Ja, dat de TK hier op reageert is logisch. Profileren heet dat. Wacht maar tot er betaald moet worden, dan gaat de hand weer op de knip.quote:Op maandag 18 augustus 2008 10:49 schreef EchtGaaf het volgende:
De Tweede Kamer reageert geschokt op het nieuws dat 70-plussers in een Amersfoorts verzorgingshuis niet meer worden gereanimeerd, tenzij zij aangeven dat wel te willen.
Want.....ernstige leeftijdsdiscriminatie.
Nee. Kans op overleven, uit EIGEN keuze!quote:Op maandag 18 augustus 2008 10:49 schreef EchtGaaf het volgende:
Want.....ernstige leeftijdsdiscriminatie.
Watte? Ik leer nu echt iets nieuws geloof ik...quote:
Nodig is het niet, het zal wel ergens door komen dat we zo vaak elkaar in de haren vliegen.quote:Op zondag 17 augustus 2008 15:37 schreef FJD het volgende:
[..]
Doe dat nou niet, dat heb je helemaal niet nodig.
Het is nu eenmaal heel menselijk om lastige vraagstukken als deze uit de weg te gaan en steeds vooruit te schuiven.quote:In die zin is het dus ook een eigen verantwoordelijkheid van de persoon zelf maar goed zoals je zelf ook zult beamen zijn mensen ontzettend goed in het ontlopen van hun eigen verantwoordelijkheid en is het geen gek idee om ze daar af en toe een zetje bij te geven.
Zo'n gesprek is altijd zinvol en wenselijk. Voor beide kanten. sommigen weten precies wat ze willen, maar kwamen misschien anders niet op het idee om de instelling dat duidelijk te maken. Dus ben ik ook voor om dat onderdeel standaard mee te nemen bij de intake.quote:Ik zou het wel toejuichen als zo'n gesprek wordt aangegaan op het moment dat ze opgenomen in een dergelijke omgeving. Laat ze er maar goed over nadenken en pas als er een antwoord is dan ben je welkom. Lijkt me de gulden middenweg, iets wat wij als Nederlanders prefereren, en het komt tegemoet aan een heleboel bezwaren.
[..]
Nee, geen dwang. Vrije keuze. Nu ben ik dan maar even heel liberaal.quote:Dwing ze maar wel om een formulier in te vullen. Dwing mensen maar om er over na te denken, nee het is geen leuk vraagstuk maar het is wel een belangrijk vraagstuk en dat doe je niet af met een "nou ik kijk er over een paar jaar wel weer naar".
Daartegenover zullen er voorbeelden zijn van mensen die na een geslaagde reanimatie poging weer verder vrolijk leven. En blij zijn dat ze wel gereanimeerd zijn.quote:Als we het geval van Coelho er weer bij zouden pakken dan ligt hij nog enkele jaren te vegeteren terwijl hij dat zelf eigenlijk nooit had gewild, betaalt met geld wat ook gebruikt kan worden om andere bejaarden betere verzorging van te geven.
Prima. Maar geen nee-tenzij politiek wmb.quote:Donor codicil bij het afhalen van je rijbewijs en een reanimatie codicil bij opname in een tehuis .
quote:Op maandag 18 augustus 2008 10:59 schreef Pappie_Culo het volgende:
[..]
Watte? Ik leer nu echt iets nieuws geloof ik...
Ze profileren. Dat kan je niet voorkomen. Neemt niet weg dat ze een heel belangrijk onderwerp op de agenda zetten. Het gaat echt wel ergens over. De verregaande vereconomisering van de maatschappij ( moeten mensen zich na 70 jaar het gevoel krijgen dat ze teveel zijn??quote:Op maandag 18 augustus 2008 10:52 schreef DS4 het volgende:
[..]
Ja, dat de TK hier op reageert is logisch. Profileren heet dat. Wacht maar tot er betaald moet worden, dan gaat de hand weer op de knip.
Zo makkelijk...
eigen bewuste creatiequote:Op maandag 18 augustus 2008 11:09 schreef Pappie_Culo het volgende:
Wat betekent het? Of was het een foutje?
Nee, een bedenkelijke negatieve default strategie.quote:Op maandag 18 augustus 2008 10:52 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Nee. Kans op overleven, uit EIGEN keuze!
Walgelijk zou zijn om mensen default, tegen hun eigen wil in in leven te houden. Dat is het alternatief namelijk.quote:Op maandag 18 augustus 2008 11:19 schreef EchtGaaf het volgende:
Nee, een bedenkelijke negatieve default strategie.
Zo van stiekum hopen dat ze ervan afzien. Zo dat is er weer 1 minder.![]()
Echt , we glijden af naar een walgelijke maatschappij op die manier. Brrrr.
Het zou bekrompen zijn als je deze discussie niet zou willen aangaan. En al helemaal bekrompen als je niet verder kijkt dan je neus lang is....quote:Op zondag 17 augustus 2008 20:30 schreef jpjedi het volgende:
Bekrompen kijk weer van je, EG.
Gemeensgoed in VERPLEEGtehuizen, maar niet in VERZORGINGtehuizen! Zie de glijdende schaal......Straks gebeurt het met jonge zieke mensen. Etc.quote:Zover ik weet is dit geen nieuws en is al vele jaren gemeengoed. Ik zie enkel logica in het hele verhaal. Twijfel je nu echt aan de integriteit van onze regering als er excessieve gruwelparktijken zouden plaatsvinden binnen het zorgstelsel in Nederland?
Ik wel. Jij gaat de ethische kant weer uit de weg. Dat neem ik je kwalijk.quote:Je leeft nu eenmaal in een liberaal land met een hoge mate van vrije keuze. De hele opzet wordt gesteund door legio verklaringen, wetten en procedures. Ik zie echt het probleem niet.
quote:Geloof me..reanimeren is een farce.
quote:Ik heb in mijn brandweercarriere van 9 jaar nog nooit een geslaagde reanimatie meegemaakt en die valt volgens de IC-instructeurs ook niet te verwachten.
Hoeveel mensen heb je in totaal gereanimeerd en hoeveel daarvan zijn er geslaagd:?quote:Nu moet ik je voor de volledigheid wel vermelden dat ik slachtoffers gereanimeerd tot 82 jaar oud.
Daarom is het beter om vanuit te gaan dat de meerderheid liever niet gereanimeerd wilt worden ? Zo van, dan hadden ze dat maar aan moeten geven.....quote:Op maandag 18 augustus 2008 11:22 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Walgelijk zou zijn om mensen default, tegen hun eigen wil in in leven te houden. Dat is het alternatief namelijk.
Zal niet helpen. Het zit dieper in deze maatschappij. Dat verzorgingstehuis zal een bedenkelijk precedent bewerkstelligen. Andere tehuizen gaan dat uiteraard ook doen.quote:Op zondag 17 augustus 2008 20:52 schreef Picchia het volgende:
Ik denk dat ik mijn oudjes maar niet in dat verzorgingshuis plaats, zodra ze met pensioen gaan.
Waarbij ik herhaal dat die 70 jaar volstrekt arbitrair is om genoemde redenen. Ik ga een stapje verder door te veronderstellen dat het als een drogreden wordt opgevoerd. Het is gewoon de je reinste kul om voor iedereen dezelfde grens te hanteren, terwijl er zulke verschillen bestaan in conditie. Je kan senioren echt niet over een kam scheren.quote:Op maandag 18 augustus 2008 10:56 schreef FJD het volgende:
Discriminatie betekent (in de volksmond) het maken van een onrechtmatig onderscheid. Gezien de achterliggende medische gedachte kun je niet over onrechtmatige leeftijdsdiscriminatie spreken.
Dat gaat op termijn zeker veranderen ivm met vergrijzing. Die grens gaat op den duur flexibel worden. Want inderdaad, de ene 65/er is nog fris, de ander kan echt niet meer.quote:Net zo min als dat het pensioen verboden leeftijdsdiscriminatie is.
Ik vind van wel. Te griezelig voor woorden. Als je stilstaat wat voor nare precedenten een dergelijke benadering kan bewerkstelligen. De ophef komt niet uit de lucht vallen.quote:Uiteraard staat dit wel los van de vraag of dit een goede ontwikkeling is maar onrechtmatige discriminatie is wel een hele rare benaming.
Mijn opa zei altijd:" als als als.. als de as breekt valt de kar".quote:Op maandag 18 augustus 2008 11:44 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Het zou bekrompen zijn als je deze discussie niet zou willen aangaan. En al helemaal bekrompen als je niet verder kijkt dan je neus lang is....
[..]
Gemeensgoed in VERPLEEGtehuizen, maar niet in VERZORGINGtehuizen! Zie de glijdende schaal......Straks gebeurt het met jonge zieke mensen. Etc.
En de TK staat inmiddels op haar achterste benen. En terecht denk ik.
[..]
Ik wel. Jij gaat de ethische kant weer uit de weg. Dat neem ik je kwalijk.
[..]
En waarom wordt deze dan nog steeds uitgevoerd als er sprake zou zijn van ene nieuw inzicht al zou het een farce zijn
![]()
[..]
![]()
Ze moeten nog ontdekken dat een AED veel meer geslaagde reanimatiepogingen teweeg kan brengen ?
[..]
Hoeveel mensen heb je in totaal gereanimeerd en hoeveel daarvan zijn er geslaagd:?
http://www.nos.nl/nos/art(...)1C90115BD424000.htmlquote:12:09 18 Augustus 2008
Onderzoek naar reanimatie-praktijk
De Inspectie voor de Gezondheidszorg stelt een onderzoek in naar de praktijk in een Amersfoorts verzorgingshuis om 70-plussers niet meer te reanimeren tenzij ze dat hebben laten vastleggen.
De inspectie gaat bekijken of het huis zich aan alle zorgvuldigheidseisen houdt en of de maatregel strookt met de richtlijnen van de beroepsvereniging van verpleeghuisartsen.
Het CDA had om het onderzoek gevraagd. De partij vindt dat er sprake is van ernstige leeftijdsdiscriminatie en wil dat staatssecretaris Bussemaker de maatregel terugdraait. Andere partijen hebben ook geschokt gereageerd
Moet jij niet willen volgens mij leven wij in een vrij land en is iedereen nog vrij om dingen te willen. Je kunt zelfs als 20 jarige aangeven dat je niet gereanimeerd wil worden.quote:Op maandag 18 augustus 2008 11:17 schreef EchtGaaf het volgende:
Glijdende schaal, mijn waarde. Zie het. Open je ogen. Doe het echt. Want jij moet zo'n maatschappij ook niet willen.
Beste repliek sinds jaren.quote:Op maandag 18 augustus 2008 19:58 schreef Sickie het volgende:
TS, veeg de stront eens uit je ogen of haal het leesplankje eens van zolder. Idioot.
Dat is het punt ook niet.quote:Op maandag 18 augustus 2008 19:18 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Moet jij niet willen volgens mij leven wij in een vrij land en is iedereen nog vrij om dingen te willen. Je kunt zelfs als 20 jarige aangeven dat je niet gereanimeerd wil worden.
Ja, en als mijn tante kloten heeft, dan is het mijn oom.quote:Op maandag 18 augustus 2008 12:09 schreef jpjedi het volgende:
[..]
Mijn opa zei altijd:" als als als.. als de as breekt valt de kar".
Bij mij weten is het geen gangbare policiy in verzorgingstehuizen. Wellicht is het handig van VWS om eea eens te onderzoeken en te inventariseren.quote:Ik weet niet beter of dit geld ook in verzorgings tehuizen. Tenminste waar mijn moeder werkt is dit ook een regel.
Ik vrees dat je nuchterheid soms overgaat in oppervlakkigheid.quote:Ik ga niets ethisch uit de weg maar je mag me nuchter noemen.
Dat is niet niks, hopelijk heb je een goede nazorg gekregen.quote:Ik heb 6 reanimaties uitgevoerd waarvan 2 in mijn eentje (wat psychologisch nogal een dreun is, maar dat terzijde).
Je hebt het tenminste geprobeerd en je best gedaan. Maar dat gaat vast niet in de koude kleren zitten.quote:Allemaal zinloos gebleken helaas.
6 minuten is dan ook erg kort. Dat redt je als brandweer niet zo gauw. Zo'n AED heeft vooral nut op plaatsen waar veel mensen samenkomen, waarbij iedere leek het apparaat direct kan bedienen. Zodat geen kostbare tijd verloren gaat, iig te reageren binnen die 6 minuten. Dat moet een grote winst zijn, na die tijd kunnen professionele hulpverleners het overnemen.quote:De AED hebben we ook bij maar helaas zijn er geen meetbare voordelen van dit apparaat aangezien de nuttige tijd bij het slachtoffer al is afgelopen voor de brandweer ter plaatse komt.
Tsja, als je het hart anders niet opgang krijgt....met de beperkte middelen die ter plaatse zijn...quote:Hartmassage is daarom de enige nuttige toepassing vanwege het kunstmatig rondpompen van bloed voor zolang er nog zuurstof in zit.
Prachtig. Zo zijn er vast vele voorbeelden te geven van levens die gered zijn door interventie. Dat meisje en ouders zijn vast heel blij dat je het gedaan heeft.quote:Wel een meisje van 7 in een zwembad beademd (prive) waarna zij geen blijvende schade heeft opgelopen.
En dat lijkt op korte termijn haar vruchten wel af te werpen, althans het debat, het bewuste tehuis voert inmiddels weer het oude protocol uit.quote:Laten we het nu weer hebben over de ethische waarde van de voorschriften in dergelijke tehuizen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |