Klinkt mij als spirituele groei in de oren die je in elke stroming tegenkomt: hoe meer je je op Het Hogere afstemt, hoe meer je vanuit Het Hogre denkt en communiceert. Je raakt meer en meer in verbinding met je ziel(ester) en put daar ook kracht en wijsheid uit.quote:
Ik denk dat Ali binnenkort "promoveerd" zodat hij in Tongen mag spreken:quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 15:11 schreef ToT het volgende:
[..]
Klinkt mij als spirituele groei in de oren die je in elke stroming tegenkomt: hoe meer je je op Het Hogere afstemt, hoe meer je vanuit Het Hogre denkt en communiceert. Je raakt meer en meer in verbinding met je ziel(ester) en put daar ook kracht en wijsheid uit.
Ik weet niet hoe je een relatie opbouwt met een externe Christus, maar wel met een interne Christus, dat had ik er bij moeten vertellen.quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 15:00 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Nee!
Ik vind wel weer grappig. Kijk nou wat je zegt:
[...]
Als je nou een vraag stelt omdat je iets niet weet, doen dan daarna niet of je het anwoord al weet en vraag niet aan mij of ik het nu snap want je snapt het zelf niet!
Wat je hier beschrijft is een spiritueel pad. Je gebruikt wellicht andere termen, maar het komt in de praktijk absoluut op hetzelfde neer, daarvan ben ik overtuigd.quote:Ik heb het niet over 'de mystieke ervaring' als ik het over een relatie met Jezus Christus opbouwen heb. Het is een relatie opbouwen zoals je dat met een mens doet, maar dan met God, waarin Hij je leraar is, je meester, je beste vriend, je dokter, je psycholoog, je spirituele guru, je herder, je koning, de rots waar je je aan vastklampt. Dit doe je door tijd met Hem door te brengen, dus door te bidden, alleen te zijn en dan te bidden, zoals in de natuur, of voordat je slaapt, als je wakker wordt, of tijdens dat je dingen, en in het bijzonder op de sabbath die geheiligd door Hem is. Je maakt communicatie met God je prioriteit. Naarmate je meer tijd met Hem doorbrengt en je Hem meer controle over je leven geeft (door dat dus in gebed te belijden) zal Hij ook een steeds grotere invloed uitoefenen op hoe jouw leven en hoe jijzelf gevormd worden. Daardoor maak je dus vanalles mee en merk je veranderingen in jezelf, wat rechtstreeks georchestreerd is door. Het kan immense veranderingen in je karakter, manier van doen, praten, handelen, teweeg brengen. Uiteindelijk krijg je er blind geloof door, omdat Hij zal bewijzen dat Hij echt bestaat door jou dus die specifieke ervaringen te geven. Door die tijd heen neemt Zijn Heilige Geest steeds meer 'bezit' van jou, zoals je ook door demonen bezeten kan raken. Op die manier 'fuseer' je dus als het ware met God, en doe je Zijn wil, omdat je dat zelf wil, en nu ook kan door Zijn geest. Hoelanger je dit doet en volhoudt, hoe dichter je naar Hem toegroeit, hoe sterker je relatie dus is, en hoe meer je uit geloof kan leven. Dat geeft rust, vrede en stelt je in staat om het goede te doen, wat er ook gebeurt. En dat is zalig. Dan hoef je dus ook geen ademhalingstechnieken te doen, of drugs te gebruiken, in trance te raken enz. Gebed en keuzes maken om Jezus de controle te geven is voldoende, Hij openbaart zich dan aan jou, en je krijgt een steeds meer op Jezus' lijkend karakter wat God persoonlijk bij jou teweegbrengt.
Wat ik weet van vogels en geesten is dat als iemand overleden is, die als vogel terug kan komen, maar op deze link staat genoeg:quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 15:28 schreef ToT het volgende:
Ik ben niet iemand die een aalscholver direct ziet als iemand waaraan je advies kunt vragen over je problemen, maar het is inderdaad wel een mooi verhaal!
Maar hoe kwam je daar op om dat te doen? Je communiceert vaker met vogels?
Kun je daar meer over vertellen?
Die bestaat dus niet. Dat is Lucifer, het 'christus-bewustzijn'. Je denkt dat dat uit jezelf komt, net zoals je bij een paddotrip denkt dat die kennis ineens allemaal uitjezelf komt op magische wijze. Dat is de misleiding.quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 15:24 schreef Hallulama het volgende:
[..]
Ik weet niet hoe je een relatie opbouwt met een externe Christus, maar wel met een interne Christus, dat had ik er bij moeten vertellen.
'Een spiritueel pad' lijkt me nogal ongedeifinieerd. Satanisme is ook spiritualiteit, maar iets anders dan christelijk geloof.quote:Wat je hier beschrijft is een spiritueel pad. Je gebruikt wellicht andere termen, maar het komt in de praktijk absoluut op hetzelfde neer, daarvan ben ik overtuigd.
Het is gewoon allemaal overbodige nonsens als je een relatie met de ware levende God hebt. Die geeft je veel meer dan je met dergelijke dingen kan bereiken. Ik noem new age en dingen als the secret weleens spirituele heroïne, omdat het misschien even werkt of verlichting geeft, maar op lange termijn nadelig werkt omdat het niets met de Heilige Geest van doen heeft.quote:Nog even een kanttekening bij jouw opmerking over ademhalingstechnieken, drugs, etc., dat zijn hulpmiddelen, maar niet het primaire doel inderdaad. Helaas is het zo dat veel mensen hier blijven steken omdat ze tijdelijke ontspanning brengen. Daar schuilt tevens een gevaar, je kunt er in vluchten.
Ik ben God op mijn blote knieën dankbaar dat ik me daar dus allemaal niet meer druk over hoef te maken. 'Evenwichten', 'balansen', 'negatieve en positieve energieën', trust me ik heb er ook zovaak mee geworsteld, en de Heilige Geest is een zucht van verlichting en helderheid vergeleken met al die doolhoven waar je wereldbeeld en gedachten steeds meer op gaan lijken, zoekend naar antwoorden, duidelijkheid, richting.quote:Dat gesprekken met God kunnen werken heb ik zelf ervaren. Een probleem waar ik mee kamp is dat ik het moeilijk vind om te aarden. Als je een denker bent raak je nogal vlug uit balans met het voelen. Haptonomie is hier echter een hulpmiddel bij, sport en ander lichaamswerk (ademhalingstherapie, rebirthing, etc.) ook.
Misschien was het wel als waarschuwing van God bedoeld dat je niet met aalscholvers moet praten, maar met Hem. Het is natuurlijk een zeer subjectieve interpretatie die je hier voert.quote:Welnu, ik praat wel eens met vogels die aan de overkant van de weg op lantaarnpalen zitten. Een keer tijdens een beklemmende gemoedstoestand vroeg ik aan een aalscholver "Hee aalscholver, wat moet ik nu doen?". Direct nadat ik dat vroeg sloeg achter de lantaarnpaal, exact parallel daaraan maar verder weg aan de horizon, de bliksem in. Ik dacht "Oh ja, aarden!", en bedankte de aalscholver (en dus stiekem God, want God is ook in de aalscholver).
LOTR dan moet ik meteen denken aan the lawnmowerman (de man die het telefoonnetwerk op gaat) --> en die is weer een leuk voor een concept van the matrix(1) met die telefooncellen als ze in gevaar zijn enzoquote:Op zaterdag 9 augustus 2008 15:38 schreef ToT het volgende:
Goh, dat idee zou niet misstaan in een LOTR-film!
Hmmm er zijn ook landen waarin ze geloven dat de zielen van overledenen terugkeren op de vleugels van vlinders, dus wie weet?
Het is niet gezond voor lichaam en geest, dat is het probleem.quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 15:43 schreef Topspin het volgende:
Veel geloof in Christus is ook een soort van heroine als je het nodig hebt in je leven om je leven zinvol en beter te maken AliIk zie niet veel verschil tussen new-age stroming en Christelijke "stroming" op dat gebied. Mensen zoeken nu eenmaal vaak iets om het leven mee op te vullen als ze zich "vervelen", depressief of angstig zijn. Dan heb je de mensen die alleen rationeel bezig zijn met een druk werk-bestaan en sociaal netwerk dus helemaal geen spiritualiteit nodig hebben maar zo heeft ieder zijn eigen manier van leven.
Respect voor elkaars manier van leven dus ook, dat iemand zo nu en dan een paddo-trip beleeft of een joint rookt om in hogere sferen te komen, wat is nu precies het probleem daarvan? Net zoals het voor buitenstaanders ook geen probleem zou mogen zijn als mensen iedere week op zondag naar de kerk gaan om te biechten.
Hoezo bestaat die niet? Heb je daar bewijs voor?quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 15:38 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Die bestaat dus niet. Dat is Lucifer, het 'christus-bewustzijn'. Je denkt dat dat uit jezelf komt, net zoals je bij een paddotrip denkt dat die kennis ineens allemaal uitjezelf komt op magische wijze. Dat is de misleiding.
Een spiritueel pad is een spiritueel pad. Weg naar verlichting is weg naar verlichting.quote:'Een spiritueel pad' lijkt me nogal ongedeifinieerd. Satanisme is ook spiritualiteit, maar iets anders dan christelijk geloof.
Niet met de Christelijke God nee, wel met de Ware God en hoe je er beter mee in contact kunt komen, en hoe je zelf beter in je vel kunt komen zitten.quote:Het is gewoon allemaal overbodige nonsens als je een relatie met de ware levende God hebt. Die geeft je veel meer dan je met dergelijke dingen kan bereiken. Ik noem new age en dingen als the secret weleens spirituele heroïne, omdat het misschien even werkt of verlichting geeft, maar op lange termijn nadelig werkt omdat het niets met de Heilige Geest van doen heeft.
Ik sta liever dan dat ik kniel voor iets waarvan ik niet zeker weet of het überhaupt wel bestaat en of het wel wil dat ik er voor kniel. Ikzelf vind het wel heerlijk om me met die dingen bezig te houden. Even een moment voor jezelf. Zelfontwikkeling. Geen doolhoven, alleen maar een steeds duidelijker wordende werkelijkheid.quote:Ik ben God op mijn blote knieën dankbaar dat ik me daar dus allemaal niet meer druk over hoef te maken. 'Evenwichten', 'balansen', 'negatieve en positieve energieën', trust me ik heb er ook zovaak mee geworsteld, en de Heilige Geest is een zucht van verlichting en helderheid vergeleken met al die doolhoven waar je wereldbeeld en gedachten steeds meer op gaan lijken, zoekend naar antwoorden, duidelijkheid, richting.
Ah nee okee, jouw Godsbeeld is inderdaad heel objectief!quote:Misschien was het wel als waarschuwing van God bedoeld dat je niet met aalscholvers moet praten, maar met Hem. Het is natuurlijk een zeer subjectieve interpretatie die je hier voert.
Roken van simpele sigaretten is ook niet gezond, de zon is ongezond, alcohol is niet gezond, uitlaatgassen is niet gezond, bespoten groentes en fruit is niet gezond en te hard werken is niet gezond net zoals lui zijn niet gezond is. Zo is slecht slapen ongezond en vitamine-pillen ook. Wat dacht je van al die miljoenen mensen in Africa die aids hebben en amper te eten hebben? Wat is ongezond in een wereld waar niets gezond lijkt te wezen?quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 15:51 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Het is niet gezond voor lichaam en geest, dat is het probleem.
Ja, dat is ook zo, maar dan met God, en niet met Satan.quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 15:11 schreef ToT het volgende:
[..]
Klinkt mij als spirituele groei in de oren die je in elke stroming tegenkomt: hoe meer je je op Het Hogere afstemt, hoe meer je vanuit Het Hogre denkt en communiceert. Je raakt meer en meer in verbinding met je ziel(ester) en put daar ook kracht en wijsheid uit.
Klopt, dus als je je verstand gebruikt doe je de dingen waar je een keuze in hebt niet, en beperk je de gevaren waar je geen volledige controle over hebt. Sinds ik me bekeerd heb ben ik gestopt met roken, drinken, drugs gebruiken, eet ik gezonder, ben 20 kilo afgevallen. Dat is het effect van de Heilige Geest. Al die dingen zijn tot stand gekomen in mijn new age tijd.quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 15:53 schreef Topspin het volgende:
[..]
Roken van simpele sigaretten is ook niet gezond, alcohol is niet gezond, uitlaatgassen is niet gezond, bespoten groentes en fruit is niet gezond en te hard werken is niet gezond net zoals lui zijn niet gezond is. Zo is slecht slapen ongezond en vitamine-pillen ook.
Paddo's zijn niet ongezond voor het lichaam, en psychisch stabiele mensen zullen er ook geen hinder aan ondervinden.quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 15:51 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Het is niet gezond voor lichaam en geest, dat is het probleem.
Denk toch zeker dat je zelf ook een groot aandeel erin gehad hebt, je streept jezelf helemaal weg door te beweren dat het de heilige geest was. Genoeg mensen die geloven in de heilige geest en nog steeds in de goot liggen met 3 flessen whisky naast zich waarbij het niet lukt. Misschien was die heilige geest een stimulans of een soort van onzichtbare drug om het vol te houden maar je hebt het toch zelf gedaan helemaal.quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 15:55 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Klopt, dus als je je verstand gebruikt doe je de dingen waar je een keuze in hebt niet, en beperk je de gevaren waar je geen volledige controle over hebt. Sinds ik me bekeerd heb ben ik gestopt met roken, drinken, drugs gebruiken, eet ik gezonder, ben 20 kilo afgevallen. Dat is het effect van de Heilige Geest. Al die dingen zijn tot stand gekomen in mijn new age tijd.
Dan hebben we toch iets gemeen!quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 15:54 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Ja, dat is ook zo, maar dan met God, en niet met Satan.
Ah, je bent gestopt met plezier in het leven te hebben?quote:Klopt, dus als je je verstand gebruikt doe je de dingen waar je een keuze in hebt niet, en beperk je de gevaren waar je geen volledige controle over hebt. Sinds ik me bekeerd heb ben ik gestopt met roken, drinken, drugs gebruiken, eet ik gezonder, ben 20 kilo afgevallen. Dat is het effect van de Heilige Geest. Al die dingen zijn tot stand gekomen in mijn new age tijd.
Ex-fucking-actly!quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 15:57 schreef Topspin het volgende:
[..]
Denk toch zeker dat je zelf ook een groot aandeel erin gehad hebt, je streept jezelf helemaal weg door te beweren dat het de heilige geest was. Genoeg mensen die geloven in de heilige geest en nog steeds in de goot liggen met 3 flessen whisky naast zich waarbij het niet lukt.
Nee, ik ben VRIJ van alle onzin die mij belemmert het leven te leiden op een gezonde, nuchtere, plezierige, rustgevende, onverslaafde, geldverslindende manier.quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 15:57 schreef ToT het volgende:
[..]
Dan hebben we toch iets gemeen!![]()
[..]
Ah, je bent gestopt met plezier in het leven te hebben?
God heeft mij dingen laten zien en ik heb de keuze gemaakt om God die dingen te laten veranderen in mijn leven. God geeft mij kracht om vol te houden. Ik leef niet meer vleselijk maar geestelijk, en dat is exact wat de bijbel zegt wat je bereikt als je volhoudt met God. Het is zalig om geen slaaf meer te zijn van verleidingen.quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 15:57 schreef Topspin het volgende:
[..]
Denk toch zeker dat je zelf ook een groot aandeel erin gehad hebt, je streept jezelf helemaal weg door te beweren dat het de heilige geest was. Genoeg mensen die geloven in de heilige geest en nog steeds in de goot liggen met 3 flessen whisky naast zich waarbij het niet lukt. Misschien was die heilige geest een stimulans of een soort van onzichtbare drug om het vol te houden maar je hebt het toch zelf gedaan helemaal.
Het lijkt wel alsof jij met minder middelen, meer bereikt, daar dat ene middel vele malen groter is als al het occulte bij elkaarquote:Op zaterdag 9 augustus 2008 16:02 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Nee, ik ben VRIJ van alle onzin die mij belemmert het leven te leiden op een gezonde, nuchtere, plezierige, rustgevende, onverslaafde, geldverslindende manier.
Dat is ook zo!!!!!quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 16:04 schreef neo567 het volgende:
[..]
Het lijkt wel alsof jij met minder middelen, meer bereikt, daar dat ene middel vele malen groter is als al het occulte bij elkaar![]()
Haleluja zeg !
Maar je kunt toch niet 24/7 jezelf laten leiden door God zijn kracht? Je hebt ook nog een eigen ziel waar een of andere kracht uitkomt, een ziel die losstaat van God. Ik denk dat de ziel een van de voornaamste krachten is die de mens in staat stelt om door te gaan tijdens slechte tijden en doelen te bereiken. Zwakke zielen en sterke zielen en sterke zielen worden zwakkere zielen en zwakkere zielen worden sterkere zielen door allerlei omstandigheden.quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 16:04 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
God heeft mij dingen laten zien en ik heb de keuze gemaakt om God die dingen te laten veranderen in mijn leven. God geeft mij kracht om vol te houden. Ik leef niet meer vleselijk maar geestelijk, en dat is exact wat de bijbel zegt wat je bereikt als je volhoudt met God. Het is zalig om geen slaaf meer te zijn van verleidingen.
Ja monniken sluiten zich voor elke verleiding af! Zo kan ik het ook. Hoe dienen zij Jezus', geven zij liefde aan hun medemens die Jezus nog niet kennen, door zichzelf op te sluiten? Lekker egoïstisch en zeker niet wat Jezus als voorbeeld heeft gesteld.quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 15:59 schreef ToT het volgende:
[..]
Ex-fucking-actly!
Maar nee: hun geloof is natuurlijk niet sterk genoeg, net als dat van al die monniken die zich hun hele leven lang in een klooster opgesloten hebben, waar ik het al eens eerder over had.
Je lichaam is dus goddlijk aan het worden (tempel), je kan zometeen de vrouwen niet van je af slaanquote:Op zaterdag 9 augustus 2008 16:07 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Dat is ook zo!!!!!
Gods geest is oppermachtig. Daarom bereik je oneindig veel meer als je Hem controle geeft en je kracht uit Hem haalt dan wanneer je het zelf probeert te doen op wat voor manier dan ook. Ik kan high door het bos lopen, alsof ik MDMA opheb of high van de hash ben, als ik net gebeden heb, of aan het bidden ben. God is de ultieme drug voor lichaam en geest, om de ervaring van je leven optimaal te maken en er nog gezonder van te worden ook. Het is gewoon ideaal, perfect, onbeschrijftlijk.
Nee, je hebt geen 'ziel'! Je bént een levende ziel. Je lichaam is van stof, en door God's adem vindt er metabolisme plaats in dat stof, waardoor je een levende ziel hebt. Als God zijn 'levensadem' terugneemtl, ben je dood en valt je lichaam weer uit elkaar. Er is niet een aparte ziel of geest die nogeens in je leeft ofzo.quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 16:08 schreef Topspin het volgende:
[..]
Maar je kunt toch niet 24/7 jezelf laten leiden door God zijn kracht? Je hebt ook nog een eigen ziel waar een of andere kracht uitkomt, een ziel die losstaat van God. Ik denk dat de ziel een van de voornaamste krachten is die de mens in staat stelt om door te gaan tijdens slechte tijden en doelen te bereiken. Zwakke zielen en sterke zielen en sterke zielen worden zwakkere zielen en zwakkere zielen worden sterkere zielen door allerlei omstandigheden.
" Is het een bird? Is het een airplane??? NOOOOO!! Het is Ali Kannibali"quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 16:11 schreef neo567 het volgende:
[..]
Je lichaam is dus goddlijk aan het worden (tempel), je kan zometeen de vrouwen niet van je af slaan![]()
Volgens mij was Jezus juist iemand die van het leven een mooi feest wilde maken, water in wijn veranderen toen de wijn op een feest op wasquote:Op zaterdag 9 augustus 2008 16:09 schreef ToT het volgende:
Ik ben geen slaaf van alcohol, drugs, tabak of wat dan ook, maar ik vind het gewoon fijn om af en toe een whiskey'tje te nemen.
Het feit dat je iets niet nodig hebt, betekent niet dat je er niet van mag genieten.
Doet me denken aan iets wat ik een keer bij een stel vrienden heb meegemaakt: kwam een mooi nummer op tv en "hij" wilde snel een kabeltje van de tv naar de stereo trekken. "Zij" werd woest en zei: "WAT EEN ONZIN!!! Dat is toch nergens voor nodig??? Zo kun je het toch ook gewoon horen???"
Oftewel: het feit dat iets niet NODIG is, betekent nog niet dat je het ook niet zou mogen DOEN als je er gewoon van kunt genieten!
Mijn lichaam is gezonder, mijn huid ziet er beter uit dan ooit ja. Iedereen zegt dat ik er veel beter uitzie dan voorheen. En genoeg sjans van vrouwen inderdaad. Maar ik hoef er maar ééntje waar ik echt van hou.quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 16:11 schreef neo567 het volgende:
[..]
Je lichaam is dus goddlijk aan het worden (tempel), je kan zometeen de vrouwen niet van je af slaan![]()
Dat gevoel ken ik, heerlijk he?quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 16:08 schreef Topspin het volgende:
[..]
Maar je kunt toch niet 24/7 jezelf laten leiden door God zijn kracht? Je hebt ook nog een eigen ziel waar een of andere kracht uitkomt, een ziel die losstaat van God. Ik denk dat de ziel een van de voornaamste krachten is die de mens in staat stelt om door te gaan tijdens slechte tijden en doelen te bereiken. Zwakke zielen en sterke zielen en sterke zielen worden zwakkere zielen en zwakkere zielen worden sterkere zielen door allerlei omstandigheden.
Moet zeggen dat ik waardering heb voor je optimisme ( komt soms over als fanatisme, niet te verwarren met satanismequote:Op zaterdag 9 augustus 2008 16:12 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Nee, je hebt geen 'ziel'! Je bént een levende ziel. Je lichaam is van stof, en door God's adem vindt er metabolisme plaats in dat stof, waardoor je een levende ziel hebt. Als God zijn 'levensadem' terugneemtl, ben je dood en valt je lichaam weer uit elkaar. Er is niet een aparte ziel of geest die nogeens in je leeft ofzo.
Je kan je 24/7 laten leiden door Gods kracht. Als je actief Hem op de 1e plaats in je leven zet, controle aan Hem geeft, Hem om hulp en kracht bidt, om je te helpen vanalles te veranderen in jezelf, Zal Hij in je hart en verstand gaan wonen, en ga je dus steeds meer doen wat Gods wil is.
Doorzetten in moeilijker tijden doet iedereen op zijn eigen manier denk ik, er zijn niet zoveel mensen die zich zomaar van kant maken bij een tegenslag. Maar of je er beter of slechter uitkomt, hangt dus af van of je God je laat leiden door die moeilijker tijden. God gebruikt moeilijkheden om je sterker te maken, doordat Hij je meer op Hem laat vertrouwen in plaats van op je eigen kunnen. Op die manier kom je erachter dat God oneindig veel groter, machter, beter, liefdevoller, wijzer is dan jij en je dus ook op Hem kan vertrouwen in welke situatie dan ook. Op die manier leer je uit geloof te leven en word je steeds meer als Jezus, die zo'n sterke band met God de Vader had, dat Hij er 1 mee was, en nooit zondigde, dus de wil van God perfect deed.
Oh ben je een Jehova's getuige? Dat is de enige groepering waarvan ik weet dat ze in een STOFFELIJKE versie van het Hiernamaals geloven.quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 16:12 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Nee, je hebt geen 'ziel'! Je bént een levende ziel. Je lichaam is van stof, en door God's adem vindt er metabolisme plaats in dat stof, waardoor je een levende ziel hebt. Als God zijn 'levensadem' terugneemtl, ben je dood en valt je lichaam weer uit elkaar. Er is niet een aparte ziel of geest die nogeens in je leeft ofzo.
Ja, alles loopt gigantisch lekker. Ik kan mij lol niet op, gewoon die zekerheid dat je op het rechte pad zit, omdat alles in je leven daar een expressie van is, zowel qua leefstijl, dus eet en drinkgewoonten, geen verslaving aan genotmiddelen, niet sexverslaafd, ook geen porno meer bijvoorbeeld, geen chagrijnigheid meer, geen jaloezie, haat en nijd, geen angsten over de toekomst, gewoon niks. Af en toe lijkt het té mooi om waar te zijn, maar dan zet ik alles op een rijtje, en dan is het gewoon ECHT zo, dan is alles gewoon GOED nu, en dat is ZALIG, halleluja. Het gescenk van het leven is gewoon zo uber goddelijk fantastisch.quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 16:16 schreef Topspin het volgende:
[..]
Moet zeggen dat ik waardering heb voor je optimisme ( komt soms over als fanatisme, niet te verwarren met satanisme) Het werkt ook wat aanstekelijk maar niet in termen van God maar eerder hoe vreugdevol je overkomt als je schrijft hier. De openbaring waar je over schrijft dus ook en dan doet me dat denken op dagen dat bij mij alles lekker loopt alsof er een of andere kracht in me zit groter dan mezelf.
Dat zou werkelijk een re-incarnatie zijn.quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 16:18 schreef ToT het volgende:
[..]
Oh ben je een Jehova's getuige? Dat is de enige groepering waarvan ik weet dat ze in een STOFFELIJKE versie van het Hiernamaals geloven.
Of denk je dat jij het eeuwige leven hier op aarde hebt nu je gelooft?
Alle Christelijke groeperingen geloven dat je ZIEL naar de hemel gaat of zal verbranden in de hel.
Jammer dat het bier op is anders zou ik het glas heffen op een nog mooiere toekomst voor jouquote:Op zaterdag 9 augustus 2008 16:22 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Ja, alles loopt gigantisch lekker. Ik kan mij lol niet op, gewoon die zekerheid dat je op het rechte pad zit, omdat alles in je leven daar een expressie van is, zowel qua leefstijl, dus eet en drinkgewoonten, geen verslaving aan genotmiddelen, niet sexverslaafd, ook geen porno meer bijvoorbeeld, geen chagrijnigheid meer, geen jaloezie, haat en nijd, geen angsten over de toekomst, gewoon niks. Af en toe lijkt het té mooi om waar te zijn, maar dan zet ik alles op een rijtje, en dan is het gewoon ECHT zo, dan is alles gewoon GOED nu, en dat is ZALIG, halleluja. Het gescenk van het leven is gewoon zo uber goddelijk fantastisch.
Het gaat niet per se om de vogels, maar ik vind vogels makkelijker dan een boom of een auto. Het kan ook met God zijn, alleen dan is een vogel weer wat tastbaarder.quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 15:28 schreef ToT het volgende:
Ik ben niet iemand die een aalscholver direct ziet als iemand waaraan je advies kunt vragen over je problemen, maar het is inderdaad wel een mooi verhaal!
Maar hoe kwam je daar op om dat te doen? Je communiceert vaker met vogels?
Kun je daar meer over vertellen?
Crap.quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 16:15 schreef ToT het volgende:
[..]
Dat gevoel ken ik, heerlijk he?Alleen noem ik het spirituele pad waarmee ik dat bereikt heb net ff ietsjes anders dan jij!
[quote]Ja monniken sluiten zich voor elke verleiding af! Zo kan ik het ook. Hoe dienen zij Jezus', geven zij liefde aan hun medemens die Jezus nog niet kennen, door zichzelf op te sluiten? Lekker egoïstisch en zeker niet wat Jezus als voorbeeld heeft gesteld.[/quote
Okee wacht even....kijken of ik het goed begrijp: God geeft jou wel allerlei goddelijke zegeningen en praa met jou en laat jou allerlei dingen voelen omdat jij bang bent dat jouw ziel verloren zal gaan in het hellevuur
Crap.quote:, maar Hij beantwoordt de levenslange gebeden van vrome, nederige monniken die in alle armoede leven niet, omdat zij zich van de buitenwereld afsluiten? Die mensen vrezen het zelfde waar jij doodsbang voor bent: vernietiging in het hellevuur. Jij sluit je niet op, maar jij bent om dezelfde egoïstische reden bekeerd als dat zij zichzelf opsluiten: om je eigen zieltje te redden!
IK ben niet beter dan wie dan ook. We zijn ALLEMAAL even SLECHT. Maar ik geloof niet dat het Gods wil is dat we onszelf opsluiten voor de buitenwereld, dat deed Jezus toch ook niet? Als je God gehoorzaamt, kun je goede dingen doen, maar daar word je zelf niet beter van, al het goede komt van God. Monniken doen volgens mij meer hun eigen wil en ding dan dat ze de wereld in trekken. Wat kunnen zij betekenen voor de normale mens? Hoe kunnen zij een christelijk karakter laten zien, een licht in de wereld zijn?quote:Hoe ben jij dan ook maar één haar beter dan zij? Wat voor belachelijke God beantwoordt hun gebeden niet en de jouwe wel?
Ja, omdat je niet begrijpt wat er met die texten bedoeld wordt, omdat je dat niet wil begrijpen, anders had je er wel over doorgevraagd, maar het interesseert je gewoon niet. Dus van mij mag je een hekel eraan krijgen, dat is je eigen schuld.quote:Ik begin meer en meer een hekel te krijgen aan die God van je: je geeft zelf Bijbelquotes waarin staat dat je alles en iedereen achter je moet laten en zelfs moet haten en je 100% in Zijn handen te leggen, en als mensen dat doen door zichzelf op te sluiten, zijn ze ineens te egoïstisch bezig?
Nee.quote:Dat hele bekeringsproces IS egoïstisch: je doet het om je eigen tere zieltje te redden!
Ook crap.quote:Dat is toch iets wat Jezus ongelooflijk duidelijk heeft gemaakt met die woorden? Laat alles en iedereen stikken, en red jezelf!
Oh okee, en als je tijdens je pad naar de redding tussendoor ook nog wat naastenliefde kunt tonen, is dat natuurlijk super goed, dan krijg je bonuspunten, maar die monniken voldoen precies aan hetgene wat Jezus in de eerste instantie belangrijk vindt: alles opgeven om Hem te volgen!
Nee, ik ben zevendedagsadventist.quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 16:18 schreef ToT het volgende:
[..]
Oh ben je een Jehova's getuige? Dat is de enige groepering waarvan ik weet dat ze in een STOFFELIJKE versie van het Hiernamaals geloven.
Nee.quote:Of denk je dat jij het eeuwige leven hier op aarde hebt nu je gelooft?
Nee hoor.quote:Alle Christelijke groeperingen geloven dat je ZIEL naar de hemel gaat of zal verbranden in de hel.
Daar zeg je iets heel belangrijks. Dat is nou juist de clue, om de overbodigheid daarvan in te zien. Het is lang zoeken voordat je beseft dat er uiteindelijk niets te vinden is. Maar niet iedereen is dat station reeds gepasseerd, zoals ook ik niet.quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 15:38 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Het is gewoon allemaal overbodige nonsens als je een relatie met de ware levende God hebt. Die geeft je veel meer dan je met dergelijke dingen kan bereiken. Ik noem new age en dingen als the secret weleens spirituele heroïne, omdat het misschien even werkt of verlichting geeft, maar op lange termijn nadelig werkt omdat het niets met de Heilige Geest van doen heeft.
Je weet dat je in alle stromingen verschillende varianten hebt, toch? Sommigen zijn erg zweverig, anderen zijn zeer nuchter. Ik heb het idee dat jij met een zeer zweverige variant van new-age in aanraking bent gekomen, dat dit niet voor je werkte, dat je vervolgens bent gaan generaliseren en afstoten ("new-age is kut"), en vervolgens de new-age stroming in zijn geheel hebt verketterd, precies hetzelfde wat anderen hier met het christendom hebben gedaan.quote:Ik ben God op mijn blote knieën dankbaar dat ik me daar dus allemaal niet meer druk over hoef te maken. 'Evenwichten', 'balansen', 'negatieve en positieve energieën', trust me ik heb er ook zovaak mee geworsteld, en de Heilige Geest is een zucht van verlichting en helderheid vergeleken met al die doolhoven waar je wereldbeeld en gedachten steeds meer op gaan lijken, zoekend naar antwoorden, duidelijkheid, richting.
Zoals alles wat een mens ervaart, dat lijkt me evident. Het is maar wat je er mee denkt te moeten doen. Ik kan me levendig voorstellen dat jij het ziet als een waarschuwing omdat dat beter in jouw wereldje van mystieke mensen zijn dwazen past. New-age heeft dus niet voor jou gewerkt, maar het werkt voor velen wel, dus waarom ga je niet gewoon lekker aan de slag met je fijne leven en laat ieder zijn eigen pad kiezen?quote:Misschien was het wel als waarschuwing van God bedoeld dat je niet met aalscholvers moet praten, maar met Hem. Het is natuurlijk een zeer subjectieve interpretatie die je hier voert.
Ja er zit een vijand tegen over 'm (wij niet christenen?), tenminste zo lijkt het af en toe welquote:Op zaterdag 9 augustus 2008 16:31 schreef ToT het volgende:
Ah dus ik mag niet kritisch zijn
Als je er niet tegen kunt om klemgeluld te worden, moet je geen discussies aan gaan.
Het interesseert me inderdaad niet dat die God van je wil dat je alles aan jezelf haat zodat je je zonden achter je laat en je als ene homp klein door Hem laat boetseren zoals Hij wil dat je bent.
Het steekt me gewoon allemaal te tegenstrijdig in elkaar, maar jij doet mijn kritische vragen dus meteen af als crap?
En een pauze nemen? Lekker neerbuigend weer, net als in het begin van deel 1 van deze topicreeks. Valt me van je tegen...
Ik ben niet klemgeluld, maar ik heb niet de indruk dat de antwoorden die ik op je geef jouw beeld doen veranderen, ook als ik aantoon dat je beeld duidelijk niet in overeenstemming is met de werkelijkheid.quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 16:31 schreef ToT het volgende:
Ah dus ik mag niet kritisch zijn
Als je er niet tegen kunt om klemgeluld te worden, moet je geen discussies aan gaan.
Nee, jij zegt dat ik christen ben worden 'om mijn zieltje te redden zodat ik niet in het hellevuur kom'. Dat is gewoon crap. Net als iedereen hier wil ik er het beste van maken. Al kwam er geen hiernamaals beloning voor me zou ik het nog doen, aangezien de beloning van Gods geest alleen al voldoende motivatie is.quote:Het interesseert me inderdaad niet dat die God van je wil dat je alles aan jezelf haat zodat je je zonden achter je laat en je als ene homp klein door Hem laat boetseren zoals Hij wil dat je bent.
Het steekt me gewoon allemaal te tegenstrijdig in elkaar, maar jij doet mijn kritische vragen dus meteen af als crap?
Dan moet je maar niet zoveel onzin praten. Ik dacht dat we het stadium waar jij nu weer in terugvalt al wel voorbij waren.quote:En een pauze nemen? Lekker neerbuigend weer, net als in het begin van deel 1 van deze topicreeks. Valt me van je tegen...
Dus willen begrijpen hoe dingen werken is des duivels? Of hoe andere mensen en culturen denken willen begrijpen is des duivels? Echt een trieste manier van denken ik dacht dat de donkere middeleeuwen in onze manier van denken waren verdwenen.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 19:44 schreef Rimpelhond het volgende:
Voor mij staat de duivel voor hunkering naar kennis, stellingen toetsen, in je eigen hart kijken, en de eerder genoemde hunkering naar kennis zo veel mogelijk proberen te bevredigen.
In míjn wereld en volgens míjn definitie van duivels... ja.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |