Mijn ziekenhuisverhaal betreft het ziekenhuis in Enschedequote:Op zaterdag 17 november 2007 10:16 schreef Pruk het volgende:
Ik heb niet gestemd. Op zich lijkt een thuisbevalling me prettiger, vooral omdat er dan inderdaad niet veel aan je bed gebeurd. Ik heb een medische indicatie, maar anders zou ik nu ook in het ziekenhuis gaan bevallen. Waarom? Omdathet eng vindt om thuis te bevallen.
Nu ik het ziekenhuis ken, gehoord heb hoe de verloskamers eruit zien en ik ze nog mag gaan bekijken, vind ik het ook niet zo heel erg. Maar ik weet ook dat als ik nog in Twente zou zitten, dat ik daar wel wat anders over zou denken, want de verhalen over Enschede en Hengelo wat betreft bevallen klinken toch heel wat anders dan Nieuwegein.
Ik hoop in ieder geval dat ik een beetje mijn eigen gang mag gaan en dat als dat niet kan, dat me dan goed uitgelegd wordt waarom niet.
dat zegt denk ik iedere vk en het is natuurlijk ook zo, maar dan nog zou dat voor mij geen reden zijn dan maar meteen naar het ziekenhuis te gaanquote:Op zaterdag 17 november 2007 08:29 schreef Moonah het volgende:
Volgens mijn gyn eindigt de helft van alle eerste bevallingen in het zkh.
Jouw verhaal in combinatie met jouw ondertitel gaf mij al genoeg informatiequote:Op zaterdag 17 november 2007 10:24 schreef MaLo het volgende:
[..]
Mijn ziekenhuisverhaal betreft het ziekenhuis in Enschede.
Het ziekenhuisgedeelte vond ik niet fantastisch, vandaar dat ik de volgende keer weer in eerste instantie voor het kraamhotel (Oldenzaal) zou kiezen.
Terwijl haar pieper nog tig keer gaat waarna ze haar collega moet bellen om een andere bevalling over te nemenquote:Op zaterdag 17 november 2007 10:43 schreef Belana het volgende:
[..]
Thuis heb je je eigen vk met op het eind, je eigen kraamverzorgster. prive zorg ten top!
Nederland is volgens ons het enige land waar thuisbevallingen normaal zijn.quote:Op zondag 18 november 2007 10:17 schreef Fogel het volgende:
Ik (als vader) zie totaal geen nut in een thuisbevalling en mijn vrouw zou er ook niet aan moeten denken om thuis te bevallen.
Moet er wel aan toevoegen dat thuis bevallen in Noorwegen eigenlijk geen optie is (het aantal thuisbevallingen zelfs is kleiner dan het aantal bevallingen onder transport!), iedereen moet gewoon per definitie naar het ziekenhuis. Prima regeling wat mij betreft.
Klopt, maar ook in steden met meerdere ziekenhuizen zijn thuisbevallingen niet normaal.quote:Op zondag 18 november 2007 10:34 schreef Paradijsvogeltje het volgende:
[..]
Nederland is volgens ons het enige land waar thuisbevallingen normaal zijn.
In Noorwegen zal er ook niet overal een ziekenhuis in de buurt zijn
Wie betaalt dat? De kosten om te vliegen en de rest van kosten? Het is waarschijnlijk goedkoper om daar een afdeling gyneacologie op te zetten, dan om dit met elke vrouw te doen.quote:Op zondag 18 november 2007 10:42 schreef Fogel het volgende:
[..]
Klopt, maar ook in steden met meerdere ziekenhuizen zijn thuisbevallingen niet normaal.
De meeste plekken hebben wel een ziekenhuis redelijk dichtbij (binnen 50 km), dus thuis bevallen zou wel te doen zijn. Maar bijvoorbeeld op Spitsbergen, waar het ziekenhuis geen afdeling heeft voor bevallingen, worden zwangere vrouwen 6-8 weken voor de bevalling per vliegtuig naar Tromsø gebracht zodat ze daar op de bevalling kunnen wachten met ziekenhuis binnen bereik.
een kantje-boord situatie heeft zich bij mn zus voorgedaan bij een thuisbevallingquote:Op zondag 18 november 2007 10:42 schreef Vivi het volgende:
Ik vind thuisbevallen eerlijk gezegd onverantwoord. Sorry dat ik het zo cru zeg. Het kan natuurlijk goed gaan, en je hoopt het natuurlijk niet, maar het kan óók niet goed gaan en dan is het vaak toch een kwestie van seconden. Dat vind ik toch prevaleren boven "meer of minder gezellig". Een kind met zuurstoftekort of erger doordat je er niet snel genoeg iets aan kon doen is nog veel ongezelliger. (oke, worst case scenario, maar het kán, ik zou het risico niet willen nemen) .
En idd, met persweeen alsnog worden vervoerd lijkt me echt een hel
Precies ja, hoe vaak husby niet moest zoeken om iemand erbij te krijgen bij mijn eerste bevalling. En dan duurde het vaak nog heel lang eerdat ze kwamen. Het was ongelovelijk druk rond die tijd. En er was ook veel te weinig communicatie, weer omdat ze het zo druk hadden. Ik denk dat als je een verloskundige bij je bed hebt thuis, dat gewoon echt veel prettiger is.quote:Op zondag 18 november 2007 14:27 schreef donnahvh het volgende:
[..]
het ziekenhuis klinkt zo "veilig"omdat ze allerlei apparatuur hebben staan e.d. maar de personen om die apparaten te bedienen moeten vaak opgeroepen worden en daardoor heb je ongeveer een even lange wachttijd als dat je zelf richting ziekenhuis rijdt
zo heel verhaal maar dit was ongeveer wat de verloskundige tegen mij vertelde ..2x
De staat. En voor zo'n 2000 inwoners waarvan er misschien 2 per jaar bevallen is het niet echt de moeite waard.quote:Op zondag 18 november 2007 11:41 schreef Paradijsvogeltje het volgende:
[..]
Wie betaalt dat? De kosten om te vliegen en de rest van kosten? Het is waarschijnlijk goedkoper om daar een afdeling gyneacologie op te zetten, dan om dit met elke vrouw te doen.
Mwoh, hoe kundig een verloskundige ook mag zijn, het is geen arts. Toch wel een heel verschil imo. En de tijd die je doorbrengt met wachten is toch voor jezelf " prettiger" als je er al bent dan gestressed compleet met persweeen in een auto gepropt worden.quote:Op zondag 18 november 2007 14:27 schreef donnahvh het volgende:
[..]
een kantje-boord situatie heeft zich bij mn zus voorgedaan bij een thuisbevalling
en achteraf hadden ze het in het ziekenhuis niet beter kunnen doen
ik snap wel waar je reactie vandaan komt van het onverantwoord thuisbevallen maar laten we de kennis en kunde van de verloskundige niet uitvlakken
het ziekenhuis klinkt zo "veilig"omdat ze allerlei apparatuur hebben staan e.d. maar de personen om die apparaten te bedienen moeten vaak opgeroepen worden en daardoor heb je ongeveer een even lange wachttijd als dat je zelf richting ziekenhuis rijdt
zo heel verhaal maar dit was ongeveer wat de verloskundige tegen mij vertelde ..2x
Daar ben ik het niet helemaal mee eens. Onder kantoor tijden zijn er altijd wel gynaecologen in het ziekenhuis en in bepaalde ziekenhuizen ook 's nachts. En 's nachts zijn er sowieso arts-assistenten, die ook veel bevoegdheden hebben die een verloskundige niet heeft (pijnstilling, vacuumpomp e.d.). En gynaecologen en andere specialisten moeten binnen een bepaalde straal van het ziekenhuis wonen om er snel te kunnen zijn.quote:Op zondag 18 november 2007 14:27 schreef donnahvh het volgende:
[..]
een kantje-boord situatie heeft zich bij mn zus voorgedaan bij een thuisbevalling
en achteraf hadden ze het in het ziekenhuis niet beter kunnen doen
ik snap wel waar je reactie vandaan komt van het onverantwoord thuisbevallen maar laten we de kennis en kunde van de verloskundige niet uitvlakken
het ziekenhuis klinkt zo "veilig"omdat ze allerlei apparatuur hebben staan e.d. maar de personen om die apparaten te bedienen moeten vaak opgeroepen worden en daardoor heb je ongeveer een even lange wachttijd als dat je zelf richting ziekenhuis rijdt
zo heel verhaal maar dit was ongeveer wat de verloskundige tegen mij vertelde ..2x
5 minuten afstand kan heel lang lijken hoor, als je alleen maar op je handen en knieen wilt zittenquote:Op zondag 18 november 2007 17:55 schreef Fuente het volgende:
De afstand naar het ziekenhuis zal er misschien ook mee te maken hebben. Wij wonen op 5 minuten afstand, dus je bent er zo.
Sja, zo kun je het alle kanten opdraaien. Als je aan een ctg ligt kun je ook niet op de knieen zitten, als je je in het ziekenhuis totaal niet op je gemak voelt zul je thuis veel ontspannender bevallen enz enz.quote:Op zondag 18 november 2007 18:20 schreef Vivi het volgende:
[..]
5 minuten afstand kan heel lang lijken hoor, als je alleen maar op je handen en knieen wilt zitten
Maar een VK heeft wel veel meer ervaring met bevallingen dan een gyn of arts-assistent.quote:Op zondag 18 november 2007 17:48 schreef Vivi het volgende:
[..]
Mwoh, hoe kundig een verloskundige ook mag zijn, het is geen arts.
Dat ligt er natuurlijk ook aan wie je treft...quote:Op zondag 18 november 2007 18:48 schreef Moonah het volgende:
[..]
Maar een VK heeft wel veel meer ervaring met bevallingen dan een gyn of arts-assistent.
Precies zoals ik er ook over denk. Ik heb mij mijn verloskundige geen moment gedacht dat ze niet bekwaam genoeg zou zijn. Overigens hebben ook verloskundigen standaard hulpmiddelen bij zich, zoals zuurstof enz enz voor als de baby in nood zit. Wanneer het tijdens de bevalling niet lekker verloopt kun je altijd alsnog naar het ziekenhuis.quote:Op zondag 18 november 2007 19:27 schreef Moonah het volgende:
Nou, wat ik meer bedoel is dat een VK gewoon gespecialiseerd is in bevallingen.
Voor een gyn is het geen hoofdzaak. En voor een arts-ass. al helemaal niet.
Dat denk ik ook.quote:Op zondag 18 november 2007 19:47 schreef Fuente het volgende:
[..]
Precies zoals ik er ook over denk. Ik heb mij mijn verloskundige geen moment gedacht dat ze niet bekwaam genoeg zou zijn. Overigens hebben ook verloskundigen standaard hulpmiddelen bij zich, zoals zuurstof enz enz voor als de baby in nood zit. Wanneer het tijdens de bevalling niet lekker verloopt kun je altijd alsnog naar het ziekenhuis.
Ik heb niets tegen ziekenhuisbevallingen, echt niet, maar ik denk niet dat je over het algemeen genomen thuis minder veilig bent.
Omdat zij eerder uitgeput zouden zijn en ook omdat ze te zwaar zijn om met een brancard naar beneden te tillen, mochten ze zelf niet meer kunnen lopen.quote:Een BMI>35 is een medische reden om in het ziekenhuis te bevallen, maar de bevalling kan wel gewoon met de verloskundige plaatsvinden.
Jawel hoor dat kan wel, heb er zelfs charmante foto's vanquote:Op zondag 18 november 2007 18:31 schreef Fuente het volgende:
[..]
Als je aan een ctg ligt kun je ook niet op de knieen zitten, als je je in het ziekenhuis totaal niet op je gemak voelt zul je thuis veel ontspannender bevallen enz enz.
Ik heb dat wel eens gelezen inderdaad.Het schijnt dat een deel van de verloskundigen deze 'regel' aanhouden.quote:Op zondag 18 november 2007 22:33 schreef beefcake het volgende:
Ik kwam het volgende tegen (in een tijdschrift, weet alleen niet meer welke):
[..]
Omdat zij eerder uitgeput zouden zijn en ook omdat ze te zwaar zijn om met een brancard naar beneden te tillen, mochten ze zelf niet meer kunnen lopen.
Ik had hier nooit eerder van gehoord![]()
Ah, dat wist ik niet! Ik heb ook een keer een CTG gehad (voor de bevalling) en toen kon het niet, maar ik zie het al helemaal voor mequote:Op zondag 18 november 2007 22:38 schreef marlieske het volgende:
[..]
Jawel hoor dat kan wel, heb er zelfs charmante foto's vanIk kon gewoon heel de kamer door huppelen, al kwam ik niet verder als op mijn knietjes op de stoel
Ik weet wel dat er tegenwoordig mensen doorverwezen worden naar de gyn als ze boven een bepaald BMI zitten, maar dat ligt (iig hier) niet op 35, want ik zit nog bij de vk.quote:Op zondag 18 november 2007 22:33 schreef beefcake het volgende:
Ik kwam het volgende tegen (in een tijdschrift, weet alleen niet meer welke):
[..]
Omdat zij eerder uitgeput zouden zijn en ook omdat ze te zwaar zijn om met een brancard naar beneden te tillen, mochten ze zelf niet meer kunnen lopen.
Ik had hier nooit eerder van gehoord![]()
Ik ook niet... terwijl ik toch echt met een BMI van meer dan 35 de zwangerschap inging...quote:Op zondag 18 november 2007 22:33 schreef beefcake het volgende:
Ik kwam het volgende tegen (in een tijdschrift, weet alleen niet meer welke):
[..]
Omdat zij eerder uitgeput zouden zijn en ook omdat ze te zwaar zijn om met een brancard naar beneden te tillen, mochten ze zelf niet meer kunnen lopen.
Ik had hier nooit eerder van gehoord![]()
Maar de bloedvlek in de verloskamer was huuuge! Hij besloeg een enorm oppervlak!quote:Op dinsdag 20 november 2007 10:25 schreef Bass-Miss het volgende:
Daarom moet je een groot plastiek zeil in huis hebben....
Pff dat klinkt goed Sjeen, maar zo heb ik het helaas niet ervaren in het ziekenhuis.quote:Op dinsdag 20 november 2007 13:29 schreef Sjeen het volgende:
Ik heb dan blijkbaar geluk met ons ziekenhuis... Want inderdaad, eenpersoonskamer, direct hulp bij aanleggen, 's avonds een lactatiekundige aan mijn bed met een kolfapparaat, 's morgens weer lactatiekundige die kwam kijken hoe het ging. Op Medium Care het meest geweldige lieve personeel dat voor Isa zorgde, niet in bad voordat mama bij was, alles wijzen en vooral zelf laten doen, alle hulp bij het afkoppelen van die 'stomme' monitor. Stoelen brengen, kussentjes voor in mijn rug, kamerscherm voor de privacy toen Isa nog aan monitor moest liggen. Dagelijks lactatiekundige op de afdeling die op een niet opdringerige manier hulp bood... Voor mij is de keuze eenvoudig
Heb je dat echt gehoord?quote:Op zondag 18 november 2007 22:49 schreef YPPY het volgende:
De vk was overigens met de gyn aan het bellen (zaterdagmiddag) voor iemand die naast me aan het bevallen was. Dat ging niet zo soepel.De gyn kon gerust nog even langs de bakker voor ze naar het ziekenhuis zou komen.
![]()
In het ziekenhuis waar ik bevallen ben was er 's avonds/'s nachts helemaal geen anesthesist aanwezig!quote:Op dinsdag 20 november 2007 14:21 schreef Kersjes het volgende:
Volgende keer gewoon weer ziekenhuis.
Al hoop ik dat er dan meer anaesthesisten beschikbaar zijn![]()
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |