Dat is waar, soms is het niet geweldig wat er geschreven wordt, maar dat maakt niet uit, het gaat er niet om wat anderen van je gedichten vinden, maar wat ze voor jou betekenen!quote:Op dinsdag 19 augustus 2008 16:52 schreef caradoc het volgende:
Voor de dichters, laat de discussie niet een reden zijn om niet meer te plaatsen! Keep them coming!
quote:
Ah, de Marco Borsato aanpak!quote:Op dinsdag 19 augustus 2008 15:25 schreef wiggahlipz het volgende:
Ga je voor de spontane , vanuit het gevoel geschreven gedichten, of kies je voor de gedichten met diepgang. Mijn gedichten zijn een mengeling, het één kan bij mij niet zonder het ander. Boutjes en moertjes. Koffie en koffiemelk.
Ik mag voor hem hopen dat ie een grapje maakt. Het is anders wel erg sneu.quote:Op dinsdag 19 augustus 2008 18:16 schreef Automatic_Rock het volgende:
Nu ja, het is natuurlijk wel vermakelijk dat iemand zo arrogant vermeld dat een echte dichter een keuze moet maken tussen spontaan of diepgang. En dan z'n betoog met zo'n zin afsluit
Goed punt Timmmmquote:Op dinsdag 19 augustus 2008 18:18 schreef timmmmm het volgende:
Zullen we nu ophouden met bashen en doorgaan met gedichten posten
Word ik zomaar tegen wil en dank deze discussie ingesleurd.quote:Op dinsdag 19 augustus 2008 18:32 schreef DevilsAndDust het volgende:
[..]
Ik mag voor hem hopen dat ie een grapje maakt. Het is anders wel erg sneu.
quote:Op dinsdag 19 augustus 2008 18:37 schreef Automatic_Rock het volgende:
[..]
Goed punt Timmmm![]()
Heb je nog wat??
Fijn dat je het zelf aangeeft.quote:Op woensdag 20 augustus 2008 16:47 schreef Tha_Erik het volgende:
Nee, dit gedicht spreekt me niet aan. En ik ben het dakje bovenop de schoorsteen dat jou beschermt van regen en vogelnesten.
quote:Op woensdag 20 augustus 2008 19:29 schreef wiggahlipz het volgende:
[..]
Fijn dat je het zelf aangeeft. Dat mijn normale reacties al aangezien worden voor gedichten, dat zegt wat, dunkt mij.
Besef je eigenlijk dat een schoorsteen enkel dient om een overtollig restprodukt af te voeren en gezien kan worden als een noodzakelijk kwaad? Terwijl de muren en het dak bescherming bieden aan de ingezetenen als een noodzakelijk goed?quote:
Aangezien ik niet echt duidelijk kan uitleggen waarom en wat ik precies zou verbeteren aan het gedicht zonder heel complex met verwijzingen te werken, heb ik in de bovenstaande quote verbeteringen aangebracht met een korte uitleg eronder. Maar goed, dat is mijn persoonlijke mening en hopelijk heb je er wat aan! Leuk gedicht vind ikquote:Op dinsdag 19 augustus 2008 19:10 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Kon ik maar even bij je kruipen, gewoon bij jou naar binnen sluipen. Kon ik maar even bij je aankloppen, dat zou mijn gemis voor eventjes doen stoppen.
* caradoc (Ik het woordje nu weggehaald, die zat er eerder ook niet in waardoor die voor mij op een negatieve manier opvalt. De laatste zin heb ik korter gemaakt omdat de rest ook kleine zinnetjes zin. Dit leest voor mij makkelijker weg in hetzelfde ritme.)
Kon ik je maar heel even tegen me aanvoelen, zachtjes door je haren woelen en je teder op je lichaam kussen, helaas zit er een afstand tussen.
* caradoc (Meervoud gemaakt van "haar" voor een betere zinsvloei en verkleinwoord bij "eventjes" aangepast. Ook liep de laatste zin niet helemaal lekker voor mijn gevoel, dus heb ik de zinsbouw even aangepast.)
Was de wereld maar zo klein, dat ik altijd bij je kon zijn, dat ik je ieder moment kan aanraken, zodat we elkaar weer gelukkig kunnen maken.
Haha, dank je, hij is inderdaad beter zo, ik had er zelf ook al wat aan geschaaft, was er zelf ook niet tevreden mee, mooi aangepast!quote:Op donderdag 21 augustus 2008 16:00 schreef caradoc het volgende:
[..]
Aangezien ik niet echt duidelijk kan uitleggen waarom en wat ik precies zou verbeteren aan het gedicht zonder heel complex met verwijzingen te werken, heb ik in de bovenstaande quote verbeteringen aangebracht met een korte uitleg eronder. Maar goed, dat is mijn persoonlijke mening en hopelijk heb je er wat aan! Leuk gedicht vind ik
Bravo! Goed genoeg om het motto van een hele stroming te zijn! Vooral treffend is hoe natuurlijk 'gezwets' daar staat, terwijl het normaliter een woord is dat geassocieerd wordt met alles wat niet prozaïsch is.quote:Op woensdag 20 augustus 2008 19:41 schreef DaMart het volgende:
Als de zon vanaf zijn hoge troon
Uitkijkend over de nietige mensen die hij wilde verlichten.
Verduisterd door de maan
Hem toesprekend: geen gezwets, tijd voor gedichten!
Ook bravo! Mijn advies: ontwikkel je dichtkunsten in de richting van de soort waar dit toe hoort en laat rijmelarij van het type van 'De piloot' en 'Mannetjes' voor wat het is.quote:Alleen
Mijn gedachten druipen
Van mijn natte lichaam af
Mijn gemoed spoelt weg
Het putje in
Mijn zin verdampt als stoom
In de warme douchecabine
Mijn blijdschap raakt verwaterd
Als zeep in haar
En opeens schiet het door me heen
Ik ben zo intens alleen.
quote:Op maandag 25 augustus 2008 10:49 schreef Wouter1989 het volgende:
-de indruk
opgeslokt door oog, oor,
mond, huid of tong,
valt eerst vrij,
stuit dan op een laag
van granieten dons,
wordt gecontroleerd op
verboden waren en krijgt
dan misschien een stempel
om te gaan over de drempel
naar meters, méters wellustig dik fluweel,
zakt erin weg en wordt aan alle zijden
betast en door 100.000 categoriëen belast
en heeft dan één tel om zich te bereid-
en op het onverbiddelijk gericht van het
gecentraliseerde beleid
-de wil
en dan-
liefdevol als een moeder die haar zoon warm ingepakt het ijs op stuurt,
wordt hij omhóóg gekatapulteerd
om alles nog eens te ondergaan
maar nu wordt hij gesalueerd
als gemene held, net geinaugureerd
waarna de pion promoveert tot koningin en tot woord wordt:
de waarheid
-geassimileerd
Vinden jullie dit goed, of is het te cryptisch?
Ik heb je gedicht paar dagen geleden gelezen.quote:Op donderdag 28 augustus 2008 21:26 schreef zyx1981 het volgende:
Wegwerpmensen
Je leert er heel wat kennen in je leven.
Soms voor langer, soms voor even.
En soms ben je ze gelijk al weer zat!
Al heel wat mensen heb ik om me heen gehad.
...
...
...
Bijna alle nieuwe mensen gaan weer op pad.
Nu ben ik nieuwe mensen sneller zat!
Maar wie me langer boeit dan even.
Omarm ik en neem ik mee in mijn leven.
Ik vind het mooi geschreven, ook al begrijp ik het nog niet volledig. Ik ga er nog eens goed over nadenken en herlezen, maar ik vind het wel erg mooi. Misschien helpt een titel die een tipje van de sluier oplicht over het algemene onderwerp, zodat de lezer daar tenminste niet veel over hoeft na te denken voordat ze in detail gaan kijken naar je zinnen. Als je begrijpt wat ik bedoel.quote:Op maandag 25 augustus 2008 10:49 schreef Wouter1989 het volgende:
-de indruk
opgeslokt door oog, oor,
mond, huid of tong...
...
...
...als gemene held, net geinaugureerd
waarna de pion promoveert tot koningin en tot woord wordt:
de waarheid
-geassimileerd
Vinden jullie dit goed, of is het te cryptisch?
Dankjequote:Op donderdag 4 september 2008 00:48 schreef caradoc het volgende:
Om dit Topic weer een nieuwe kick te geven!!!!!
[..]
Ik heb je gedicht paar dagen geleden gelezen.
Ik vond het echt mooi en leuk om te lezen! Leuke woordspelling met de "wegwerp mensen"
[..]
Leuk hoe je een sommige zinnen een andere draai geeft in de context!quote:Op zaterdag 6 september 2008 12:30 schreef zyx1981 het volgende:
[..]
Dankje
Die nadenker van jou erna is erg goed.Nog meer hiervan?
Nog eentje van mij:
Kus
...
...
...
Ronnie, 3 september 2008
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |