Ringslings, Tricot Slens en Tricotti's met rek, Storchenwieges zonder rek, Mei Tai's om zelf te maken, en hoe gebruik je al die doeken.
Draagdoeken 6handige links:Wikipedia over de slingDraagmethodes bij MamatotoDraagdoekinstructie filmpjes op YouTubeRingsling zelf makenMei Tai zelf makenhttp://www.doekentheek.be/Knoopmethodes tricot slen:
HandleidingDuidelijke fotohandleiding met draagmanieren:
http://www.binana.net/pdf/binana_nl.pdfVeelgebruikte draagdoek, die je naar eigen smaak kan samenstellen:
http://www.draagdoek.nl/__________________
Waarom een draagdoek:
1. Een draagdoek is niet alleen een manier om je kindje te vervoeren, het is voor je kind ook een manier om lekker dicht bij mama of papa te zijn. Vooral jonge babietjes kunnen erg ontspannen als ze lekker opgekruld tegen je lijf liggen, je warmte voelen en je hartslag horen.
2. Als je al een kind hebt en er komt een broertje of zusje is een draagdoek de manier om de onhandige combiwagen af en toe eens thuis te laten. Een kind in de buggy, een kind in de doek.
3. Je hebt je handen vrij met je kind in de draagdoek. Je kan dus gemakkelijk een was ophangen, een boodschap doen, noem maar op.
LET OP: ga niet koken met een kind in de draagdoek. En fietsen doe je ook beter niet terwijl je je kind draagt.
Welke draagdoek:
Een rekkende doek, bijvoorbeeld een tricot slen (bij vrijwel alle babyzaken te krijgen voor zo'n 50 Euro), is heel zacht en soepel. Je kan hem van te voren omknopen en daarna je kind er in zetten en je kan hem daarna nog weer goed plooien en aanpassen om je kind op de juiste plekken te ondersteunen. Vandaar dat hij voor een jonge baby heel prettig kan zijn.
Voor oudere kinderen is hij vaak weer minder prettig omdat tricot sneller rekt en een zwaardere dreumes dus te laag kan hangen en dat is weer minder prettig voor je rug. Rugdragen is met een tricot doek minder makkelijk dan met een niet-rekkende doek.
Een niet rekkende doek gaat langer mee, daar kan je een kleuter nog mee op je rug dragen als je dat zou willen. Hij is ook veelzijdiger met knopen, je kan er mee op je borst, zij en rug dragen. Hij wordt soms wat koeler ervaren dan een tricotdoek.
[ Bericht 0% gewijzigd door cattie op 14-05-2008 19:41:50 ]