Volgens mij is dat een afronding, want hier ben ik nog geen 1.6000 tegen gekomen. En die lijkt toch redelijk real time.quote:Op dinsdag 22 april 2008 16:35 schreef Revolution-NL het volgende:
Mijn Windows Sidebar laat nu 1.600 zien
als ik tel met; 1 tiende, 1 honderste, 1 duizendste, 1 tienduizendste, dan kom ik uit op de laatstequote:Op dinsdag 22 april 2008 17:03 schreef ItaloDancer het volgende:
FxStreet geeft 1,6002 als high, bij Marketwatch hebben ze een nieuws item "Euro rises to new record high vs. dollar of $1.5999". Njah die éénhonderdste
quote:SAN FRANCISCO (MarketWatch) -- The euro hit a new record high against the dollar Tuesday, breaking through the key $1.6 level on some electronic trading platforms to a high of $1.6004. According to FactSet Research data, the European unit rose as high as $1.5999, its highest level since the euro began trading in January 1999. "The subsequent break of huge 1.6000 barriers has seen heavy profit-taking," wrote currency analysts at Action Economics. The euro was last buying $1.5971.
Eén honderdste centquote:Op dinsdag 22 april 2008 17:07 schreef Undergod het volgende:
[..]
als ik tel met; 1 tiende, 1 honderste, 1 duizendste, 1 tienduizendste, dan kom ik uit op de laatste
Helemaal niet, 't zou al aan de 1,65 gezeten kunnen hebben maar een of ander plunge protection team biedt nog dapper weerstand. Die ketel met tovergeld zal ook wel bijna uitgeput zijn gezien dat 't telkens dichterbij komt...quote:Op dinsdag 22 april 2008 17:14 schreef HiZ het volgende:
hehe.. die 1,60 is dus echt een zware barriere om te nemen.
Mooie post voor de FP... onduidelijkheid over dollarkoersquote:Op dinsdag 22 april 2008 17:08 schreef ItaloDancer het volgende:
Verwarringmaar "some electronic trading platforms" zijn er voor mij meer dan genoeg
![]()
[..]
Eh, eigenlijk was het dus gewoon een feitelijke vaststelling. De barriere van 1,60 is bij herhaling in beeld geweest en steeds niet (echt) gehaald. De reden waarom dat zo is staat van die vaststelling helemaal los.quote:Op dinsdag 22 april 2008 17:17 schreef tony_clifton- het volgende:
[..]
Helemaal niet, 't zou al aan de 1,65 gezeten kunnen hebben maar een of ander plunge protection team biedt nog dapper weerstand. Die ketel met tovergeld zal ook wel bijna uitgeput zijn gezien dat 't telkens dichterbij komt...
Eén of andere ..... had vorige week al gepost over dat de euro bijna 1,60 waard was, ik ga niet nog een bericht doenquote:Op dinsdag 22 april 2008 17:18 schreef pberends het volgende:
[..]
Mooie post voor de FP... onduidelijkheid over dollarkoers.
Een aantal valutahandelaren hebben volgens mij last van obstipatie...quote:Op dinsdag 22 april 2008 17:14 schreef HiZ het volgende:
hehe.. die 1,60 is dus echt een zware barriere om te nemen.
Dat het bekend is doet er niet toe. Als je keer op keer handelstekort laat zien kan de dollar alleen maar omlaag tegenover de euro.quote:Op dinsdag 22 april 2008 15:57 schreef ItaloDancer het volgende:
[..]
Maar dat is niks nieuws, dat is allemaal al bekend...
Je moet er in de markt vanuit gaan dat alles wat bekend is, in de koers verwerkt is.
http://www.dft.nl/nieuws/(...)_zeepbel_rsquo_.htmlquote:Hoge olieprijs ’gigantische zeepbel’
22 Apr 08, 10:06
AMSTERDAM (DFT) - De olieprijs op de termijnmarkt schommelde gisteren op en neer na in de ochtend een record van $117,60 per vat te hebben genoteerd. De prijsexplosie wordt volgens The Wall Street Journal/De Financiële Telegraaf toegeschreven aan de lage dollarkoers en onrust in Nigeria. Maar veel kenners van de oliemarkt spreken van een kolossale zeepbel: op grond van vraag en aanbod ligt een prijs van $80 meer in de rede.
Andere berichten die de olieprijs gisteren verder omhoog duwden waren de aanval op een Japanse olietanker in het Midden-Oosten en de opstelling van Saoedi-Arabië, dat zegt de capaciteit na 2009 niet verder te zullen uitbreiden. De grootste olieproducent van de wereld na Rusland vreest dat de opkomst van biobrandstof en andere alternatieve energiedragers de vraag naar fossiele brandstoffen en de winstgevendheid van nieuw te ontwikkelen olievelden zal verminderen Het huidige meerjarenplan, waarbij $50 miljard is geïnvesteerd in nieuwe projecten, wordt volgend jaar afgerond.
Het Internationale Energie Agentschap in Parijs heeft de prognose voor de wereldwijde vraag naar olie dit jaar verlaagd met 460.000 vaten naar 87,2 miljard vaten per dag. Dat is slechts 1,3 miljoen vaten meer dan vorig jaar. Volgens het agentschap neemt de aanvoer uit landen buiten de OPEC met 815.000 vaten per dag toe, de sterkste groei sinds 2004.
De meeste handelaren op de olietermijnmarkt en analisten zijn verrast door de snelle stijging van de olieprijs, nu al ruim 20% vanaf het begin van het jaar. „Persoonlijk denk ik dat dit de moeder van alle zeepbellen is”, zegt Michael Lynch, president van een Amerikaans consultantkantoor op het gebied van energiebeleid. Hij verwacht dat de olieprijs eind juni al tot $80 per vat gedaald zal zijn, en op de lange duur nog verder zal dalen richting $50 als het nog beschikbare aanbod in landen als Irak, Nigeria en Venezuela op de markt komt.
De olieconsumptie in de VS is dit jaar 1,9% lager dan vorig jaar, en die daling zal doorzetten als de economie afzwakt, mede door toedoen van de hoge olieprijs.
Volgens Lynch rechtvaardigt de wet van vraag en aanbod een prijs van $30 à $40 per vat. De spanningen op de oliemarkt en instabiele exportlanden zou dat bedrag redelijkerwijs kunnen verdubbelen. De huidige stijging tot $117 in de afgelopen weken vond plaats terwijl op basis van de fundamentele factoren juist een daling voor de hand had gelegen, stelt Lynch.
Staat 87.2 miljardquote:Op dinsdag 22 april 2008 17:35 schreef pberends het volgende:
[..]
http://www.dft.nl/nieuws/(...)_zeepbel_rsquo_.html
Inderdaad:quote:Op dinsdag 22 april 2008 17:32 schreef Grumpey het volgende:
nu is ie er duidelijk overheen, met 1.6012
Dat is nog maar ¤75quote:Op dinsdag 22 april 2008 18:02 schreef ItaloDancer het volgende:
The euro rose to a new record high against the dollar of $1.6007 Tuesday, in line with a surge in crude-oil futures, which came within 26 cents of $120 a barrel.
Eindelijk dan toch. 1.60.quote:Euro meer dan 1,60 dollar waard
***************************************
` De euro is voor het eerst meer dan
1,60 dollar waard.De munt steeg vandaag
na uitspraken van bestuurders van de
Europese Centrale Bank.Die zeiden dat
ze vastbesloten zijn de inflatie terug
te brengen tot 2 procent.De gemiddelde
inflatie in de eurozone is 3,6 procent.
Om de inflatie te verlagen,is een hoge
rente nodig.Die maakt de euro duurder.
De laatste tijd is de rente in de VS
fors verlaagd,maar de ECB hield de
rente op 4 procent.
De euro kostte bij de introductie in
1999 1,17 dollar.In oktober 2000 kwam
de koers op het laagste niveau:0,82
dollar.
Genoeg om de stijging van de benzineprijzen in de EU te rechtvaardigen?quote:Op dinsdag 22 april 2008 18:13 schreef ItaloDancer het volgende:
[..]
Zo "maar" is dat niet hoorde olieprijs stijgt nog harder dan de dollar zakt.
Ik denk dat dat heel erg afhangt van de uitslag van de verkiezingen in de VS.quote:Op dinsdag 22 april 2008 18:15 schreef Lyrebird het volgende:
Optimistische voorspelling: de opmars van de euro komt tot een rap einde. 1.65 misschien 1.70, maar dan hebben we het gehad.
TJa, ik herriner me Evil_Jur nog die zei dat de 1.45/1.50 wel de max zou zijn...quote:Op dinsdag 22 april 2008 18:15 schreef Lyrebird het volgende:
Optimistische voorspelling: de opmars van de euro komt tot een rap einde. 1.65 misschien 1.70, maar dan hebben we het gehad.
Dat nooit, want olieconcerns maken meer winst bij hoge olieprijzen => consument betaaltquote:Op dinsdag 22 april 2008 18:18 schreef remlof het volgende:
[..]
Genoeg om de stijging van de benzineprijzen in de EU te rechtvaardigen?
[..]
quote:April 22 (Bloomberg) -- The euro surpassed $1.60 for the first time after European Central Bank governing council member Christian Noyer said policy makers will act to restrain consumer prices if inflation doesn't slow.
Ja da wil welquote:"Our big problem is to make sure that inflation falls back below 2 percent next year,'' Noyer said today in an interview on RTL radio. "We'll do what it takes for that,'' he said, adding, "If needed, we'll move rates.''
Gaap jongen.quote:Op dinsdag 22 april 2008 18:15 schreef Lyrebird het volgende:
Optimistische voorspelling: de opmars van de euro komt tot een rap einde. 1.65 misschien 1.70, maar dan hebben we het gehad.
Iddquote:
http://www.z24.nl/analyse(...)e_laat_voor_ABN.htmlquote:Crisis net te laat voor ABN
22-04-2008 | Gepubliceerd 16:25
Royal Bank of Scotland, de drijvende kracht achter de overname van ABN Amro, staat het water aan de lippen. Dat is bitter voor medewerkers van ABN Amro. Als de kredietcrisis net iets eerder was losgebarsten, was de aanval op de grootste bank van Nederland faliekant mislukt.
Jeroen de Boer
Lees meerRBS doet record-emissie
Email Print
Timing is alles bij overnames. Argumenten zijn secundair. Dat blijkt weer eens, nu Royal Bank of Scotland (RBS) alle zeilen bij moet zetten om het hoofd boven water te houden in de kredietcrisis.
De belangrijkste architect achter de overname van ABN Amro boekt 5,4 vier miljard euro extra af op beleggingen in problematische hypotheken, waardoor het totaal aan afschrijvingen dit jaar op 7,4 miljard euro komt. Gevolg: RBS moet bedelen bij zijn aandeelhouders.
Dinsdagochtend kondigde topman Fred Goodwin aan dat RBS voor 15 miljard euro nieuwe aandelen uitgeeft. Het is de grootste emissie van Europees bedrijf ooit.
Was Goodwin acht maanden geleden met een dergelijk verzoek naar zijn aandeelhouders gestapt, dan hadden die de geplande overname van ABN Amro voor 71 miljard euro vrijwel zeker geblokkeerd.
Dat is pijnlijk voor medewerkers van ABN Amro. Voorstanders van een zelfstandig voortbestaan van de bank hadden veel betere kaarten gehad, als de kredietcrisis een half jaar eerder was uitgebroken. Dan was de vraag niet geweest: groeit ABN's winst hard genoeg? Maar: houdt de bank stand, nu het er echt toe doet?
Scherp letten op kredietrisico's. Dat was in het verleden bij uitstek het handelsmerk van ABN Amro. In vette tijden scoor je daar niet echt mee. Tijdens financiële crises maakt dit kunstje alle verschil, blijkt inmiddels.
Hoofdeconoom Han de Jong van ABN Amro merkte twee maanden geleden in zijn column in Het Financieele Dagblad al op. "De laatste jaren is ABN Amro verweten dat er onvoldoende winstgroei was. Nee, neem nou instellingen als bijvoorbeeld UBS. Dat waren nog eens scherpe jongens. Ten opzichte van hen waren wij maar een stelletje prutsers."
En, zo treurde De Jong verder, terwijl ABN Amro door het bankentrio werd "gefileerd", moesten "de helden van UBS" inmiddels met de pet rond in Azië om de balans overeind te houden.
De Schotten die ABN Amro hebben opgeslokt, zitten nu in hetzelfde schuitje als de Zwitserse jodelaars van UBS. De Jong krijgt dubbel en dwars gelijk. Maar ja, de geschiedenis valt nu eenmaal niet terug te draaien.
Eind vorig jaar lagen de financiële buffers van Royal Bank of Schotland op 7,3 procent van het naar risico gewogen vermogen. Dit was inclusief ABN Amro, dat zelfstandig genomen echter veel ruimer in z'n jasje zat. De kapitaalbuffers van de Nederlandse bank bedroegen eind 2007 een comfortabele 12,4 procent van het vermogen.
RBS gaat nu voor zo'n 15 miljard euro bijtanken. Puur en alleen om z'n financiële buffers constant te houden op het niveau van zeven tot acht procent van de uitstaande kredieten.
Uiteraard is ook ABN Amro niet ongeschonden uit de kredietcrisis gekomen. De bank schreef afgelopen jaar 1,6 miljard euro af op Amerikaanse hypotheekbeleggingen en heeft in de eerste drie maanden van dit jaar ongetwijfeld meer geleden. Maar de gevoeligheid voor problematische hypotheekbeleggingen is een stuk lager dan bij Europese branchegenoten.
Wel heeft ABN Amro een voordeeltje gehad. Het is de kredietcrisis ingegaan met versterkte buffers omdat ex-topman Groenink in april 2007 de Amerikaanse dochter LaSalle verkocht. Dat leverde een stootkussen van zeven miljard euro op.
De verkoop van LaSalle leek destijds veel op een tactische zet om het bankentrio de voet dwars te zetten. Maar ook als ABN Amro geen speelbal was geworden in een overnamestrijd, zou het voor de hand hebben gelegen om te snoeien in de Amerikaanse activiteiten. ABN Amro ondervond sinds 2004 immers ernstige tegenwerking van de Amerikaanse overheid, als straf voor de betrokkenheid van enkele ABN-filialen bij een Iraans-Libische witwasaffaire.
Hoe dan ook, het bankentrio van Royal Bank of Scotland, Fortis en Santander heeft net op tijd z'n slag geslagen. Zo willekeurig kan het lot zijn. Op het ene moment heb je een bank van wereldformaat. Even later word die in stukken gehakt. Vervolgens gaat de beul zelf onderuit.
Voor ABN Amro stond de wind net even verkeerd in 2007.
Wat nouquote:Op dinsdag 22 april 2008 19:15 schreef pberends het volgende:
http://money.cnn.com/2008(...)stversion=2008042212
70% of subprime borrowers aren't getting help.
De overheid moet dat soort achterlijke hypotheken gewoon verbieden. Simpel zat.quote:Op dinsdag 22 april 2008 19:19 schreef StefanP het volgende:
[..]
Wat nou? Jij vindt zeker dat iedereen mag opdraaien voor de gierigheid van die mensen? Laat ze het lekker uitzoeken. Dacht je soms dat ze hun winst hadden gedeeld wanneer hun ARM mortgages $$$$ opgeleverd hadden? Vergeet het maar. Dus dat verlies mogen ze zelf ook lekker betalen. Alsof iemand ze ook maar iets verschuldigd is. Dat ze te dom en/of te gierig waren om voor 4% een hypotheek te nemen die na een jaar met zelfs 3% kan stijgen, is hun eigen verantwoordelijkheid.
Tja "Hoe dan ook, het bankentrio van Royal Bank of Scotland, Fortis en Santander heeft net op tijd z'n slag geslagen." Het is maar hoe je het bekijkt. Tegen de achtergrond van vandaag de dag hebben ze veel te veel betaald voor ABN. Of ze er zelf nu nog zo gelukkig mee zijn betwijfel ik.quote:Op dinsdag 22 april 2008 19:13 schreef pberends het volgende:
[..]
http://www.z24.nl/analyse(...)e_laat_voor_ABN.html
RIP voor de nabestaanden.
De overheid moet helemaal niks. Mensen moeten zelf uitzoeken wat ze wel en niet willen. Ik word zo kotsmisselijk van figuren die voor alles naar de overheid kijken. Regel je eigen zaakjes.quote:Op dinsdag 22 april 2008 19:26 schreef pberends het volgende:
[..]
De overheid moet dat soort achterlijke hypotheken gewoon verbieden. Simpel zat.
hier geen probleem. Wel blijft het ABN-AMRO als merknaam maar valt alles onder Fortis.quote:Op dinsdag 22 april 2008 19:47 schreef Lyrebird het volgende:
Zijn er nog buitenlanders hier met een rekening bij ABN AMRO? Ik kreeg deze week een brief dat ze mijn aandelenrekening op willen heffen, omdat ik een US person ben.
Het kutte is alleen dat de ergste gevallen, namelijk de mensen die geen downpayment hebben gedaan en waarvan het huis nu minder waard is dan de hypotheek, dat die mensen hun huis gewoon teruggeven aan de bank en dat jij mede voor de schade opdraait. Immers, die banken krijgen uiteindelijk een bailout van de FED met jouw belastinggeld. Ik begrijp niet waarom de Amerikanen niet massaal in opstand komen.quote:Op dinsdag 22 april 2008 19:19 schreef StefanP het volgende:
[..]
Wat nou? Jij vindt zeker dat iedereen mag opdraaien voor de gierigheid van die mensen? Laat ze het lekker uitzoeken. Dacht je soms dat ze hun winst hadden gedeeld wanneer hun ARM mortgages $$$$ opgeleverd hadden? Vergeet het maar. Dus dat verlies mogen ze zelf ook lekker betalen. Alsof iemand ze ook maar iets verschuldigd is. Dat ze te dom en/of te gierig waren om voor 4% een hypotheek te nemen die na een jaar met zelfs 3% kan stijgen, is hun eigen verantwoordelijkheid.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |