quote:
Op woensdag 2 april 2008 11:51 schreef Chocolademousse het volgende:Nogmaals vraag ik hoe het nu zit met ROA en zon (die er hopelijk binnenkort weer aan zit te komen). Heb dit in het vorig deel al gevraagd maar nog weinig reactie op gekregen. Is het met een goede zonnecreme goed bij te houden? Heeft zonlicht nog negatieve effecten op de medicatie? Wordt je gewoon bruin netals voorheen?
Het lijkt mij gewoon een kwestie van goed bijhouden.
Verder zit ik op dit moment op 4,5 maand ROA. Gaat de goede kant op maar als mijn kuur over 2,5 maand stopt heb ik 7 maanden aaneengesloten 40 mg/dag geslikt. Is dit gebruikelijk? Ik bedoel, heb geen verhoging van de dosis gekregen. Wanneer de medicatie na 4 maanden goed aanslaat, mag je er dan vanuit gaan dat je na 7 maanden helemaal clean kunt zijn en blijven?
Hoor het graag..!
Door de roa heb je gewoon een dunne huid, waardoor de kans op verbranden wat hoger is. Het hangt natuurlijk wel af hoe hoog je dosis is. Ik snap eigenlijk niet waarom je het hier vraagt, je moet toch sowieso om de maand langs de huisarts, of niet? Anders moet je even een afspraak maken om het aan hem/haar te vragen. Verder kan je ik je wel wat antwoorden geven:
Is het met een goede zonnecreme goed bij te houden?Hangt er vanaf wat jou huidtype is. Ben je getint of juist bleek? Verbrand je snel of niet? Houd in ieder geval in gedachten dat je door je dunnere geworden huid sneller zult verbranden. Het is ook sowieso altijd goed om zonnebrandcreme te smeren. Maar op je gezicht zul je wel een speciale zonnebrandcreme moeten gebruiken, want een normale zonnebrandcreme is te vettig voor je gezicht wat weer puistjes kan laten opkomen!
Heeft zonlicht nog negatieve effecten op de medicatie?Voor zover ik het weet, heeft het geen invloed op de medicatie zelf. Maar je huid is wel dunner geworden door de roa. Hierdoor kan je sneller verbranden of allergieen op je huid krijgen. Verder heeft geen negatieve invloed op de medicatie zelf.
Wordt je gewoon bruin net als voorheen?Als je je goed insmeert, dan wel. Natuurlijk niet net zo poepiebruin als eerst, misschien ietsje minder, maar dit zal niet veel schelen. Ook al ben je een beetje verbrand, dit zal weer bijkleuren. Let wel op, als je teveel verbrand zal je vervellen en ben je het kleurtje kwijt. Vermijdt dus het verbranden!!
Verder zit ik op dit moment op 4,5 maand ROA. Gaat de goede kant op maar als mijn kuur over 2,5 maand stopt heb ik 7 maanden aaneengesloten 40 mg/dag geslikt. Is dit gebruikelijk? Ik bedoel, heb geen verhoging van de dosis gekregen. Wanneer de medicatie na 4 maanden goed aanslaat, mag je er dan vanuit gaan dat je na 7 maanden helemaal clean kunt zijn en blijven?Reken het maar uit: 40 x 7 maanden (ong. 210 dagen) = 8400 mg. Dit getal deel je door je gewicht. Het getal wat er uitkomt moet rond de 120 zijn. Hoe minder het is, hoe meer kans er is dat het sneller terug zal komen. Sowieso zal je misschien maar hoogstens 4/5 jaartjes clean blijven als je wel rond de 120 zit, daarna kan het altijd weer terugkomen. Dit ligt aan je hormonen.
Ik hoop dat je hier wat aan hebt gehad!
xx!