Bron:
http://www.standaard.be/Artikel/Detail.aspx?artikelId=B24036790080523&ref=frontAnderlecht is waakzaam na oproep tot rellen
BRUSSEL - In het centrum van Anderlecht zijn vanavond af en toe enkele opstootjes tussen Anderlechtsupporters en de aanwezige politie. De supporters proberen vanop het De Lindeplein een grote groep allochtonen te bereiken, die zich verzameld hebben aan het metrostation Sint-Guido.
Voorlopig slaagt de politie erin beide groepen uit elkaar te houden, maar daarbij heeft de politie te paard al enkele charges moeten uitvoeren. De politie is talrijk aanwezig rond het metrostation Sint-Guido en rond het Constant Vandenstockstadion. Eerder op de avond werden drie mensen aangehouden.
Via een internetblog werden Noord-Afrikaanse jongeren opgeroepen om af te rekenen met de blanke supporters van voetbalclub Anderlecht. 'Steek cafés, huizen en auto's in brand', luidde de grimmige boodschap op een internetblog.
De politie nam de dreiging zeer ernstig en is massaal aanwezig aan het stadion en het metrostation Sint-Guido. 'We hebben de hele dag boodschappen verspreid om de jongeren tot kalmte aan te manen. Onze preventiewerkers zijn ook op het terrein actief geweest. Tegelijkertijd hebben we natuurlijk de nodige veiligheidsmaatregelen genomen', zegt burgemeester Gaëtan Van Goidsenhoven (MR).
Van Goidsenhoven laat niets aan het toeval over. 'Al enkele dagen zijn sociale werkers en politieagenten ter plaatse opmerkelijk aanwezig. En ook de komende uren en dagen zal de politie massaal aanwezig zijn om elke escalatie te vermijden', zegt Van Goidsenhoven.
Naar aanleiding van de spanningen laat de Brusselse vervoersmaatschappij MIVB niemand meer uitstappen in vier metrostations op lijn 1. Volgens de MIVB gebeurde dat op vraag van de politie. Het gaat om de stations Jacques Brel, Aumale, Sint-Guido en Veeweyde.
Anderlecht vroeg intussen om de internetblog te sluiten. Het parket voert een onderzoek naar de initiatiefnemers van de blog. Die zouden uit het buitenland komen.
Na de bekerfinale tussen Anderlecht en AA Gent braken zondagavond rellen uit tussen supporters van paarswit en jongeren uit de buurt. Die rellen zouden aan de oorsprong liggen van deze oproep tot geweld. De burgemeester denkt trouwens dat ook jongeren uit andere gemeenten aan die gevechten deelnamen.