Mijn heldquote:Op vrijdag 3 oktober 2008 18:08 schreef Terreros85 het volgende:
Dat verhaal over Garrincha is echt om te smullen
Is dat een niew boek ? Ben er wel benieuwd naar.quote:Op maandag 6 oktober 2008 21:47 schreef Gordon_Shumway het volgende:
Iemand 'Charly', over de Vitesse legende al gelezen?
Volgens mij deze zomer uitgekomenquote:Op dinsdag 7 oktober 2008 07:52 schreef tong80 het volgende:
[..]
Is dat een niew boek ? Ben er wel benieuwd naar.
Hier ook, nog niet aan begonnen helaas.quote:
Heb jij aandelen in zijn boek ofzo?quote:Op maandag 20 oktober 2008 23:23 schreef MaxPower het volgende:
Ja dat zei je toen ook al kan ik me herinneren. Heb ondertussen nog geen boek van je gezien.
Ben wel benieuwd welke hij gaat pakken. Over de Spakenburger derby valt weinig nieuws meer te melden nadat daar al een boek over is verschenen. Dus zal hij vast andere zoeken.quote:Op maandag 20 oktober 2008 23:09 schreef MaxPower het volgende:
Menno Pot komt in december met een boek over Nederlandse Voetbalderbies. Als het net zo onderhoudend wordt als Vak 127 alvast een tip voor kerst!
Ben ik met je eens. Vond het eigenlijk maar een tegenvaller. Misschien dat dit boek over derbies beter is, waarbij hopelijk clichés worden vermeden.quote:Op maandag 20 oktober 2008 23:20 schreef Omnifacer het volgende:
Ik vond Vak 127 maar een beetje flauw hoor. Iedereen had dat ding geschreven kunnen hebben.
http://www.doingthe116.com/ gave site, BTWquote:Op vrijdag 24 oktober 2008 22:35 schreef Barnet_Bee het volgende:
[..]
Ben ik met je eens. Vond het eigenlijk maar een tegenvaller. Misschien dat dit boek over derbies beter is, waarbij hopelijk clichés worden vermeden.
quote:Beste lezer,
Als er iets duidelijk wordt uit dit verhaal van de aan Suriname verslaafde schrijver Diederik Samwel, is het de permanente crisissituatie waarin het land verkeert. Niet alleen als voetballer verdienen de internationals weinig tot niks. Ook in hun dagelijkse werk als meteropnemer, douanebeambte, sol-daat of chauffeur op de bierwagen houdt het niet over. Zo zijn ze haast wel gedwongen om te gaan zaalvoet-ballen, het liefst op de avond voor een kwalificatiewedstrijd voor het WK van 2010. Sommige mensen zeggen: er zijn geen kleintjes meer in het internationale voetbal. Nooit kregen we een beter beeld van wat voetballen in een derdewereldland eigenlijk inhoudt: niets.
quote:Zwaar leer
van echte kerels op Engelse velden
door David Winner
David Winner kenden we van het interessante Brilliant Orange the Neurotic Genius of Dutch Football, over het Nederlandse totaalvoetbal en de cultuur waaruit het was voortgekomen . Begin 2005 verscheen zijn nieuwe boek: Zwaar leer: van echte kerels op Engelse velden, waarin hij op zoek gaat naar het essentieel Engelse van het Engelse voetbal.
Winner maakt in zijn nieuwe boek gebruik van zeer uiteenlopende bronnen. Hij gaat terug tot halverwege de negentiende eeuw naar de Engelse kostscholen, waar het voetbal zoals wij dat nu kennen zou zijn ontstaan. Kostschooljongens werden door voormannen uit de sociale zuiverheidsbeweging gestimuleerd om te gaan voetballen, omdat dit voorkwam dat zij zich zouden overgeven aan de zonde van de zelfbevlekking, iets waar men in Victoriaans Engeland zeer beducht voor was.
Via de kostscholen komen we langs vele zijwegen onder andere uit bij de helden uit na-oorlogse stripboeken. Net wanneer je je afvraagt wat dit met Engels voetbal te maken heeft, past Winner de voorbeelden in in zijn betoog. En zo maakt hij duidelijk dat mannetjesputter Roy Keane reeds in 1859 hoofdpersoon geweest is in een Victoriaanse roman, in de na-oorlogse stripboeken optreedt als Roy of the Rovers, legendarische speler van de fictieve Melchester Rovers, en prototype van de Engelse voetballer. Lezer van dit boek ontkomt er niet aan Roy Keane voortaan met andere ogen te bekijken.
Winner schrijft ook over zware leren ballen en voetbalschoenen in modderpoelen, en komt uit bij de grasmatten van de Arena en het schrikbeeld van kunstgras (modder). Dat de Duitsers de wereldtitel in 1954 veroverden had vooral te maken met hun lichte door Adi Dassler gemaakte voetbalschoenen. Later in het boek wordt aan de hand van de film The Italian Job de complexe voetbal-verhouding Engeland-Italië nader beschouwd.
Twee gebeurtenissen zijn erg belangrijk geweest voor het Engelse voetbal : de eerste thuisnederlaag op Wembley tegen Hongarije (3-6) in 1953 'toen de Magische Magyaren de natie die het voetbal heeft uitgevonden belachelijk maakten', en de Engelse wereldtitel van 1966, die de Engelsen lange tijd blind maakte voor de werkelijkheid dat zij niet langer de besten waren in het mondiale voetbal.
De Nederlandse versie van het boek lag enkele maanden eerder in de winkel dan het Engelse origineel, waarvan de titel luidt: Those feet: A Sensual History of English Football. Hier en daar lijkt de vertaling wat gehaast gemaakt, maar daarmee is dan ook het enige minpunt van dit boek vermeld.
quote:Eerste boek homoseksuele topsporters voor Van Gaal
RIJSWIJK - AZ-trainer Louis van Gaal neemt volgende week donderdag in het Olympisch Stadion in Amsterdam het eerste exemplaar in ontvangst van het boek Gelijkspel. Schrijver Huub ter Haar portretteert daarin (ex-)topsporters die homoseksueel zijn. NOCNSF-voorzitter Erica Terpstra en de journalisten Mart Smeets en Barbara Barend hebben eveneens een bijdrage geleverd. Dat heeft uitgeverij Pepijn woensdag bekendgemaakt.
Na de overhandiging van het eerste exemplaar zal Van Gaal een toespraak houden waarin hij zijn visie geeft op het taboe van homoseksualiteit in de sport. Onderwijsminister Ronald Plasterk is ook bij de presentatie aanwezig.
Volgens auteur Ten Haar hadden de tien geportretteerde (ex-)topsporters ieder hun eigen redenen niet voor hun geaardheid uit te komen. ''Nog steeds kiezen tientallen homoseksuele topsporters ervoor om een verborgen leven te leiden. Door sponsorbelangen en angst voor reacties van teamgenoten en het publiek'', aldus Ter Haar.
De schrijver had moeite in contact te komen met diverse homoseksuele sporters, in alle takken van sport. ''In 95 procent van alle gevallen weigerde de sporter in kwestie om mee te werken. Vooral in mannelijke teamsporten als voetbal en hockey blijkt sprake te zijn van een groot taboe.''
Volgens Ter Haar geven de openhartige verhalen in Gelijkspel precies aan tegen welke sociale en sportieve muren homoseksuele topsporters aanlopen. ''Met deze openheid en het zogenoemde uit de kast komen, hopen de geportretteerde sporters een voorbeeldfunctie te vervullen. Als topsporters op een vanzelfsprekende manier homo zijn, bevorderen zij de bespreekbaarheid van homoseksualiteit in de breedtesport en in de samenleving.'' (ANP)
Ik word altijd een beetje moe van het homo's in de voetballerij gezeik te maken. Dat heeft niets met de homo's zelf te maken, maar juist met de mensen die roepen: 'Ach en wee, wat is het toch verschrikkelijk dat men er in de voetbalwereld niet voor uit wil komen.'quote:Op maandag 10 november 2008 22:55 schreef Omnifacer het volgende:
Interessant, Gordon. Sluit aan bij de theorie van het wereldsportsysteem van Stokvis e.a. Ik denk dat ik hem ga aanschaffen!
Ik kwam net deze tegen, misschien wel leuk om te lezen:
[..]
Deze heb ik vandaag aangeschaft en tijden de lange saaie treinreis gelijk ook maar gelezen. Ik had al wel eerder verhalen gelezen van Diederik Samwel, die vond ik altijd erg oké. Sowieso, omdat hij tussen de regels door enorm veel humor in zijn verhalen stopt, zijn stukken zitten altijd vol met rake observaties. Dat geldt voor meer Hard Grasmedewerkers uiteraard. Samwel is echt een meester in het beschrijven. Toch heeft dit boek een hele schrijnende kant, een kant van armoede en economische discriminatie. Bovendien schept het boek een mooi beeld van het noodgedwongen amateurisme en de gelaten houding van de Surinamers daaronder.quote:
Daar ga je Deibel van Cees Buddingh. Heb het lang geleden gelezen en vond het erg goedquote:Op woensdag 3 december 2008 14:20 schreef Mindstate het volgende:
Ik zoek een leuk boek, dat tevens ook echt literatuur is zodat ik het op mijn lijst kan zetten (moet voor examen nederland 12 boeken hebben), iemand een idee?
quote:Op woensdag 3 december 2008 14:20 schreef Mindstate het volgende:
Ik zoek een leuk boek, dat tevens ook echt literatuur is zodat ik het op mijn lijst kan zetten (moet voor examen nederland 12 boeken hebben), iemand een idee?
quote:Volgens de achterkant de beste van een verzameling gedichten over voetbalgroten die achterbleven in de kleedkamer van de eeuwigheid. Een gedichtenbundel over voetbal, iets dat je niet zo vaak ziet. Iedereen kan zich nog wel de gedichten herinneren die Henk Spaan maakte voor de televisie, later ook nog in een boekje verzameld, maar verder is de combinatie voetbal en poezie niet gebruikelijk. Toch is het edele voetbalspel vaak van een schoonheid dat slechts poezie toereikend kan zijn. Willemsen kiest voor zijn gedichtenbundel slechts zij die reeds heengegaan zijn. Een keus die te verdedigen is. Maar ook al is een gedichtenbundel normaal gesproken niet iets waar je een vakantiedag mee op het strand doorbrengt (oftewel: dunne boekjes), dit boekje had toch wel iets dunner gekund. De keuze lijkt soms iets geforceerd, er staan gedichten in over spelers, bij de auteur nauwelijks bekend. De indruk dat er nog gauw even door de archieven is gezocht naar een paar extra, zodat de bundel de 50 pagina's haalt, blijft helaas hangen.
Dat alles neemt niet weg dat er een aantal schitterende gedichten in staan. Niet altijd rijmend, zoals vele conservatievelingen als regel aanhouden, wel vaak de juiste toon rakend. Rinus Terlouw wordt natuurlijk geconfronteerd met de historische gebeurtenis in 1957 toen Jayne Mansfield het Kasteel van Spangen bezocht en de Sparta aanvoerder een zoen gaf. De enige foto in het boek herinnert daar nog eens aan. Ook de gedichten over Epi Drost, Vic Buckingham, Bertus de Harder (in echt Haags: 'kgijte begtus'), Nico Rijnders en Loyd Doesburg zijn schitterend.
Het hoogtepunt blijft voor mij echter het volgende gedicht. Het onderwerp kan er meer te maken hebben.
nichts los
hij verloor in een casino
twintigduizend dollar
maar zei dat hij ze gewonnen had
hij werd ontslagen in spanje
maar zei dat hij ontslag had genomen
hij was ongeneeslijk ziek
maar zei dat het een virusje was
hij ging dood
we zullen hem binnenkort
dus wel weer ergens tegenkomen
CHRIS WILLEMSEN
DOOD OP DE SCHOEN
voetbalgedichten
uitgever Thomas Rap Amsterdam
ISBN 90-6005-660-4
quote:Op maandag 20 oktober 2008 23:09 schreef MaxPower het volgende:
Menno Pot komt in december met een boek over Nederlandse Voetbalderbies. Als het net zo onderhoudend wordt als Vak 127 alvast een tip voor kerst!
Overigens heb ik Voetbal in een Vuile Oorlog net ingekeken, maar het is gewoon niet echt een ideaal formaat om lekker weg te lezen. Veel foto's, hoeft van mij ook niet zo nodig.quote:DE DERBY
(Onderdeel van de Nationale Voetbalbibliotheek)
Voetbal is emotie, soms haast oorlog, zeker wanneer er een derby op de speelkalender staat. Derby’s zijn de burenruzies van het voetbal, wedstrijden waarin winst net even belangrijker is dan in de ‘gewone’ wedstrijd van het weekend ervoor.
Qua spelniveau zijn AC Milan – Internazionale en Boca Juniors – River Plate misschien lichtjaren verwijderd van Quick Boys – Katwijk of Go Ahead Eagles – FC Zwolle, maar wie inzoomt op de emoties zal constateren dat er veel overeenkomsten zijn.
De poenerige kakclub tegen de club van het volk. De arrogante favoriet tegen de wraakbeluste underdog. In De Derby gaat journalist en voetballiefhebber Menno Pot op zoek naar de ultieme Nederlandse voetbalderby.
Die lijkt me erg interessant. Wil je na het lezen even posten of het de moeite van aanschaf waard is..?quote:Op zaterdag 6 december 2008 10:19 schreef Barnet_Bee het volgende:
Mijn laatst bestelde voetbalboek kwam afgelopen week binnen. McCrea's Battalio. van Jack Alexander, een boek over een Schotse eenheid in WO I die snel bijeen werd geroepen voor de Slag bij de Somme en die bestond uit allerlei Schotse sporters (met name voetballers). Het opvallendste was dat Hearts (op dat moment lijstaanvoerder in Schotland) met 16 spelers was vertegenwoordigd in dat regiment. Uiteindelijk overleden er zeven spelers in Frankrijk. Het verhaal ken ik in grote lijnen al wel, maar ik ben benieuwd naar alle in's en out's daarvan. Heb ik meteen wat te doen in de kerstvakantie.
Column/recensie van het boekquote:Op zaterdag 13 december 2008 13:53 schreef RayMania het volgende:
Iemand al de biografie van Jol uitgelezen? Is het wat?
quote:Dick Jol is boos
Waar Dick Jol is, is ruzie. Maar dat ligt vanzelfsprekend niet aan hem. Samen met Chris Willemsen schreef de voormalige topscheidsrechter zijn autobiografie: ‘Ik, Jol'.
Vol nostalgie vertelt Jol in dit boek over zijn jeugd als straatschoffie in Scheveningen. Hij vulde die jeugdjaren vooral met ‘rottigheid uithalen’. Kleine dingen jatten. Pesterijen. Vechtpartijen. Dick Jol kan zich geen betere jeugd voorstellen. Op deze manier leerde hij tenminste vechten.
Daarna is hij eigenlijk altijd blijven vechten. Letterlijk en figuurlijk. Als speler zag hij een voetbalwedstrijd als een vechtpartij, waarbij toevallig een bal aanwezig was. Dick Jol concludeert, wederom vol nostalgie, dat hij zou willen dat iedereen zo’n winnaarsmentaliteit zou hebben als hijzelf.
Geschorst en geblesseerd
Ik betwijfel echter of dat de voetbalsport ten goede zou komen: Na afloop van elke wedstrijd zou dan immers de ene helft van de voetballers geschorst zijn. En de andere helft geblesseerd, met dank aan de overtredingen waarvoor die ene helft geschorst is.
Onder het motto ‘de beste boswachter is een voormalige stroper’, ging Dick Jol de scheidsrechtersopleiding volgen. En ja, deze voormalige veelpleger van overtredingen, werd inderdaad onbetwistbaar één van de beste bestraffers van diezelfde overtredingen.
Maar ook in zijn gloriejaren als wereldberoemde scheidsrechter moest Jol steeds blijven vechten. Hij werd namelijk telkens omringd door allerlei vijandige oplichters en complotten: De complete KNVB-top. Veel collega-scheidsrechters. Zijn ex-vrouw. Zijn ex-voetbalclubs. De Nederlandse politiek. Enzovoort.
Jol pesten
Ja, in dit boek leren we dat de halve wereldbevolking hele dagen druk bezig is met slechts één doel: Plannen bedenken om Dick Jol te kunnen pesten. Deze biografie bevat dan ook allerlei kopieën van documenten, die volgens Jol en zijn biograaf die vijanden van Dick Jol moeten ontmaskeren.
Waar komt al die paranoia vandaan? De grote tragiek van Jols levensverhaal is, dat hij minstens één keer daadwerkelijk gruwelijk genaaid is door een oplichter. De beroemde gokaffaire: In 1995 werd Jol in de media door een anonieme bron ervan beschuldigd, dat hij weddenschappen zou afsluiten op wedstrijden die hij zelf floot. Als gevolg hiervan werd Dick Jol als scheidsrechter op non-actief gesteld.
Onschuldig
Uiteindelijk bleek hij in deze zaak echter totaal onschuldig. De ‘bron’ zou een rancuneuze voetbalsupporter zijn geweest, wiens club door Jol benadeeld zou zijn. Pas na een zwaar juridisch gevecht mocht Dick Jol zijn scheidsrechterscarrière weer hervatten.
Al lang voor deze pijnlijke affaire, was Jol vaak in gevecht met allerlei ‘vijanden’. Maar sinds die affaire lijkt hij helemaal geen boom of struik meer te kunnen zien, zonder te vermoeden dat daar een vijand van hem, met een valstrik, achter schuil zit.
Merkwaardig
‘Ik, Jol’ is een merkwaardig boek over een merkwaardige man. Saai is zijn levensverhaal allerminst. De meeste pagina’s zijn volgepropt met anekdotes. Zo vertelt Jol hoe hij met zijn botte Haagse humor, tijdens wedstrijden allerlei wereldsterren in het Engels afsnauwde. Maar ook hoe hij tijdens het WK voor clubs, samen met FIFA-collega’s een prostituee een hotel in smokkelde, als verjaardagscadeau voor een collega.
Daarnaast verneemt de lezer dat Dirk Kuijt en Johnny Heitinga ooit de broek van het achterwerk van Jol aftrokken, om daar een foto van te maken.
Ook geeft Dick Jol in zijn autobiografie zijn ongecensureerde mening over bijna iedereen met wie hij ooit heeft samengewerkt. Zoals over zijn voormalige baas bij de KNVB: ‘Ik denk dat Kesler een medisch wonder is. Hij leeft al jaren zonder hart.’
Titel: Ik, Jol. De biografie die alles zegt
Auteur: Chris Willemsen
Pagina’s: 224
Uitgeverij: House of Knowledge
(c)NUsport/Rob de Haan
heb ik hier ook nog liggen....is best de moeite waard inderdaadquote:Op donderdag 11 december 2008 17:27 schreef Breach het volgende:
Ow trouwens Gordon.. Als je meer over buitenlandse derby's wil lezen kun je beter het boek "Voetbal is oorlog, en dat is een bezoekje waard" ergens op de kop zien te tikken. Die gaat wel over derby's als Celtic - Rangers, Fenerbahce - Galatasaray, Slavia - Sparta Praag, Real - Barca enz.
Derby Countyquote:Op dinsdag 20 januari 2009 19:43 schreef Egamer het volgende:
Ik heb een vraagje, ik had een tijdje geleden een artikel over het ontstaan van derby's gelezen en ik weet totaal niet welke VI dat ook alweer was. Of het ging een hele artikel over die derby's, of kreeg het zo'n eigen blokje in de magazine. Weet iemand dat nog?
Of als iemand het niet weet... weet iemand waar ik meer informatie kan vinden over het ontstaan van derby's? Waar het is begonnen en waar de naam vandaan komt et cetera.. Alvast heel erg bedankt.
Ja, dat weet ik jaquote:
http://www.footballderbies.comquote:Op dinsdag 20 januari 2009 22:24 schreef Egamer het volgende:
[..]
Ja, dat weet ik jaMaar in welke VI stond dat? Of zijn er nog wat websites met informatie over het ontstaan van derby's? Ik weet haast zeker dat er een artikel is...
Lees het boek "De derby" van Menno Pot. Staat alles in wat je wil weten. Ook over Derby County.quote:Op dinsdag 20 januari 2009 19:43 schreef Egamer het volgende:
Ik heb een vraagje, ik had een tijdje geleden een artikel over het ontstaan van derby's gelezen en ik weet totaal niet welke VI dat ook alweer was. Of het ging een hele artikel over die derby's, of kreeg het zo'n eigen blokje in de magazine. Weet iemand dat nog?
Of als iemand het niet weet... weet iemand waar ik meer informatie kan vinden over het ontstaan van derby's? Waar het is begonnen en waar de naam vandaan komt et cetera.. Alvast heel erg bedankt.
Heb het gelezen. Ik vind het een beetje tegenvallen. Veels te veel correspondentie en gezeur over de groenteboer etc.quote:Op zaterdag 13 december 2008 13:53 schreef RayMania het volgende:
Iemand al de biografie van Jol uitgelezen? Is het wat?
Ik wist dat jij dit ging postenquote:Op woensdag 21 januari 2009 08:59 schreef MaxPower het volgende:
Lees het boek "De derby" van Menno Pot. Staat alles in wat je wil weten. Ook over Derby County.
Ja, was een mooi inkoppertje deze vraag.quote:Op woensdag 21 januari 2009 13:12 schreef TerroRobbie het volgende:
[..]
Ik wist dat jij dit ging posten![]()
quote:Het geheim van het succes
AMSTERDAM - Het verhaal van de grootste voetbalclub ter wereld begon in 1878 in Noord-Manchester. Dat deel van de stad was indertijd een industriële hel.
De inwoners ademden voortdurend de giftige dampen in, die werden uitgebraakt door een woud van schoorstenen. Overal was herrie en roet. De arbeiders ploeterden van ’s ochtends vroeg tot ’s avonds laat. De enige troost die zij hadden, kwam uit de fles.
Een aantal bestuurders van een treinenfabriek wilden iets aan deze omstandigheden doen. Zo moesten hun arbeiders een gezondere hobby krijgen dan alcoholisme: Ze besloten om een voetbalclub op te richten.
Beroemdste alcoholist
Die oprichters konden niet vermoeden dat hun anti-alcohol-bezigheidstherapie-clubje negentig jaar later de beste speler ter wereld zou voortbrengen. En al helemaal niet dat die zich vervolgens al snel ontwikkelde tot de beroemdste alcoholist ter wereld: George Best.
Jim White volgt in ‘Manchester United - De biografie’ de ontwikkeling van het armlastige arbeidersclubje, tot een bedrijf met een beurswaarde van meer dan een miljard pond. White is hierbij een geweldige gids, omdat hij zijn bevlogenheid als fan koppelt aan zijn kennis als journalist en aan de schrijfstijl van een geboren verteller.
Oertijd
Hij geeft de lezer weinig kans om zich te vervelen. Zo doorspekt hij de beschrijving van de oertijd van Manchester United met talloze anekdotes. De lezer maakt kennis met de sint-bernard-hond Major, die volgens een hardnekkige mythe een doorslaggevende rol in de geschiedenis van de club speelde. Maar de lezer maakt ook hooliganisme anno 1908 mee, waarbij de cavalerie met getrokken zwaard de menigte te lijf moest gaan.
Dankzij de betrokken schrijfstijl van White leest dit boek als meeslepende roman, met een voetbalclub als hoofdpersoon. Het wanbeleid van het United-bestuur tussen de beide Wereldoorlogen kraakt White met zoveel sarcasme af, dat het lijkt alsof hij zich er tot op de dag van vandaag nog elke dag aan ergert.
Op ontroerende wijze beschrijft hij de vliegtuigramp van 1958 in München. Lyrisch wordt White, als hij schrijft over de heilige drie-eenheid uit de jaren zestig: Bobby Charlton, Dennis Law en George Best.
Commercie
De succesteams van Alex Ferguson heeft White als journalist en fan van heel nabij gevolgd. Dit was ook de periode waarin Manchester United leek te evolueren van een voetbalclub met een kloppend hart, naar een commercieel merk. White heeft hier duidelijk zijn bedenkingen bij. Toch veranderde dit voor hem uiteindelijk niets aan de onweerstaanbare aantrekkingskracht die United heeft. White is nog steeds verliefd op de club. Net zoals tientallen miljoenen supporters overal ter wereld. En net zoals sterspeler Ryan Giggs.
Niet zonder pathetiek schrijft White: ‘Spoedig na zijn sprankelende prestatie in Turijn in 2003 werd Giggs door Juventus een contract aangeboden waar hij zelf zijn salaris mocht noemen. Wat hij maar wilde, beweerden ze. Hij nam het geen seconde in overweging. United stroomde in zijn bloed. Hij was net zo’n grote fan van het instituut als de jongens die de laatste zeventien jaar zijn naam hadden gescandeerd.’
Vakliteratuur
Er is één doelgroep waarvoor dit boek eigenlijk verplichte vakliteratuur is: Voetbalbestuurders. De succesvolle geschiedenis van Manchester United is namelijk een duidelijk manifest tegen opportunistische voetbalbestuurders die vanwege het ’schokeffect’ hun trainer ontslaan.
In de 130 jaar dat de club bestaat, gaf Manchester United driemaal een trainer de kans om jarenlang aan een team te bouwen: Ernest Mangnall, Matt Busby en Alex Ferguson. Dat lijkt het grote geheim van het succes van deze club: Deze drie trainers zijn namelijk gezamenlijk verantwoordelijk voor àlle 17 kampioenschappen die United won, plus alle Europacups.
Titel: Manchester United. De biografie
Auteur: Jim White
Uitgeverij: Thomas Rap
Pagina’s: 456 pagina’s
Kun jij lezen dan? Bovendien is VI niet echt literatuurquote:Op woensdag 11 februari 2009 14:24 schreef jorienvdherik het volgende:
Ik ben lid van VI sinds september, maar moet er nog 6 lezen![]()
Erg leuk blad
Veel leden hier?
Inmiddels? Dat boek is al minstens 12 jaar geleden in het Nederlands uitgegevenquote:Op woensdag 11 februari 2009 13:35 schreef Breach het volgende:
Ow en Fever Pitch van Nick Hornsby (moet elke voetbalfan in zijn leven toch wel eens gelezen hebben) is inmiddels ook in het Nederlands gedrukt. Onder de verrassende titel Voetbalkoorts.
Whehe, nusport had hem pas gerecenseerd, en omdat ik hem in het Engels heb dacht ik dat het een nieuwe Nederlandse uitgave was.quote:Op woensdag 11 februari 2009 15:58 schreef Plato1980 het volgende:
[..]
Inmiddels? Dat boek is al minstens 12 jaar geleden in het Nederlands uitgegeven.
Ik ben lid sinds 1979quote:Op woensdag 11 februari 2009 14:24 schreef jorienvdherik het volgende:
Ik ben lid van VI sinds september, maar moet er nog 6 lezen![]()
Erg leuk blad
Veel leden hier?
Al jaren lid. Ik lees hem alleen erg wisselend. De ene week helemaal van kaft tot kaft, en de andere week wil hij nog weleens in het plastic blijvenquote:Op woensdag 11 februari 2009 14:24 schreef jorienvdherik het volgende:
Ik ben lid van VI sinds september, maar moet er nog 6 lezen![]()
Erg leuk blad
Veel leden hier?
Als Ajax verloren heeft lees ik 'm nauwelijks. Dus ik zit hier nog met een mooi exemplaar te kijken.quote:Op woensdag 11 februari 2009 19:27 schreef Urquhart het volgende:
[..]
Al jaren lid. Ik lees hem alleen erg wisselend. De ene week helemaal van kaft tot kaft, en de andere week wil hij nog weleens in het plastic blijven
Herkenbaarquote:Op woensdag 11 februari 2009 19:30 schreef Silenus het volgende:
[..]
Als Ajax verloren heeft lees ik 'm nauwelijks. Dus ik zit hier nog met een mooi exemplaar te kijken.
Dat dusquote:Op woensdag 11 februari 2009 19:30 schreef Silenus het volgende:
[..]
Als Ajax verloren heeft lees ik 'm nauwelijks. Dus ik zit hier nog met een mooi exemplaar te kijken.
Opnieuw uitgebrachtquote:Op woensdag 11 februari 2009 16:00 schreef Breach het volgende:
[..]
Whehe, nusport had hem pas gerecenseerd, en omdat ik hem in het Engels heb dacht ik dat het een nieuwe Nederlandse uitgave was.
En het verklaard ook waarom jorientje er zoveel achter looptquote:
Vandaag nog tegen hem gevoebaldquote:Op donderdag 19 februari 2009 20:53 schreef The_Verve het volgende:
Dacht ik eerst ook. Ook een beetje vreemd om zo nadrukkelijk de naam van Arthur van den Boogaard op de cover te zetten.
Ik heb hem nog ongelezen liggen.quote:Op vrijdag 10 april 2009 22:40 schreef The_Verve het volgende:
Ik heb gisteren Eindbestemming Zanderij van Iwan Tol gekocht bij De Slegte. Er ligt altijd wel weer iets interessants tussen. En altijd voor een zacht prijsje. Goede schrijver trouwens, Iwan Tol.
[ afbeelding ]
Toeval, heb dit boek gisteren ook gekocht. Overigens schreef Dijkshoorn voor FOK! alleen maar over Big Brother bij mijn weten. Zie op zijn Wiki ook niet staan dat hij over voetbal geschreven zou hebben voor FOK! eigenlijk.quote:Op vrijdag 10 april 2009 21:54 schreef Bjoro het volgende:
Vandaag gekocht:
[ afbeelding ]
hier op fok bekend als :
http://forum.fok.nl/user/history/892
[ afbeelding ]
en
Hij schijnt ook voor fok! columns geschreven te hebben over voetbal (kan er ff niets over terugvinden, maar dat zegt zijn wikipedia-pagina)
Ben benieuwd !
Was deze week de tweede al zelfs. Vorige keer over Sneijder, erg leuk.quote:Op zaterdag 11 april 2009 19:34 schreef tong80 het volgende:
Hij heeft vanaf deze week een column in de VI
Die van vorige week heb ik dus over het hoofd gezien.quote:Op zaterdag 11 april 2009 20:25 schreef methodmich het volgende:
[..]
Was deze week de tweede al zelfs. Vorige keer over Sneijder, erg leuk.
En ook OOR heeft hem gestrikt trouwens.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |