Eindelijk een politicus die weet hoe hij het volk via een positieve methode naar zijn eigen hand kan zetten.quote:John McCain, de Amerikaanse presidentskandidaat van de Republikeinen, staat geheel achter het idee van een zwarte president - althans op de televisie. Dat vertrouwde hij donderdag toe aan het bekende Amerikaanse entertainmentmagazine Entertainment Weekly.
De 71-jarige Republikein zei dat zijn favoriete fictieve Amerikaanse president het karakter David Palmer is, de eerste zwarte president van de Verenigde Staten in de hitserie '24'. De rol van Palmer wordt vertolkt door acteur Dennis Haysbert.
McCain voegde eraan toe dat hij hoopt dat alle Amerikanen, zichzelf incluis, ,,kleurenblind'' kunnen zijn als het gaat om de etniciteit van hun president. Zijn Democratische, zwarte tegenhanger Barack Obama zei tegen het blad overigens dat zijn favoriete presidentsvertolking in fictie die van de blanke Jeff Bridges in de film The Contender is.
Het gaat er in deze ook niet om of je hem wel of niet vertrouwt en of je hem wel of niet gelooft op dit punt, maar het gaat er om dat hij het spelletje wel begrijpt en daardoor is de kans groot dat hij straks president wordt.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 09:45 schreef speenvarken het volgende:
Ik vertrouw die McCain niet... Het lijkt me niet goed voor Amerika om een stokoude, conservatieve president te krijgen. Wellicht kan Obama het conservatisme in Amerika de nek om draaien.
In Amerika worden mensen met een andere huidskleur en of geloof een stuk beter geaccepteerd dan die mensen hier in Nederland en wordt er verder ook niet over gepraat.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 09:49 schreef SpecialK het volgende:
Als die mensen zo "kleurenblind" zijn waarom houden ze dan niet een keertje hun bek over huidskleuren. Gezeik de hele dag. Wat een verprutst kutland is amerika toch soms.
Ben je wel eens in Amerika geweest, of ken je het alleen van tv?quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 09:50 schreef JohnDope het volgende:
[..]
In Amerika worden mensen met een andere huidskleur en of geloof een stuk beter geaccepteerd dan die mensen hier in Nederland en wordt er verder ook niet over gepraat.
Ga eens inhoudelijk in op die post, want als in Nederland een zwarte, minister president dreigt te worden zal dat veel meer weerstand op roepen, vandaar dat er ook nog nooit een zwarte is voorgedragen, dus ook op dat punt lopen de Amerikanen een stuk voor.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 09:57 schreef doppelgänger het volgende:
[..]
Ben je wel eens in Amerika geweest, of ken je het alleen van tv?
Als je geen historisch en cultureel besef hebt zeg dan gewoon niks want nu kom je wel heel erg naief over.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 09:50 schreef JohnDope het volgende:
[..]
In Amerika worden mensen met een andere huidskleur en of geloof een stuk beter geaccepteerd dan die mensen hier in Nederland en wordt er verder ook niet over gepraat.
Alleen nu wordt er een keertje over huidskleur gepraat omdat Amerika nog nooit een zwarte president heeft gehad, maar als Amerika een zwarte president heeft gehad, is dat gepraat ook voorbij.
Welk besef had ik volgens jou moeten hebben danquote:Op vrijdag 8 augustus 2008 10:06 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Als je geen historisch en cultureel besef hebt zeg dan gewoon niks want nu kom je wel heel erg naief over.
Hoeveel zwarten vonden in de VS de dood en hoeveel Joden in Nederland/Europa?quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 10:15 schreef SpecialK het volgende:
Assumptions assumptions. Ga je eerst maar eens verdiepen in die uiterst "racially aware" samenleving en kom dan maar terug met een spijtbetuiging. Ignorance is no excuse.
1. Negers gelijk stellen aan jodenquote:Op vrijdag 8 augustus 2008 10:17 schreef JohnDope het volgende:
[..]
Hoeveel zwarten vonden in de VS de dood en hoeveel Joden in Nederland/Europa?
En Amerika heeft tenminste al een paar zwarte presidentskandidaten gehad en dat kan Nederland niet zeggen.
Mwah, McCain is niet zo conservatief hoor. Wat dat betreft is de overwinning op het kwaad feitelijk al voor een groot deel behaald met het aankomende vertrek van Bush & Cheney en de nederlagen van Romney, Huckabee en Thompson in de voorverkiezingen.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 09:45 schreef speenvarken het volgende:
Ik vertrouw die McCain niet... Het lijkt me niet goed voor Amerika om een stokoude, conservatieve president te krijgen. Wellicht kan Obama het conservatisme in Amerika de nek om draaien.
Het komt op hetzelfde neer, alleen hier was het erger.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 10:21 schreef SpecialK het volgende:
[..]
1. Negers gelijk stellen aan joden![]()
2. De jaren 1930-1940 van europa vergelijken met het amerika van 2008![]()
Dit komt ook op hetzelfde neer, alleen zijn het alleen ariers die er hier in Nederland voor in aanmerking komen.quote:3. Denken dat we in nederland een president hebben![]()
Nogmaals tijdens de 2de wereldoorlog deden de Nederlandse burgers veel verschrikkelijkere dingen tegen en met Joden. Ik weet dat men dat liever niet meer wilt weten, maar het is wel zo.quote:4. Roepen dat je niks over de burgeroorlog mag roepen maar wel teruggrijpen naar de 2e wereldoorlog.![]()
Mensen van een ander ras en of geloof worden in Amerika veel beter geaccepteerd en die mensen voelen zich daardoor allemaal echt een Amerikaan.quote:5. Geen idee hebben van de huidige situatie van een land (nederland EN amerika) en dan oordelen op basis van nietszeggende 'wapenfeitjes' die niet eens kloppen.
Onzin.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 10:26 schreef JohnDope het volgende:
Mensen van een ander ras en of geloof worden in Amerika veel beter geaccepteerd en die mensen voelen zich daardoor allemaal echt een Amerikaan.
Amerika is tot op het bot gesegregeerd. Ik heb in m'n vriendenkring een maroc, en een zwarte suri. Dat komt in amerika amper voor.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 10:17 schreef JohnDope het volgende:
[..]
Hoeveel zwarten vonden in de VS de dood en hoeveel Joden in Nederland/Europa?
En Amerika heeft tenminste al een paar zwarte presidentskandidaten gehad en dat kan Nederland niet zeggen.
Als racisme een belangrijk punt was geweest, dan was Obama nooit als presidentskandidaat naar voren geschoven.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 10:31 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Onzin.
lees je in
http://en.wikipedia.org/wiki/Racism_in_the_United_States
aub.. doe het voordat je jezelf nog meer belachelijk maakt
Maar je doet alsof'ie al in de oval office zit.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 11:20 schreef JohnDope het volgende:
En nogmaals: als het racisme nog had geleefd onder de Amerikanen, was het voor de democraten onmogelijk om een zwarte presidentskandidaat naar voren te schuiven.
Jij zit echt vol met vooroordelen.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 11:33 schreef ExTec het volgende:
Terwijl de kans heel groot is, dat Obama het niet wordt, juist vanwege de ruim voorradige rednecks in dat land, die idd principieel niet op een zwarte zullen stemmen.
Dat kan kloppen aangezien je een nederlands paspoort moet hebben om in de regering te zitten.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 11:52 schreef erasmusman het volgende:
JohnDope maakt wel een hele terechte observatie, in Nederland hebben wij ondanks de vele immigranten, tot op heden nauwelijks niet-nederlanders in de regering gehad.
Woon jij in de states of ben je alleen 'pro-states'?quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 11:43 schreef JohnDope het volgende:
[..]
Jij zit echt vol met vooroordelen.
Idd, het zijn staten waar de slavernij is afgeschaft omdat ze een oorlog verloren, niet uit vrije wil. Staten waar tot voor 40 jaar geleden negers gewoon nog achterin de bus moesten zitten en niet welkom waren op scholen. Staten waar negers opgeknoopt werden aan de hoogste boom en waar de KKK en aanverwante militia behoorlijk actief zijn.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 12:15 schreef ExTec het volgende:
[..]
Woon jij in de states of ben je alleen 'pro-states'?
Ik maak me geen illusies, dat in de zuiderlijke gehuchten, waar men op de TV uberhaupt nooit ziet dat er meer is dan amerika, of de regio/staat waar ze wonen, ze 'ruimdenkend' zijn.
Het is gewoon behoorlijk bekend dat dat een probleem is
Ongeveer de helft van dat volk heb echt op Bush gestemd.
Ik zie het ook graag anders, maar wishfull thinking veranderd de realiteit niet.
Excuus ik bedoelde natuurlijk allochtonen, maar als we toch gaan mierenneuken, het is de nederlandse nationaliteit die nodig is om je passief kiesrecht uit te oefenen.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 11:57 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Dat kan kloppen aangezien je een nederlands paspoort moet hebben om in de regering te zitten.
Interessante link trouwens.
Hier heb je ook dit soort groepen, dit is niet wezensvreemd aan Amerika. Dit is een kenmerk van mensen in het algemeen. Ik zal niet beweren dat er geen cultuurverschillen zijn, maar het beeld dat je presenteert van Amerika is nogal eenzijdig.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 12:15 schreef ExTec het volgende:
[..]
Woon jij in de states of ben je alleen 'pro-states'?
Ik maak me geen illusies, dat in de zuiderlijke gehuchten, waar men op de TV uberhaupt nooit ziet dat er meer is dan amerika, of de regio/staat waar ze wonen, ze 'ruimdenkend' zijn.
Het is gewoon behoorlijk bekend dat dat een probleem is
Ongeveer de helft van dat volk heb echt op Bush gestemd.
Ik zie het ook graag anders, maar wishfull thinking veranderd de realiteit niet.
Nee, maar negers (en andere minderheden) vormen nogal een groot deel van de bevolking in de VS. Dat is hier natuurlijk niet zo.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 12:51 schreef Amokzaaier het volgende:
Ik vind het eigenlijk helemaal niet erg dat er nog nooit een allochtone premierkandidaat is geweest in Nederland trouwens. hebben we ooit een Joodse premier gehad trouwens?
Ja, in San Francisco of New York misschien. Zodra je buiten de miljoenensteden komt zit je al vrij snel in redneck gebied.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 09:50 schreef JohnDope het volgende:
[..]
In Amerika worden mensen met een andere huidskleur en of geloof een stuk beter geaccepteerd dan die mensen hier in Nederland en wordt er verder ook niet over gepraat.
Je hoort mij toch niet zeggen dat ze allemaal zo zijn, of wel.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 12:49 schreef erasmusman het volgende:
[..]
Hier heb je ook dit soort groepen, dit is niet wezensvreemd aan Amerika. Dit is een kenmerk van mensen in het algemeen. Ik zal niet beweren dat er geen cultuurverschillen zijn, maar het beeld dat je presenteert van Amerika is nogal eenzijdig.
ja volgens die test heb ik een lichte voorkeur voor blanke mensen boven zwarte mensen.. text is niet onfeilbaar naar mijn mening. zo zie je vaker doktoren die blank zijn dan zwart.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 13:31 schreef reem het volgende:
Volgens mij is zo'n 12% van de inwoners van de VS 'afro-amerikaans'.
ook meteen die IAT test blank-donker gedaan...
"Uw data suggereren een sterke automatische voorkeur voor Blanke Mensen boven Gekleurde Mensen"
weten we dat ook weer![]()
In amerika heb je geen mensen die op eminem willen lijkenquote:Op vrijdag 8 augustus 2008 10:38 schreef ExTec het volgende:
[..]
Amerika is tot op het bot gesegregeerd. Ik heb in m'n vriendenkring een maroc, en een zwarte suri. Dat komt in amerika amper voor.
Ja Amerika bestaat alleen uit rednecks en zwarte rednecks bestaan nietquote:Op vrijdag 8 augustus 2008 13:08 schreef ethiraseth het volgende:
[..]
Ja, in San Francisco of New York misschien. Zodra je buiten de miljoenensteden komt zit je al vrij snel in redneck gebied.
Moest eens weten hoeveel Amerikanen daar toch gevoelig voor zijn. Helaas.....quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 09:49 schreef SpecialK het volgende:
Als die mensen zo "kleurenblind" zijn waarom houden ze dan niet een keertje hun bek over huidskleuren. Gezeik de hele dag. Wat een verprutst kutland is amerika toch soms.
Valt wel mee als je zou gaan oordelen op basis van de grote van minderheidsgroeperingen zou je eerder verwachten dat de latino's een presidentskandidaat zouden leveren. Het bijzondere van Obama's kandidatuur is, is dat hij eruitziet als een african-american. Hoewel nogal een light-versie.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 13:02 schreef gelly het volgende:
Nee, maar negers (en andere minderheden) vormen nogal een groot deel van de bevolking in de VS. Dat is hier natuurlijk niet zo.
Gelul. Als ik jou een kaart van Amerika zou geven zou jij niet eens instaat zijn aan te wijzen welke staten deelname aan de burgeroorlog, welke niet en welke bij welke partij zou horen. Om dit soort statements dan te maken vind ik een beetje dom.quote:Wat er wel uniek aan is, is dat die denkbeeldige lijn zo ongeveer loopt langs de oude Noord vs. Zuid burgeroorlog grens
En waar niet?quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 00:30 schreef BdR het volgende:
Ras is in ieder geval nog steeds een groot issue in Amerika..
En gewoon stug blijven volhouden.quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 00:30 schreef BdR het volgende:
Ras is in ieder geval nog steeds een groot issue in Amerika..
[ afbeelding ]
Goed nieuws voor GroenLinks en voor Wouter Bos dus!quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 09:44 schreef JohnDope het volgende:
hoe meer een politicus gedemoniseerd wordt, hoe meer stemmen die krijgt
Nee hoor want de feiten zijn dat Groenlinks de politieke tak van verschillende voormalige terroristenorganisaties is en Wouter Nos is gewoon een draaikont.quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 10:31 schreef SCH het volgende:
[..]
Goed nieuws voor GroenLinks en voor Wouter Bos dus!
Ik meng me niet graag in politieke discussies op fok...quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 10:26 schreef JohnDope het volgende:
[..]
Het komt op hetzelfde neer, alleen hier was het erger.
Hier zijn er tijdens de tweede wereld oorlog veel meer onmenselijke dingen gebeurd dan in Amerika tijdens de burgeroorlog en nasleep daar van.quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 10:35 schreef Flashwin het volgende:
[..]
Ik meng me niet graag in politieke discussies op fok...
maar godverdetering hey wat ben jij dom!
Ten eerste hebben Afro-Americans in de VS een voorsprong op Nederlandse allochtonen. Laatsten beginnen dit decennia pas echt de hogescholen en universiteiten binnen te komen, dat terwijl in de VS de instroom al in de jaren 70 en 80 opgang kwam.quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 15:20 schreef _dirkjan_ het volgende:
Hoeveel allochtonen bezitten topfuncties in de Nederlandse regering? één staatssecretaris, terwijl in de VS niemand een probleem heeft met échte topbestuurders, zoals Rice of Powell.
Dat heeft ook zijn schaduwkanten. De Amerikaanse maatschappij wordt geregeerd door geld en bijkomende sociale status: men leeft dan ook in constante statusangst. Bij ons zijn er meer traditionele sociale verbanden waaraan mensen status ontlenen.quote:In de VS worden minderheden beter geaccepteerd omdat (bijna) iedereen van oorsprong immigrant is. Je wordt veel meer afgerekend op prestaties, en veel minder op afkomst of milieu.
gevaar van stokoude presidenten is dat ze een oorlog kunnen beginnen die het eind van de wereld is, zeker een stokoude conservatieve republikeinquote:Op vrijdag 8 augustus 2008 09:45 schreef speenvarken het volgende:
Ik vertrouw die McCain niet... Het lijkt me niet goed voor Amerika om een stokoude, conservatieve president te krijgen. Wellicht kan Obama het conservatisme in Amerika de nek om draaien.
Leg uitquote:Op zaterdag 9 augustus 2008 00:37 schreef sneakypete het volgende:
[..]
En waar niet?
Ondertussen hebben we onder de zogenaamd KKK-minded republikeinen Condoleeza Rice.
Het zijn echt niet de democraten die per se een verschil gaan maken voor de afro-amerikanen, hoe graag we dat ook zouden willen, zo zit het niet.
In een echt eerlijke wereld wordt je niet beoordeeld op ras maar op daden. Prima, dan nog zou ik geen stem geven aan Obama (al zou ik waarschijnlijk ook niet op Mc Cain wachten, maar dat ter zijde).
over vier jaar issie echt senielquote:Op zaterdag 9 augustus 2008 20:24 schreef erasmusman het volgende:
Stokoud? De man wordt pas 72. Laten we nou niet gaan overdrijven. Ik bedoel zijn moeder figureert nog in zijn campagnespotjes. Die man is niet aan het einde van z'n leven.
Tuurlijk. Er is totaal niets dat daarop wijst, maar jij gaat hem even puur op basis van zijn leeftijd diagnosticeren.quote:
Pappie ging wel de pijp uit op zijn 70ste http://en.wikipedia.org/wiki/John_S._McCain,_Jr.quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 20:24 schreef erasmusman het volgende:
Stokoud? De man wordt pas 72. Laten we nou niet gaan overdrijven. Ik bedoel zijn moeder figureert nog in zijn campagnespotjes. Die man is niet aan het einde van z'n leven.
1 Hij moest wel erg echt lang nadenken over zijn antwoord in het Viagra vs de Pil spotjequote:Op zaterdag 9 augustus 2008 20:56 schreef erasmusman het volgende:
[..]
Tuurlijk. Er is totaal niets dat daarop wijst, maar jij gaat hem even puur op basis van zijn leeftijd diagnosticeren.
Ja hij zal best een eerlijke vent zijn, maar hij moet in de tuin gaan zitten, met een krant, de hond, en een bakkie koffie erbij.quote:Op zaterdag 16 augustus 2008 13:10 schreef Weltschmerz het volgende:
Het lijkt mij een ramp als McCain president wordt omdat zijn analyse van de wereldproblematiek helemaal verkeerd is net als zijn oplossingen.
Maar het lijkt me wel oprecht een fatsoenlijke kerel die dit meent.
Je verwart segregatie met racisme (over politiek correctheid gesproken). Je hoeft niet bij elkaar op de koffie om niet racistisch genoemd te worden. De VS is gigantisch groot en er zijn zeker plekken waar nog veel spanningen aanwezig zijn maar over het geheel genomen heb je daar veel meer mogelijkheden dan hier in Nederland, zeker in de politiek.quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 10:38 schreef ExTec het volgende:
[..]
Amerika is tot op het bot gesegregeerd. Ik heb in m'n vriendenkring een maroc, en een zwarte suri. Dat komt in amerika amper voor.
En als iedereen op z'n teentjes om de hete brij heen loopt, en die politieke correctheid tot eenzame hoogte verheven heeft, zou je idd net kunnen doen alsof het daar allemaal goed geregeld is, ja.
Terwijl de realitiet natuurlijk is dat er bij ons aan de verre horizon egalisatie gloort. Op z'n positiefst leven amerikanen over 50 jaar nog steeds volstrekt gesegregeerd.
Die zuidelijke staten heeft Obama niet nodig en zijn normaal gesproken niet haalbaar voor de meeste Democraten. Ik hoop dat je beseft dat het niet om het om electorale stemmen gaat en niet om het aantal individuele stemmen? Ik neem aan dat je ook beseft dat de goedkeuringsratio van Bush nu onder de 30% zit? Of ben je zo iemand die het gewoon ondenkbaar vindt dat er genoeg Amerikanen zijn die vinden dat Bush het goed doet?quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 12:15 schreef ExTec het volgende:
[..]
Woon jij in de states of ben je alleen 'pro-states'?
Ik maak me geen illusies, dat in de zuiderlijke gehuchten, waar men op de TV uberhaupt nooit ziet dat er meer is dan amerika, of de regio/staat waar ze wonen, ze 'ruimdenkend' zijn.
Het is gewoon behoorlijk bekend dat dat een probleem is
Ongeveer de helft van dat volk heb echt op Bush gestemd.
Ik zie het ook graag anders, maar wishfull thinking veranderd de realiteit niet.
Wat een ongelovelijke bull shit. McSame en dope zijn dus voor een zwarte president die neergeschoten wordt?quote:Op vrijdag 8 augustus 2008 09:44 schreef JohnDope het volgende:
John McCain, de Amerikaanse presidentskandidaat van de Republikeinen, staat geheel achter het idee van een zwarte president - althans op de televisie. Dat vertrouwde hij donderdag toe aan het bekende Amerikaanse entertainmentmagazine Entertainment Weekly.
De 71-jarige Republikein zei dat zijn favoriete fictieve Amerikaanse president het karakter David Palmer is, de eerste zwarte president van de Verenigde Staten in de hitserie '24'.
bron: http://www.depers.nl/Buitenland/?ID=231606&ref=rss
Ik word altijd lichtelijk onpasselijk als ik een racist zogenaamd anti-racistische standpunten hoor verkondigen.quote:als in Nederland een zwarte, minister president dreigt te worden zal dat veel meer weerstand op roepen,
segregatie, zoals dat werd toegepast in het zuiden IS racisme. Mierenneuken zal je niet helpen dat te ontkennen. Ik huiver als ik me probeer voor te stellen wat voor jou dan racisme moet zijn.quote:Op zondag 17 augustus 2008 01:12 schreef Fokski het volgende:
Je verwart segregatie met racisme (over politiek correctheid gesproken). Je hoeft niet bij elkaar op de koffie om niet racistisch genoemd te worden.
Zijn vader is op 70-jarige leeftijd gestorven en McCain heeft verschillende malen huidkanker gehad om maar te zwijgen van andere kwalen.quote:Op zaterdag 9 augustus 2008 20:24 schreef erasmusman het volgende:
Stokoud? De man wordt pas 72. Laten we nou niet gaan overdrijven. Ik bedoel zijn moeder figureert nog in zijn campagnespotjes. Die man is niet aan het einde van z'n leven.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |