quote:Antidepressiva 'nutteloos'
Antidepressiva helpen alleen zéér depressieve mensen. Voor de meeste patiënten hebben ze geen nut. Dat is de uitkomst van een recent onderzoek, aldus de Britse BBC.
"Alhoewel patiënten beter worden als ze antidepressiva nemen, worden ze óók beter als ze een placebo slikken. Dit betekent dat depressieve mensen zonder chemische behandeling beter kunnen worden" aldus een van de onderzoekers.
De wetenschappers bekeken 47 eerder gehouden tests met de medicijnen opnieuw. Volgens een van de wetenschappers heeft de farmaceutische industrie daarvan alleen onderzoeken naar buiten gebracht die hun producten in een goed daglicht stellen. De onderzoekers wisten ook de hand te leggen op niet gepubliceerde onderzoeken dankzij de wet die voorziet in vrijheid op informatie.
Dus omdat de meest gangbare anti-depressiva niet blijken te werken, is dit paniek voetbal? Nonsens.quote:Op dinsdag 26 februari 2008 11:32 schreef Re het volgende:
Er is trouwens alleen gekeken naar fluoxetine (Prozac), venlafaxine (Efexor), nefazodone (Serzone), and paroxetine (Seroxat) tesamen en brengt niets nieuws onder de zon.... dus weer lekkere paniek voetbal
Zoveel studies, zoveel uitkomsten. Dat medicatie in het algemeen en AD in het bijzonder niet altijd zo effectief zijn als de fabrikanten ons willen doen geloven, staat voor mij buiten twijfel, maar evenmin geloof ik dat ze totaal niet effectief zouden zijn.quote:Op dinsdag 26 februari 2008 12:42 schreef Kreator het volgende:
[..]
Dus omdat de meest gangbare anti-depressiva niet blijken te werken, is dit paniek voetbal? Nonsens.
Daar gaat het om, placebo of juist niet als het maar werkt.quote:Op dinsdag 26 februari 2008 15:28 schreef Burdie het volgende:
Joh, het zal me echt een worst wezen wat wetenschappelijke studies uitwijzen in dit geval. Het werkt voor mij en da's genoeg.
...dan kun je toch beter placebo's nemen, die zijn een stukkie minder slecht voor je lichaam.quote:Op dinsdag 26 februari 2008 15:31 schreef Juup© het volgende:
Daar gaat het om, placebo of juist niet als het maar werkt.
Maar als je weet dat het een placebo is dan werkt het niet meer.quote:Op dinsdag 26 februari 2008 15:47 schreef Kreator het volgende:
[..]
...dan kun je toch beter placebo's nemen, die zijn een stukkie minder slecht voor je lichaam.
Maar placebo's werken weer niet goed als je depressief bent.quote:Op dinsdag 26 februari 2008 15:47 schreef Kreator het volgende:
[..]
...dan kun je toch beter placebo's nemen, die zijn een stukkie minder slecht voor je lichaam.
quote:Uit conclusie van genoemde studie:
The relationship between initial severity and antidepressant efficacy is attributable to decreased responsiveness to placebo among very severely depressed patients, rather than to increased responsiveness to medication.
nee, het ligt nog wat simpeler dus luister... ADs zijn ontwikkeld voor de zware depressieve patienten die er wel degelijk bij gebaat zijn, dat het niet of nauwelijks werkt in mildere patienten staat daarbuiten, dat was allang bekend en dat het te vaak wordt voorgeschreven en veels te snel is ook bekend... dus paniek voetbal....quote:Op dinsdag 26 februari 2008 12:42 schreef Kreator het volgende:
[..]
Dus omdat de meest gangbare anti-depressiva niet blijken te werken, is dit paniek voetbal? Nonsens.
wat een knap staaltje drogredenatie is van de onderzoeker trouwensquote:Op dinsdag 26 februari 2008 15:51 schreef Halinalle het volgende:
[..]
Maar placebo's werken weer niet goed als je depressief bent.
[..]
quote:Op dinsdag 26 februari 2008 15:28 schreef Juup© het volgende:
Aha. Gelukkig kan ik dan nog met goed geweten een Oxazepam innemen dus (maar dat is dan ook geen anti-depressiva)..
bedoel je manisch worden door teveel van een bepaald stofje?quote:Op dinsdag 26 februari 2008 20:37 schreef slozzo het volgende:
Zijn er dan geen mensen die overdreven vrolijk werden door anti-depressiva?
Zoiets had ik hier ergens gelezen. Dan moet het toch bijna bij iedereen wel werken?
Ik ben er niet helemaal uit wat de auteur hiermee wil zeggen. "AD helpen niet, maar placebo's helpen nog meer niet."quote:Op dinsdag 26 februari 2008 17:29 schreef Re het volgende:
[..]
wat een knap staaltje drogredenatie is van de onderzoeker trouwens
Dat werkingsprofiel verschilt nogal per benzo. Er zijn benzo's waarbij dat geleidelijker gaat.quote:Op dinsdag 26 februari 2008 21:09 schreef Burdie het volgende:
Benzo's heb ik altijd een beetje eng gevonden, omdat je ze voelt uitwerken. Toen ik nog geen AD's slikte, kreeg ik oxazepam tegen mijn angstklachten. Dat was echt heeeel voorspelbaar:
na 1 uur merkte ik niks
na 2 uur werd ik enorm moe
na 8 uur voelde ik het letterlijk uitwerken en kwam de angst weer netjes terug
Klopt. Voor slapen heb ik temazepam, daarmee val ik binnen een kwartier als een blok in slaapquote:Op dinsdag 26 februari 2008 21:14 schreef Halinalle het volgende:
[..]
Dat werkingsprofiel verschilt nogal per benzo. Er zijn benzo's waarbij dat geleidelijker gaat.
Idem. Hoewel ik af en toe een periode heb, dat ik ze wat vaker gebruik.quote:Op dinsdag 26 februari 2008 21:38 schreef Burdie het volgende:
[..]
Klopt. Voor slapen heb ik temazepam, daarmee val ik binnen een kwartier als een blok in slaap.
Overigens gebruik ik nauwelijks benzo's, het is meer gewoon een heel fijn idee dat ik ze in huis heb 'voor het geval dat'.
De dag ervoor:quote:Op woensdag 27 februari 2008 07:30 schreef Burdie het volgende:
Ha tof. Vannacht mét temazepam weer geen oog dicht gedaan.
Tja, dan vraag je er ook om.quote:Klopt. Voor slapen heb ik temazepam, daarmee val ik binnen een kwartier als een blok in slaap .
Prozac doet er 2 tot 4 weken over om gedeeltelijk of geheel uit jouw lichaam te verdwijnen.quote:Op woensdag 27 februari 2008 14:00 schreef Nijna het volgende:
Een week gestopt met de prozac en ik merk nog weinig (geen?) verschil.
In het begin heb ik ernaast gewoon als een malle gezopen. Tegenwoordig doe ik het wat rustiger aanquote:Op woensdag 27 februari 2008 20:29 schreef Gewas het volgende:
Een vraag. Hoe gaan jullie om met alcohol in combinatie met medicatie?
Probeer het zoveel mogelijk te matigen. Een behandeling beginnen en flink blijven drinken heeft eigenlijk geen zin. Bovendien versterken veel medicijnen de negatieve invloed van alcohol op je vaardigheden in het verkeer en het bedienen van machines.quote:Op woensdag 27 februari 2008 20:29 schreef Gewas het volgende:
Een vraag. Hoe gaan jullie om met alcohol in combinatie met medicatie?
Ik gebruik geen alcohol meer. Maar toen ik het nog wel dronk zoop ik mezelf helemaal lam als het kon. Geen bijwerkingen gemerkt. op de korte periode na dat ik Xanax slikte, toen kon ik blijven drinken zonder dronken te worden.quote:Op woensdag 27 februari 2008 20:29 schreef Gewas het volgende:
Een vraag. Hoe gaan jullie om met alcohol in combinatie met medicatie?
Ik bedien alleen de koffieautomaatquote:Op woensdag 27 februari 2008 22:01 schreef Halinalle het volgende:
Bovendien versterken veel medicijnen de negatieve invloed van alcohol op je vaardigheden in het verkeer en het bedienen van machines.
seroquel hoeft geen rotzooi te zijn, iedereen reageert er anders op natuurlijk... de vermoeidheid en andere bijwerkingen zouden idd wel na een paar weken minder moeten wordenquote:Op donderdag 6 maart 2008 14:42 schreef Burdie het volgende:
Seroquel is rotzooi... in elk geval qua bijwerkingen. Maar na twee weken wordt dat slapen écht minder. Succes roooosje.
Oh? hmm, dat wist ik niet. Dat is me ook niet verteldquote:Op donderdag 6 maart 2008 15:11 schreef Burdie het volgende:
Euh, met rotzooi bedoel ik dat het heavy spul is, niet dat het troep is ofzo.
Enneh roooosje... waarom neem je er maar één per dag? De halfwaardetijd van dat spul is zó kort, dat je er minstens elke 12 uur een dosis van moet binnen krijgen, om niet teveel schommelingen in je bloedspiegel te krijgen.
Dat dus. (al is het bij mij een klassiek AD, maar toch).quote:Op dinsdag 26 februari 2008 15:28 schreef Burdie het volgende:
Joh, het zal me echt een worst wezen wat wetenschappelijke studies uitwijzen in dit geval. Het werkt voor mij en da's genoeg.
Ah, wat Re zegt, het zal gewoon voor het opbouwen zijnquote:Op donderdag 6 maart 2008 15:48 schreef roooosje het volgende:
[..]
Oh? hmm, dat wist ik niet. Dat is me ook niet verteld
Er staat volgens mij wel op 2 maal daags, maar volgens de psych moest ik de eerste 2 weken maar 1tje doen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |