abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_61315500
Bedankt voor de updates Gaoxing, e.a.! Mijn zus en haar man hebben een resort in Hua Hin en dan is het wel prettig om geregeld geinformeerd te worden over hoe de situatie zich ontwikkeld.
“To destroy a people you must first sever their roots.”
  dinsdag 2 september 2008 @ 10:57:30 #152
2177 Gaoxing
(bijna) altijd gelukkig
pi_61315996
KNAK, speciaal voor jou:
quote:
PAD supporters seize Phuket provincial hall: Sondhi


Supporters of the People's Alliance for Democracy have seized the Phuket provincial hall, Sondhi Limthongkul, a PAD leader, told the protesters at Government House at 12:20 pm.

Sondhi announced to the protesters in Phuket through his ASTV, urging them not to damage the government property.
Ook weer uit The Nation
pi_61316060
Beetje overdreven allemaal, als je de demonstraties mijdt hoef je nergens bang voor te zijn.
  dinsdag 2 september 2008 @ 11:04:40 #154
407 Hik
La vida es un carnaval
pi_61316144
Er staat inderdaad nog een reisadvies van juni op de site...
Travel is fatal to prejudice,bigotry and narrow-mindedness and many of our people need it solely on these accounts. Broad, wholesome, charitable views of men and things cannot be acquired by vegetating in one corner of the earth all one's lifetime.
  dinsdag 2 september 2008 @ 12:41:15 #155
2177 Gaoxing
(bijna) altijd gelukkig
pi_61318342
quote:
The Hat Yai International Airport was closed Tuesday afternoon following protests by supporters of the People's Alliance for Democracy.

Airport officials confirmed that the services of the airport were suspended indefinitely since 1 pm.

All flights betwene Bangkok and Hat Yai were cancelled.

The Nation
  dinsdag 2 september 2008 @ 12:46:38 #156
2177 Gaoxing
(bijna) altijd gelukkig
pi_61318451
quote:
Op dinsdag 2 september 2008 09:54 schreef Hik het volgende:
Anyway: waar kan ik die demonstraties en regeringsgebouwen een beetje verwachten? (Als in: waar zal ik niét op een terrasje gaan zitten volgende week? ).
Net ten zuiden van en rond Dusit Hik. Kun je dat vinden?
  dinsdag 2 september 2008 @ 12:56:29 #157
2177 Gaoxing
(bijna) altijd gelukkig
pi_61318679
quote:
Op dinsdag 2 september 2008 11:04 schreef Hik het volgende:
Er staat inderdaad nog een reisadvies van juni op de site...
Wel met de opmerking dat 'ie ook 2 september geldig is De NL ambassade geeft zelden een negatief reisadvies, en eigenlijk is dat wel zo prettig: als ze het doen, weet je tenminste dat er iets aan de hand is
  dinsdag 2 september 2008 @ 14:15:15 #158
407 Hik
La vida es un carnaval
pi_61320425
quote:
Op dinsdag 2 september 2008 12:46 schreef Gaoxing het volgende:

[..]

Net ten zuiden van en rond Dusit Hik. Kun je dat vinden?
Ja, hé goed, dank!
Travel is fatal to prejudice,bigotry and narrow-mindedness and many of our people need it solely on these accounts. Broad, wholesome, charitable views of men and things cannot be acquired by vegetating in one corner of the earth all one's lifetime.
  dinsdag 2 september 2008 @ 14:20:30 #159
407 Hik
La vida es un carnaval
pi_61320528
quote:
Op dinsdag 2 september 2008 12:56 schreef Gaoxing het volgende:

[..]

Wel met de opmerking dat 'ie ook 2 september geldig is De NL ambassade geeft zelden een negatief reisadvies, en eigenlijk is dat wel zo prettig: als ze het doen, weet je tenminste dat er iets aan de hand is
Een echt negatief reisadvies doen ze inderdaad zelden, maar alsnog ben ik vaak verbaasd over de hysterische berichten daar. Zelfs bij landen waar - op enkele uitzonderingen na- geen barst aan de hand is krijg je het idee dat het halve land in de fik staat... Zie ook [Discussie] De (on)zin van reisadviezen
Maargoed, het feit dat ze over Thailand niets te melden hebben geeft dus inderdaad aan dat er echt heeeelemaal niets aan de hand is.
Travel is fatal to prejudice,bigotry and narrow-mindedness and many of our people need it solely on these accounts. Broad, wholesome, charitable views of men and things cannot be acquired by vegetating in one corner of the earth all one's lifetime.
  dinsdag 2 september 2008 @ 15:19:54 #160
62913 Blik
The one and Only!
pi_61321831
Ach ja, het is onvrede tegen de regering. Niet tegen buitenlanders. Hooguit dat het reizen wat moeilijker wordt omdat er bijvoorbeeld geen treinen rijden. Dan pak je maar een bus
  dinsdag 2 september 2008 @ 15:35:40 #161
24329 KNAK
ff w88,......
pi_61322230
Ik wil nog steeds graag weten welk hotel in Phuket een aanrader is
Naar de lijst met hotels kijken is kansloos, er zijn denk ik meer dan 150 op dat eiland
Mai pben rai~!
  dinsdag 2 september 2008 @ 15:37:13 #162
2177 Gaoxing
(bijna) altijd gelukkig
pi_61322279
quote:
Op dinsdag 2 september 2008 10:33 schreef Montagui het volgende:
Bedankt voor de updates Gaoxing, e.a.! Mijn zus en haar man hebben een resort in Hua Hin en dan is het wel prettig om geregeld geinformeerd te worden over hoe de situatie zich ontwikkeld.
Geen probleem, ik moet zelf toch een paar keer per week kijken. De boel draait hier in huis ook gewoon door, en aangezien alle gezinsleden dan aan verschillende kanten van de stad zitten, is het wel handig om het nieuws een beetje bij te houden.

En wat dat resort betreft: vertel! We zoeken nog iets voor over twee weken
  dinsdag 2 september 2008 @ 15:58:26 #163
92623 niet_links
Live from Bangkok
pi_61322763
Ik zit hier ook gewoon goed. Ik denk dat het redelijk overdreven wordt, je moet gewoon de plekken mijden waar de demonstranten zitten. Dan valt het allemaal wel mee. De Thais die ik spreek vinden het allemaal niet zon ramp. Mijn vriendin is niet echt blij omdat ze nu weinig werk heeft als gids.
mai pen rai
pi_61338759
Beste Thailand gangers, ik ben mijn trip naar Azie (lees Thailand) aan het plannen en zou graag jullie mening willen hebben en enkele tips ed ontvangen. Mijn plan was om aanstaande maandag naar Singapore te vliegen, maar ik blijf waarschijnlijk nog een weekje in Australia om mijn vrienden voor t laatst te zien en vlieg de 15e uit Sydney naar Singapore waar ik dan op de 16e aankom. Ik zat te denken om vervolgens de sleepertrain te pakken maar wellicht leuker om de ochtendtrein pakken (http://www.seat61.com/Malaysia.htm) richting Kuala Lumpur om zo via de trein het landschap van Maleisie te zien. De jungle line langs de oostkust van Maleisie lijkt mij ook wel wat trouwens.... al moet ik ook nog de weg terug vinden van Thailand naar Singapore aangezien mijn vlucht hier op 13 oktober vertrekt maar denk dat ik hier een vlucht vanuit Thailand voor ga boeken.

16.9 12:30 - Arrive Singapore
17.9 07:40 - Depart Singapore by train
17.9 14:19 - Arrive Kuala Lumpur

Dan wil ik een dag later in de avond de trein naar het noorden pakken. Ik zat te denken om via de trein te stoppen bij Hat Yai om hier de bus naar Phuket te nemen maar de aankomsttijd is een kwartier later dan de tijd dat de laatste bus vanuit hier naar Phuket gaat dus dan zou ik een dag hier zitten... gaat dus over jammer genoeg. Dan maar de trein naar Surat Thani pakken om zo naar Koh Tao te gaan voor een dagje duiken al zit ik ook nog te overwegen om naar Perhentian Island in Maleisie te gaan om te duiken.

18.9 20:45 - Depart Kuala Lumpur
19.9 10:20 - Arrive Hay Yai
19.9 14:18 - Depart Hay Yai
19.9 19:45 - Arrive Surat Thani
19.9 23:00 - Depart Surat Thani by ferry to Koh Tao
20.9 08.30 - Arrive Koh Tao
21.9 10:00 - Depart Koh Tao by ferry
21.9 16:30 - Arrive Surat Thani
21.9 23:21 - Depart Surat Thani by train to Bangkok
22.9 10:50 - Arrive Bangkok

Nu heb ik zo'n 2,5 week om meer, vooral het noorden dus, van Thailand te ontdekken. Ik wil in ieder geval enkele dagen in Bangkok slijten met wat vrienden die daar wonen en vervolgens (met de trein?) naar Kanchanaburi om sowiezo de Tiger Temple te bezoeken. Ook wil ik Khao Yai NP bezoeken en Ayutthaya maar moet nog even uitvogelen hoe. Ik heb geen idee van de eigenlijke afstand, maar is het te doen om vanuit Bangkok een rondje te maken naar Ayutthaya, vervolgens twee/drie dagen in Kanchanaburi en terug naar Bangkok en vanuit daar een vliegtuig pakken naar Chiang Mai of vanuit Kanchanaburi de bus cq trein omhoog te pakken? Hier wil ik uiteraard enkele dagen een trek gaan doen (iemand een aanbeveling?) Een vriendin raadde mij aan om vanuit Thaton naar Chiang Rai een tocht te doen.

Toch zou ik ook wel langs Ko Phi Phi, Krabi (Railay?) en Phang Nga Bay willen gaan, niet zozeer om dat eiland van James Bond maar meer voor Koh Pannyi (Sea Gypsy Island). Vliegen tussen eilanden gaat voor mij niet daar ik wil gaan duiken als ik daar ben en niet op het strand wil luieren.

[ Bericht 1% gewijzigd door Smeich op 03-09-2008 05:31:51 ]
pi_61339501
quote:
Op dinsdag 2 september 2008 15:37 schreef Gaoxing het volgende:

[..]


En wat dat resort betreft: vertel! We zoeken nog iets voor over twee weken
You've got a pm!
“To destroy a people you must first sever their roots.”
  woensdag 3 september 2008 @ 12:36:06 #166
2177 Gaoxing
(bijna) altijd gelukkig
pi_61344411
quote:
Singapore, China, Taiwan, New Zealand, Switzerland, France and Denmark have joined the group of countries who have issued travel warnings against travelling into Thailand.

Since Thailand announced the state of emergency on Tuesday, five countries immediately issued the warnings - Australia, Canada, Japan, South Korea and United Kingdom.

Association of Thai Travel Agents (ATTA) president Apichart Sankary said the political unrest should end before September 15, which is the start of the high season of tourism industry.

Prakit Shinamourphong, president of Thai Hotels Association (THA), said business operators are worrying over political turmoil. "It is too soon to finalise the degree of impact on the hotel and tourism business, but operators are not happy with the situation," said Prakit.

A number of tourists have checked out from hotels in Thailand for fears that state enterprises' labour union strikes could disrupt their travelling plans. Importantly, the Hat Yai International Airport has remained shut down while some train services to the South are halted.
Verder weinig nieuws vandaag, het is erg rustig en er wordt veel gepraat. Beetje vervelend is dat de pro-regering protesters zich inmiddels iets ten zuiden van Bangkok hebben verzameld, niet zo ver van waar mijn man werkt, maar ik kan me niet voorstellen dat dat echt voor problemen gaat zorgen. Geen idee wat ze daar doen, eigenlijk.

Oh, en de democratische partij heeft haar MP's opgeroepen om te proberen de blokkades van vliegvelden in het zuiden op te heffen.
  woensdag 3 september 2008 @ 13:35:28 #167
62913 Blik
The one and Only!
pi_61345690
quote:
Op woensdag 3 september 2008 04:21 schreef Smeich het volgende:
Beste Thailand gangers, ik ben mijn trip naar Azie (lees Thailand) aan het plannen en zou graag jullie mening willen hebben en enkele tips ed ontvangen.

bla bla bla


Nu heb ik zo'n 2,5 week om meer, vooral het noorden dus, van Thailand te ontdekken. Ik wil in ieder geval enkele dagen in Bangkok slijten met wat vrienden die daar wonen en vervolgens (met de trein?) naar Kanchanaburi om sowiezo de Tiger Temple te bezoeken. Ook wil ik Khao Yai NP bezoeken en Ayutthaya maar moet nog even uitvogelen hoe. Ik heb geen idee van de eigenlijke afstand, maar is het te doen om vanuit Bangkok een rondje te maken naar Ayutthaya, vervolgens twee/drie dagen in Kanchanaburi en terug naar Bangkok en vanuit daar een vliegtuig pakken naar Chiang Mai of vanuit Kanchanaburi de bus cq trein omhoog te pakken? Hier wil ik uiteraard enkele dagen een trek gaan doen (iemand een aanbeveling?) Een vriendin raadde mij aan om vanuit Thaton naar Chiang Rai een tocht te doen.
Over het Noorden kan ik je wel een paar tips geven, daar ik op al die plaatsen geweest ben. Dit is hoe wij het gedaan hebben:

Wij hebben vanaf Bangkok een ochtendtrein (2 a 3 uurtjes) gepakt naar Kanchanaburi. Daar hebben we diezelfde dag het dorpje bekeken en het museum. De dag daarna zijn we naar het tijgerpark geweest en de dag daarna naar de Erawan Falls (leuke watervallen, lekker zwemmen). IN Kanchanaburi hebben we ook de treintickets naar Chiang Mai alvast gekocht met vertrek vanuit Lopburi. Vervolgens hebben we de bus gepakt naar Ayutthaya (Kanchanaburi - SuphanBuri - Ayutthaya ongeveer 4.5 uur). Ayutthaya bekeken in 1 dag. Vanuit Ayutthaya de bus gepakt naar Lopburi (staat bekend om de aapjes rondom de tempel), is leuk voor een middagje. Diezelfde avond de nachttrein (ongeveer 8 uur, maar je slaapt) naar Chiang Mai gepakt. Daar is het heel makkelijk om een trekking te regelen als je dat wilt.
Khao Yai NP is het best te bereiken vanuit het kleine plaatsje Pak Chong, dat ligt ongeveer een uur rijden van Khorat vandaag. Je moet dus vanuit Chiang Mai Via Khorat in Pak Chong zien te komen (wellicht via Khon Kaen of anders via Bangkok). In Pak Chong hebben wij geslapen in Green Leaf Guesthouse (ligt 7 km buiten Pak Chong, richting het national park), waar je ook de tour kan regelen. Die mensen waren echt top en echt een ongelooflijk gezellige en goeie tour meegemaakt (toekans, gibbons, andere apen, slangen. en wilde olifanten gezien). Het guesthouse ligt niet in het centrum ofzo, maar zit wel vol backpackers waarmee je de tour samen doet, 's avonds dus ook erg gezellig. Het is ook een hangout voor de locals, die daar een biertje drinken en gitaar spelen e.d.

succes!
pi_61345773
quote:
I have just cancelled my holiday trip to Bangkok. My whole family was really looking forward to this trip... With all the disappointment and loss of $$$ (no air ticket refund), I guess the safety of my loved ones always comes first...
Een comment op de site van Bangkok Post.... het is echt zwaar overdreven, er is niets aan de hand, al helemaal niet voor buitenlanders.
  woensdag 3 september 2008 @ 13:48:47 #169
407 Hik
La vida es un carnaval
pi_61346016
quote:
Op woensdag 3 september 2008 13:38 schreef Athlon_2o0o het volgende:

[..]

Een comment op de site van Bangkok Post.... het is echt zwaar overdreven, er is niets aan de hand, al helemaal niet voor buitenlanders.
Tssss... wat bizar!
Als je hier op het nieuw kijkt lijkt het inderdaad een stad in oorlog, maar hebben mensen niet door dat die stad heel groot is (en hat land nog groter)?
Travel is fatal to prejudice,bigotry and narrow-mindedness and many of our people need it solely on these accounts. Broad, wholesome, charitable views of men and things cannot be acquired by vegetating in one corner of the earth all one's lifetime.
pi_61347644
quote:
Op woensdag 3 september 2008 04:21 schreef Smeich het volgende:
Beste Thailand gangers, ik ben mijn trip naar Azie (lees Thailand) aan het plannen en zou graag jullie mening willen hebben en enkele tips ed ontvangen. Mijn plan was om aanstaande maandag naar Singapore te vliegen, maar ik blijf waarschijnlijk nog een weekje in Australia om mijn vrienden voor t laatst te zien en vlieg de 15e uit Sydney naar Singapore waar ik dan op de 16e aankom. Ik zat te denken om vervolgens de sleepertrain te pakken maar wellicht leuker om de ochtendtrein pakken (http://www.seat61.com/Malaysia.htm) richting Kuala Lumpur om zo via de trein het landschap van Maleisie te zien. De jungle line langs de oostkust van Maleisie lijkt mij ook wel wat trouwens.... al moet ik ook nog de weg terug vinden van Thailand naar Singapore aangezien mijn vlucht hier op 13 oktober vertrekt maar denk dat ik hier een vlucht vanuit Thailand voor ga boeken.

16.9 12:30 - Arrive Singapore
17.9 07:40 - Depart Singapore by train
17.9 14:19 - Arrive Kuala Lumpur

Dan wil ik een dag later in de avond de trein naar het noorden pakken. Ik zat te denken om via de trein te stoppen bij Hat Yai om hier de bus naar Phuket te nemen maar de aankomsttijd is een kwartier later dan de tijd dat de laatste bus vanuit hier naar Phuket gaat dus dan zou ik een dag hier zitten... gaat dus over jammer genoeg. Dan maar de trein naar Surat Thani pakken om zo naar Koh Tao te gaan voor een dagje duiken al zit ik ook nog te overwegen om naar Perhentian Island in Maleisie te gaan om te duiken.

18.9 20:45 - Depart Kuala Lumpur
19.9 10:20 - Arrive Hay Yai
19.9 14:18 - Depart Hay Yai
19.9 19:45 - Arrive Surat Thani
19.9 23:00 - Depart Surat Thani by ferry to Koh Tao
20.9 08.30 - Arrive Koh Tao
21.9 10:00 - Depart Koh Tao by ferry
21.9 16:30 - Arrive Surat Thani
21.9 23:21 - Depart Surat Thani by train to Bangkok
22.9 10:50 - Arrive Bangkok

Nu heb ik zo'n 2,5 week om meer, vooral het noorden dus, van Thailand te ontdekken. Ik wil in ieder geval enkele dagen in Bangkok slijten met wat vrienden die daar wonen en vervolgens (met de trein?) naar Kanchanaburi om sowiezo de Tiger Temple te bezoeken. Ook wil ik Khao Yai NP bezoeken en Ayutthaya maar moet nog even uitvogelen hoe. Ik heb geen idee van de eigenlijke afstand, maar is het te doen om vanuit Bangkok een rondje te maken naar Ayutthaya, vervolgens twee/drie dagen in Kanchanaburi en terug naar Bangkok en vanuit daar een vliegtuig pakken naar Chiang Mai of vanuit Kanchanaburi de bus cq trein omhoog te pakken? Hier wil ik uiteraard enkele dagen een trek gaan doen (iemand een aanbeveling?) Een vriendin raadde mij aan om vanuit Thaton naar Chiang Rai een tocht te doen.

Toch zou ik ook wel langs Ko Phi Phi, Krabi (Railay?) en Phang Nga Bay willen gaan, niet zozeer om dat eiland van James Bond maar meer voor Koh Pannyi (Sea Gypsy Island). Vliegen tussen eilanden gaat voor mij niet daar ik wil gaan duiken als ik daar ben en niet op het strand wil luieren.
OK een paar antwoorden dan.

Ticket van BKK naar SIN book je natuurlijk bij Air Asia voor 50 á 60 Euro single trip. Naar Kanchanaburi ga je niet met de trein, duurt te lang maar neem de bus vanaf Southern busstation. 1st class aircon kost geen ruk en duurt 2 uur. In Kanchnaburi kun je elke dag met mini bus naar Ayutthaya. Die Tiger Temple is echt nep. Ik zou maar een tour boeken naar Hellfire pass met bezoek aan waterval en bronnen, museum, River Kwai brug en rit met trein incl lunch 1200 baht. Ik zou nog een pagina vol kunnen schrijven maar je kunt ook een tweedehands LP kopen.
  woensdag 3 september 2008 @ 15:37:50 #171
6941 APK
Factual, I think.
pi_61349007
quote:
Interesting statistic of the day: 1,558 = the number of golf clubs, whether they are drivers or putters isn't specified, that have been seized from the protestors by police. There's obviously a lot of pent up anger in the Thai golfing fraternity.
Who the fuck can sleep with all this shit going on?
  woensdag 3 september 2008 @ 15:39:35 #172
62913 Blik
The one and Only!
pi_61349063
quote:
Op woensdag 3 september 2008 14:51 schreef titanio het volgende:

[..]

OK een paar antwoorden dan.

Ticket van BKK naar SIN book je natuurlijk bij Air Asia voor 50 á 60 Euro single trip. Naar Kanchanaburi ga je niet met de trein, duurt te lang maar neem de bus vanaf Southern busstation. 1st class aircon kost geen ruk en duurt 2 uur. In Kanchnaburi kun je elke dag met mini bus naar Ayutthaya. Die Tiger Temple is echt nep. Ik zou maar een tour boeken naar Hellfire pass met bezoek aan waterval en bronnen, museum, River Kwai brug en rit met trein incl lunch 1200 baht. Ik zou nog een pagina vol kunnen schrijven maar je kunt ook een tweedehands LP kopen.
De trein duurt ook 2 a 3 uur, en je ziet veel meer van de omgeving. dus maakt allemaal niet heel veel. Je bent hoogstwaarschijnlijk de enige westerling in de trein wat juist weer een leuke ervaring is. Ikzelf vond de Tigertemple wel een bezoek waard, hoe nep kan een echte tijger zijn Er wordt nergens beweerd dat het wilde tijgers zijn. Rit met de trein over de neppe brug van de River Kwai (de echte brug bestaat niet meer en lag enkele honderden meters verderop) is echt crap en stelt niks voor.
  woensdag 3 september 2008 @ 15:48:49 #173
2177 Gaoxing
(bijna) altijd gelukkig
pi_61349365
quote:
Op woensdag 3 september 2008 13:38 schreef Athlon_2o0o het volgende:
Een comment op de site van Bangkok Post.... het is echt zwaar overdreven, er is niets aan de hand, al helemaal niet voor buitenlanders.
Jeetje, wat zielig
  woensdag 3 september 2008 @ 15:49:06 #174
6941 APK
Factual, I think.
pi_61349371
Rumours spread Samak will announce resignation Thursday morning

Rumours had it throughout the day that Prime Minister Samak Sundaravej was granted an audience with His Majesty the King to inform His Majesty of his intention to resign.

The rumours said Samak had booked time slot of Radio Thailand at 7:30 am to announce his resignation.

The Nation
Who the fuck can sleep with all this shit going on?
pi_61349404
De trein van Kanchanaburi naar Nakhon Pathom vond ik idd een stuk mooier en leuker dan de rit met de bus van Bangkok naar Kanchanaburi
stupidity has become as common as common sense was before
  woensdag 3 september 2008 @ 16:04:10 #176
2177 Gaoxing
(bijna) altijd gelukkig
pi_61349787
quote:
Op woensdag 3 september 2008 15:49 schreef APK het volgende:
Rumours spread Samak will announce resignation Thursday morning

Rumours had it throughout the day that Prime Minister Samak Sundaravej was granted an audience with His Majesty the King to inform His Majesty of his intention to resign.

The rumours said Samak had booked time slot of Radio Thailand at 7:30 am to announce his resignation.

The Nation
Dem, half 8, wat een rottijd

Z'n minister van BZ is er vandaag ook mee opgehouden. Er komt steeds meer -openlijke- druk vanuit de universiteiten. Ik zie echt niet hoe 'ie er anders uit moet komen.
  woensdag 3 september 2008 @ 16:05:21 #177
407 Hik
La vida es un carnaval
pi_61349815
quote:
Op woensdag 3 september 2008 15:37 schreef APK het volgende:

[..]


Travel is fatal to prejudice,bigotry and narrow-mindedness and many of our people need it solely on these accounts. Broad, wholesome, charitable views of men and things cannot be acquired by vegetating in one corner of the earth all one's lifetime.
pi_61350799
-edit-
  woensdag 3 september 2008 @ 19:10:08 #179
64459 ozzietukker
no worries mate
pi_61354667
quote:
Op woensdag 3 september 2008 15:39 schreef Blik het volgende:

[..]

De trein duurt ook 2 a 3 uur, en je ziet veel meer van de omgeving. dus maakt allemaal niet heel veel. Je bent hoogstwaarschijnlijk de enige westerling in de trein wat juist weer een leuke ervaring is. Ikzelf vond de Tigertemple wel een bezoek waard, hoe nep kan een echte tijger zijn Er wordt nergens beweerd dat het wilde tijgers zijn. Rit met de trein over de neppe brug van de River Kwai (de echte brug bestaat niet meer en lag enkele honderden meters verderop) is echt crap en stelt niks voor.
Er zitten naar Kanchinaburi een heleboel westerlingen in de trein, en de ticketprijs is voor de farang hoger dan voor de Thai. (Dit is de enige treinrit waar dit wordt gehanteerd) Tevens vertrekt de trein niet vanuit Hualampong maar vanuit een ander Bangkok station.
Ik zou persoonlijk heen opzich misschien wel de trein nemen, terug zou ik echter toch de bus nemen, want de trein doet er toch aanmerklijk langer over, en zo comfortablel zitten de houten stoeltjes niet.

Andere treinreis:

De ochtendtrein vanuit Singapore zou ik niet nemen, ik zou aanraden wat langer in Singapore te blijven, toch nog even wat van de stad te zien en de overnighttrain te nemen die rond 22:00 uur vertrekt. Uiteraard moet je dan wel een sleeper nemen.
Bij aankomst in KL in de vroeg morgen heb je dan de mogelijkheid om te douchen, kost iets van 10 RM, (2 euro). Zoveel bijzonder is de scenery onderweg niet van Singapore naar KL.
Budgettip: Koop het treinkaartje met vertrek uit Johor Bharu, net over de grens van Singapore, op deze manier betaal je de prijs welke in Singapore Dollars in Singapore wordt geheven nu in Malaysian Ringit, wat dus de helft goedkoper is! (Wel moet je dit even van tevoren reserveren als je een sleeper wilt, maar dat kan kosteloos online).
RTFM
Zo niet? Dan toch!
Nawie, just Nawie!
TWENTE KAMPIOEN.
pi_61355025
Wat zijn leuke dingen om te doen/te zien/te hangen op de route van Bangkok naar Chiang Mai? Kortom, waar is het de moeite waard uit de trein te springen?
  woensdag 3 september 2008 @ 19:47:36 #181
62913 Blik
The one and Only!
pi_61355813
quote:
Op woensdag 3 september 2008 19:10 schreef ozzietukker het volgende:

[..]

Er zitten naar Kanchinaburi een heleboel westerlingen in de trein, en de ticketprijs is voor de farang hoger dan voor de Thai. (Dit is de enige treinrit waar dit wordt gehanteerd) Tevens vertrekt de trein niet vanuit Hualampong maar vanuit een ander Bangkok station.
Ik zou persoonlijk heen opzich misschien wel de trein nemen, terug zou ik echter toch de bus nemen, want de trein doet er toch aanmerklijk langer over, en zo comfortablel zitten de houten stoeltjes niet.
Vreemd, toen wij de trein namen was het gewoon dezelfde prijs als de local moest betalen (voor me in de rij stond namelijk een thai die dezelfde trip ging doen, kon meekijken op de kassa). Er zat ook geen enkele westerling in de trein. Dat de trein ergens anders vertrekt maakt natuurlijk geen bal uit, je neemt een taxi of tuktuk en het is geregeld. Neemt verder niet weg dat de trip een beter uitzicht geeft op het Thaise landschap dan de bus zal doen.
  donderdag 4 september 2008 @ 00:08:37 #182
216317 hansje1980
ondertitel ruimte te koop!
pi_61365076
quote:
Op woensdag 3 september 2008 19:22 schreef NegaSado het volgende:
Wat zijn leuke dingen om te doen/te zien/te hangen op de route van Bangkok naar Chiang Mai? Kortom, waar is het de moeite waard uit de trein te springen?
Sukhothai! Ben daar 1x geweest , komt geen 2e keer, maar had het niet willen missen, en als je er toch vlak langs komt....
Volgens mij kun je dan beste in Phitsanulok uitstappen metd e trein uit me hoofd, moet je maar ff op kaartje kijken
google of wiki er maar naar
  donderdag 4 september 2008 @ 06:26:56 #183
2177 Gaoxing
(bijna) altijd gelukkig
pi_61367069
quote:
Op woensdag 3 september 2008 15:49 schreef APK het volgende:
Rumours spread Samak will announce resignation Thursday morning

Rumours had it throughout the day that Prime Minister Samak Sundaravej was granted an audience with His Majesty the King to inform His Majesty of his intention to resign.

The rumours said Samak had booked time slot of Radio Thailand at 7:30 am to announce his resignation.

The Nation
"Gotcha" zou mijn zoon zeggen. Niks geen ontslag, we rommelen vrolijk door. Samak heeft geloof ik ernstig last van het gezicht dat 'ie kwijt is (en hij was al niet zo mooi ).

Vanmiddag om 2 uur gaat 'ie weer iets aankondigen.
  donderdag 4 september 2008 @ 09:10:28 #184
407 Hik
La vida es un carnaval
pi_61368298
Voorlopig zit-ie nog steeds de democratie te verdedigen...
Travel is fatal to prejudice,bigotry and narrow-mindedness and many of our people need it solely on these accounts. Broad, wholesome, charitable views of men and things cannot be acquired by vegetating in one corner of the earth all one's lifetime.
  donderdag 4 september 2008 @ 09:37:22 #185
62913 Blik
The one and Only!
pi_61368817
quote:
Op donderdag 4 september 2008 00:08 schreef hansje1980 het volgende:

[..]

Sukhothai! Ben daar 1x geweest , komt geen 2e keer, maar had het niet willen missen, en als je er toch vlak langs komt....
Volgens mij kun je dan beste in Phitsanulok uitstappen metd e trein uit me hoofd, moet je maar ff op kaartje kijken
google of wiki er maar naar
Sukhotai is idd vrij aardig. Hebt daar ook een park met een boel tempels (is oude hoofdstad geweest). Heb daar geslapen in Baan Thai Guesthouse (langs de rivier) bij een Belg die zichzelf Thais heeft leren lezen, schrijven en praten. Weinig buitenlanders die dat kunnen. Hij organiseert ook mountainbiken tochten door de omgeving. erg leuk
  donderdag 4 september 2008 @ 09:59:10 #186
92623 niet_links
Live from Bangkok
pi_61369295
Zijn inderdaad maar heel weinig mensen die goed Thais kunnen spreken, laat staan lezen of schrijven. Ik ben al blij als ik het ooit zal kunnen spreken. Ik spreek nu wel genoeg voor normale gesprekken. (zolang ze niet te moeilijk worden). Het grootste probleem met de taal is dat de woorden zo enorm op elkaar lijken. Het is een toon taal.
mai pen rai
  donderdag 4 september 2008 @ 10:10:39 #187
62913 Blik
The one and Only!
pi_61369562
quote:
Op donderdag 4 september 2008 09:59 schreef niet_links het volgende:
Zijn inderdaad maar heel weinig mensen die goed Thais kunnen spreken, laat staan lezen of schrijven. Ik ben al blij als ik het ooit zal kunnen spreken. Ik spreek nu wel genoeg voor normale gesprekken. (zolang ze niet te moeilijk worden). Het grootste probleem met de taal is dat de woorden zo enorm op elkaar lijken. Het is een toon taal.
Wat ik heb begrepen van hem is dat de meeste buitenlanders de taal uiteindelijk wel kunnen spreken maar er bijna niemand is die het ook nog eens kan lezen en schrijven. Hij heeft het zichzelf aangeleerd in anderhalf jaar.
  donderdag 4 september 2008 @ 11:06:21 #188
216317 hansje1980
ondertitel ruimte te koop!
pi_61370946
ik ga ooit emigreren, 5 a 10 jaar, voor goed dan ook naar thailand, spreek de taal 'voldoende' van kinds af aan (mja halfbloed thais, dus das logisch met thaise familie), echter voor lezen en schrijven ga ik maar een op les daar ofzo als ik er woon, al ben je in thailand niet echt een analfabeet als je geen thais kunt lezen op schrijven, alles staat immers ook in het normale abc
  donderdag 4 september 2008 @ 11:14:35 #189
62913 Blik
The one and Only!
pi_61371114
quote:
Op donderdag 4 september 2008 11:06 schreef hansje1980 het volgende:
al ben je in thailand niet echt een analfabeet als je geen thais kunt lezen op schrijven, alles staat immers ook in het normale abc
In de grote stad wel, maar op het platteland volgens mij niet altijd
  donderdag 4 september 2008 @ 12:16:25 #190
216317 hansje1980
ondertitel ruimte te koop!
pi_61372484
das waar,. echter was ik eigenlijk van plan om inde buurt vd kust te gaan zitten
  vrijdag 5 september 2008 @ 09:17:00 #191
92623 niet_links
Live from Bangkok
pi_61393802
Je blijft een probleem hebben met de geschreven taal hoor. Formulieren ect. Ook is het lastig om met minivan's te reizen als je niet kunt lezen. Ik ga een beetje proberen te lezen. Ik vind het heel knap als iemand zichzelf leert lezen in 1,5 jaar. Ik vraag me dan wel af op welk niveau dat is.
mai pen rai
pi_61393881
Ik heb thuis een Thaise National Geographic liggen. Echt geen flauw idee wat daar allemaal in staat
stupidity has become as common as common sense was before
  vrijdag 5 september 2008 @ 11:03:23 #193
62913 Blik
The one and Only!
pi_61396245
quote:
Op vrijdag 5 september 2008 09:17 schreef niet_links het volgende:
Je blijft een probleem hebben met de geschreven taal hoor. Formulieren ect. Ook is het lastig om met minivan's te reizen als je niet kunt lezen. Ik ga een beetje proberen te lezen. Ik vind het heel knap als iemand zichzelf leert lezen in 1,5 jaar. Ik vraag me dan wel af op welk niveau dat is.
Hij kan de Thaise krant in ieder geval lezen, want dat deed hij iedere ochtend. Ook heb je in ruraal Thailand wel eens borden staan met de namen van families erop die in het dorp wonen, die kon hij ook allemaal oplezen.

Vond het ook erg knap. Hij heeft nu een zoontje samen met zijn Thaise vrouw, en die voedt hij drie-talig op. Nederlands, Engels en Thais.
  vrijdag 5 september 2008 @ 15:24:40 #194
92623 niet_links
Live from Bangkok
pi_61403725
Ik vind het heel netjes als iemand de krant kan lezen. Dat is wel een redelijk hoog niveau denk ik. Namen valt wel mee maar een krant is een mooi niveau. Ik ga eerdaags ook proberen wat te lezen.
mai pen rai
pi_61404277
Ik ben ook Thai aan het leren Het lezen van die tekens vind ik tot nu redelijk te doen. Het echt moeilijke aspect vind ik al die tonen. Het ligt zo dichtbij elkaar allemaal. Ik hoor amper het verschil en ik heb ook moeite de verschillende tonen uit te spreken.
  vrijdag 5 september 2008 @ 16:15:00 #196
92623 niet_links
Live from Bangkok
pi_61405176
Ik had me eigenlijk eerst alleen maar geconcentreerd op spraak en niet op de tekens. Ik zou graag naar school gaan maar het is nogal ver van mijn huis verwijderd. Ik heb ook nog werk dus dat is wat lastig. Maar goed ik spreek wel een woordje thai. Genoeg voor veel dingen, maar probeer maar eens gipsplaten for het plafon te bestellen. Dat red ik dan weer niet omdat het ongewone woorden zijn.
mai pen rai
pi_61495221
quote:
Premier Thailand moet aftreden
Uitgegeven: 9 september 2008 11:43
Laatst gewijzigd: 9 september 2008 11:44

BANGKOK - Premier Samak Sundaravej van Thailand moet aftreden. Dat is het gevolg van een uitspraak dinsdag van het Constitutioneel Hof.

Volgens de rechters heeft Samak de grondwet overtreden doordat hij als presentator van een kookprogramma op een Thaise televisiezender optrad.

Dat is wegens mogelijke belangenverstrengeling niet toegestaan
Rare jongens die Thai
stupidity has become as common as common sense was before
  dinsdag 9 september 2008 @ 12:15:17 #198
14616 bluesparkle
Wat Suwannaphumaham
pi_61495615
Funny
Ik dacht dat er een referendum zou komen...
Explore the World
  dinsdag 9 september 2008 @ 15:33:44 #199
2177 Gaoxing
(bijna) altijd gelukkig
pi_61500515
Leuk he? Ik denk dat Samak een referendum wat beter voor het gezicht-dat-ie-niet-meer-heeft had gevonden, maar dat z'n partij dit een betere gok vond. Ongelooflijk
  dinsdag 9 september 2008 @ 15:35:36 #200
6941 APK
Factual, I think.
pi_61500562
Who the fuck can sleep with all this shit going on?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')