praktijk ook gewoon op neer. Nederlandse baggermaatschappijen doen mooie projecten van Nederlands ontwikkelingsgeld in door dictators geregeerde gebieden, terwijl die Afrikaanse hongerbuikjes lekker dood liggen te creperen.quote:Op zondag 14 september 2008 14:59 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Ach jee, we moeten medelijden hebben met ons bedrijfsleven en die Afrikaanse hongerbuikjes mogen lekker doodcreperen?
Energie-markt wel. Hetzelfde met andere grondstoffen.quote:
Je weet dat de overheid niet bestaat, maar wordt gevormd door normale mensen?quote:Op zondag 14 september 2008 15:01 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Wat denk je dat dan het effect zal zijn? Dan zal het project dat de meeste Bono's en Borsato's op kan trommelen het meeste geld binnenharken. De overheid baseert ontwikkelingshulp op concrete problemen, concrete doelen, niet op emoties, wat het particuliere publiek wél hoofdzakelijk doet.
Over het afkopen van schuldgevoelens gesproken
De overheid baseert het op procedures en regels. De gewone man in de straat baseert het op het zielige gezichtje van Bonoquote:Je weet dat de overheid niet bestaat, maar wordt gevormd door normale mensen?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |