ME'ers met container en al via 't dak naar binnen:quote:ME haalt krakers uit Nijmeegs TPG-gebouw
NIJMEGEN – De politie is vrijdagmmorgen begonnen met de ontruiming van het gekraakte TPG-gebouw in Nijmegen. De omgeving van het pand, ingeklemd tussen NS-station en politiebureau, is afgezet met blauwe hekken. De politie is met zo´n honderd man, een hoogwerker en zes ME-bussen aanwezig.
De naar schatting dertig tot veertig aanwezige krakers kregen in eerste instantie de kans het gebouw vrijwillig te verlaten, maar gaven geen gehoor aan de oproep. Daartop verschafte de ME zich via het dak toegang tot het gebouw. Daarvoor werden slijptollen en kettingzagen gebruikt. Rond half elf was de ME binnen en werden de eerste krakers uit het pand gehaald en in een container naar de begane grond getakeld.
Tegen de middag was het aantal gearresteerde krakers opgelopen tot zes. Een politiewoordvoerder verwacht dat het wel enkele uren zal duren voordat het hele pand is ontruimd.
In de loop van de morgen verzamelden zich steeds meer sympathisanten bij het politiebureau naast het voormalige postkantoor. Zij eisten de vrijlating van de gearresteerde krakers.
De rechter oordeelde eerder deze maand dat het gebouw ontruimd mag worden. Het sinds 11 april gekraakte pand is eigendom van de gemeente Nijmegen en zal in 2009 plaatsmaken voor de nieuwbouw van poptempel Doornroosje. Ook komen er woningen.
De krakers, die grote plannen met het gebouw hadden en er onder meer een weggeefwinkel hadden gevestigd, hebben altijd beweerd dat het gebouw langer dan een jaar leegstaat en dus gekraakt mocht worden. Ze wilden er blijven zitten tot 2009.
Stomme muts van omroep gelderland ter plaatsequote:
erg kunstig al die verfbommenquote:Op vrijdag 16 mei 2008 11:53 schreef PietjePuk007 het volgende:
Veel verfbommen, grote groepen sympathisanten, de krakers willen 't pand gebruiken voor kunstenaars. De eerste 2 krakers zijn inmiddels opgepakt.
De normale nieuwssites volgenquote:Op vrijdag 16 mei 2008 12:03 schreef swarmahoer het volgende:
is het live te volgen op radio of internet?
Die achtergrondquote:Op vrijdag 16 mei 2008 12:05 schreef PietjePuk007 het volgende:
De krakers hebben ook een site:
http://delastpost.punt.nl/
quote:Volgens een woordvoerder van de politie zijn er met glasscherven gevulde verfbommen gegooid vanuit het pand.
hippiealertquote:Op vrijdag 16 mei 2008 12:20 schreef n0r het volgende:
100 man en 6 ME bussen, 30 tot 40 krakers?
Ik weet niet precies hoe het allemaal zit, maar als het pand toch leegstaat tot 2009, en dan gesloopt wordt, wat is dat het probleem dat daar een stel mensen tijdelijk logeren?
Vooral als die mensen zelf hebben aangegeven maar tot 2009 te willen blijven zitten.quote:Op vrijdag 16 mei 2008 12:20 schreef n0r het volgende:
100 man en 6 ME bussen, 30 tot 40 krakers?
Ik weet niet precies hoe het allemaal zit, maar als het pand toch leegstaat tot 2009, en dan gesloopt wordt, wat is dat het probleem dat daar een stel mensen tijdelijk logeren?
Het woord van die linkse rakkers in nogal betrouwbaar jaquote:Op vrijdag 16 mei 2008 12:26 schreef Basp1 het volgende:
Vooral als die mensen zelf hebben aangegeven maar tot 2009 te willen blijven zitten.
Dezlfde woordvoerder die Drugshond bezoekt party en scoort heeft beweerd en wat later weer eufemistisch een overdrijving genoe`md werd.quote:Op vrijdag 16 mei 2008 12:24 schreef PietjePuk007 het volgende:
quote:
logisch want die mensen willen niet meegesloopt wordenquote:Op vrijdag 16 mei 2008 12:26 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Vooral als die mensen zelf hebben aangegeven maar tot 2009 te willen blijven zitten.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Op donderdag 22 mei 2008 10:28 schreef Spittie het volgende:swarmaspam hoer
Op maandag 4 mei 2009 16:09 schreef Broekpaling het volgende:
Swarmahoer, deleting your posts while users are still writing them.
Oh je kunt lezen?quote:
quote:Op vrijdag 16 mei 2008 12:33 schreef swarmahoer het volgende:
[..]
logisch want die mensen willen niet meegesloopt wordenProbleem opgelost toch? Je laat ze gewoon lekker zitten, en als het pand gesloopt wordt komen ze eruit.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op vrijdag 16 mei 2008 12:38 schreef n0r het volgende:
Probleem opgelost toch? Je laat ze gewoon lekker zitten, en als het pand gesloopt wordt komen ze eruit.
Het pand is eigendom van de gemeente, en gaat in 2009 tegen de vlakte, weinig aan te verneuken dus.quote:Op vrijdag 16 mei 2008 12:39 schreef zagevent het volgende:
Prachtige actie.Lekker knuppelen op dat werkschuw tuig dat te lui is om te gaan werken en dan maar iemand anders' eigendom bezet en verneukt.
Als ze er voor de sloop niet uitkomen vind ik een politie-actie op zijn plaats, maar nu? Nu staat het pand de komende 7 maanden sowieso weer leeg?quote:Op vrijdag 16 mei 2008 12:39 schreef PietjePuk007 het volgende:
[..]
, nu nog een sloopbedrijf vinden die iets gaat slopen met mensen erin.
quote:Kraakpand Nijmegen 'extreem zwaar gebarricadeerd'
NIJMEGEN - Het voormalige TPG-gebouw aan het Stationsplein in Nijmegen is door de krakers 'extreem zwaar gebarricadeerd'. Dat zeggen specialisten van de Brand- en Traangaseenheid (BraTra) van de Mobiele Eenheid.
Tot het middaguur waren acht krakers aangehouden. Twee personen verlieten het kraakpand vrijwillig.
Het kostte de ME bijzonder veel moeite om vooruit te komen in het pand. De ontruimingsploeg betrad het pand via het dak, waar de ploeg door een hijskraan in containers door de politie op was gezet.
Dichtgelast
De ploeg kon vervolgens pas na veel moeite de lager gelegen verdiepingen bereiken. Deuren zijn dichtgelast en versperd met materiaal, aldus de politie. Volgens een woordvoerder van de politie zijn er met glasscherven gevulde verfbommen gegooid vanuit het pand. De wijde omgeving is afgezet.
De dichtstbijzijnde spoorlijn is buiten gebruik, net als het hoofdstation van stad- en streekvervoer. Busreizigers wordt door stewards naar opstapplaatsen in de omgeving geleid. Ondanks de vele barricades wil de ME de ontruiming vrijdag geklaard hebben
er sliepen er mar een paar en voor de rest was het expoquote:Op vrijdag 16 mei 2008 12:42 schreef n0r het volgende:
[..]
terwijl je maanden moet wachten op woonruimte en er dan ook nog eens de hoofdprijs voor betalen.
pierson was al n jaar of 30 geleden he.. die zijn met pensioenquote:Op vrijdag 16 mei 2008 12:46 schreef gronk het volgende:
Die ME'ers zijn het gewoon niet meer gewend om kraakpanden te ontruimen. Mietjes.
Al sliep er maar 1quote:Op vrijdag 16 mei 2008 12:49 schreef swarmahoer het volgende:
[..]
er sliepen er mar een paar en voor de rest was het expo
Dat maakt niets uit. Ik heb geen auto, maar wil er wel een. Ik ga dan toch ook geen auto stelen die een tijdje hier bij ons in de straat staat. Wat van een ander is, daar blijf je gewoon af. Punt. Het zou anders mooi worden.quote:Op vrijdag 16 mei 2008 12:42 schreef n0r het volgende:
[..]
Het pand is eigendom van de gemeente, en gaat in 2009 tegen de vlakte, weinig aan te verneuken dus.
Dat de gemeente te laks is geweest en het pand zo lang leeg laat staan, terwijl je maanden moet wachten op woonruimte en er dan ook nog eens de hoofdprijs voor betalen.
Wat een onzin, van de auto die een tijdje bij je in de straat staat is niet bekend dat hij niet gebruikt wordt tot 2009 en vervolgens gesloopt wordt.quote:Op vrijdag 16 mei 2008 12:53 schreef zagevent het volgende:
[..]
Dat maakt niets uit. Ik heb geen auto, maar wil er wel een. Ik ga dan toch ook geen auto stelen die een tijdje hier bij ons in de straat staat. Wat van een ander is, daar blijf je gewoon af. Punt. Het zou anders mooi worden.
Wat mij betreft slopen ze dat pand met de krakers erin. Krapuul. Dat is het.
Het is het principe. Wat van een ander is, daar blijf je af. Of dat nu een huis is, een auto, een koffiezetapparaat, een paperclip, dat maakt allemaal niet uit.quote:Op vrijdag 16 mei 2008 13:01 schreef n0r het volgende:
[..]
Wat een onzin, van de auto die een tijdje bij je in de straat staat is niet bekend dat hij niet gebruikt wordt tot 2009 en vervolgens gesloopt wordt.
Een auto vergelijken met een leegstaand pand, hoe kom je erop.
Dat is 't probleem, ze hebben niksquote:Op vrijdag 16 mei 2008 13:46 schreef swarmahoer het volgende:
kosten van deze actie gewoo nverhalen op dat tuig
hadden ze maar weg moeten gaan
werkstrafquote:Op vrijdag 16 mei 2008 13:47 schreef PietjePuk007 het volgende:
[..]
Dat is 't probleem, ze hebben niks.
heb m gepostquote:Op vrijdag 16 mei 2008 13:51 schreef PietjePuk007 het volgende:
FP: Kraakpand Nijmegen 'extreem zwaar gebarricadeerd'
Beetje jammer dat er geen link staat naar dit sensatietopic.
M'n seabert wat doe jequote:Op vrijdag 16 mei 2008 13:47 schreef PietjePuk007 het volgende:
[ afbeelding ]
Knuffels als verfbommen.
quote:
waar is dat dan weerquote:
Goeie vraagquote:
quote:
Gemeente is pas officieel sinds Augustus 2007 eigenaar van het pand. De huidige eigenaar heeft dus nog niet eens een jaar leeg staan.quote:Op vrijdag 16 mei 2008 12:42 schreef n0r het volgende:
Dat de gemeente te laks is geweest en het pand zo lang leeg laat staan, terwijl je maanden moet wachten op woonruimte en er dan ook nog eens de hoofdprijs voor betalen.
De link van swarma, m'n overige van vele bronnen (nu, nufoto, omroep gelderland, gelderlander, etc).quote:Op vrijdag 16 mei 2008 14:56 schreef n0r het volgende:
En ik weet niet waar jij doe foto vandaan haalt Piet, heb je ook een bron toevallig?
deze foto is er vlak tegenover het gebouw genomen. daar loop ik namelijk altijd langs als ik naar kronerburgerpark ga.quote:
Graag de link waar je die foto vandaan plukt.quote:Op vrijdag 16 mei 2008 15:01 schreef PietjePuk007 het volgende:
[..]
De link van swarma, m'n overige van vele bronnen (nu, nufoto, omroep gelderland, gelderlander, etc).
Oooo, pas 3/4 jaarquote:Op vrijdag 16 mei 2008 15:01 schreef Sausje het volgende:
[..]
Gemeente is pas officieel sinds Augustus 2007 eigenaar van het pand. De huidige eigenaar heeft dus nog niet eens een jaar leeg staan.
idd geen idee waar die foto van isquote:Op vrijdag 16 mei 2008 14:56 schreef n0r het volgende:
http://www.spitsnieuws.nl(...)bezet_kraakpand.html
valse foto ...
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |