abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  Moderator / Redactie Sport / Weblog woensdag 9 april 2008 @ 23:08:25 #26
17650 crew  rubbereend
JUICHEN
pi_57946161
Blossom - Bicycle Race
Armand Van Helden - The Funk Phenomena
Taai Taai - Viva Tirol
Lisa Stansfield & Dirty Rotten Scoundels - People Hold On (Remix)
K’s Choice - Dad
Blur - Beetlebum
Twenty 4 Seven - If You Want My Love
Jean Michel Jarre - Oxygene 8
Cake - The Distance
Johan & De Groothandel - 50 Jaar
Monaco - What Do You Want From Me
Blur - Song 2
N Trance - D I S C O
Live - Freaks
Whirlpool Productions - From Disco To Disco
Rowwen Heze - Klompendans/Parlando
Jean Michel Jarre - Oxygene 10
Milk Inc - La Vache
Robbie Williams - Lazy Days
Age Of Love - Age Of Love
Texas - Black Eyed Boy
Ross & Iba - Je Weet Wel
Taai Taai - Roed Zien De Roeze
Robyn - Do You Know (What It Takes)
Tina Cousins - Angel
Rowwen Heze - Lucht
Wow - Lekker Lang Lekker
The Verve - The Drugs Don’t Work
Taai Taai - De Alpenexpress
Sheryl Crow - Tomorrow Never Dies
Propellerheads & Shirley Bassey - History Repeating
Yves DeRuyter - The Rebel

de selectie

Taai Taai
DeLuna vindt me dik ;(
Op zondag 22 juni 2014 12:30 schreef 3rdRock het volgende:
pas als jullie gaan trouwen. nu ben je gewoon die Oom Rubber die met onze mama leuke dingen doet :)
pi_57950932
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Deze nummers zijn iig alvast door naar ronde 1
Een paar verrassende keuzes, maar ook wel een paar nummers waarvan ik verwacht dat ze erg ver zullen komen

En deze (wel reeds gestemde) nummers kunnen nog wel een steuntje gebruiken:
(wie helpt En Vogue een handje? )
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
(Spoilers zijn opzich niet heel erg nodig, maar ik vind die lange lijsten het topic zo uit z'n vorm trekken )

[ Bericht 1% gewijzigd door Maartel op 10-04-2008 09:50:05 ]
pi_57951268
Toch maar [MUZ], op verzoek van TS
No Dukes of Hazzard in the classroom
pi_57951711
quote:
Op donderdag 10 april 2008 09:49 schreef Berkery het volgende:
Toch maar [MUZ], op verzoek van TS
Dank u
  donderdag 10 april 2008 @ 10:14:16 #30
28030 Grobbel
In Toffee We Crust!
pi_57951726
Dus als ik het goed begrijp vallen de singles die niet in de hitlijsten voorkwamen in 1997 buiten de boot?

En afgezien daarvan ontbreekt er echt onthutsend veel aan het lijstje in de OP, o.a.
Radiohead - Karma Police
The Verve - Bittersweet Symphony
Foo Fighters - Everlong
Björk - Bachelorette
Radiohead - Lucky
Daft Punk - Da Funk
Daft Punk - Around the World
Green Day - Time of your life (Good Riddance)

e.v.a.

Kijk anders maar eens naar dit lijstje: http://rateyourmusic.com/charts/top/single/1997

Volgens mij kun je eigenlijk veel beter met nominaties gaan werken, want straks heb je een tournooi waarbij je er pas naderhand achter komt welke platen je allemaal wel niet vergeten bent.
pi_57951819
quote:
Op donderdag 10 april 2008 10:14 schreef Grobbel het volgende:
Dus als ik het goed begrijp vallen de singles die niet in de hitlijsten voorkwamen in 1997 buiten de boot?

En afgezien daarvan ontbreekt er echt onthutsend veel aan het lijstje in de OP, o.a.
Radiohead - Karma Police
The Verve - Bittersweet Symphony
Foo Fighters - Everlong
e.v.a.

Kijk anders maar eens naar dit lijstje: http://rateyourmusic.com/charts/top/single/1997
Nee, je begrijpt het niet helemaal goed.
De nummers die jij noemt stonden allemaal wel in de hitlijsten en doen automatisch mee aan het tournament.
De lijst in de OP van dit topic zijn alle nummers die níét in de hitlijsten stonden, maar wel in de tipparade en die nog een kansje maken mee te doen aan het tournament..
Het is dus niet zo dat die lijst het uitgangspunt voor het tournament is!

edit: ik heb het even gecheckt en zie dat Everlong en Lucky idd noch in hit- als in tipparade genoteerd stonden.. helaas doet die dan idd niet mee aan dit tournament..
  donderdag 10 april 2008 @ 10:21:10 #32
28030 Grobbel
In Toffee We Crust!
pi_57951876
quote:
Op donderdag 10 april 2008 10:18 schreef Maartel het volgende:

edit: ik heb het even gecheckt en zie dat Everlong en Lucky idd noch in hit- als in tipparade genoteerd stonden.. helaas doet die dan idd niet mee aan dit tournament..
Hoe kun je nu een jaarlijst samenstellen van de beste singles van een bepaald jaar, als je niet eens alle singles toe laat? Da Funk van Daft Punk is nog zo'n klassieker die echt niet mag ontbreken. Alsof de hitlijsten leidend zijn bij zoiets.
  donderdag 10 april 2008 @ 10:24:33 #33
28030 Grobbel
In Toffee We Crust!
pi_57951954
En alhoewel ik het zelf een draak van een plaat vind, is 'Time of your life (good riddance)' van Green Day ook een regelrechte klassieker uit 1997. Je snijdt jezelf echt in de vingers als je alleen maar de hitlijsten aanhoudt.
pi_57951971
quote:
Op donderdag 10 april 2008 10:21 schreef Grobbel het volgende:

[..]

Hoe kun je nu een jaarlijst samenstellen van de beste singles van een bepaald jaar, als je niet eens alle singles toe laat? Da Funk van Daft Punk is nog zo'n klassieker die echt niet mag ontbreken. Alsof de hitlijsten leidend zijn bij zoiets.
Ze zijn iig een makkelijk uitgangspunt om een vrij volledige lijst te hebben voor het tournament..
Als je werkt op basis van nominaties zullen er imo veel meer nummers vergeten/over het hoofd gezien worden, dan wanneer je iig al 500 nummers hebt die genoteerd stonden in de top 100..
Tuurlijk is een nummer 1-hit niet per definitie beter dan een bescheiden hitje, maar de lijst dekt iig behoorlijk het terrein van singles die dat jaar enige commerciele impact hadden..
Dan vallen er dus misschien wel een paar alternatievere nummers buiten de boot, maar uitgangspunt voor dit tournament zijn de singles die in dat jaar genoteerd stonden.
  donderdag 10 april 2008 @ 10:27:40 #35
28030 Grobbel
In Toffee We Crust!
pi_57952030
En dan heb ik het niet eens over *echt* obscure nummers. Ik noem toch een aantal platen die de meeste mensen hier wel zullen kennen, en die echt wel hoger worden ingeschat dan een gedrocht als 'Er zal d'r altijd eentje winnen' van Hans Kraaij jr, om maar iets te noemen.

En ja, dat was een top 3 hit.
  donderdag 10 april 2008 @ 10:35:24 #36
28030 Grobbel
In Toffee We Crust!
pi_57952205
Maar goed. Wat ik er mee wil zeggen is dit: als je toch zo'n toernooi wil houden, dan kun je het maar beter in 1 keer goed doen. Op zich is de hitparadelijst een goede basis, maar laat dan ook niet-hitsongs toe aan het toernooi om het te completeren. Een aantal daarvan zullen ongetwijfeld in de eerste ronde sneuvelen (als je een nominatieronde openstelt, krijg je natuurlijk ook een hoop platen waar hooguit 3 man ooit van hebben gehoord), maar die paar klassiekers die je anders zou missen, kun je dan alsnog toch mooi meenemen in het toernooi.

edit: je kunt bijvoorbeeld denken aan:

Foo Fighters - Everlong
Green Day -Time of your life (Good Riddance)
Daft Punk - Da Funk
Radiohead - Lucky
Eels - Beautiful Freak
Cake - I Will Survive
Cake - Frank Sinatra
Bush - Greedy Fly
Aphex Twin - Come to Daddy
Buena Vista Social Club - Chan Chan
Roni Size & Reprazent - Brown Paper Bag
Lamb - Gorecki
Rammstein - Du Hast
Rammstein - Engel
Chemical Brothers - Block Rockin' Beats
Chemical Brothers - Elektrobank
Smoke City - Underwater Love

En dan nomineer ik nog niet eens singles die ik per definitie zelf heel tof vind (Super Furry Animals, Pavement, Wannadies, etc), omdat ik weet dat die nooit echt ver zullen komen. Maar dit zijn allemaal platen die eigenlijk gewoon bij het hoofdtoernooi horen.

[ Bericht 23% gewijzigd door Grobbel op 10-04-2008 11:08:44 ]
pi_57953951
Het topic Vandaag 10 jaar geleden... in muziek blik aan de hand van hitlijsten 10 jaar terug.
Naar aanleiding daarvan kwam ik op het idee een tournament te houden welke van díé nummers anno nu het meest gewaardeerd zijn.
Niet top40-singles vallen daarbij helaas buiten de boot, dat is de keuze die ik gemaakt heb.
Als het een tournament 'beste nummer 1-hit van 1997' was geweest, was het ook vast wel frustrerend dat op nummer 2 en 3 veel betere nummers stonden, maar ergens moet een selectie gemaakt worden. (al had ik het topic wellicht beter "beste top40-single van 1997" kunnen noemen)
Met de complete lijst aan top40-noteringen plús een kans voor de tipnoteringen is het in mijn ogen al een behoorlijk volledige lijst..
Tuurlijk, commerciele meuk is niet aan iedereen besteed (vandaar ook dat ik dit topic in eerste instantie in MLN plaatste ipv in het vaak wat meer puristische MUZ), maar Radiohead, Daft Punk, Blur en vele anderen zijn wel degelijk vertegenwoordigd, dus er is iig voor elk wat wils.

Eerlijk is eerlijk, mijn persoonlijke voorkeur ligt toch wel bij top40-achtige muziek (al zal ik Blur heus niet lager beoordelen dan Hans Kraaij ), vandaar dat ik niet voor uitsluitend nominaties heb gekozen..
Dan zou het namelijk waarschijnlijk alleen gaan tussen 'geloofwaardige' artiesten en bandjes, en ik vind het juist leuk om in dit tournament ook te zien hoe Twenty 4 Seven het doet ten opzichte van 2 Brothers On The 4th Floor, welke meidengroep het hoogste eindigt, en op welke plek de officiele nummer 1 van '97 hier terecht komt..

Maargoed, eigen nominaties zijn welkom!
(graag als het enigszins kan met 'bewijs' dat het nummer in 1997 in Nederland verscheen, want dat is vaak ook nog best lastig na te gaan)
  donderdag 10 april 2008 @ 12:21:25 #38
13973 ranja
image means nothing
pi_57954653
quote:
Op donderdag 10 april 2008 11:52 schreef Maartel het volgende:

Maargoed, eigen nominaties zijn welkom!
Ik zou het zo houden als het nu is, inderdaad een top 40 toernooi. Voor je't week wordt de lijst 2x zo lang met iedereen z'n favoriete nummers die verder niemand kent Ik kan zo een lijst met 20 singles uit 1997 maken die nu niet meedoen denk ik, maar daar zit niemand op te wachten.
pi_57954839
quote:
Op donderdag 10 april 2008 12:21 schreef ranja het volgende:

[..]

Ik zou het zo houden als het nu is, inderdaad een top 40 toernooi. Voor je't week wordt de lijst 2x zo lang met iedereen z'n favoriete nummers die verder niemand kent Ik kan zo een lijst met 20 singles uit 1997 maken die nu niet meedoen denk ik, maar daar zit niemand op te wachten.
Ik kijk sowieso naar hoe vaak nummers genoemd worden..
En als nummers echt obscuur zijn vallen ze vanzelf wel weer af..
De Youtube-linkjes helpen natuurlijk wel bij wat onbekendere titels, maar imo moet het wel om nummers draaien die 'iedereen' zich herinnert uit die tijd.. Niet nummers die toevallig 10 jaar oud zijn, maar half Fok! pas nu voor het eerst hoort..
  donderdag 10 april 2008 @ 14:04:23 #40
49901 PogueMahone
Yapo N'Guema - Honé
pi_57956936
VDH & Hermanus Brood moeten ook door
De Narcis van Gabon
  donderdag 10 april 2008 @ 14:15:28 #41
28030 Grobbel
In Toffee We Crust!
pi_57957178
Volgens mij ken ik trouwens praktisch elke plaat in het lijstje in de OP. Ik zal zo ook eens wat nomineren.
  donderdag 10 april 2008 @ 14:23:21 #42
28030 Grobbel
In Toffee We Crust!
pi_57957344
Armand Van Helden - The Funk Phenomena
Rmb - Reality
Blur - Beetlebum
Warren G - I Shot The Sheriff
Depeche Mode - Barrel Of A Gun
Live - Lakini’s Juice
Quad City DJ’s - Space Jam
Nana - Darkman
Cake - The Distance
Depeche Mode - It’s No Good
Source & Candi Station - You Got The Love (remix) <--- Deze stond per definitie gewoon in de top 40 in 1997? Hoort niet in dit rijtje. Maar anders bij deze alsnog een nominatie van mijn kant.
Puff Daddy & Mase - Can’t Nobody Hold Me Down
Faithless - Reverence
Monaco - What Do You Want From Me
Blur - Song 2
Live - Freaks
Future Breeze - Keep The Fire Burnin’
Brand New Heavies - Sometimes
Tre - Take Your Time
Whirlpool Productions - From Disco To Disco
Radiohead - Paranoid Android
Smashing Pumpkins - The End Is The Beginning Is The End
Depeche Mode - Home
Brainbug - Nightmare
Pet Shop Boys - Somewhere
Klubbheads - Discohopping
Members Of Mayday - Sonic Empire
Bloodhound Gang - Why’s Everybody Always Picking On Me?
Trockener Kecks - Paradijs
Age Of Love - Age Of Love
Yukkie B - Wat Nou
Finley Quaye - Sunday Shining
Verve Pipe - The Freshmen
No Doubt - Spiderwebs
Bjork - Joga
Live - Turn My Head
2K - Fuck The Millenium
Ry Cooder & Buena Vista Social Club - Chan Chan
The Verve - The Drugs Don’t Work
2 Pac & Notorious B.I.G. - Runnin’
Firm - Firm Biz
Radiohead - No Surprises
Sheryl Crow - Tomorrow Never Dies
Lighthouse Family - Raincloud
Jay-Z & Babyface & Foxy Brown - Sunshine
Counting Crows - A Long December
Scott Garcia & MC Styles - A London Thing
PF Project & Ewan McGregor - Choose Life
Nilsson - Elastic Baby
Propellerheads & Shirley Bassey - History Repeating
  donderdag 10 april 2008 @ 14:27:59 #43
28030 Grobbel
In Toffee We Crust!
pi_57957708
Blur - Song 2
Radiohead - Paranoid Android
Skik - Op Fietse
Cornershop - Brimful Of Asha
The Verve - Bitter Sweet Symphony
Bloodhound Gang - Fire Water Burn
Eels - Susan's House
Grandaddy - A.M. 180
Chemical Brothers - Block Rockin' Beats

Om maar eens wat te noemen, laat maar weg wat niet in aanmerking komt omdat het eventueel niet in de top 40 ( ) zou hebben gestaan.

[ Bericht 10% gewijzigd door En1gma op 10-04-2008 14:47:36 ]
  donderdag 10 april 2008 @ 15:00:58 #45
13973 ranja
image means nothing
pi_57958129
waarom kent niemand Elisa

  donderdag 10 april 2008 @ 15:08:52 #46
28030 Grobbel
In Toffee We Crust!
pi_57958277
quote:
Op donderdag 10 april 2008 15:00 schreef ranja het volgende:
waarom kent niemand Elisa

[ afbeelding ]
Ik ken het juist wel, en heb het bewust niet genomineerd.
pi_58014222
Nog 2 dagen de tijd om je favorieten te redden
Maandag begin ik met de eerste ronde..
(waarschijnlijk wel ronde '1a' aangezien het echt té veel nummers zijn om in één keer te doen..)
pi_58016404
Radiohead - Paranoid android
Metallica - Fuel (waar is deze???)
Blur - Song 2
Megadeth - Trust
pi_58017053
quote:
Op zondag 13 april 2008 08:45 schreef Ilovepie het volgende:
Metallica - Fuel (waar is deze???)
In juni 1998
pi_58017820
quote:
Op donderdag 10 april 2008 15:00 schreef ranja het volgende:
waarom kent niemand Elisa

[ afbeelding ]
Ik wel!

Mijn lijst:
Mark Owen - Clementine
Source & Candi Station - You Got The Love (remix)
Blur - Song 2
Radiohead - Paranoid Android
Smashing Pumpkins - The End Is The Beginning Is The End
Robbie Williams - Lazy Days
Texas - Black Eyed Boy
Robyn - Do You Know (What It Takes)
No Doubt - Spiderwebs
Elisa - Sleeping In Your Hand
Sheryl Crow - Tomorrow Never Dies
En Vogue - Too Gone Too Long
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')