Vind je het vreemd, als ik vervolgens de urinespetters van de WC-muur sta te poetsen?quote:Op zondag 6 april 2008 14:28 schreef heiden6 het volgende:
Als ik te vaak mensen over de vloer heb dan probeer ik er wel op te letten want het is hier geen café, en hoewel ik er zelf geen problemen mee heb als er 6 avonden per week volk over de vloer is, is mijn vriendin wat dat betreft heel anders.
Dus ben je het mij eens.quote:Op zondag 6 april 2008 14:28 schreef heiden6 het volgende:
Ik ben het echt totaal niet met je eens, Heathen. Sowieso kun je niet zomaar iets namens iemand anders afspreken. Als 'wij' uitgenodigd worden dan ga ik eerst overleggen met mijn vriendin, of ze mee wil, en of ze mee kan, en dan pas maak ik een afspraak. En anders ga ik gewoon alleen. Voor wat betreft mensen uitnodigen is dat een ander verhaal, dan is er van mijn kant alleen een kennisgeving. Als ik te vaak mensen over de vloer heb dan probeer ik er wel op te letten want het is hier geen café, en hoewel ik er zelf geen problemen mee heb als er 6 avonden per week volk over de vloer is, is mijn vriendin wat dat betreft heel anders.
Ik ben overigens wel van het afspraak is afspraak, en iets vergeten zijn is geen excuus om een dag van tevoren te zeggen dat je niet meegaat.
Je kan ook niet zeggen: "Ik heb een afspraak gemaakt dus je moet mee. "quote:Op zondag 6 april 2008 14:00 schreef Heathen. het volgende:
[..]
En dus niet zegt 'ga maar alleen, ik heb geen zin'.
Ik denk niet zozeer in termen van 'aandoeningen', maar meer in hoeverre iets je in de weg zit, je belemmert om fijne relaties te hebben en gelukkig door het leven te gaan.quote:Op zondag 6 april 2008 12:46 schreef Swetsenegger het volgende:
En ik vind 2 dagen kennisgeving een zeer ruime marge. Kan je daar niet mee omgaan (let op, dat is wat anders dan willen zoals eerder gezegd) is er toch echt wat 'mis' met je hoor. Of vind je verbranden onder de douche omdat je niet in staat bent het ritueel te doorbreken getuigen van een stabiele geestelijke gezondheid?
Nee, dat kan ook niet. Maar dat betekent dus dat je daar goede afspraken over moet maken en dus niet dingen in je eentje kan doen omdat je altijd verantwoording moet afleggen tov de ander.quote:Op zondag 6 april 2008 15:22 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Je kan ook niet zeggen: "Ik heb een afspraak gemaakt dus je moet mee. "
Dat is echt totaal niet wat ik bedoel, juist niet. Ik hoef echt geen verantwoording af te leggen aan mijn vriendin als ik met iemand afspreek om wat te gaan drinken vanavond, en andersom ook niet.quote:Op zondag 6 april 2008 15:27 schreef Heathen. het volgende:
[..]
Nee, dat kan ook niet. Maar dat betekent dus dat je daar goede afspraken over moet maken en dus niet dingen in je eentje kan doen omdat je altijd verantwoording moet afleggen tov de ander.
Eng hè?quote:Op zondag 6 april 2008 15:42 schreef SHE het volgende:
Druk hier.
Stuur ze weg!quote:Op zondag 6 april 2008 15:42 schreef SHE het volgende:
Druk hier.
quote:Op zondag 6 april 2008 15:24 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik denk niet zozeer in termen van 'aandoeningen', maar meer in hoeverre iets je in de weg zit, je belemmert om fijne relaties te hebben en gelukkig door het leven te gaan.
M'n vader komt bijvoorbeeld altijd te laat, en ik raak daar altijd vreselijk gefrustreerd van. Als we om 12 uur afspreken, dan zit ik vanaf 12 uur op hem te wachten (ookal weet ik dat ik dat niet moet doen en gewoon iets anders moet ondernemen). Het zou voor mij en mijn rigiditeit fijner zijn om geen afspraken meer met hem te maken. Maar ik vind het belangrijk om een relatie met m'n vader te hebben, en dus slik ik het. Ik wil mijn inflexibiliteit de belangrijke dingen in m'n leven niet laten vergallen. Als m'n vader vraagt of hij vanavond langs kan komen, dan is hij altijd van harte welkom. Maar dan ren ik wel als een maniak door het huis alles schoon te maken en m'n lief rond te commanderen en de katten te vervloeken. Zelfs ik vind mezelf dan onuitstaanbaar.
Het is vooral belangrijk dat je hierop kunt reflecteren en eventueel andere keuzes kunt maken. Het irrationele deel van de ziel moet gehoorzamen aan de rechte rede.
Nee, echt niet.quote:Op zondag 6 april 2008 14:34 schreef Heathen. het volgende:
[..]
Normale relaties hoor. Maar je gaat mij niet vertellen dat je geen afspraken maakt met je vriend wanneer je wel of niet ergens zin hebt om iets samen te doen. Je eigen gang gaan is gewoon een illusie, je zal hoe dan ook moeten verantwoorden tegenover je partner hoe jij je tijd indeelt.
Maar als je een stelletje bent moet je toch alles samen doen en heb je allerlei zeggenschap over elkaar?quote:Op zondag 6 april 2008 16:54 schreef shmoopy het volgende:
[..]
Nee, echt niet.
Ik meld gewoon "ik ben vanavond weg, naar huppeldepup" en dan is het klaar. Als hij met z'n vrienden voetbal wil kijken in de kroeg dan is dat ook niet iets wat ie moet 'vragen' maar iets wat ie meedeelt.
Zelfde geldt voor samen uitgenodigd zijn. "Piet en Riet vroegen of we zin hebben vrijdag te komen eten, wil je mee?" "Nou nee, dan wilde ik eigenlijk [vul maar in]." "Okee, dan zeg ik dat even."
Ik snap werkelijk waar niet met welk recht iemand kan verwachten dat ik me verantwoord over hoe ik mijn tijd (da's dus mijn tijd) indeel.
*gruwel*quote:Op zondag 6 april 2008 17:00 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Maar als je een stelletje bent moet je toch alles samen doen en heb je allerlei zeggenschap over elkaar?
quote:Op zondag 6 april 2008 14:23 schreef shmoopy het volgende:
Ik ga helemaal mijn eigen gang, en mijn partner ook, we doen beiden niets wat we niet echt willen omdat we dat de ander simpelweg niet willen 'aandoen'.
Top.quote:Op zondag 6 april 2008 16:54 schreef shmoopy het volgende:
Ik snap werkelijk waar niet met welk recht iemand kan verwachten dat ik me verantwoord over hoe ik mijn tijd (da's dus mijn tijd) indeel.
Beetje overdreven... Ik vind het de normaalste zaak van de wereld dat ik zo'n dingen overleg. Helemaal geen gruwel erbij.quote:Op zondag 6 april 2008 17:37 schreef shmoopy het volgende:
Jaaaa, lekker samen vertrutten op de bank en naar 'Ol joe niet is lof' kijken!
"Mág ik vanavond naar Truus?" Het idee alleen al.
Het overleggen is geen gesprek van een uur hoorquote:Op zondag 6 april 2008 17:42 schreef Isegrim het volgende:
Maar je hoeft toch niet te overleggen dat je vanavond in je uppie ergens heen gaat als jullie samen niets gepland hebben? Dat vind ik dan weer overdreven.
Bron: Handboek soldaat, defensie.quote:Een dienstbevel kan gegeven worden in de vorm van een verzoek.
Mijn hemel, je moet een grap maken.quote:Op zondag 6 april 2008 17:44 schreef leonieke het volgende:
[..]
Het overleggen is geen gesprek van een uur hoorHet gaat er hem gewoon om dat ik vraag: "vind je het goed dat...?" ipv "ik ga naar..." Of misschien zelfs beginnen met: "heb jij vanavond iets gepland anders dacht ik er aan om ..."
Je hoeft toch niet ergens naartoe te gaan om iets gepland te hebben? Misschien had mijn man wel een totaal ander idee over de avond en wou hij die samen met mij doorbrengen. Dan kan er toch over gepraat worden?
Niet de vrouwen die ik leuk vind.quote:Op zondag 6 april 2008 17:51 schreef Frezer het volgende:, altijd gedacht dat dit meer een mannen probleem was. Vrouwen zijn over het algemeen wat socialer aangelegd en dus wat meer van het samen doen.
Maar misschien ligt het dan aan ons maar er is eigenlijk nog nooit discussie over geweest bij ons. We laten elkaar doen, maar hebben wel het respect en het fatsoen om het met elkaar te overleggen.quote:Op zondag 6 april 2008 17:51 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Leonieke:
[..]
Bron: Handboek soldaat, defensie.
Het maakt niet uit of ik gewoon zeg dat ik naar de kroeg ga of "het in de groep gooi", het eindresultaat is hetzelfde. Partner-lief zal met zeer goede redenen aan moeten komen voor ik mijn plannen verander (voor zover die plannen niet direct met haar te maken hebben natuurlijk).
Maar het ligt er natuurlijk maar net aan wat voor relatie je hebt. Als je allebei jezelf lekker bezig kan houden dan hoef je niet persé alles samen te doen en te overleggen.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |