Thanks, dat is waar ook.quote:Op dinsdag 11 maart 2008 11:44 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
Niet helemaal waar. Je moet de hele onderneming in je aangifte invullen. Daarnaast geef je je aandeel (in de vorm van een %) in de vof aan en moet je de privé-opnames en -stortingen corrigeren om je fiscale winst te specificeren.
(Je hoeft dus niet alle posten door 2 (of een andere verhouding) te delen en dat in te vullen.)
quote:Ouders die niet samenleven, maar wel samen voor de kinderen zorgen, noemen we co-ouders.
Zoals in mijn toelichting al staat, nee. Als je studiekosten totaal hoger zijn dan 2 maal het normbedrag mag je aftrekken:quote:Op dinsdag 11 maart 2008 18:02 schreef copyfile het volgende:
heb effe een vraagje. Ben bezig met me belastingaangifte. Nu heb ik in het jaar 2007 een hbo studie gevolgd (doe ik nu nog) maar als ik via de tabel normbedragen de kosten optel en daar mee stufie vanaf haal kom ik op een - bedrag dus ik kan geen studiekosten aftrekken. Maar kan ik wel gewoon al me boeken aftrekken van de belasting of moet ik daar ook weer een berekening op loslaten ? En heb een latop voor alleen me studie nu had ik gevonden dat je dat als volgt moet doen: Aanschaf(¤700)-10% restwaarde(¤70)=¤630/3=¤210 aftrekken klopt dat ?
Ik denk dat ze in halverwege 2009 aan de bak gaat bij het behalen van alle certificaten. Komende tijd zou het volledig oefenen zijn.quote:Je zou het in het jaar van echt starten ook kunnen opvoeren als kosten ten behoeve van de onderneming die in de opstartfase zijn gemaakt. Daarbij moet je wel een onderscheid maken tussen kosten en investeringen. Apparatuur en een stoel moet je dus wel activeren en afschrijven. Verbruiksartikelen drukken ineens op het resultaat.
Om het op te voeren als studiekosten,... Is ze in 2008 wel als ondernemer begonnen of gaat ze dit op korte termijn doen? Dan zou ik het nog eens opnieuw bekijken.
Ok, heb het eruit gehaald. Klopt denk ik nu welquote:Op dinsdag 11 maart 2008 00:20 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
Nee, hier doe je iets niet goed. De ingehouden loonheffing vermeld je niet nogmaals bij het kopje verrekeningen als betaalde voorlopige aanslag. En gezien je ingehouden loonheffing heb je maar recht op maximaal deze ingehouden bedragen. Dus die ¤ 2.000 klopt vast niet.
Tsja, in dat geval is er iets voor te zeggen om het als studiekosten. De 'investeringen' zou je dan over een aantal jaren moeten spreiden. Verbruiksartikelen in het jaar van verbruik.quote:Op dinsdag 11 maart 2008 19:16 schreef Baske1978 het volgende:
[..]
Ik denk dat ze in halverwege 2009 aan de bak gaat bij het behalen van alle certificaten. Komende tijd zou het volledig oefenen zijn.
Zou ik het ook in 2009 kunnen activeren en afschrijven, zodra ze 'echt' begint met het beoefenen van haar nieuwe beroep.
Kan mag ik het zowel opvoeren als studiekosten en eventueel in 2009 activeren?
Dat komt beter in de buurt, gezien de ingehouden loonheffing.quote:Op dinsdag 11 maart 2008 19:18 schreef portable het volgende:
[..]
Ok, heb het eruit gehaald. Klopt denk ik nu wel1.000 euro staat er nu.
Zijn er standaard regels voor dit soort apaaratuur of dien ik als een goed koopman te schatten wat de levensduur en restwaarde is?quote:Op dinsdag 11 maart 2008 19:29 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
Tsja, in dat geval is er iets voor te zeggen om het als studiekosten. De 'investeringen' zou je dan over een aantal jaren moeten spreiden. Verbruiksartikelen in het jaar van verbruik.
De 'boekwaarde'/restwaarde kun je in het jaar van starten dan inbrengen in de onderneming.
Maar zowel opvoeren als studiekosten en activeren in het jaar van starten kan niet. In ieder geval niet voor de aanschafwaarde.
Voorbeeld: aanschafwaarde van een stoel. ¤ 1.000,- (ik noem maar wat). Verwachte levensduur van 5 jaar. Dus 2007 en 2008 als studiekosten opvoeren als ¤ 200,- per jaar. In 2009 breng je het in je onderneming in voor ¤ 600,- welke je gaat afschrijven in 5 jaren, dus ¤ 120,- per jaar.
Beide genoemde opties zijn dus fout.quote:Als u een tweede woning in Nederland had en die woning in 2007 30% of meer van de tijd tot uw beschikking had, geef dan de WOZ-waarde met als peildatum 1 januari 2005 aan. Had u de woning voor minder dan 30% van de tijd tot uw beschikking (bijvoorbeeld door verhuur), of is het een woning in het buitenland, geef dan de waarde in het economische verkeer aan. Geef de waarde ervan aan op de peildatums.
Studiekosten uit 2006, wel recht op lening, niet op studiefinanciering = normbedragen - drempel.quote:Restant persoonsgebonden aftrek
Het restant van de persoonsgebonden aftrek is het bedrag dat u in 2001 tot en met 2006 niet kon verrekenen met uw inkomen over die jaren in box 1, 3 of 2. Een restant is alleen verrekenbaar in volgende jaren. De persoonsgebonden aftrek die u in een eerder jaar hebt afgetrokken, mag u echter niet nogmaals aftrekken.
Je moet inderdaad eerste een aangfite 2006 hebben gedaan waarin je aangeeft welke aftrekposten je opvoert. Op basis daarvan krijg je een aanslag waarin het restant van de persoonsgebonden aftrek is vastgesteld.quote:Op donderdag 13 maart 2008 21:44 schreef GForceT1 het volgende:
[..]
Studiekosten uit 2006, wel recht op lening, niet op studiefinanciering = normbedragen - drempel.
pak hem beet aftrekpost van 1500 euro is destijds bij gebrek aan (bij)baan niet opgevoerd.
Nu is er werk en inkomen. Kan deze aftrekpost gewoon bij bovenstaande optie worden ingevoerd?
Of moet er dan eerst in de aangifte 2006 (zonder inkomen) alleen deze losse aftrekpost worden ingvoerd.
Maw, kan ik nu meteen deze aftrekpost doorvoeren of had ik in 2006 een 'lege' aangifte met alleen de aftrekpost moeten aangeven, om nu van de persoonsgebondenaftrek voorgaande jaren te profiteren?
Als je deze regel bedoelt:quote:Op donderdag 13 maart 2008 22:05 schreef morpheus_at_work het volgende:
Volgens deze site : http://www.kamsteegautolease.nl/index.cfm?act=esite.tonen&pagina=58
zegt men dat door een gerechterlijke uitspraak , eigen risicos bij schade aan lease auto aftrekbaar is.
Onder welke noemer moet deze in het aangifte programma opgenomen worden.
Het eigen risico van schade aan een lease auto is niet aftrekbaar. De voorwaarde is dat duidelijk is afgesproken waarvoor de eigen bijdrage geldt. En de werkgever houdt, als het goed is, rekening met de eigen bijdrage voor de bijtelling op je loonstrook.quote:Voor de eigen bijdrage van de werknemer bij schade geldt een aanvullende voorwaarde: de schade mag niet het gevolg zijn van onrechtmatig of onzorgvuldig handelen van de werknemer.
Contractueel is in lease overeenkomst opgenomen , ongeacht hoe de schade is ontstaan dat er dan 133,50 wordt ingehouden netto, zover ik kan zien is er nergens rekening houden in aftrek op de bijtellingquote:Op donderdag 13 maart 2008 23:13 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
Als je deze regel bedoelt:
[..]
Het eigen risico van schade aan een lease auto is niet aftrekbaar. De voorwaarde is dat duidelijk is afgesproken waarvoor de eigen bijdrage geldt. En de werkgever houdt, als het goed is, rekening met de eigen bijdrage voor de bijtelling op je loonstrook.
Eén en ander zit dus al verwerkt in je jaaropgave.
Dan moet je je wergever aanspreken. In de aangifte IB kan dit niet meer worden opgevoerd sinds de auto in de loonheffing is opgenomen.quote:Op vrijdag 14 maart 2008 09:07 schreef morpheus_at_work het volgende:
[..]
Contractueel is in lease overeenkomst opgenomen , ongeacht hoe de schade is ontstaan dat er dan 133,50 wordt ingehouden netto, zover ik kan zien is er nergens rekening houden in aftrek op de bijtelling
Kort maar krachtig: ja.quote:Op vrijdag 14 maart 2008 11:33 schreef BelastKas het volgende:
Hierbij wil ik U een vraag voorleggen inzake eigenwoningreserve in combinatie met kiezen voor fiscaal partnerschap.
Wat is het geval:
Twee partners wonen ongehuwd samen het hele jaar 2007.
De vrouw heeft een eigen huis met hypotheek. In dit huis wordt samngewoond.
De man heeft in 2006 zijn eigen huis verkocht en daarmee een eigenwoning reserve opgebouwd.
Het meeste van deze eigenwoningreserve staat op de bank en is belast van box 3.
Het lijkt mij heel interressant om voir fiscaal partnerschap te kiezen omdat :
a. de aftrekbare hypotheekrente van de vrouw voordelig kan worden doorgeschoven naar de man, daar de man in een hogere schaal uitkomt dan de vrouw in box 1
b. de vrijstelling box 3 van de vrouw ook gebruikt kan worden.
In dit geval wordt de eigenwoning reserve van de man dus buiten beschouwing gelaten, terwijl wel een deel van de hypotheekrente van de vrouw bij hem in aftrek wordt genomen.
Kan dit , mag dit, is dit zelf aan te bevelen?
Zie OP.quote:Op vrijdag 14 maart 2008 14:16 schreef BasEnAad het volgende:
Wanneer krijg ik mijn ingehouden loonbelasting terug?
Ik heb 3 weken geleden aangifte gedaan.
Hartelijk dank voor je antwoord.quote:Op vrijdag 14 maart 2008 12:43 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
Kort maar krachtig: ja.
(De eigenwoningreserve van de man blijft echter wel gewoon bij de man staan. Deze wordt niet verdeeld!)
De eigenwoningreserve hoef je nergens te vermelden als deze in voorgaande jaren is opgebouwd. In het jaar van verkoop heb je die berekend en is het vastgesteld door de inspecteur.quote:Op zaterdag 15 maart 2008 09:06 schreef BelastKas het volgende:
[..]
Hartelijk dank voor je antwoord.
In de aangifte geef ik wel aan dat er sprake is van een eigen woning reserve bij de man. Dat is neem ik aan wel verplicht. Het geeft ook inderdaad een gunstiger uitkomst dan apart aangifte doen.
Een ander punt wat nu aan de orde komt is het volgende:
Mijn vriendin heeft twee minderjarige kinderen. Eén ervan woont bij ons. Moet ik met beide kinderen rekening houden bij box 3 of alleen met het inwonend kind?
Graag wil ik er nog even doorgaan op de eigenwoningreserve..
Dit ivm toekomst planning
De eigenwoningreserve is geldig voor 5 jaar als ik het goed heb.
Eens gaan wij waarschijnlijk het huis van mijn vriendin verkopen en samen een ander huis kopen.
Om een beetje vrij te blijven met de aftrekbaarheid van de af te sluiten hypotheek, is het dan aan te bevelen hiermee zo mogelijk te wachten tot die periode van 5 jaar is verstreken?
Na vijf jaar is jouw eigenwoningreserve in ieder geval verdampt, dat klopt. Bij de verkoop van het huis van je vriendin krijgt je vriending (waarschijnlijk) een eigenwoningreserve. Bij het kopen van een nieuwe woning moet je dan dus rekening houden met een mogelijk beperkte aftrek voor haar aandeel in de nieuwe hypotheek.quote:Het gaat hier om kinderen waarover u als ouder het gezag uitoefende en die op de peildatum minderjarig waren.
Ik ben je kwijt.quote:
Ook zonder zonnebril (niet op sterkte) ben je in staat je normale lichaamsfuncties uit te oefenen.quote:Uitgaven voor hulpmiddelen kunt u ook meetellen. Hulpmiddelen zijn voorzieningen of apparaten die u in staat stellen de normale lichaamsfuncties uit te oefenen. Dit zou niet mogelijk zijn zonder gebruik van het hulpmiddel.
Dat hangt af van het salaris van jullie beide en eventueel hoeveel vermogen jullie beide hebben. Verder mag je alleen kiezen voor fiscaal partnerschap als je meer dan 6 maanden een gezamelijke huishouding hebt gehad, ik weet niet of dat bij jullie het geval is geweest. En jullie moeten er dan ook allebei voor kiezen natuurlijk.quote:Op zaterdag 15 maart 2008 12:54 schreef hiergeenverstandvan het volgende:
Een vraagje, ben een complete belastingleek.
Ik moet nu ook mijn aangifte over 2007 doen.
De situatie is als volgt. Tot oktober 2007 in gezamelijk bezit geweest van een koophuis met mijn toenmalige vriend. Sinds oktober 2007 heb ik dus een eigen huisje gekocht.
Wat is voor mij fiscaal aantrekkelijker? Kiezen voor fiscaal partnerschap voor het hele jaar 2007, tot okt 2007 of helemaal geen fiscaal partnerschap?
Zijn er toevallig fokkers in de omgeving r'dam die tegen een schappelijk prijsje kunnen helpen met invullen?
Ja, want als je ouders het hebben betaald kun jij het niet aftrekken.quote:Op zaterdag 15 maart 2008 13:54 schreef Snow84 het volgende:
Even een vraag over het opgeven van studiekosten als aftrekpost. Maakt het eigenlijk uit of je het collegegeld zelf hebt betaald of door je ouders hebt laten betalen?
quote:Op zaterdag 15 maart 2008 09:29 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
De eigenwoningreserve hoef je nergens te vermelden als deze in voorgaande jaren is opgebouwd. In het jaar van verkoop heb je die berekend en is het vastgesteld door de inspecteur.
Ten aanzien van de minderjarige kinderen. (Uit de help-file van het aangifteprogramma.)
[..]
Na vijf jaar is jouw eigenwoningreserve in ieder geval verdampt, dat klopt. Bij de verkoop van het huis van je vriendin krijgt je vriending (waarschijnlijk) een eigenwoningreserve. Bij het kopen van een nieuwe woning moet je dan dus rekening houden met een mogelijk beperkte aftrek voor haar aandeel in de nieuwe hypotheek.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |