quote:KNVB-voorzitter en UEFA-bestuurslid
Mathieu 'Jeu' Sprengers is op 69-jarige
leeftijd overleden.Hij was al enige
tijd ernstig ziek.
Sprengers zou aan het eind van het jaar
conform de KNVB-regels als voorzitter
aftreden omdat hij dan de leeftijd van
70 jaar zou hebben bereikt.
Van 1980 tot 1990 was Sprengers actief
als voorzitter van VVV-Venlo en in 1993
volgde hij bij de KNVB Jo van Marle op
als voorzitter.Hij was vice-voorzitter
van het organisatiecomité van EURO 2000
en datzelfde jaar werd hij bij de UEFA
penningmeester.In 2007 werd Sprengers
niet in die functie herkozen,maar wel
bleef hij lid van het bestuur.
quote:Op zondag 6 april 2008 11:50 schreef RayMania het volgende:
Dat is wel heel snel gegaan. Jeetje.
quote:Voetbal-boegbeeld Jeu Sprengers overleden
KNVB-voorzitter en UEFA-bestuurslid Jeu Sprengers is overleden. Hij overleed vanmorgen in het bijzijn van zijn familie. Hij is 69 jaar geworden. Vorige maand werd bekend dat hij ongeneeslijk ziek was. Sprengers had al zijn werkzaamheden al neergelegd.
Vanavond herhaalt L1TV een aflevering van Limbourgeois, waarin Jo Cortenreadt Sprengers volgt op werkbezoek in Boedapest (17.44 uur en daarna ieder uur). Met onder andere UEFA-voorzitter Michel Platini en FIFA-voorzitter Sep Blatter.
Mathieu "Jeu" Sprengers werd op 24 mei 1938 in Venlo geboren. Nadat hij de opleiding Business Economics aan de Universiteit van Tilburg had afgerond, begon hij zijn carrière als consultant. Vervolgens was hij 20 jaar lang directievoorzitter van een bouwbedrijf.
In 1976 begon Sprengers als penningmeester bij VVV Venlo. Van 1980 tot 1990 was hij voorzitter. In 2000 werd de Venlonaar penningmeester bij de UEFA.
Jeu (I) Sprengers was in het seizoen 1972-73 prins van de Venlose carnavalsvereniging Jocus.
Vorige maand bekend geworden inderdaad, leverkanker is helaas zo goed als altijd een snel einde. Misschien ook wel geen helaas, een hele lange lijdensweg is hem gelukkig bespaard gebleven.quote:Op zondag 6 april 2008 12:38 schreef DANILXL het volgende:
ik dacht dat pas net bekend was geworden dat hij ziek was. wow dan is het wel snel gegaan
verschrikkelijk voor de familie
ja idd, pijnlijke vorm van kanker iddquote:Op zondag 6 april 2008 12:41 schreef Blawh het volgende:
[..]
Vorige maand bekend geworden inderdaad, leverkanker is helaas zo goed als altijd een snel einde. Misschien ook wel geen helaas, een hele lange lijdensweg is hem gelukkig bespaard gebleven.
hoe bedoel jequote:Op zondag 6 april 2008 12:21 schreef Pritt het volgende:
Daar gaat onze connectie met Platini.
Was hij niet een van de leden die juist voor Johansson stemde?quote:Op zondag 6 april 2008 12:54 schreef Roel_Jewel het volgende:
[..]
Jeu zat in het bestuur van de UEFA, waarvan Platini voorzitter is.
Klopt. Maar uiteindelijk moet je je natuurlijk bij de beslissing neerleggen hèquote:Op zondag 6 april 2008 12:57 schreef BoerBert het volgende:
[..]
Was hij niet een van de leden die juist voor Johansson stemde?
niet dat zal gebeuren,quote:Op zondag 6 april 2008 13:15 schreef TerroRobbie het volgende:
![]()
Jeu bedankt
Geen schaal uitreiking mocht PSV kampioen worden vanmiddag.
Hoezo? hij heeft veel voor het Nederlands voetbal gedaan, om dan op de dag dat hij overlijdt feest te gaan vieren? dat vind ik te ver gaanquote:Op zondag 6 april 2008 13:16 schreef jorienvdherik het volgende:
[..]
niet dat zal gebeuren,
maar dat vind ik echt veels te ver gaan
quote:Jeu Sprengers: een bourgondische bruggenbouwer
Matthieu (Jeu) Sprengers, de in de nacht van zaterdag op zondag overleden voorzitter van de KNVB, waagde het ooit om de instelling vande Nederlandse internationals ter discussie te stellen. De toenmalige aanvoerder Frank de Boer reageerde ontstemd. „Hoe vaak kan die Sprengers de bal eigenlijk hoog houden”?
De Limburgse levensgenieter gaf geen krimp: „Drie keer bij gunstige weersomstandigheden”.
Rijswijk
ANP
Dat was Sprengers (69) ten voeten uit. Humoristisch, welbespraakt en vol zelfspot. Hij noemde zichzelf een product van het rijke roomse leven. Geboren in Tegelen, zoon van een slager die op jonge leeftijd overleed. Opgevoed door oma, opa, ooms en tantes. „Ik kom uit een warm nest. Een gelukkige jeugd, bedorven door toewijding”, zei de afgestudeerde econoom vorig jaar in Elsevier.
Voor voetbal had hij weinig talent. Sprengers was op jonge leeftijd al aan de zware kant. Zijn voorliefde voor lekker eten en een goed glas zat er al vroeg in. „Ik maak liever wijnreizen dan voetbaltrips”, grapte hij ooit. En ook: „Ik stel mijn lichaam beschikbaar aan de culinaire wetenschap.”
Sprengers, een prominent lid van het Gilde van de schone levenskunsten en voormalig prins carnaval, stond te boek als de grootste voetbalbobo van Nederland. Zijn netwerk was enorm. Eind jaren zeventig deed de financiële expert zijn entree in het betaalde voetbal als penningmeester bij VVV in Venlo. In 1981 werd hij voorzitter. In die functie koesterde Sprengers het gezelligheidsimago van zijn club. „We raken bij VVV pas in paniek als we door de biervoorraad heen zijn”, was één van zijn gevleugelde uitspraken.
In 1990 kreeg Sprengers een hartinfarct. Hij legde zijn voorzittersfunctie bij VVV neer en trad ook terug als directeur van een groot bouwbedrijf. In 1993 keerde hij terug aan het voetbalfront. Hij volgde Jo van Marle op bij de KNVB als bondsvoorzitter. Het bewaren van de eenheid binnen de voetbalbond zag Sprengers als een grote opdracht. Daarvoor zette hij zich als diplomatieke bruggenbouwer volledig in. „Het voorzitterschap is een politiek spel. Ik weet hoe het gespeeld moet worden, maar ik ben geen partij.”
Sprengers vervulde zijn rol met verve. Kwam op voor de jeugd, voor het vrouwenvoetbal en voor de grote maatschappelijke rol van de KNVB in de samenleving. „De voetbalbond is het grootste gezinsvervangende tehuis van Nederland”, betoogde hij met enige regelmaat. Sprengers verzette zich met al zijn macht vooral tegen voetbalvandalisme en het verval van de normen en waarden zowel binnen als buiten het veld.
Na het succesvolle EURO 2000 in Nederland en België, waarvoor hij zich persoonlijk heel sterk had gemaakt, trad Sprengers ook aan als penningmeester bij de UEFA. In die hoedanigheid kwam hij op voor de (financiële) rechten van de kleine voetballanden. Het leverde hem de bijnaam ’Robin Hood’ op. Hij zag voetbal als een belangrijk bindmiddel in een verenigd Europa.
Na de benoeming van Michel Platini begin vorig jaar als UEFA-voorzitter trad Sprengers terug als schatbewaarder in Nyon. Hij bleef wel aan als ’gewoon’ bestuurslid. De Officier in de Orde van Oranje Nassau zag in het WK voetbal in 2018 een mooi, nieuw project voor Nederland en België. De reislustige Sprengers moest vorige maand zijn bezoek aan Platini in Nyon echter afzeggen wegens zijn ernstige ziekte. De „meest Vlaamse Nederlander” (citaat van zijn Belgische evenknie Michel D’Hooghe) was geveld.
http://www.telesport.nl/v(...)el_PSV___.html?p=3,1quote:Minuut stilte voor Sprengers
AMSTERDAM - Als eerbetoon aan de overleden Jeu Sprengers (69) heeft de KNVB de procedure in gang gezet om zondag voorafgaand aan de wedstrijden in de eredivisie een minuut stilte te houden. Ook zullen de spelers met rouwbanden voetballen.
quote:'Geen festiviteiten bij titel PSV'
AMSTERDAM - Mocht PSV vandaag tegen Heracles de landstitel veroveren, dan zal de bijbehorende kampioensschaal uit respect voor de overleden KNVB-voorzitter Jeu Sprengers niet worden uitgereikt.
"Protocollair is met PSV afgesproken dat de schaal niet wordt uitgereikt ", aldus KNVB-directeur Henk Kesler. "De KNVB vindt dat op deze dag niet gepast. Overigens acht ik de kans zeer klein dat PSV vandaag het kampioenschap verovert."
Er zijn bij de wedstrijd in Eindhoven ook geen vertegenwoordigers van de KNVB aanwezig. Kesler was onderweg toen hij hoorde over het overlijden en keerde daarop terug naar huis.
Amen, Henk Kessler mocht willen dat hij over zijn eigenschappen beschikte.quote:Op zondag 6 april 2008 14:39 schreef rubbereend het volgende:meneer Sprengers
voor deze man. Warm en zakelijk een bijzondere combinatie. Hij heeft van de KNVB de moderne en professionele organisatie gemaakt die het nu is. Heeft NEderland samen met anderen op de kaart gezet wat betreft het organiseren van grote voetbaltoernooien.
Jeu Sprengers een monument
quote:Europe mourns Mathieu Sprengers
The president of the Royal Netherlands Football Association (KNVB), and member of the UEFA Executive Committee, Mathieu Sprengers, has died at the age of 69 after a short illness. Mr Sprengers also served for seven years as UEFA treasurer.
Outstanding career
Mr Sprengers enjoyed an outstanding career as a football administrator in his native country, as well as within European football, where he held a number of senior positions with UEFA.
Economic graduate
Mathieu Sprengers was born on 24 May 1938 in the city of Venlo, and graduated in economics from the University of Tilburg. He began his professional career as a consultant, and after a spell as managing director of a wholesale company, spent 20 years as chief executive of a construction company. He also served as chairman of the chamber of commerce in Limburg. During military service, he was a captain and lieutenant in the Dutch Air Force.
Football administrator
In his career as a football administrator, Mr Sprengers became treasurer of the VVV Venlo club in 1976, and served as club president between 1980 and 1990. After serving on the KNVB's finance and licensing committees, he became the association's president in 1993, succeeding another distinguished European football administrator and former UEFA treasurer, Jo van Marle.
UEFA duties
His first duties within UEFA came as a member of the Youth Committee from 1994 to 1996. In 1996, he was elected as a member of the UEFA Executive Committee, and served on UEFA's supreme executive body with distinction. Mr Sprengers was chairman of the Amateur Football Committee from 1996 to 2000, and of the UEFA Club Licensing Committee from 2007, and deputy chairman of the Club Competitions Committee from the same year.
Committee work
Mr Sprengers also served on the UEFA Finance Committee (1996-2000); the Club Competitions Committee (1998-2000), and was a member of the HatTrick Board for four yers. He was the Executive Committee representative at various times on the UEFA Media Technologies SA Board, the Assistance Programmes Committee, the Development and Assistance Board, the Development and Assistance Committee and the Panel for Technical and Administrative Assistance.
UEFA treasurer
From 2000 to 2007, he served as UEFA's treasurer, and was a vice-chairman of the Euro 2008 SA administrative board from 2005 to 2007, having sat in the same position of the Euro 2004 S.A. board for the Portugal final round four years ago. He was also vice-chairman of the organising committee for UEFA EURO 2000™ in Belgium and the Netherlands.
Michel Platini's tribute
UEFA President Michel Platini has paid a fulsome tribute to Mr Sprengers. "It is with much sadness and great dismay that we have learned of the passing away of our friend Jeu Sprengers," he said.
Committed individual
"Beyond all doubt, European football has lost a very familiar face," Mr Platini added. "Jeu was a very committed individual who loved the game of football, and we shall remember him as a great and outstanding personality. We have had the privilege of working together with Jeu for a number of years and we will always remember him for his contribution to football but also for his very pleasant nature. His achievements will never be forgotten. UEFA would like to convey its deepest sympathy to his family and friends, as well as to all those who were close to him."
quote:Voetbal-boegbeeld Jeu Sprengers overleden
KNVB-voorzitter Jeu Sprengers (69) is overleden. Met Jeu Sprengers heeft de voetbalwereld een topbestuurder, een groot mens en een man met humor verloren. Dat waren in grote lijnen de reacties. Vorige maand werd bekend dat Sprengers ongeneeslijk ziek was. Hij had zijn werkzaamheden al neergelegd.
Mathieu 'Jeu' Sprengers werd op 24 mei 1938 in Venlo/Tegelen geboren. Na zijn opleiding Business Economics aan de Universiteit van Tilburg, begon hij zijn carrière als consultant. Vervolgens was hij 20 jaar lang directeur van bouwbedrijf Muyres.
Voetbalcarriere begint in Venlo
In 1976 begon Sprengers zijn voetbal-carriere als penningmeester bij VVV Venlo. Van 1980 tot 1990 was hij voorzitter van die club. Drie jaar later werd hij voorzitter van de KNVB. En in 2000 werd de Venlonaar penningmeester bij de UEFA. Hij was ook vice-voorzitter van het organisatiecomité van het EK voetbal in 2000 in Nederland en België. Een beroemde uitspraak van hem: 'We raken bij VVV pas in paniek als we door de biervoorraad heen zijn.' Sprengers zou eind dit jaar afscheid nemen als KNVB-bondsvoorzitter, vanwege het bereiken van de leeftijdsgrens van 70 jaar.
Altijd positief
Het nieuws werd bekend vlak voor de wedstrijd VVV-AZ. Bij de club is geschokt gereageerd op de dood van Jeu Sprengers. 'Ik ken hem niet alleen uit de voetbalwereld, maar ook privé. Jeu was een man die altijd overal positief tegenaan keek, dat heeft ons als club natuurlijk enorm geholpen', aldus Hai Berden, de huidige voorzitter van VVV.
Berden stelde voor aanvang van de wedstrijd het publiek op de hoogte. 'Twee weken geleden werden we opgeschrikt door het bericht dat Jeu ernstig ziek was. Hij was een begrip in voetbal, over de hele wereld was Jeu bekend. Als VVV zijn we er trots op dat hij tien jaar lang voorzitter was. VVV zal de mens Jeu Sprengers altijd als goede vriend in gedachten houden.'
Voor alle eredivisie-wedstrijden wordt vandaag een minuut stilte gehouden. Ook zullen de spelers met rouwbanden voetballen.
Flinke dosis zelfspot
Jeu (I) Sprengers was in het seizoen 1972-73 prins van de Venlose carnavalsvereniging Jocus. Het paste bij hem, want hij stond bekend als een Grote Levensgenieter, met veel humor en altijd een flinke dosis zelfspot.
Zoon van een slager die op jonge leeftijd overleed. Opgevoed door oma, opa, ooms en tantes. 'Ik kom uit een warm nest. Een gelukkige jeugd, bedorven door toewijding', zei hij vorig jaar in weekblad Elsevier.
Profs en amateurs dichter bij elkaar
Een goed bestuurder, een markante persoonlijkheid en een warm mens. Zo herinnert Henk Kesler, directeur betaald voetbal van de KNVB, zich Jeu Sprengers. ,,We zijn bij de KNVB diep bedroefd en zeer onder de indruk'', reageerde Kesler. ,,We wisten natuurlijk dat hij ziek was. Maar dit komt toch als een verrassing. Hij is de laatste dagen heel hard achteruit gegaan.''
Kesler benadrukt dat Sprengers van groot belang voor het Nederlands voetbal is geweest. ,,Dankzij Jeu Sprengers stonden het betaalde voetbal en het amateurvoetbal niet meer lijnrecht tegenover elkaar. Hij regeerde via het poldermodel en voorkwam op die manier conflicten. Sprengers heeft voor de KNVB ook heel goed werk bij de UEFA verricht. Ook bij de Europese voetbalbond werd heel goed naar hem geluisterd. Jeu Sprengers had enorm veel capaciteiten. Zijn dood is voor iedereen bij de KNVB een heel groot verlies.''
Volgens Harry Been, algemeen directeur van de KNVB, is het belang van Sprengers voor het Nederlandse voetbal nauwelijks goed te beschrijven. ,,Hij heeft nationaal en internationaal zo ontzettend veel betekend. Hij was ook een man die als geen ander wist hoe hij een verbinding moest maken tussen de top- en breedtesport.''
Zulke mensen hou je altijd, maar goed.quote:Op maandag 7 april 2008 01:09 schreef jorienvdherik het volgende:
Triest dat mensen nog gaan roepen door zo stilte bij Feyenoord, terwijl die nog probeerde het nancy verhaal te verlichten bij de uefa
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |