Toen ik nog in de ok was om gehecht te worden, en mijn man met Isa naar de verloskamers terug ging om daar kleertjes te krijgen en de testjes uit te voeren, heb ik hem gevraagd niemand te bellen tot ik terug op de kamer was.
We hebben toen ik terug was, eerst zijn ouders gebeld die waren namelijk in Spanje op vakantie en ik had ze weken lopen plagen dat ik zou bevallen als hun weg waren, en ondanks de geplande ks werd de grap toch werkelijkheid

Die zijn daarop meteen hun koffers gaan pakken en naar Nederland gereden.
Toen heeft mijn man mijn moeder gebeld ik was namelijk nog een beetje emotioneel en van de wap door de weeenstorm en de ks. Ik had het trouwens ook veel te druk met ons mooie meisje bewonderen.
Daarna hebben we mijn broer en zijn zus gebeld.
Na ik denk 40 minuten stond mijn moeder op de gang, de verpleging kwam netjes vragen of ze binnen mocht komen, en ik wilde niets liever ik moest zo mijn verhaal kwijt en ons meisje showen.
Daarna kwamen de (schoon)broers en (schoon)zussen, ik vond het precies goed zo op die zondag Iedereen bleef maar 40 minuten ofzo,
's avonds kwamen wat vrienden langs in het ziekenhuis en dat was een fijne afleiding die bleven allemaal maar heel eventjes.
Schoonouders kwamen een dag later, en dat ging minder goed helaas, schoonmoeder ging aan het voeteneind van mijn bed zitten bellen met mijn moeder, op een toonhoogte (HOOG) en volume (HOOG)
dat ik er draaierig en misselijk van werd.
Ik werd volgens de verpleging zo wit als een doek, dat kwam doordat ik veel bloed was verloren, gewoon nog moe was van weken slecht slapen, enorme jeuk blaasjes over mijn hele lijf had waardoor slapen nog steeds een ramp was, en de bevalling en ks an zich alles bij elkaar was ik gewoon een wrak.
De zondag was alles nog prima omdat ik met een restje adrenaline van de bevalling het allemaal nog trok.
Maar zoals veel vrouwen sliep ik de nacht van zondag op maandag niet, heel de bevalling/ks trokken als een film voorbij en ieder zuchtje van Isa hield me wakker.
's Maandags stortte ik in met dank aan schoonmoeder, die totaal niet door had (of niet wilde begrijpen) dat ik een toch best zware operatie en bevalling achter de rug had.
Alle visite werd weg gestuurd en afgebeld de verpleging plakte een briefje op de deur dat visite zich eerst moest melden bij de receptie.
Mijn moeder kreeg er op een gegeven moment ook een handje in af te spreken met mijn ooms/tantes wanneer ze in het ziekenhuis langs zouden komen (iedereen ging namelijk op vakantie en wilden graag nog ff Isa zien), en dat terwijl ik dus al had afgesproken met andere mensen, gevolg 8 mensen aan je bed terwijl je nog niet fit/happy bent, dus weer veel te druk en weer de verpleging die in moest grijpen.
Gelukkig had ik een kamer voor mij alleen, anders had ik echt medelijden gehad met mijn kamergenote.
Ik ben de verpleegster nog steeds dankbaar voor haar besluit, zelf had ik het niet kunnen zeggen ben ik bang (ik lag emotioneel en lichamelijk te erg in de kreukels), want ik begreep dat (schoon)moeder erg trots en blij was met de geboorte van haar kleinkind en dat even wilde delen met haar/mijn familie.
Mocht het volgende keer weer op een keizersnede uitdraaien dan wil ik alleen Isa en mijn man direct er na bij me hebben.
De rest mag komen als ik op de afdeling lig en allemaal maximaal een 1/2 uur blijven en telefoons uit!
Ik heb vooral door mijn eigen moeder en schoonmoeder het gevoel gekregen, dat hun het idee hadden dat een keizersnede geen "zware" of "echte" bevalling is, het is een ritssluiting die gaat open en dicht, en dat is dat, daarna voel je je weer prima.
Ze waren alleen ff vergeten dat ik op het persen na een normale bevalling heb gehad.
Schoonmoeder deed na de bevalling van haar dochter namelijk heeeeel anders, rust en stilte was het credo, ik kreeg de trompet aan het bed.
Het ergste van alles vond ik wel dat mijn eigen moeder weinig begrip kon opbrengen, en dat heb ik later met haar wel besproken.
Hier heb ik wel even mee geworsteld en ik vroeg me dan ook af of het nou aan mij lag of aan hun, mijn man heeft me hier trouwens wel bij gesteund die vond ook dat de moeders wel erg veel van me verlangden en de lat te hoog legden met de visites en de drukte. Die heeft ze 's avonds ook gebeld met het verzoek of ze wat kalmer aan konden doen met visite en drukte.
Inmiddels is dit allemaal besproken met de moeders en die weten nu dan ook al dat mocht het nog eens zo lopen, wij strenger zullen zijn in rusttijden, en visite.
De bevalling en de daarop volgende keizersnede waren dus het probleem niet het gebrek aan rust en begrip duidelijk wel.
Poeh heel verhaal geworden maar tis wel lekker even van je af typen.