Mijn 1702 is toe aan een grote draaistelrevisie.quote:
Ik kan het me voorstellen, verbaast me eigenlijk enigszins dat na 1 jaar nog steeds geen trein rijdtquote:Op maandag 5 mei 2008 20:32 schreef Duvel het volgende:
Dat gedoe met die Benelux is om te janken trouwens.
Nee, de NMBS HLE-11 is van ca. 1985/1986 terwijl de 1600'en van 1981 tot 1983 geleverd zijn.quote:Op maandag 5 mei 2008 21:09 schreef Brembo het volgende:
Trouwens zijn die 11-serie van NMBS ouder dan de 16-serie van de NS
iddquote:Op maandag 5 mei 2008 21:18 schreef Duvel het volgende:
[..]
Nee, de NMBS HLE-11 is van ca. 1985/1986 terwijl de 1600'en van 1981 tot 1983 geleverd zijn.
Ik kan me voorstellen dat het onderhoud van de 11 serie de laatste 5 jaar nogal erg achterstallig is geworden omdat het toch weg ging ivm de HSL.quote:Op maandag 5 mei 2008 21:29 schreef SpeedyRich het volgende:
[..]
idd
Het is wel apart dat de NS16/1800 beter lopen dan de 11 serie van NMBS, terwijl de NS serie toch ouder is
Continu beinvloedingquote:Op maandag 5 mei 2008 20:30 schreef Duvel het volgende:
[..]
Dat ligt eraan: prijstechnisch is puntbeïnvloeding beter. ATB-NG is puntbeïnvloeding, en werkt op zich best. Afhankelijk van je bloklengte kan continubeveiliging te prefereren zijn. Toen in de jaren '60 ATB werd overwogen in Nederland, adviseerde de spoorwegongevallenraad een systeem te nemen met puntbeïnvloeding, zoals bijvoorbeeld Indusi. Dit advies was voornamelijk gebaseerd op financiële overwegingen, plus dat de veiligheid niet significant zou verbeteren bij het gebruik van een continubeïnvloedingssysteem. NS koos dus wel voor het laatste.
Merk overigens op dat geen van beide series ook nog maar 30 jaar oud zijn. En dat dat helemaal niet oud is. Die ene flappie kan wel schrijvenquote:Op maandag 5 mei 2008 21:29 schreef SpeedyRich het volgende:
Het is wel apart dat de NS16/1800 beter lopen dan de 11 serie van NMBS, terwijl de NS serie toch ouder is
Maar dat is echt onzin. Alle mat'64 is minstens 40 jaar, en ACTS rijdt nog rond met 1200-locs uit 1955. De leeftijd kan nooit het probleem zijn. Alle koplopers en sprinters zijn ook al ouder, en zelfs de DDARretjes zijn al bijna zo oud. Leeftijd is hier echt onzin. Grootschalige nalatigheid in onderhoud, dat speelt welquote:De locs (van de serie 11, voor fijnproevers) zijn met 23 jaar in de herfst van hun leven.
Het zijn en blijven belgenquote:Op maandag 5 mei 2008 22:09 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Merk overigens op dat geen van beide series ook nog maar 30 jaar oud zijn. En dat dat helemaal niet oud is. Die ene flappie kan wel schrijven
[..]
Maar dat is echt onzin. Alle mat'64 is minstens 40 jaar, en ACTS rijdt nog rond met 1200-locs uit 1955. De leeftijd kan nooit het probleem zijn. Alle koplopers en sprinters zijn ook al ouder, en zelfs de DDARretjes zijn al bijna zo oud. Leeftijd is hier echt onzin. Grootschalige nalatigheid in onderhoud, dat speelt wel
Loop je nou mensen gewoon te overhoren of wat?quote:Op maandag 5 mei 2008 22:04 schreef SpeedyRich het volgende:
[oeverloos leuterverhaal]
je heb gelijk dus Duvel
Maar wat vind je nou van level 1 van ECTS ?
A Nee is deel gewoon wat infoquote:Op maandag 5 mei 2008 22:14 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Loop je nou mensen gewoon te overhoren of wat?![]()
Oh en het is ETCS, meneer klokje-klepeltje.
Possible. En ze komen van verschillende fabrikanten, de HLE-11 is een bicourante loc, terwijl de 1600'en een beproefd concept waren bij aankoop.quote:Op maandag 5 mei 2008 21:40 schreef Brembo het volgende:
[..]
Ik kan me voorstellen dat het onderhoud van de 11 serie de laatste 5 jaar nogal erg achterstallig is geworden omdat het toch weg ging ivm de HSL.
Mja, dit is op zich waar, maar heeft weinig waarde omdat volledige spoorstaafbreuken zo goed als nooit voorkomen. Wat wel voorkomt is dat er bijvoorbeeld een stuk uit de kop brokkelt. Dit wordt door het systeem niet gedetecteerd. Overigens wordt hier treindetectie en treinbeïnvloeding opnieuw door elkaar gehaald! Het zijn twee geheel verschillende zaken!! Je kunt prima ERTMS hebben met klassieke treindetectie!quote:Op maandag 5 mei 2008 22:04 schreef SpeedyRich het volgende:
Een voordeel is dat bij spoorstaaf breuken het sein afvalt en ook dat daar de trein direct van op de hoogte gesteld wordt. Continu beinvloeding is dus fail safe
Dit gaat alleen op voor systemen als ATB-NG. Indusi kent geen uitgesteld remmen bijvoorbeeld.quote:Een voordeel is dat als de trein een rood sein(of een ander sein met remopdracht) het beveiliging systeem niet meteen een remming afdwingt, als een sein met remopdracht gepasseerd wordt: het beveiligingsysteem kent het gewicht en het remvermogen van de trein en berekent een veilige remcurve tot aan de nieuwe snelheid of het rode sein.
Dit is op zich procedureel op te lossen.quote:Nog een nadeel is dat met bij een stroom uitval alle trein zijn verdenen en systeem kan ontrecht banen op groen zetten terwijl er treinen in het gebied staan.
Niets, eigenlijk.quote:Maar wat vind je nou van level 1 van ECTS ?
NU.nlquote:De laatste wagon van de internationale trein EuroCity Brussel-Zürich is maandagochtend losgeraakt in de Belgische Ardennen. De rest van de trein reed alleen voort.
De laatste wagon, met tien passagiers, kwam tot stilstand dankzij een automatische rem. De machinist stopte ongeveer 200 meter verderop om achteruit te rijden.
Het Belgische spoorbedrijf NMBS stelt dat zo'n incident zeer zeldzaam is, het komt slechts om de tien jaar voor. "Het is bovendien niet gevaarlijk", aldus een woordvoerder.
Bij het incident vielen geen gewonden.
(uit het IVW-rapport)quote:Op maandag 7 maart 2006 om 07:43 uur rijdt een geduwde reizigerstrein met 12 rijtuigen
tussen ’s-Hertogenbosch en Geldermalsen met de plaatselijke baanvaksnelheid van 130
km/h. Plotseling breekt de trein in tweeën. Beide delen van de trein remmen automatisch en
wijken van elkaar. Vlak voordat de treindelen tot stilstaand komen, botst het achterste deel
met een snelheidsverschil van 7,3 km/h tegen het voorste deel. Er vallen geen gewonden.
De schade is gering.
Een rijtuig is een ding met paarden er voor.quote:Op maandag 5 mei 2008 22:32 schreef Dr_Flash het volgende:
Fucking moronsRIJTUIG. Wagons zijn voor kolen.
Dat zeg ik ook niet, en toevallig als je treindectie plaatsvindt met toonfrequente/prik/code spoorstroomlopen kan je er ook continu beveiliging er aan vast hangen.quote:Op maandag 5 mei 2008 22:27 schreef Duvel het volgende:
Mja, dit is op zich waar, maar heeft weinig waarde omdat volledige spoorstaafbreuken zo goed als nooit voorkomen. Wat wel voorkomt is dat er bijvoorbeeld een stuk uit de kop brokkelt. Dit wordt door het systeem niet gedetecteerd. Overigens wordt hier treindetectie en treinbeïnvloeding opnieuw door elkaar gehaald! Het zijn twee geheel verschillende zaken!! Je kunt prima ERTMS hebben met klassieke treindetectie!
Dus dat is dan ook een nadeel voor punt gewijs systemenquote:Dit gaat alleen op voor systemen als ATB-NG. Indusi kent geen uitgesteld remmen bijvoorbeeld.
Ja treinen gewoon door rood laten rijden zodat het systeem weer weet waar ze zittenquote:Dit is op zich procedureel op te lossen.
Maar je noemt het wel als expliciet voordeel! Terwijl het geen hout snijdt!quote:Op maandag 5 mei 2008 23:01 schreef SpeedyRich het volgende:
[..]
Dat zeg ik ook niet, en toevallig als je treindectie plaatsvindt met toonfrequente/prik/code spoorstroomlopen kan je er ook continu beveiliging er aan vast hangen.
schrijffout van mijquote:Op maandag 5 mei 2008 23:09 schreef Duvel het volgende:
[..]
Maar je noemt het wel als expliciet voordeel! Terwijl het geen hout snijdt!
Doe jij dan is een nuttige bijdragequote:
Als we zo gaan beginnen, heb jij nog HEEL wat in te halenquote:
Nee zelf geschrevenquote:
Volgens mij ben ik niet begonnenquote:Op maandag 5 mei 2008 23:15 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Als we zo gaan beginnen, heb jij nog HEEL wat in te halen
Wat de fokquote:
Loop je net van het Deense naar het Wit-Russische rijtuig om een witbiertje te halenquote:Op maandag 5 mei 2008 22:32 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
NU.nl
Fucking moronsRIJTUIG. Wagons zijn voor kolen.
Overigens is zoiets in NL ook gebeurd:
[..]
(uit het IVW-rapport)
Ik denk daar wel altijd bij na als ik van het ene rijtuig naar het andere loop jaquote:Op maandag 5 mei 2008 23:38 schreef Willy84 het volgende:
Loop je net van het Deense naar het Wit-Russische rijtuig om een witbiertje te halen
Ik zat aan de verkeerde kant van de trein vanmorgen, niet gezien...quote:Op maandag 5 mei 2008 23:21 schreef Zug-Chef het volgende:
zoooo, de eerste 3 Arriva Elektro GTW's zijn in NL, vandaag binnengekomen:
[ afbeelding ]
ERS G1206 lok 1202 is met drie elektro-GTW Triebwagens van Arriva (503, 502 en 504) onderweg van Bad Bentheim naar Utrecht Cartesiusweg en passeren onder treinnummer 369750 het bos bij Soestduinen. Deze treinstellen zijn de elektrische variant van de GTW's en zullen gaan rijden tussen Dordrecht en Geldermalsen.
Eén tussenbak is er tussenuit. 't Was een drietje.quote:Op dinsdag 6 mei 2008 11:47 schreef petre86 het volgende:
[..]
Hebben ze daar nu de tussenbak(ken) weg gehaald?
Da's jammer vind het wel wat hebben, hoe noem je zo'n tussenstuk nu eigenlijkquote:Op dinsdag 6 mei 2008 15:41 schreef Peterselieman het volgende:
@Bork: Arriva zal geen tekeningen op het motorwagentje zetten. Alleen een naam op het treinstel, zoals het in het noorden ook al het geval is.
quote:Op dinsdag 6 mei 2008 15:47 schreef bork het volgende:
[..]
Maar bedankt!psm! Een keer opbouwende kriktiek of een neutrale opmerking is een stuk plezieriger dan afbraakpolitiek van Fles
Ik zou het motorwagen noemen. De 2 assen onder het motorwagentje worden aangedreven. (Vandaar dus ook de benaming 2/6 en 2/8 bij de GTWquote:Op dinsdag 6 mei 2008 15:47 schreef bork het volgende:
Da's jammer vind het wel wat hebben, hoe noem je zo'n tussenstuk nu eigenlijk(daar zit de electrische aandrijving bij dit type neem ik aan).
Die afbraakpolitiek ben ik ook wat zat.quote:Maar bedankt!psm! Een keer opbouwende kriktiek of een neutrale opmerking is een stuk plezieriger dan afbraakpolitiek van Fles
Tardosi Kõbányák moet dat zijn dan. 7x Bzmot per dag per richting, met op zondag nog een extra studententrein naar Eger voor wie het boeitquote:Op maandag 5 mei 2008 19:21 schreef Eix het volgende:
[..]
Zou best kunnen. Twas onze interrail hè.
De haltenaam staat niet op die kaart trouwens. Het is dat witte puntje tussen Szarvasko en Mônosbel.![]()
Paar jaar terug stond daar nog een half vergane Plan U, volgens goochelkaarten.quote:
Niet alleen bij dit type, alle GTW's hebben namelijk elektrische aandrijving. Alleen hebben sommige een dieselmotor nodig om zonder bovenleiding toch aan stroom te komen.quote:Op dinsdag 6 mei 2008 15:47 schreef bork het volgende:
(daar zit de electrische aandrijving bij dit type neem ik aan).
Er staat geen hek, je kan er zo bij, oftie open is dat weet ik nietquote:Op dinsdag 6 mei 2008 18:31 schreef Wadloper het volgende:
Ben ik toch wel benieuwd naar, kan je nog in die ICM die daar staat?
Het waren niet de eerste... deze spotte ik gisteren in De Bosch...quote:Op maandag 5 mei 2008 23:21 schreef Zug-Chef het volgende:
zoooo, de eerste 3 Arriva Elektro GTW's zijn in NL, vandaag binnengekomen:
Als het testen vlotjes verloopt, dan verwacht ik dat ergens in juli de V'tjes op dat traject verdwenen zijn.quote:Op dinsdag 6 mei 2008 20:14 schreef Socios het volgende:
Hoelang kan men nog genieten van Plan V op die lijn?
Volgens mij wordt dat Nederlandse materieel goed onderhoudenquote:Op maandag 5 mei 2008 22:09 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Merk overigens op dat geen van beide series ook nog maar 30 jaar oud zijn. En dat dat helemaal niet oud is. Die ene flappie kan wel schrijven
[..]
Maar dat is echt onzin. Alle mat'64 is minstens 40 jaar, en ACTS rijdt nog rond met 1200-locs uit 1955. De leeftijd kan nooit het probleem zijn. Alle koplopers en sprinters zijn ook al ouder, en zelfs de DDARretjes zijn al bijna zo oud. Leeftijd is hier echt onzin. Grootschalige nalatigheid in onderhoud, dat speelt wel
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |