Die zijnquote:Op zaterdag 23 februari 2008 22:40 schreef computergirl het volgende:
nu zit ik aan de:
[ afbeelding ]
ik zou ze ook niet zo kopen maar vond ze wel mee vallenquote:Op zaterdag 23 februari 2008 22:51 schreef Tezz het volgende:
Ik heb net, (onder het motto 'ik heb zin in friet maar loop niet meer naar de friettent en zet ook de vetpan niet meer aan') Aviko aardappelpannekoekjes uit de oven gegeten met mayo. GADVER GADVER GADVER wat was dat vies!
Ze zaten in het gratis boodschappenpakket wat je kon sparen bij de EmTe, anders had ik ze niet gekocht
Ook lekker: water koken met verse gember, een kaneelstok en kruidnagels. Minimaal een half uurtje laten doorkoken.quote:Op zondag 24 februari 2008 11:00 schreef PeRi het volgende:
Gemberthee, tegen mn griepje en keelpijn.
wanneer gaan wij trouwen?quote:Op zondag 24 februari 2008 14:29 schreef ColdFeet het volgende:
Het eten van gisteravond:
[ afbeelding ]
Twee soorten pizza: achteraan pizza met knoflokerige tomatensaus, olijven, courgette, paprika en pancetta, met mozzarella erover. Vooraan pizza met in knoflookolie gemarineerde rozevalaardappeltjes, met spinazie, pancetta en grana padano (dit is eigenlijk het kliekje ervan, zometeen late lunch)
En het toetje:
[ afbeelding ]
Een taartje met een bodem van blind gebakken zoet korstdeeg, met daarop in kirsch gebakken perenmet een laag merengue-brokken, afgetopt met gesmolten pure chocola met kirsch en gesuikerde geroosterde amandelen.
Is heel eenvoudig. Ik heb een recept van mcdonalds kitchen genomen, maar niet zo nauw genomen met hoeveelheden. Recept is voor 4 en we zijn maar met 2.quote:Op zondag 24 februari 2008 17:38 schreef ColdFeet het volgende:
Noa, die rolletjes klinken goed! Is het een ingewikkeld recept, of gewoon een beetje alles bij elkaar en in de oven?
Ik heb geluncht met een klein pizzaatje met tomatensaus (ik heb er nog een met aardappel voor morgen) en een groot glas versgeperst grapefruitsap
Zometeen bij vrienden eten, gezellig.
Ja! Nee, vorige week hadden we 1 filetje over en toen moesten we die met zn drieën delen. Dus dit weekend 2 filetjes extra gehaaldquote:Op zondag 24 februari 2008 20:14 schreef Isegrim het volgende:
Hebben jullie genocide gepleegd in de plaatselijke eendenvijver?
Precies wat de naam al zegt: (meergranen)pannenkoeken met een Italiaanse touch. Ik doe er zelf salami, kaas en Italiaanse kruiden op, maar je kunt vast goed variëren. Olijven lijken me ook nog wel eens lekker bij een pannenkoekquote:Op zondag 24 februari 2008 15:49 schreef Isabeau het volgende:
Wat zijn Italiaanse pannenkoeken, Viking?
Ik snap al die exotische pannenkoek combinaties nooit zo goed.quote:Op zondag 24 februari 2008 21:23 schreef Viking84 het volgende:
[..]
Precies wat de naam al zegt: (meergranen)pannenkoeken met een Italiaanse touch. Ik doe er zelf salami, kaas en Italiaanse kruiden op, maar je kunt vast goed variëren. Olijven lijken me ook nog wel eens lekker bij een pannenkoek.
Misschien toch een keer heen dan. Wil graag de steak tartare uitproberen.quote:Op maandag 25 februari 2008 14:19 schreef Innocence het volgende:
Weet niet waar ik dit kleine verslagje eigenlijk moet laten, maar het eten bij Louis was zo lekker!
Bij binnenkomst vielen vooral de huiselijke sfeer en de heerlijke stoelen op. Een fles water stond al op het tafeltje en werd gedurende avond netjes vernieuwd.
De menukaart was aardig groot en met zoveel lekkers! We besloten beide een salade met gerookte eendenborst en kersen te nemen en een paar oesters.
De salade bleek uit een paar plukjes veldsla te bestaan en de kersten waren een dressing. Maar dit was beide juist erg lekker, zeker omdat de hoeveelheid vlees juist wel meer als verwacht was.
De oesteres gewoonweg perfect.
Bij de hoofdgerechten konden bijgerechten als aardappels en groenten zelf uitgekozen worden. Voor mij werd het een rumpsteak met peterselieboter en pommes dauphinois. Voor hem gekonfijte eend en patat. Linzen met wortel en sjalotjes deelden we.
Was allemaal helemaal super! De gegratineerde aardappeltjes wat nattig, maar wel heerlijk dun.
De volgende keer ga ik zelf ook voor de eend, die was zo ontzettend mals.
Daarna zaten we eigenlijk wel vol, maar we wilden nog lang niet weg! Hij koos chocolade-, karamel- en vanilleroomijs en ik besloot eens iets anders te proberen: noga parfait met frambozensaus. Nog nooit eerder op en de smaak was erg goed. De structuur iets minder met al die stukjes erin. De friszure frambozensaus was eigenlijk wel het allerlekkerst. Natuurlijk ook een beetje van het ijs gesnoept, lekker sterk van smaak.
Helemaal voldaan naar buiten gerold.
Ik snap die exotische toetjes nooit zo goed. Wat mij betreft is er niks mis met yoghurtquote:Op zondag 24 februari 2008 22:01 schreef Liejannuh het volgende:
[..]
Ik snap al die exotische pannenkoek combinaties nooit zo goed.
Wat mij betreft niets mis met een pannenkoek met appel en stroop.
Ik had trouwens zelfgemaakte tomatensoep en een geweldig lekker in elkaar geknutseld toetje met lange vingers, gepureerde abrikozen en slagroom.
[ afbeelding ]
Oew, die heb ik wel voor je:quote:Op maandag 25 februari 2008 20:33 schreef Razztwizzle het volgende:
Heb je een recept van die courgettesoep?
quote:Op maandag 25 februari 2008 20:33 schreef Razztwizzle het volgende:
Heb je een recept van die courgettesoep?
quote:Ik vroeg me alleen af of Renzell er nog iets speciaals mee deed, iets waar ik zelf nog niet op was gekomen om nou juist dŕt met courgettes te doen.
Het was verrukkelijk, hier de knappe fricandeau die lekker lag te pruttelen:quote:Op maandag 25 februari 2008 18:46 schreef SeaOfLove het volgende:
Er staat een fricandeau te braden van zo'n 7 ons, dat met een veldsla-salade met o.a. tomaatjes, druiven en alfalfa erbij en pomme duchesse
Het was ook meer dan goedquote:
En op dat laatste ben ik pas echt jaloers. Een stukje huisvlijt, hihi.quote:Op maandag 25 februari 2008 22:56 schreef ColdFeet het volgende:
Ik heb een beetje rustig aan gedaan met eten vandaag na een van lekker & veel eten doortrokken weekend
Ontbeten met citroenkwark, als lunch een stukje aardappelpizza, tussendoor een grote pot verse muntthee, en als avondeten een salade van lollo rosso, rode kool, wortel, geblancheerde tauge, in gembersiroop gemarineerde kip met sesamzaad, pina's en veel verse koriander. Erover wat zoete gember-korianderdressing, erbij een meergranenbroodje en een restje basilicummayonaise
Nu koffie en een chocolate chip cookie.
Nu weer, met andere yoghurt en thee ipv koffiequote:Op dinsdag 26 februari 2008 08:09 schreef Kuukske het volgende:
Cruesli met yoghurt en een kopje koffie.
Geit heb ik eigenlijk nog nooit op... Vertel!quote:Op dinsdag 26 februari 2008 11:18 schreef SHE het volgende:
Ik ga morgen sate kambing maken voor mijn dierbaren; vandaag eerst langs de marokkaan om de beste stukjes geit uit te zoeken. *Sigh*
M'n eetlust, wat doe je?quote:Op dinsdag 26 februari 2008 17:19 schreef Qwea het volgende:
een fruitsapje. De rest van mn lunch e.d heb ik zojuist in de pot gekotst
Ziek zijn sucks big time
het verbaast me dat je nog niet gestrekt ligt met een hartaanval.quote:Op dinsdag 26 februari 2008 23:50 schreef Gesloten het volgende:
Dit:
[ afbeelding ]
En nu voelt m`n hele lichaam vreemd.Moet vaak pissen, heb kippenvel, een zeer hoofd en een drukkend gevoel in m`n borst![]()
Ik eet het nooit meer.
Zo, dat ziet er smerig uit zegquote:Op dinsdag 26 februari 2008 23:50 schreef Gesloten het volgende:
Dit:
[ afbeelding ]
En nu voelt m`n hele lichaam vreemd.Moet vaak pissen, heb kippenvel, een zeer hoofd en een drukkend gevoel in m`n borst![]()
Ik eet het nooit meer.
ben je de nacht nog doorgekomen?quote:Op dinsdag 26 februari 2008 23:50 schreef Gesloten het volgende:
Dit:
[ afbeelding ]
En nu voelt m`n hele lichaam vreemd.Moet vaak pissen, heb kippenvel, een zeer hoofd en een drukkend gevoel in m`n borst![]()
Ik eet het nooit meer.
Uit het Fok! Kookboek:quote:Op woensdag 27 februari 2008 12:38 schreef Tezz het volgende:
Ik heb twee knappe varkenshaasjes uit de diepvries gehaald vanmorgen. Weet iemand er iets leuks mee??
De salade van Minilotje! Ja die ken ik, die is inderdaad jummie. Bedankt voor de herrinneringquote:Op woensdag 27 februari 2008 12:45 schreef Sylvana het volgende:
[..]
Uit het Fok! Kookboek:
[Fok!-kookboek] Vleesgerechten
Lijkt mij wel erg lekker iig
Geen dankquote:Op woensdag 27 februari 2008 12:54 schreef Tezz het volgende:
[..]
De salade van Minilotje! Ja die ken ik, die is inderdaad jummie. Bedankt voor de herrinneringmisschien wordt dat het wel!
Hoe was de kip in kokos? Dat wil ik ook eens proberenquote:Op woensdag 27 februari 2008 12:56 schreef Sylvana het volgende:
[..]
Geen dankGa hem binnenkort zelf ook eens proberen
Oi Renzell, wat lunch jij sjiek!quote:Op woensdag 27 februari 2008 15:52 schreef renzell het volgende:
Als lunch een Thais currytje op, met kip, sperziebonen, taugé, spitskool, pepertjes en kokosmelk. Mjum.
Ik heb het vandaag gepost, dus ik heb hem nog niet geprobeerdquote:Op woensdag 27 februari 2008 15:50 schreef Viking84 het volgende:
[..]
Hoe was de kip in kokos? Dat wil ik ook eens proberen.
gewoon bij AHquote:Op woensdag 27 februari 2008 16:52 schreef ColdFeet het volgende:
Adelanteik ben geen chocoladegek, maar dat wil ik wel s proberen! Waar koop je dat?
wat voor kip had je nou laatst gemaakt bij die couscous salade? Ik zei nog tegen mr DE: dat moeten we onthouden, want hij vond het ook lekker klinken...quote:Op woensdag 27 februari 2008 22:53 schreef ColdFeet het volgende:
DE, lekker zijn ze, vind ik (vooral met de sinaasappelpudding van Claudia eronder). Ze hebben zo'n fijne, knisperige bite
Ik ben van mening dat jij het recept met ons dient te delen.quote:Op woensdag 27 februari 2008 21:04 schreef Zo-is-dat het volgende:
Owh wat een heerlijk maaltje had ik voor mezelf gemaakt; geitenkaas galettes met zelf gemaakte uiencompote, uit de delicious van even geleden... Hmmmmmm![]()
Weet ik niet? Experimenteel met sinaasappel, honing en kaneel?quote:Op woensdag 27 februari 2008 22:58 schreef DarkElf het volgende:
[..]
wat voor kip had je nou laatst gemaakt bij die couscous salade? Ik zei nog tegen mr DE: dat moeten we onthouden, want hij vond het ook lekker klinken...
maar ja: blond he?dus tis me ff ontschoten
honing en kaneel rings a bell ja.quote:Op woensdag 27 februari 2008 23:12 schreef ColdFeet het volgende:
[..]
Weet ik niet? Experimenteel met sinaasappel, honing en kaneel?
Nee volgens mij zei je toen ook al dat het experimenteel wasquote:Op woensdag 27 februari 2008 23:28 schreef ColdFeet het volgende:
Euh, maar DE, dat was niet echt een recept hoor. Voor 2 kipfilets in stukken had ik sap van een sinaasappel, anderhalve eetlepel honing en flink wat kaneel. Kip op hoog vuur bakken met wat marinade erbij, totdat de marinade een dik, plakkerig sausje wordt
marineren is altijd fijnquote:Op woensdag 27 februari 2008 23:35 schreef ColdFeet het volgende:
DE, als je wat meer tijd hebt, zou ik het met een mooie kippenbout proberen. Ofzo. Lekker lang marineren.
t Was toen even een haastklusje bij de salade van bulghur, kikkererwten, citroen, knof en peterselie.
Ok! Hier is ie dan;quote:Op woensdag 27 februari 2008 23:01 schreef Isegrim het volgende:
[..]
Ik ben van mening dat jij het recept met ons dient te delen.
Oeh, oeh oeh dat klinkt lekker.quote:Op donderdag 28 februari 2008 09:15 schreef Zo-is-dat het volgende:
[..]
Ok! Hier is ie dan;
Uienemarmelade;
100 g boter
6 witte of rode uien, gepeld, fijn gesneden
75 g suiker
50 ml azijn
200 ml rode wijn
Smelt de boter en bak hierin de ui 20 min zacht en glazig. Schenk 100 ml water erbij en laat samen op matig vuur met een deksel op de pan +- 20 min stoven. (indien nodig extra water)
Voeg al roerende de suiker toe en bak de ui nog enkele minuten. Blijf roeren.
Schenk de azijn en rode wijn in de pan en breng aan de kook. Laat het vocht inkoken tot het bijna verdampt is.
(kan goed afgesloten enkele dagen in de koelkast bewaard worden)
Geitenkaasgalette:
4 plakjes diepvries bladerdeeg
bloem
1 ei, lichtgeklopt
7 el. uienmarmelade
4 plakken gietenkaas van +- 1 cm dik (+-225g.)
3-4 takjes tijm
rucolasalade voor erbij
Verwarm de oven voor op 200 C en bekleed de bakplaat met bakpapier.
Rol het deeg op een met bloem bestoven werkvlak uit tot een rechthoek van 17x44 cm, snijd rondom een rand van 3 cm af en snijd er met een scherp mes repen van 1 cm van.
Bestrijk de randen van de rechthoekige bodem met water en druk de afgesneden reepjes deeg erop om de zijkanten van de taart te vormen.
Leg het deeg op de bakplaat en prik gaatjes in de bodem, bestrijk rondom met ei.
Bak 10 min in de oven tot het deeg licht gerezen is. Neem het uit de oven en bestrijk de bodem met uienmarmelade. Leg de plakjes geitenkaas erop en bestrooi met tijm.
Bak nog 15 min tot het deeg mooi goudbruin is. Serveer met eenvoudige rucolasalade.
Eet smakelijk!!
ps. ik doe niet zo moeilijk met dat bladerdeeg maar dit is het originele recept.
Hummus / houmous is lekker ja.quote:Op donderdag 28 februari 2008 09:58 schreef MrHayo het volgende:
Weet je wat jullie is zouden moeten proberen: hummus! vaag woord, maar smaakt goddelijk!
Ingredienten:
Kop geweekte/gekookte kikkererwten
2 eetl tahini (sesampasta)
Teentje knoflook
Beetje citroensap
Beetje melk/yoghurt (neutrale)
Beetje zout
Alles in blender mixen en garneren met olijfolie en kruiden als peterselie, cayenne, paprika...
Heerlijk als dip, spread, saus whatever
Uhuh! En, hoewel niet per se heel calorie-arm, valt het toch echt in de categorie heel gezond. Kikkererwtenquote:Op donderdag 28 februari 2008 11:13 schreef Isegrim het volgende:
[..]
Hummus / houmous is lekker ja.Met zelfgemaakte houmous kun je ook nog lekker variëren met allerlei kruiden en specerijen erin.
quote:Op donderdag 28 februari 2008 12:12 schreef Isegrim het volgende:
Sowieso zijn kikkekerwten onvolprezen. Ik ben er dol op.
quote:Op donderdag 28 februari 2008 12:28 schreef ColdFeet het volgende:
Zelfgemaakte falafeel is ook echt extreem lekker
Okquote:Op donderdag 28 februari 2008 12:50 schreef ColdFeet het volgende:
Trusten, ik gebruik altijd dat laatste recept, met extreem veel peterselie. Zooo lekker. Serveren met een zelfgemaakte knoflooksaus en zo'n uienprutje
quote:Op donderdag 28 februari 2008 12:52 schreef ColdFeet het volgende:
Als je het vanavond wilt maken, zou ik maar snel de kikkererwten onder water laten plonzen nu
Je kunt ook kikkererwten uit pot of blik nemen, dan kan het wel. Ik vind ze altijd prima te eten uit pot of blik. Niet zo lekker als zelf geweekt / gekookt, maar toch.quote:Op donderdag 28 februari 2008 15:37 schreef renzell het volgende:
[..]
Shit, dat red ik dus niet. Ik kan om 6 uur pas boodschappen gaan doen. Dan dus wél meteen die kikkererwten meenemen en vanavond al lekker laten plonzen. maar de falafel misschien beter uitstellen tot morgen en vanavond gaan voor de zelfgefabriekte paprikasoep, met salade en naanbrood. Ook lekker!
Is niet handig voor falafelquote:Op donderdag 28 februari 2008 15:41 schreef Isegrim het volgende:
[..]
Je kunt ook kikkererwten uit pot of blik nemen, dan kan het wel. Ik vind ze altijd prima te eten uit pot of blik. Niet zo lekker als zelf geweekt / gekookt, maar toch.
Welke bakker is dat dan?quote:Op donderdag 28 februari 2008 17:17 schreef numero_uno het volgende:
Lunch was een broodje gezond van de lekkerste bakker in Maastricht
Diner wordt toch weer een zelfgemaakte ovenschotel met:
- gehakt
- gele paprika
- lente uitjes
- rode uitjes
- broccoli
Godverdomme wat een bord vrolijkheidquote:Op donderdag 28 februari 2008 14:48 schreef Razztwizzle het volgende:
Lunch:
[ afbeelding ]
Ik had honger
courgette plakjes gegrild, prutje van feta, zongedroogde tomaat en verse munt, peper en zout , beetje citroen erop en nog een plakje courgette eropquote:Op donderdag 28 februari 2008 17:44 schreef DarkElf het volgende:
zometeen biefstukje grillen en plakjes courgette grillen
Vind je dat lekker? Ieuw, er zitten vaak van die kledderige vette stukken inquote:Op donderdag 28 februari 2008 22:18 schreef SHE het volgende:
Iemand op de sportschool had gedroogde biltong. De hufter
En ik heb eraan gelikt!
Geen idee. Het is typisch Afrikaans. Makkelijk voer voor als je een lange dag hard bezig bent, buiten in de zon.quote:Op donderdag 28 februari 2008 22:37 schreef Isegrim het volgende:
Dat heb ik nog nooit gehad, biltong. Kun je dat hier kopen?
Wat is biltong, waar komt het vandaan en hoe smaakt het?quote:Op donderdag 28 februari 2008 22:18 schreef SHE het volgende:
Iemand op de sportschool had gedroogde biltong. De hufter
En ik heb eraan gelikt!
*sigh*
Nu een eitje en morgen zelfgemaakte koe lu yuk; from scratch met echt fruit
Ehewww, ja, zoeen zit er bij ons aan de overkant van de straatquote:Op donderdag 28 februari 2008 22:44 schreef Isegrim het volgende:
Ik ben er wel benieuwd naar. Op de West-Kruiskade zit een slager met allerlei exotische specialiteiten (geitenkloten enzo). Misschien dat die dat heeft?
Allerlei wildsoorten zijn ook hipquote:Op donderdag 28 februari 2008 22:49 schreef Isegrim het volgende:
Biltong is gedroogd / gekruid vlees. Meestal rund.
Mijn vriend zegt dat het naar kattenvoer ruikt en dus smaaktquote:Op donderdag 28 februari 2008 22:48 schreef SeaOfLove het volgende:
[..]
Wat is biltong, waar komt het vandaan en hoe smaakt het?
Je zou zeggen dat dat in Afrika niet echt handig is.quote:Op donderdag 28 februari 2008 23:00 schreef ColdFeet het volgende:
Ja, je krijgt er echt bizar veel dorst van.
quote:Op donderdag 28 februari 2008 22:55 schreef SHE het volgende:
[..]
Mijn vriend zegt dat het naar kattenvoer ruikt en dus smaakt
Ik vind het goddelijk, maar ik ben verliefd op alles wat taai , chewy en zoutig is.
Ik had vorig jaar van mijn broertje een lading cowboyvlees en gedroogde impala meegekregen uit Zuid Afrika en dat heb ik zo snel opgegegeten dat ik nog weken erna liters water moest drinken om weer bij zinnen te komen.
Ik ben wat dat betreft net een kleuter.
Of juist wel, natuurlijkquote:Op donderdag 28 februari 2008 23:04 schreef Isegrim het volgende:
[..]
Je zou zeggen dat dat in Afrika niet echt handig is.
Mwah; van veel zout eten houd je vocht vast en dat is juist gunstig in tijden van schaarste.quote:Op donderdag 28 februari 2008 23:04 schreef Isegrim het volgende:
[..]
Je zou zeggen dat dat in Afrika niet echt handig is.
Da's ook weer waar.quote:Op donderdag 28 februari 2008 23:08 schreef SHE het volgende:
[..]
Mwah; van veel zout eten houd je vocht vast en dat is juist gunstig in tijden van schaarste.
Volgende keer als ik naar ZA ga, neem ik t voor je mee! Maar ik vond het niet het lekkerste wat ik ooit heb gegeten, hoor. Het is gewoon handig, stevig voer voor onderweg.quote:Op donderdag 28 februari 2008 23:06 schreef SeaOfLove het volgende:
[..]
![]()
Tnx allemaal voor de info. Is het erg dat ik het 'eng' vind klinken en waar ik niet gelijk zoiets van heb: woeiii dat moet ik ook eens proberen![]()
Pffft komt hier een dronken droppie binnen
Ik kan je best wat sturen als mijn broertje weer eens op pad is geweest. Het is wonderlijk spul; en weet zeker dat je het boeiend vind.quote:Op donderdag 28 februari 2008 23:06 schreef SeaOfLove het volgende:
[..]
![]()
Tnx allemaal voor de info. Is het erg dat ik het 'eng' vind klinken en waar ik niet gelijk zoiets van heb: woeiii dat moet ik ook eens proberen![]()
Pffft komt hier een dronken droppie binnen
Sterker nog, je gaat dat spul uitzwetenquote:Op donderdag 28 februari 2008 23:08 schreef ColdFeet het volgende:
[..]
Of juist wel, natuurlijk
SHE, ik vond het wel grappig: we waren veel onderweg, en mijn prof wist dus echt in ieder dorp of stadje de beste biltong-toko te vinden. Koop je zo'n enorme lap vlees, die gaat door de hakselmachine, heb je voor een heel weekend van die zoute kek te kauwen. En vervolgens ruikt de hele auto ernaar
Veel rum heeft dat effect ookquote:Op donderdag 28 februari 2008 23:12 schreef SHE het volgende:
[..]
Sterker nog, je gaat dat spul uitzweten
ALLES ruikt ernaar.
Maar toch he...heeft het wel wat. Ik voel me dan altijd zo...menselijk; oer, wild.
Net als bij stoof-en stamppotten
Dat is ook zoquote:Op donderdag 28 februari 2008 23:12 schreef Isegrim het volgende:
Bij beef jerky heb ik altijd het idee dat dat lijkt op doggy treats.
quote:
Ik niet, ik kopieer die altijd van mama.quote:Op donderdag 28 februari 2008 23:23 schreef ColdFeet het volgende:
SHE, heb je een goed gumbo-recept? Zo ja: graag (insert allerschattigste wimperknippers).
Dat klinkt niet als een lekkere combinatie.quote:Op donderdag 28 februari 2008 16:56 schreef Patries86 het volgende:
Macaroni met Ragout
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |