met relaties heb ik ook nog steeds moeite. Vriendschappen heb ik niet, en daar wil ik voorlopig ook nog niet aan beginnen. Dat zuigt nog steeds teveel energie. Ik trek door mijn vlotte babbel en voorkomen best regelmatig mensen aan, maar ik weet toch niet wat ik met ze moet dus meestal blijven die contacten oppervlakkig. Ik moet daar nog iets op verzinnen, want echt normaal is het niet natuurlijk.quote:Op vrijdag 18 april 2008 14:04 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Dat is inderdaad een goed idee. Alleen in de tussentijd kan ik wel tips en trucs krijgen hoe ik mijn sociale vaardigheden verbeter. Want het gebrek aan sociale contacten in mijn leven heeft mij veel ellende bezorgd in mijn leven. Ik heb nu een vriendin maar eigenlijk weet ik nauwelijks hoe ik dit moet aanpakken. Om maar eens een voorbeeld te noemen. De meeste dingen op sociaal gebied snap ik de theorie wel maar kan het in praktijk niet toepassen. Dit is met wel meer dingen in mijn leven.
Vraagje hebben meer mensen dat, dat ze iets wel kunnen uitleggen hoe iets moet maar het zelf toepassen lukt niet?
Er is misschien een mogelijkheid dat baby's met autisme vaker in een couveuse liggen, maar het hebben van autisme heeft (denk ik) compleet geen verband met het in de couveuse gelegen hebben.quote:Op vrijdag 18 april 2008 13:54 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Dit brengt mij bij een andere vraag die ik heb is er een verband tussen baby's die in een couveuse en autisme? Volgens iemand die ik een paar jaar geleden spraak en opperde dat ik misschien autistisch ben is er verband tussen autisme en baby's die in couveuse hebben gelegen.
Zuurstoftekort tijdens de geboorte kan dan wel weer leiden tot ASS. Kinderen met zuurstoftekort komen wellicht in een couveuse terecht. Het in de couveuse liggen ansich heeft inderdaad geen invloed op ASS.quote:Op vrijdag 18 april 2008 14:57 schreef Troel het volgende:
[..]
Er is misschien een mogelijkheid dat baby's met autisme vaker in een couveuse liggen, maar het hebben van autisme heeft (denk ik) compleet geen verband met het in de couveuse gelegen hebben.
Stel je dan ook zeker niet te veel voor van zo'n training. Veel meer dan vragen naar de weg en vragen waar de ketjap staat komt niet aan de orde.quote:
Dat dus ja, het wordt al snel een beetje een klok klepel verhaal.quote:Op vrijdag 18 april 2008 15:02 schreef Xennia het volgende:
[..]
Zuurstoftekort tijdens de geboorte kan dan wel weer leiden tot ASS. Kinderen met zuurstoftekort komen wellicht in een couveuse terecht. Het in de couveuse liggen ansich heeft inderdaad geen invloed op ASS.
De trainingen die ik heb gegeven (aan kinderen met ASS) gingen wel wat verder dan dat hoor. Ze leerden bijvoorbeeld luisteren en iemand aankijken, hoe je kunt vragen of iemand met je wil spelen of op je verjaardag komt, hoe je ''nee'' kunt zeggen, hoe je kritiek geeft of ontvangt. Kinderen mochten ook voorbeelden geven van situaties waarin zij niet wisten hoe te handelen. Deze situatie speelden we dan na in een rollenspel en gaven daarbij tips.quote:Op vrijdag 18 april 2008 15:04 schreef Troel het volgende:
[..]
Stel je dan ook zeker niet te veel voor van zo'n training. Veel meer dan vragen naar de weg en vragen waar de ketjap staat komt niet aan de orde.
Bij ons moesten er ook wel rollenspellen en dergelijke gedaan worden, maar dat waren echt dingen die problemen opleveren bij een klassiek autist en niet bij iemand die een lichte vorm heeft. Er waren volgens mij 10 bijeenkomsten en volgens mij gingen alleen de laatste twee over zaken waarvan ik zoiets had, daar heb ik wat aan: kritiek krijgen en geven. Maar dat betekent dat je eerst naar 8 idiote bijeenkomsten moest. Uiteindelijk ben ik de laatste keer niet meer geweest was ik was het zo erg zat. Ik hoop ook echt van harte dat de psycholoog die de training gaf op non actief is gesteld.quote:Op vrijdag 18 april 2008 15:12 schreef Xennia het volgende:
[..]
De trainingen die ik heb gegeven (aan kinderen met ASS) gingen wel wat verder dan dat hoor. Ze leerden bijvoorbeeld luisteren en iemand aankijken, hoe je ''nee'' kunt zeggen, hoe je kritiek geeft of ontvangt. Kinderen mochten ook voorbeelden geven van situaties waarin zij niet wisten hoe te handelen. Deze situatie speelden we dan na in een rollenspel en gaven daarbij tips.
Ik ben geen kindquote:Op vrijdag 18 april 2008 15:12 schreef Xennia het volgende:
[..]
De trainingen die ik heb gegeven (aan kinderen met ASS) gingen wel wat verder dan dat hoor. Ze leerden bijvoorbeeld luisteren en iemand aankijken, hoe je kunt vragen of iemand met je wil spelen of op je verjaardag komt, hoe je ''nee'' kunt zeggen, hoe je kritiek geeft of ontvangt. Kinderen mochten ook voorbeelden geven van situaties waarin zij niet wisten hoe te handelen. Deze situatie speelden we dan na in een rollenspel en gaven daarbij tips.
Dit is dus DE reden waardoor ik elke keer blijf twijfelen of ik wel of niet ass kan hebben, want ik WEET nl wel hoe het moet, en wat ik fout doe, maar ik KAN het zelf op de een of andere manier niet zo doen als het er op neer komt... Ik raak soms compleet van slag in mijn hoofd in een 'vreemde of spontaan ontstaande of nieuwe' situatie en ben dan spontaan blanco in mijn hoofd ofzo en vaak verval dan in mijn eigen soort ontwijk/wegloop gedrag, bijv. alles wat nieuw is of afspraken afzeggen, ineens persé naar huis moeten desnoods 100km met de taxiquote:Op vrijdag 18 april 2008 14:26 schreef Xennia het volgende:
[..]
Dat is typisch voor autisme inderdaad. Je kunt het wel uitleggen, maar het is niet doorleefd. Het daadwerkelijke sociale inzicht ontbreekt. Er zijn diverse sociale vaardigheidstrainingen voor autisten. Probleem blijft vaak toch de praktijk, autisten hebben vaak moeite het geleerde te generaliseren naar andere situaties (stel je leert in een rollenspel hoe je iemand een complimentje kan geven over zijn mooie rode trui, dan komt het vaak niet bij je op dat je in daadwerkelijke praktijksituaties ook iemand een complimentje zou kunnen geven met zijn leuke kapsel, of omdat je een opmerking van hem intelligent of grappig vond).
Lijkt me best heftig, voor zowel jezelf als je omgeving. Het beste kun je denk ik op zo'n moment even zien uit de situatie te stappen, een time-out te nemen om alles even op een rijtje te zetten en te kalmeren.quote:Op vrijdag 18 april 2008 15:37 schreef Logician het volgende:
[..]
Dit is dus DE reden waardoor ik elke keer bleef/blijf twijfelen of ik wel of niet ass kan hebben, want ik WEET nl wel hoe het moet, en wat ik fout doe, maar ik KAN het zelf op de een of andere manier niet zo doen als het er op neer komt... Ik raak soms compleet van slag in mijn hoofd in een 'vreemde of spontaan ontstaande of nieuwe' situatie en ben dan spontaan blanco in mijn hoofd ofzo en vaak verval dan in mijn eigen soort ontwijk/wegloop gedrag, bijv. alles wat nieuw is of afspraken afzeggen, ineens persé naar huis moeten desnoods 100km met de taxi, drama schoppen en zeuren, totdat ik weer veilig thuis ben, etc etc
En dat zit ik thuis en weet ik na een poosje eigenlijk wel wat ik had kunnen doen, maar terplekke lukt me dat dan niet, het overvalt me.. ...
Ik weet nog dat ik mee was met m naar de ardennen, allemaal vreemde mensen om me heen, en alles ging anders, ik heb zowat de hele tijd alleen maar zitten huilen dat ik naar huis wouquote:Op vrijdag 18 april 2008 15:44 schreef Xennia het volgende:
[..]
Lijkt me best heftig, voor zowel jezelf als je omgeving. Het beste kun je denk ik op zo'n moment even zien uit de situatie te stappen, een time-out te nemen om alles even op een rijtje te zetten en te kalmeren.
Hey babe, dat was ook geen cursus met als doelgroep autisten. Ik denk dat een dergelijke cursus voor autisten andere uitgangspunten en methodieken hanteert.quote:Op vrijdag 18 april 2008 15:20 schreef Juup© het volgende:
[..]
Ik ben geen kindmaar heb een aantal jaren geleden een assertiviteitstraining gevolgd (al ben ik bijdehand genoeg). De rollenspellen die daar bij voorkwamen kon ik niets mee. Ik moest bv iemand spelen die een verkoper aan de deur kreeg en hoe die af te wimpelen. Moest ik denkbeeldig een deur voorstellen die ik dan open zou doen e.d., dat kan ik gewoon niet omdat het niet echt is. Ik zie de persoon toch staan, het is een van de medecursisten die gewoon voor mij staat zonder dat er fysiek iets tussen aanwezig is.
Niet aan mij besteed dus.
Waar ik wel wat aan heb gehad is het leren iemand aan te kijken. Het kost mij bizar veel energie en ik hou het niet lang vol, maar kan het nu wel. Ook NEE zeggen gaat mij nu iets makkelijker af.
Voelt het als paniek? frustratie? of irritatie ?quote:Op vrijdag 18 april 2008 15:49 schreef Logician het volgende:
[..]
Ik weet nog dat ik mee was met m naar de ardennen, allemaal vreemde mensen om me heen, en alles ging anders, ik heb zowat de hele tijd alleen maar zitten huilen dat ik naar huis woupuur omdat ik me zo ontvreemd voelde, zo verloren... ik trok het gewoon niet, er werd telkens weer van plan veranderd en er konden geen beslissingen gemaakt worden, dan was er besloten we gaan daar heen en 5min later we gaan toch maar daar heen... ik kan er dan gewoon niet tegen dat de dingen anders gaan dan ze net nog in mijn hoofd staan... ... op zo'n moment lukt het mijzelf echt niet een bewuste time-out te nemen, dan wil ik nog maar 3 dingen, weg, rust, en zo snel mogelijk naar HUIS.
Dat zal het zijnquote:Op vrijdag 18 april 2008 16:32 schreef DuchessX het volgende:
[..]
Hey babe, dat was ook geen cursus met als doelgroep autisten. Ik denk dat een dergelijke cursus voor autisten andere uitgangspunten en methodieken hanteert.
Het gaat in een soort fasen volgens mij? Eens denken, ik denk dat het ongeveer zo in mijn hoofd werkt:quote:Op vrijdag 18 april 2008 16:34 schreef SHE het volgende:
[..]
Voelt het als paniek? frustratie? of irritatie ?
quote:Op vrijdag 18 april 2008 17:19 schreef SHE het volgende:
Als ik mijn liefste extra lief vind, aai ik meestal zijn gezicht en zeg ik iets wat ik hier niet durf/wil neerzetten.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |