Maar wie krijgt daar dan uiteindelijk de rekening van gepresenteerd?quote:Op dinsdag 20 mei 2008 17:12 schreef BobbyB het volgende:
Ik ben het overigens wel met Qwea en Dipkip eens dat gewoon rijden en niet stempelen de beste manier van staken is, dat tref je inderdaad de mensen die er wat aan kunnen doen, en niet de mensen die afhankelijk van je zijn en er uiteindelijk niks aan kunnen doen.
Dat is de vraag die je je sowieso moet stellen. Als ze echt voor een loonsverhoging gaan, krijgt de reiziger daar ook gewoon de rekening van gepresenteerd natuurlijk. Het geld moet ergens vandaan komen.quote:Op dinsdag 20 mei 2008 17:15 schreef kasper het volgende:
[..]
Maar wie krijgt daar dan uiteindelijk de rekening van gepresenteerd?
20% erbij noem jij niks? Ik weet niet wat jij normaal vindt qua loonsverhoging maar 20% is volgens mij redelijk riant. En dan zemelen over een kwartier onbetaalde pauze, boo fucking hoo.quote:Op dinsdag 20 mei 2008 15:10 schreef Qwea het volgende:
ach kom nou toch. Dat loonbod waar die achterlijke vervoersbedrijven nu mee komen is toch 140x niks.
Ze doen dit godverdomme ten koste van de klant. Wat is dat voor waanzin!quote:En staken is een recht. Dus waarom je vast contract opgeven als je zo ook iets kan afdwingen?
Nou heb ik al best wat buskilometers gemaakt in m'n leven en dat de chauffeur wordt uitgescholden heb ik maar heel weinig meegemaakt.quote:Op dinsdag 20 mei 2008 16:18 schreef Qwea het volgende:
Jij hebt blijkbaar echt geen idee wat het is om bus chauffeur te zijn he? Het is aan de dagelijkse orde dat ik weer eens een bus chauffeur helemaal naar de tering gescholden zie worden, omdat het reizigers niet zint dat ze moeten betalen voor de bus, of omdat de bus 30 seconden te laat is.
Als het eigen tijd is dan neem je toch gewoon de afgesproken tijd? Dus als je na een rit een pauze van 15 minuten in het rooster hebt staan dan neem je 15 minuten pauze. De vertrekhalte is een tijdhalte, dus te vroeg vertrekken mag niet. Maar als je 5 minuten later binnenkomt dan in het schema staat dan vertrek je toch ook gewoon 5 minuten later. Je hebt immers recht op die onbetaalde pauze.quote:Verder is dat kwartiertje pauze wat de bedrijven onbetaald willen maken, al bijna helemaal geen pauze. De dienstregeling is ZO strak dat 90% van de chauffeurs helemaal niet toekomt aan die pauze.
In 3 jaar, waarbij ze hun eindejaars uitkering moeten inleveren, een kwartier betaalde pauze en ook nog eens 17adv dagen. Idd, ik vind het een kutbod.quote:Op dinsdag 20 mei 2008 17:59 schreef Pissed.Oph.Clown het volgende:
[..]
20% erbij noem jij niks? Ik weet niet wat jij normaal vindt qua loonsverhoging maar 20% is volgens mij redelijk riant. En dan zemelen over een kwartier onbetaalde pauze, boo fucking hoo.
[..]
Ze doen dit godverdomme ten koste van de klant. Wat is dat voor waanzin!
Ik gun die chauffers het beste (binnen alle redelijkheid) maar waarom moet ik ervoor opdraaien dat ze een conflict hebben met hun werkgever? Het is te absurd voor woorden dat ze miljoenen reizigers zo te kakken kunnen zetten en daar zomaar mee wegkomen.
Wat mij betreft trappen die werkgevers het hele zooitje eruit. Werknemers die schijt hebben aan je klanten ben je als fatsoenlijk bedrijf sowieso liever kwijt dan rijk.
En dan krijg je dus weer die klanten over je heen. Wat over het algemeen snotneuzen met kaalgeschoren koppies of sletjes met te korte rokjes zijn. Maar ze zijn er wel.quote:Op dinsdag 20 mei 2008 18:50 schreef Light het volgende:
[..]
Nou heb ik al best wat buskilometers gemaakt in m'n leven en dat de chauffeur wordt uitgescholden heb ik maar heel weinig meegemaakt.
[..]
Als het eigen tijd is dan neem je toch gewoon de afgesproken tijd? Dus als je na een rit een pauze van 15 minuten in het rooster hebt staan dan neem je 15 minuten pauze. De vertrekhalte is een tijdhalte, dus te vroeg vertrekken mag niet. Maar als je 5 minuten later binnenkomt dan in het schema staat dan vertrek je toch ook gewoon 5 minuten later. Je hebt immers recht op die onbetaalde pauze.
Morgen netzoals vandaag. RTLnieuws berichte net over dat morgen de onderhandelingen hervat worden, maar ze staken morgen nog steeds gewoon.quote:Op dinsdag 20 mei 2008 19:05 schreef Syd het volgende:
morgen dus helemaal niet ? of net als vandaag wel maar tijdens spits??
Die eindejaarsuitkering is 0,65%, de 13e maand zo'n 8% (en komt overeen met 21 werkdagen). Dus ze moeten 17 dagen meer werken en krijgen 21 dagen betaald.quote:Op dinsdag 20 mei 2008 20:17 schreef Qwea het volgende:
[..]
In 3 jaar, waarbij ze hun eindejaars uitkering moeten inleveren, een kwartier betaalde pauze en ook nog eens 17adv dagen. Idd, ik vind het een kutbod.
Whatever, zonder passagiers geen vervoersbedrijven, en het geld dat passagiers betalen voor buskaartjes wordt via een omweg toch gebruikt om salarissen van busschauffeurs te betalen.quote:Op dinsdag 20 mei 2008 21:42 schreef daanbba het volgende:
- Passagiers zijn geen klanten (in Brabant tenminste). Passagiers betalen ook geen salariskosten van de chauffeurs.
De klanten zijn de aanbestedende overheden. In Brabant is dat bijvoorbeeld de Provincie Noord-Brabant (ambtenaren die zelf nooit met de bus gaan dus). Passagiers zijn slechts de mensen die met de bus mee gaan, maar géén klant.
Passagiers betalen een ritprijs die is vastgesteld door de landelijke overheid (strippenkaart, abonnement) of de aanbestedende overheid (speciale kaarten die slechts in een beperkte regio geldig zijn). De opbrengsten hiervan vloeien naar diezelfde overheid toe, dus niet naar de vervoerders en al helemaal niet naar de chauffeurs.
Hier kan ik me volledig bij aansluiten. Staken is helaas nog steeds een recht in dit land, maar wel een recht dat zo spoedig mogelijk de prullenbak in moet of op zijn minst zwaar aangepast moet worden. Miljoenen mensen worden de dupe van een kinderachtige actie, terwijl die mensen er niets aan kunnen doen en ook geen partij zijn in dit conflict.quote:Op dinsdag 20 mei 2008 17:59 schreef Pissed.Oph.Clown het volgende:
Ik gun die chauffers het beste (binnen alle redelijkheid) maar waarom moet ik ervoor opdraaien dat ze een conflict hebben met hun werkgever? Het is te absurd voor woorden dat ze miljoenen reizigers zo te kakken kunnen zetten en daar zomaar mee wegkomen.
Wat mij betreft trappen die werkgevers het hele zooitje eruit. Werknemers die schijt hebben aan je klanten ben je als fatsoenlijk bedrijf sowieso liever kwijt dan rijk.
Dat komt gewoon omdat buschaufeurs nog minder zijn dan een huisdier. Gewoon weer geen bussen vandaag, wat een kutzooi.quote:Op dinsdag 20 mei 2008 21:42 schreef daanbba het volgende:
Je moet een dikke huid hebben, want passagiers houden jou persoonlijk verantwoordelijk voor van alles en nog wat waar jij niks aan kan doen. Daarnaast word je door pasagiers soms behandeld op een manier waarop je je huisdier nog niet zou behandelen.
Zo kan ik nog wel even doorgaan.
Dat is lekker, ze houden zicht dus niet aan de afspraken.quote:Op woensdag 21 mei 2008 09:03 schreef Ron.Burgundy het volgende:
Mijn bus die gister om half 7 zou moeten vertrekken is uiteindelijk ook niet vertrokken. Verschillende chauffeurs die zouden om 7 uur het werk neerleggen, maar veel chauffeurs die hadden geen zin om een "halve rit" te starten en waarom daarom dus al een uur eerder klaar.
Nou, dat vind ik nog ook wel weer erg overdreven. Maar goed, zet jij je huisdier maar in een bus, kijken hoe ver die jou brengt...quote:Op woensdag 21 mei 2008 08:57 schreef le_knightclub_soda het volgende:
[..]
Dat komt gewoon omdat buschaufeurs nog minder zijn dan een huisdier. Gewoon weer geen bussen vandaag, wat een kutzooi.
Een hond is blij met een koekje een buschauffeur niet eens met 1819 euro in de maand.quote:Op woensdag 21 mei 2008 09:15 schreef BobbyB het volgende:
[..]
Nou, dat vind ik nog ook wel weer erg overdreven. Maar goed, zet jij je huisdier maar in een bus, kijken hoe ver die jou brengt...
Kort maar krachtig: niks.quote:Op dinsdag 20 mei 2008 22:56 schreef Pissed.Oph.Clown het volgende:
[..]
Whatever, zonder passagiers geen vervoersbedrijven, en het geld dat passagiers betalen voor buskaartjes wordt via een omweg toch gebruikt om salarissen van busschauffeurs te betalen.
Of laat ik het anders zeggen: als buschauffeurs 50% loonsverhoging krijgen, wat denk je dan dat er met de prijs van buskaartjes gebeurt?
Speciaal voor dankbare mensen zoals u rijden de bussen vandaag in de spitsuren wél, en in het grootste deel van Nederland nog gratis ook! Het oorspronkelijke actieplan was dat er deze dagen geheel géén bus zou rijden. Gelukkig zijn er passagiers die dit kunnen waarderen want als iedereen net doet of de buschauffeur z'n huisdier is reed er deze dagen daadwerkelijk al geheel geen bus meer (in het kader van "het wordt toch niet op prijs gesteld").quote:Op woensdag 21 mei 2008 08:57 schreef le_knightclub_soda het volgende:
[..]
Dat komt gewoon omdat buschaufeurs nog minder zijn dan een huisdier. Gewoon weer geen bussen vandaag, wat een kutzooi.
Dit schrijft Veolia trouwens:quote:Op woensdag 21 mei 2008 12:19 schreef daanbba het volgende:
[..]
Overigens maken de media er zoals gebruikelijk weer een potje van. De uren dat er wél gereden wordt zijn niet de uren die door de media genoemd worden.
Er is duidelijk gecommuniceerd naar de media dat de bussen 's morgens rijden maar vanaf +/- 9u terug IN DE STALLING zijn. Daarnaast is duidelijk gezegd dat vanaf +/- 16u de bussen UIT DE STALLING vertrekken op weg naar een station om daar te beginnen en rond 19u weer terug IN DE STALLING staan.
De media maakt hier echter van dat er tot 9u en vanaf 16u tot 19u wel bussen zullen rijden. Tja, dat klopt dus alleen als de stalling toevallig op een paar minuten rijden van het station ligt. Maar ja, die halve verhalen van de media zijn we ondertussen wel gewend, toch?
Nergens staat daar genoemd dat bussen dan in de stalling dienen te zijn, het is gewoon gebrekkige communicatie naar de consument toe en daarmee genereer je een hoop ergernis voor mensen. Gisteren waren er ook tientallen op het station en dat waren veelal de mensen die normaliter ook in die bussen zitten. Lijkt me sterk dat die zich allemaal vergissen.quote:Na de ‘gratis vervoeracties’ tijdens de afgelopen feestdagen, hebben de vakbonden verdere stakingen en acties aangekondigd.
- di 20, wo 21 en do 22 mei: in de spits gratis vervoer, buiten de spits geen vervoer.
- di 27, wo 28 en do 29 mei: in de spits gratis vervoer, buiten de spits geen vervoer.
Dat houdt in dat op 20, 21, 22 mei en 27, 28 en 29 mei onderstaand schema gehanteerd kan worden:
Tot 9.00 uur ’s ochtends: geen kaartcontrole en – verkoop
Van 9.00 uur tot 16.00 uur: staking
Van 16.00 uur tot 19.00 uur: geen kaartcontrole en – verkoop
Vanaf 19.00 uur: staking
Niet alleen de media, fnv en cnv impliceren dit ook. Dus er wordt helemaal niet duidelijk gecommuniceerd naar de reiziger.quote:Op woensdag 21 mei 2008 12:19 schreef daanbba het volgende:
Er is duidelijk gecommuniceerd naar de media dat de bussen 's morgens rijden maar vanaf +/- 9u terug IN DE STALLING zijn. Daarnaast is duidelijk gezegd dat vanaf +/- 16u de bussen UIT DE STALLING vertrekken op weg naar een station om daar te beginnen en rond 19u weer terug IN DE STALLING staan.
De media maakt hier echter van dat er tot 9u en vanaf 16u tot 19u wel bussen zullen rijden.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |