De formule voor (a^3+b^3) vind je door gewoon b door -b te vervangen in die van (a^3-b^3)quote:Op vrijdag 12 september 2008 22:17 schreef Borizzz het volgende:
Even checken of ik t begrepen heb?
a4-b4 = (a-b)(a3 +a2b +ab2 +b4)
a4+b4 = (a+b)(a3 +a2b +ab2 +b4)
a5 - b5 = (a - b)(a4 + a3b + a2b2 + ab3 + b4)
Heeft wel wat weg van t binomium van Newton
In Vlaanderen noemen wij dat gewoon "oefeningen". Er is hier gewoon niemand die dat ooit een "som" zou noemen, leerlingen doen dat niet, leraren doen het niet, en professoren ook niet. Ik heb dat nog meer één keer gehoord, en dat was uit de mond van een Zuid-Afrikaanse die met een Nederlander getrouwd was.quote:Op donderdag 11 september 2008 00:57 schreef keesjeislief het volgende:
[..]
Hoe worden ze dan genoemd in België? We gaan hier niet een beetje uit de hoogte zitten doen hè..
Je moet: overal b vervangen door -b!quote:Op vrijdag 12 september 2008 22:51 schreef Borizzz het volgende:
Is het bij het ontbinden dan wel zo dat als je bij de ene haakjes - hebt in de andere haakjes + doet; of kan dat ook verschillen?
Zodat a5+b5 = (a+b) * (a4-a3b -a2b2 -ab3 -b4)
Maar als ik het uitwerk dan gaat t weer fout :S
Bij even machten kan je iets anders doen :quote:Op vrijdag 12 september 2008 23:00 schreef Borizzz het volgende:
En dat geldt niet voor even machten? dan is het wel overal hetzelfde teken?
Nee, a2 - b2 kun je ontbinden in polynomen met a en b maar , a2 + b2 niet, tenzij je complexe getallen gaat gebruiken ...quote:Op vrijdag 12 september 2008 23:00 schreef Borizzz het volgende:
En dat geldt niet voor even machten? dan is het wel overal hetzelfde teken?
Zie de PI, het was slechts een losse flauwe opmerking die bedoelde te zeggen dat de terminologie m.i. niet zo belangrijk is, sorry voor de verwarring.quote:Op vrijdag 12 september 2008 22:43 schreef zuiderbuur het volgende:
[..]
In Vlaanderen noemen wij dat gewoon "oefeningen". Er is hier gewoon niemand die dat ooit een "som" zou noemen, leerlingen doen dat niet, leraren doen het niet, en professoren ook niet. Ik heb dat nog meer één keer gehoord, en dat was uit de mond van een Zuid-Afrikaanse die met een Nederlander getrouwd was.
Als dat bij jullie de naam is, zal ik dat natuurlijk respecteren (ik zoek hier geen ruzie) maar ik heb wel nooit begrepen waar de term eigenlijk vandaan komt. Zelfs oefeningen op de lagere school als "4*8" en "5-3"zijn eigenlijk al geen sommen meer. Een oefening als "bewijs dat elke groep met als orde het kwadraat van een priemgetal commutatief is" is toch werkelijk geen "som" meer.
Inderdaad, je kunt het woord differentiëren niet eens goed spellen.quote:Op zaterdag 13 september 2008 17:10 schreef miracle. het volgende:
Gegeven is de functie f (x) = x^2 + 4x
a) Bepaal het hellingsgetal van f voor x = -1
b. Benader datzelfde hellingsgetal met behulp van het differentiecoëfficient over het interval (-1, -1 + delta x)
?????? ben echt een drama met diffentiëren
f'(0) = 'oneindig' omdat de functie f daar een verticale asymptoot heeft. Als x naar 0 nadert, nadert de helling naar oneindig.quote:Op zondag 14 september 2008 17:16 schreef VegaKip het volgende:
f'(x) = 0.9 + 0.1/√x
Waarom is f'(0) = 'oneindig'? De noemer mag toch niet 0 zijn?
Dankjequote:Op zondag 14 september 2008 17:21 schreef McGilles het volgende:
[..]
f'(0) = 'oneindig' omdat de functie f daar een verticale asymptoot heeft. Als x naar 0 nadert, nadert de helling naar oneindig.
Dankjequote:Op zondag 14 september 2008 16:00 schreef GlowMouse het volgende:
invNorm(0.1245,250,75).
Jawel, twee zelfs.quote:Op zondag 14 september 2008 19:33 schreef VegaKip het volgende:
f(x) = 1/x heeft toch geen asymptoot?
Verticale asymptoot bij x=0 en horizontale bij y=0?quote:Op zondag 14 september 2008 19:56 schreef Riparius het volgende:
Jawel, twee zelfs.
Probeer meetkundig te werken:quote:Op maandag 15 september 2008 20:05 schreef McGilles het volgende:
Graag uitwerking van het volgende:
- Bepaal het beeld onder f(z) = 1/z van de volgende verzameling: {z | Im(z) > 1}
Bedankt voor je uitleg, alleen snap ik je laatste stap niet:quote:Op maandag 15 september 2008 20:58 schreef zuiderbuur het volgende:
[..]
Probeer meetkundig te werken:
het imaginair deel van een complex getal is meer dan 1 als en slechts als het dichter bij 2*i ligt dan bij nul:
|z- 2*i|<|z|
Wanneer is een waarde z nu het omgekeerde van een complex getal uit die verzameling, wel dat is als :
|1/z - 2*i|<|1/z|
wat hetzelfde is als
|1-2*i*z|<|1|
of nog :
|z-(-i/2)|<1/2
Het antwoord is dus : de verzameling complexe getallen binnen de cirkel met middelpunt -i/2 en straal 1/2.
Als je "meetkundige inversie" en eventueel "mobiustransformatie" googlet, dan snap je sneller waarom ik naar cirkels toe werk.
Tussenstapje tussenvoegen dan :quote:Op maandag 15 september 2008 21:22 schreef McGilles het volgende:
[..]
Bedankt voor je uitleg, alleen snap ik je laatste stap niet:
|1-2*i*z|<|1| --> |z-(-i/2)|<1/2
Maar 1/(2*i) is toch -i/2quote:Op maandag 15 september 2008 21:23 schreef zuiderbuur het volgende:
[..]
Tussenstapje tussenvoegen dan :
|1-2*i*z|<|1|< --> |1/(2*i) -z|<|1/(2*i)|<-----> |z-(-i/2)|<1/2
Twee mogelijkheden:quote:Op maandag 15 september 2008 14:52 schreef Niconigger het volgende:
Ik weer![]()
Ik heb al in de gebruiksaanwijzing gekeken maar niks kunnen vinden:
Welke functie moet je gebruiken als µ onbekend is?
Vb: P(V<5,7| µ=? , sigma=1,2)=0,3456
En welke als sigma onbekend is?
Vb: P(V≤5,6| µ=12,6 , sigma=?)=0,0542
Bedankt, vandaag gevraagd op school en intersect is toch het makkelijkst (vind ik).quote:Op maandag 15 september 2008 22:07 schreef GlowMouse het volgende:
[..]
Twee mogelijkheden:
- werken met z = (g-mu)/sigma. De waarde van g is dan 5,7 en die van z = invNorm(0.3456, 0, 1), sigma heb je, mu vind je zo.
- grafisch: Y1 = invNorm(0.3456, X, 1.2), Y2 = 5.7, en dan intersect.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |