Huilen niet, maar een Feel good movie kan ik het idd niet noemen...quote:Op zondag 24 augustus 2008 22:29 schreef Lonewolf2003 het volgende:
Into the Wild een feel good movie? Ik moest toch echt huilen op het einde.
Dat heb ik nou ook...quote:Op woensdag 20 augustus 2008 12:22 schreef mschol het volgende:
[..]
die film moet ik ook nog maar eens kijken.. lijkt me niks meer dan een standaard actiefilmpje met een superheld en een overhypte acteur die dood is gegaan..
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Heb deze bekeken na aanleiding van nr1 in iemands ingestuurde top100 voor Foktop100 verkiezing.
cijfer 8.5 / imdb 7.9
Shooter (2007)
Bob Lee Swagger (Mark Wahlberg) is een sniper-expert en kan zijn doelen op anderhalve kilmeter raken.
Op een dag komt er een kolonel langs en die geeft hem het voorstel om USpresident te vermoorden of in iedere geval zo uitleggen hoe te schieten van z'n lange afstand. Bob doet mee, hij wordt min of meer gedwongen. Als dan het moment supreme is en er geschoten moeten worden gaat het toch wat anders. Bob wordt beschoten en gaat op de vlucht. De autoriteiten beschuldigen hem nu van de aanslag op de president. Nu wordt het een kat en muis spel van FBI en de sluwe sniper.
Een lekker modern Oswald the patsie verhaaltje. Mooi shots van de natuur. Heerlijk sniper geweld. Oeverloze corruptie bij FBI. Een paar heerlijke oneliners, waaronder aspartaam wordt aangekaart als leugen.
cijfer 8 / imdb 7.2Everything is backwards, everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, psychiatrists destroy minds, scientists destroy truth, media destroys information, religions destroy spirituality and governments destroy freedom.
2 en 3 vond ik gewoon tenenkromend slecht en tast de superieuriteit van The Matrix (1) aan. Het zijn gedrochten van films.quote:Op maandag 25 augustus 2008 09:38 schreef Karina het volgende:
The Matrix Reloaded en The Matrix Revolutions vlak achter elkaar gekeken.
Deel twee vond ik nog wel te doen, het verhaal was nog te volgen, deel drie ging echt helemaal de verkeerde kant op met ruimteschepen en van het hele Matrix verhaal was niet zoveel meer te bekennen.
Oke, tot het einde, de mensen die hij ontmoet en de dingen die hij doet zijn gewoon "niet nadenken"-stukken. Gewoon een joch wat de vrije wereld opzoekt. Ja, aan het einde wordt hij zwaar.quote:Op maandag 25 augustus 2008 00:26 schreef Mr.Noodle het volgende:
[..]
Huilen niet, maar een Feel good movie kan ik het idd niet noemen...
Vandaar dus de term : Overdrijven is een vak.quote:Op maandag 25 augustus 2008 09:52 schreef Lambiekje het volgende:
[..]
2 en 3 vond ik gewoon tenenkromend slecht en tast de superieuriteit van The Matrix (1) aan. Het zijn gedrochten van films.
Wat een armzalige film van ons aller Edward D. Wood junior. In het begin gaat het nog wel en lach je je rot. Leuk om op te merken is de wanted poster in het politiefoto, waar op de 'director himself' prijktquote:Een oud echtpaar rijdt langs een huis dat vroeger door een gekke professor voor zijn experimenten werd gebruikt. Iedereen denkt dat het huis verlaten is, maar het echtpaar ziet een vrouw in een witte jurk door het huis lopen. Ze schrikken hier zo van dat de oude dame in shock naar het ziekenhuis afgevoerd moet worden...
dude... tijd teveel ofzo?quote:Op maandag 25 augustus 2008 23:13 schreef Lonewolf2003 het volgende:
Jôi-uchi: Hairyô tsuma shimatsu (Samurai Rebellion) (1967, Jap, Masaki Kobayashi)
[ afbeelding ]
Het is 1725 in Japan. De Tokugawa shogunate is op zijn hoogtepunt. Het land is in vrede vooral vanwege de onvoorwaardelijke trouw van ondersten aan hun meerderen.
Toshiro Mifune speelt de oude simpele trouwe samurai Isaburo Sasahara. Als vrouwe Ichi uit de gratie is gevallen bij haar man, de daimyo Matsudaira, vraagt een steward Isaburo's zoon Yogoro om met Ichi wil trouwen. Isaburo weigert dat in eerste instantie. Officieel omdat hij de eer te groot vind voor zijn familie, off-the-record omdat de familie vanwege geruchten bang is dat Ichi de naam van de familie zou schaden. De daimyo neemt echter geen nee als antwoordt en bevelt Isaburo het huwelijk te accepteren. De geruchten over Ichi blijken compleet onwaar. Ichi is een perfecte vrouw. Yogoro en zijn vader Isaburo gaan echt van haar houden. Maar dan wordt hun leven op de kop gegooid als Ichi's zoon bij de daimyo de nieuwe erfgenaam wordt. Omdat het onfatsoenlijk is dat de moeder van de erfgenaam getrouwd is met een simpele samurai wordt Ichi terug geroepen naar het hof. Yogoro wil zijn geliefde vrouw natuurlijk niet laten gaan. Isaburo ziet in zijn zoons huwelijk de aanwezigheid van liefde ziet die hij zelf heeft moeten missen in zijn huwelijk. Uiteindeiljk zou hij een keuze moeten maken tussen zijn gehoorzaamheid aan zijn daimyo of in opstand komen en zijn zoon te steunen.
Koboyashi was de rebel onder de filmmakers van Japan vlak na de Tweede Wereldoorlog. Zijn kritiek op de Japanse traditie van gehoorzaamheid aan het collectief is in deze film ook goed waarneembaar. Isaburo komt er tijdens de film achter dat vastgeroeste tradities menselijkheid in de weg kunnen staan. Als hij tegen het einde van de film verklaart dat iedereen zijn eigen leven moet leiden zoals hij wil, is dat een totale verwerping van de normen en waarden in het Japan (van die tijd). Waarin het belang en geluk van het individu altijd ondergeschikt is aan dat van het collectief, (de familie, de clan, het land). Deze film laat goed zien hoe iemand tot zo'n radicale verandering van inzicht kan komen door persoonlijke gevoelens te volgen.
Hoewel gedurende de film de spanning erin wordt gehouden door het gedurende diplomatieke spel tussen de familie en de clan, moeten we wachten tot laat in de film voordat we Isaburo's befaamde zwaardkunsten met eigen ogen mogen beschouwen. Tenzij je het splijten van een bamboepop in het begin mee rekent.
Alles wordt prachtig in beeld gebracht. Waarbij de camera standpunten altijd precies overeenkomen met de status van de personen in beeld.
De cast met Mifune op kop leveren uitstekende prestaties.
Voor iedereen die geïnteresseerd is in de normen en waarden van 18e eeuws Japan is dit een absolute must-see.
cijfer: 9
Pat Garrett & Billy the Kid (1973, VS, Sam Peckinpah)
Ik zag de 2005 Special Edition.
[ afbeelding ]
Deze western van Peckinpah voelde bij mij wat poetischer aan dan andere Peckinpah films tot nu toe. Nog steeds zit er grof geweld in, maar het ziet verder allemaal iets vrediger uit.
Pat jaagt niet alleen op Billy the Kid, maar ook op zich zelf. Het neerschieten met Billy the Kid is ook een afrekening met zijn vroegere zelf. Wat helemaal duidelijk wordt doordat Garret ook zijn spiegelbeeld neerschiet in de laatste confrontatie. De film gaat imo oud vs. nieuw Amerika, de pioneers vs. gevestigde maatschappij, ongeschreven regels vs. wetten, nieuwsgierigheid en avontuurlijk vs. gesetteld, jeugd vs. volwassenheid vrijheid blijheid vs. verantwoordelijkheid en zorgen. De film laat bovendien goed zien hoe diep geworteld de vage lijn tussen goed en slecht is in de Amerikaanse ontwikkeling. Wie gisteren slecht was is vandaag goed en vice versa.
Als Dylan fan is het natuurlijk leuk om hem in een film te zien, maar zijn rol is te klein om iets zinnigs over te zeggen.
cijfer: 9
The Fifth Element (1997, Fr, Luc Besson)
[ afbeelding ]
Coole, bizarre scifi film. Besson weet heel goed een absurde toekomst te scheppen, die toch geloofwaardig is. Leeloosteelde mijn hart.
cijfer: 9
Baby Mama (2008, VS, Michael McCullers)
[ afbeelding ]
Tina Fey speelt een intelligente succesvolle carrierevrouw. Ze is echter al in haar late 30er jaren dus beginnen de eierstokken te rammelen. Amy Poehler speelt een domme white trash vrouw, die draagmoeder voor Tina's baby wordt. Tina en Amy een leuk duo dat compleet op elkaar ingespeeld is na jaren samen werken bij SNL. Maar de film slaat jammer genoeg vaker de plank mis dan raak. Het voelt allemaal wel als een heel lang gerekte sketch. Die te lang duurt voor Amy Poehler om constant in karakter te blijven. Het beste zijn de momenten waarin de spot wordt gedreven met die typische liberale inteligente organisch voedsel etende types als Tina's karakter. Dat verder een Steve Martin op automatische piloot als New Age baas alle scene's steelt zegt genoeg over de kwaliteiten van deze komedie. Blijft de vraag waarom competente mensen als Fey en Poehler zich hebben geleend voor een film met zo'n zwak script.
cijfer: 5
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay (2008, VS, Jon Hurwitz & Hayden Schlossberg)
[ afbeelding ]
Het eerste deel was imho één van de beste tiener-stoner-komedies. Dus was ik blij dat er een vervolg zou komen. Toen de titel echter veranderde naar "Escape from Guantanamo Bay" werd ik wat huiverig. Die huivering is niet totaal onterecht gebleven. Imo horen politieke boodschappen niet thuis in een film als dit. Maar oké dat vergeven we.
Ook doordat het allemaal wat ongeloofwaardiger was en de situatie's te bizar, is de film minder dan het eerste deel.
John Cho en Karl Penn hebben gelukkig nog we de chemie van het eerste deel. Waardoor nog veel grappen geslaagd zijn. Maar het zijn vooral Neil Patrick Harris en Rob Cordrry die de show stelen. Vooral Cordrry krijgt van regisseur compleet de vrije hand om los te gaan als domme veiligheiddienstbaas.
Al met al was het nog steeds een grappige film. Maar als ik nog een keer hersenloos vermaak wil, dan stop ik toch het veel betere eerste deel weer in de dvd speler.
cijfer: 6.5
You Don't Mess with the Zohan (2008, VS, Dennis Dugan)
[ afbeelding ]
Alles is verkeerd aan deze Adam Sandler film, de foute typetjes met slechte accenten, de overdreven grappen, maar toch is het best grappig.
cijfer: 6
Dellamorte Dellamore (1994, It, Michele Soavi)
[ afbeelding ]
Voor een B zombie film was dit behoorlijk tegenvallend. Oké er zitten wat zombie's in die de held op een droge manier neerschiet zonder veel poespas eromheen. Als het daarbij gebleven was, had het een geslaagde horror komedie kunnen worden. Maar Soavi wil jammer genoeg meer met de film. Hij probeert de film een diepere filosofische laag te geven met een totaal oninteressant verhaal over de held, die steeds weer verliefd wordt op dezelfde vrouw. Vooral in het laatste half uur lijkt de film te willen veranderen in een mindfuck, maar doet dat zo slecht de verbazing groter is over de vraag of de regisseur enig idee heeft waar die heen wilt met de film dan over de vragen, die hij probeert te stellen over wat waar en onwaar is.
Cwk noemde het een hoop gebakken lucht. Dat vind ik een perfecte omschrijving voor deze film.
cijfer: 5.5
Die Nacht der lebenden Loser (Night of the Living Dorks) (2004, Dl, Mathias Dinter)
[ afbeelding ]
Een stel losers veranderd door een mislukt voodoo ritueel na een ongeluk in zombies. Doordat ze nu opeens heel sterk zijn, kunnen ze eindelijk weerstand bieden aan hun bullebakken. Hierdoor worden ze ook heel populair bij de rest van de school. Maar ze kunnen natuurlijk niet altijd zombie blijven. Zeker niet nu één van hen ook mensen begint te eten.
De film weet op een leuke manier het zombie genre en de high school film te mengen.
cijfer: 7
Bring Me the Head of Alfredo Garcia (1974,VS, Sam Peckinpah)
[ afbeelding ]
De dochter van een maffiabaas wordt ongehuwd zwanger. Nadat hij erachter gekomen is wie zijn dochter zwanger gemaakt heeft, (Alfredo Garcia dus) beloof hij een beloning van een miljoen dollars aan degene die hem het hoofd van Alfredo Garcia brengt. Een stel bounty hunters komt op hun tocht terecht in de kroeg van pianospeler Bennie. Bennie komt erachter dat zijn vriendin, Elita, één van de laatste is die Alfredo Garcia gezien heeft levend. Hij weet dat informatie over Alfredo Garcia veel geld waard is bij de bounty hunters. Daarom gaat hij samen met zijn vriendin op zoek naar het graf van Alfredo. Om zo genoeg geld te verdienen om eindelijk te kunnen ontsnappen aan zijn ellendige bestaan. Vriendin naast je, fles alcohol in je hand en gaan met die geit. Maar zo makkelijk is het natuurlijk niet.
De film wordt compleet gedragen door een voortreffelijke Warren Oates als de antiheld Bennie. Bennie is iemand, die zo laag aan wal geraakt is dat niks hem meer interesseert en kan deren. Het enige wat die nog wil is genoeg geld krijgen om een nieuw leven op te bouwen met zijn liefje. Het is een type dat regelrecht weg gelopen lijkt uit een Bukowski boek of een Tom Waits nummer. Hij is de ultieme loser, maar juist daarom zo makkelijk om met mee te leven. Peckinpah zou Peckinpah niet zijn als er niet een grote dosis geweld in de film zou zitten. En net als vaker bij Peckinpah is dat geweld smerig en grof.
In de film zit een scene waarin twee motorrijders een Bennie en zijn vriendin storen 's avonds bij een kampvuur. Ze willen Elita verkrachten. Elita laat dat toe omdat ze al zoveel ellende heeft meegemaakt dat ze weet dat weerstand zinloos is. Ze doet was ze moet doen om in leven te blijven. Dat is imo een scene die deze film goed samenvat.
cijfer: 9
The Cats of Mirikitani (2006, VS, Linda Hattendorf)
[ afbeelding ]
Jimmy Mirikitani is een 8o-jarige dakloze Japanse kunstenaar in de straten van New York. Documentairemaakster Linda Hattendorf besluit na dat ze hem al vaak heeft gezien een documentaire over hem te maken. . Na 9-11 neemt Linda Mirikitani in huis op. Ze komt erachter dat Mirikitani een vergeten deel van de geschiedenis met zich mee draagt. Hij heeft namelijk tijdens de WO 2 in een gevangenkamp gezeten. De VS sloot toendertijd Japanse Amerikanen op. Mirikitani heeft daar een groot trauma aan over gehouden. Als mede een hekel aan de regering van Amerika, waardoor hij ook geen uitkering meer wil. Mirikitani voelt zich ondertussen steeds meer thuis en begint langzaam het huis over te nemen van Linda. Daarom gaat ze van alles voor hem regelen, zoals een appartementje. Ook vind ze zijn doodgewaande zus.
Hattendorf breekt natuurlijk met alle regels van het documentaire maken door zich zo direct te bemoeien met haar onderwerp. Maar als je Mirikitani ziet, weet je ook dat ze moeilijk anders kon. Hij is zo aandoenlijk. Ondanks zijn koppigheid. Maar gelukkig komt die langzaam los in de documentaire. Iets waar we als kijker dankzij Linda getuigen van mogen zijn.
cijfer: 7.5
dude... hoezo quote je in Godsnaam die hele lap tekst?quote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.cijfer 9 / imdb 7.9Everything is backwards, everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, psychiatrists destroy minds, scientists destroy truth, media destroys information, religions destroy spirituality and governments destroy freedom.
Geweldig he, heb de film al 4/5 keer bekeken en telkens zie ik nieuwe dingen, echt geniaal idd. En dan te bedenken dat de regisseur ieder moment ontslagen kon wordenquote:Op dinsdag 26 augustus 2008 21:43 schreef joep.t het volgende:
The godfather
Fantastische film die ik voor het eerst zag en dat was een meesterlijke ervaring!
Het hoofd van de familie corleone (Marlon Brando) is de spil van de film met fantastische scenes.
Maar eigenlijk is elk personage geweldig,Met als positieve uitschieters Pacino en Brando.
Ik had al veel over deze film gehoord maar dit overtrof elke verwachting.
ongevergetelijke momenten zoals de dood van Brando of de scene met het paard maken dit een regelrechte klassieker!
Cijfer: 9,5
Dan zal ik binnenkort er ook maar eens voor gaan zitten. Ze staan allemaal een dikke 3 maanden bij mij in de kast.quote:Op dinsdag 26 augustus 2008 23:00 schreef honda1990 het volgende:
[..]
Geweldig he, heb de film al 4/5 keer bekeken en telkens zie ik nieuwe dingen, echt geniaal idd. En dan te bedenken dat de regisseur ieder moment ontslagen kon worden
Waarom dan?quote:Geweldig he, heb de film al 4/5 keer bekeken en telkens zie ik nieuwe dingen, echt geniaal idd. En dan te bedenken dat de regisseur ieder moment ontslagen kon worden
Dat laatste stuk heb ik zo om moeten lachenquote:Op woensdag 27 augustus 2008 20:12 schreef honda1990 het volgende:
Hot Fuzz net bekeken, echt een verrassend goede filmIk vond eigenlijk alles leuk
Er zit ook vanalles in, flauwe humor maar ook ranzige beelden(bijv. mensen die vermoord worden) Een film die de vinger op de qlichematige zere plek legt. Vermakelijk dus! 8/10
Bij die begraafplaats?quote:Op woensdag 27 augustus 2008 20:21 schreef Edwinuss het volgende:
[..]
Dat laatste stuk heb ik zo om moeten lachen
Guilty pleasure die film. Met name om Michelle Trachtenberg. God she's yummy.quote:Op donderdag 28 augustus 2008 00:14 schreef mschol het volgende:
net Ice Princess (2005) voor de 2de keer gekeken.
hij blijft aardig, geen ijzersterke film maar goed genoeg voor een avondje vermaak imho
en Michelle Trachtenberg en Hayden Panettiere in diverse schaatspakjes is ook geen straf
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.7,9. (IMDB: 7,0.)
[ Bericht 1% gewijzigd door Theroin. op 28-08-2008 09:10:09 ]I think you're the same as me.
We see things they'll never see...
You and I are gonna live forever.
Het is dan ook echt een van de beste films ooit gemaakt. Voor mij althans=)quote:Op donderdag 28 augustus 2008 16:40 schreef honda1990 het volgende:
Net het eerste deel van la meglio gioventu' gezien, een indrukwekkende film. Misschien ben ik bevooroordeeld omdat ik van Italië hou, maar dit vind ik egt een goede film.
9/10
Al 2 jaar thuis liggen en nog nooit gekeken!quote:Op donderdag 28 augustus 2008 16:40 schreef honda1990 het volgende:
Net het eerste deel van la meglio gioventu' gezien, een indrukwekkende film. Misschien ben ik bevooroordeeld omdat ik van Italië hou, maar dit vind ik egt een goede film.
9/10
Heb net deel 2 gezien, prachtig echt geweldig. Ik vind het echt een mooie film! Net niet zo bijzonder als la vita e bella, maar deze doet er echt niet veel voor onder. Geweldige film, mooi geacteerd ook.quote:Op donderdag 28 augustus 2008 18:26 schreef Lassekjus het volgende:
[..]
Het is dan ook echt een van de beste films ooit gemaakt. Voor mij althans=)
Serieus? vond La Meglio Gioventu toch echt een stuk briljanter dan La Vita E Bellaquote:Op donderdag 28 augustus 2008 21:57 schreef honda1990 het volgende:
[..]
Heb net deel 2 gezien, prachtig echt geweldig. Ik vind het echt een mooie film! Net niet zo bijzonder als la vita e bella, maar deze doet er echt niet veel voor onder. Geweldige film, mooi geacteerd ook.
net gezien! Wat een goede film. Ben er ook nog een beetje van slag van..quote:Op donderdag 28 augustus 2008 16:36 schreef Apfelsaft het volgende:
Requiem for a Dream (2000)
Wát een indrukwekkende film. Meestal vertoon ik niet echt emoties bij het kijken van een film, maar ik ben er (24 uur later) nog steeds aangeslagen van.
Ik was een halfuur na het kijken van la vita e bella nog een beetje aangedaan. Dit was meer verspreid over de hele film. Ik zie lveb toch als 1 van de beste films aller tijden. Al kun je veel films niet met elkaar vergelijkenquote:Op donderdag 28 augustus 2008 22:24 schreef Timo20 het volgende:
[..]
Serieus? vond La Meglio Gioventu toch echt een stuk briljanter dan La Vita E Bella
Cría Cuervos
Alles wat je schrijft het over het verhaal doet eigenlijk afbraak aan de film. Het beste is om `m zonder te veel voorkennis te gaan kijken en het allemaal over je heen te laten komen.
Je wordt voortdurend, tot een minuut of 15 voor het einde, heen en weer geslingerd tussen fantasie en realiteit door middel van flashbacks. Dat is in het begin wel even wennen maar als je er eenmaal inzit is het echt een geweldig stukje cinema.
Ana Torrent is, net als in The Spirit Of The Beehive, zeer indrukwekkend. Mede door haar zijn er een groot aantal memorabele scenes. Meerdere keren zat ik met de tranen in m`n ogen te kijken (wat mede komt doordat ik vorig jaar iets soort gelijks als de zusjes in de film heb meegemaakt, waardoor veel dingen redelijk herkenbaar zijn). De cinematografie en het camerawerk is prachtig. Het tempo ligt wel ontzettend laag maar dit is hier geen nadeel: hierdoor kun je de film juist goed in je opnemen.
De eerste film van Carlos Saura die ik zag was gelijk een voltreffer. Cria Cuervos is een prachtige film geworden, een briljante karakterstudie van een klein meisje.
Een meesterwerk.
IMDB Cijfer: 7,9/10
Mijn Cijfer: 9,0/10
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |