 
		 
			 
			
			
			 Mijn zus en haar man hebben een resort in Hua Hin en dan is het wel prettig om geregeld geinformeerd te worden over hoe de situatie zich ontwikkeld.
  Mijn zus en haar man hebben een resort in Hua Hin en dan is het wel prettig om geregeld geinformeerd te worden over hoe de situatie zich ontwikkeld.
											 
			 
			
			
			Ook weer uit The Nationquote:PAD supporters seize Phuket provincial hall: Sondhi
Supporters of the People's Alliance for Democracy have seized the Phuket provincial hall, Sondhi Limthongkul, a PAD leader, told the protesters at Government House at 12:20 pm.
Sondhi announced to the protesters in Phuket through his ASTV, urging them not to damage the government property.
 
			 
			
			
			 
											 
			 
			
			
			quote:The Hat Yai International Airport was closed Tuesday afternoon following protests by supporters of the People's Alliance for Democracy.
Airport officials confirmed that the services of the airport were suspended indefinitely since 1 pm.
All flights betwene Bangkok and Hat Yai were cancelled.
The Nation
 
			 
			
			
			Net ten zuiden van en rond Dusit Hik. Kun je dat vinden?quote:Op dinsdag 2 september 2008 09:54 schreef Hik het volgende:
Anyway: waar kan ik die demonstraties en regeringsgebouwen een beetje verwachten? (Als in: waar zal ik niét op een terrasje gaan zitten volgende week?).
 
			 
			
			
			Wel met de opmerking dat 'ie ook 2 september geldig isquote:Op dinsdag 2 september 2008 11:04 schreef Hik het volgende:
Er staat inderdaad nog een reisadvies van juni op de site...
 De NL ambassade geeft zelden een negatief reisadvies, en eigenlijk is dat wel zo prettig: als ze het doen, weet je tenminste dat er iets aan de hand is
 De NL ambassade geeft zelden een negatief reisadvies, en eigenlijk is dat wel zo prettig: als ze het doen, weet je tenminste dat er iets aan de hand is  
											 
			 
			
			
			Ja, hé goed, dank!quote:Op dinsdag 2 september 2008 12:46 schreef Gaoxing het volgende:
[..]
Net ten zuiden van en rond Dusit Hik. Kun je dat vinden?
 
			 
			
			
			Een echt negatief reisadvies doen ze inderdaad zelden, maar alsnog ben ik vaak verbaasd over de hysterische berichten daar. Zelfs bij landen waar - op enkele uitzonderingen na- geen barst aan de hand is krijg je het idee dat het halve land in de fik staat...quote:Op dinsdag 2 september 2008 12:56 schreef Gaoxing het volgende:
[..]
Wel met de opmerking dat 'ie ook 2 september geldig isDe NL ambassade geeft zelden een negatief reisadvies, en eigenlijk is dat wel zo prettig: als ze het doen, weet je tenminste dat er iets aan de hand is
 Zie ook [Discussie] De (on)zin van reisadviezen
 Zie ook [Discussie] De (on)zin van reisadviezen  
											 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			 
											 
			 
			
			
			Geen probleem, ik moet zelf toch een paar keer per week kijken. De boel draait hier in huis ook gewoon door, en aangezien alle gezinsleden dan aan verschillende kanten van de stad zitten, is het wel handig om het nieuws een beetje bij te houden.quote:Op dinsdag 2 september 2008 10:33 schreef Montagui het volgende:
Bedankt voor de updates Gaoxing, e.a.!Mijn zus en haar man hebben een resort in Hua Hin en dan is het wel prettig om geregeld geinformeerd te worden over hoe de situatie zich ontwikkeld.
 
											 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			You've got a pm!quote:Op dinsdag 2 september 2008 15:37 schreef Gaoxing het volgende:
[..]
En wat dat resort betreft: vertel! We zoeken nog iets voor over twee weken
 
											 
			 
			
			
			Verder weinig nieuws vandaag, het is erg rustig en er wordt veel gepraat. Beetje vervelend is dat de pro-regering protesters zich inmiddels iets ten zuiden van Bangkok hebben verzameld, niet zo ver van waar mijn man werkt, maar ik kan me niet voorstellen dat dat echt voor problemen gaat zorgen. Geen idee wat ze daar doen, eigenlijk.quote:Singapore, China, Taiwan, New Zealand, Switzerland, France and Denmark have joined the group of countries who have issued travel warnings against travelling into Thailand.
Since Thailand announced the state of emergency on Tuesday, five countries immediately issued the warnings - Australia, Canada, Japan, South Korea and United Kingdom.
Association of Thai Travel Agents (ATTA) president Apichart Sankary said the political unrest should end before September 15, which is the start of the high season of tourism industry.
Prakit Shinamourphong, president of Thai Hotels Association (THA), said business operators are worrying over political turmoil. "It is too soon to finalise the degree of impact on the hotel and tourism business, but operators are not happy with the situation," said Prakit.
A number of tourists have checked out from hotels in Thailand for fears that state enterprises' labour union strikes could disrupt their travelling plans. Importantly, the Hat Yai International Airport has remained shut down while some train services to the South are halted.
 
			 
			
			
			Over het Noorden kan ik je wel een paar tips geven, daar ik op al die plaatsen geweest ben. Dit is hoe wij het gedaan hebben:quote:Op woensdag 3 september 2008 04:21 schreef Smeich het volgende:
Beste Thailand gangers, ik ben mijn trip naar Azie (lees Thailand) aan het plannen en zou graag jullie mening willen hebben en enkele tips ed ontvangen.
bla bla bla
Nu heb ik zo'n 2,5 week om meer, vooral het noorden dus, van Thailand te ontdekken. Ik wil in ieder geval enkele dagen in Bangkok slijten met wat vrienden die daar wonen en vervolgens (met de trein?) naar Kanchanaburi om sowiezo de Tiger Temple te bezoeken. Ook wil ik Khao Yai NP bezoeken en Ayutthaya maar moet nog even uitvogelen hoe. Ik heb geen idee van de eigenlijke afstand, maar is het te doen om vanuit Bangkok een rondje te maken naar Ayutthaya, vervolgens twee/drie dagen in Kanchanaburi en terug naar Bangkok en vanuit daar een vliegtuig pakken naar Chiang Mai of vanuit Kanchanaburi de bus cq trein omhoog te pakken? Hier wil ik uiteraard enkele dagen een trek gaan doen (iemand een aanbeveling?) Een vriendin raadde mij aan om vanuit Thaton naar Chiang Rai een tocht te doen.
 
			 
			
			
			Een comment op de site van Bangkok Post.... het is echt zwaar overdreven, er is niets aan de hand, al helemaal niet voor buitenlanders.quote:I have just cancelled my holiday trip to Bangkok. My whole family was really looking forward to this trip... With all the disappointment and loss of $$$ (no air ticket refund), I guess the safety of my loved ones always comes first...
 
			 
			
			
			Tssss... wat bizar!quote:Op woensdag 3 september 2008 13:38 schreef Athlon_2o0o het volgende:
[..]
Een comment op de site van Bangkok Post.... het is echt zwaar overdreven, er is niets aan de hand, al helemaal niet voor buitenlanders.
 
			 
			
			
			OK een paar antwoorden dan.quote:Op woensdag 3 september 2008 04:21 schreef Smeich het volgende:
Beste Thailand gangers, ik ben mijn trip naar Azie (lees Thailand) aan het plannen en zou graag jullie mening willen hebben en enkele tips ed ontvangen. Mijn plan was om aanstaande maandag naar Singapore te vliegen, maar ik blijf waarschijnlijk nog een weekje in Australia om mijn vrienden voor t laatst te zien en vlieg de 15e uit Sydney naar Singapore waar ik dan op de 16e aankom. Ik zat te denken om vervolgens de sleepertrain te pakken maar wellicht leuker om de ochtendtrein pakken (http://www.seat61.com/Malaysia.htm) richting Kuala Lumpur om zo via de trein het landschap van Maleisie te zien. De jungle line langs de oostkust van Maleisie lijkt mij ook wel wat trouwens.... al moet ik ook nog de weg terug vinden van Thailand naar Singapore aangezien mijn vlucht hier op 13 oktober vertrekt maar denk dat ik hier een vlucht vanuit Thailand voor ga boeken.
16.9 12:30 - Arrive Singapore
17.9 07:40 - Depart Singapore by train
17.9 14:19 - Arrive Kuala Lumpur
Dan wil ik een dag later in de avond de trein naar het noorden pakken. Ik zat te denken om via de trein te stoppen bij Hat Yai om hier de bus naar Phuket te nemen maar de aankomsttijd is een kwartier later dan de tijd dat de laatste bus vanuit hier naar Phuket gaat dus dan zou ik een dag hier zitten... gaat dus over jammer genoeg. Dan maar de trein naar Surat Thani pakken om zo naar Koh Tao te gaan voor een dagje duiken al zit ik ook nog te overwegen om naar Perhentian Island in Maleisie te gaan om te duiken.
18.9 20:45 - Depart Kuala Lumpur
19.9 10:20 - Arrive Hay Yai
19.9 14:18 - Depart Hay Yai
19.9 19:45 - Arrive Surat Thani
19.9 23:00 - Depart Surat Thani by ferry to Koh Tao
20.9 08.30 - Arrive Koh Tao
21.9 10:00 - Depart Koh Tao by ferry
21.9 16:30 - Arrive Surat Thani
21.9 23:21 - Depart Surat Thani by train to Bangkok
22.9 10:50 - Arrive Bangkok
Nu heb ik zo'n 2,5 week om meer, vooral het noorden dus, van Thailand te ontdekken. Ik wil in ieder geval enkele dagen in Bangkok slijten met wat vrienden die daar wonen en vervolgens (met de trein?) naar Kanchanaburi om sowiezo de Tiger Temple te bezoeken. Ook wil ik Khao Yai NP bezoeken en Ayutthaya maar moet nog even uitvogelen hoe. Ik heb geen idee van de eigenlijke afstand, maar is het te doen om vanuit Bangkok een rondje te maken naar Ayutthaya, vervolgens twee/drie dagen in Kanchanaburi en terug naar Bangkok en vanuit daar een vliegtuig pakken naar Chiang Mai of vanuit Kanchanaburi de bus cq trein omhoog te pakken? Hier wil ik uiteraard enkele dagen een trek gaan doen (iemand een aanbeveling?) Een vriendin raadde mij aan om vanuit Thaton naar Chiang Rai een tocht te doen.
Toch zou ik ook wel langs Ko Phi Phi, Krabi (Railay?) en Phang Nga Bay willen gaan, niet zozeer om dat eiland van James Bond maar meer voor Koh Pannyi (Sea Gypsy Island). Vliegen tussen eilanden gaat voor mij niet daar ik wil gaan duiken als ik daar ben en niet op het strand wil luieren.
 
			 
			
			
			quote:Interesting statistic of the day: 1,558 = the number of golf clubs, whether they are drivers or putters isn't specified, that have been seized from the protestors by police. There's obviously a lot of pent up anger in the Thai golfing fraternity.
 
											 
			 
			
			
			De trein duurt ook 2 a 3 uur, en je ziet veel meer van de omgeving. dus maakt allemaal niet heel veel. Je bent hoogstwaarschijnlijk de enige westerling in de trein wat juist weer een leuke ervaring is. Ikzelf vond de Tigertemple wel een bezoek waard, hoe nep kan een echte tijger zijnquote:Op woensdag 3 september 2008 14:51 schreef titanio het volgende:
[..]
OK een paar antwoorden dan.
Ticket van BKK naar SIN book je natuurlijk bij Air Asia voor 50 á 60 Euro single trip. Naar Kanchanaburi ga je niet met de trein, duurt te lang maar neem de bus vanaf Southern busstation. 1st class aircon kost geen ruk en duurt 2 uur. In Kanchnaburi kun je elke dag met mini bus naar Ayutthaya. Die Tiger Temple is echt nep. Ik zou maar een tour boeken naar Hellfire pass met bezoek aan waterval en bronnen, museum, River Kwai brug en rit met trein incl lunch 1200 baht. Ik zou nog een pagina vol kunnen schrijven maar je kunt ook een tweedehands LP kopen.
 Er wordt nergens beweerd dat het wilde tijgers zijn. Rit met de trein over de neppe brug van de River Kwai (de echte brug bestaat niet meer en lag enkele honderden meters verderop) is echt crap en stelt niks voor.
 Er wordt nergens beweerd dat het wilde tijgers zijn. Rit met de trein over de neppe brug van de River Kwai (de echte brug bestaat niet meer en lag enkele honderden meters verderop) is echt crap en stelt niks voor.
											 
			 
			
			
			Jeetje, wat zieligquote:Op woensdag 3 september 2008 13:38 schreef Athlon_2o0o het volgende:
Een comment op de site van Bangkok Post.... het is echt zwaar overdreven, er is niets aan de hand, al helemaal niet voor buitenlanders.
 
											 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			 
											 
			 
			
			
			Dem, half 8, wat een rottijdquote:Op woensdag 3 september 2008 15:49 schreef APK het volgende:
Rumours spread Samak will announce resignation Thursday morning
Rumours had it throughout the day that Prime Minister Samak Sundaravej was granted an audience with His Majesty the King to inform His Majesty of his intention to resign.
The rumours said Samak had booked time slot of Radio Thailand at 7:30 am to announce his resignation.
The Nation

 
			 
			
			
			quote:
 
											 
			 
			
			
			Er zitten naar Kanchinaburi een heleboel westerlingen in de trein, en de ticketprijs is voor de farang hoger dan voor de Thai. (Dit is de enige treinrit waar dit wordt gehanteerd) Tevens vertrekt de trein niet vanuit Hualampong maar vanuit een ander Bangkok station.quote:Op woensdag 3 september 2008 15:39 schreef Blik het volgende:
[..]
De trein duurt ook 2 a 3 uur, en je ziet veel meer van de omgeving. dus maakt allemaal niet heel veel. Je bent hoogstwaarschijnlijk de enige westerling in de trein wat juist weer een leuke ervaring is. Ikzelf vond de Tigertemple wel een bezoek waard, hoe nep kan een echte tijger zijnEr wordt nergens beweerd dat het wilde tijgers zijn. Rit met de trein over de neppe brug van de River Kwai (de echte brug bestaat niet meer en lag enkele honderden meters verderop) is echt crap en stelt niks voor.
 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			Vreemd, toen wij de trein namen was het gewoon dezelfde prijs als de local moest betalen (voor me in de rij stond namelijk een thai die dezelfde trip ging doen, kon meekijken op de kassa). Er zat ook geen enkele westerling in de trein. Dat de trein ergens anders vertrekt maakt natuurlijk geen bal uit, je neemt een taxi of tuktuk en het is geregeld. Neemt verder niet weg dat de trip een beter uitzicht geeft op het Thaise landschap dan de bus zal doen.quote:Op woensdag 3 september 2008 19:10 schreef ozzietukker het volgende:
[..]
Er zitten naar Kanchinaburi een heleboel westerlingen in de trein, en de ticketprijs is voor de farang hoger dan voor de Thai. (Dit is de enige treinrit waar dit wordt gehanteerd) Tevens vertrekt de trein niet vanuit Hualampong maar vanuit een ander Bangkok station.
Ik zou persoonlijk heen opzich misschien wel de trein nemen, terug zou ik echter toch de bus nemen, want de trein doet er toch aanmerklijk langer over, en zo comfortablel zitten de houten stoeltjes niet.
 
			 
			
			
			Sukhothai! Ben daar 1x geweest , komt geen 2e keer, maar had het niet willen missen, en als je er toch vlak langs komt....quote:Op woensdag 3 september 2008 19:22 schreef NegaSado het volgende:
Wat zijn leuke dingen om te doen/te zien/te hangen op de route van Bangkok naar Chiang Mai? Kortom, waar is het de moeite waard uit de trein te springen?


 
											 
			 
			
			
			"Gotcha" zou mijn zoon zeggen. Niks geen ontslag, we rommelen vrolijk door. Samak heeft geloof ik ernstig last van het gezicht dat 'ie kwijt is (en hij was al niet zo mooiquote:Op woensdag 3 september 2008 15:49 schreef APK het volgende:
Rumours spread Samak will announce resignation Thursday morning
Rumours had it throughout the day that Prime Minister Samak Sundaravej was granted an audience with His Majesty the King to inform His Majesty of his intention to resign.
The rumours said Samak had booked time slot of Radio Thailand at 7:30 am to announce his resignation.
The Nation
 ).
 ). 
			 
			
			
			 
											 
			 
			
			
			Sukhotai is idd vrij aardig. Hebt daar ook een park met een boel tempels (is oude hoofdstad geweest). Heb daar geslapen in Baan Thai Guesthouse (langs de rivier) bij een Belg die zichzelf Thais heeft leren lezen, schrijven en praten. Weinig buitenlanders die dat kunnen. Hij organiseert ook mountainbiken tochten door de omgeving. erg leukquote:Op donderdag 4 september 2008 00:08 schreef hansje1980 het volgende:
[..]
Sukhothai! Ben daar 1x geweest , komt geen 2e keer, maar had het niet willen missen, en als je er toch vlak langs komt....
Volgens mij kun je dan beste in Phitsanulok uitstappen metd e trein uit me hoofd, moet je maar ff op kaartje kijken
google of wiki er maar naar
 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			Wat ik heb begrepen van hem is dat de meeste buitenlanders de taal uiteindelijk wel kunnen spreken maar er bijna niemand is die het ook nog eens kan lezen en schrijven. Hij heeft het zichzelf aangeleerd in anderhalf jaar.quote:Op donderdag 4 september 2008 09:59 schreef niet_links het volgende:
Zijn inderdaad maar heel weinig mensen die goed Thais kunnen spreken, laat staan lezen of schrijven. Ik ben al blij als ik het ooit zal kunnen spreken. Ik spreek nu wel genoeg voor normale gesprekken. (zolang ze niet te moeilijk worden). Het grootste probleem met de taal is dat de woorden zo enorm op elkaar lijken. Het is een toon taal.
 
			 
			
			
			 
											 
			 
			
			
			In de grote stad wel, maar op het platteland volgens mij niet altijdquote:Op donderdag 4 september 2008 11:06 schreef hansje1980 het volgende:
al ben je in thailand niet echt een analfabeet als je geen thais kunt lezen op schrijven, alles staat immers ook in het normale abc
 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			 
											 
			 
			
			
			Hij kan de Thaise krant in ieder geval lezen, want dat deed hij iedere ochtend. Ook heb je in ruraal Thailand wel eens borden staan met de namen van families erop die in het dorp wonen, die kon hij ook allemaal oplezen.quote:Op vrijdag 5 september 2008 09:17 schreef niet_links het volgende:
Je blijft een probleem hebben met de geschreven taal hoor. Formulieren ect. Ook is het lastig om met minivan's te reizen als je niet kunt lezen. Ik ga een beetje proberen te lezen. Ik vind het heel knap als iemand zichzelf leert lezen in 1,5 jaar. Ik vraag me dan wel af op welk niveau dat is.
 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			 Het lezen van die tekens vind ik tot nu redelijk te doen. Het echt moeilijke aspect vind ik al die tonen. Het ligt zo dichtbij elkaar allemaal. Ik hoor amper het verschil en ik heb ook moeite de verschillende tonen uit te spreken.
 Het lezen van die tekens vind ik tot nu redelijk te doen. Het echt moeilijke aspect vind ik al die tonen. Het ligt zo dichtbij elkaar allemaal. Ik hoor amper het verschil en ik heb ook moeite de verschillende tonen uit te spreken.
											 
			 
			
			
			 
			 
			
			
			Rare jongens die Thaiquote:Premier Thailand moet aftreden
Uitgegeven: 9 september 2008 11:43
Laatst gewijzigd: 9 september 2008 11:44
BANGKOK - Premier Samak Sundaravej van Thailand moet aftreden. Dat is het gevolg van een uitspraak dinsdag van het Constitutioneel Hof.
Volgens de rechters heeft Samak de grondwet overtreden doordat hij als presentator van een kookprogramma op een Thaise televisiezender optrad.
Dat is wegens mogelijke belangenverstrengeling niet toegestaan
 
											 
			 
			
			
			 Ik denk dat Samak een referendum wat beter voor het gezicht-dat-ie-niet-meer-heeft had gevonden, maar dat z'n partij dit een betere gok vond. Ongelooflijk
 Ik denk dat Samak een referendum wat beter voor het gezicht-dat-ie-niet-meer-heeft had gevonden, maar dat z'n partij dit een betere gok vond. Ongelooflijk  
											
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |