Vandaag alweer een afschrift.quote:Op vrijdag 1 februari 2008 17:17 schreef RedFever007 het volgende:
[..]
Overigens wel een overvloed aan afschriften bij CEBBeeeeeetje overdreven als je het mij vraagt
ik had vandaag 1 met een afschrijving (die correctie) en een bijschrijving op het zelfde papier.....quote:
Hier nu ook.quote:Op zaterdag 2 februari 2008 14:51 schreef Wexy het volgende:
[..]
ik had vandaag 1 met een afschrijving (die correctie) en een bijschrijving op het zelfde papier.....
ik stond verbaasd te kijken
Volgens mij heb ik die ook nooit gehad.quote:Op zondag 3 februari 2008 17:16 schreef PurpleSky het volgende:
Ik heb sinds kort een rekening bij ATB voor mijn eigen spaargeld. Vanmiddag heb ik geprobeerd een rekening te openen bij CEB voor ons gezamenlijke spaargeld. Dit ging goed tot op het moment dat ik het ingevulde aanvraagformulier kon downloaden. Deze heb ik uitgeprint en toen heb ik perongeluk het venster gesloten. Volgen er nog belangrijke handelingen nadat je aanvraagformulier in pdf krijgt? Ik heb namelijk geen bevestigende e-mail van CEB gekregen.
Ik heb sinds een paar weken een rekening daar. Heb de PDF van de site gehaald, ingevuld en opgestuurd. Na iets meer dan een week kreeg ik een brief dat ze mijn aanvraag hebben behandeld en de gegevens van mijn rekening. Een dag later kreeg ik een brief met een inlognaam en wachtwoord. Onder aan de brief zit een strookje die je moet ondertekenen en terug moet sturen in de bijgeloten envelop. Een paar dagen later kreeg ik bericht dat ze het strookje ontvangen hadden en een TAN-lijst, zodat ik mijn rekening kon bereiken. Ik heb pas 1 keer geld overgemaakt, maar dat stond er gewoon de volgende dag op. Geen papieren afschriften, maar op de site kan je zelf printjes maken. Ik heb er nog te weinig mee gewerkt om negatieve dingen tegen te komen, maar zo op het eerste gezicht ziet het er goed en verzorgd uit.quote:Op maandag 4 februari 2008 18:56 schreef KhaZ het volgende:
Heeft er hier iemand een rekening bij AK Bank? Die 4.55% rente vind ik interessant
Hoe zijn jouw ervaringen? Graag wat positieve en ook negatieve punten noemen!
Rente wordt gewoon berekend over de bedragen die er werkelijk op stonden. Dit zijn ook de enigen die nu over gebleven zijn op mijn overzicht. Alleen die extra eerste storting van 100 euro is ook op een afschrift gekomen dus is gecorrigeerd met dezelfde rentedatum dus geen rentewinst of verlies.quote:Op maandag 4 februari 2008 18:53 schreef daNpy het volgende:
Kopie ID bewijs? Die heb ik er niet bijgestopt, heb het ook nergens zien staan.
Wel vaag dat verhaal van Wexy, hoe berekenen ze de rente dan
Crap nu moet ik dus wat langer wachtenquote:
Of je print nog een keer een PDF uit.. als je hem niet meer op pc hebt vraag je op de site weer aan.. en dan stuur je kopietje meequote:Op maandag 4 februari 2008 19:23 schreef daNpy het volgende:
[..]
Crap nu moet ik dus wat langer wachten
Nee, want over de rente die je over het deposito krijgt, krijgt je niet 0%, maar 4.5%, want het wordt bijgeschreven op de rekening van 4.5%.quote:Op maandag 4 februari 2008 23:33 schreef Wexy het volgende:
Als ik de berekening maak om 5000 er op te zetten zie ik dat ik 1350 aan rente krijg.
Klopt het dus dat ieder jaar de rente ergens gestort gaat worden zodat er altijd maar het startbedrag op de rekening blijft staan?
Zo ja dan is dat ook niet heel erg gunstig. Scheelt maar 119.10 euro over 5 jaar met een gewone spaarrekening van hun met 4.5% rente.
Ja, het werkt omgekeerd als een hypotheek.quote:Oke de rente staat niet vast bij de spaarrekening dat snap ik, maar betekend ook dat als de rentes straks omhoog zouden gaan naar bv 6% (ja ja ik ben optimistisch) dan gaat die desposito ook niet mee en de spaarrekening wel....
Nee want je krijgt ook de rente over de rente van de rente....quote:Op dinsdag 5 februari 2008 00:08 schreef Arcee het volgende:
[..]
Nee, want over de rente die je over het deposito krijgt, krijgt je niet 0%, maar 4.5%, want het wordt bijgeschreven op de rekening van 4.5%.En je zou het ook nog op een andere rekening kunnen zetten.
Met andere woorden, los van eventuele rentewijzigingen is het altijd gunstiger.
Het scheelt dan trouwens niet 119.10, maar 179.84 euro.
Dat is waar alleen moet je dan wel weten dat je die 5 jaar (of welke termijn je ook kiest) niet bij die 5000 euro kan komen..quote:Het scheelt natuurlijk maar zo'n 1% per jaar, dus het hangt vooral ook sterk af van de inleg. Dat geldt altijd als je een andere spaarrekening overweegt.
[..]
Ja, het werkt omgekeerd als een hypotheek.
Maar zoals ik in de post boven je schreef, het is niet waarschijnlijk dat de rente gemiddeld over de komende 5 jaar boven de 5.4% zal staan, eerder lager dan 4.5%. Hoe dan ook, 5.4% is een mooie rente en vooral ook een zekere.
Ja, maar jij ging ervan uit dat je 0% rente kreeg over de rente en dat was wel erg unfair.quote:Op dinsdag 5 februari 2008 00:33 schreef Wexy het volgende:
Nee want je krijgt ook de rente over de rente van de rente....als je dan helemaal op alle slakken zout gaat leggen
Yup, da's ook nog belangrijk.quote:Dat is waar alleen moet je dan wel weten dat je die 5 jaar (of welke termijn je ook kiest) niet bij die 5000 euro kan komen..
Is er ook een bank die een deposito of iets lang vast zet en daarbij ook het rentebedrag vast zet bij de rest van het bedrag?quote:Op dinsdag 5 februari 2008 00:38 schreef Arcee het volgende:
[..]
Ja, maar jij ging ervan uit dat je 0% rente kreeg over de rente en dat was wel erg unfair.
[..]
Yup, da's ook nog belangrijk.
Die 119 euro is bijna 6% van het startbedrag. Hoezo scheelt dat weinig?quote:Op maandag 4 februari 2008 23:33 schreef Wexy het volgende:
Zo ja dan is dat ook niet heel erg gunstig. Scheelt maar 119.10 euro over 5 jaar met een gewone spaarrekening van hun met 4.5% rente.
Klopt allemaal wat je vraagt.quote:Op woensdag 6 februari 2008 00:31 schreef jochem8 het volgende:
Zit te twijfelen aan AK Bank of CEB, maar er zijn weinig verschillen geloof ik?
Ik kan dus onbeperkt geld opnemen en eraf halen? Er staatgeen geld vast en ik betaal geen kosten voor het hebben van een rekening?
AK bank verstrekt afschriften per maand, maar via internet is alles direct in te zien.quote:Op woensdag 6 februari 2008 00:52 schreef Wexy het volgende:
[..]
Klopt allemaal wat je vraagt.
Verschil is dat je bij CEB van elke bij of afschrijving een los afschrift krijgt.
Neem tenminste aan dat dit bij AKB niet zo is.... nog niemand over zien schrijven......
TEB geeft toch pas bij 60 maanden 4,6 % of lees ik dat verkeerd ?quote:Op woensdag 6 februari 2008 21:07 schreef SeLang het volgende:
Zo, TEB is nu ook verhoogd naar 4,6% vrij opneembaar.
Die ga ik dus binnenkort ook volstorten.
Ik heb nu: ATB, Credit Europe, Yapi kredi, TEB en DSB.
Totaan de bankgarantie even veilig als een staatsobligatie maar een hogere yield (de eerste 4).
Bovenste stuk, onderste stuk geldt enkel voor de deposito's.quote:Op woensdag 6 februari 2008 22:40 schreef allsystemshalt het volgende:
[..]
TEB geeft toch pas bij 60 maanden 4,6 % of lees ik dat verkeerd ?
http://www.tebnv.nl/nl/html/Retail8.asp
Oftewel je kan er van uit gaan dat de 4,6% zeer tijdelijk is...quote:Op donderdag 7 februari 2008 07:29 schreef RJD het volgende:
Wel verrassend dat TEB op haar deposito's minder rente geeft dan op de gewone spaarrekening. Normaal gesproken is dat toch andersom en is de rente op een deposito hoger dan op een spaarrekening.
Ze gaan er dan vanuit dat de rente de komende tijd gaat dalen, niet zo'n rare conclusie denk ik zo...quote:Op donderdag 7 februari 2008 07:29 schreef RJD het volgende:
Wel verrassend dat TEB op haar deposito's minder rente geeft dan op de gewone spaarrekening. Normaal gesproken is dat toch andersom en is de rente op een deposito hoger dan op een spaarrekening.
Waarom geen deposito? Je zet 't er toch op voor de rente en niet om het snel weer op te nemen.quote:Op donderdag 7 februari 2008 09:28 schreef SeLang het volgende:
Je kunt het beste een portfolio aanleggen met verschillende bankrekeningen die als groep in de top staan.
Natuurlijk worden hoge rentes na een tijdje weer verlaagd. Banken doen dat tijdelijk om in de top te staan en zo klanten aan te trekken. Daarom spreid je je geld over banken die ernaar streven om in ieder geval altijd in kopgroep te staan en zo de rente fluctuaties uit te middelen. Banken als ATB, YKB, CE stonden hebben de laatste paar jaar altijd in de kopgroep gestaan.
In mijn geval kan ik het morgen nodig hebben, dus geen depositoquote:Op donderdag 7 februari 2008 19:13 schreef Arcee het volgende:
[..]
Waarom geen deposito? Je zet 't er toch op voor de rente en niet om het snel weer op te nemen.
Al je 5 rekeningen die je tot de max hebt volgestort?quote:Op donderdag 7 februari 2008 19:27 schreef SeLang het volgende:
In mijn geval kan ik het morgen nodig hebben, dus geen deposito
Uiteindelijk is dat geld bedoeld om aandelen van te kopen, maar momenteel zijn de koersen nog veel te hoog. Afhankelijk van de markt kan ik het geld dus morgen nodig hebben of pas over een jaar of vijf.quote:Op donderdag 7 februari 2008 19:50 schreef Arcee het volgende:
[..]
Al je 5 rekeningen die je tot de max hebt volgestort?
Depositoquote:Op donderdag 7 februari 2008 21:02 schreef RobertoCarlos het volgende:
Bestaat er geen bank of andere vorm van sparen, waarbij je een gegarandeerde rente krijgt? Ik bedoel bij lenen kun je dat ook vastzetten.
Ja, een deposito dus, daar ging het net over.quote:Op donderdag 7 februari 2008 21:02 schreef RobertoCarlos het volgende:
Bestaat er geen bank of andere vorm van sparen, waarbij je een gegarandeerde rente krijgt? Ik bedoel bij lenen kun je dat ook vastzetten.
Spul op donderdag 7 februari opgestuurd. Eens kijken wanneer ik kan beginnen met stortenquote:Op woensdag 6 februari 2008 01:14 schreef jochem8 het volgende:
Zojuist bij CEB een aanvragformulier ingevuld, morgen ff opsturen.
op welke koers wil je ongeveer aan gaan kopen??quote:Op donderdag 7 februari 2008 20:09 schreef SeLang het volgende:
[..]
Uiteindelijk is dat geld bedoeld om aandelen van te kopen, maar momenteel zijn de koersen nog veel te hoog. Afhankelijk van de markt kan ik het geld dus morgen nodig hebben of pas over een jaar of vijf.
Als ik het geld op een deposito zet krijg ik mogelijk een iets hogere rente maar wel boetes en/of geen rente als ik het er eerder afhaal. Het extra rendement staat in geen verhouding tot dat risico.
Zie deze reeks: [Centraal] Beleggen & Aandelen deel 24quote:Op vrijdag 8 februari 2008 08:19 schreef komrad het volgende:
[..]
op welke koers wil je ongeveer aan gaan kopen??
Neen, bovenstaande vraag if van belang om te kijken of hij niet beter die tonnen van hem vast kan zetten.. als hij wacht op een koers en die binnen een jaar niet gehaald kan worden...quote:Op vrijdag 8 februari 2008 09:28 schreef SeLang het volgende:
[..]
Zie deze reeks: [Centraal] Beleggen & Aandelen deel 24
Wat is lang?quote:Op donderdag 24 januari 2008 07:34 schreef RJD het volgende:
CEB duurt lang met aanmelden, maar is daarna ook snel en goed dacht ik.
9 januari opgestuurd, 24 januari is de rekening geopend, 26 januari had ik het rekeningnummer in huis. 29 januari ook de inloggegevens.quote:Op vrijdag 8 februari 2008 15:55 schreef tralalala het volgende:
[..]
Wat is lang?
Ik heb gister de brief op de post gedaan, dus ben benieuwd.
Ok, ik dacht aan 2 maanden ofzo, maar dat valt dus meequote:Op vrijdag 8 februari 2008 16:22 schreef Wexy het volgende:
[..]
9 januari opgestuurd, 24 januari is de rekening geopend, 26 januari had ik het rekeningnummer in huis. 29 januari ook de inloggegevens.
Ze blijven verbazen bij CEBquote:Op vrijdag 8 februari 2008 16:42 schreef tralalala het volgende:
[..]
Ok, ik dacht aan 2 maanden ofzo, maar dat valt dus mee
Surry en thanxquote:Op donderdag 7 februari 2008 21:55 schreef Arcee het volgende:
[..]
Ja, een deposito dus, daar ging het net over.
onvoldoende saldo?quote:Op vrijdag 8 februari 2008 19:40 schreef vw_caddy het volgende:
Heeft Credit Europe iedere avond een dagafsluiting ofzo? Wilde gisteravond geld overboeken, wilde niet. Nu wil het alweer niet.
Ja dat klopt, en dat zegt de website ook als je het probeert... Dit vind ik het grootste nadeel van deze bank!quote:Op vrijdag 8 februari 2008 19:40 schreef vw_caddy het volgende:
Heeft Credit Europe iedere avond een dagafsluiting ofzo? Wilde gisteravond geld overboeken, wilde niet. Nu wil het alweer niet.
Is zo'n bank dan een bank waar je regelmatig transacties wil doen? Het lijkt mij meer iets voor spaargeld tegen een hoge rente wegzetten (geen betaalrekening) en dan hoef je er niet vaak bij, vrijwel nooit eigenlijk.quote:Op vrijdag 8 februari 2008 20:43 schreef RemcoDelft het volgende:
Ja dat klopt, en dat zegt de website ook als je het probeert... Dit vind ik het grootste nadeel van deze bank!
Dat idee heb ik ook inderdaad.quote:Op vrijdag 8 februari 2008 21:32 schreef Arcee het volgende:
[..]
Is zo'n bank dan een bank waar je regelmatig transacties wil doen? Het lijkt mij meer iets voor spaargeld tegen een hoge rente wegzetten (geen betaalrekening) en dan hoef je er niet vaak bij, vrijwel nooit eigenlijk.
Wat denk je dat mensen hier doen?quote:Op vrijdag 8 februari 2008 18:10 schreef Corvidae het volgende:
Wat zijn de voor- en nadelen van een internetspaarrekening bij de kleinere banken? (e.g. AKbank) Heeft er iemand ervaring met de kleinere banken die hogere rentepercentages geven doormiddel van een internetspaarekening?
Eerder was het volgens mij nooit een probleem 's avonds, nu wel.....quote:Op vrijdag 8 februari 2008 20:43 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Ja dat klopt, en dat zegt de website ook als je het probeert... Dit vind ik het grootste nadeel van deze bank!
Zover als jij ga ik iig niet.quote:Op vrijdag 8 februari 2008 23:29 schreef Wexy het volgende:
Ben ik te veel op aan het letten en zal het aan het eind van het jaar wel kloppen wat er allemaal gebeurd?
Of moet ik dit in de gaten gaan houden?
Ik had gisteravond weinig te doen geloof ik.. heb het in 1 uurtje gemaakt... zal niet vertellen tot welke datum ik al berekend hebquote:Op vrijdag 8 februari 2008 23:37 schreef hollander172 het volgende:
[..]
Zover als jij ga ik iig niet.Reken aan het eind van het jaar even uit wat je rente moet zijn en je weet of het klopt.
Dan deel je 4.5% door 365, maar eigenlijk moet je de 365ste (of 366ste in een schrikkeljaar) machtswortel uit 4.5% nemen = 1.000120272% en dat is dan 0.66 per dag (en dan elke dag ietsje meer).quote:Op vrijdag 8 februari 2008 23:29 schreef Wexy het volgende:
Bij een huidig saldo van 5490 tegenover 4.5% rente zou ik afgerond 0.68 per dag moeten krijgen.
Dat is toch als ze de rente ook daadwerkelijk per dag uit zouden betalen?quote:Op zaterdag 9 februari 2008 00:28 schreef Arcee het volgende:
[..]
Dan deel je 4.5% door 365, maar eigenlijk moet je de 365ste (of 366ste in een schrikkeljaar) machtswortel uit 4.5% nemen = 1.000120272% en dat is dan 0.66 per dag (en dan elke dag ietsje meer).
Dat verklaart het verschil natuurlijk niet met CEB, want zo kom je nog iets lager uit ipv hoger.
Maar ze rekenen wel evenredig met hoe lang het geld erop staat, want je krijgt niet die 4.5% over het bedrag wat er aan het einde van het jaar op staat (niet dat je dat denkt), dus rekenen ze per dag met die 365ste machtswortel, anders zou je te hoog uitkomen als je 't deelt door 365.quote:Op zaterdag 9 februari 2008 00:35 schreef Wexy het volgende:
Dat is toch als ze de rente ook daadwerkelijk per dag uit zouden betalen?
Dat je rente op rente moet gaan berekenen?
CEB betaalt de rente pas aan het eind van het jaar uit dus doet in de tussentijd niets met 'de opgebouwde rente tot nu toe' in het jaar zelf.
jij hebt mn excelblad gekregen.. daarop is volgens jou dus een ander eindrentebedrag uitgerekend dan dat ik daadwerkelijk zou krijgen...quote:Op zaterdag 9 februari 2008 00:38 schreef Arcee het volgende:
[..]
Maar ze rekenen wel evenredig met hoe lang het geld erop staat, want je krijgt niet die 4.5% over het bedrag wat er aan het einde van het jaar op staat (niet dat je dat denkt), dus rekenen ze per dag met die 365ste machtswortel, anders zou je te hoog uitkomen als je 't deelt door 365.
Ja, dat is te hoog. Stel dat je het hele jaar die 5490 euro er op hebt staan. Dan heb je dus 5737 aan het einde van het jaar en dus 247 euro rente. Maar stel dat je halverwege het jaar je rekening opheft, hoeveel rente krijg je dan nog bijgeschreven? De helft is 123.50, maar je staat dan op 122.17 rente (5612.17 totaal). Je hebt na 1 dag al rente en krijgt steeds rente op rente, althans, zo zou het moeten gaan.quote:Op zaterdag 9 februari 2008 00:49 schreef Wexy het volgende:
jij hebt mn excelblad gekregen.. daarop is volgens jou dus een ander eindrentebedrag uitgerekend dan dat ik daadwerkelijk zou krijgen...
Zie hierboven.quote:ik snap jouw machtswortelverhaal hierin niet eigenlijk om het maar kort door de bocht te zetten....
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |