De reviews van de FZ18 zijn ook inderdaad beter dan die van de FZ8. De tip die je meekrijgt is om als max. ISO400 in te stellen om de ruis tegen te gaan.quote:Op zondag 13 januari 2008 16:01 schreef Vliegvrager het volgende:
Panasonic heeft een tijdje gewerkt met hele matige ruisbestrijdinsgsoftware. Tegenwoordig gaat dat beter. Ik weet niet meer precies wanneer ze overgegaan zijn. De FZ18 heeft het probleem iig niet meer.
Ik denk dat ik het snapquote:En een groothoek wil zeggen dat je meer op de foto krijgt (maar alles dus wel kleiner). Net of je verder weg staat eigenlijk. Veel compacts hebben beperkt groothoekbereik, Panasonic gaat meestal wat verder. Ga naar een winkel en pak een Panasonic en zoom helemaal uit. Probeer dan hetzelfde met een Fuji of een Canon ofzo. Dan zie je het verschil en kun je proberen in te schatten of je het vaak zult gebruiken. Meestal wordt groothoek gebruikt voor groepsportretten, interieurs, en sommige typen landschappen.
De mediamarkt heeft (had?) een aanbieding van 388 euro.quote:Op zondag 13 januari 2008 21:35 schreef Sjengdanny het volgende:
Gister naar m'n oom geweest, deze heeft ook een Canon EOS 350D en moet zeggen dat die lekker in de hand ligt.
Morgen ga ik eens een paar winkels afstruimen waar de kit het goedkoopst is
Ik ben een sinds een paar dagen de trotse bezitter van een FZ18 en ben er zeer tevreden over. Heb hem helaas nog niet uitvoerig kunnen testen, maar dat komt nog wel. Heb er voordat ik m kocht veel over gelezen, en eigenlijk overal komt die goed uit de verf. Op youtube zijn ook nog een paar reviews te zien. Is wel mooi dat je m ook in actie kan zien.quote:Op zondag 13 januari 2008 18:31 schreef Lips het volgende:
Ik plak even mij laatste post hier
[..]
De reviews van de FZ18 zijn ook inderdaad beter dan die van de FZ8. De tip die je meekrijgt is om als max. ISO400 in te stellen om de ruis tegen te gaan.
Zoizo wel een mooie camera, die FZ18!! Zijn er hier mensen die 'm hebben?
[..]
Ik denk dat ik het snapIk heb wel ooit situaties waarin ik letterlijk met m'n rug tegen de muur sta om iets te fotograferen en dat ik dan nog niet alles erop krijg. Begrijp ik het goed dat ik dan met een groothoek kans heb dat ik wel het hele plaatje erop krijg?
Dat laatste is inmiddels door Vliegvrager bevestigd
Om maar eens te beginnen met bedieningsgemak, elke digitale camera kent tegenwoordig een basisinstelling waarin je zelf helemaal niks hoeft te doen (een Leica M8 dan weer niet maar daarvan valt alleen de buitenverpakking al ver buiten je budget). Goeie plaatjes maken gaat dus in principe met elke camera vrij moeiteloosquote:Op zondag 13 januari 2008 19:42 schreef Sannelie het volgende:
Budget: 275 euro
Formaat: Micro / compact
8<
Iemand cameratips als je kijkt naar mijn budget en mijn fotodoel? En wat vindt men van de casio exilim cameraatjes?
Klopt, nmeer dan zes heb je bij normaal gebruik niet nodig, en er zijn zelfs mensen die op goede gronden beweren dat meer MP leidt tot slechtere beeldkwaliteit. Die claim is niet zonder meer te testen, maar het is wel getest dat de lenskwaliteit meer doet voor je foto dan het aantal megapixels klllllik.quote:Op zondag 13 januari 2008 19:42 schreef Sannelie het volgende:
Maar hoorde weer dat die 12.0 megapixels niet alles zeggen over je fotokwaliteit...
Dat hij wel makkelijk in een vest te stoppen is of in een wat ruimere broekzak. Dus niet in een zak van een spijkerboek bijv. En hij moet makkelijk om je heen te hangen zijn met zo'n schuine band en dat ie dan niet te zwaar is en niet teveel onhandig in de weg zit.quote:Op zondag 13 januari 2008 23:28 schreef Ouwesok het volgende:
[..]
Dus even de tegenvraag: Hoe compact wil je hem hebben
Fijn dat je even laat weten dat je er tevreden over bent!!!quote:Op zondag 13 januari 2008 22:19 schreef robbolo het volgende:
[..]
Ik ben een sinds een paar dagen de trotse bezitter van een FZ18 en ben er zeer tevreden over. Heb hem helaas nog niet uitvoerig kunnen testen, maar dat komt nog wel. Heb er voordat ik m kocht veel over gelezen, en eigenlijk overal komt die goed uit de verf. Op youtube zijn ook nog een paar reviews te zien. Is wel mooi dat je m ook in actie kan zien.
Ik weet niet of je het liever wil kopen in de winkel of op internet, maar ik heb m zelf gekocht voor 340 bij deze winkel. Ik vind hem zelf ook erg gebruiksvriendelijk. De opties die je nodig heb zijn makkelijk te bereiken, en de bediening gaat snel.quote:Op maandag 14 januari 2008 18:12 schreef Lips het volgende:
[..]
Fijn dat je even laat weten dat je er tevreden over bent!!!
Ik ben vandaag een fotozaak binnengelopen en heb aangegeven wat voor iets ik zoek. De medewerker van de fotozaak kwam ook met de FZ18 aanzetten. Hij zei ook dat de camera heel veel mogelijkheden heeft die een spiegelreflexcamera ook heeft, maar dan dus zonder dat het een spiegelreflexcamera is (en zonder het gezeul met lenzen).
Omdat het al wat later was heb ik de camera niet vastgehad maar ik ga eind van de week gewoon even terug.
In de winkel zat er bij de camera een fotocursus bij de camera voor nu ¤ 25,- (normaal ¤ 125,-). Is een actie van Panasonic zelf speciaal voor een aantal Lumix camera's. Leuk natuurlijk maar heeft iemand deze cursus al gevolgd?
De winkel waar ik was kost de camera ¤ 425,-. 't weekend eens gaan kijken wat ie bij de conculega's kost
Wow dat scheelt best wel ¤ 100,-quote:Op maandag 14 januari 2008 19:38 schreef robbolo het volgende:
[..]
Ik weet niet of je het liever wil kopen in de winkel of op internet, maar ik heb m zelf gekocht voor 340 bij deze winkel. Ik vind hem zelf ook erg gebruiksvriendelijk. De opties die je nodig heb zijn makkelijk te bereiken, en de bediening gaat snel.
Het is inderdaad Engels, maar ik heb er zelf geen last van. De termen die worden gebruikt zijn over het algemeen het zelfde in het Nederlands. Je moet natuurlijk wel een beetje Engels kunnen, anders word het lastigquote:Op maandag 14 januari 2008 20:02 schreef Lips het volgende:
[..]
Wow dat scheelt best wel ¤ 100,-
Is het goed te doen met het engelse menu? Want als ik het goed begrijp van de site is dit het Amerikaanse model (zonder Nederlands menu)
Haha, nee hoor niet te moeilijk. Ik vind het bij dit soort artikelen vaak prettiger om het in een winkel te kopen, ondanks het prijsverschil. Dat ik deze camera wil is nu eigenlijk wel heel erg zeker (ik ken mezelf). Ik geef mezelf tot eind februari om 'm te kopen. Houd gewoon de aanbiedingen in de gaten en als een winkel 'm in de opruiming heeft dan ga ik 'm halenquote:Op maandag 14 januari 2008 20:29 schreef robbolo het volgende:
Het is inderdaad Engels, maar ik heb er zelf geen last van. De termen die worden gebruikt zijn over het algemeen het zelfde in het Nederlands. Je moet natuurlijk wel een beetje Engels kunnen, anders word het lastig
Volgens mij is de Nederlands versie ongeveer 380 euro, maar dat weet ik niet zeker. Dus als je de Nederlandse wil hebben dan is t nog steeds goedkoper dan in een winkel. Wat ik er nog wel bij moet melden, is dat je in een goeie zaak ook vaak goede service heb. De garantie en dergelijk vind ik vaak makkelijk om in een winkel te regelen dan over Internet. En als je een vraag heb kan je altijd even langsgaan.
Hopelijk heb ik de keuze niet te moeilijk gemaakt
Ik heb zelf net een Casio Exilim EX-S880 (Nadat mijn oude EX-S500 kapot is gevallen... tsja) besteld: ik heb hem nog niet binnen maar de functies zijn vergelijkbaar met mijn oude en daarom heb ik hem uitgekozen:quote:Op zondag 13 januari 2008 19:42 schreef Sannelie het volgende:
Budget: 275 euro
Formaat: Micro / compact
Doel: vakantiefoto's die wel erg scherp zijn! Makkelijk kunnen inzoomen op bijv dieren. Ook wil ik een aantal mogelijkheden erop hebben zitten bijv bepaalde standen als sunset e.d. Ben namelijk niet erg handig met alles zelf instellen.
Fotograaf: ik lees op zich wel de handleiding en probeer het een en ander uit. Maar zoals hierboven al staat ben ik geen ster in het zelf instellen van bijv sluitertijd e.d.
Huidige camera: geen. Wat ik op zich best mooie kwaliteit foto's vind en handig maatje is de casio exilim (weet niet precies welke maar je hebt ze in allerlei kleurtjes)
Welke camera’s twijfel je over: casio exilim ex z1200. Maar hoorde weer dat die 12.0 megapixels niet alles zeggen over je fotokwaliteit...
Bijzonderheden:
Iemand cameratips als je kijkt naar mijn budget en mijn fotodoel? En wat vindt men van de casio exilim cameraatjes?
Hoe beviel de Canon Powershot (op de defecten na)? Ik vind dat altijd leuke camera's, veel in te stellen en goede kwaliteit. Je zou bijv. eens naar de A570 IS en de A710 IS / 720 IS kunnen kijken, als die binnen het budget vallen.quote:Op woensdag 16 januari 2008 09:55 schreef RealMadMan het volgende:
Wil een nieuwe camera voor me vriendin kopen omdat de canon die ze had A550 3 keer defect is geweest en we nu ons geld terug hebben gehad.
Ga de vragen zo goed mogelijk beantwoorden voor zo ver ik het allemaal weet.
Budget: +/- 200 tot 225
Formaat: Micro / compact
Doel:Fotografeerd eigenlijk van alles maar meeste is natuur, dieren en vakantie foto's
Fotograaf:ze leest de handleiding door en zoekt een hoop uit door het te proberen
Huidige camera: was een canon powershot A550
Welke camera’s twijfel je over:Panasonic dmc-LZ7 misschien heeft iemand een goede sugestie
Bijzonderheden: liefst geen accu en heb al sd geheugen.
Voor de A550 had ze een A520 die gestolen was en die deed het zeer goed, maar moet zeggen dat ik kwa reparatie niet echt vrolijk van Canon ben geworden.quote:Op woensdag 16 januari 2008 10:32 schreef Elefes het volgende:
[..]
Hoe beviel de Canon Powershot (op de defecten na)? Ik vind dat altijd leuke camera's, veel in te stellen en goede kwaliteit. Je zou bijv. eens naar de A570 IS en de A710 IS / 720 IS kunnen kijken, als die binnen het budget vallen.
De vraag is wat je precies wilt gaan doen met de camera? Een dSLR is weer iets heel anders dan een compact. Als je deze topicreeks eens doorkijkt worden er regelmatig voor- en nadelen genoemd van een dSLR ten opzichte van een (high-end) compact.quote:Op woensdag 16 januari 2008 11:06 schreef RealMadMan het volgende:
[..]
Voor de A550 had ze een A520 die gestolen was en die deed het zeer goed, maar moet zeggen dat ik kwa reparatie niet echt vrolijk van Canon ben geworden.
Het kan natuurlijk gewoon bad luck zijn dat 3 keer het zelfde defect optreed waar de eerste keer opsturen al binnen een maand was.
Heb overigens wel gekeken naar de A570 er is niet veel verschil met de LZ7 alleen dat de LZ7 6 keer optische zoom heeft.
Moet zeggen dat ik gister een DSLR in de handen heb gehad en dat beviel me wel erg goed dus die twijfel is er ook nog.
Iso-waarde zorgt er voor dat je bij minder licht toch nog een foto kunt maken met dezelfde overige instellingen. Een hogere iso-waarde zorgt er voor dat de camera het beeld zelf wat "lichter" maakt, maar levert wel meer ruis op in je foto's. Vooral bij compactcamera's is dit iets wat je in overweging moet nemen. Meestal kun je met compacts tot ongeveer 400 iso goede foto's maken, alle hogere waarden geven zoveel ruis dat het niet meer mooi is. Zelf kijk ik dan ook niet echt naar camera's die tot 1600 of zelfs 3200 iso kunnen, omdat de beeldkwaliteit waarschijnlijk zo slecht wordt op die hoge waarden, dat je het nooit zult gebruiken.quote:Op woensdag 16 januari 2008 11:33 schreef danosa het volgende:
Bij het aanschaffen van een nieuwe camera vraag ik mij af hoe belangrijk bepaalde zaken zijn die je bijvoorbeeld op reviewsites als kieskeurig ziet. Bijvoorbeeld ISO waarden en sluitertijd. Hoe belangrijk zijn deze zaken voor het maken van een juiste keuze?
Ik ben niet bekend met de FZ18, maar volgens mij is het wel een leuke camera. Iets terug in dit topic gaat het er volgens mij ook overquote:Ik zal zeggen wat ik eik zoek: een leuke camera (formaat maakt niets uit) waar ik scherpe foto's mee kan maken van allerlei onderwerpen. Beetje huis tuin en keuken gebruik, maar wel de mogelijkheid om iets te kunnen fröbelen. Filmpjes opnemen mét geluid voor korte impressies. Helder inzoomen op een onderwerp (kind, natuur) Het budget is afhankelijk van het cameraatje. 200 euro is leuk, maar mocht het 300+ worden voor een beter prijs/kwaliteit is dat ook prima. Ik ben erg gecharmeerd van bv panasonic dmc fz18 maar vraag mij dus daarnaast af of het voor mijn eisen een te "grote" camera is en ik dus prima uit de voeten kan met bv een nikon S200. Ik hoop dat ik goed heb kunnen uitleggen waar de voet wringt en hoop met een beetje hulp tot een gedegen besluit te komen.
Sony wil ook nog wel eens wat stijlvolle camera's hebbenquote:Op woensdag 16 januari 2008 13:15 schreef w00h00 het volgende:
Budget: 200
Formaat: Micro / compact
Doel: All-round camera voor vakantie foto's en gewoon in het alledaags.
Fotograaf: amateur
Welke camera’s twijfel je over: Ixus 75 en Samsung NV15
Bijzonderheden: In principe valt de NV15 af, omdat een goede vriend van de NV10 heeft en ik niet dezelfde camera wil, anders was de keuze wel makkelijk geweest. Ixus 75 vind ik een super mooie camera alleen iedereen heeft hem al.
Ik zoek een stijlvolle camera zoals de Samsung NV15 allleen net iets anders..
pfft, is maar waar je je druk om maakt. Als een camera aan je wensen voldoet, voldoet ie aan je wensen , maakt het nou uit of iedereen of juist niemand hem heeft.quote:Op woensdag 16 januari 2008 13:15 schreef w00h00 het volgende:
Budget: 200
Formaat: Micro / compact
Doel: All-round camera voor vakantie foto's en gewoon in het alledaags.
Fotograaf: amateur
Welke camera’s twijfel je over: Ixus 75 en Samsung NV15
Bijzonderheden: In principe valt de NV15 af, omdat een goede vriend van de NV10 heeft en ik niet dezelfde camera wil, anders was de keuze wel makkelijk geweest. Ixus 75 vind ik een super mooie camera alleen iedereen heeft hem al.
Elefes noemde Sony al, de N-serie van Sony zijn leuke camera's met alleszins redelijke kwaliteit gegeven de grootte.quote:Ik zoek een stijlvolle camera zoals de Samsung NV15 allleen net iets anders..
quote:Op donderdag 17 januari 2008 21:55 schreef F4T4L_3RR0R het volgende:
Nou, de Sony (H3) uit het vorige topic was de miskoop van de eeuw. Foto's leken wel uit een crappy telefooncamera te komen... Heb 'm weer te koop staan en hij wordt morgen opgehaald.
Ik zoek nu als overbrugging een simpele camera van maximaal 150 euro.
Gebruik:
- Af en toe een foto maken voor een product wat ik op FOK! of Marktplaats te koop zet.
- Fotograferen van vrienden op feestjes. (kroeg, discotheek, vereniging, enz)
Vereisten:
- Simpelheid, moet met de nodige alcohol de camera kunnen bedienen, zonder in menuutjes verzeild te raken, of dat ik perongeluk de macrofunctie inschakel.
- De camera moet SD kaarten slikken.
- De camera moet bij voorkeur gevoed kunnen worden uit normale batterijen/accu's. (of er moeten goedkope accu's te krijgen zijn)
- Het liefst zo plat mogelijk.
- Redelijk hufterproof. Als dat niet mogelijk het liefst zo goedkoop mogelijk.
- Een puike flits, geen LED wat je op mobiele telefoons vind.
quote:Op donderdag 17 januari 2008 13:32 schreef Vliegvrager het volgende:
Als ik lees wat je wilt, kan ik je aanraden om naar een winkel te gaan en daar te kijken welke camera je qua prijs en uiterlijk het meeste aanspreekt. Je stelt geen eisen aan opties en optische kwaliteit als ik je goed begrijp. Merken waar je mee uit moet kijken zijn BenQ en TRUST, maar verder kun je vrijwel alles kopen.
Ik kan je een paar camera's noemen die aam je wensen en je budget voldoen, dan moet je zelf even bij een winkel die dingen gaan vastpakken. De hanteerbaarheid verschilt in de regel sterker dan de kwaliteit. Er kunnen hier en daar een paar letters in de namen ontbreken, ik word gek van al die afkortingen.quote:Op vrijdag 18 januari 2008 14:27 schreef Tommie_Hillfigo het volgende:
Wie o wie kan mij van advies voorzien; ik ben een beginner met het voornemen om snel iets over fotografie te leren d.m.v. lezen, cursus, etc.
Mijn budget:rond de ¤ 400
Formaat: SLR-achtig. Ik wilde voor de dSLR gaan, maar ik begrijp dat sommige high end compact camera's nagenoeg gelijke resultaten geven. Gezien het feit dat ik een beginner ben, lijkt het me verstandig om met een SLR-achtige te beginnen. Wat jullie?
Doel: van alles: cursus, vakantie, maar hij gaat ook mee in m'n rugtas als ik op pad ga.
Fotograaf: beginner
Welke camera’s twijfel je over: ehm, moeilijk...zie door de bomen het bos eigenlijk niet.
Mijn dank is groot!
Je ziet me toch ook nergens vertellen dat je naar de verkoper moet gaan luisteren?quote:Op vrijdag 18 januari 2008 15:11 schreef F4T4L_3RR0R het volgende:
Ik heb zelf jaren als verkoper in een winkel gewerkt. Weet uit eigen ervaring dat er veel onzin verteld wordt.
Ik heb meer aan gebruikerservaringen dan aan een verkooppraatje.
In je oorspronkelijke post vraag je om 'een simpele camera van maximaal 150 euro'. Geen eisen aan opties of fotokwaiteit. Dan blijft er imo niet zo gek veel anders over dan prijs en uiterlijk. Als je specifiekere wensen hebt, noem die dan.quote:Uiterlijk en prijs boeit me weinig en zegt niet veel over de kwaliteit van de foto's.
Volgens mij hebben alle camera's tegenwoordig wel een flits die goed (genoeg) is, en ook genoeg kwaliteit. Zolang je maar een beetje bij de "normale" merken blijft.quote:Op vrijdag 18 januari 2008 16:34 schreef F4T4L_3RR0R het volgende:
Aan de eis "partyfoto's" kan je een paar opties koppelen: groothoek, goede flits, rode ogen reductie, geen kleurruis bij flitsen, noem maar op.
Wat bedoel je met opzichtig? En wat bedoel je met handzaam: moet de camera in je broekzak passen, in je jaszak of in een rugzak, of in een tasje gewoon om je nek kunnen hangen tijdens een wandeling?quote:Op zondag 20 januari 2008 11:47 schreef pinkelephant het volgende:
ik ga voor 3 mnd naar peru en ik wil een camera kopen. Het moet wel een handzaam ding zijn`en niet al te opzichtig. Ik wil er rond de ¤150 voor kwijt zijn. Iemand suggesties?
Je begrijpt me verkeerd, kwaliteit maakt me zeker wel uit(daarom vraag ik jullie raad in dit topic), wat me niets uitmaakt zijn het aantal MP...quote:Op donderdag 17 januari 2008 13:32 schreef Vliegvrager het volgende:
Als ik lees wat je wilt, kan ik je aanraden om naar een winkel te gaan en daar te kijken welke camera je qua prijs en uiterlijk het meeste aanspreekt. Je stelt geen eisen aan opties en optische kwaliteit als ik je goed begrijp. Merken waar je mee uit moet kijken zijn BenQ en TRUST, maar verder kun je vrijwel alles kopen.
Dan moet je ms iets preciezer zijn. "beste" hangt namelijk van je wensen af, en er zijn nogal wat camera's die ten minste een voldoende scoren in de prijsrange die je noemt. Wil je 'veel' zoom? Wil je een klein cameraatje of liever een die wat betere foto's maakt? Ik ben zelf in dit segment nogal gecharmeerd van de Fuji F810, maar jij geeft al aan instelopties niet zo belangrijk te vinden, dus dat kan voor jou weer anders liggen. Nikon (Coolpix L-serie), Olympus (FE-serie) en Pentax (Optio-serie) hebben camera's in dit segment waar je je geen bult aan zult vallen. Je zou eens binnen die series kunnen zoeken welke camera je qua uiterlijk, prijs en opties het meeste aanstaat.quote:Op maandag 21 januari 2008 00:30 schreef Mr_Zoidberg het volgende:
[..]
Je begrijpt me verkeerd, kwaliteit maakt me zeker wel uit(daarom vraag ik jullie raad in dit topic), wat me niets uitmaakt zijn het aantal MP...
M.a.w welke compacte camera tussen de 150-200 zou volgens de comsumentenbond de "beste koop" zijn.
Te gek! Hartstikke bedankt, hier zit zeker wat tussen!!quote:Op vrijdag 18 januari 2008 15:14 schreef Vliegvrager het volgende:
[..]
Ik kan je een paar camera's noemen die aam je wensen en je budget voldoen, dan moet je zelf even bij een winkel die dingen gaan vastpakken. De hanteerbaarheid verschilt in de regel sterker dan de kwaliteit. Er kunnen hier en daar een paar letters in de namen ontbreken, ik word gek van al die afkortingen.
Canon Powershot S5IS
Sony H9
Panasonic FZ18
Fuji S5700
Fuji S9600
Olympus SP550
Voor mij hetzelfde, alleen heb ik het dubbele budget en als daar hele goede redenen voor zijn misschien zelfs nog wat meer. Ik zit zelf te denken aan de Panasonic DMC-FZ50. Valt ruim binnen mijn budget, en ik denk dat ik er nog een hele tijd mee vooruit kan. Een andere mogelijkheid is een echte DSLR, alleen heb ik geen idee hoeveel dat totaal (dus inclusief extra lenzen) gaat kosten. Ook heb ik totaal geen idee wat ik er allemaal bij moet nemen. Ik zal het toestel het meest gebruiken voor landschappen, macro en historische gebouwen /plaatsen. Iemand een idee? Is de Panasonic DMC-FZ50 goed genoeg voor een n00b als ik, en kan ik daarmee nog een tijdje vooruit? Of weten jullie nog iets vergelijkbaars? Of zal ik voor een echte DSLR gaan, en zo ja: waarom? En wat gaat het me dan allemaal kosten?quote:Op vrijdag 18 januari 2008 14:27 schreef Tommie_Hillfigo het volgende:
Wie o wie kan mij van advies voorzien; ik ben een beginner met het voornemen om snel iets over fotografie te leren d.m.v. lezen, cursus, etc.
Mijn budget:rond de ¤ 400
Formaat: SLR-achtig. Ik wilde voor de dSLR gaan, maar ik begrijp dat sommige high end compact camera's nagenoeg gelijke resultaten geven. Gezien het feit dat ik een beginner ben, lijkt het me verstandig om met een SLR-achtige te beginnen. Wat jullie?
Doel: van alles: cursus, vakantie, maar hij gaat ook mee in m'n rugtas als ik op pad ga.
Fotograaf: beginner
Welke camera’s twijfel je over: ehm, moeilijk...zie door de bomen het bos eigenlijk niet.
Mijn dank is groot!
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |