abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_56004157
“Help, ik wil een digitale camera, maar ik weet niet wat ik moet kopen…. “

Het probleem is dat iedereen iets anders wil. De één wil perfecte kwaliteit, de tweede lekker compact, en de derde wil op 100 meter diepte nog kunnen fotograferen. En soms weten de vragers zelf niet eens wat ze precies willen Dit lijstje kan daar ook bij helpen.


Budget:
- Wat mag de camera kosten, inclusief alles.
Houdt er rekening mee dat je naast de camera, geheugenkaartje, accu/oplaadbare batterijen nodig hebt, en een tasje vaak ook handig kan zijn, zeker bij de wat grotere camera’s.
- Bij D-SLR camera’s moet je ook nog lenzen hebben.

Formaat:
Wil je een compactcamera, of een digitale SLR met alles erop en eraan? Om het makkelijk te maken deel ik het even op in 4 segmenten:

  • Micro camera: Makkelijk meenemen, past meestal in een broekzak, maar meestal beperkt in mogelijkheden. Modellen als de Canon Ixus serie.

  • Compact camera: Ligt wat fijner in de hand als de micro’s hierboven, past niet fijn in een broekzak, maar een jaszak moet lukken. Heeft vaker wat meer opties. Modellen als de Canon Powershot A*** reeks.

  • SLR-achtig: Camera’s met een flinke vaste lens, en die qua opties niet onderdoen aan een Digitale Spiegelreflex. Modellen als de Canon G series, Fuji Finepix S9500.

  • D-SLR bodies: het echte fotogeweld, keuze uit vele lenzen, grote tassen, en nog meer accessoires. Modellen als de Canon 350D 400D 30D 5D, Nikon D50, D70 D200 enz.


    Doel:
    Wat ga je fotograferen? Feesten, sport, landschappen, portretten, macro of huis- tuin- en keuken- foto’s? Schrijf in het kort op wat je wil fotograferen.


    De fotograaf:
    is het doos open en fotograferen, en de handleiding komt nooit uit de doos, Of kan je in je slaap de handleiding citeren? Met andere woorden, wat voor fotograaf ben jij?


    Huidige camera:
    Als je al een camera hebt, vertel dan even welke, en wat de tekortkomingen zijn, maar ook wat er wel aan bevalt.


    Welke camera’s twijfel je over:
    Als je zelf al een basiskeuze gemaakt hebt, vermeldt ze dan hier, en waarom je tussen die modellen twijfelt.


    Bijzondere eisen:
    Als je camera aan bijzondere eisen moet voldoen, die hierboven nog niet genoemd zijn, mag je dat hier vermelden. Denk eens aan dingen als: Specifiek wel/geen accu, ik heb al een terabyte aan Compact flash of 'Moet schoonmoeder met de mond dicht kunnen fotograferen'


    Dus even op een rijtje: (dit lijstje even in je post plakken: )

    Budget:
    Formaat: Micro / compact / SLR-like / D-SLR Body
    Doel:
    Fotograaf:
    Huidige camera:
    Welke camera’s twijfel je over:
    Bijzonderheden:

    Vorige delen:
    [CENTR.] Wie helpt me een nieuwe camera vinden, deel 10
    [CENTRAAL] Wie helpt me een nieuwe fotocamera vinden, deel 9
    [CENTRAAL] Wie helpt me een nieuwe fotocamera vinden, deel 8
    [CENTRAAL] Wie helpt me een nieuwe fotocamera vinden, deel 7
    [CENTRAAL] Wie helpt me een nieuwe fotocamera vinden, deel 6
    [CENTRAAL] Wie helpt me een nieuwe camera te vinden, deel 5
    [CENTRAAL] Wie helpt mij een nieuwe camera te vinden? 4
    [CENTRAAL] Wie helpt mij een nieuwe camera te vinden? 3
  • Mijn DeviantART gallery
    ,
    Best volwassen voor mijn geestelijke leeftijd
      zondag 13 januari 2008 @ 18:31:12 #2
    81882 Lips
    Een vrouwtje
    pi_56004392
    Ik plak even mij laatste post hier
    quote:
    Op zondag 13 januari 2008 16:01 schreef Vliegvrager het volgende:
    Panasonic heeft een tijdje gewerkt met hele matige ruisbestrijdinsgsoftware. Tegenwoordig gaat dat beter. Ik weet niet meer precies wanneer ze overgegaan zijn. De FZ18 heeft het probleem iig niet meer.
    De reviews van de FZ18 zijn ook inderdaad beter dan die van de FZ8. De tip die je meekrijgt is om als max. ISO400 in te stellen om de ruis tegen te gaan.
    Zoizo wel een mooie camera, die FZ18!! Zijn er hier mensen die 'm hebben?
    quote:
    En een groothoek wil zeggen dat je meer op de foto krijgt (maar alles dus wel kleiner). Net of je verder weg staat eigenlijk. Veel compacts hebben beperkt groothoekbereik, Panasonic gaat meestal wat verder. Ga naar een winkel en pak een Panasonic en zoom helemaal uit. Probeer dan hetzelfde met een Fuji of een Canon ofzo. Dan zie je het verschil en kun je proberen in te schatten of je het vaak zult gebruiken. Meestal wordt groothoek gebruikt voor groepsportretten, interieurs, en sommige typen landschappen.
    Ik denk dat ik het snap Ik heb wel ooit situaties waarin ik letterlijk met m'n rug tegen de muur sta om iets te fotograferen en dat ik dan nog niet alles erop krijg. Begrijp ik het goed dat ik dan met een groothoek kans heb dat ik wel het hele plaatje erop krijg?


    Dat laatste is inmiddels door Vliegvrager bevestigd
    Miauw
    Op dinsdag 21 juni 2011 21:42 schreef Jajong het volgende: I stand corrected; ik zou nooit vreemdgaan, behalve als mijn vriendin zo dom zou zijn als Lips.
      FOK!fotograaf zondag 13 januari 2008 @ 18:39:04 #3
    48846 Xilantof
    I keep you in the holes
    pi_56004565
    TT even goed gezet
    Xilantof Flickrt
    foto-nerd
    pi_56005864
    Budget: 275 euro
    Formaat: Micro / compact
    Doel: vakantiefoto's die wel erg scherp zijn! Makkelijk kunnen inzoomen op bijv dieren. Ook wil ik een aantal mogelijkheden erop hebben zitten bijv bepaalde standen als sunset e.d. Ben namelijk niet erg handig met alles zelf instellen.
    Fotograaf: ik lees op zich wel de handleiding en probeer het een en ander uit. Maar zoals hierboven al staat ben ik geen ster in het zelf instellen van bijv sluitertijd e.d.
    Huidige camera: geen. Wat ik op zich best mooie kwaliteit foto's vind en handig maatje is de casio exilim (weet niet precies welke maar je hebt ze in allerlei kleurtjes)
    Welke camera’s twijfel je over: casio exilim ex z1200. Maar hoorde weer dat die 12.0 megapixels niet alles zeggen over je fotokwaliteit...
    Bijzonderheden:

    Iemand cameratips als je kijkt naar mijn budget en mijn fotodoel? En wat vindt men van de casio exilim cameraatjes?
      zondag 13 januari 2008 @ 21:35:35 #5
    132726 Sjengdanny
    Ik kom er wel...
    pi_56008458
    Gister naar m'n oom geweest, deze heeft ook een Canon EOS 350D en moet zeggen dat die lekker in de hand ligt.
    Morgen ga ik eens een paar winkels afstruimen waar de kit het goedkoopst is
    Op ut Vriethof, op un baank.
    Gruuts op de Mestreechter Geis!
    Hendig sjiek!
    Vuilak!
    pi_56008667
    quote:
    Op zondag 13 januari 2008 21:35 schreef Sjengdanny het volgende:
    Gister naar m'n oom geweest, deze heeft ook een Canon EOS 350D en moet zeggen dat die lekker in de hand ligt.
    Morgen ga ik eens een paar winkels afstruimen waar de kit het goedkoopst is
    De mediamarkt heeft (had?) een aanbieding van 388 euro.
    Carry on my wayward son
    There'll be peace when you are done
    Lay your weary head to rest
    Don't you cry no more.
    pi_56009693
    quote:
    Op zondag 13 januari 2008 18:31 schreef Lips het volgende:
    Ik plak even mij laatste post hier
    [..]

    De reviews van de FZ18 zijn ook inderdaad beter dan die van de FZ8. De tip die je meekrijgt is om als max. ISO400 in te stellen om de ruis tegen te gaan.
    Zoizo wel een mooie camera, die FZ18!! Zijn er hier mensen die 'm hebben?
    [..]

    Ik denk dat ik het snap Ik heb wel ooit situaties waarin ik letterlijk met m'n rug tegen de muur sta om iets te fotograferen en dat ik dan nog niet alles erop krijg. Begrijp ik het goed dat ik dan met een groothoek kans heb dat ik wel het hele plaatje erop krijg?


    Dat laatste is inmiddels door Vliegvrager bevestigd
    Ik ben een sinds een paar dagen de trotse bezitter van een FZ18 en ben er zeer tevreden over. Heb hem helaas nog niet uitvoerig kunnen testen, maar dat komt nog wel. Heb er voordat ik m kocht veel over gelezen, en eigenlijk overal komt die goed uit de verf. Op youtube zijn ook nog een paar reviews te zien. Is wel mooi dat je m ook in actie kan zien.
      Eindredactie Frontpage / Forummod zondag 13 januari 2008 @ 23:28:37 #8
    41809 crew  Ouwesok
    Leuke lamp overigens
    pi_56012010
    quote:
    Op zondag 13 januari 2008 19:42 schreef Sannelie het volgende:
    Budget: 275 euro
    Formaat: Micro / compact

    8<

    Iemand cameratips als je kijkt naar mijn budget en mijn fotodoel? En wat vindt men van de casio exilim cameraatjes?
    Om maar eens te beginnen met bedieningsgemak, elke digitale camera kent tegenwoordig een basisinstelling waarin je zelf helemaal niks hoeft te doen (een Leica M8 dan weer niet maar daarvan valt alleen de buitenverpakking al ver buiten je budget). Goeie plaatjes maken gaat dus in principe met elke camera vrij moeiteloos
    Voor wat de kwaliteit betreft geldt er een universele wet tot behoud van ellende. Hoe compacter je een camera maakt, hoe meer kwaliteit je inlevert. Gezien het budget wat je voorhanden hebt zou ik niet de voor ultracompact gaan, een compact met wat meer zoom steekt tegenwoordig ook nog erg makkelijk weg.

    Dus even de tegenvraag: Hoe compact wil je hem hebben
    Gotferdomme wat heb ik weer een last van een goed humeur
    pi_56017985
    quote:
    Op zondag 13 januari 2008 19:42 schreef Sannelie het volgende:
    Maar hoorde weer dat die 12.0 megapixels niet alles zeggen over je fotokwaliteit...
    Klopt, nmeer dan zes heb je bij normaal gebruik niet nodig, en er zijn zelfs mensen die op goede gronden beweren dat meer MP leidt tot slechtere beeldkwaliteit. Die claim is niet zonder meer te testen, maar het is wel getest dat de lenskwaliteit meer doet voor je foto dan het aantal megapixels klllllik.

    En wat lenskwaliteit betreft, ga ik mee met Ouwesok: compact gaat ten koste van kwaliteit. Wat je belangrijk vindt, kan alleen jij bepalen.
    Mijn DeviantART gallery
    ,
    Best volwassen voor mijn geestelijke leeftijd
    pi_56022832
    quote:
    Op zondag 13 januari 2008 23:28 schreef Ouwesok het volgende:

    [..]


    Dus even de tegenvraag: Hoe compact wil je hem hebben
    Dat hij wel makkelijk in een vest te stoppen is of in een wat ruimere broekzak. Dus niet in een zak van een spijkerboek bijv. En hij moet makkelijk om je heen te hangen zijn met zo'n schuine band en dat ie dan niet te zwaar is en niet teveel onhandig in de weg zit.
    Is zo'n casio dan bijvoorbeeld eigenlijk te compact? Zo ja een iets groter formaatje vind ik ook goed. Als hij maar lekker in de hand ligt en je ook op bijvoorbeeld een fiets m vast kan houden.
    pi_56023256
    Hangt ook van je handen af, natuurlijk. Loop gewoon eens een MediaMarkt binnen en ga wat vasthouden. Maar als ik jou verhaal zo hoor, zou ik inderdaad wat groter gaan, bijvoorbeeld een Panasonic TZ3 of een Canon Powershot A710 of 720. Er zijn veel vergelijkbare types in dit segment, niet alleen die twee.

    Maar echt, begin eens met een paar van die dingen beet te pakken. Niet in de winkel in je zak doen he
    Mijn DeviantART gallery
    ,
    Best volwassen voor mijn geestelijke leeftijd
    pi_56026130
    Hmm die panasonic zie ik wel zitten op zich...
      maandag 14 januari 2008 @ 18:12:49 #13
    81882 Lips
    Een vrouwtje
    pi_56028691
    quote:
    Op zondag 13 januari 2008 22:19 schreef robbolo het volgende:

    [..]

    Ik ben een sinds een paar dagen de trotse bezitter van een FZ18 en ben er zeer tevreden over. Heb hem helaas nog niet uitvoerig kunnen testen, maar dat komt nog wel. Heb er voordat ik m kocht veel over gelezen, en eigenlijk overal komt die goed uit de verf. Op youtube zijn ook nog een paar reviews te zien. Is wel mooi dat je m ook in actie kan zien.
    Fijn dat je even laat weten dat je er tevreden over bent!!!
    Ik ben vandaag een fotozaak binnengelopen en heb aangegeven wat voor iets ik zoek. De medewerker van de fotozaak kwam ook met de FZ18 aanzetten. Hij zei ook dat de camera heel veel mogelijkheden heeft die een spiegelreflexcamera ook heeft, maar dan dus zonder dat het een spiegelreflexcamera is (en zonder het gezeul met lenzen).
    Omdat het al wat later was heb ik de camera niet vastgehad maar ik ga eind van de week gewoon even terug.

    In de winkel zat er bij de camera een fotocursus bij de camera voor nu ¤ 25,- (normaal ¤ 125,-). Is een actie van Panasonic zelf speciaal voor een aantal Lumix camera's. Leuk natuurlijk maar heeft iemand deze cursus al gevolgd?

    De winkel waar ik was kost de camera ¤ 425,-. 't weekend eens gaan kijken wat ie bij de conculega's kost
    Miauw
    Op dinsdag 21 juni 2011 21:42 schreef Jajong het volgende: I stand corrected; ik zou nooit vreemdgaan, behalve als mijn vriendin zo dom zou zijn als Lips.
    pi_56030858
    quote:
    Op maandag 14 januari 2008 18:12 schreef Lips het volgende:

    [..]

    Fijn dat je even laat weten dat je er tevreden over bent!!!
    Ik ben vandaag een fotozaak binnengelopen en heb aangegeven wat voor iets ik zoek. De medewerker van de fotozaak kwam ook met de FZ18 aanzetten. Hij zei ook dat de camera heel veel mogelijkheden heeft die een spiegelreflexcamera ook heeft, maar dan dus zonder dat het een spiegelreflexcamera is (en zonder het gezeul met lenzen).
    Omdat het al wat later was heb ik de camera niet vastgehad maar ik ga eind van de week gewoon even terug.

    In de winkel zat er bij de camera een fotocursus bij de camera voor nu ¤ 25,- (normaal ¤ 125,-). Is een actie van Panasonic zelf speciaal voor een aantal Lumix camera's. Leuk natuurlijk maar heeft iemand deze cursus al gevolgd?

    De winkel waar ik was kost de camera ¤ 425,-. 't weekend eens gaan kijken wat ie bij de conculega's kost
    Ik weet niet of je het liever wil kopen in de winkel of op internet, maar ik heb m zelf gekocht voor 340 bij deze winkel. Ik vind hem zelf ook erg gebruiksvriendelijk. De opties die je nodig heb zijn makkelijk te bereiken, en de bediening gaat snel.
      maandag 14 januari 2008 @ 20:02:05 #15
    81882 Lips
    Een vrouwtje
    pi_56031510
    quote:
    Op maandag 14 januari 2008 19:38 schreef robbolo het volgende:

    [..]

    Ik weet niet of je het liever wil kopen in de winkel of op internet, maar ik heb m zelf gekocht voor 340 bij deze winkel. Ik vind hem zelf ook erg gebruiksvriendelijk. De opties die je nodig heb zijn makkelijk te bereiken, en de bediening gaat snel.
    Wow dat scheelt best wel ¤ 100,-
    Is het goed te doen met het engelse menu? Want als ik het goed begrijp van de site is dit het Amerikaanse model (zonder Nederlands menu)
    Miauw
    Op dinsdag 21 juni 2011 21:42 schreef Jajong het volgende: I stand corrected; ik zou nooit vreemdgaan, behalve als mijn vriendin zo dom zou zijn als Lips.
    pi_56032261
    quote:
    Op maandag 14 januari 2008 20:02 schreef Lips het volgende:

    [..]

    Wow dat scheelt best wel ¤ 100,-
    Is het goed te doen met het engelse menu? Want als ik het goed begrijp van de site is dit het Amerikaanse model (zonder Nederlands menu)
    Het is inderdaad Engels, maar ik heb er zelf geen last van. De termen die worden gebruikt zijn over het algemeen het zelfde in het Nederlands. Je moet natuurlijk wel een beetje Engels kunnen, anders word het lastig

    Volgens mij is de Nederlands versie ongeveer 380 euro, maar dat weet ik niet zeker. Dus als je de Nederlandse wil hebben dan is t nog steeds goedkoper dan in een winkel. Wat ik er nog wel bij moet melden, is dat je in een goeie zaak ook vaak goede service heb. De garantie en dergelijk vind ik vaak makkelijk om in een winkel te regelen dan over Internet. En als je een vraag heb kan je altijd even langsgaan.

    Hopelijk heb ik de keuze niet te moeilijk gemaakt
      maandag 14 januari 2008 @ 21:29:44 #17
    81882 Lips
    Een vrouwtje
    pi_56033959
    quote:
    Op maandag 14 januari 2008 20:29 schreef robbolo het volgende:
    Het is inderdaad Engels, maar ik heb er zelf geen last van. De termen die worden gebruikt zijn over het algemeen het zelfde in het Nederlands. Je moet natuurlijk wel een beetje Engels kunnen, anders word het lastig

    Volgens mij is de Nederlands versie ongeveer 380 euro, maar dat weet ik niet zeker. Dus als je de Nederlandse wil hebben dan is t nog steeds goedkoper dan in een winkel. Wat ik er nog wel bij moet melden, is dat je in een goeie zaak ook vaak goede service heb. De garantie en dergelijk vind ik vaak makkelijk om in een winkel te regelen dan over Internet. En als je een vraag heb kan je altijd even langsgaan.

    Hopelijk heb ik de keuze niet te moeilijk gemaakt
    Haha, nee hoor niet te moeilijk. Ik vind het bij dit soort artikelen vaak prettiger om het in een winkel te kopen, ondanks het prijsverschil. Dat ik deze camera wil is nu eigenlijk wel heel erg zeker (ik ken mezelf). Ik geef mezelf tot eind februari om 'm te kopen. Houd gewoon de aanbiedingen in de gaten en als een winkel 'm in de opruiming heeft dan ga ik 'm halen
    Miauw
    Op dinsdag 21 juni 2011 21:42 schreef Jajong het volgende: I stand corrected; ik zou nooit vreemdgaan, behalve als mijn vriendin zo dom zou zijn als Lips.
    pi_56043226
    quote:
    Op zondag 13 januari 2008 19:42 schreef Sannelie het volgende:
    Budget: 275 euro
    Formaat: Micro / compact
    Doel: vakantiefoto's die wel erg scherp zijn! Makkelijk kunnen inzoomen op bijv dieren. Ook wil ik een aantal mogelijkheden erop hebben zitten bijv bepaalde standen als sunset e.d. Ben namelijk niet erg handig met alles zelf instellen.
    Fotograaf: ik lees op zich wel de handleiding en probeer het een en ander uit. Maar zoals hierboven al staat ben ik geen ster in het zelf instellen van bijv sluitertijd e.d.
    Huidige camera: geen. Wat ik op zich best mooie kwaliteit foto's vind en handig maatje is de casio exilim (weet niet precies welke maar je hebt ze in allerlei kleurtjes)
    Welke camera’s twijfel je over: casio exilim ex z1200. Maar hoorde weer dat die 12.0 megapixels niet alles zeggen over je fotokwaliteit...
    Bijzonderheden:

    Iemand cameratips als je kijkt naar mijn budget en mijn fotodoel? En wat vindt men van de casio exilim cameraatjes?
    Ik heb zelf net een Casio Exilim EX-S880 (Nadat mijn oude EX-S500 kapot is gevallen... tsja) besteld: ik heb hem nog niet binnen maar de functies zijn vergelijkbaar met mijn oude en daarom heb ik hem uitgekozen:
    -Kleiner vind je ze bijna niet (17mm dun!, 150 gram)
    -de kwaliteit van de foto's is prima (verwacht echter geen wonderen)
    -het ding reageert snel (snel foto's maken, snel menu, etc. alleen het opladen van de flits duurt soms even)
    -de filmfunctie is uitstekend (aparte knop om filmen te starten/stoppen, breedbeeld 848*480px 30fps en H264 compressie).
    -De batterij gaat lang genoeg mee. Er zit maar een klein batterijtje in, maar een half uurtje in zijn dock is genoeg voor een dag fotograferen zo'n beetje
    -Meegeleverd dock. Je kan dit een plus of een minpunt vinden, maar het is absoluut praktisch op je bureau: flikker je camera in zijn dock, hij laadt op, laadt de foto's op de computer en je weet altijd waar hij ligt
    -Een hele hoop 'best shot' modussen voor allerlei soorten situaties om te fotograferen
    -Goede prijs: De EX-S880 kost op het web nog geen 200 euro, in de winkel ben je 230 kwijt.

    De Canon ixussen zijn trouwens ook prima, de belangrijkste verschillen zijn dat ze (iets) groter/dikker zijn, over het algemeen wat meer instelmogelijkheden hebben en met een losse acculader werken (net als de Casio's uit de EX-Z serie overigens). De fotokwaliteit is wel iets beter overigens. De Ixus 70 is voor zo'n 160-200 euro te koop.
    pi_56066955
    Wil een nieuwe camera voor me vriendin kopen omdat de canon die ze had A550 3 keer defect is geweest en we nu ons geld terug hebben gehad.
    Ga de vragen zo goed mogelijk beantwoorden voor zo ver ik het allemaal weet.

    Budget: +/- 200 tot 225
    Formaat: Micro / compact
    Doel:Fotografeerd eigenlijk van alles maar meeste is natuur, dieren en vakantie foto's
    Fotograaf:ze leest de handleiding door en zoekt een hoop uit door het te proberen
    Huidige camera: was een canon powershot A550
    Welke camera’s twijfel je over:Panasonic dmc-LZ7 misschien heeft iemand een goede sugestie
    Bijzonderheden: liefst geen accu en heb al sd geheugen.
    pi_56067572
    quote:
    Op woensdag 16 januari 2008 09:55 schreef RealMadMan het volgende:
    Wil een nieuwe camera voor me vriendin kopen omdat de canon die ze had A550 3 keer defect is geweest en we nu ons geld terug hebben gehad.
    Ga de vragen zo goed mogelijk beantwoorden voor zo ver ik het allemaal weet.

    Budget: +/- 200 tot 225
    Formaat: Micro / compact
    Doel:Fotografeerd eigenlijk van alles maar meeste is natuur, dieren en vakantie foto's
    Fotograaf:ze leest de handleiding door en zoekt een hoop uit door het te proberen
    Huidige camera: was een canon powershot A550
    Welke camera’s twijfel je over:Panasonic dmc-LZ7 misschien heeft iemand een goede sugestie
    Bijzonderheden: liefst geen accu en heb al sd geheugen.
    Hoe beviel de Canon Powershot (op de defecten na)? Ik vind dat altijd leuke camera's, veel in te stellen en goede kwaliteit. Je zou bijv. eens naar de A570 IS en de A710 IS / 720 IS kunnen kijken, als die binnen het budget vallen.
    The world has three kinds of people: those who make things happen, those who watch what happens, and those who wonder what happened (George Bernard Shaw).
    Sieraden en meer, Gingerfantasies.
    pi_56068196
    quote:
    Op woensdag 16 januari 2008 10:32 schreef Elefes het volgende:

    [..]

    Hoe beviel de Canon Powershot (op de defecten na)? Ik vind dat altijd leuke camera's, veel in te stellen en goede kwaliteit. Je zou bijv. eens naar de A570 IS en de A710 IS / 720 IS kunnen kijken, als die binnen het budget vallen.
    Voor de A550 had ze een A520 die gestolen was en die deed het zeer goed, maar moet zeggen dat ik kwa reparatie niet echt vrolijk van Canon ben geworden.
    Het kan natuurlijk gewoon bad luck zijn dat 3 keer het zelfde defect optreed waar de eerste keer opsturen al binnen een maand was.
    Heb overigens wel gekeken naar de A570 er is niet veel verschil met de LZ7 alleen dat de LZ7 6 keer optische zoom heeft.
    Moet zeggen dat ik gister een DSLR in de handen heb gehad en dat beviel me wel erg goed dus die twijfel is er ook nog.
    pi_56068857
    Bij het aanschaffen van een nieuwe camera vraag ik mij af hoe belangrijk bepaalde zaken zijn die je bijvoorbeeld op reviewsites als kieskeurig ziet. Bijvoorbeeld ISO waarden en sluitertijd. Hoe belangrijk zijn deze zaken voor het maken van een juiste keuze?

    Ik zal zeggen wat ik eik zoek: een leuke camera (formaat maakt niets uit) waar ik scherpe foto's mee kan maken van allerlei onderwerpen. Beetje huis tuin en keuken gebruik, maar wel de mogelijkheid om iets te kunnen fröbelen. Filmpjes opnemen mét geluid voor korte impressies. Helder inzoomen op een onderwerp (kind, natuur) Het budget is afhankelijk van het cameraatje. 200 euro is leuk, maar mocht het 300+ worden voor een beter prijs/kwaliteit is dat ook prima. Ik ben erg gecharmeerd van bv panasonic dmc fz18 maar vraag mij dus daarnaast af of het voor mijn eisen een te "grote" camera is en ik dus prima uit de voeten kan met bv een nikon S200. Ik hoop dat ik goed heb kunnen uitleggen waar de voet wringt en hoop met een beetje hulp tot een gedegen besluit te komen.
      woensdag 16 januari 2008 @ 13:15:28 #23
    51286 w00h00
    Digital man!
    pi_56071437
    Budget: 200
    Formaat: Micro / compact
    Doel: All-round camera voor vakantie foto's en gewoon in het alledaags.
    Fotograaf: amateur
    Welke camera’s twijfel je over: Ixus 75 en Samsung NV15
    Bijzonderheden: In principe valt de NV15 af, omdat een goede vriend van de NV10 heeft en ik niet dezelfde camera wil, anders was de keuze wel makkelijk geweest. Ixus 75 vind ik een super mooie camera alleen iedereen heeft hem al.

    Ik zoek een stijlvolle camera zoals de Samsung NV15 allleen net iets anders..
      woensdag 16 januari 2008 @ 15:21:44 #24
    51286 w00h00
    Digital man!
    pi_56074801
    Samsung i7 of de I6?

    Ervaringen?

    [ Bericht 7% gewijzigd door w00h00 op 16-01-2008 15:47:08 ]
      woensdag 16 januari 2008 @ 15:33:15 #25
    36945 Robertje
    Slam Dunk The Funk
    pi_56075113
    Op www.dcresource.com staan ook reviews en voorbeelden.
    No one goes to Hooters for wings.
    Well polish my nuts and serve me a milkshake.
    A-one and a-two and a-chicka booma chick!
    pi_56076032
    quote:
    Op woensdag 16 januari 2008 11:06 schreef RealMadMan het volgende:

    [..]

    Voor de A550 had ze een A520 die gestolen was en die deed het zeer goed, maar moet zeggen dat ik kwa reparatie niet echt vrolijk van Canon ben geworden.
    Het kan natuurlijk gewoon bad luck zijn dat 3 keer het zelfde defect optreed waar de eerste keer opsturen al binnen een maand was.
    Heb overigens wel gekeken naar de A570 er is niet veel verschil met de LZ7 alleen dat de LZ7 6 keer optische zoom heeft.
    Moet zeggen dat ik gister een DSLR in de handen heb gehad en dat beviel me wel erg goed dus die twijfel is er ook nog.
    De vraag is wat je precies wilt gaan doen met de camera? Een dSLR is weer iets heel anders dan een compact. Als je deze topicreeks eens doorkijkt worden er regelmatig voor- en nadelen genoemd van een dSLR ten opzichte van een (high-end) compact.
    Een dSLR is een heel stuk duurder (vooral wanneer je kwaliteit wilt en dus een betere (duurdere) lens er op wilt hebben dan de standaard kitlens), groter, zwaarder en je hebt voor elke fotografie "soort" (macro, tele) een aparte lens nodig. Natuurlijk werkt het wel fijn en snel, en ik vind het om echt te fotograferen fijner vasthouden (omdat je tenminste iets vast te houden hebt ).
    Een compact heeft "alles-in-een" en heeft dus geen aparte lenzen nodig, is goedkoper, kleiner, lichter en neem je dus gemakkelijker eventjes mee. Wel iets minder mogelijkheden (maar met een high-end compact loop je niet snel tegen de beperkingen aan).

    De LZ7 ken ik niet, dus daar kan ik weinig over zeggen. Ik heb zelf goede ervaringen met Canon (ook een Powershot gehad) en vind dat ze leuke camera's maken. Je zou ook eens naar de S5 IS kunnen kijken van Canon, mocht je een iets geavanceerder model willen. Ik denk dat je gewoon domme pech hebt gehad met 3 keer hetzelfde defect, al blijft dat natuurlijk heel vervelend.
    Verder zou ik voor vergelijking en reviews eens op het internet kijken, bijvoorbeeld bij www.dpreview.com . Daar staat vaak erg veel nuttige informatie.
    quote:
    Op woensdag 16 januari 2008 11:33 schreef danosa het volgende:
    Bij het aanschaffen van een nieuwe camera vraag ik mij af hoe belangrijk bepaalde zaken zijn die je bijvoorbeeld op reviewsites als kieskeurig ziet. Bijvoorbeeld ISO waarden en sluitertijd. Hoe belangrijk zijn deze zaken voor het maken van een juiste keuze?
    Iso-waarde zorgt er voor dat je bij minder licht toch nog een foto kunt maken met dezelfde overige instellingen. Een hogere iso-waarde zorgt er voor dat de camera het beeld zelf wat "lichter" maakt, maar levert wel meer ruis op in je foto's. Vooral bij compactcamera's is dit iets wat je in overweging moet nemen. Meestal kun je met compacts tot ongeveer 400 iso goede foto's maken, alle hogere waarden geven zoveel ruis dat het niet meer mooi is. Zelf kijk ik dan ook niet echt naar camera's die tot 1600 of zelfs 3200 iso kunnen, omdat de beeldkwaliteit waarschijnlijk zo slecht wordt op die hoge waarden, dat je het nooit zult gebruiken.
    Sluitertijden verschillen per camera, en wat je wilt hangt af van wat voor dingen je wilt fotograferen. Een langere sluitertijd laat meer licht binnenkomen en is dus nodig als het wat donkerder is (en je niet wilt flitsen), maar je beeld kan hierdoor wel bewegen (bijv. bij 4 seconden maakt de camera als het ware 4 seconden lang een foto). Het kan wel handig zijn om langere sluitertijden te gebruiken bijvoorbeeld wanneer je beweging van auto's in het donker wilt vastleggen (strepen van de lichten door de straten). Een kortere sluitertijd gebruik je wanneer je bijvoorbeeld iets fotografeert wat beweegt (bijv. bij sport, of dieren) en je dat zonder bewegingsonscherpte op de foto wilt hebben.
    quote:
    Ik zal zeggen wat ik eik zoek: een leuke camera (formaat maakt niets uit) waar ik scherpe foto's mee kan maken van allerlei onderwerpen. Beetje huis tuin en keuken gebruik, maar wel de mogelijkheid om iets te kunnen fröbelen. Filmpjes opnemen mét geluid voor korte impressies. Helder inzoomen op een onderwerp (kind, natuur) Het budget is afhankelijk van het cameraatje. 200 euro is leuk, maar mocht het 300+ worden voor een beter prijs/kwaliteit is dat ook prima. Ik ben erg gecharmeerd van bv panasonic dmc fz18 maar vraag mij dus daarnaast af of het voor mijn eisen een te "grote" camera is en ik dus prima uit de voeten kan met bv een nikon S200. Ik hoop dat ik goed heb kunnen uitleggen waar de voet wringt en hoop met een beetje hulp tot een gedegen besluit te komen.
    Ik ben niet bekend met de FZ18, maar volgens mij is het wel een leuke camera. Iets terug in dit topic gaat het er volgens mij ook over .
    Wat je nodig hebt voor je eisen hangt er vanaf wat je precies wilt fotograferen en hoe. Wil je met sluitertijd en diafragma gaan spelen? Of gewoon op de automatische stand foto's schieten? (Automatisch kan altijd met een camera, maar je betaalt meer naarmate je meer instelmogelijkheden hebt. Dus als je die niet gebruikt is het zonde om een duurdere camera te kopen.) Ook zou ik eens naar de Canon Powershot serie kijken, en ook Fuji heeft een paar modellen die leuk zijn als je net wat meer wilt.
    quote:
    Op woensdag 16 januari 2008 13:15 schreef w00h00 het volgende:
    Budget: 200
    Formaat: Micro / compact
    Doel: All-round camera voor vakantie foto's en gewoon in het alledaags.
    Fotograaf: amateur
    Welke camera’s twijfel je over: Ixus 75 en Samsung NV15
    Bijzonderheden: In principe valt de NV15 af, omdat een goede vriend van de NV10 heeft en ik niet dezelfde camera wil, anders was de keuze wel makkelijk geweest. Ixus 75 vind ik een super mooie camera alleen iedereen heeft hem al.

    Ik zoek een stijlvolle camera zoals de Samsung NV15 allleen net iets anders..
    Sony wil ook nog wel eens wat stijlvolle camera's hebben
    Niets mis met Ixus trouwens, Canon is meer een camera-merk dan Samsung.
    The world has three kinds of people: those who make things happen, those who watch what happens, and those who wonder what happened (George Bernard Shaw).
    Sieraden en meer, Gingerfantasies.
    pi_56076556
    quote:
    Op woensdag 16 januari 2008 13:15 schreef w00h00 het volgende:
    Budget: 200
    Formaat: Micro / compact
    Doel: All-round camera voor vakantie foto's en gewoon in het alledaags.
    Fotograaf: amateur
    Welke camera’s twijfel je over: Ixus 75 en Samsung NV15
    Bijzonderheden: In principe valt de NV15 af, omdat een goede vriend van de NV10 heeft en ik niet dezelfde camera wil, anders was de keuze wel makkelijk geweest. Ixus 75 vind ik een super mooie camera alleen iedereen heeft hem al.
    pfft, is maar waar je je druk om maakt. Als een camera aan je wensen voldoet, voldoet ie aan je wensen , maakt het nou uit of iedereen of juist niemand hem heeft.
    quote:
    Ik zoek een stijlvolle camera zoals de Samsung NV15 allleen net iets anders..
    Elefes noemde Sony al, de N-serie van Sony zijn leuke camera's met alleszins redelijke kwaliteit gegeven de grootte.

    Ik moet je wel waarschuwen, er zijn er al een paar van verkocht.
    Mijn DeviantART gallery
    ,
    Best volwassen voor mijn geestelijke leeftijd
    pi_56078463
    Ik heb absoluut geen verstand van camera's en wil er eentje aanschaffen. Door de vele merken en types heb ik geen idee waar ik moet beginnen met kijken. Hopelijk kunnen jullie me verder helpen.

    Budget: 150-200?
    Formaat: Micro / compact / (moet in broekzak passen)
    Doel: A4tjes fotograferen(scanner), vakantie foto's, stap foto's
    Fotograaf: Amateur (de enige functie die ik zal gebruiken is flits aan/uit zetten)
    Huidige camera: Samsung S500 (semi-kapot)
    Welke camera’s twijfel je over: -
    Bijzonderheden: Aantal MP maakt me niet veel uit aangezien ik de foto's toch niet ga afdrukken. Mijn huidige fototoestel stond altijd op 3mp ipv de 5mp die de camera aan kon.
    pi_56101141
    Als ik lees wat je wilt, kan ik je aanraden om naar een winkel te gaan en daar te kijken welke camera je qua prijs en uiterlijk het meeste aanspreekt. Je stelt geen eisen aan opties en optische kwaliteit als ik je goed begrijp. Merken waar je mee uit moet kijken zijn BenQ en TRUST, maar verder kun je vrijwel alles kopen.
    Mijn DeviantART gallery
    ,
    Best volwassen voor mijn geestelijke leeftijd
      donderdag 17 januari 2008 @ 21:55:40 #31
    110933 F4T4L_3RR0R
    R.I.P. webicon ;(
    pi_56114325
    Nou, de Sony (H3) uit het vorige topic was de miskoop van de eeuw. Foto's leken wel uit een crappy telefooncamera te komen... Heb 'm weer te koop staan en hij wordt morgen opgehaald.

    Ik zoek nu als overbrugging een simpele camera van maximaal 150 euro.

    Gebruik:
    - Af en toe een foto maken voor een product wat ik op FOK! of Marktplaats te koop zet.
    - Fotograferen van vrienden op feestjes. (kroeg, discotheek, vereniging, enz)

    Vereisten:
    - Simpelheid, moet met de nodige alcohol de camera kunnen bedienen, zonder in menuutjes verzeild te raken, of dat ik perongeluk de macrofunctie inschakel.
    - De camera moet SD kaarten slikken.
    - De camera moet bij voorkeur gevoed kunnen worden uit normale batterijen/accu's. (of er moeten goedkope accu's te krijgen zijn)
    - Het liefst zo plat mogelijk.
    - Redelijk hufterproof. Als dat niet mogelijk het liefst zo goedkoop mogelijk.
    - Een puike flits, geen LED wat je op mobiele telefoons vind.
    Een ballonvaarder die door de mand valt is nooit grappig...
    pi_56129734
    Wie o wie kan mij van advies voorzien; ik ben een beginner met het voornemen om snel iets over fotografie te leren d.m.v. lezen, cursus, etc.
    Mijn budget:rond de ¤ 400
    Formaat: SLR-achtig. Ik wilde voor de dSLR gaan, maar ik begrijp dat sommige high end compact camera's nagenoeg gelijke resultaten geven. Gezien het feit dat ik een beginner ben, lijkt het me verstandig om met een SLR-achtige te beginnen. Wat jullie?
    Doel: van alles: cursus, vakantie, maar hij gaat ook mee in m'n rugtas als ik op pad ga.
    Fotograaf: beginner
    Welke camera’s twijfel je over: ehm, moeilijk...zie door de bomen het bos eigenlijk niet.

    Mijn dank is groot!
    pi_56131029
    quote:
    Op donderdag 17 januari 2008 21:55 schreef F4T4L_3RR0R het volgende:
    Nou, de Sony (H3) uit het vorige topic was de miskoop van de eeuw. Foto's leken wel uit een crappy telefooncamera te komen... Heb 'm weer te koop staan en hij wordt morgen opgehaald.

    Ik zoek nu als overbrugging een simpele camera van maximaal 150 euro.

    Gebruik:
    - Af en toe een foto maken voor een product wat ik op FOK! of Marktplaats te koop zet.
    - Fotograferen van vrienden op feestjes. (kroeg, discotheek, vereniging, enz)

    Vereisten:
    - Simpelheid, moet met de nodige alcohol de camera kunnen bedienen, zonder in menuutjes verzeild te raken, of dat ik perongeluk de macrofunctie inschakel.
    - De camera moet SD kaarten slikken.
    - De camera moet bij voorkeur gevoed kunnen worden uit normale batterijen/accu's. (of er moeten goedkope accu's te krijgen zijn)
    - Het liefst zo plat mogelijk.
    - Redelijk hufterproof. Als dat niet mogelijk het liefst zo goedkoop mogelijk.
    - Een puike flits, geen LED wat je op mobiele telefoons vind.
    quote:
    Op donderdag 17 januari 2008 13:32 schreef Vliegvrager het volgende:
    Als ik lees wat je wilt, kan ik je aanraden om naar een winkel te gaan en daar te kijken welke camera je qua prijs en uiterlijk het meeste aanspreekt. Je stelt geen eisen aan opties en optische kwaliteit als ik je goed begrijp. Merken waar je mee uit moet kijken zijn BenQ en TRUST, maar verder kun je vrijwel alles kopen.
    Mijn DeviantART gallery
    ,
    Best volwassen voor mijn geestelijke leeftijd
      vrijdag 18 januari 2008 @ 15:11:17 #34
    110933 F4T4L_3RR0R
    R.I.P. webicon ;(
    pi_56131086
    Ik heb zelf jaren als verkoper in een winkel gewerkt. Weet uit eigen ervaring dat er veel onzin verteld wordt.

    Ik heb meer aan gebruikerservaringen dan aan een verkooppraatje.

    Uiterlijk en prijs boeit me weinig en zegt niet veel over de kwaliteit van de foto's.
    Een ballonvaarder die door de mand valt is nooit grappig...
    pi_56131154
    quote:
    Op vrijdag 18 januari 2008 14:27 schreef Tommie_Hillfigo het volgende:
    Wie o wie kan mij van advies voorzien; ik ben een beginner met het voornemen om snel iets over fotografie te leren d.m.v. lezen, cursus, etc.
    Mijn budget:rond de ¤ 400
    Formaat: SLR-achtig. Ik wilde voor de dSLR gaan, maar ik begrijp dat sommige high end compact camera's nagenoeg gelijke resultaten geven. Gezien het feit dat ik een beginner ben, lijkt het me verstandig om met een SLR-achtige te beginnen. Wat jullie?
    Doel: van alles: cursus, vakantie, maar hij gaat ook mee in m'n rugtas als ik op pad ga.
    Fotograaf: beginner
    Welke camera’s twijfel je over: ehm, moeilijk...zie door de bomen het bos eigenlijk niet.

    Mijn dank is groot!
    Ik kan je een paar camera's noemen die aam je wensen en je budget voldoen, dan moet je zelf even bij een winkel die dingen gaan vastpakken. De hanteerbaarheid verschilt in de regel sterker dan de kwaliteit. Er kunnen hier en daar een paar letters in de namen ontbreken, ik word gek van al die afkortingen.

    Canon Powershot S5IS
    Sony H9
    Panasonic FZ18
    Fuji S5700
    Fuji S9600
    Olympus SP550
    Mijn DeviantART gallery
    ,
    Best volwassen voor mijn geestelijke leeftijd
    pi_56131407
    quote:
    Op vrijdag 18 januari 2008 15:11 schreef F4T4L_3RR0R het volgende:
    Ik heb zelf jaren als verkoper in een winkel gewerkt. Weet uit eigen ervaring dat er veel onzin verteld wordt.

    Ik heb meer aan gebruikerservaringen dan aan een verkooppraatje.
    Je ziet me toch ook nergens vertellen dat je naar de verkoper moet gaan luisteren?
    quote:
    Uiterlijk en prijs boeit me weinig en zegt niet veel over de kwaliteit van de foto's.
    In je oorspronkelijke post vraag je om 'een simpele camera van maximaal 150 euro'. Geen eisen aan opties of fotokwaiteit. Dan blijft er imo niet zo gek veel anders over dan prijs en uiterlijk. Als je specifiekere wensen hebt, noem die dan.
    Mijn DeviantART gallery
    ,
    Best volwassen voor mijn geestelijke leeftijd
      vrijdag 18 januari 2008 @ 16:34:35 #37
    110933 F4T4L_3RR0R
    R.I.P. webicon ;(
    pi_56133426
    Aan de eis "partyfoto's" kan je een paar opties koppelen: groothoek, goede flits, rode ogen reductie, geen kleurruis bij flitsen, noem maar op.
    Een ballonvaarder die door de mand valt is nooit grappig...
    pi_56135062
    Ik ben ook op zoek naar een DSLR.
    Vroeger had ik een Nikon-spiegelreflex (analoog), waar ik heel tevreden over was.
    Maar die is nu kapot (gevallen).
    Nu heb ik een "bridge"camera; Panasonic FZ 50 en een Canon Powershot S50, waar ik ook heel tevreden over ben (beide camera's).
    Maar toch wil ik graag terug een DSLR; liefst met een telelens ( 200 à 300 mm of meer)
    Ik fotografeer graag mensen, dieren, landschap.
    Maximumprijs 850 ¤ (lenzen inbegrepen).
    Het is niet noodzakelijk om veel uittebreiden qua lenzen.
    Wat raden jullie mij aan?
    Wel of geen camera met kitlenzen?

    Alvast hartelijk dank.
    pi_56138274
    Zijn de lenzen van je analoge Nikon nog heel? Dat lijkt me een begin van het antwoord.

    Aangezien je al ervaring hebt met een SLR, kan het heel goed dat je eigenlijk wel weet wat voor lenzen je wilt. In dat geval kun je imo beter geen kitlenzen kopen, maar direct de lenzen die je zoekt.
    Mijn DeviantART gallery
    ,
    Best volwassen voor mijn geestelijke leeftijd
    pi_56140665
    Haai Vliegvrager;
    Nee, ik heb die lenzen gratis weggegeven aan een wildvreemde tiep.
    Omdat mij toen (een jaar geleden) werd gezegd dat deze lenzen niet zouden overeenkomen met een digitale camera. (moeilijk scherp te stellen of zoiets !?!).
    Maar waarom is iedereen tegen die kitlenzen?
    pi_56147579
    Ik denk niet dat veel mensen TEGEN de kitlenzen zijn, voor zover ik weet zijn ze erg gelimiteerd in gebruik. Het zijn goede lenzen, goede scherpe foto's etc, maar je hebt snel meer nodig. Ik heb net een Canon 40d besteld met een canon 50 mm lens en 2 sigma lenzen (17-70 en 70-300 APO) omdat ik ook had gehoord dat de kitlenzen niet echt voldoen.
    pi_56148989
    Er is niets tegen kitlenzen. Het zijn ideale allrounders om het gebruik van je dSLR mee te leren kennen. Ze vormen een mooi compromis tussen prijs, bereik en optische kwaliteit. Voor pak-en-beet een gewone zomervakantie voldoet een kitlens uitstekend. Voor sommige fotografen komt er echter een moment dat ze niet voldoen. Ms wil je ook kunnen fotograferen bij wat minder licht. Of je wilt meer tele bereik of juist meer groothoek. Weer een ander wil dichter op zijn onderwerp kunnen kruipen, of bijvoorbeeld ragscherpe stillevens kunnen maken, of portretten. Dan komen de wat meer gespecialiseerde lenzen in beeld. Optisch beter, maar duurder, minder bereik of beide. Heb je eenmaal een paar van die lenzen in huis, dan ga je je meer en meer ergeren aan de tekortkomingen van de kitlens en verdwijnt ie ongebruikt in de kast.

    Ze zijn dus niet slecht, zeker niet als je de prijs ervan meeneemt in de afweging. Er zijn alleen veel betere (vaak duurdere) lenzen te krijgen.
    Mijn DeviantART gallery
    ,
    Best volwassen voor mijn geestelijke leeftijd
    pi_56173358
    ik ga voor 3 mnd naar peru en ik wil een camera kopen. Het moet wel een handzaam ding zijn`en niet al te opzichtig. Ik wil er rond de ¤150 voor kwijt zijn. Iemand suggesties?
      zondag 20 januari 2008 @ 11:51:20 #44
    51286 w00h00
    Digital man!
    pi_56173429
    Ik heb er uit eindelijk voor gekozen om de Samsung i6 te kopen. Welliswaar niet de top of de hill, maar qua budget past het beter bij me.


    http://www.kieskeurig.nl/(...)C12571250043699F.htm

    Jullie mening en ervaringen over de camera?
    pi_56186641
    quote:
    Op vrijdag 18 januari 2008 16:34 schreef F4T4L_3RR0R het volgende:
    Aan de eis "partyfoto's" kan je een paar opties koppelen: groothoek, goede flits, rode ogen reductie, geen kleurruis bij flitsen, noem maar op.
    Volgens mij hebben alle camera's tegenwoordig wel een flits die goed (genoeg) is, en ook genoeg kwaliteit. Zolang je maar een beetje bij de "normale" merken blijft.
    Groothoek wordt voor een compact een groter probleem, ik geloof dat Panasonic in ieder geval een paar camera's met wat meer groothoek heeft, andere merken zullen ze ook hebben maar veel zijn het er niet.

    Even voor je gekeken: onder andere Panasonic Lumix DMC FX 01, FX 07, FX 30 en FX 50, Olympus FE 290, Canon digital Ixus 850 IS. Dat zijn er een paar, maar volgens mij zitten ze allemaal boven de 150 euro.

    Ik heb zelf een cameraatje zonder al te veel groothoek (Panasonic Lumix DMC FX 10) wat goed bevalt voor het stappen etc.. Foto's maken bij het uitgaan gaat wel maar soms is het iets lastiger om genoeg afstand te nemen als het druk is. Aan de andere kant stoort het mij niet, het gaat goed genoeg.
    Ik zou even nagaan of je echt dat beetje meer groothoek nodig hebt, anders heb je veel meer keuzemogelijkheden (en ook binnen je budget).

    Verder heb je, zoals Vliegvrager al zegt, de verkoper niet nodig. Kwaliteit is bij de normale merken goed genoeg, en dan blijft er alleen prijs en uiterlijk over.
    quote:
    Op zondag 20 januari 2008 11:47 schreef pinkelephant het volgende:
    ik ga voor 3 mnd naar peru en ik wil een camera kopen. Het moet wel een handzaam ding zijn`en niet al te opzichtig. Ik wil er rond de ¤150 voor kwijt zijn. Iemand suggesties?
    Wat bedoel je met opzichtig? En wat bedoel je met handzaam: moet de camera in je broekzak passen, in je jaszak of in een rugzak, of in een tasje gewoon om je nek kunnen hangen tijdens een wandeling?
    Wil je ook wat meer instellingsmogelijkheden hebben, of gewoon simpel "point-and-shoot"? Wat wil je gaan fotograferen?
    The world has three kinds of people: those who make things happen, those who watch what happens, and those who wonder what happened (George Bernard Shaw).
    Sieraden en meer, Gingerfantasies.
    pi_56190936
    quote:
    Op donderdag 17 januari 2008 13:32 schreef Vliegvrager het volgende:
    Als ik lees wat je wilt, kan ik je aanraden om naar een winkel te gaan en daar te kijken welke camera je qua prijs en uiterlijk het meeste aanspreekt. Je stelt geen eisen aan opties en optische kwaliteit als ik je goed begrijp. Merken waar je mee uit moet kijken zijn BenQ en TRUST, maar verder kun je vrijwel alles kopen.
    Je begrijpt me verkeerd, kwaliteit maakt me zeker wel uit(daarom vraag ik jullie raad in dit topic), wat me niets uitmaakt zijn het aantal MP...

    M.a.w welke compacte camera tussen de 150-200 zou volgens de comsumentenbond de "beste koop" zijn.

    [ Bericht 6% gewijzigd door Mr_Zoidberg op 21-01-2008 00:36:27 ]
    pi_56191942
    quote:
    Op maandag 21 januari 2008 00:30 schreef Mr_Zoidberg het volgende:

    [..]

    Je begrijpt me verkeerd, kwaliteit maakt me zeker wel uit(daarom vraag ik jullie raad in dit topic), wat me niets uitmaakt zijn het aantal MP...

    M.a.w welke compacte camera tussen de 150-200 zou volgens de comsumentenbond de "beste koop" zijn.
    Dan moet je ms iets preciezer zijn. "beste" hangt namelijk van je wensen af, en er zijn nogal wat camera's die ten minste een voldoende scoren in de prijsrange die je noemt. Wil je 'veel' zoom? Wil je een klein cameraatje of liever een die wat betere foto's maakt? Ik ben zelf in dit segment nogal gecharmeerd van de Fuji F810, maar jij geeft al aan instelopties niet zo belangrijk te vinden, dus dat kan voor jou weer anders liggen. Nikon (Coolpix L-serie), Olympus (FE-serie) en Pentax (Optio-serie) hebben camera's in dit segment waar je je geen bult aan zult vallen. Je zou eens binnen die series kunnen zoeken welke camera je qua uiterlijk, prijs en opties het meeste aanstaat.

    Puur afgaand op user reviews, zou je dan uitkomen op de Pentax Optio 555, maar dat zegt niet alles, omdat nieuwere modellen vaak nog geen user reviews hebben.
    Mijn DeviantART gallery
    ,
    Best volwassen voor mijn geestelijke leeftijd
    pi_56195411
    quote:
    Op vrijdag 18 januari 2008 15:14 schreef Vliegvrager het volgende:

    [..]

    Ik kan je een paar camera's noemen die aam je wensen en je budget voldoen, dan moet je zelf even bij een winkel die dingen gaan vastpakken. De hanteerbaarheid verschilt in de regel sterker dan de kwaliteit. Er kunnen hier en daar een paar letters in de namen ontbreken, ik word gek van al die afkortingen.

    Canon Powershot S5IS
    Sony H9
    Panasonic FZ18
    Fuji S5700
    Fuji S9600
    Olympus SP550
    Te gek! Hartstikke bedankt, hier zit zeker wat tussen!!
      maandag 21 januari 2008 @ 15:45:51 #49
    174520 BreakSpear
    Sociaal & Liberaal
    pi_56201053
    quote:
    Op vrijdag 18 januari 2008 14:27 schreef Tommie_Hillfigo het volgende:
    Wie o wie kan mij van advies voorzien; ik ben een beginner met het voornemen om snel iets over fotografie te leren d.m.v. lezen, cursus, etc.
    Mijn budget:rond de ¤ 400
    Formaat: SLR-achtig. Ik wilde voor de dSLR gaan, maar ik begrijp dat sommige high end compact camera's nagenoeg gelijke resultaten geven. Gezien het feit dat ik een beginner ben, lijkt het me verstandig om met een SLR-achtige te beginnen. Wat jullie?
    Doel: van alles: cursus, vakantie, maar hij gaat ook mee in m'n rugtas als ik op pad ga.
    Fotograaf: beginner
    Welke camera’s twijfel je over: ehm, moeilijk...zie door de bomen het bos eigenlijk niet.

    Mijn dank is groot!
    Voor mij hetzelfde, alleen heb ik het dubbele budget en als daar hele goede redenen voor zijn misschien zelfs nog wat meer. Ik zit zelf te denken aan de Panasonic DMC-FZ50. Valt ruim binnen mijn budget, en ik denk dat ik er nog een hele tijd mee vooruit kan. Een andere mogelijkheid is een echte DSLR, alleen heb ik geen idee hoeveel dat totaal (dus inclusief extra lenzen) gaat kosten. Ook heb ik totaal geen idee wat ik er allemaal bij moet nemen. Ik zal het toestel het meest gebruiken voor landschappen, macro en historische gebouwen /plaatsen. Iemand een idee? Is de Panasonic DMC-FZ50 goed genoeg voor een n00b als ik, en kan ik daarmee nog een tijdje vooruit? Of weten jullie nog iets vergelijkbaars? Of zal ik voor een echte DSLR gaan, en zo ja: waarom? En wat gaat het me dan allemaal kosten?
    Als God het kwaad wil voorkomen maar daar niet toe in staat is, dan is hij machteloos. Als hij dat kan, maar het niet wil is hij kwaadwillend. Als hij daartoe in staat is en het ook wil, waar komt dan het kwaad vandaan?
    pi_56203481
    Vliegvrager thx so far. Ik heb om te beginnen eerst maar eens de Nikon camera's bekeken. Ik vind de L serie toch een beetje anti stijlvol. Ik heb nu, op het oog, twee aardige camera's gevonden:
    http://www.kieskeurig.nl/(...)C12571D900362E43.htm
    http://www.kieskeurig.nl/(...)C12573690040B9D6.htm

    Ze hebben beide een heel andere lens("intern" vs. "extern"), kun jij me vertellen wat de voordelen/nadelen van beide types zijn?
    abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
    Forum Opties
    Forumhop:
    Hop naar:
    (afkorting, bv 'KLB')