Oke, dan ik het mij wel voorstellen dat je zoveel boeken per week kunt lezen. Maar hoe lees je dan? Je leest wel letterlijk alle zinnen? Maar die lees je dan heel snel, waarbij je automatisch de hoofdzaken eruit pikt?quote:Op woensdag 30 juli 2008 12:37 schreef ElizabethR het volgende:
Ik lees bijna elke dag minstens 2 uur, en ik lees nogal snel. Een boek van rond de 250 tot 300 pagina's, afhankelijk van de grootte van het lettertype, heb ik dan ook gewoon uit in die tijd. Maar dat komt door jarenlange training hoor. Tegenwoordig lees ik alleen nog in het engels, en dat duurde in het begin wat langer dan ik gewend was, maar ik ben nu weer op volle snelheid. Op een zondag, als ik echt de hele dag alleen lees, werk ik zo een boek of 3 à 4 weg.
Geen idee hoe ik dat doe. Ik lees wel alle zinnen. Ik heb mezelf dat op jonge leeftijd aangeleerd, en heb er nog steeds profijt van.quote:Op woensdag 30 juli 2008 13:06 schreef servus_universitas het volgende:
[..]
Oke, dan ik het mij wel voorstellen dat je zoveel boeken per week kunt lezen. Maar hoe lees je dan? Je leest wel letterlijk alle zinnen? Maar die lees je dan heel snel, waarbij je automatisch de hoofdzaken eruit pikt?
quote:Op woensdag 30 juli 2008 13:04 schreef ElizabethR het volgende:
Ow zeg, ik vergeet bijna een heel belangrijk boek
Patrick Süskind - Het parfum
Guttegut wat had ik medelijden met de ongelooflijke eenzaamheid en de hunkering van Jean-Baptiste. Het hele boek door, en ik heb echt menig traantje gelaten.
Het zieligste uit dat boek -en dat klinkt heel stom- vond ik toen dobby doodgingquote:Op dinsdag 29 juli 2008 13:48 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ja, dat had ik daar ook bij! Misschienw as ik toen ik dat boek las emotioneel wat labiel ofzo, maar ik heb wel meer tranen-in-mijn-ogen momenten bij dat boek gehad.
Het in de OP genoemde boek had ik het ook. Inderdaad, wat freecell zegt: lachen en huilen lagen erg dichtbij elkaar toen ik dit boek las. Net als dat ik hem beurtelings een eikel en een lieverd vond
Da ken je nie hé, als je nie kan lezuh.quote:
Zeker The Road nog niet gelezen ofzoquote:Op maandag 25 augustus 2008 19:11 schreef leipelullo het volgende:
Nog nooit om een boek gehuild...
Van films kan ik wel een brok in mn keel krijgen, maar bij een boek is dat echt een stuk moeilijker
Ik ken lezen idd niet maar ik kan wel lezen.quote:Op zondag 24 augustus 2008 20:44 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Da ken je nie hé, als je nie kan lezuh.
Ik ben er vanmiddag in begonnen en word er nu al, na circa 40 pagina's, zeer door gepakt.quote:Op woensdag 30 juli 2008 10:57 schreef ElizabethR het volgende:
Wow!![]()
Ik herlees het nog steeds om de paar jaar. Heel veel plezier ermee!!
quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 16:18 schreef Outpost76 het volgende:
[..]
Ik ken lezen idd niet maar ik kan wel lezen.
Ja, nou zie ik het: je kunt immers niet hattricken zonder te lezen.quote:Op zaterdag 30 augustus 2008 16:18 schreef Outpost76 het volgende:
[..]
Ik ken lezen idd niet maar ik kan wel lezen.
'Komt een vrouw bij de dokter' bracht geen emoties bij me teweeg.quote:Op dinsdag 29 juli 2008 11:51 schreef Guppyfriend het volgende:
Gisterennacht heb ik 'Komt een vrouw bij de dokter' uitgelezen. Voor het eerst heb ik de laatste pagina's van een boek gelezen terwijl de tranen over mijn wangen liepen.![]()
Het is maar goed dat vriendlief al sliep, want die zal wel gedacht hebben anders![]()
Van welk boek moesten jullie huilen?
Bedankt voor de tip, De Vliegeraar vond ik echt niets aan.quote:Op donderdag 18 september 2008 19:12 schreef _Arual_ het volgende:
Van de week in tranen uitgebarsten bij het lezen van Duizend schitterende zonnen. M'n man pest me er nog steeds mee. Je kon me opdweilen, niet te stoppen gewoon. Veel indrukwekkender dan De vliegeraar.
Hier ook. Voor het eerst in lange tijd dat ik weer eens echt onder de indruk was van een boek.quote:Op dinsdag 29 juli 2008 13:56 schreef Frollo het volgende:
[..]
Oh, en Extreem Luid en Ongelofelijk Dichtbij natuurlijk. Een paar keer.
Jaaa!!! Ik heb daar ook bij zitten janken... nu je het over dit boek hebt ga ik het een dezer dagen weer eens herlezen. Heerlijk boek!quote:Op woensdag 30 juli 2008 13:04 schreef ElizabethR het volgende:
Ow zeg, ik vergeet bijna een heel belangrijk boek
Patrick Süskind - Het parfum
Aaaah, goed dat je het gekickt hebt want ik vind het dus wel erg herkenbaar. Heb laatst nog heel hard zitten snikken om Everything is illuminated (en daarvoor ook al om het eerder genoemde Extremely loud and incredibly close). En Vals Licht heb ik denk ik al 20x gelezen en ik huil er nog steeds elke keer om, vooral als Emiel (Emile?) ter sprake komt...quote:Op zondag 21 september 2008 14:07 schreef soylent het volgende:
Goed topic, dit wilde ik net vragen. Ach ja, dan maar een kickje.
Zelf heb ik nog nimmer gejankt om een boek. Enigszins ontroerd maximaal. Bij films heb ik dat veel sneller. Misschien omdat voor het consumeren van boeken meer intellectuele activiteit nodig is? De linker hersenhelft aan het stuur of zo...
Leuk om te zien dat velen dat wel hebben!
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |