LOL, wat een held!quote:Op donderdag 10 juli 2008 13:53 schreef Xaxaxas het volgende:
Er is trouwens een heuse spellingnazi actief: http://nathalieopdefilipijnen.waarbenjij.nu/
quote:Op donderdag 10 juli 2008 14:20 schreef Rio het volgende:
Van één woord twee woorden maken (transport wagen) of vice versa. Dat gaat pas vaak fout!
quote:Op donderdag 10 juli 2008 13:53 schreef Xaxaxas het volgende:
Er is trouwens een heuse spellingnazi actief: http://nathalieopdefilipijnen.waarbenjij.nu/
quote:Er is trouwens een heuse spellingnazi actief: http://nathalieopdefilipijnen.waarbenjij.nu/
quote:Op donderdag 10 juli 2008 14:48 schreef Billy_Talent het volgende:
[..]
![]()
![]()
Ik kwam gister ook al een post van spellingnazi tegen. Deze is veel uitgebreiderhttp://lisaroom.waarbenjij.nu/reisverhalen/?page=message&id=2557567
Hij heeft wel heel vaak inderdaad gelijk, op zichquote:
quote:Op vrijdag 11 juli 2008 09:20 schreef NoelGallagher het volgende:
''Per se'' wordt ook vaak fout geschreven.
quote:Op vrijdag 11 juli 2008 09:17 schreef BabblingBrook het volgende:
Je mag tegenwoordig al blij zijn als iemand zijn eigen naam goed spelt.
Daaraan herken je een Tukker.quote:Op donderdag 10 juli 2008 22:42 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Hij heeft wel heel vaak inderdaad gelijk, op zich![]()
Maar niet altijd![]()
"elf maand"ik dacht dat "elf" zich toch wel redelijk éénvoudig (
) kwalificeerde voor "meervoud".
'Reactie' is grammaticaal een vrouwelijk woord, dus mag Spellingnazi niet zeggen dat 'hij' vrij is van spelfouten. Beter gebruikt Spellingnazi 'zij' of 'deze'.quote:Spellingnazi is content over het feit dat uw reactie geen grammaticale fouten bevalt. Tevens is hij vrij van spelfouten.
Wat mist dit lidwoord dan? Of zou Spellingnazi zich hebben bezondigd aan een anglicisme, en had hij eigenlijk 'hier ontbreekt een lidwoord' moeten zeggen?quote:met gekookt eitje -> hier mist een lidwoord
Het kan natuurlijk ook andersom.quote:Op vrijdag 11 juli 2008 10:13 schreef Rasing het volgende:
Van Spellingnazi:
[..]
Wat mist dit lidwoord dan? Of zou Spellingnazi zich hebben bezondigd aan een anglicisme, en had hij eigenlijk 'hier ontbreekt een lidwoord' moeten zeggen?
AnglicismenLaatst hoorde ik iemand zeggen 'ik ben er morgen om elf uur scherp!'
Maar misschien zit zijn moeder bij de ME, heeft ze een scooter van het werk en opent ze een topic over het wel en wee van de ME. (hey, dat rijmtquote:Op vrijdag 11 juli 2008 09:31 schreef STING het volgende:
Tenenkrommend:
'me moeder'
'me scooter'
'me topic'
Jij bent jarig? Gefeliciteerd!quote:Op vrijdag 11 juli 2008 09:34 schreef NoelGallagher het volgende:
'Onmiddellijk' schijnt ook moeilijk te zijn vanwege de dubbel 'l'.
Ja, ik vind het ook vreselijk, maar volgens Van Dale mag het toch echt:quote:Op vrijdag 11 juli 2008 10:13 schreef Rasing het volgende:
Van Spellingnazi:
[..]
Wat mist dit lidwoord dan? Of zou Spellingnazi zich hebben bezondigd aan een anglicisme, en had hij eigenlijk 'hier ontbreekt een lidwoord' moeten zeggen?
Bovenstaande komt uit de cd-versie van de 14e editie (2005) en ik ben hetzelfde tegengekomen in de papieren 12e editie (1992).quote:missen
[...]
II onovergank. werkw.
[...]
3·[leenvertaling van Fr. manquer]
ontbreken
er mist een letter
wat hier mist is discipline
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |