Dat valt nog mee vergeleken bij dit soort spelletjes.quote:
quote:Wall Street onder druk van dure olie
New York, 7 mei. Wall Street werd woensdag in de greep gehouden door een verdere stijging van de olieprijs. In de loop van de handelsdag werd een nieuw record neergezet van ruim 123 dollar per vat. De prijsstijging brengt zorgen met zich mee over de invloed ervan op de inflatie, consumentenbestedingen en bedrijfswinsten.
Ruim drie kwartier voor het slot noteerde de Dow-Jonesindex van dertig toonaangevende fondsen 1,3 procent lager op 12.854,49 punten. De breder samengestelde S&P 500-index daalde 1,4 procent tot 1397,82 punten en de technologiebeurs Nasdaq moest 1,5 procent terug tot 2445,94 punten.
dat betekent dat het graan nog duurder wordt?quote:
Alsof die mauer gister gevallen is..quote:Medvedev belooft vrijheid
Van onze correspondent Arnout Brouwers
gepubliceerd op 08 mei 2008 06:58, bijgewerkt op 8 mei 2008 07:32
MOSKOU - Dmitri Medvedev beschouwt het als zijn ‘belangrijkste taak’ om de ‘burgerlijke en economische vrijheden’ in Rusland verder te ontwikkelen. ‘Mensenrechten en vrijheid zijn van het grootste belang voor onze samenleving en bepalend voor elke staatsactiviteit’.
VergrotingVergroting
De nieuwe en vorige Russische president, Medvedev (rechts) en Poetin, voor het Kremlin. (Foto AFP)
Met deze woorden begon Medvedev zijn presidentschap van Rusland, nadat hij in een korte, plechtige ceremonie in de vergulde Andrejevski Zaal van het Kremlin de eed had afgelegd. Direct daarna benoemde hij de uitgaande president Vladimir Poetin als nieuwe premier. Voor wie het nog niet begrepen had, waarschuwde Poetin nog eens dat de ‘huidige koers voor dit land, die zichzelf al bewezen heeft, voortgezet moet worden’.
Medvedev hamerde in zijn eerste presidentile optreden op het verband tussen persoonlijke vrijheden, respect voor de wet en de economische ontwikkeling van het land. ‘Ik ga speciale aandacht schenken aan de fundamentele rol van de rechtspraak. We moeten het juridische nihilisme overwinnen, dat onze ontwikkeling en modernisering bemoeilijkt.’
Na zijn bediging volgde nog de ‘inzegening’ van het presidentschap door de Patriarch van Moskou Aleksej II. Medvedev beloofde hem ‘de speciale vertrouwensband’ tussen de staat en de orthodoxe kerk ‘verder te ontwikkelen’. Op zijn beurt peperde de kerkvorst de 42-jarige nieuwkomer in dat het belangrijk is om te denken aan het individu, maar dat een president ook de internationale status van Rusland moet versterken.
De vraag hoe het duo-leiderschap van Medvedev en Poetin in de praktijk zal werken, zal pas gaandeweg beantwoord worden. De benoemingen in Medvedevs eigen staf en van een nieuwe regering zullen de eerste aanwijzing geven over de bandbreedte waarbinnen Medvedev opereert.
Medvedev weet zich ‘geholpen’ door een man die zowel zijn mentor is als een behendig politicus – een kruising van Raspoetin en kardinaal Richelieu. De grote vraag is dus hoeveel ruimte Medvedev krijgt of verovert om de wet en ‘meer vrijheden’ tot pijlers van het nieuwe Rusland te maken. Onder Poetin werd de rechtspraak gepolitiseerd, de oppositie buitenspel gezet en eigende de staat zich belangrijke industrien toe.
Sceptici geven Medvedev geen enkele kans. Poetin houdt als premier en als leider van Verenigd Rusland, de partij die in strak geregisseerde verkiezingen een monsterzege behaalde, veel ruimte om deze lijn te bewaken. Gleb Pavlovski, oud-adviseur van Jeltsin en Poetin, voorspelt dat Medvedev vast zal lopen op de ‘apparatsjiks’ om hem heen. ‘Die zullen hem vanaf het begin zand in de ogen strooien en hem belasten met tweederangsproblemen.’
Anderen zien wel kans op verandering. Is het wel mogelijk een stroman als president te hebben in een land waar de formele bevoegdheden van die functie zo groot zijn? En waar geen enkele aanleiding nodig is om op een lome namiddag je premier eens de laan uit te sturen?
‘Elke dag waarop je een lid van de geheime politie kunt inruilen voor een hoogleraar in de rechten is een goede dag’, zei Robert Amsterdam woensdag tegen de BBC. Hij is de advocaat van de oud-olietycoon Michail Chodorkovski, die in een Siberisch strafkamp zit. ‘We moeten afwachten wat er gebeurt.’
quote:Toen Poetin vorige week de staatsplannen tot 2020 ontvouwde, gaf hij aan dat Medvedevs economische plan ‘complementair’ is aan het zijne – en bovendien maar een periode van vier jaar bestrijkt.
Bron: Volkskrant
quote:
Bonussen 30% omhoog.quote:Minister Wouter Bos (Financin, PvdA) wil dat bonussen en gouden handdrukken voor topbestuurders worden aangepakt. Hij wil dat werkgevers 30 procent belasting afdragen over die bonussen.
En met ideeen als "De Arabische landen kunnen de Palestijnen uit de ‘bezette gebieden’ heel goed herbergen. Een migratie naar de Arabische landen is logisch en wenselijk." help je Israel ook al niet, me dunkt. (De bezetting van Palestina een schande voor Israel vinden, duidt overigens juist op een positieve kijk op Israel.)quote:Israel is een oase in een woestijn van achterlijkheid
(...)
Zestig jaar Isral moet alle vrije mensen met diepe dankbaarheid vervullen. Niet alleen omdat dat land de waarden van de moderniteit hooghoudt. Al zes decennia vangt Isral de klappen op die eigenlijk voor het Westen als geheel bedoeld zijn. Isral is het stootkussen van de jihad. De oorlog tegen Isral is de oorlog tegen ons.
quote:n het Noorderdierenpark Emmen is n van de twee pasgeboren nijlpaardjes doodgegaan. Odongo dronk niet bij zijn moeder en ook flesvoeding lukte niet. De tweeling was zondag geboren.
quote:‘Euro is doorslaand succes’
BRUSSEL - De euro is een doorslaand succes. De bescherming die de Europese eenheidsmunt biedt aan een markt van 320 miljoen mensen is vooral welkom in deze tijden van onzekerheid en zorgelijk stijgende voedsel- en energieprijzen.
De Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de EU, heeft dat woensdag gesteld bij het jubileum van het besluit tot de euro. De leiders van de EU-landen besloten 2 juni 1998 tot de Europese Monetaire Unie (EMU), de basis van de euro.
De Europese eenheidsmunt ontstond op 1 januari 1999 voor het bankverkeer. Drie jaar later kwamen de euromunten en bankbiljetten in omloop in twaalf EU-landen. Inmiddels is de euro officieel betaalmiddel in vijftien EU-landen. Maar ook daarbuiten, zoals in Engeland en Balkanlanden, rukt de Europese eenheidsmunt op.
Er blijft echter nog werk te doen, erkende EU-commissaris Joaquin Almunia (Monetaire Zaken) in een toespraak tot het Europees Parlement. De Spanjaard wil vooral meer greep krijgen op het economisch en fiscaal beleid in de EU-landen.
Tegelijk wil hij iets doen aan de grote inflatie- en groeiverschilen tussen de landen met de euro. Zo ziet Nederland de prijzen momenteel amper stijgen, terwijl ze in Sloveni meer dan 6 procent hoger zijn dan een jaar geleden.
“De ervaring van het eerste decennium toont dat het economisch beleid van het ene land belangrijke effecten kan hebben op andere. Daarom moeten we het bestuur van de euro blijven verbeteren door sterke en bindende politieke afspraken”, zei Almunia.
Hij doelde onder meer op de afspraak tussen de EU-landen om in 2010 geen begrotingstekorten meer te hebben. Vooral Frankrijk heeft daar moeite mee omdat het land kampt met een kwakkelende economie en veel werklozen.
Britney Spears 1 plek onder Victoria Beckham.quote:Op donderdag 8 mei 2008 12:20 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:![]()
http://www.fhmonline.com/girls_100_sexiest_2008.asp?cnl_id=1&stn_id=156&p=51
http://www.nu.nl/news/155(...)ekkig_misleiden.htmlquote:BRUSSEL - De Europese luchtvaartbranche blijft de online ticketkopers "ernstig en hardnekkig" verkeerde informatie geven, zoals misleidend lage prijzen.
"Het is onaanvaardbaar dat een op de drie consumenten die online een vliegticket boeken, wordt afgezet of misleid", aldus EU-commissaris voor consumentenbescherming Meglena Kuneva donderdag over een onderzoek in opdracht van de Europese Commissie.
Van de 386 onderzochte websites moesten de diensten tegen eenderde (137) optreden wegens inbreuken op het EU-consumentenrecht. Meer dan de helft van deze websites is in orde gebracht.
Kuneva waarschuwt de luchtvaartbranche: "Neem nu maatregelen, anders moeten we ingrijpen. Wij willen duidelijke tekenen van verbetering vr 1 mei volgend jaar."
Jenna Fischer en Monica Bellucci zijn miskend.quote:Op donderdag 8 mei 2008 12:20 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:![]()
http://www.fhmonline.com/girls_100_sexiest_2008.asp?cnl_id=1&stn_id=156&p=51
quote:
quote:Op succesverhaal euro valt wel wat af te dingen
Accent Tien jaar euro
AMSTERDAM Joachim Almunia, de eurocommissaris voor Monetaire Zaken, Slowakije en Petrov vieren feest.
Almunia omdat het deze maand precies tien jaar geleden is dat de Europese ministers van Financin het definitieve groene licht gaven aan de invoering van de euro. Elf van de indertijd vijftien EUlidstaten hadden hun begrotingstekort, inflatie en staatsschuld zo ver teruggebracht, dat zij op 1 januari 1999 met de nieuwe munt mochten gaan rekenen.
Slowakije omdat de Europese Commissie woensdag oordeelde dat het land zijn economie zo goed op orde heeft dat het volgend jaar de euro mag invoeren. De overheidsschuld bedraagt bijvoorbeeld niet meer dan 29,4 procent van het bruto binnenlands product, drie keer zo weinig als in de eurolanden Belgi en Itali.
En Petrov viert feest omdat hij met 41.788 punten onbetwist op nummer een staat op de lijst van beste spelers in de Euro Kids’ Corner. Die punten vergaarde hij onder andere door op de website van de Commissie bankenpuzzels te leggen en door het goede antwoord te geven op de vraag wat het belangrijkste doel is van de Europese Centrale Bank.
De Europese Commissie heeft besloten tien jaar euro uitbundig te vieren. Dat gaat op zijn Brussels, met foldertjes, een nieuwe website, een toespraak van Almunia voor het Europees Parlement en veel ronkende propagandateksten.
De centrale boodschap: ‘De euro: een goede zaak voor iedereen.’
Wat de Commissie in al haar euforie vergeet mee te delen: dat 65 procent van de Slowaken tegen de komst van de euro is. In een recente enqute zeiden zij bang te zijn voor prijsstijgingen. En daar lijkt reden toe: in Sloveni, dat begin 2007 tot de eurozone toetrad, bedraagt de inflatie nu 6 procent.
De Commissie zwijgt ook over de Eurobarometer van november 2005, de laatste officile enqute waarin Europeanen naar hun mening over de euro werd gevraagd.
Een nipte meerderheid van 51 procent zei toen te geloven dat de invoering van de euro goed was geweest voor hun land.
De vraag is of die meerderheid nog steeds bestaat, want de steun voor de euro kalfde indertijd langzaam af: in 2002 zag nog 59 procent vooral voordelen van de invoering van de euro. De meeste eurohaters zijn overigens in Nederland te vinden: slechts 38 procent zei in 2005 blij te zijn met de nieuwe munt.
Maar daar zet de Commissie op haar website een prikbord van kurk tegenover, waarop tien succesverhalen zijn geprikt, plus een briefkaart met de groeten uit Brussel. Aleksi Mkel, een Finse manager in de papierindustrie, staat op de site met een zwarte helm op de foto, en bejubelt de economische groei van zijn land die de euro mogelijk heeft gemaakt.
Een succesverhaal.
Oeps, weer iets vergeten te vermelden: juist de Finse papierindustrie lijdt momenteel zwaar onder de hoge eurokoers, die de export naar de Verenigde Staten uitholt.
Olav Velthuis
quote:Op donderdag 8 mei 2008 12:51 schreef Picchia het volgende:
[..]
Britney Spears 1 plek onder Victoria Beckham.
.quote:The glory days when she topped this very poll now seem but a distant sexy memory
Wat beide kanten hier wat gemakkelijk doen is aannemen dat de euro in theorie op het moment per definitie sterker zou zijn dan bijvoorbeeld de Finse Mark. Daarnaast zegt een los inflatiecijfer natuurlijk niet zo heel veel. Een belangrijk deel wordt al veroorzaakt door stijgende voedsel- en brandstofprijzen en er moet ook gekeken worden naar de loonstijgingen. Natuurlijk is ook weer de situatie met Euro versus de hypothetische situatie zonder Euro relevant. Ik mis eigenlijk nogal een beetje de onderbouwing voor vermeende causale verbanden in beide stukjes.quote:
Daar geef ik je geiljk in, de euro vertegenwoordigt in de twee verhalen vooral een gevoelswaarde. Ik zou eigenlijk niet zo goed weten wat een referentiekader is voor de waarde van de euro. Je kan het immers niet met guldens vergelijken en het lukt ook al niet met een hamburger van de McDonalds, want dat kost in elk euroland weer verschillend.quote:Op donderdag 8 mei 2008 17:05 schreef Monolith het volgende:
[..]
Wat beide kanten hier wat gemakkelijk doen is aannemen dat de euro in theorie op het moment per definitie sterker zou zijn dan bijvoorbeeld de Finse Mark. Daarnaast zegt een los inflatiecijfer natuurlijk niet zo heel veel. Een belangrijk deel wordt al veroorzaakt door stijgende voedsel- en brandstofprijzen en er moet ook gekeken worden naar de loonstijgingen. Natuurlijk is ook weer de situatie met Euro versus de hypothetische situatie zonder Euro relevant. Ik mis eigenlijk nogal een beetje de onderbouwing voor vermeende causale verbanden in beide stukjes.
Het was Daniel Lohues die niet overdreven aardig deed over Verdonk en Wilders. Niks schokkend ofzo.quote:Op woensdag 7 mei 2008 20:48 schreef Aoristus het volgende:
[..]
Dat kan, er zijn er altijd meer. Wat had ie allemaal voor kwaadwillende troep geschreven?
Ik zat daar ook aan te denken. Maar ik dacht: ach, smaken verschillen.. misschien zie ik iets niet.quote:Op donderdag 8 mei 2008 16:54 schreef Aoristus het volgende:
Annoyance staat op 20Wat is dat voor crap?
Halle Berry is van 1966, daar kun je echt niet meer mee aankomen.. ze staat op 33
dat zeg jijquote:Op donderdag 8 mei 2008 18:11 schreef du_ke het volgende:
[..]
Het was Daniel Lohues die niet overdreven aardig deed over Verdonk en Wilders. Niks schokkend ofzo.
Er zijn er misschien geen 100 die wel ergens bekend van zijnquote:Op donderdag 8 mei 2008 18:27 schreef Picchia het volgende:
[..]
Ik zat daar ook aan te denken. Maar ik dacht: ach, smaken verschillen.. misschien zie ik iets niet.
Je ziet in ieder geval weinig rondingen.quote:Op donderdag 8 mei 2008 18:27 schreef Picchia het volgende:
[..]
Ik zat daar ook aan te denken. Maar ik dacht: ach, smaken verschillen.. misschien zie ik iets niet.
het stukjequote:
en z'n reactie een week later.quote:De Tonnies
05-04-2008
Trots op Nederland. Ze hebben er goed over nagedacht, dat wel. Proberen precies die dingen te zeggen waarvan ze denken dat ze er bij ons ingaan als zoete koek. Daar zijn ze trouwens maar gedeeltelijk in geslaagd. Provincies afschaffen bijvoorbeeld. Dan zitten ze bij de Noorderlingen sowieso al verkeerd dunkt mij.
En dan al die tegenstellingen die ze oplepelen als volstrekt logisch... Meer koopzondagen willen ze. Mij best. Maar dat strookt natuurlijk niet met ’het karakter van Nederland’ wat ook erg belangrijk schijnt te zijn bij TON. Ik bedoel; Nederland als land is van oorsprong toch een idee van de Protestantse elite van de negentiende eeuw. Op zondag de winkels open is daarom niet direct iets waar onze ’Founding Fathers’ trots op zouden zijn. Ontwikkelingshulp moet ook een stuk minder volgens mevrouw Verdonk.
Belachelijk. Een ander helpen is toch juist zo belangrijk volgens de bijbel die men in de hand had bij het oprichten van ons land? En als men dan echt zo nodig alle mensen die vanuit de hele wereld naar ons land komen wil stoppen, kun je toch beter zorgen dat ze daar in hun eigen land de boel wat beter voor elkaar krijgen.
Zijn ze elders wellicht wat minder snel geneigd om naar hier te komen om mee te delen in onze rijkdom. Die rijkdom die we trouwens verkregen hebben door eeuwenlange uitbuiting van verafgelegen gebieden, waar we eigenlijk niks te zoeken hadden. Wat dat betreft is het ons verdiende loon dat men hier heen komt. Maar nee, TON wil dat ’wij’ alles voor ons zelf houden. Het is toch verschrikkelijk eigenlijk. Als er een asogezin in een bepaalde wijk woont schaamt de hele buurt zich er voor. Nu hebben we een grote aso-familie op nationaal niveau. We moeten ons toch kapot schamen voor De Tonnies.
terug
quote:Boze Tonnie
12-04-2008
Vorige week heb ik mij op deze plek even laten gaan. Ik schreef een column. Over Rita Verdonk. Ik maakte een dolletje op het eind van mijn stukje. Over hoe we ons als Nederlanders zouden moeten schamen voor de TONnies, een politieke familie die op nogal wat punten niet echt sociaal te noemen is. Dat had ik volgens sommigen niet mogen schrijven. (Moet wel zeggen, een aantal mensen stuurde mij een lief berichtje met de boodschap dat het goed was wat ik geschreven had). Maar ik kreeg dus ook -de verwachte- boze berichten. Hoort er bij. Gef allemaole niks. Boze reacties op columns zijn vaak heel interessant om te lezen. En de echt bijzonder boze reacties zijn soms ronduit vermakelijk. Zo kreeg ik deze week een zeer boze mail van een figuur die de moeite nam om mij te vertellen over hoe erg ik het mis had met mijn mening over Wilders en Verdonk. Of ik wel in de gaten had dat wij zonder deze mensen overgenomen gaan worden door de islam. Dat ik mij heel erg goed moet realiseren dat de vrijheid van meningsuiting in gevaar is. En dat de vrijheid van meningsuiting toch het fundament is waar ons land op gebouwd is. En of ik wel wist dat Wilders en Verdonk de mensen zijn die er voor zullen zorgen dat ons nooit en te nimmer de mond gesnoerd zal worden door wie of wat dan ook. De toon in de mail van deze meneer werd steeds bozer en agressiever. Hij begon zelfs te dreigen. Ik zal u de details besparen. Maar het komt op het volgende neer: ik moet mijn ’bek’ houden over de PVV en TON, want die komen op voor de vrijheid van meningsuiting. Toen ik uitgelachen was werd ik verdrietig.
terug
een boze mail van ToNniesquote:Op donderdag 8 mei 2008 19:13 schreef du_ke het volgende:
[..]
het stukje
[..]
en z'n reactie een week later.
[..]
meneer is een afvallige paap dat helpt ook wel watquote:Op donderdag 8 mei 2008 19:20 schreef Aoristus het volgende:
[..]
een boze mail van ToNnies![]()
Gelukkig maar dat die boze meneerj weet hoe het land bestuurd moet worden. Ik bedoel, zonder vreemde eenden in de bijt is er ook niets aan.
Over Lohues gesproken, ik ga met pinksteren maar weer eens wat bluesbandjes bekijken, denk ik.quote:Op donderdag 8 mei 2008 18:11 schreef du_ke het volgende:
[..]
Het was Daniel Lohues die niet overdreven aardig deed over Verdonk en Wilders. Niks schokkend ofzo.
Waar?quote:Op donderdag 8 mei 2008 19:28 schreef Monolith het volgende:
[..]
Over Lohues gesproken, ik ga met pinksteren maar weer eens wat bluesbandjes bekijken, denk ik.
quote:Op donderdag 8 mei 2008 19:13 schreef du_ke het volgende:
[..]
het stukje
[..]
en z'n reactie een week later.
[..]
Kostelijk.quote:Ik zal u de details besparen. Maar het komt op het volgende neer: ik moet mijn ’bek’ houden over de PVV en TON, want die komen op voor de vrijheid van meningsuiting. Toen ik uitgelachen was werd ik verdrietig.
Dat is ook meer een "pre-party" ofzo geloof ik. Het echte bluesfestival begint pas op Zondag. Ik hoop alleen dat ik nog een beetje op tijd terug kan zijn van Groezrock om Julian Sas te kunnen zien.quote:Op donderdag 8 mei 2008 20:11 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Ik wou net zeggen. Die zaterdag is best om te huilen.
Mja, wellicht wel interessant om eens te kijken. Eerst even polsen of er mensen mee te porren zijn.quote:Op donderdag 8 mei 2008 20:17 schreef Monolith het volgende:
Dat is ook meer een "pre-party" ofzo geloof ik. Het echte bluesfestival begint pas op Zondag. Ik hoop alleen dat ik nog een beetje op tijd terug kan zijn van Groezrock om Julian Sas te kunnen zien.
Ron Paul is one tough cookie.quote:The talk must stop. We must secure our borders now. A nation without secure borders is no nation at all. It makes no sense to fight terrorists abroad when our own front door is left unlocked. This is my six point plan:
- Physically secure our borders and coastlines. We must do whatever it takes to control entry into our country before we undertake complicated immigration reform proposals.
- Enforce visa rules. Immigration officials must track visa holders and deport anyone who overstays their visa or otherwise violates U.S. law. This is especially important when we recall that a number of 9/11 terrorists had expired visas.
- No amnesty. Estimates suggest that 10 to 20 million people are in our country illegally. That’s a lot of people to reward for breaking our laws.
- No welfare for illegal aliens. Americans have welcomed immigrants who seek opportunity, work hard, and play by the rules. But taxpayers should not pay for illegal immigrants who use hospitals, clinics, schools, roads, and social services.
- End birthright citizenship. As long as illegal immigrants know their children born here will be citizens, the incentive to enter the U.S. illegally will remain strong.
- Pass true immigration reform. The current system is incoherent and unfair. But current reform proposals would allow up to 60 million more immigrants into our country, according to the Heritage Foundation. This is insanity. Legal immigrants from all countries should face the same rules and waiting periods.
Source
In Bluesland.quote:Op donderdag 8 mei 2008 20:29 schreef Aoristus het volgende:
Waar ligt Raalte in godsnaam?
gare lijst; ik mis sowieso de BNN-babes.quote:Op donderdag 8 mei 2008 12:51 schreef Picchia het volgende:
[..]
Britney Spears 1 plek onder Victoria Beckham.
Wat? Issie nu alweer mod af? Moet hij nou in zijn raamambtenaar tijd weer wat nieuws verzinnen?quote:Op donderdag 8 mei 2008 22:25 schreef Rock_de_Braziliaan het volgende:
Nou dat was Gronk.
In sneltreinvaart opgebrand.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |