abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_58129187

Het vorige deel: Slank de Zomer in #149: van lui, naar actief! Evy-verslaafd!

Voor wie is "Slank de zomer in", ook wel bekend als "Slank <seizoen> in/door" bedoeld?
De Slank-topics zijn bedoeld voor mannen en vrouwen die wel wat kilootjes kwijt willen raken, maar geen overgewicht hebben (BMI van 27 of lager).
Wat niet de bedoeling is: (te)veel offtopic praten, eindeloze discussies voeren over keuzes van anderen, persoonlijke ruzies uitvechten in dit topic.
Wat wel de bedoeling is: praten over afvallen, hoe je dat doet en hoe het gaat, advies vragen, opscheppen over je resultaten, elkaar een beetje steunen en het gezellig houden!

Bij een BMI van boven de 27 ben je van harte welkom in het zustertopic Dieetclub. Met een BMI tussen de 25 en 27 mag je zelf beslissen waar je je aanmeldt.
Hoe je je het beste kunt aanmelden kun je lezen onder het kopje 'Ik wil ook!'.

Linkjes
Vroeger hadden we een hele lijst met linkjes; deze linkjes en vele andere (incl. alle oude dieetclublinkjes) zijn hier te vinden: Dieetclub Linksite. Weet je nog een leuke link die er niet tussen staat, geef hem even door in het topic!

Ik wil ook!
Dat kan! Ga naar Dieet-web en maak daar een account aan. Je kunt zelfs een klein profiel aanmaken waarin je gegevens zet. Met je eigen account kun je zelf je updates doorgeven. Dat kun je een keer in de week doen, of dagelijks of wanneer jij maar wilt. We verwachten minimaal een update per maand, ook als je niets bent afgevallen in die periode. Op deze manier kunnen we zien of je nog meedoet. Nadat je een account hebt aangemaakt en een eerste update hebt ingevoerd, moet je Troel even een PM sturen dat je in het lijstje wilt van dit topic, want die zorgt ervoor dat je aan het juiste lijstje gekoppeld wordt. Stuur je geen PM, dan kom je niet in de lijst.

Deelnemers
De volgende lijst is een lijst met deelnemers aan deze reeks. Het is een plaatje dat automatisch geupdate wordt op het moment dat je je gegevens invult.


En sommige mensen mochten het al opgemerkt hebben, de regelmatige bezoekers van deze reeks zijn iets intiemer geworden dan we allemaal gedacht hadden, want we kennen elkaar vanaf nu bij de voornaam!
Mocht je een probleempje hebben met namen onthouden, dan wil dit misschien wel helpen:

Conleche = Colette
Miss_S = Saskia
Mordradead = Douwe
Principessa = King
Sylvana = Sylvana
Veiligheidsspeldje = Marianne
motorbloempje = Gaby

Mocht je de laatste zijn die in een topic post, open dan even een nieuwe! De OP is hier te vinden
Doei.
pi_58129905
Stormlooptopic

nog maar even een 73,3 dansje dan maar
Doei.
pi_58131357
Zal ik je dan maar gezelschap komen houden? .
Still a little bit of your face I haven't kissed.
pi_58131461
Ik las net dat MB was "aangekomen"
foei !
pi_58131544
Doei.
pi_58131550
ik heb een prachtige nieuwe motor gezien
Doei.
pi_58133069
quote:
Op vrijdag 18 april 2008 10:56 schreef Faithy het volgende:
ik heb een prachtige nieuwe motor gezien
Heb je je andere al verkocht dan?
pi_58133622
Zo, iedereen is zeker druk bezig dat het zo rustig is hier. Werken vanochtend ging goed, was weer een kast van een huis, maar hoefde boven alleen de slaapkamer en badkamer te doen, beneden de wc schoonmaken en de gang en keuken stofzuigen en dweilen en toen buiten aan de achterkant nog de ramen gewassen. Vind het echt frappant, mag maar 1 keer in de 6 weken, ik ben net 2 weken bezig en heb bij zo'n beetje iedereen al ramen moeten lappen.

Nou ff een uurtje pauze, en dan nog 3 uurtjes werken en dan weekend De zon laat het nog wel erg afweten vandaag zeg, en de wind voelt echt koud aan. Was een beetje te optimistisch vanochtend met mn t-shirtje
pi_58133920
quote:
Op vrijdag 18 april 2008 11:55 schreef Liejannuh het volgende:

[..]

Heb je je andere al verkocht dan?
bij een dealer, en als de motor bevalt is inruil mogelijk
Doei.
pi_58133936
quote:
Op vrijdag 18 april 2008 12:31 schreef Faithy het volgende:

[..]

bij een dealer, en als de motor bevalt is inruil mogelijk
oeh, das wel ideaal zeg
pi_58134314
als mijn motor bevalt dus zeg maar

heb gemailed, en de advertentie van marktplaats (mijn motor) meegestuurd en nu ff afwachten
Doei.
pi_58134703
Ik kreeg deze site als tip,
misschien heeft iemand er iets aan

http://www.slank-en-sterk.nl/
pi_58134785
en ze hebben het over poepen
Doei.
pi_58134860
Echt Faithy, ga je niet een beetje ver met je poepfetish?
pi_58134904
quote:
voordelen:

Makkelijker boodschappen dragen door krachttraining
pi_58134982
quote:
Op vrijdag 18 april 2008 13:17 schreef Principessa.Farfalla het volgende:
quote:
voordelen:
[ afbeelding ]
Makkelijker boodschappen dragen door krachttraining
Whaha
Ik hoorde gisteren wel van een man die vond dat moeders na een paar jaar zulke mooie gespierde armen kregen. Je begint met een kilo of 4 elke dag optillen/rondsjouwen en dat wordt ongemerkt steeds meer waardoor je gespierde armen krijgt
Ook wel een leuke theorie
pi_58135725
Nou, PF, heel flauw, maar het maakt echt best veel verschil, wat goede krachttraining voor de armen. Niet lachen, maar ik merkte het na verloop van tijd in de keuken, met stamppot maken of beslag kloppen
pi_58135843
quote:
Op vrijdag 18 april 2008 13:15 schreef freecell het volgende:
Echt Faithy, ga je niet een beetje ver met je poepfetish?


hap!
Doei.
  vrijdag 18 april 2008 @ 14:30:03 #19
78654 Viking84
Going, going, gone
pi_58136547
ik ben er ook weer.
Rustig hier .
Hier gaat het wel ok, al heb ik een flesje Malibu gekocht voor dit weekend (doe ik maar heel af en toe hoor ).
Vanochtend dus ontbeten met volkoren crackers met delight jam van Hero, een bakje yoghurt, verder een banaan en een appel gehad en als lunch twee kleine harde broodjes van de C1000 (was in Winschoten en ben in de pauze even naar de super gelopen... die broodjes waren nog het gezondst van alles wat er lag.. ).
Vanavond een maaltijdsalade eten, dus dat komt ook wel goed .

Ik heb echt vele last van dat plekje op m'n arm. Is helemaal rood ook .
Nou ja, nu weekend iig. Even NRC Next lezen en een Malibuutje erbij . Het is trouwens wel echt kóud hoor! Dacht dat het mooi weer zou worden .

En die poepfetish van Faithy: ik zeg het niet elke keer als ik gepoept heb, maar het is echt fijn als je elke ochtend een flinke bolus van minstens een halve kilo eruit kunt persen .
Heb ook weer crackers met vezels gekocht, dus die ga ik morgen weer gewoon eten. En oh ja, oh ja, ik heb ook HOLLANDSE AARDBEIEN .
Niet meer actief op Fok!
pi_58136692
quote:
Op vrijdag 18 april 2008 13:56 schreef Faithy het volgende:

[..]



hap!
Nou, geniaal zeg

Ik vind het fijn dat je zo goed afvalt, maar ik word t ook een beetje zat

Viking: warme chocolademelk over je malibu dan maar
Ik ben geen fan, maar dat schijnt heel erg fijn te zijn. En oh, aardbeien
Lekker, ik stuur Mr CF morgen naar de markt. Of ik ga zelf, met krukken, kijken of mensen me voor laten gaan
pi_58136863
dat jij het niet grappig vindt is jammer, maar ik vind 't wel grappig

ik moest er om lachen, toen ik meteen een pagina over obstipatie trof en na al die poepdiscussies, vond ik dit wel een leuke dat niet iedereen het leuk vindt kan ik begrijpen, maar ik vond 't wel grappig
Doei.
pi_58136867
Ik ga dit weekend weg, onverwacht. Heb niet bijgelezen, en vertrek nu. Fijn weekend allemaal!
Op maandag 4 juli 2011 21:37 schreef MariaEtcetera het volgende:[/b]
*O* Go Chico, go Chico, itchaburpday, go Chico 8-)
pi_58137172
veel plezier
Doei.
  vrijdag 18 april 2008 @ 15:01:51 #24
78654 Viking84
Going, going, gone
pi_58137260
quote:
Op vrijdag 18 april 2008 14:36 schreef ColdFeet het volgende:

[..]

Nou, geniaal zeg

Ik vind het fijn dat je zo goed afvalt, maar ik word t ook een beetje zat

Viking: warme chocolademelk over je malibu dan maar
Ik ben geen fan, maar dat schijnt heel erg fijn te zijn. En oh, aardbeien
Lekker, ik stuur Mr CF morgen naar de markt. Of ik ga zelf, met krukken, kijken of mensen me voor laten gaan
Chocomelk over m'n Malibu?
Jullie moeten mij steunen in gezonder eten en niet met nog meer slechte suggesties aan komen zetten .
Niet meer actief op Fok!
  vrijdag 18 april 2008 @ 15:02:33 #25
78654 Viking84
Going, going, gone
pi_58137282
quote:
Op vrijdag 18 april 2008 14:44 schreef Chicolate het volgende:
Ik ga dit weekend weg, onverwacht. Heb niet bijgelezen, en vertrek nu. Fijn weekend allemaal!
Veel plezier, Chico! .
Niet meer actief op Fok!
pi_58137464
Hoi allemaal,

Ik wil proberen gezonder te eten en af te vallen. Ik wil namelijk onder de 75kg wegen (bij 1,80m lengte) ipv de huidige 85kg. Nu weet ik van mezelf dat ik redelijk 'gezond' eet, maar te eentonig en in de avonden te vaak friet (3x in de week soms zelfs ). Dit probeer ik nu te veranderen, maar ik ben altijd al een zeer slechte eter geweest die erg weinig lust.. Dus best moeilijk

Mag ik mijn voorderingen (als die er zijn) en vragen hier neergooien? :p
pi_58137478
Mijn vader en zijn vrouw waren hier een paar dagen voor mijn verjaardag en ze hebben ons gisteren getrakteerd op een sjiek de friemel restaurant. Daar heb ik mij heel netjes gehouden. Géén brood, géén toetje. Maar 1 vlaams frietje om te proeven en 2 glazen wijn. Vanochtend van de taart maar een 2 cm. dik stukje gegeten. Ben trots! (ben pas morgen jarig, dus misschien morgen nog een centimetertje )
pi_58137481
quote:
Op vrijdag 18 april 2008 15:01 schreef Viking84 het volgende:

[..]

Chocomelk over m'n Malibu?
Jullie moeten mij steunen in gezonder eten en niet met nog meer slechte suggesties aan komen zetten .
Dan beter ook geen malibu drinken!!

Hier uhh: gister een dag niet slecht gegeten, voor de verandering. Het zit er weer in dus.
Maar vanavond uit eten, dus dat wordt ook weer niet goed wat dat betreft.
Het mooi kotsende meisje.
pi_58137520
quote:
Op vrijdag 18 april 2008 15:01 schreef Viking84 het volgende:

[..]

Chocomelk over m'n Malibu?
Jullie moeten mij steunen in gezonder eten en niet met nog meer slechte suggesties aan komen zetten .


Alcorexia is de nieuwste trend in ongezonde-dieetland, jeweets
pi_58137653
Inderdaad, succes. Kunnen we je helpen met lekkere recepten?
pi_58137781
quote:
Op vrijdag 18 april 2008 15:19 schreef ColdFeet het volgende:
Inderdaad, succes. Kunnen we je helpen met lekkere recepten?
Dank je!
De meeste lekkere recepten lust ik niet, ik ben echt triest qua eten (staat op mijn to-do lijstje om dat te veranderen, maar het is nu iets te moeilijk nog). Ik lust eigenlijk alleen spaghetti/macaroni en gekookte aardappelen als warme maaltijd (met groenten en vlees natuurlijk (en friet, maar daar stop ik dus mee)).

Hoe houden jullie eigenlijk bij of jullie genoeg eten en niet te veel/te weinig? Kalorieen tellen ofzo?
pi_58137807
quote:
Op vrijdag 18 april 2008 15:11 schreef conleche het volgende:
Mijn vader en zijn vrouw waren hier een paar dagen voor mijn verjaardag en ze hebben ons gisteren getrakteerd op een sjiek de friemel restaurant. Daar heb ik mij heel netjes gehouden. Géén brood, géén toetje. Maar 1 vlaams frietje om te proeven en 2 glazen wijn. Vanochtend van de taart maar een 2 cm. dik stukje gegeten. Ben trots! (ben pas morgen jarig, dus misschien morgen nog een centimetertje )
Gefeliciteerd alvast!

En ik heb al begrepen dat je 109 wordt dus dan hoeven we dat ook niet meer te vragen
Het mooi kotsende meisje.
pi_58137852
quote:
Op vrijdag 18 april 2008 15:26 schreef veiligheidsspeldje het volgende:

[..]

Gefeliciteerd alvast!

En ik heb al begrepen dat je 109 wordt dus dan hoeven we dat ook niet meer te vragen
Nee, 108!!!! Ben nu nog 107
pi_58137941
quote:
Op vrijdag 18 april 2008 15:24 schreef Inderdaad het volgende:

[..]

Dank je!
De meeste lekkere recepten lust ik niet, ik ben echt triest qua eten (staat op mijn to-do lijstje om dat te veranderen, maar het is nu iets te moeilijk nog). Ik lust eigenlijk alleen spaghetti/macaroni en gekookte aardappelen als warme maaltijd (met groenten en vlees natuurlijk (en friet, maar daar stop ik dus mee)).

Hoe houden jullie eigenlijk bij of jullie genoeg eten en niet te veel/te weinig? Kalorieen tellen ofzo?
Oei, dat is inderdaad niet veel. Eet je rijst? Vis? En wat voor pastasauzen lust je?
Hou je van salade, misschien? Of ben je een liefhebber van maaltijdsoepen?
Vind je pittig eten lekker?

Ik ben trouwens echt dol op friet, ik mag het eens per maand van mezelf.
pi_58138154
quote:
Op vrijdag 18 april 2008 15:31 schreef ColdFeet het volgende:

[..]

Oei, dat is inderdaad niet veel. Eet je rijst? Vis? En wat voor pastasauzen lust je?
Hou je van salade, misschien? Of ben je een liefhebber van maaltijdsoepen?
Vind je pittig eten lekker?

Ik ben trouwens echt dol op friet, ik mag het eens per maand van mezelf.
Ik lust voornamelijk hollandse kost. Stamppotten enzo. Rijst lust ik (liever) niet. Vaak zo droog.. En ik weet niet hoe ik het klaar maak op een lekkere manier.
Pastasauzen.. Ik maak het altijd met pastasaus, soepgroenten, gehakt, peper+zout, maggiblokjes, ui en knoflook.. Meer ken ik er niet.
Qua vis eet ik alleen haring, lekkerbekjes en kibbeling.
Salade alleen normale sla met een dressing waar je alleen zonnenbloemolie hoeft toe te voegen..
Maaltijdsoepen, is dat gewoon tomatensoep met brood ofzo?
Pittig eten.. Liever niet.

Ik ben echt vermoeiend met eten als ik dat zo lees. En ik heb een frietverslaving, als ik me maar een beetje 'down' voel wil ik friet eten. Ik heb geen gezag over mezelf.
pi_58138539
Inderdaad! Dat is wel iets om aan te werken misschien, je smakenhorizon wat verbreden. Een keertje uit eten is al bijna lastig, zo.

Stamppotten vind ik ook erg lekker. Als je er maar geen liters vette jus en kilo's worst bij eet, best een gezond maal. Je hoeft geen berg te eten om goed vol te raken.
Pastasauzen uit een pot zijn vaak best vet; zelf tomatensaus maken kan wel lonen. Maar als je dat overdreven vindt, kun je ook wat groenten bakken met stukken tomaat erbij en dat door je pasta scheppen. Bijvoorbeeld een uitje fruiten, wat courgette erbij, een flinke handvol gehalveerde cherrytomaatjes en wat olijven.
Rijst eet je vaak met een sausje, zo kaal is het inderdaad te droog. Ik maak bijvoorbeeld weleens een sausje van o.m. sojasaus en chilisaus, wat ik bij gewokte kip met groente gooi. Maar dat vind je misschien te pittig.

Denk je dat je witvis (waar lekkerbekjes ook van gemaakt zijn) ook lust als het niet gefrituurd is? Bijvoorbeeld in een pakketje met wat groenten en kruiden uit de oven?

Of een salade met stukjes kip, wortel, lente-ui en tauge, bijvoorbeeld, met pinda's? Zou je zoiets lusten?
Maaltijdsoep moet stevig en vullend zijn, wat je maar wilt. Heb je een blender of staafmixer?

Heel erg veel vragen Maar ik wil je graag helpen.
pi_58138695
Valt toch wel mee Inderdaad?

Als je hier zo leest wat mensen allemaal koken denk je (ik) soms echt dat je een karig eenzijdig eetpatroon hebt. Maar vroegah aten mensen alleen maar brood en Hollandse warme prak (en als je Sonja doet nog steeds).

Maar ik eet ook niks bijzonders over het algemeen. Daar kan je best mee afvallen. Gewoon hetzelfde blijven eten maar dan minder

Dat is hoe ik erover denk iig.
Springfield's looking pretty dusty today
pi_58138748
inderdaad kan wel gaan sonja bakkeren
pi_58138757
nog voordat ik de post van -marz- had gelezen
pi_58138760
quote:
Op vrijdag 18 april 2008 16:00 schreef -marz- het volgende:
Valt toch wel mee Inderdaad?

Als je hier zo leest wat mensen allemaal koken denk je (ik) soms echt dat je een karig eenzijdig eetpatroon hebt. Maar vroegah aten mensen alleen maar brood en Hollandse warme prak (en als je Sonja doet nog steeds).

Maar ik eet ook niks bijzonders over het algemeen. Daar kan je best mee afvallen. Gewoon hetzelfde blijven eten maar dan minder

Dat is hoe ik erover denk iig.
Heb je ook wel een beetje gelijk in hoor, Marz. Ik ben wel echt een dridubbeldoorgeflipte hobbykok, natuurlijk. En een beetje variatie is wel leuk, op z'n tijd.
pi_58138893
Inderdaad, welkom en veel succes Zou idd wel handiger zijn denk ik als je wat meer gaat proberen te lusten qua eten, afwisseling is wel zo fijn

Conleche, alvast gefeliciteerd met je 108e verjaardag morgen

Ik ben klaar met werken, nou nog ff een beetje bijlezen, tas inpakken en dan naar Peter toe

De huisarts had vannacht nachtdienst, dus was vandaag niet bereikbaar :S Nou moet ik dus nog tot maandag wachten tot ik kan bellen. Ben ik eindelijk tot het besef gekomen dat ik hulp nodig heb, en dan moet ik nog een paar dagen wachten voor ik er wat mee kan doen, beetje jammer.

[ Bericht 17% gewijzigd door _Hestia_ op 18-04-2008 16:15:49 ]
pi_58138937
Erg lange post, sorry.
quote:
Op vrijdag 18 april 2008 15:53 schreef ColdFeet het volgende:
Inderdaad! Dat is wel iets om aan te werken misschien, je smakenhorizon wat verbreden. Een keertje uit eten is al bijna lastig, zo.
Heel erg bedankt! Ik wil zo grag meer dingen eten, maar als je zo gewend bent aan een aantal vaste dingen is het zo moeilijk te veranderen.. En nee, uit eten gaat dus niet op deze manier (als je echt eten wilt dan, dus geen friet).
quote:
Stamppotten vind ik ook erg lekker. Als je er maar geen liters vette jus en kilo's worst bij eet, best een gezond maal. Je hoeft geen berg te eten om goed vol te raken.
Half bord met een stukje vlees is inderdaad genoeg dan. Erg prettig en smakkelijk.
quote:
Pastasauzen uit een pot zijn vaak best vet; zelf tomatensaus maken kan wel lonen. Maar als je dat overdreven vindt, kun je ook wat groenten bakken met stukken tomaat erbij en dat door je pasta scheppen. Bijvoorbeeld een uitje fruiten, wat courgette erbij, een flinke handvol gehalveerde cherrytomaatjes en wat olijven.
Meestal doe ik door die pastasaus nog 2 blikjes normale tomatensaus. Zelf tomatensaus maken, met echte tomaten bedoel je? Zou het ook goed zijn om gewoon 2 (kleine) blikjes tomatensaus met water te mengen en dat te gebruiken als pastasaus? Dat kan ik nog net aan, zelf tomaten erin doen.. Nee, klinkt 'raar'.
quote:
Rijst eet je vaak met een sausje, zo kaal is het inderdaad te droog. Ik maak bijvoorbeeld weleens een sausje van o.m. sojasaus en chilisaus, wat ik bij gewokte kip met groente gooi. Maar dat vind je misschien te pittig.
Gewokte kip met groente en rijst is lekker. Ik doe er (als ik het eet) veel satesaus bij. Sojasaus/chilisaus ken ik niet. Dat is toch niet dat zoete spul he?
quote:
Denk je dat je witvis (waar lekkerbekjes ook van gemaakt zijn) ook lust als het niet gefrituurd is? Bijvoorbeeld in een pakketje met wat groenten en kruiden uit de oven?
Oh, overmaaltijden lust ik dus niet. Alleen broodjes uit de oven.. Mijn moeder was altijd iets te uitproberend ermee. Maar witvis alleen is wel lekker bij de aardappelen dacht ik.
quote:
Of een salade met stukjes kip, wortel, lente-ui en tauge, bijvoorbeeld, met pinda's? Zou je zoiets lusten?
Tauge lust ik niet echt. En pinda in een salade? Klinkt ook al zo raar. Ik heb nog nooit een salade met kip, wortel en ui gegeten, maar dat klinkt op zich wel lekker. Alleen moeilijk om te maken?
quote:
Maaltijdsoep moet stevig en vullend zijn, wat je maar wilt. Heb je een blender of staafmixer?
Ik hou van soep. En ja, die heb ik allebei.
quote:
Heel erg veel vragen Maar ik wil je graag helpen.
Ik voel me nu al een stuk beter hierover, dus nogmaals bedankt.
Ik eet trouwens voor het avondeten meestal 4 sneetjes (bruine) brood. Meestal alleen met kaas en sinds 1 week eet ik weer gekookte worst. Is dat genoeg?
pi_58139026
@ -marz-: Ik weet het, maar volgens mij bewogen mensen toen een stuk meer en aten ze toch anders.. Minder eten is misschien wel een idee ja, maar te weinig eten is ook weer niet goed? Je kon daar iig ook dik mee worden..

@Principessa.Farfalla: Sonja Bakkeren kan ik niet. Ik lust daar maar 1x per week iets van. Werkt niet.

Dank je Sylvana
pi_58139356
Inderdaad: Als ik zelf pastasaus maak is het vaak iets van:
Ui, paprika, knoflook en tomaat wokken, tomatenpuree erdoor, beetje rode wijn of melk erdoor en veel kruiden.
Dat is de basis. Voor de rest kan je nog veel groente toevoegen (champignon, prei of whatever) en/of gehakt.
Room is er ook wel erg lekker door, maar dan weer vrij vet
pi_58139433
Meer bewegen is altijd een goed idee, Inderdaad. Niet alleen voor je lijn!

Verder: als je zelf tomatensaus wilt maken, neem liever een blik tomaten op sap dan een blikje tomatenpuree. Dat is namelijk best zuur! Koop wat italiaanse kruiden om het op smaak te maken, en knoflook is natuurlijk altijd lekker

Vispakketjes maak ik weleens omdat mijn man echt een pieperd is als het op vis aankomt. Bijvoorbeeld vis in aluminiumfolie met een beetje witte wijn, wat dille en plakjes citroen. Of in een pakketje met tomaat, basilicum, knoflook en courgette. Maar als je dat vies vindt klinken, tsja, dan houdt het op.

Sojasaus is hartig, chilisaus is vrij zoet. Pas op met pindasaus: het is best vet! Probeer eens of je een woksausje kunt vinden dat je lekker vindt. Zoetzure saus uit een flesje is bijvoorbeeld lang niet zo'n calorieenbom, en zelfgemaakt kan het vaak nog wel wat slanker.

Ik maak vaak dikke soepen met de staafmixer. Een uitje fruiten, eventueel wat knoflook of specerijen erbij, een groente naar keuze, even meebakken, dan bouillon van een blokje erbij en laten koken totdat de groente helemaal gaar is. Dan pureren. Heb je lekkere dikke soep. Ik maak bijvoorbeeld courgettesoep met een klein beetje kerrie, of bietensoep met komijn en sinaasappel. Voor het serveren een klein beetje creme fraiche erin, donker brood erbij en klaar. Een kliekje is een fijn tussendoortje voor de volgede dag.
pi_58139582
quote:
Op vrijdag 18 april 2008 16:33 schreef ColdFeet het volgende:
Meer bewegen is altijd een goed idee, Inderdaad. Niet alleen voor je lijn!

Verder: als je zelf tomatensaus wilt maken, neem liever een blik tomaten op sap dan een blikje tomatenpuree. Dat is namelijk best zuur! Koop wat italiaanse kruiden om het op smaak te maken, en knoflook is natuurlijk altijd lekker
Tomaten op sap doe ik de andere helft van de tijd Resultaat zit inderdaad wel verschil in, maar ik vind het allebei lekker
pi_58139649
quote:
Op vrijdag 18 april 2008 16:39 schreef freecell het volgende:

[..]

Tomaten op sap doe ik de andere helft van de tijd Resultaat zit inderdaad wel verschil in, maar ik vind het allebei lekker
Tomatenpuree moet best lang sudderen voordat het lekker (=minder zuur) wordt, vind ik. een lepel tomatenpuree door een from scratch gemaakte tomatensaus komt natuurlijk minder hard aan
pi_58139728
quote:
Op vrijdag 18 april 2008 16:42 schreef ColdFeet het volgende:

[..]

Tomatenpuree moet best lang sudderen voordat het lekker (=minder zuur) wordt, vind ik. een lepel tomatenpuree door een from scratch gemaakte tomatensaus komt natuurlijk minder hard aan
Mja, het staat hier ook altijd wel een tijdje te pruttelen en is meer een bij-ingrediënt dan de basis, dat scheelt denk ik ook. Voor 2 personen gebruik ik maar 1 klein blikje. En een beetje Zuid Afrikaanse rode wijn erdoor helpt ook om het wat minder zuur te maken
(Voor 2 personen gebruik ik trouwens ok één groot blik gepelde tomaten, dat is eigenlijk veel meer )
pi_58139827
Gepelde tomaten mag je ongelimiteerd eten, toch?

Weinig calorieen, heel erg veel gezonderigheid!

Enne: WIJN??? In jouw conditie? Tsk
pi_58139830
Ik ga dit allemaal van het weekend nogmaals doorlezen en dan eens kijken wat ik geestelijk aan kan
Vandaag andijviestampot met een karbonade. <3 Ook wel gezond denk ik.

Heel erg bedankt voor de tips.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')