Het is wettelijk geen terrorisme, volgens de minister geen terrorisme en ook volgens de AIVD geen terrorisme.quote:
Wat DS4 al eerder aangaf. Het mag (voorlopig) juridisch gezien niet als terrorisme beschouwd worden, maar velen ziet het wel degelijk als terrorisme.quote:Op zaterdag 3 mei 2008 12:59 schreef TechXP het volgende:
[..]
Het is wettelijk geen terrorisme, volgens de minister geen terrorisme en ook volgens de AIVD geen terrorisme.
Het is juridisch juist WEL terrorisme, maar dat komt alleen maar omdat terrorisme door angst en dreiging (die gemaakt is) er doorheen is gedrukt.quote:Op zaterdag 3 mei 2008 13:01 schreef nikk het volgende:
Wat DS4 al eerder aangaf. Het mag (voorlopig) juridisch gezien niet als terrorisme beschouwd worden, maar velen ziet het wel degelijk als terrorisme.
Boze_Appel, onzin.quote:Op zaterdag 3 mei 2008 13:09 schreef Boze_Appel het volgende:
Het is juridisch juist WEL terrorisme, maar dat komt alleen maar omdat terrorisme door angst en dreiging (die gemaakt is) er doorheen is gedrukt.
quote:Ik merk nog op – zoals ik ook deed
tijdens het debat met uw Kamer op
28 juni jl. – dat er thans geen
aanleiding is om
dierenrechtenactivisten aan te
merken als verdachten van
terroristische misdrijven. Daartoe
ontbreekt het bestaan van een
«terroristisch oogmerk» als bedoeld
in artikel 83a van het Wetboek van
Strafrecht. Er is tot op heden evenmin
sprake van één van de terroristische
misdrijven die door de wetgever
limitatief in artikel 83 van het
Wetboek van Strafrecht worden
genoemd.
Dat zal niet gebeuren. Maar binnen een aantal jaar zal ook dierenactivisme door de wetgever als terrorisme bestempeld worden. Dat hebben die lui voornamelijk aan zichzelf te wijten.quote:Op zaterdag 3 mei 2008 13:26 schreef __Saviour__ het volgende:
Het is niet aan een minister om dat te beoordelen natuurlijk.
Als zulk tuig voor de rechter komt heb je echt wel kans dat ze door die wetten veroordeeld worden.
De rechter leest neem ik aan ook de wet. Die wet heeft wetsartikelen waar de minister ook naar refereert. Het is een beetje gek als een rechter daar van af gaat wijken.quote:Op zaterdag 3 mei 2008 13:26 schreef __Saviour__ het volgende:
Het is niet aan een minister om dat te beoordelen natuurlijk.
Als zulk tuig voor de rechter komt heb je echt wel kans dat ze door die wetten veroordeeld worden.
Je bedoeld gewelddadig dierenactivisme. Ja, dat zou kunnen. En deels heb je gelijk dat ze dat dan aan zichzelf te wijten hebben. Een hoop dierenactivisten zijn er alleen niet blij mee. Want je ziet dat in andere landen waar zulke wetgeving gekomen is deze wetten misbruikt worden om alle (dieren)activisten, dus die vreedzaam bezig zijn, te belemmeren te demonstreren.quote:Op zaterdag 3 mei 2008 13:49 schreef nikk het volgende:
Dat zal niet gebeuren. Maar binnen een aantal jaar zal ook dierenactivisme door de wetgever als terrorisme bestempeld worden. Dat hebben die lui voornamelijk aan zichzelf te wijten.
Ja, stond bol van de leugens.quote:
De beste minister heeft het fout. Ik ben het niet eens met het kwalificeren van een steeds grotere groep als terroristen want simpele criminelen vallen ondertussen al onder speciale wetten.quote:Op zaterdag 3 mei 2008 13:24 schreef TechXP het volgende:
Boze_Appel, onzin.
Zoals de minister al zei:
Alleen geeft de Minister hier een MENING. En een MENING die niet bepaald boven iedere discussie verheven is. Ik kan mij er in zijn algemeenheid nl. niet in vinden.quote:Op zaterdag 3 mei 2008 13:50 schreef TechXP het volgende:
De rechter leest neem ik aan ook de wet. Die wet heeft wetsartikelen waar de minister ook naar refereert.
Ben benieuwd naar je onderbouwing.quote:
Het is hier off-topic, dus zie ik geen reden om deze discussie hier te vervuilen met discussies over Radar.quote:Op zaterdag 3 mei 2008 15:08 schreef TechXP het volgende:
De feiten die ze presenteerden waren nl. correct. Ze hadden bewijzen. Bewijs het tegendeel maar.
Wat is er offtopic'er aan dan de subdiscussie die hier gevoerd word naar aanleiding van het topic over dierenactivisten? Ik denk dat je gewoon geen argumenten hebt er voor. Anders stel ik voor dat er een topic over TROS radar komt waarin je dan aangeeft waarom het fout is.quote:Op zaterdag 3 mei 2008 16:29 schreef DS4 het volgende:
Het is hier off-topic, dus zie ik geen reden om deze discussie hier te vervuilen met discussies over Radar.
Omdat het een raakvlak heeft en het ander niet.quote:Op zaterdag 3 mei 2008 16:56 schreef TechXP het volgende:
Wat is er offtopic'er aan dan de subdiscussie die hier gevoerd word naar aanleiding van het topic over dierenactivisten?
Ik zie het nut wel in, omdat ik zoals ik zeg tros radar als referentie geef als een goed voorbeeld van hoe deze industrie is. En hoe het op elkaar verdient. Dus ik zie de relevantie daarvan wel.quote:Op zaterdag 3 mei 2008 17:09 schreef DS4 het volgende:
Omdat het een raakvlak heeft en het ander niet.
Ik ben er al in een andere draad op in gegaan. Ik zal er kort wat over zeggen in deze draad: Radar doet aan het scheppen van een schijnbeeld. Men roept wat, laat halve waarheden zien en ook feiten, maar zet deze in een bepaald daglicht, om te komen tot een eindconclusie.quote:Op zaterdag 3 mei 2008 17:29 schreef TechXP het volgende:
Ik zie het nut wel in, omdat ik zoals ik zeg tros radar als referentie geef als een goed voorbeeld van hoe deze industrie is. En hoe het op elkaar verdient. Dus ik zie de relevantie daarvan wel.
Maar dan nog.. zou je in een apart topic daar wel op in willen gaan?
Welke draad?quote:Op zaterdag 3 mei 2008 17:40 schreef DS4 het volgende:
Ik ben er al in een andere draad op in gegaan.
Ik ben benieuwd naar de argumenten. Nu doe je precies hetzelfde van wat je zegt.quote:Ik zal er kort wat over zeggen in deze draad: Radar doet aan het scheppen van een schijnbeeld. Men roept wat, laat halve waarheden zien en ook feiten, maar zet deze in een bepaald daglicht, om te komen tot een eindconclusie.
Dat vind ik een non-argument. Ze is idd getrouwd met niko die vroeger bij de SP zat en nu bij de pvdd. Maar ze is zover ik weet, verder niet betrokken bij de pvdd. Verder ook niet betrokken bij andere dierenrechtenorganisaties. Ze is wel vroeger betrokken geweest bij dierenbescherming, maar weet niet of ze daar nu wat mee doet.quote:Radar is sowieso een slechte bron. Je weet (neem ik aan) dat Hertsenberg getrouwd is met een activist, dat ze gelieerd is aan de PvdD, maar ook andere dierenrechtenorganisaties, enz. Ze heeft een dubbele agenda. Punt.
Ten eerste. Bijwerkingen bij mensen kan je niet vinden in dierproeven. Als een bijwerking in dieren er is, en bij de human trials, dan heeft dat geen banden met elkaar. Immers kan het bij een hond en bij mens een bijwerking zijn, maar bij muizen en katten bijvoorbeeld weer niet. Dus de dierproeven zeggen daar niets bij.quote:Op zaterdag 3 mei 2008 17:41 schreef DS4 het volgende:
Jij stelt keer op keer dat je met in vitro tests dierenproeven kan vervangen. Je weet (hoop ik) dat met dierenproeven gekeken wordt naar bijwerkingen / toxiciteit / enz...?
Hoe wil jij dat met in vitro vervangen?
Anders: deskundigen.quote:Op zaterdag 3 mei 2008 18:46 schreef TechXP het volgende:
Bijwerkingen bij mensen kan je niet vinden in dierproeven.
Hier geef je al toe dat bijwerkingen weldegelijk gevonden kunnen worden...quote:Ten tweede kan een hoop bijwerkingen niet aangetoond worden bij dierproeven
Het is niet perfect. Maar dat is een ander verhaal.quote:omdat bepaalde bijwerkingen alleen met een goede communicatie zichtbaar kan worden. Als een bijwerking van een dier is dat die bepaalde dingen vergeet, 'spraakgebrek' heeft (haperingen in communicatie met soortgenoten), het waziger zien, e.d. dan is dat niet aan te tonen bij de dierproeven.
Daar gaan we: het is niet perfect, maar.... ER IS GEEN BETER ALTERNATIEF. Ok, testen op negertjes in donker afrika, maar daar heb ik persoonlijk dan weer problemen mee...quote:Dit betekent dus dat zoeken op bijwerkingen bij dierproeven gewoon raar is, omdat dieren en mensen totaal anders kunnen reageren.
Ja, die waar jij je niet voor aanmeldt (en gelijk heb je!).quote:De echte proeven zijn nl. die human trials.
Je wil alleen net iets meer weten.quote:Door veel gegevens uit epidemiologische studies, klinische studies.. praktijkdata is er al veel bekend over hoe de risico's zijn van bepaalde stoffen.
Is dan ook een voorstap. Maar geen VERVANGING VAN.quote:Met in vitro kan je ook interactie bewerkstelligen tussen verschillende stoffen met menselijke cellen uit allerlei delen van het lichaam. Dit maakt het mogelijk om situaties na te bootsen.
Prima. Nog steeds geen VERVANGING VAN. Dat is toch ook logisch? Je gaat een botsproef toch ook niet uitvoeren door metingen te doen met een losse deur, een los dak, een motorkap, enz.?quote:Ook bestaat er zoiets als de Hurel. Dit is een soort kleine chip. In die chip zitten kleine kamers die cellen bevat uit bepaalde delen van menselijk lichaam. Door die chip kunnen ze bloed laten stromen waarin bijvoorbeeld een medicatie zit opgelost. Hierdoor kunnen ze nabootsen wat er in een lichaam gebeurd op een klein oppervlakte (chip is 2cm groot). Door een veelvoud van die test te doen kan je veel keer testen. En daarmee een risicoanalyse maken van wat er gebeurd. Dit is dan nog maar 1 van de technologien op dat gebied. Ook zijn er dingen als de SKINTEX, EYETEK e.d.
Om uit te vinden wat er met de huid gebeurt heb je voldoende aan... huid... Alleen geldt voor veel medicijnen dat ze via de bloedbaan gaan en dus overal komen...quote:wat veel al gebruikt word voor cosmeticatesten en andere producten die met huid in aanraking kunnen komen.
Niet dus.quote:Kortom kan er dus zonder die dierproeven en met in vitro technieken e.d. voor die human trials een goede risicoanalyse gemaakt worden.
?quote:Op zaterdag 3 mei 2008 19:33 schreef DS4 het volgende:
Anders: deskundigen.
haha.. nee, het is maar hoe je het leest natuurlijk. Het kan natuurlijk gebeuren dat een bijwerking ongeveer hetzelfde is als die bij de human trials naar boven komt. Dan kan je roepen dat het al eerder bij dierproeven naar boven kwam, maar dat is dus geen vaststaand geheel. Dat is puur een geval van toevaligheid. Immers kan je nooit met zekerheid zeggen dat die bijwerkingen ook gelden voor mensen.quote:Hier geef je al toe dat bijwerkingen weldegelijk gevonden kunnen worden...![]()
Lijkt me onderdeel van hetzelfde verhaal.quote:Het is niet perfect. Maar dat is een ander verhaal.
Jawel. Er is een alternatief. Geen dierproeven meer. De toxicologische testen kunnen met andere methoden gedaan worden. Maar ik ben benieuwd naar je onderbouwing. Alleen dit soort dingen roepen overtuig je niet echt.quote:Daar gaan we: het is niet perfect, maar.... ER IS GEEN BETER ALTERNATIEF. Ok, testen op negertjes in donker afrika, maar daar heb ik persoonlijk dan weer problemen mee...
Zoals ik zei kunnen die human trials alleen gedaan worden met mensen die daar de tijd voor hebben. Ik heb daar geen tijd voor. Wel zal ik me aanmelden als ik zalfjes moet testen tegen eczeem.quote:Ja, die waar jij je niet voor aanmeldt (en gelijk heb je!).
Wel degelijk. Er zijn gevallen bekend waarbij dit soort testen ook gedaan zijn zonder dierproeven te doen.quote:Is dan ook een voorstap. Maar geen VERVANGING VAN.
Als je toch auto's gaat erbij halen. Dan zijn dierproeven in zo een vergelijking een volvo die gebruikt word bij botsproeven voor een porche.quote:Prima. Nog steeds geen VERVANGING VAN. Dat is toch ook logisch? Je gaat een botsproef toch ook niet uitvoeren door metingen te doen met een losse deur, een los dak, een motorkap, enz.?
Weet je wat een diersoort is die veelgebruikt word voor medicatie te testen? Ratten!quote:Om uit te vinden wat er met de huid gebeurt heb je voldoende aan... huid... Alleen geldt voor veel medicijnen dat ze via de bloedbaan gaan en dus overal komen...
Het is lastig te discussieren als je verder geen onderbouwing geeft. Ik wacht er op. Ik denk dat het weinig zin heeft als ik verder ga met dingen onderbouwen en jij blijkbaar als discussietegenstander niet enige onderbouwing geeft behalve roepen 'niet dus' e.d. Ik steek die tijd liever in het informatiearchief wat binnenkort online gaat met medische wetenschappelijke documentatie tegen dierproeven.quote:Niet dus.
Wat niet? Over de minister die liegt?quote:Op zaterdag 3 mei 2008 20:27 schreef Boze_Appel het volgende:
Je tikt hele verhalen maar gaat niet eens op mij in.
Dat is helemaal niet alleen maar toeval. En met dit soort onzin probeer jij de discussie jouw kant op te laten gaan. Maar het is en blijft onzin.quote:Op zaterdag 3 mei 2008 20:18 schreef TechXP het volgende:
Het kan natuurlijk gebeuren dat een bijwerking ongeveer hetzelfde is als die bij de human trials naar boven komt. Dan kan je roepen dat het al eerder bij dierproeven naar boven kwam, maar dat is dus geen vaststaand geheel. Dat is puur een geval van toevaligheid.
Dat is jouw alternatief voor dierproeven? Jouw alternatief voor de auto is zeker thuis blijven?quote:Er is een alternatief. Geen dierproeven meer.
O, vertel?quote:De toxicologische testen kunnen met andere methoden gedaan worden.
Je hebt tijd om te protesteren tegen circussen, dus dan zal je ook wel een gaatje hebben voor human trails. En dan nog: makkelijk praten is het sowieso/quote:Zoals ik zei kunnen die human trials alleen gedaan worden met mensen die daar de tijd voor hebben. Ik heb daar geen tijd voor.
Zonder dierproef vooraf? Is dat via de Mengele methode, of echt vrijwillig, wetende welk risico je loopt omdat er iemand is die dieren belangrijker vind dan mensen?quote:Overigens zijn er genoeg mensen die die testen wel willen ondergaan.
Maar verder zijn ze wettelijk verplicht en gewoonte? Je spreekt jezelf tegen. Wat je ook tegen hebt is dat er eigenlijk helemaal geen discussie is over het noodzakelijk zijn van dierproeven. De discussie ligt hoogstens of dierproeven in alle gevallen waarin ze nu toegepast worden noodzakelijk zijn.quote:Wel degelijk. Er zijn gevallen bekend waarbij dit soort testen ook gedaan zijn zonder dierproeven te doen.
Porsche. Wel goed schrijven. En overigens: misschien wel, maar dan is deze test nog altijd betrouwbaarder dan die losse onderdelen. Ik kan b.v. met die Volvo wel zien of een airbag effect heeft en welk effect. Dat zal niet 1:1 hetzelfde zijn als bij de Porsche, maar wel voor 95% of meer...quote:Dan zijn dierproeven in zo een vergelijking een volvo die gebruikt word bij botsproeven voor een porche.
Geef jezelf eens een goede portie rattengif en geef het een rat. Wedden dat het effect bij jullie beiden gelijk is (dood treedt in). Hoezo kan ik niets met ratten?quote:Denk je dat dat betrouwbare resultaten oplevert? nee dus.
Het is duidelijk. Die wetenschappers zitten hun tijd te verdoen met ratten, want je kan niets met die resultaten.quote:En nog wat... hoe wil je een rat als mens representateren als een rat niet eens een galblaas heeft en de mens wel? De rat kan ook niet eens kotsen en ademt alleen door zijn neus.
Mijn onderbouwing stond er al. In vitro kun je allerhande zaken niet testen. Ik gaf daarvan voorbeelden en vroeg aan jou hoe jij dat met in vitro dan zou doen. Vervolgens dram je alleen maar door over het feit dat dierenproeven niet 100% betrouwbaar zijn. Nou ja, nogal wiedes. Waarom zouden we anders human trails doen?quote:Het is lastig te discussieren als je verder geen onderbouwing geeft.
Zie hierboven: ik heb onderbouwing gegeven en concreet gevraagd om weerwoord op dat punt. Er kwam een woordenbrij, die vooral gericht is op mist creëren.quote:Ik denk dat het weinig zin heeft als ik verder ga met dingen onderbouwen en jij blijkbaar als discussietegenstander niet enige onderbouwing geeft behalve roepen 'niet dus' e.d.
Precies waarom jij de mist in gaat. Je leest alleen maar wetenschappelijke artikelen tegen dierproeven. Dat is ook alles wat jij wil lezen. Je bent activist, gelooft ergens met je hart in. Maar daarmee heb je je verstand wel uitgeschakeld.quote:Ik steek die tijd liever in het informatiearchief wat binnenkort online gaat met medische wetenschappelijke documentatie tegen dierproeven.
Of je ziet in dat vooral enkele burgers het slachtoffer zijn en de AIVD derhalve de prioriteit laag heeft staan, want het kost allemaal geld...quote:Op zaterdag 3 mei 2008 20:54 schreef TechXP het volgende:
En aangezien de AIVD, de minister dus deze groep niet zo bestempeld kunnen we er m.i. toch vanuit gaan dat het niet het geval is.
Sorry, maar ga jij dat nu onderbouwen?quote:Op zaterdag 3 mei 2008 21:57 schreef DS4 het volgende:
Dat is helemaal niet alleen maar toeval. En met dit soort onzin probeer jij de discussie jouw kant op te laten gaan. Maar het is en blijft onzin.
eerder al opgenoemd.quote:O, vertel?
Sorry, maar dit slaat toch nergens op. Mijn tijd is klein. Ik heb een eigen bedrijf te runnen, een part-time baan en allerlei vrijwilligerswerk. Dus ga nou niet roepen dat ik tijd heb omdat ik ook belangrijk vind tijd te hebben voor circussen.quote:Je hebt tijd om te protesteren tegen circussen, dus dan zal je ook wel een gaatje hebben voor human trails. En dan nog: makkelijk praten is het sowieso
Ja genoeg mensen te vinden. Wat mensen willen is dat artsen/wetenschappers de veiligheid kunnen garanderen. Er worden nu ook mensenproeven gedaan zonder eerst dierproeven. Dan gaat het over proeven waar een 'goedgekeurd alternatief' voor de 'dierproeffase' is.quote:Zonder dierproef vooraf? Is dat via de Mengele methode, of echt vrijwillig, wetende welk risico je loopt omdat er iemand is die dieren belangrijker vind dan mensen?
De FDA heeft toen de vraag nodig was goedgekeurd die fase over te slaan. Het is dus wel mogelijk als er een nood is. Daarnaast is het mogelijk om goedgekeurde alternatieven voor bepaalde dierproeven te gebruiken voor bepaalde soort testen.quote:Maar verder zijn ze wettelijk verplicht en gewoonte? Je spreekt jezelf tegen. Wat je ook tegen hebt is dat er eigenlijk helemaal geen discussie is over het noodzakelijk zijn van dierproeven. De discussie ligt hoogstens of dierproeven in alle gevallen waarin ze nu toegepast worden noodzakelijk zijn.
Nee, want de aerodynamiek van de behuizing e.d. is anders. De structuur is anders. Dus als die airbag eruit ploft gaat dat niet op 100% dezelfde manier, dus dezelfde airbag kan in theorie dus dodelijk zijn in de ene wagen en in de andere wagen niet. Zelfde geld voor alle losse onderdelen. De reactie van de onderdelen kan dus totaal anders zijn. De condities zijn anders.quote:Porsche. Wel goed schrijven. En overigens: misschien wel, maar dan is deze test nog altijd betrouwbaarder dan die losse onderdelen. Ik kan b.v. met die Volvo wel zien of een airbag effect heeft en welk effect. Dat zal niet 1:1 hetzelfde zijn als bij de Porsche, maar wel voor 95% of meer...
Het is wel grappig dat je het zegt. Ken je Warfarine? Dat is een antistollingsmiddel. Word gebruikt als menselijk medicijn. Warfarine werd/word ook gebruikt als rattengif.quote:Geef jezelf eens een goede portie rattengif en geef het een rat. Wedden dat het effect bij jullie beiden gelijk is (dood treedt in). Hoezo kan ik niets met ratten?
quote:Als jij denkt dat er veel mensen zijn die in dit soort onzin trappen, dan moet ik je ernstig teleur stellen.
Wat ik als reactie gaf wuifde je overigens een beetje weg. De Hurel e.d. zijn m.i. juist technieken die een goed indicatie geven.quote:Mijn onderbouwing stond er al. In vitro kun je allerhande zaken niet testen. Ik gaf daarvan voorbeelden en vroeg aan jou hoe jij dat met in vitro dan zou doen. Vervolgens dram je alleen maar door over het feit dat dierenproeven niet 100% betrouwbaar zijn. Nou ja, nogal wiedes. Waarom zouden we anders human trails doen?
Ik gaf een heel stuk informatie aan jou. Jouw woorden zijn 'Prima. Nog steeds geen VERVANGING VAN.' en 'niet dus'. M.i. niet echt een goede onderbouwing in de reactie van mij.quote:Zie hierboven: ik heb onderbouwing gegeven en concreet gevraagd om weerwoord op dat punt. Er kwam een woordenbrij, die vooral gericht is op mist creëren.
Nee, ik lees ook informatie van artsen die voorstander zijn. Of mensen die er wat tussen in zitten.quote:Precies waarom jij de mist in gaat. Je leest alleen maar wetenschappelijke artikelen tegen dierproeven. Dat is ook alles wat jij wil lezen. Je bent activist, gelooft ergens met je hart in. Maar daarmee heb je je verstand wel uitgeschakeld.
Jammer dat je zo een discussie in gaat. Ik heb geprobeerd daar open in te staan. Of het een complot is of niet. Ik denk dat het een gewoonte is en een geloof waardoor het er nog is. Gegroeid uit een industrie die aan elkaar verdiend en verdiende. Maar goed.. dat mag je geloven of niet.quote:Er is geen enkele reden om te vermoeden dat er een groot complot is op basis waarvan wetenschap, overheden, enz. die dierproeven in stand houden, terwijl ze alleen maar geld kosten en geen enkele bruikbare info opleveren. Jij gelooft in dat sprookje... Tsja...
Ok, je hebt een punt voor een reden waarom de minister zou kunnen liegen en de AIVD het wat kunnen 'minimaliseren'.quote:Op zaterdag 3 mei 2008 22:00 schreef DS4 het volgende:
Of je ziet in dat vooral enkele burgers het slachtoffer zijn en de AIVD derhalve de prioriteit laag heeft staan, want het kost allemaal geld...
De minister heeft dus aanwijsbaar een reden om hierover te liegen. Als hij nl. zegt: ja, het is terrorisme, dan moet hij daar ook wat aan doen. Dat is natuurlijk vervelend, zeker aangezien het vaak om lastig te traceren cellen gaat.
Daar zit de kern. Mij maakt het geen donder uit. Ik hecht net zoveel waarde aan de mening van voor- en tegenstanders.quote:Op zaterdag 3 mei 2008 22:40 schreef TechXP het volgende:
Ja ik ben tegen dierproeven en hecht meer aan de informatie van die tegen dierproeven zijn.
De grap is dat er een flinke markt is in generieke airbags (lees: sturen met airbags)...quote:Op zaterdag 3 mei 2008 22:40 schreef TechXP het volgende:
Dus als die airbag eruit ploft gaat dat niet op 100% dezelfde manier, dus dezelfde airbag kan in theorie dus dodelijk zijn in de ene wagen en in de andere wagen niet. Zelfde geld voor alle losse onderdelen. De reactie van de onderdelen kan dus totaal anders zijn. De condities zijn anders.
Dat denk ik niet. Iedereen heeft een mening. Jij hebt als mening dat je de voorstanders gelooft. Ik geloof de tegenstanders. Als je niet uit zou maken, dan had je iets opener geluisterd naar mijn verhaal.quote:Op zaterdag 3 mei 2008 22:46 schreef DS4 het volgende:
Daar zit de kern. Mij maakt het geen donder uit. Ik hecht net zoveel waarde aan de mening van voor- en tegenstanders.
Vanuit een gewoonte denk je dat idd. Vanuit alle hoeken in de samenleving hoor je dat, omdat mensen dat maar horen. Maar heb je ooit diep nagedacht over het gegeven dat als dierproeven foute resultaten geven hoe dat dan toepasbaar kan zijn op mensen?quote:Daarnaast gebruik ik gezond verstand. Als dierproeven echt zo onnodig zouden zijn, dan werden ze niet gebruikt.
Nee, nu ben ik geen expert in airbags, maar als ik zo even op de site van airbag leveranciers bekijk dan hebben ze allerlei typen airbag modules geschikt voor bepaalde typen auto's. Dus dan heb je hetzelfde als frontjes e.d. voor telefoontjes die 'universeel' zijn, maar voor een bepaalde reeks modellen e.d.quote:Op zaterdag 3 mei 2008 22:57 schreef DS4 het volgende:
De grap is dat er een flinke markt is in generieke airbags (lees: sturen met airbags)...
Dus ook hier sta je verzinsels te verkopen.
Nee, ik sta minder open tegenover jou omdat ik weet dat jij een erg gekleurde mening hebt.quote:Op zaterdag 3 mei 2008 23:01 schreef TechXP het volgende:
Jij hebt als mening dat je de voorstanders gelooft. Ik geloof de tegenstanders. Als je niet uit zou maken, dan had je iets opener geluisterd naar mijn verhaal.
Dat vind jij kennelijk heel relevant. Ik niet. Ja, het kan. Maar dat maakt het niet onbruikbaar. Mensen onderling hebben ook niet altijd dezelfde reactie. Dus als we zo gaan redeneren is geen enkele test zinvol...quote:Totdat ik al die resultaten onder ogen zag dat dierproeven andere resultaten geven dan dat mensen geven etc.
Op een erg wankele basis... Maar voldoende voor jou, omdat de conclusie je bevalt.quote:Ik ben me gaan verdiepen en verdiepen. En toen kon ik echt niets anders dan achter die wetenschappers staan die tegen dierproeven waren.
Je zegt het hier (waarschijnlijk bewust) verkeerd. Het KAN foute resultaten geven. Dat laat onverlet dat het weldegelijk een indicator is. En een laatste stap (volgend op in vitro) voordat je over gaat naar mensen.quote:Maar heb je ooit diep nagedacht over het gegeven dat als dierproeven foute resultaten geven hoe dat dan toepasbaar kan zijn op mensen?
Dat moet je mij niet vragen. Ethiek is zo volatiel als de pest.quote:waarom zijn dierproeven op mensapen dan toch vanuit ethisch oogpunt niet meer toelaatbaar?
Zoek eens op Atiwe.quote:Op zaterdag 3 mei 2008 23:07 schreef TechXP het volgende:
Nee, nu ben ik geen expert in airbags, maar als ik zo even op de site van airbag leveranciers bekijk dan hebben ze allerlei typen airbag modules geschikt voor bepaalde typen auto's. Dus dan heb je hetzelfde als frontjes e.d. voor telefoontjes die 'universeel' zijn, maar voor een bepaalde reeks modellen e.d.
Is dat niet een vooroordeel hebben? Als ik hier zou reageren als een andere gebruiker, met dezelfde reacties etc. zou je dan anders reageren?quote:Op zaterdag 3 mei 2008 23:10 schreef DS4 het volgende:
Nee, ik sta minder open tegenover jou omdat ik weet dat jij een erg gekleurde mening hebt.
Klopt dat mensen onderling niet hetzelfde kunnen reageren. Het is ook altijd weer afwachten. Heb ik ook al eerder in de discussie meen ik gezegd. Toch zijn de human trials en de resultaten daaruit pas echt de relevante informatie die we als indicatie kunnen gebruiken voor het op de markt brengen van het medicijn.quote:Dat vind jij kennelijk heel relevant. Ik niet. Ja, het kan. Maar dat maakt het niet onbruikbaar. Mensen onderling hebben ook niet altijd dezelfde reactie. Dus als we zo gaan redeneren is geen enkele test zinvol...
Nee, dan ken je me zeker niet. Ik ben erg kritisch. Ook naar 'medestanders'. Dus ik ga me niet zomaar vastbinden aan conclusies van anderen. Ik ben altijd iemand geweest van eigen conclusies.quote:Op een erg wankele basis... Maar voldoende voor jou, omdat de conclusie je bevalt.
Ok.. laat ik het beter zeggen. Dierproeven geven onbetrouwbare resultaten. Resultaten die niet te extrapoleren zijn naar mensen.quote:Je zegt het hier (waarschijnlijk bewust) verkeerd. Het KAN foute resultaten geven. Dat laat onverlet dat het weldegelijk een indicator is. En een laatste stap (volgend op in vitro) voordat je over gaat naar mensen.
Ja. Met dierproeven heb je geen kans daarin. Wel een onbetrouwbaar gegeven. Dus iets wat je niet kan toepassen op de kansberekening voor de mens.quote:En soms gaat het dan nog steeds mis. Maar dat is net als met een autogordel. Ook met autogordel kun je de dood vinden in de auto. Je verkleint echter de kans...
Je zou de rest van het stuk moeten lezen. Het is een gewetensvraag. Die je m.i. wel jezelf moet stellen.. heel veel kritische vragen .quote:Dat moet je mij niet vragen. Ethiek is zo volatiel als de pest.
Kom op zeg.. zo ken ik er nog wel een paar. Laten we hier dan ook kinderprostitutie, kinderarbeid, slavernij e.d. doen, want in andere landen is er geen controle.. pfff..quote:Stel dat je op zeker moment die dierenproeven verboden krijgt in de EU (ik noem maar wat)... weet je dan dat het alternatief dierenproeven in landen is met veel minder toezicht en feitelijk dus MEER dierenleed? Alleen al in het belang van de dieren is het beter dat jouw missie niet slaagt. Ongeacht de vraag of dierenproeven wel of niet zinvol zijn.
Ja, velen zien het lezen van de Koran tegenwoordig al als terrorisme. So what?quote:Op zaterdag 3 mei 2008 13:01 schreef nikk het volgende:
[..]
Wat DS4 al eerder aangaf. Het mag (voorlopig) juridisch gezien niet als terrorisme beschouwd worden, maar velen ziet het wel degelijk als terrorisme.
Wat een grandioze drogredeneringquote:Op zaterdag 3 mei 2008 22:46 schreef DS4 het volgende:
Daarnaast gebruik ik gezond verstand. Als dierproeven echt zo onnodig zouden zijn, dan werden ze niet gebruikt.
Je bent activist. Kom op... Dan is het toch geen voordeel meer dat jij een gekleurde mening hebt? Een activist die neutraal is... die moet nog uitgevonden worden.quote:
O, maar dat doe ik ook.quote:Ik hoop dat je mensen oordeelt op de informatie die ze geven en beargumentering en niet perse wat iemand is of doet of wat dan ook.
Natuurlijk zijn ze veel beter dan de testen op dieren. Maar dat is dan ook gewoon een voorfase. Zoals in vitro weer een fase daarvoor is. Computersimulaties hetzelfde. Er is toch niemand die suggereert dat we maar meteen met mensen moeten beginnen... ook jij niet. Alleen heb jij morele bezwaren bij een bepaalde tussenstap en wil die afschaffen. Daarmee voorkom je dierenleed, dat is waar... maar in ruil krijg je mensenleed erbij (want nu al gaan tests op mensen niet altijd best).quote:Toch zijn de human trials en de resultaten daaruit pas echt de relevante informatie die we als indicatie kunnen gebruiken voor het op de markt brengen van het medicijn.
Wees dat eens kritisch op het antwoord dat jij mij gaf op mijn zeer concrete vraag die ik hierboven herhaalde.quote:Ik ben erg kritisch.
Nee. Het zou moeten zijn: Dierproeven geven geen 100% betrouwbare resultaten. Ze geven resultaten die niet altijd te extrapoleren zijn naar mensen.quote:Dierproeven geven onbetrouwbare resultaten. Resultaten die niet te extrapoleren zijn naar mensen.
Dit is dus gewoon een leugen. Het staat ook haaks op jouw eerdere opvatting dat dierproeven gebruikt worden om het risico op aansprakelijkheden te verkleinen. Als deze stelling waar is, dan KAN dat niet zo zijn.quote:Ja. Met dierproeven heb je geen kans daarin. Wel een onbetrouwbaar gegeven. Dus iets wat je niet kan toepassen op de kansberekening voor de mens.
Ik kies voor de mens. Heel duidelijk. Heb ik best wel over nagedacht, want ik ben vóór dierenrechten en heb me in het verleden zelfs ingezet voor de dierenbescherming. Alleen: ik acht de mens belangrijker.quote:Het is een gewetensvraag. Die je m.i. wel jezelf moet stellen.. heel veel kritische vragen .
Dat vind jij echt hetzelfde? Vertel dan eens in welk land kinderprostitutie door de overheid wordt toegestaan, laat staan gereguleerd?quote:Laten we hier dan ook kinderprostitutie, kinderarbeid, slavernij e.d. doen, want in andere landen is er geen controle.. pfff..
Nee, ze stellen dat zij er niet verder mee zijn gekomen. Dat kan. Dierproeven zijn niet perfect. Jij legt steeds de nadruk op de gevallen dat het mis gaat.quote:Daar staan ze al erg kritisch tegenover dierproeven.
De naaf. Daar monteer je het stuur op. Omdat simpelweg ieder model een iets andere aansluiting heeft. Dat staat volledig los van de airbag.quote:Op zaterdag 3 mei 2008 23:33 schreef TechXP het volgende:
Ok. Ik zie dat die ook dus met 'adaption' dus voor bijna elk merk leveren.
Jij bent de eerste die ik het zo hoor zeggen... Dus velen?quote:Op zaterdag 3 mei 2008 23:42 schreef SCH het volgende:
Ja, velen zien het lezen van de Koran tegenwoordig al als terrorisme.
Als je de gehele discussie had gelezen, dan had je de opmerking wat beter kunnen plaatsen.quote:
Iedereen heeft een mening, dus iedereen is in feite 'gekleurd' in meningsvorming. Omdat iedereen achter iets staat .Dat is niet gek. Maar de informatie die ik neerzet is letterlijk van artsen en wetenschappers die tegen dierproeven zijn. Die kan je opzoeken.quote:Op zondag 4 mei 2008 11:05 schreef DS4 het volgende:
Je bent activist. Kom op... Dan is het toch geen voordeel meer dat jij een gekleurde mening hebt? Een activist die neutraal is... die moet nog uitgevonden worden.
Oh.. lekker discussietegenstander ben je zeg.. Ik heb toch duidelijk uitgelegd dat dierproeven geen betrouwbaar geheel is. Een dier is misschien wel een levend organisme, maar als een geheel die representatief moet zijn voor de mens is het niet goed.quote:Jij stelt keer op keer dat je met in vitro tests dierenproeven kan vervangen. Je weet (hoop ik) dat met dierenproeven gekeken wordt naar bijwerkingen / toxiciteit / enz...?
Hoe wil jij dat met in vitro vervangen?
Jouw antwoord was in feite: met dierproeven kun je dat ook niet betrouwbaar en met "De Hurel" kun je op een kleine oppervlakte kijken wat er gebeurt.
Dit terwijl nu net het kenmerkende voordeel van de dierproeven is dat je een geheel lichaam hebt. En dat maakt ook dat je andere resultaten krijgt. Ook onvermoede resultaten.
Ergo: op mijn concrete vraag hoe jij DAT wil vervangen kom je met methode die dat NIET kunnen vervangen. En dan blijft over jouw stelling "dierenproeven zijn niet 100% betrouwbaar". En dat wisten we allang, daarom testen we UITEINDELIJK op mensen.
Jouw verhaal is dus gewoon heel zwak.
Dat komt omdat de dierproeffase een verkeerd resultaat geeft. Er komen medicijnen door die niet door mogen komen, want die zijn voor mensen schadelijk. Dierproeven zorgen dus voor enorme vertraging en mogelijk het tegenhouden van een hoop medicatie die anders goed zou zijn voor mensen.quote:Natuurlijk zijn ze veel beter dan de testen op dieren. Maar dat is dan ook gewoon een voorfase. Zoals in vitro weer een fase daarvoor is. Computersimulaties hetzelfde. Er is toch niemand die suggereert dat we maar meteen met mensen moeten beginnen... ook jij niet. Alleen heb jij morele bezwaren bij een bepaalde tussenstap en wil die afschaffen. Daarmee voorkom je dierenleed, dat is waar... maar in ruil krijg je mensenleed erbij (want nu al gaan tests op mensen niet altijd best).
Nee, ik kies voor dieren. Inclusief mensen. Ik ben er niet alleen voor de dieren. Een dierenrechtenactivist is in principe vaak ook een mensenrechtenactivist. Dit komt uit dezelfde stroming voort.quote:Jij kiest voor de dieren. Ik voor de mensen. Veel simpeler is het niet samen te vatten.
Dat antwoord was correct. Plus die antwoorden die ik al gegeven had.quote:Wees dat eens kritisch op het antwoord dat jij mij gaf op mijn zeer concrete vraag die ik hierboven herhaalde.
Nee dus. Want je kan dus niet gegevens extrapoleren naar iets waarvan je niet weet wat het bij mensen doet. Dus het is NOOIT te extrapoleren naar mensen.quote:Nee. Het zou moeten zijn: Dierproeven geven geen 100% betrouwbare resultaten. Ze geven resultaten die niet altijd te extrapoleren zijn naar mensen.
Geen leugen. Wat betreft die eerdere opstelling. Je vergeet dat de huidige wetgeving er is. Daarom is die aansprakelijkheid er. Overal denkt men dat dierproeven 'nodig' is e.d.quote:Dit is dus gewoon een leugen. Het staat ook haaks op jouw eerdere opvatting dat dierproeven gebruikt worden om het risico op aansprakelijkheden te verkleinen. Als deze stelling waar is, dan KAN dat niet zo zijn.
Nee, niet helemaal correct. Het ligt per dier zeer verschillend. Sommige medicatie word in andere dosissen idd ook bij bepaalde dieren gebruikt. Maar hetzelfde medicijn kan ook weer bij een ander dier gebruikt worden voor een andere kwaal. Of het kan daar helemaal niet gebruikt worden. Dus het kan per diersoort verschillen. Dat zegt dus juist meer dat je niet data kan extrapoleren.quote:Het is ook onzinnig om te roepen dat medicijnen bij mensen volledig anders werken. Voor dieren worden nl. vaak genoeg "mensenmedicijnen" gebruikt (die je overigens beter bij de apotheker kan halen, want de dierenarts haalt ze daar ook en gooit er een opslag bovenop).
Dierenrechten en dierenbescherming is wat andersquote:Ik kies voor de mens. Heel duidelijk. Heb ik best wel over nagedacht, want ik ben vóór dierenrechten en heb me in het verleden zelfs ingezet voor de dierenbescherming. Alleen: ik acht de mens belangrijker
Daar gaat het niet om. Voor mij part vul je in dat het gaat om arbeiders die voor een mager loon moeten werken ofzo. Het gaat om de essentie. Namelijk dat het onzin is om te roepen dat het ergens anders slechter is en je het dan beter hier kan houden. Op die manier kom je niet verder.quote:Dat vind jij echt hetzelfde? Vertel dan eens in welk land kinderprostitutie door de overheid wordt toegestaan, laat staan gereguleerd?
Het zijn geen 'gevallen'. Het hoort bij de structurele fouten die blijven door dierproeven.quote:Nee, ze stellen dat zij er niet verder mee zijn gekomen. Dat kan. Dierproeven zijn niet perfect. Jij legt steeds de nadruk op de gevallen dat het mis gaat.
Ik kan me niet herinneren dat ik dat gezegd heb. Maar als ik dit lees dan is die vergelijking niet zo correct. Het is niet makkelijk andere dingen als vergelijking erbij te halen. Gordel is specifieker voor iets. En dierproeven is iets wat los staat met de resultaten. Die zijn niet ergens bij de mens van toepassing.quote:Terug naar die gordel: in deze discussie zeg ik: een gordel draagt bij aan mijn veiligheid, dus ik doe hem om. Jij zegt vervolgens, ik ken genoeg voorbeelden van mensen die een gordel droegen en die toch de dood vonden. De gordel voegt niets toe ten aanzien van veiligheid.
En dat is dus bullshit. Een mening over zoiets kan emperisch en met double blinds getoetst worden.quote:Op zondag 4 mei 2008 11:53 schreef TechXP het volgende:
Iedereen heeft een mening, dus iedereen is in feite 'gekleurd' in meningsvorming. Omdat iedereen achter iets staat
Er zijn genoeg onderwerpen waar ik heel neutraal in sta. Maar goed: een activist is meer dan een beetje gekleurd. Dat wil je hoop ik toch wel in zien.quote:Op zondag 4 mei 2008 11:53 schreef TechXP het volgende:
Iedereen heeft een mening, dus iedereen is in feite 'gekleurd' in meningsvorming.
Dat heb je helemaal niet uitgelegd, dat heb je bot gesteld. En het is in tegenspraak met wat ik van anderen, die er voor gestudeerd hebben, heb vernomen.quote:Oh.. lekker discussietegenstander ben je zeg.. Ik heb toch duidelijk uitgelegd dat dierproeven geen betrouwbaar geheel is. Een dier is misschien wel een levend organisme, maar als een geheel die representatief moet zijn voor de mens is het niet goed.
Er zijn meer dan 10.000 medicijnen... 1% en je kan al 100 gevallen opnoemen. Niet onder de indruk.quote:Ik heb al tig voorbeelden opgenoemd. Kan er nog wel een hoop voor je opsommen.
Nee, want dat is weer een deeltest. Waarbij je op een specifiek onderdeel test. De hurel is dus een "vervanging" van in vitro, niet van dierproeven. Ik heb al uitgelegd waarom.quote:Ik kom wel degelijk met methoden die een meer specifieker resultaat kunnen geven voor de mensen. De hurel is een goed voorbeeld daarvan.
En toch investeert de farmaceutische industrie hierin... Ze zijn gek, begrijp ik?quote:De dierproefresultaten zijn waardeloos.
Dat is dus ON-ZIN. De resultaten mag je alleen niet gebruiken ter vervanging van tests op mensen.quote:Die hele resultaten zijn niet te vertrouwen, omdat het geen mensen zijn.
Goed, ik herhaal de vraag die jij wil ontlopen, maar nu specifiek: hoe wil jij in vitro (voor de lezer die het even ontgaat: een stukje menselijk (kan ook dierlijk zijn!) weefsel in een glazen potje stoppen met werkzame stoffen en dan kijken hoe dat stukje menselijk weefsel reageert) bijwerkingen constateren?quote:In vitro methoden en die hurel kunnen met mensspecifiek materiaal. Dat moet je niet negeren he. Daarmee kunnen mensspecifieke resultaten gemaakt worden en mensspecifieke risicoanalyse opgebouwd worden.
Nee, jij negeert de vraag.quote:Je negeert gewoon geheel wat ik steeds onderbouwd heb lopen zeggen.
"Het geheel is meer dan de som der delen". Zo simpel is het.quote:Terwijl je geen enkele onderbouwing geeft waarom deze methode dan geen risicoanalyse kunnen geven voor de mensproeven komen.
O jawel. Ik heb duidelijk aangegeven waar de meerwaarde van dierproeven ligt. Ik heb je gevraagd hoe jij die tests in vitro wenst te doen. Je ontwijkt de vraag. Logisch... want het antwoord is: dat kan niet. Daar heb je dierproeven voor nodig.quote:Je noemt mijn verhaal zwak. Maar het is je nog niet gelukt om een argumentering te geven met verwijzingen waarin jouw bewering te vinden is.
Ik heb je al eerder uitgelegd dat met het schrappen van die test er geen no-go voor in de plaats komt, dus dat kan geen argument zijn.quote:Dat komt omdat de dierproeffase een verkeerd resultaat geeft. Er komen medicijnen door die niet door mogen komen, want die zijn voor mensen schadelijk.
O, dus ik begrijp dat de stelling nu niet alleen is dat de farmaceutische industrie iets in stand houdt wat ze aan de kostenkant nadelen geeft, maar zelfs dat de farmaceutische industrie iets in stand houdt waardoor ze minder aan de opbrengstenkant binnen halen.quote:Dierproeven zorgen dus voor enorme vertraging en mogelijk het tegenhouden van een hoop medicatie die anders goed zou zijn voor mensen.
Ja, en zonder dierproeven komt het vaker voor dat er mensen sterven door foute medicijn(entests)... dat wil er bij jou maar niet in... omdat je kiest voor dieren. En dat ten koste van mensen. Dus ga niet roepen dat je een mensenrechtenactivist bent. Dat is onzin.quote:Nee, ik kies voor dieren. Inclusief mensen. Ik ben er niet alleen voor de dieren. Een dierenrechtenactivist is in principe vaak ook een mensenrechtenactivist. Dit komt uit dezelfde stroming voort.
Ik vind het verschrikkelijk dat de dierproefindustrie zoveel leed bij mensen veroorzaakt. Recent nog honderdduizenden doden door een medicijn. Hoor je amper in het nieuws, maar ook wederom een voorbeeld waar dierproeven hebben gefaald.
Dat noem jij kritisch? Ja, dan zul je wel kritisch zijn... Je hebt nl. de vraag gewoon NIET beantwoord.quote:Dat antwoord was correct.
Extrapoleren is naar aard "schatten". Misschien dat jij niet weet wat extrapoleren is, maar het zou handig zijn dat je dat wel weet van woorden die je gebruikt in de discussie...quote:Want je kan dus niet gegevens extrapoleren naar iets waarvan je niet weet wat het bij mensen doet.
De aansprakelijkheid die ontstaat vanwege het overtreden van een verplichting staat geheel los van het voorkomen van risico-aansprakelijkheden ten opzichte van geleverde producten. Want daar hadden we het over. Het was ook jouw argument waarom de industrie pleit vóór proeven. Nou, het zou wat al te dol zijn dat ze pleiten vóór wettelijk verplichte proeven om de aansprakelijkheid te voorkomen die samenhangt met de verplichting...quote:Geen leugen. Wat betreft die eerdere opstelling. Je vergeet dat de huidige wetgeving er is. Daarom is die aansprakelijkheid er. Overal denkt men dat dierproeven 'nodig' is e.d.
Er was inmiddels al geconstateerd dat de aard van extrapoleren bij jou niet helemaal duidelijk is.quote:Dat zegt dus juist meer dat je niet data kan extrapoleren.
De dierenbescherming komt ook op voor dierenrechten, maar ik zie niet in wat dit met het feit te maken heeft dat ik positief sta tegenover het beperken van dierenleed.quote:Dierenrechten en dierenbescherming is wat anders![]()
Precies. Een vrij onnatuurlijke opvatting. In die zin dus zelfs extreem. Dat mag, maar ik en verreweg de meeste mensen hebben daar een diepgaand andere mening over. Nl. mens gaat vóór dier.quote:Ik vind dieren en mens even belangrijk.
Ook dan heeft het een heel andere uitwerking... Maar goed, laten we hier niet op doorgaan, het vervuild alleen maar en ik wil met name antwoord op mijn vraag.quote:Voor mij part vul je in dat het gaat om arbeiders die voor een mager loon moeten werken ofzo.
Tuurlijk. Het zijn geen gevallen. De proeven geven altijd een verkeerd resultaat en daarom zijn ze ook verplicht. Logisch...quote:Het zijn geen 'gevallen'.
Dat lijkt mij wel heel duidelijk.quote:We zijn beiden denk niet te overtuigen. Ben ook benieuwd verder naar de input van anderen.
Die opmerking spreekt niet voor zich en moet dus anders gelezen worden? Leg uit.quote:Op zondag 4 mei 2008 11:09 schreef DS4 het volgende:
[..]
Als je de gehele discussie had gelezen, dan had je de opmerking wat beter kunnen plaatsen.
Maar ook jij mag de openstaande vraag gaan beantwoorden. Succes!
Yep. Doe niet zo naief.quote:Op zondag 4 mei 2008 11:08 schreef DS4 het volgende:
[..]
Jij bent de eerste die ik het zo hoor zeggen... Dus velen?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |