FOK!forum / Ouder(s) / Borstvoeding deel 38
beefcakedinsdag 13 november 2007 @ 17:30
Vervolg van Borstvoeding deel 37

101 redenen om borstvoeding te geven

Handige en betrouwbare sites:
tip! http://www.borstvoeding.com (Borstvoeding.com biedt een keur aan informatie over borstvoeding verzorgd door een team van gerenommeerde borstvoedingsdeskundigen en moeders met borstvoedingservaring.)
tip! http://www.borstvoedingsforum.nl (Het Borstvoedingsforum is een initiatief van de Samenwerkende Borstvoeding Organisaties.)
tip! Kellymom.com, breastfeeding and parenting (engelstalige site, met zeer uitgebreide informatie).
Nursingtwo (engelstalige site over tandemvoeden (meerdere kindjes aan de borst) en voeden tijdens de zwangerschap)


Borstvoedings organisaties:
Vereniging Borstvoeding Natuurlijk
La Leche League

Beide organisaties hebben een telefonische informatiedienst.

Directe links naar veel voorkomende vragen/problemen:
Het belang van goed aanleggen
Tepelproblemen
Spruw
Spruwbehandeling
Kolven
Bewaren, vervoeren en opwarmen van moedermelk; je kolf schoonhouden
Regeldagen
Verstopte melkkanaaltjes en borstontsteking
Borstontsteking te lijf
Borstvoeding en de wet

Telefoonnummer Avent: 0900 101 101 5
beefcakedinsdag 13 november 2007 @ 17:32
Ik zei dus dat die openingstijden alleen golden voor het openingsfeestje. De tent heet 7 to 7 dus ik neem aan dat dat ook de openingstijden zijn
Prukdinsdag 13 november 2007 @ 17:33
Ik ben benieuwd
Bass-Missdinsdag 13 november 2007 @ 17:35
Lijkt me leuk.
Kersjesdinsdag 13 november 2007 @ 17:38
quote:
Op dinsdag 13 november 2007 17:32 schreef beefcake het volgende:
Ik zei dus dat die openingstijden alleen golden voor het openingsfeestje. De tent heet 7 to 7 dus ik neem aan dat dat ook de openingstijden zijn
Oeps...

Nou ja, da's natuurlijk alleen maar beter!
owletdinsdag 13 november 2007 @ 18:00
Nooouuuu... er staat wel dit:
quote:
Vanaf die datum kunnen voedende en/of zwangere vrouwen elkaar elke donderdagochtend van 9.30 - 11.30 uur ontmoeten in Coffee & Sandwichbar Seven 2 Seven. De entree is gratis en je hoeft geen afspraak te maken.
Dat lijkt toch op maar twee uurtjes borstvoedingstijd. Maar dat zal vooral zijn om te zorgen dat je mensen een beetje bij elkaar krijgt inplaats van dat mensen door de hele dag binnendruppelen en zo elkaar mis lopen. Wie wil blijven zitten mag vast wel blijven

Ik ben in ieder geval van plan om binnenkort eens te gaan en een minimeet lijkt me best wel leuk! Iemand een voorkeur voor een datum? De opening of juist niet? Opening lijkt mij eigenlijk wel zo leuk omdat ze dan in ieder geval niet met een lege zaal zitten
PM-girldinsdag 13 november 2007 @ 21:24
Ik kan op donderdagen in ieder geval niet, helaas.
beefcakedinsdag 13 november 2007 @ 21:42
Ok owlet, dat had ik niet gezien Maar ik ben voor! Op donderdag ben ik vrij datum maakt niet uit. Als het maar niet op 6 december is.
Iksjedinsdag 13 november 2007 @ 22:07
Een beetje ver voor mij
Zo'n initiatief lijkt me nog niet gauw in België te komen.
p_igletdinsdag 13 november 2007 @ 22:43
Leuk zo'n borstvoedingscafe. Utrecht is voor een keertje minimeet ook nog wel te doen.
Alleen 22 november kan ik niet helaas. Als het andere datum minimeeten wordt dan kan ik misschien wel proberen te komen. Lijkt me erg leuk!

Vanaf 13 december kunnen hier de donderdagen wel.
YPPYdinsdag 13 november 2007 @ 23:11
Lijkt me leuk! Dan zou Anna voor de eerste keer met de bus gaan. Als ze dat redt. Misschien is de trein verstandiger. Moeten we wel overstappen, maar dan heeft ze hopelijk iets meer bewegingsruimte. Het klinkt wel goed.
owletdinsdag 13 november 2007 @ 23:26
Ik kan in principe alle donderdagen dus wat mij betreft maakt het niet uit. Leuk hoor, er zijn ook zoveel verschillende leeftijden aan kindjes hier in dit topic.
YPPYwoensdag 14 november 2007 @ 07:12
Alleen krijg ik Anna daar 100% zeker niet aangelegd. Hooguit dat ze een keertje kijkt of haar knuffel aanlegt als ze die meeneemt.
Kersjeswoensdag 14 november 2007 @ 09:37
YPPY, da's dan wel weer een risico.
Hoe ga je dat oplossen dan?
Afgekolfde melk mee? Wachten tot je thuis bent?
DaviniaHRwoensdag 14 november 2007 @ 10:32
Ik kan ooit op donderdag overdag... Woensdag is mijn vrije dag namelijk.
YPPYwoensdag 14 november 2007 @ 11:45
Anna drinkt ook water en diksap overdag, ze wil nooit meer aan de borst. Rondkijken is veel te leuk. Ze krijgt alleen nacht- en ochtendvoedingen.
Prukwoensdag 14 november 2007 @ 12:53
Yp, je kan ook hier parkeren en de tram pakken
YPPYwoensdag 14 november 2007 @ 17:13
Gaat die tram rechtstreeks? En hoe lang doet die erover? En is dit een hint?
Prukwoensdag 14 november 2007 @ 17:31
Als je hier opstapt, kom je op CS aan, half uurtje
YPPYwoensdag 14 november 2007 @ 20:07
Lekker slim ben ik. Als ik met de auto naar jou ga, kan ik net zo goed meteen doorrijden. Probleem is dus dat ik op donderdag in principe autoloos ben. Vandaar dat ik over het ov aan het nadenken was.
Moonahwoensdag 14 november 2007 @ 20:10
quote:
Op woensdag 14 november 2007 11:45 schreef YPPY het volgende:
Anna drinkt ook water en diksap overdag, ze wil nooit meer aan de borst. Rondkijken is veel te leuk. Ze krijgt alleen nacht- en ochtendvoedingen.
Ah! Ik kan dus ook komen met Thies.
"Ja, hij drinkt alleen nog een ochtend- en een avondvoeding bij mij..."

Leuk hoor, zo'n BVcafé!
chacamawoensdag 14 november 2007 @ 20:14
quote:
Op woensdag 14 november 2007 20:10 schreef Moonah het volgende:

[..]

Ah! Ik kan dus ook komen met Thies.
"Ja, hij drinkt alleen nog een ochtend- en een avondvoeding bij mij..."

Leuk hoor, zo'n BVcafé!
Dan kan ik ook mee. En dan zeg ik dat Maud alleen nog ochtendbortstvoeding krijgt....en dan lieg ik straks ook nog niet eens Vandaag de flessen overhandigd en toen met Pepijn mogen kroelen....rammel, rammel, rammel....
p_igletwoensdag 14 november 2007 @ 20:16
En ik heb zojuist 7 ochtendvoedingen voor Maud in de vriezer gestopt....
dus je kan best met maud naar dat bv cafe, Maud krijgt straks weer minstens 1 bv per dag
YPPYwoensdag 14 november 2007 @ 20:18
Jullie kunnen toch sowieso meegaan? Is gezellig. bv minded is al genoeg.
Moonahwoensdag 14 november 2007 @ 21:11
BV-minded ben ik zeker!
Nog nét geen maffia...
Als er een datum bekend is zal ik eens kijken of het lukt. Lijkt me leuk!

En P_iglet, kolf-ze voor die kleine grote Meid Maud!
nebelungwoensdag 14 november 2007 @ 21:28
In mijn uitnodiging staat: 'neem gerust je vriendinnen mee' , Moonah! Dus no probs he
YPPYwoensdag 14 november 2007 @ 21:33
Ga je nebelung? Dan moeten we zeker gaan, al is het alleen al om jou te zien.
Prukwoensdag 14 november 2007 @ 21:39
quote:
Op woensdag 14 november 2007 20:07 schreef YPPY het volgende:
Lekker slim ben ik. Als ik met de auto naar jou ga, kan ik net zo goed meteen doorrijden. Probleem is dus dat ik op donderdag in principe autoloos ben. Vandaar dat ik over het ov aan het nadenken was.
Je kan ook mij lief aankijken dat ik je kom halen hoor
mipidonderdag 15 november 2007 @ 02:14
Leuk initiatief, dat bv café. Donderdagen zijn voor mij erg lastig, kom waarschijnlijk niet. Ik lees wel mee, voor het geval ik op het laatste moment toch wat kan regelen.

En een noodoproepje midden in de nacht: mijn bv loop keihard terug. Ik probeer zeer regelmatig te kolven en aan te leggen (relactatie), maar daar redt mijn kleine man het momenteel niet mee. Dus... ik moet bijvoeden
Bestaan er richtlijnen voor het bijvoeden? Ik heb nu friso (hypo-allergeen) in huis en mijn kleine mannetje is 4,5 maanden oud. Op dit moment red ik het nog net met afgekolfde melk uit vriezer, maar die raakt heel snel op.

Toevoeging van vanochtend: moest toch over naar de friso. Maar: dan wil klein mannetje maar 50 ml fv en spuugt de speen uit. Vervolgens heb ik gekolfd en wilde hij van de gekolfde bv ook nog 50 ml. Daarna deze ook uitspugen. Vervolgens geduw en getrek van klein mannetje richting borst, dus ook nog aan (lege) borst gelegd. Daar kwam niets/weinig meer uit dus zeer verbaasde blik van klein mannetje. Hij heeft nu dus 50 ml fv en 50 ml afgekolfde borst gehad, is dat niet veel te weinig? Welke hoeveelheden fv en bv geef je wanneer je de boel combineert?

[ Bericht 14% gewijzigd door mipi op 15-11-2007 08:04:22 ]
p_igletdonderdag 15 november 2007 @ 08:09
mipi vooral je kleine man VEEEEEEEEEEEL aanleggen. Je borst is noooit leeg. Hij moet hooguit wat harder zijn best doen, maar er word terplekke melk aangemaakt.
100ml drinken is niet heel veel voor een voeding, maar kan prima hoor. Borstvoedingskindjes drinken per voeding verschillende hoeveelheid. Pepijn drinkt uit de fles de ene keer 80cc en soms wel 200.

Van combineren met flesvoeding heb ik verder geen verstand.

Kun je paar dagen thuisblijven om je kleine vent alleen maar te voeden??
Volgens mij is dit een goede reden om je ziek te melden. Als je paar dagen op rij je mannetje ieder uur of bij iedere kik die hij geeft aanlegt dan kan je je productie flink opkrikken als het goed is. En heb je hopelijk geen flesvoeding meer nodig.
YPPYdonderdag 15 november 2007 @ 08:45
Vooral veeeeeeel aanleggen mipi, wat p_iglet al zegt. Met vier maanden zie je vaker dat het lastiger gaat. Bij elk geluid aanleggen. Als je bij gaat voeden, gaat hij minder bij je drinken en wordt je productie weer minder. Helemaal leeg is een borst nooit, het kan wel wat langer duren voor de melk toeschiet. Volhouden dus. Succes!

Kan het overigens zijn dat je ongesteld moet worden? Dan loopt je productie vaak terug.
owletdonderdag 15 november 2007 @ 08:59
Mipi, dat wat zij zeggen!
Bijvoeden is vaak helemaal niet nodig, sterker nog: je moet er een beetje mee oppassen want als hij minder honger heeft drinkt hij minder uit de borst en krijgen jouw borsten niet voldoende prikkels om meer te gaan produceren.
Kolfen werkt altijd veel minder goed om de productie op te voeren dan aanleggen. Veel aanleggen dus.
En dat is geen advies omdat "men" zo tegen kunstvoeding zou zijn, maar omdat het technisch gezien beter is om in dit soort periodes de borst zo veel mogelijk te stimuleren én het kindje zo veel mogelijk kleine slokjes en misschien weer wat meer zin in de borst te geven.

En dat hoeven heus geen volledige voedingen te zijn. Even kort aan beide kanten laten drinken en dat vaak op een dag werkt nog beter.

Zoek maar eens in dit topic op "vier maanden", ik denk dat bijna alle babietjes hier wel zo'n periode van slecht drinken hebben gehad.

Dan hoeft het trouwens nog helemaal niet te betekenen dat je productie daalt, heel vaak is het meer het kindje dat moeilijk drinkt. Daardóór kan wel je productie dalen, dat is weer op te vangen door stug aan te blijven leggen.

Succes!
BEdonderdag 15 november 2007 @ 10:44
Meisje van mijn pufles vertelde gisteren dat ze naar een bv-cursus was geweest en dat ze daar had gevraagd 'Hoe lang raden jullie aan te blijven voeden'. Het antwoord was 'Twee-en-een-half'. Dus zij weer 'Maanden? Is dat niet wat kort?'.
Ze kon er zelf ook wel om lachen, maar 2,5 jaar leek haar iig voor zichzelf te lang.

Ik heb nog zitten stimuleren om toch vooral hulp te vragen als het niet zou lukken, want zowel zij als een ander meisje hadden zoiets van 'we zien wel, maar als het niet lukt is het ook niet erg', wat mij dan weer zonde van de poging lijkt.
Zelfs nog een soort van zielig voor het kindje. Eerst even hard werken om die borst voor elkaar te krijgen en als het dan niet lukt al snel overstappen op de fles.
owletdonderdag 15 november 2007 @ 11:13


Ik denk dat je gelijk hebt dat het bijna zonde van de poging is. Niet dat ik het niet ontzettend toejuich als iemand borstvoeding gaat geven, maar als je er zo bijna onverschillig in stapt dan is de kans denk ik ook wel groot dat je bij een (klein) probleem stopt en vervolgens een vervelend gevoel over jezelf, de kraamtijd én over borstvoeding in het algemeen hebt.
Zo komen de "ik had gewoon niet genoeg" verhalen de wereld in en dat is jammer.
BEdonderdag 15 november 2007 @ 12:09
Ja precies, dat leek mij eig. ook wel.
Als er iets is wat ik inmiddels van hier meelezen wel heb meegekregen is dat het voor vrijwel iedereen wel mogelijk is, je moet alleen 'even' de juiste hulp zien te vinden.
YPPYdonderdag 15 november 2007 @ 12:11
En je moet het zelf willen. Dat is ook belangrijk. Ik vind het wel goed van je BE dat je haar stimuleert hulp te vragen, ook al ga je zelf geen bv geven. Als je het niet wilt, is het zo makkelijk om op te geven, terwijl er maar weinig moeders zijn waarbij het echt niet gaat.
nebelungdonderdag 15 november 2007 @ 13:19
Mipi, was jij nou degene die fulltime kolft? Of was dat iemand anders? (sorry, dat ik soms namen door elkaar haal). Ik vraag het omdat je het hebt over 'relactatie'. Want dan is het een ander verhaal natuurlijk. (Maar ik weet niet meer of jij dat was.) Heb je hulp van een lactatiekundige?

Ervaringsdeskundigen die zowel bv als kv geven zijn er denk ik wel op het borstvoedingsforum, kijk eens bij het subforum 'kolven'. Hier zijn ze ook wel (Macka66 en Snoopy? en Chacama ook denk ik).
nebelungdonderdag 15 november 2007 @ 13:22
Moedermelkproductie volgt vanzelf op zwangerschap en bevalling (ook al ga je geen bv geven), maar het borstvoeding geven en krijgen is een proces dat moeder en kind moeten leren. Dus hartstikke goed dat je het gezegd hebt BE!

Oh en YPPY, bij de opening ben ik niet. Ik heb iets anders.
chacamadonderdag 15 november 2007 @ 13:54
Ik heb vanaf 6 maanden voeding gemengd. In de aanloop er naar toe kon ik dus zien hoeveel Maud dronk. Dit was (en is eigelijk nog steeds) tussen de 120ml en 150ml per fles. In het begin van de combi was het 2/3 bv en 1/3 kv per fles. Wat later omdraaide door gebrek aan gekolfde melk. Weer later ca. 8 maanden is Maud overgegaan op alleen KV overdag en de ochtend, avond en nachtvoeding werd volledige bv. Bij 10 maanden zijn we gestopt met bv en als het goed is krijgt Maud over niet al te lange tijd weer 's ochtends bv uit de fles.

Donderdagen zijn voor mij niet de meest makelijk dag, maar ik kan kijken en overleggen.
Kersjesdonderdag 15 november 2007 @ 13:58
Hai, ik heb weer eens wat raars.
Er zaten gister in de flesjes afgekolfde melk allemaal witte flieberachtige stukjes.
De melk kwam uit de vriezer en was nog geen week oud.
Kan dit komen door het vries/ontdooi-proces?
En hoe kan ik dit voorkomen, de speen raakte namelijk steeds verstopt, best lastig heb ik begrepen.
YPPYdonderdag 15 november 2007 @ 14:07
Flink met het flesje zwenken, dan lossen ze op. Als je een flesje een tijdje in de koelkast laat staan, krijg je ook twee laagjes.
nebelungdonderdag 15 november 2007 @ 14:29
Hihi, zwenken, niet schudden hoor!

Zwenking, but not shaken (of zoiets haha)

*en mezelf dan ontzettend grappig vinden
nebelungdonderdag 15 november 2007 @ 14:29
(serieus trouwens hoor, dat niet schudden)
Iksjedonderdag 15 november 2007 @ 14:36
Oei, wij schudden de fliebertjes (en de flieberloze flesjes ook trouwens).
Waarom is dit niet goed?
chacamadonderdag 15 november 2007 @ 14:40
Ik zwenkte ook altijd, maar waarom ik niet schudde weet ik eigenlijk ook niet. Schud de flessen met KV trouwens ook niet, maar dat zal wel gewoon gewoonte zijn.

*is ook nieuwsgierig naar de reden
Prukdonderdag 15 november 2007 @ 19:16
117 Teletekst do 15 nov
***************************************
Kamer wil borstvoeding stimuleren
***************************************
` De Tweede Kamer vindt dat moeders
meer en langer borstvoeding moeten
geven.De regeringsfracties van PvdA,CDA
en ChristenUnie wijzen op onderzoeken
waaruit blijkt dat borstvoeding goed is
voor de gezondheid van moeder en kind.

Moedermelk voorkomt ziektes en minder
vrouwen die borstvoeding hebben gegeven
krijgen borstkanker.Vrouwen geven nu
gemiddeld een maand borstvoeding en ze
stoppen vaak als ze weer gaan werken.

Minister Klink zou zich er voor moeten
inzetten om het percentage vrouwen dat
vijf of zes maanden borstvoeding geeft
omhoog te krijgen naar veertig procent.
Nu is dat nog minder dan 25 procent.
***************************************
volgende nieuws financieel sport
nebelungdonderdag 15 november 2007 @ 20:30
Ik quote even van borstvoeding.com, lekker makkelijk
quote:
Kleur en consistentie

Als je nog nooit moedermelk hebt gezien kun je nog eens opkijken. Het lijkt helemaal niet op koemelk of kunstvoeding. De kleur en consistentie kunnen per keer verschillen. Colostrum en de eerste melk zien er vaak gelig tot oranje en romig uit. Later ziet moedermelk er over het algemeen waterig, soms wat blauwig–wit uit. Als moedermelk een tijdje heeft gestaan ziet zij er gelaagd uit omdat het melkvet boven komt drijven. Ook bij ingevroren melk zijn vaak laagjes te zien. Als je de melk schudt krijgt zij weer de normale verschijningsvorm. Overigens het is niet aan te bevelen om de moedermelk onnodig veel te schudden. Bepaalde eiwitten breken dan al af in aminozuren en verliezen hun beschermende werking. Dit gebeurt ook tijdens het koelen of invriezen. Afgebroken eiwitten vormen nog steeds een goede voedingsstof maar missen dat beetje extra.
chacamadonderdag 15 november 2007 @ 21:37
thanx, weer wat geleerd vandaag
p_igletdonderdag 15 november 2007 @ 21:43
En als ik haast heb duurt me dat zwenken toch echt te lang...
Onnodig lang schudden duurt me trouwens ook te lang, dus met die eiwitten zal het wel meevallen

maar gaan we nu een keertje naar dat bv cafe?? Lijkt me erg leuk.

Ik ben nu min of meer aan het tandemvoeden En dat bevalt prima
Toch prettig dat ik alles niet meer door de gootsteen hoef te gooien.
mipizaterdag 17 november 2007 @ 08:23
Dank jullie wel voor de tips en de opbeurende woorden! Ik kan nu pas reageren (werk, voeden, kolven, moe-moe-moe), maar had jullie posts wel snel gelezen. Inmiddels krijgt klein mannetje aanvullende fles en ben ik hard bezig met kolven en voeden, maar dat is nog steeds niet genoeg. Veel kolven en live voeden hebben de afgelopen dagen niet tot een verhoging van de productie geleid, helaas. Ruwe schatting leert dat ik nu ongeveer 500 cc bv per dag (24h) produceer, en dat is best aardig maar niet genoeg. Ik blijf bezig met kolven en voeden, maar verwacht dat volledig bv niet meer terugkomt.

Goede tip trouwens, dat je koelkast flesjes niet mag schudden om de vetten op te lossen, af en toe gedroeg ik me alsof ik een cocktail aan het shaken was .
quote:
Op donderdag 15 november 2007 10:44 schreef Brighteyes het volgende:
Ik heb nog zitten stimuleren om toch vooral hulp te vragen als het niet zou lukken, want zowel zij als een ander meisje hadden zoiets van 'we zien wel, maar als het niet lukt is het ook niet erg', wat mij dan weer zonde van de poging lijkt.
Zelfs nog een soort van zielig voor het kindje. Eerst even hard werken om die borst voor elkaar te krijgen en als het dan niet lukt al snel overstappen op de fles.
Kan die uitspraak geen zelfbescherming zijn? Ik heb hetzelfde gezegd voor mijn bevalling, ondanks dat ik erg graag wilde (en er ook moeite voor wilde doen). Een zwangerschap en bevalling kan er best inhakken en als dan de bv niet (goed) op gang komt, vind ik niet dat je jezelf dat vreselijk moet verwijten.

[ Bericht 0% gewijzigd door mipi op 17-11-2007 08:42:35 ]
Kersjeszaterdag 17 november 2007 @ 09:41
Toevallig, mijn ouders belden net met de vraag of Devin en ik meewillen naar Utrecht (manlief moet werken).
Ik zal wel even door het raampje gluren bij het BV-cafe
BEzaterdag 17 november 2007 @ 10:42
quote:
Op zaterdag 17 november 2007 08:23 schreef mipi het volgende:
Dank jullie wel voor de tips en de opbeurende woorden! Ik kan nu pas reageren (werk, voeden, kolven, moe-moe-moe), maar had jullie posts wel snel gelezen. Inmiddels krijgt klein mannetje aanvullende fles en ben ik hard bezig met kolven en voeden, maar dat is nog steeds niet genoeg. Veel kolven en live voeden hebben de afgelopen dagen niet tot een verhoging van de productie geleid, helaas. Ruwe schatting leert dat ik nu ongeveer 500 cc bv per dag (24h) produceer, en dat is best aardig maar niet genoeg. Ik blijf bezig met kolven en voeden, maar verwacht dat volledig bv niet meer terugkomt.

Goede tip trouwens, dat je koelkast flesjes niet mag schudden om de vetten op te lossen, af en toe gedroeg ik me alsof ik een cocktail aan het shaken was .
[..]

Kan die uitspraak geen zelfbescherming zijn? Ik heb hetzelfde gezegd voor mijn bevalling, ondanks dat ik erg graag wilde (en er ook moeite voor wilde doen). Een zwangerschap en bevalling kan er best inhakken en als dan de bv niet (goed) op gang komt, vind ik niet dat je jezelf dat vreselijk moet verwijten.
Oh, dat zou idd wel kunnen, maar adn nog vind ik het eigenlijk zonde. Van wat ik er inmiddels van weet gaat het bij het grootste deel van de moeders niet zomaar even heel gemakkelijk, en dus lijkt het me dat je wel een bepaalde overtuiging moet hebben voor je er aan begint en niet 'we zien wel'. Dan is de kans op opgeven volgens mij vele malen groter.
p_igletzondag 18 november 2007 @ 14:19
Dan vraag je een herhalingsrecept aan voor syntocinon neusspray... Haal je het op bij de apotheek. Wil je het thuis in de koelkast leggen blijk je syntocinon injectievloeistof meegekregen te hebben

Dat wordt gebruikt om weeen op te wekken of na de bevalling de baarmoeder samen te laten trekken om bloedingen te voorkomen/stoppen. Ook echt nodig nu.
Ga je terug naar de apotheek zeggen ze, ja dit staat toch echt op het recept wat we van de huisarts gehad hebben. Heeft u dit echt niet nodig....
Gelukkig kon ze het nadat ik uitgelegd had dat het ik het nodig heb om borstvoeding te kolven wel omwisselen voor de neusspray.
PM-girlzondag 18 november 2007 @ 14:39
P_iglet!! En dat gewoon ook meegeven aan iemand! Dat snap ik dan ook niet helemaal!
Bass-Missmaandag 19 november 2007 @ 10:56
quote:
Op zaterdag 17 november 2007 10:42 schreef Brighteyes het volgende:

[..]

Oh, dat zou idd wel kunnen, maar adn nog vind ik het eigenlijk zonde. Van wat ik er inmiddels van weet gaat het bij het grootste deel van de moeders niet zomaar even heel gemakkelijk, en dus lijkt het me dat je wel een bepaalde overtuiging moet hebben voor je er aan begint en niet 'we zien wel'. Dan is de kans op opgeven volgens mij vele malen groter.
Misschien ook niet, ik had ook zoiets van 'we zien wel'. Ik had ook geen behoefte aan allerlei cursussen en spullen op voorhand aanschaffen. En het gaat intussen al meer dan een jaar goed.
'Opgeven' klinkt ook al zo gek vind ik, net of het een hele zware opdracht is.
owletmaandag 19 november 2007 @ 11:16
BM, ik denk dat jij je ook wel een beetje in je handjes mag knijpen dat het bij jou zo soepel is gegaan. Dat gaat het namelijk lang niet bij iedereen en dan is het voor heel veel mensen dus wel een zware opdracht.

Voor best wel veel mensen voelt het wel als opgeven als ze iets proberen dat zo natuurlijk en normaal zou moeten zijn maar dat bij hen gewoon niet lukt. Dat dat met de juiste hulp zo veel makkelijker en beter had gegaan weten heel veel mensen niet en dat is jammer, vind ik.

Iets anders:
Een kennis van me is een week geleden via een keizersnede bevallen van een zoontje. Ze heeft sterk ingetrokken tepels en het lukt haar zelf niet om het kindje aan te leggen. NIEMAND van het verplegend personeel kon haar helpen en niemand kwam met het idee om verder hulp te zoeken want de fles is toch net zo makkelijk.
En dat terwijl de moeder van die kennis lactatiekundige is en het jongetje zonder pijn en moeite bij zijn moeder aan kon leggen. Zij is dus om de paar uur naar het ziekenhuis gegaan om te helpen bij het aanleggen. Érg treurig vind ik dat als zij er niet was geweest mijn kennis dus waarschijnlijk veel meer problemen had gehad met het voeden, alleen maar omdat er in het ziekenhuis niet voldoende kennis was en ook niet voldoende zin/middelen om verder hulp te zoeken.
chacamamaandag 19 november 2007 @ 11:24
Dat vind ik dan erg dieptriest van het ziekenhuis.....en aan de andere kant super van de moeder.
MeNicolemaandag 19 november 2007 @ 11:25
Chacame hoe gaat het met de flesjes bv van Piglet. Ben wel benieuwd of die kleine dreumes die lekker opdrinkt.
chacamamaandag 19 november 2007 @ 11:30
ik ga woensdagavond halenzou vanmiddag gaan, maar Maud is te verkouden. En dan donderdagochtend gaan we testen.
MeNicolemaandag 19 november 2007 @ 11:39
quote:
Op maandag 19 november 2007 11:30 schreef chacama het volgende:
ik ga woensdagavond halenzou vanmiddag gaan, maar Maud is te verkouden. En dan donderdagochtend gaan we testen.
Oh oke. Beetje spannend wel he!!
owletmaandag 19 november 2007 @ 11:46
Wat goed Chacama, ik ben benieuwd!
nebelungmaandag 19 november 2007 @ 13:42
p-iglet, jij kan straks een boek schrijven zowat met al die rare ervaringen
poemojnmaandag 19 november 2007 @ 14:11
quote:
Op donderdag 15 november 2007 10:44 schreef Brighteyes het volgende:
'we zien wel, maar als het niet lukt is het ook niet erg',
Dat zei ik ook Gewoon ook om niet het gevoel te moeten hebben dat je je bij 'mislukken' (en ik kende eigenlijk alleen misluk-ervaringen van anderen) je niet ook nog tegenover iedereen zou moeten verantwoorden.
Bass-Missmaandag 19 november 2007 @ 14:14
Ik ging er eigenlijk niet van uit dat het ook eens niet kon lukken. En moest dat wel zo zijn zou ik dat idd dan wel gezien hebben.
Aan de andere kant had ik me ook geen 'doel' gesteld van zolang ga ik borstvoeding geven. We zien wel...
Ticootjemaandag 19 november 2007 @ 14:28
Ik heb hier een snel vraagje...

Lactatiekundige... komt die kijken als het niet lukt? Of kan je zelf een keer een afspraak maken om het een en ander door te spreken en komt ze dan een keer langs als de baby er is??
owletmaandag 19 november 2007 @ 14:34
Dat verschilt per lactatiekundige.
Je kan sowieso altijd bellen en dan bespreek je met de lactatiekundige wat de beste aanpak is. Meestal zal ze komen kijken. Van te voren contact opnemen is hartstikke goed, dan is de drempel om later raad te vragen lager en dan kent zij jou ook al een beetje.
p_igletmaandag 19 november 2007 @ 15:10
quote:
Op maandag 19 november 2007 13:42 schreef nebelung het volgende:
p-iglet, jij kan straks een boek schrijven zowat met al die rare ervaringen
Hihi had vandaag weer een leuke!! Past eigenlijk ook in het kinderpraatjes topic, maar aangezien het niet mijn kind is maar even hier.

Ik moest vanochtend werken vanaf 6 uur. Nadat alle kinderen naar school waren was er nog 1 meisje dat naar het ziekenhuis moest en dus nog op de woning was. Die zat rustig met de Duplo te spelen. Ik had gezegd dat ik even melk voor Pepijn in flesjes moest gaan doen en dat als het heel belangrijk was ze wel mocht komen roepen.

Ik zit te kolven en de telefoon gaat, Meisje komt binnen gestormt... De telefoon gaat!!!!!!! Kijkt vervolgens naar wat ik zit te doen en roept verbaasd: "Die melk komt uit jou en niet uit een pak!"

Dat er melk uit komt als Pepijn aan de borst drinkt dat snapt ze, dat was bij haar moeder en zusje ook. Maar dat dat met een apparaat ook kan, dat was toch wel erg vreemd hihi.
YPPYmaandag 19 november 2007 @ 20:32
Wat erg dat je het verkeerder meekreeg p_iglet. Maar goed dat jij dan weet waar het over gaat en het voor elkaar krijgt het om te laten wisselen.

Erg slecht van dat ziekenhuis owlet. Dat het zo van het ziekenhuis afhankelijk is. Zonder die moeder was het dus ws mislukt.

Wat een leuke reactie van dat meisje.
Stiemiedinsdag 20 november 2007 @ 14:03
Agossie P_iglet wat schattig van dat meisje zeg!

Hier nog even een vraagje.Linde is vandaag precies 4 maanden en eigenlijk kolf ik sinds ze een maand oud is alleen nog maar en gaat ze zeg maar niet meer live aan de borst. Dit omdat ze gewoon zelf niet genoeg dronk, steeds meer kv kreeg en uiteindelijk niet echt meer wist hoe ze uit de borst moest drinken. Na bezoek aan een lactatiekundige bleek dat het gewoon niet meer te doen was qua energie die zowel Linde als ik nog hadden. Maar nu kolf ik dus 3 maanden eigenlijk alle melk.

Inmiddels ben ik weer aan het werk en de melk loopt nu echt gigantisch terug. Ik kolf nu nog maar zo'n 80-100 ml op een dag. Ik zou alleen zo graag weer meer melk willen kolven, ook omdat m'n meisje last heeft van eczeem. Is er een manier om de productie weer wat op te voeren?
PM-girldinsdag 20 november 2007 @ 14:13
Stiemie, wat vervelend zeg! En wat ontzettend knap van je, zolang al fulltime kolven, petje af!
Ik heb het zelf twee keer een week gedaan, man, ik was gesloopt!

Bij live bv kun je opkrikken door veel en vaak aan te leggen. Ik weet eigenlijk niet of dat met kolven ook zo geldt, je zou zeggen van wel.
Je zit ook in de 4 maanden dip denk ik, die is wel berucht wat productie betreft. Dus misschien is het van tijdelijke aard.
Succes ermee!
p_igletdinsdag 20 november 2007 @ 14:13
Stiemie, wat ze op het borstvoedingsforum vaak aanraden om de productie te verhogen is clusterkolven.
Jezelf liefst een paar avonden achterelkaar op de bank installeren met een goed boek ofzo. Je man voor Linde laten zorgen en dan om het half uur 10 minuten kolven. Dat voor 3 uur lang geloof ik.
Tussendoor hoef je je kolf dan niet te steriliseren, afdekken met een schone doek is voldoende.

Dat schijnt ontzettend goed te zijn voor je productie.

Maar kun je evt opnieuw contact opnemen met die lactatiekundige? wie weet heeft die nog tips. Ook een vrijwilliger van de VBN of LLL bellen is wellicht een goede optie. Die kunnen via de telefoon vast goede tips geven.

Als je ook problemen hebt met het krijgen van een toeschietreflex zou je bij de huisarts kunnen vragen om syntocinon neusspray. Dit kun je gebruiken om bij het kolven een goede toeschietreflex te krijgen.

Maar kortweg ga je alleen meer melk produceren als je echt meer gaat kolven. Baby's krijgen dan regeldagen waarop ze veel willen drinken of veel gaan clusteren, jij zult dat met je kolf moeten doen.
Een goede kolf heb je neem ik aan?

Succes!
owletdinsdag 20 november 2007 @ 14:15
Als eerste: respect! Ik vind het heel knap dat je blijft kolven!
ten tweede: de enige manier om productie te verhogen is meer vraag te creëren. Dus meer aanleggen of in jouw geval meer kolven. Vaak kleine beetjes, liever twintig keer per dag een paar minuutjes dan een keer een lange ruk.
Heb je een goede electrische dubbele kolf? Dat kan ook wel schelen, vooral in gemak.

En de laatste optie is om haar weer terug te wennen aan de borst.
Stiemiedinsdag 20 november 2007 @ 14:32
Bedankt voor alle snelle reactie!

@ PM-girl - Ah er is dus een 4 maanden dip. Dat wist ik niet. Nu maar hopen dat het snel voorbij gaat

@P_iglet - dat ga ik binnenkort eens proberen. Donderdag ben ik vrij en dan maken we er maar een kolfdagje van. Ja dat van die lactatiedeskundige had ik ook al gedacht maar ja vorige keer was best prijzig en de verzekering vergoedt niks helaas. Daarom maar eerst eens hier proberen aangezien ik hier ook vaak goede tips krijg :-)

@Owlet - ja 20x per dag zal mijn baas hier niet zo leuk vinden maar ik werk 4 dagen dus dan kan ik die ene vrije dag en het weekend wel af en toe gebruiken voor een productie-opkrik-moment. Terug aan de borst zie ik echt niet meer zitten. Vooral niet omdat ik het gewoon niet meer durf na alle spruw, tepelkloven en hongermomenten bij Linde...

Ik heb trouwens een avent isis handkolf die ook electrisch kan maar het liefst gebruik ik de handkolf.
p_igletdinsdag 20 november 2007 @ 14:36
Stiemie huur anders bij de thuiszorg een dubbele elektrische kolf.
die kun je huren per dag. Desnoods alleen tijdelijk om je productie op te krikken.
2 borsten tegelijk is veel effectiever omdat je maar 1 TSR nodig hebt.
p_igletdinsdag 20 november 2007 @ 14:37
En al 4 maanden kolven is super knap.... Maar 4 maanden bijna fulltime kolven met een enkele handkolf vind ik helemaal bewonderenswaardig.
Ik krijg al bijna RSI van het idee alleen.

Ow en ik weet niet hoeveel tijd je op je werk gebruikt om te kolven nu... Maar ik zou gewoon echt de maximale 25% kolftijd gebruiken. Dan vind je baas je maar ff niet lief. Je hebt er recht op!
PM-girldinsdag 20 november 2007 @ 14:41
Stiemie, jammer dat je verzekering niet vergoedt. Een telefonisch consult kan vaak ook met de lactatiekundige en dat kost bij mij maar een tientje.
Stiemiedinsdag 20 november 2007 @ 14:44
Hahaha ik word er gewoon bijna verlegen van...

De eerste 2 weken had ik een gehuurde electrische kolf via het ziekenhuis. We hebben toen alleen heel veel gedoe gehad om de borg terug te krijgen (nee mevrouw morgen maken we het echt over hoor...) dat ik dat lenen daar eigenlijk niet zo zie zitten. En met deze handkolf gaat het op zich prima. Ik dacht ook dat het een ramp zou zijn maar hij gaat echt heel licht. Misschien voor de opkrikmomenten wel het electrische deel erop zetten dan maar. Vind het alleen zo'n nadeel dat je dan geen tv meer kan kijken, een van mijn favo bezigheden tijdens het thuiskolven.

Is het trouwens belangrijk dat je steeds op hetzelfde tijdstip kolft? Dat doe ik namelijk nooit bedenk ik me nu...
p_igletdinsdag 20 november 2007 @ 14:48
Niet verlegen worden. We vinden het allemaal knap dat je het al zolang vol houd en willen je alleen maar helpen dat nog langer te kunnen volhouden.

Waarom kun je geen tv kijken tijdens het elektrisch kolven??
Ik ga gerust met mijn dubbelzijdige elektrische kolf op de bank zitten hoor. Dan het geluid van de tv maar een tikkie harder

En waarom probeer je het niet via de thuiszorg winkel, dat is weer anders als via het ziekenhuis dus hopelijk doen ze daar ook niet zo moeilijk!

2 tegelijk is voor je productie echt heel goed.
(en dat wil je waarschijnlijk niet horen) 's nachts kolven is voor je productie ook heel goed omdat je dan het makkelijkste melk produceert
chacamadinsdag 20 november 2007 @ 15:26
die om mee te beginnen Stiemie. Zeker weten absoluut super van je dat je het al zo lang vol houdt. Ik heb het bij Fleur met 6 weken opgegeven. ik hield het niet vol om full-time te kolven.

Verder zou ik toch echt een electrische voor het opkrikken gebruiken. Het is zoveel relaxter en dat tv-kijken gaat ook erg goed met een koptelefoon op. Zo goed dat ik zo af en toe vergat te kijken of de fles nog gevuld werd.

Het op gezette tijden kolven zou ik zeker wel proberen. Het is immers ook zo dat je kindje een bepaald ritme heeft. Bij de regeldagen (clusteren) is het natuurlijk anders, maar ik zou nu toch zoveel mogelijk om de 4-5 uur gaan kolven. En inderdaad als het kan ook in de nacht. Het kost wat energie (vraag maar aan Yppy), maar voor het opkrikken van de productie is het eigenlijk onmisbaar.

Succes in elk geval.
Stiemiedinsdag 20 november 2007 @ 15:27
Hmm 's nachts kolven zie ik niet echt zitten, vooral niet nu ik weer aan het werk ben. Misschien het weekend maar eens proberen.

Mag ik de melk die ik tijdens een opkrik-sessie kolf dan wel bewaren? Omdat ik de kolf dan niet steriliseer?
p_igletdinsdag 20 november 2007 @ 15:31
Ja die melk mag je bewaren, je kan ook evt per keer kolven de melk overgieten in een ander flesje wat je dan in de koelkast zeg. Ik zou de melk geen 4-5 dagen meer geven of invriezen. Maar dezelfde dag nog geven of evt de volgende dag moet zeker kunnen.
owletdinsdag 20 november 2007 @ 15:36
Vaste tijden kan heel goed werken, Stiemie.
Als je je kolf een keer in de 24 uur steriliseert is het prima. Dan kan je de gekolfde melk gewoon gebruiken.
Succes hoor!
nebelungdinsdag 20 november 2007 @ 20:31
Even over die 4-maanden dip: die 'dip' staat niet voor een dip in productie. Maar borstkinderen maken soms een dip in groei mee op 4 maanden. Dat heeft alles te maken met het feit dat borstkinderen in het begin vrij hard groeien. Met 4 maanden wordt dat minder en vlakt de curve af. Dat is de 'dip'.

Maar 4 maanden is (vaak, niet altijd) wel een moeilijk tijd. Moeders kunnen daar best van in een dip raken . En gestresst zijn helpt ook niet met productie. En veel moeders zijn rond die tijd ook nog eens net aan het werk trouwens.
Stiemiewoensdag 21 november 2007 @ 09:36
Nou gisterenavond een mini-kolfmarathon gehouden ;-)

Ik moest helaas 's avonds weg, maar heb voor en na het eten tien minuten gekolfd. Helaas zeeeer weinig opbrengst per keer (zo'n 10 - 20 ml maar) En vanmorgen ook maar weer 20 ml

Op mijn werk kan ik helaas niet zo vaak kolven. Ik kolf nu 's morgens rond half 9 en dan om 13 uur en dan weer om 18 uur. De lange middagperiode wil ik nu in 2 delen gaan doen, dus ipv om 13 uur kolven, een keer om 11 uur en een keer om een uur of 14.00.

Hoelang duurt het ongeveer voordat je merkt dat je weer meer melk aan gaat maken?

[ Bericht 9% gewijzigd door Stiemie op 21-11-2007 09:44:28 ]
PhysicsRuleswoensdag 21 november 2007 @ 11:44
Stiemie, succes!
Wat ik me nog bedacht, als je niet s nachts wil kolven (wat ik me heel goed kan voorstellen ), mss kan je je wekker 10 minuutjes eerder zetten en in bed met je halfslaperige kop even kolven. Is niet s nachts, maar je bent ook niet helemaal wakker, wellicht dat er dan ook wel meer melk komt?

Het zal wrs wel een paar dagen duren voordat de productie omhoog gaat, denk ik. Maar nebelung weet dat wrs beter

Zegt DaviniaHR trouwens. Was ff vergeten dat PR is ingelogd op deze compu
YPPYwoensdag 21 november 2007 @ 21:05
Echt goed Stiemie, dat je al zolang aan het kolven bent!

Ik heb wekenlang 's nachts zitten kolven. Ook voor het opstaan kolfde ik. Toen was mijn productie erg goed. Het was wel vermoeiend, maar het had zeker effect. Bij het beginnen met kolven had ik een goed tsr en dan een kwartiertje later kwam de tweede. Misschien even pauze en dan weer verder kolven?
Stiemiewoensdag 21 november 2007 @ 22:23
Nou het is echt bedroevend nu. Over de hele dag maar een opbrengst van 40 ml. Ik denk dat ik maar gewoon moet gaan inzien dat het na vier maanden mooi is geweest met de borstvoeding. Het kost gewoon te veel tijd en energie in verhouding met wat het oplevert. Op deze manier krijgt Linde nog maar eens in de 4 a 5 dagen 1 flesje bv en ik vraag me af of dat wel afweegt tegen alle moeite... In ieder geval wil ik wel iedereen bedanken voor alle lieve woorden en alle hulp en tips.
mipidonderdag 22 november 2007 @ 07:45
quote:
Op woensdag 21 november 2007 22:23 schreef Stiemie het volgende:
Nou het is echt bedroevend nu. Over de hele dag maar een opbrengst van 40 ml. Ik denk dat ik maar gewoon moet gaan inzien dat het na vier maanden mooi is geweest met de borstvoeding. Het kost gewoon te veel tijd en energie in verhouding met wat het oplevert. Op deze manier krijgt Linde nog maar eens in de 4 a 5 dagen 1 flesje bv en ik vraag me af of dat wel afweegt tegen alle moeite... In ieder geval wil ik wel iedereen bedanken voor alle lieve woorden en alle hulp en tips.
Ik kan het me eerlijk gezegd goed voorstellen dat je er de brui aan geeft als het allemaal zo slecht werkt , maar er is nog iets dat je zou kunnen proberen. Hierboven kun je lezen dat ik ongeveer hetzelfde heb (met een iets hogere opbrengst, maar ook lang niet genoeg). Ik ben inmiddels naar de huisarts geweest en heb Syntocinon gehaald en dit verhoogt mijn productie. Je kunt je probleem telefonisch aan de assistente uitleggen en vragen of de dokter een receptje zou willen schrijven en dit zou willen doorgeven aan de apotheek (heb ik zo gedaan). Je bent er dan geen tijd mee kwijt.
Syntocinon verhoogt de toeschietreflex, en die heb ik op zich wel, dus ik was vooraf bang dat het niet zou helpen, maar dat doet het dus wel. Ik kolf nu nog niet genoeg voor mijn zoontje, maar wel duidelijk meer en, niet onbelangrijk, het verhoogt 'het moreel" .

Wat het ook moge worden, succes!
chacamadonderdag 22 november 2007 @ 10:30
ik kan vanaf vandaag weer officieel meekletsen
Maud heeft vanochtend heerlijk een flesje bv van P-iglet weggedronken. Enne ze was boos dat ie leeg was. Eerst even goed geproefd en toen in 1 teug leeg. Je zag gewoon dat het lekker was. Om 9 uur de friso gegeven en die pakte ze gelukkig ook nog. Stel je voor dat ze alleen nog maar bv had gewild...is toch zoeter.

Stiemie, ik snap je frustratie en vind het al stoer dat je het zolang volhoudt. Misschien is de syntocinon nog een laaste optie en als dat dan niet lukt, kan kan je nu alwat mij beteft met heeeeeel veeeeeeeel trots zeggen dat Linde 4 maanden bv heeft gehad. Ik vind het echt onwijs goed!!!!

En moet je misschien ongesteld worden, dat heeft ook een behoorlijke impact.....
p_igletdonderdag 22 november 2007 @ 10:40
Toch fijn dat ze het lekker vind
Jeliefdonderdag 22 november 2007 @ 10:51
Wat leuk en fijn en goed! Bij een volgend kindje en een zelfde productie als bij Emma ga ik mij ook echt opgeven bij het mmnetwerk!
owletdonderdag 22 november 2007 @ 10:55
Stiemie, ik kan me goed voorstellen dat het op een gegeven moment meer kost dan dat het oplevert

Dikke hoera voor Maud en een dikke pluim voor P_iglet

Mag ik even pimpen met de trui van mijn dochter


Een cadeautje voor ons beide om te vieren dat we het gezeur om drinken doorbroken hebben en nu weer samen heerlijk genieten van het voeden. 'Snachst en heel af en toe overdag. Zonder gezeur, zonder getrek aan mijn kleren.
We gaan er weer 100% voor
Stiemiedonderdag 22 november 2007 @ 10:57
quote:
Op donderdag 22 november 2007 10:30 schreef chacama het volgende:
ik kan vanaf vandaag weer officieel meekletsen
Maud heeft vanochtend heerlijk een flesje bv van P-iglet weggedronken. Enne ze was boos dat ie leeg was. Eerst even goed geproefd en toen in 1 teug leeg. Je zag gewoon dat het lekker was. Om 9 uur de friso gegeven en die pakte ze gelukkig ook nog. Stel je voor dat ze alleen nog maar bv had gewild...is toch zoeter.

Stiemie, ik snap je frustratie en vind het al stoer dat je het zolang volhoudt. Misschien is de syntocinon nog een laaste optie en als dat dan niet lukt, kan kan je nu alwat mij beteft met heeeeeel veeeeeeeel trots zeggen dat Linde 4 maanden bv heeft gehad. Ik vind het echt onwijs goed!!!!

En moet je misschien ongesteld worden, dat heeft ook een behoorlijke impact.....
Wat mooi zeg dat Maud zo toch nog borstvoeding kan krijgen! Echt fantastisch dat jullie dit zo regelen!

Ik heb er eigenlijk helemaal niet bij stilgestaan dat het ook met ongesteld worden te maken kan hebben. Ik heb namelijk wel al een paar dagen flinke buik/rugpijn en ik dacht dinsdag al dat het weer begonnen was, maar tot nu toe toch nog even niks. Dat zal de uiteindelijke boosdoener dan wel geweest zijn.

Heel lief dat jullie de optie syntocinon nog melden, maar ik heb gisterenavond echt besloten om te kolven. Ik was er zo'n 3 uur per dag mee bezig (kolven, opruimen, kolf schoonmaken etc) en dat breng ik gewoon even niet meer op. Ik moet eerlijk zeggen dat ik de beslissing om echt te gaan stoppen heel moeilijk vond, maar dat het toch ook wel een enorme opluchting was. Echt alsof er zo een paar kilo van mijn schouders afgleed. Ik heb nu sinds gisterenavond 17 uur niet meer gekolfd en ik voel eigenlijk niks. Geen vol gevoel ofzo, maar ja dat is ook niet zo gek met dat kleine beetje dat ik nog maar kolfde.
chacamadonderdag 22 november 2007 @ 10:57
wat goed voor Owlet en Ronja
gaaf shirt hoor....(rainbowbabies???)

Stieme de keuze is gemaakt. Je mag trots zijn op jezelf.
Mocht je nog spanning krijgen.... alleen even de druk eraf en let op voor een Borstonsteking. Dus rode en harde plekken meteen onder douche wegmaseren.

Goed gedaan hoor !!!!

[ Bericht 45% gewijzigd door chacama op 22-11-2007 11:03:53 ]
Jeliefdonderdag 22 november 2007 @ 11:01
Stiemie mijn complimenten hoor. Ik weet niet of ik het zo lang vol had gehouden. Let je wel op dat je geen problemen (borstontsteking) krijgt.
Owlet wat fijn dathet weer ontspannen is!
* Jelief denkt na over ook zo'n shirt voor Emma
YPPYdonderdag 22 november 2007 @ 11:51
Echt gaaf, dat Maud weer 'echt' mee kan doen hier.

Je hebt het goed gedaan stiemie, en het erg lang volgehouden. Zorg je wel dat je geen verstopping/ontsteking krijgt? Dat zou jammer zijn.

Leuke trui.
DaviniaHRdonderdag 22 november 2007 @ 12:02
Tsja, P_iglet, dat zou wat zijn als Maud nog alleenmaar jouw melk wilde drinken

Stiemie, fijn voor je dat een beslissing hebt kunnen nemen! 4 mnd kolven is echt een hele prestatie en je mag trots op jezelf zijn!

Idd een heel stoere trui! Hebben ze die ook in (donker)blauw?

Ik had/heb rare kringen op mijn tepels en mag/moet nu van de ha sudorem op mijn tepels smeren. eerst deed ik na het kolven gewoon wat melk eroverheen smeren, maar dat werkt kennelijk niet goed genoeg. Ik vind die troep zoooo irritant. blijft overal aan hangen, behalve waar je het wilt hebben. maar de bechadigingen zijn wel een stuk minder na een dag of zo. gelukkig geen spruw iig. eli heeft ook mooi rood tongetje, dus dat is wel fijn. (bij de ha eerst mirena gecontroleerd, toen tepels geinspecteerd, het was gezellig )
YPPYdonderdag 22 november 2007 @ 12:07
Leuk, zo naar de huisarts Davina. Misschien dat je bepanthen kunt smeren? Vind ik zelf wel fijn spul.
DaviniaHRdonderdag 22 november 2007 @ 12:09
Ik zei dat ik bepanthen smeerde, maar in sudocrem zit meer zink, dus dat was beter.
als die kringen weer helemaal weg zijn, ga ik wel bepanthen smeren na het kolven idd.
Kersjesdonderdag 22 november 2007 @ 12:30
Klop even af.
Ben zelf nogal gevoelig voor candida, dus vreesde het ergste, maar heb gelukkig nog nooit problemen met tepels en/of borsten gehad.
Houden zo graag


Davinia, wordt dat dan geen plakkerige bende, met die creme's en zoogkompressen?

Wat fijn dat Maud P_iglet's melk zo lekker vind! Ze zeggen over kv dat het the next best thing is na mama-melk, maar laten we vooral niet de donor-melk vergeten!
p_igletdonderdag 22 november 2007 @ 12:31
Als het om de zink gaat kun je dan niet een klein tubetje zinkzalf kopen?
Smeert vast een stuk beter als die sudocreme.
p_igletdonderdag 22 november 2007 @ 12:33
Stiemie Super knap hoor dat je het 4 maanden volgehouden hebt

Echt knap dat je het nog zo lang vol hebt gehouden om toch die kleine beetjes bij elkaar te kolven voor Linde
DaviniaHRdonderdag 22 november 2007 @ 12:41
quote:
Op donderdag 22 november 2007 12:30 schreef Kersjes het volgende:

Davinia, wordt dat dan geen plakkerige bende, met die creme's en zoogkompressen?
Ben vandaag thuis. Had gister wederom 39.3oC (vorige keer niet voldoende uitgeziekt). Blijf morgen ook thuis, dus dan kan ik in totaal 4,5 dag Sudocrem smeren en dan een uur of zo met blote tiet blijven lopen. Dan droogt het een beetje op/in. Dus dat valt wel mee.

Enneh, Sudocrem is toch een soort zinkzalf?
Al vind ik het wel raar dat mijn eigen melk minder goed beschermt/verzorgt dan een creme...
p_igletdonderdag 22 november 2007 @ 12:42
ja maar sudocreme bevat nog meer, je hebt ook zinkzalf die stuk beter intrekt als sudocreme volgens mij.
Dan hoef je niet een uur met blote tieten te blijven lopen iedere keer
Kersjesdonderdag 22 november 2007 @ 12:47
Davinia, beterschap!
En succes met je halfnaaktloperij
nebelungdonderdag 22 november 2007 @ 13:12
Davinia, ik wil niet zeuren, maar ik doe het toch even hoor

Wat zijn dat dan voor kringen? Zijn het beschadigingen en waar zitten ze op de tepel? Bedenk wel dat smeren (ook met mm) alleen maar ondersteunend werkt, maar dat bij beschadigingen het probleem elders ligt. Je kan smeren wat je wil, als het aanleggen niet goed gaat, blijft het probleem. Ik zou met gezuiverde lanoline smeren (als je wil smeren) en letten op goed aanleggen (millimeterwerk soms) en voeden in wisselende houdingen.

Stiemie, goed gedaan!

Chaca, fijn!

Leuk shirt Owlet!
DaviniaHRdonderdag 22 november 2007 @ 15:41
Je zeurt niet, hoor!
Ronde kringen, 1 mm dik ongeveer, beetje rood-achtig. Concentrisch rondom de tepel. Beetje rauwige huid. Doet verder geen zeer. Ja, met kolven een klein beetje maar nu ging het weer prima en de beschadigingen zijn bijna weer weg.
Verder geen last/pijn met aanleggen of zo. Waarschijnlijk komt het door het schuren aan de kolf.
En ik voed overdag altijd zittend en (eerste en) laatste voeding in bed liggend. dus we varieren wel.
owletdonderdag 22 november 2007 @ 18:52
Klinkt niet lekker, Davinia. Mooi dat het bijna al weer weg is in ieder geval

De trui is van simply colors met een zelfgekozen tekst. Rainbowbabies heeft ook zo'n service maar die hebben helaas geen capuchontruien. Mocht iemand nog een leuke BV-gerelateerde tekst weten dan hou ik me aanbevolen. 100% breastfed was het enige dat ik kon bedenken. Oh en Mothersucker maar dat ging me toch iets te ver
Bass-Missdonderdag 22 november 2007 @ 19:14
quote:
Op donderdag 22 november 2007 18:52 schreef owlet het volgende:
Mothersucker
p_igletdonderdag 22 november 2007 @ 19:16
whahahahah das het idd niet helemaal...
Ik heb een keer ergens wat van die tekstjes gezien ff nadenken...

De volgende dingen kom i kzo snel online tegen

Powered by mommy's milk
Geef mij maar borstvoeding!!
mmmmmmmm....mama's melk
good better breast
nebelungdonderdag 22 november 2007 @ 19:42
Deze heeft mijn dochter, althans hij is alweer te klein (en andere kleur)

Iksjedonderdag 22 november 2007 @ 21:15
Davinia, beterschap!
En Stiemie, heel knap dat je 4 maand gekolfd hebt! Ik denk niet dat er veel vrouwen zijn die je dat nadoen. Je hebt echt het beste van jezelf gegeven, daar mag je trots op zijn!
En ook fijn dat Maud weer borstvoeding kan drinken.

Morgen ga ik naar een bijeenkomst van LLL met als thema "borstvoeding en werken". Best eng, want ik ken er niemand. En we gaan met de doek (zo goed en kwaad als dat kan, zie draagdoekentopic)...ook al zo spannend, want zo lang zijn we nooit onderweg geweest, en ik heb haar er ook nog niet in en uit moeten doen.
p_igletdonderdag 22 november 2007 @ 21:18
Iksje, vraag anders eens of er daar misschien iemand ervaring heeft met draagdoeken.
Wie weet vind je daar iemand die je wat kan helpen.
sangervrijdag 23 november 2007 @ 10:40
Even een vraagje over borstvoeding en moedermelk in het algemeen.

Het schijnt dat de moedermelk zich meeontwikkeld. Nu is de moedermelk van mijn vriendin voor ons idee wat wateriger aan het worden dan het voorheen was. Klopt dit?

Reden dat we het vragen is dat Hellen der moeder en zusje allebei moesten stoppen met het geven van borstvoeding omdat de melk te weinig voedingsstoffen bevatte.
p_igletvrijdag 23 november 2007 @ 11:09
Sanger, moedermelk met te weinig voedingsstoffen bestaat NIET!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zo en nou niemand je dat meer aan laten praten

moedermelk ontwikkelt zich idd mee. In het begin heb je colostrum dat is gelig en dikkig, daarna wordt het witter en wateriger. Dus dat je vriendin nu waterigere melk heeft als aan het begin dat kan kloppen.
nebelungvrijdag 23 november 2007 @ 12:58
Sanger, dat is echt een fabel, zoals p-iglet al zegt

Moedermelk is altijd goed van kwaliteit, weinig voedingsstoffen bestaat niet en het klopt dat de melk nu wateriger is. Colostrum (de eerste melk) is wat gelig en dikker. De rijpe moedermelk is wateriger.

Hebben jullie al contact gehad met een lactatiekundige? Moedermelk is heel goed voor Lucas, gezien zijn pre- en dysmatuur zijn. En zijn de fortifiers (toevoeging) nog nodig?

(en gaat het goed in het algemeen? Geef Hellen een compliment dat ze nog steeds kolft, echt heel goed!!)
nebelungvrijdag 23 november 2007 @ 13:00
Iksje, wel spannend, zo er opuit! Het wordt vast heel leuk en je treft vast wel iemand die je ook tips kan geven wat betreft het in en uit de draagdoek doen.
PM-girlvrijdag 23 november 2007 @ 16:37
Owlet, wat een leuke trui! Lief hoor! En goed van jullie dat jullie weer op een prettige weg verder zijn gegaan met bv!
amarantavrijdag 23 november 2007 @ 19:44
Hoi, ben amaranta en ben vorige week vrijdag moeder geworden van een dochter Eva. Geef haar ook borstvoeding.
owletvrijdag 23 november 2007 @ 19:57
Hai Amaranta! Gaat alles naar wens met de borstvoeding?
amarantavrijdag 23 november 2007 @ 20:02
Ja,in principe wel, moet alleen tepelhoedjes gebruiken omdat eva enorm hard zuigt.
Verder lijkt ze erg gulzig, neemt grote slokken en lijkt wel bang alsof iemand de borst af gaat pakken..
Heeft daarna ook ruim een half uur de hik altijd
Iksjevrijdag 23 november 2007 @ 20:05
Hoi amaranta, welkom in dit topic!
Altijd leuk om mee te kletsen en raad krijg je meteen van de meer ervaren dames hier, erg fijn!

De bijeenkomst was leuk, met kindjes van 6 weken tot 1.5 jaar oud. Beetje gebabbeld rond het thema maar vooral over hoe we borstvoeding ervaren en dat het wel fijn was om met andere borstvoedende vrouwen samen te zitten. Veel vrouwen hadden al wat tegenkanting gekregen of "geef jij nog steeds borstvoeding?" gehoord. Dat was bijvoorbeeld zo bij een kindje van nog maar 4 maanden oud. Kind en Gezin (Belgische consultatiebureaus voor prikjes en opvolging) had de moeder zelfs al een schema meegegeven om af te bouwen "dan weet je al hoe dat moet", en ze mocht al eens een aardappeltje beginnen geven...
Gelukkig is dat niet de overal zo, toen ik zei dat ik minstens 6m exclusief wou geven en liefst daarna nog even BV, was de reactie op mijn cb : "ja, natuurlijk, zo hoort het eigenlijk"
En we hebben lekker sektarisch samen gevoed

ow, en voor het draagdoekenverhaal, zie in dat forum

[ Bericht 1% gewijzigd door Iksje op 23-11-2007 20:35:12 ]
owletvrijdag 23 november 2007 @ 20:13
quote:
Op vrijdag 23 november 2007 20:02 schreef amaranta het volgende:
Ja,in principe wel, moet alleen tepelhoedjes gebruiken omdat eva enorm hard zuigt.
Verder lijkt ze erg gulzig, neemt grote slokken en lijkt wel bang alsof iemand de borst af gaat pakken..
Heeft daarna ook ruim een half uur de hik altijd
Als ze zo hard zuigt dat je er last van hebt dan is de kans heel groot dat ze niet helemaal lekker aan de borst ligt. Ze zou de hele tepel en een stuk tepelhof in haar mondje moeten hebben en als dat zo is dan ligt de tepel zo ver achter in haar mond dat je geen last zou moeten hebben van hard zuigen.
Fijn dat het verder zo goed gaat

Iksje, klinkt goed!
amarantavrijdag 23 november 2007 @ 20:15
quote:
Op vrijdag 23 november 2007 20:13 schreef owlet het volgende:

[..]

Als ze zo hard zuigt dat je er last van hebt dan is de kans heel groot dat ze niet helemaal lekker aan de borst ligt. Ze zou de hele tepel en een stuk tepelhof in haar mondje moeten hebben en als dat zo is dan ligt de tepel zo ver achter in haar mond dat je geen last zou moeten hebben van hard zuigen.
Fijn dat het verder zo goed gaat

Iksje, klinkt goed!
Volgens mij heeft ze dat wel. Heb wel rare tepels al zeg ik het zelf. Met tepelhoedje doet ook nog wel een beetje zeer dus ik weet het ook niet.
owletvrijdag 23 november 2007 @ 20:20
Met het risico doordrammerig wéér te beginnen over hulp zoeken: Misschien is het een ideetje om een contactpersoon van een van de borstvoedingsverenigingen te bellen voor wat advies.
Borstvoeden hoort geen pijn te doen en hoewel aanleggen soms heel goed lijkt te gaan kan een geoefend oog soms toch een tipje geven om het beter te laten gaan.

edit: met de toevoeging dat de vorm van een tepel in 99% van de gevallen niet van invloed is op het goed of niet goed drinken. De tepel is slechts een tuutje waar de melk uit komt, het echte drinken gebeurt eigenlijk via de tepelhof. Die wordt "gemolken", de tepel ligt achter in de mond.
Zelfs vrouwen met tepels die zo ingetrokken zijn dat er meer kuiltjes te zien zijn kunnen borstvoeden. Soms is er wat advies van een specialist voor nodig om de juiste techniek te pakken te krijgen maar tepelhoedjes zijn eigenlijk bijna nooit nodig.
Moonahvrijdag 23 november 2007 @ 20:37
Amaranta, veel succes! In het begin is het soms even doorzetten, maar over een poosje gaat het vást makkelijk! Echt! En BV geven is zooooo leuk!

Iksje, wat leuk dat je daar naartoe bent gegaan! En met 4 mnd een aardappeltje...

Owlet, wat heb je toch een heerlijke meid!

P_iglet..... geen woorden! Ik vind het super dat je kolft voor Maud!

Davinia, beterschap als het nog niet over is.

En hoe staat het met de BV-café-meet?
amarantamaandag 26 november 2007 @ 09:43
Ik denk dat ik een regeldag heb. Eva is nu 10 dagen. Het begon gisteravond al dat ik dr meerdere keren achter elkaar heb moeten aanleggen, en vannochtend was het ook weer 2 keer achter elkaar raak. Nu slaapt ze maar ik verwacht dat ze elk moment wakker wordt voor dr eten.

Ik kan nu een borst zonder tepelhoedje maar mijn linkerborst gaat echt niet. Die trekt enorm en ze ligt volgens mij echt goed... weet het niet.

Heb nu ook een elektrische kolf in huis gehaald, iso nog wat avent, alleen toen ik gisteren aan het kolven was kwam er niks uit, denk nog geen 10 cc.
amarantamaandag 26 november 2007 @ 09:45
quote:
Op vrijdag 23 november 2007 20:20 schreef owlet het volgende:
Met het risico doordrammerig wéér te beginnen over hulp zoeken: Misschien is het een ideetje om een contactpersoon van een van de borstvoedingsverenigingen te bellen voor wat advies.
Borstvoeden hoort geen pijn te doen en hoewel aanleggen soms heel goed lijkt te gaan kan een geoefend oog soms toch een tipje geven om het beter te laten gaan.

edit: met de toevoeging dat de vorm van een tepel in 99% van de gevallen niet van invloed is op het goed of niet goed drinken. De tepel is slechts een tuutje waar de melk uit komt, het echte drinken gebeurt eigenlijk via de tepelhof. Die wordt "gemolken", de tepel ligt achter in de mond.
Zelfs vrouwen met tepels die zo ingetrokken zijn dat er meer kuiltjes te zien zijn kunnen borstvoeden. Soms is er wat advies van een specialist voor nodig om de juiste techniek te pakken te krijgen maar tepelhoedjes zijn eigenlijk bijna nooit nodig.
Ik heb op mijn tepel, net naast het drinkgaatje zeg maar, een soort van bultje. Zit er al jaren. Weet niet of dat er mee te maken heeft.
Volgens mijn kraamhulp was een lactactiedeskundige niet nodig omdat Eva goed hapte en goed dronk.
Mijn man controleert meestal of ze goed ligt. Ik kijk namelijk van boven erop en dat ziet er inderdaad anders uit dan vanuit zijn ooghoek.
sangermaandag 26 november 2007 @ 11:31
quote:
Op vrijdag 23 november 2007 12:58 schreef nebelung het volgende:
Sanger, dat is echt een fabel, zoals p-iglet al zegt

Moedermelk is altijd goed van kwaliteit, weinig voedingsstoffen bestaat niet en het klopt dat de melk nu wateriger is. Colostrum (de eerste melk) is wat gelig en dikker. De rijpe moedermelk is wateriger.
Klopt het dat het steeds iets wateriger wordt dan? Het lijkt er namelijk op dat het steeds erger wordt.
quote:
Hebben jullie al contact gehad met een lactatiekundige? Moedermelk is heel goed voor Lucas, gezien zijn pre- en dysmatuur zijn. En zijn de fortifiers (toevoeging) nog nodig?
Hellen heeft woensdag een afspraak bij de kinderarts, en vraagt dan tevens over de fortifiers. De vraag over borstvoeding stelt ze dan ook, mocht hij geen antwoordt weten dan maakt ze een afspraak bij de lactatiekundige.
quote:
(en gaat het goed in het algemeen? Geef Hellen een compliment dat ze nog steeds kolft, echt heel goed!!)
Het gaat super! Ik begin me steeds meer vader te voelen Iets dat in de couveuse tijd wel een beetje ontbrak

Hellen kolft nog steeds inderdaad, al gaat het met steeds minder enthousiasme en plezier. De productie lijkt iets minder te worden, al wijt ik dat aan de vermoeidheid en rusteloosheid die ze heeft. Ze rent soms door huis als een gestresste kip zonder kop.
owletmaandag 26 november 2007 @ 11:55
quote:
Op maandag 26 november 2007 09:45 schreef amaranta het volgende:

[..]

Ik heb op mijn tepel, net naast het drinkgaatje zeg maar, een soort van bultje. Zit er al jaren. Weet niet of dat er mee te maken heeft.
Volgens mijn kraamhulp was een lactactiedeskundige niet nodig omdat Eva goed hapte en goed dronk.
Mijn man controleert meestal of ze goed ligt. Ik kijk namelijk van boven erop en dat ziet er inderdaad anders uit dan vanuit zijn ooghoek.
Ik heb geen idee of en hoe een bultje de borstvoeding kan beïnvloeden maar ik vind het wel vreemd dat een kraamhulp vind dat borstvoeding helemaal 100% goed gaat als er een tepelhoedje nodig is en het voeden pijn doet. Waarmee ik niet wil zeggen dat het níet goed gaat, dat kan ik helemaal niet beoordelen natuurlijk. Maar een beetje vreemd vind ik het wel
Goed aanliggen dat voel je. Of beter gezegd: dat voel je niet. Het kan er nog zo goed uit zien als het niet goed voelt dan is het niet goed.
Een beetje aanzuigpijn dat kan. Maar dat is echt het aanzuigen, na een paar slokken zou dat over moeten zijn.
owletmaandag 26 november 2007 @ 11:56
quote:
Op maandag 26 november 2007 11:31 schreef sanger het volgende:

[..]

Klopt het dat het steeds iets wateriger wordt dan? Het lijkt er namelijk op dat het steeds erger wordt.
Ja, dat klopt en dat is volkomen normaal
sangermaandag 26 november 2007 @ 12:06
quote:
Op maandag 26 november 2007 11:56 schreef owlet het volgende:

[..]

Ja, dat klopt en dat is volkomen normaal
Gelukkig
amarantamaandag 26 november 2007 @ 12:40
quote:
Op maandag 26 november 2007 11:55 schreef owlet het volgende:

[..]

Ik heb geen idee of en hoe een bultje de borstvoeding kan beïnvloeden maar ik vind het wel vreemd dat een kraamhulp vind dat borstvoeding helemaal 100% goed gaat als er een tepelhoedje nodig is en het voeden pijn doet. Waarmee ik niet wil zeggen dat het níet goed gaat, dat kan ik helemaal niet beoordelen natuurlijk. Maar een beetje vreemd vind ik het wel
Goed aanliggen dat voel je. Of beter gezegd: dat voel je niet. Het kan er nog zo goed uit zien als het niet goed voelt dan is het niet goed.
Een beetje aanzuigpijn dat kan. Maar dat is echt het aanzuigen, na een paar slokken zou dat over moeten zijn.
Ja na een slok of 10 wordt de pijn wel minder ja.
Maar linkerborst blijft pijnlijk. Voel dezelfde pijn trouwens ook bij het kolven.
nebelungmaandag 26 november 2007 @ 13:22
Amaranta, dat is zeker een regeldag
Trouwens, 10 cc (of nog geen) kolven is, nu je net bevallen bent, echt al heel veel hoor. Vrouwen willen nog wel eens teleurgesteld zijn omdat ze een grotere hoeveelheid verwachten, maar heus, 10 cc is al heel wat nu. Kolven moet je leren, niet alleen de techniek, maar ook het erbij kunnen ontspannen en de melk laten stromen.
Bedenk dat de opbrengst geen bewijs is over hoeveel melk je produceert, de baby zal uit de borst meer drinken. Neem voldoende rust ook en neem de tijd om het te leren.

Het is heel slim om je man te laten kijken. Weet hij waar hij op moet letten?
nebelungmaandag 26 november 2007 @ 13:25
quote:
Op maandag 26 november 2007 11:31 schreef sanger het volgende:

Het gaat super! Ik begin me steeds meer vader te voelen Iets dat in de couveuse tijd wel een beetje ontbrak

Hellen kolft nog steeds inderdaad, al gaat het met steeds minder enthousiasme en plezier. De productie lijkt iets minder te worden, al wijt ik dat aan de vermoeidheid en rusteloosheid die ze heeft. Ze rent soms door huis als een gestresste kip zonder kop.
Fijn he, dat je je vader gaat voelen, haha lekker trots zijn!

Ik hoop dat je vrouw (vriendin?) gauw wat rust vindt!
sangermaandag 26 november 2007 @ 13:28
quote:
Op maandag 26 november 2007 13:25 schreef nebelung het volgende:

[..]

Fijn he, dat je je vader gaat voelen, haha lekker trots zijn!

Ik hoop dat je vrouw (vriendin?) gauw wat rust vindt!
Zeker fijn Ben ook heel trots

Ik hoop ook dat mijn vriendin eens wat rust vindt. Wat dat betreft kan ze beter weer gaan werken Dat stilzitten is niets voor haar, met dit als gevolg.
YPPYmaandag 26 november 2007 @ 20:31
Welkom Amaranta. Echt veel hoor, 10 cc voor een eerste keer!

Hellen doet het echt goed Sanger. Zorg je wel dat ze genoeg uitrust? Dat is echt belangrijk.
owletmaandag 26 november 2007 @ 20:46
quote:
Op maandag 26 november 2007 20:31 schreef YPPY het volgende:
Welkom Amaranta. Echt veel hoor, 10 cc voor een eerste keer!
Och, had ik hier helemaal overheen gelezen. Goed hoor Amaranta! Daar kan je trots op zijn
beefcakemaandag 26 november 2007 @ 20:53
Hee een man in ons topicje Wat goed van Hellen dat ze nog steeds kolft! Als je zoon de fortifiers niet meer hoeft, gaan jullie dan proberen om hem aan de borst te krijgen? Succes met alles!

Welkom Amaranta! Wel naar dat het voeden pijnlijk blijft Zoals de rest al zei, het hoort niet. Quinten hapte ook vaak verkeerd (zag je niet verder!), dan bleef het toch een beetje zeuren. Als ik maar iets voelde legde ik gewoon opnieuw aan. En als dat dan 10 keer moet dan moet het maar dacht ik. Een baby moet het ook nog leren Jij ook succes!

Fijn voor Maud dat ze weer borstmelk krijgt P_iglet, hulde Hoe voelt dat nu, om twee kindjes te voeden?

Ronja Leuke trui joh! Ik vind mothersucker wel een leuke eigenlijk

En wat Moonah zegt, gaan we nog bv-café-meeten?
PM-girlmaandag 26 november 2007 @ 21:18
Amaranta, 10cc is echt niet slecht voor een eerste keer!

Sanger, succes met kolven enzo, het is erg intensief, knap dat Hellen het zo goed volhoudt!
p_igletmaandag 26 november 2007 @ 21:34
Sanger wat fijn dat het goed gaat met lucas en zijn eten. Hopelijk kan hij in de toekomst echt weer aan de borst en hoeft Helen niet meer te kolven.

Amaranta. Hier heeft het aanzuigen ook een flinke tijd pijn gedaan. niet gevoelig maar echt PIJN. Ging hier na een maand vanzelf over. Maar hou wel goed in de gaten dat het aanleggen enzo goed gaat, wat hierboven ook al gezegd werd.
quote:
Op maandag 26 november 2007 20:53 schreef beefcake het volgende:

Fijn voor Maud dat ze weer borstmelk krijgt P_iglet, hulde Hoe voelt dat nu, om twee kindjes te voeden?
En stuk beter als door de gootsteen gooien

Alleen heeft mijn kleine spookje besloten dat uit een flesje drinken toch lang niet zo leuk is als bij mama.
Vandaag heeft hij op de opvang 70 en 90 ml gedronken (wel 2x 150ml opgewarmt).
Terwijl ik in de tussentijd 650ml gekolft heb... Maud gaat dus niets tekort komen

En ach ik vertrouw er maar op dat dat kleine spookje hier zich wel meld als hij trek heeft en het dan wel bij mij inhaalt als hij op de opvang weinig drinkt.

Positief is dan wel weer dat hij afgelopen nacht van 12 tot half 7 geslapen heeft Vast eenmalig, zeker na een kdv dag met weinig drinken zoals vandaag. Maar ik vond het wel ff lekker
quote:
Op maandag 26 november 2007 20:53 schreef beefcake het volgende:

En wat Moonah zegt, gaan we nog bv-café-meeten?
Ja lijkt me leuk!!!!
Weet je wat ik gooi er gewoon een datum in:
Januari na alle feestdagendrukte.
Donderdag 10 of donderdag 17 januari??
sangermaandag 26 november 2007 @ 22:32
quote:
Op maandag 26 november 2007 20:53 schreef beefcake het volgende:
Hee een man in ons topicje Wat goed van Hellen dat ze nog steeds kolft! Als je zoon de fortifiers niet meer hoeft, gaan jullie dan proberen om hem aan de borst te krijgen? Succes met alles!


We gaan het zeker proberen (lees: Hellen gaat het proberen )

Het kolven is indd intensief, te meer omdat je hem darna ook nog voeding moet geven. Het is dus dubbel zoveel tijd en werk. Het is voor een goed doel, zeg maar.
Jarnodinsdag 27 november 2007 @ 08:25
quote:
Op maandag 26 november 2007 20:53 schreef beefcake het volgende:
Hee een man in ons topicje
Hey! .
owletdinsdag 27 november 2007 @ 08:49
quote:
Op maandag 26 november 2007 20:53 schreef beefcake het volgende:
Ronja Leuke trui joh! Ik vind mothersucker wel een leuke eigenlijk
Ik ook hoor Ik durf het alleen toch niet mijn dochter aan te doen denk ik.

Voor wat betreft de BV-meet: ik ben helemaal voor! De datum maakt me niet uit, een donderdag kan altijd. Leuk!
Jeliefdinsdag 27 november 2007 @ 09:08
Ik kom ook hoor! Ik denk dat Emma dan nog wel moedermelkaddict is
Bass-Missdinsdag 27 november 2007 @ 09:11
Hm, spijtig dat Utrecht zo ver is, om even binnen te springen.
ayla1dinsdag 27 november 2007 @ 09:14
Kennen jullie deze al?

The Nursing Bracelet is meer dan een mooi sieraad, het is namelijk een herinneringsarmband, ontworpen om bij te houden wanneer je je baby voedt, tot op 15 minuten nauwkeurig, perfect als je op aanvraag voedt of om er zeker van te zijn dat de baby voldoende voedingen krijgt of om het totaal aantal voedingen per dag bij te houden.


De mooie kralen vertegenwoordigen een 12-uurs klok. Een hieraan bevestigde bedel kan door de moeder verplaatst worden om aan te geven hoe laat de babys laatste voeding begon. Door de spiraalvorm van de armband kan de moeder gemakkelijk zien aan welke kant zij voor het laatst gevoed heeft door de armband van pols te verwisselen zonder lastige sluitingen.

Een geheugensteuntje voor de tijd waarop de laatste voeding plaatsvond, is extra handig als de moeder overwerkt of moe is, of aan babyblues lijdt.

[linkje weg, het blijft toch wel gewoon spam. ]

[ Bericht 7% gewijzigd door BE op 27-11-2007 11:08:45 ]
owletdinsdag 27 november 2007 @ 09:18
Het plaatje doet het niet hier, maar ik ken wel het principe. Heb ze in alle vormen, kleuren en materialen langs zien komen in de verschillende WAHM-webwinkeltjes
Tsja, wat vind ik er van... Handig, als je er echt steun aan hebt. Of dat nou zo op de vijftien minuten nauwkeurig nodig is dat vraag ik me af en waarom er dan weer bij moet staan dat het handig is om te zien of de baby voldoende voedingen krijgt... Maar goed, het idee is leuk
Bass-Missdinsdag 27 november 2007 @ 09:21
Ik vind het stom.
Het gaat tegen mijn grootste pluspunt voor borstvoeding in, dat je nergens naar moet kijken...
ayla1dinsdag 27 november 2007 @ 09:22
Ik had er nog nooit van gehoord, tot er vorige week ineens vraag naar was.

Vind het zelf wel een leuk idee als je van sieraden houdt.:)

Zelf heb ik mijn beide meiden met veel plezier en gemak geborstvoed zonder hulpmiddelen maar toch was ik wel eens in de war welke kant ik moest beginnen vooral na verloop van tijd als de stuwing niet zo sterk meer is als in het begin en je het verschil niet meer voelt.
Kersjesdinsdag 27 november 2007 @ 09:33
Ayla, ik zie geen plaatje...
De eerste paar weken hield ik in een schema bij hoe laat ik Devin gevoed had en aan welke borst (gaf toen 1 borst per voeding). Tegenwoordig kijk ik op vrije dagen, als ik nergens heen hoef, meestal niet eens meer op de klok. Als hij wil eten komt 'ie vanzelf, en als hij extra vaak wil dan mag dat natuurlijk. Wel zo fijn omdat ik het voeden toch vaak erg mis op dagen dat ik werk. Bovendien kan ik zo mijn productie op peil houden, ik kolf nl. niet voldoende vaak. Op dagen dat hij het moet doen met flesjes veroorzaakt hij gelukkig geen probleem, wil niet extra vaak drinken ofzo.
Mijn kleine knapperd snapt blijkbaar het verschil tussen "flesje" en "mama-wanneer-ik-wil"

Donderdag in januari het BV-cafe bezoeken is leuk!
Datum maakt mij niet zoveel uit.

Amaranta, welkom hier!
beefcakedinsdag 27 november 2007 @ 09:37
quote:
Op dinsdag 27 november 2007 08:25 schreef Jarno het volgende:

[..]

Hey! .
Ik dacht nog aan je toen ik het tikte, eerlijk waar! Het moest ook zijn nog een man in ons topicje!

Trapt ie erin dames?
Bass-Missdinsdag 27 november 2007 @ 09:39
quote:
Op dinsdag 27 november 2007 09:22 schreef ayla1 het volgende:


Zelf heb ik mijn beide meiden met veel plezier en gemak geborstvoed zonder hulpmiddelen maar toch was ik wel eens in de war welke kant ik moest beginnen vooral na verloop van tijd als de stuwing niet zo sterk meer is als in het begin en je het verschil niet meer voelt.
Ik weet het ook niet altijd meer hoor. Maar ik ga ervan uit dat als ik het verschil niet voel het ook niet erg is als ik eens twee keer dezelfde kant geef.
ayla1dinsdag 27 november 2007 @ 09:41
quote:
Ayla, ik zie geen plaatje...
Heb even een linkje in mijn post gezet, was vergeten dat imageshack hier niet werkt.
beefcakedinsdag 27 november 2007 @ 09:42
Ik vergeet ook altijd welke borst Quinten als laatste gedronken heeft. Ik heb ook zo'n beha met zo'n schuifje, maar die vergeet ik te verschuiven Kortom, zo'n armband zou ook niets voor mij zijn, ik raak er alleen maar weer van in de war denk ik

Ik kan altijd wel op donderdag, dus ik kom sowieso! In januari vind ik wel prima, zo na de drukke en dure dagen
ayla1dinsdag 27 november 2007 @ 09:44
Bass-miss ik heb het wel over 28 en 14 jaar geleden hè. Andere tijden, andere gewoontes. Al trok ik me daar niet al teveel van aan.
Bass-Missdinsdag 27 november 2007 @ 09:46
quote:
Op dinsdag 27 november 2007 09:44 schreef ayla1 het volgende:
Bass-miss ik heb het wel over 28 en 14 jaar geleden hè. Andere tijden, andere gewoontes. Al trok ik me daar niet al teveel van aan.


Hoewel ik denk dat er tegenwoordig dikwijls ook nog veel te veel orde en regelmaat in borstvoeding gestoken wordt.
beefcakedinsdag 27 november 2007 @ 09:50
Ik zat laatst bij mijn ouders in een oud boek over kinderziektes te bladeren. Er was ook een inleidend gedeelte over borstvoeding, dat het goed was voor een baby totdat hij een half jaar was. Het kon wel iets langer, maar zéker níet langer dan negen maanden, want dan zal de moeder bloedarmoede krijgen! Gelukkig was mijn moeder toen al eigenwijs en heeft ze mij gevoed tot ikzelf niet meer wilde (en dat was met 10 maanden, toen ging ik lopen. Ze grapt nog altijd dat als ik toen niet geweigerd had, ik nog steeds aan de borst zou zijn. Leuk he, moeders )
owletdinsdag 27 november 2007 @ 09:51
Het zou ook te verwarrend voor mij zijn vrees ik. Ik doe het op de gok en vooral op het gemak. Soms drinkt ze vooral aan een kant omdat dat zo uitkomt. Ach, dan moet ze de keren daarna maar aan de andere kant.
Maar in het echte prille begin was ik er wel wat meer mee bezig, al was er toen geen armband voor nodig omdat ik steeds een paar uur één borst gad en dus aan het eind van die paar uur met een duidelijk volle en een duidelijke minder volle borst liep

Haha, beef! Dan was je toch gewoon gezellig met je moeder naar het BV-cafe gekomen.
Bass-Missdinsdag 27 november 2007 @ 09:53
quote:
Op dinsdag 27 november 2007 09:51 schreef owlet het volgende:
Het zou ook te verwarrend voor mij zijn vrees ik. Ik doe het op de gok en vooral op het gemak. Soms drinkt ze vooral aan een kant omdat dat zo uitkomt. Ach, dan moet ze de keren daarna maar aan de andere kant.
Maar in het echte prille begin was ik er wel wat meer mee bezig, al was er toen geen armband voor nodig omdat ik steeds een paar uur één borst gad en dus aan het eind van die paar uur met een duidelijk volle en een duidelijke minder volle borst liep
Ja, dan moest ik ff voelen welke het strakste stond.
beefcakedinsdag 27 november 2007 @ 10:05
Owlet
Dat zou nog eens tandemvoeden zijn zeg

Oh dat voelen werkt hier ook niet meer, soms wel jammer Ik zat ook altijd eerst even met mijn handen in mijn shirt om even te 'wegen'. Zal er charmant uitgezien hebben
Kersjesdinsdag 27 november 2007 @ 10:07
"moest" Bass-Miss?
Even uit interesse, hoe vaak voed je dan nog per dag?

Dames, even een vraagje.
Komende zaterdagavond/nacht ben ik van plan om alcohol te gaan drinken (zie moeders-topic).
Vanaf wanneer zou ik Devin dan weer zelf kunnen voeden? Hoe lang na het laatste glas ongeveer? En heeft wat en of ik eet daar nog invloed op? En het feit dat Devin behoorlijk krampjes-gevoelig is?
beefcakedinsdag 27 november 2007 @ 10:16
Hoe lang na het laatste glas hangt volgens mij af van hoeveel glazen je in welk tijdsbestek drinkt. Ik weet het verder ook niet echt eigenlijk Ik heb laatst 's avonds ook alcohol gedronken (twee wijntjes) en heb de volgende ochtend gewoon weer gevoed.
Jeliefdinsdag 27 november 2007 @ 10:29
Even uit het blote hoofd, volgens mij zit er na drie uur een piek in de bv, ik ga ff zoeken...
E.T.dinsdag 27 november 2007 @ 10:29
Het is natuurlijk wel ongegeneerde, commerciele spam van Ayla

Zulke 'hulpmiddeltjes' zijn trouwens niks voor mij.. Net als die bandjes die je aan je bh kunt doen.. Ik vergeet die dingen altijd te verzetten waardoor ik me dus eerst moet afvragen of ik het dingetje wel verzet heb en dan alsnog moet voelen of op de gok de goede kant geef.
En hoe laat m'n kind voor het laatst een voeding heeft gehad intresseert me niet zo veel, ik hoor het wel als hij/zij weer honger heeft
Jeliefdinsdag 27 november 2007 @ 10:32
Als je borstvoeding geeft mag je geen alcohol drinken
Niet waar!
Matig alcoholgebruik hoeft helemaal niet afgeraden te worden. Zoals met de meeste verdovende middelen het geval is, komt er maar weinig alcohol in de moedermelk terecht. De moeder kan gerust wat alcohol drinken en gewoon borstvoeding geven zoals ze normaal doet. Ook door het verbieden van alcohol maken we het leven van een voedende moeder onnodig beperkt.

bron

Ik heb in het begin wel eens geprobeerd om het bij te houden met een armbandje. Dan was ik weer vergeten om die armband te wisselenen en zat ik alsnog te voelen. Nu weet ik het meestal nog wel en als ik het niet weet beginnen we meestal met links.
Bass-Missdinsdag 27 november 2007 @ 10:38
quote:
Op dinsdag 27 november 2007 10:07 schreef Kersjes het volgende:
"moest" Bass-Miss?
Even uit interesse, hoe vaak voed je dan nog per dag?
Nu voel ik bijna nooit verschil, dus maakt het niet veel meer uit bedoelde ik.
Ik heb eigenlijk geen idee hoevaak ik nog voed op een dag. Overdag soms 1 keer, soms vijf keer...
En dan nog eens voor ik Fons in zijn bedje leg 'savonds en nog eens rond middernacht en wij gaan slapen en hem bij ons in bed nemen. En 'smorgens tussen zeven en acht is hij er ook niet van af te slaan.
ayla1dinsdag 27 november 2007 @ 10:40
Hoho Ik ben niet commercieel hoor.

Kreeg de vraag van iemand om er eentje te maken en vroeg me af of er een markt voor zou zijn.

Ik ben gewoon hobbyist met een uit de hand gelopen hobby maar verdien er niks, noppes nada op.
E.T.dinsdag 27 november 2007 @ 10:50
je verkoopt.. dat is dus commercieel
En spam is het sowieso
ayla1dinsdag 27 november 2007 @ 10:55
Okok het is wel een beetje spam maar ook markt onderzoek.:)
Prukdinsdag 27 november 2007 @ 10:57
quote:
Op dinsdag 27 november 2007 10:40 schreef ayla1 het volgende:
Hoho Ik ben niet commercieel hoor.

Kreeg de vraag van iemand om er eentje te maken en vroeg me af of er een markt voor zou zijn.

Ik ben gewoon hobbyist met een uit de hand gelopen hobby maar verdien er niks, noppes nada op.
Die markt is er blijkbaar, want die dingen staan ook in elke kinderen, ouders van nu, borstvoedingsbladen noem maar op genoemd
In de meest bijzondere kleurstellingen, maten, noem maar op verkrijgbaar.

En ja, het is inderdaad gewoon spam
ayla1dinsdag 27 november 2007 @ 11:04
Dat spammem kwam per ongeluk, ik had een plaatje via imageshace neergezet maar dat werkt hier niet. Toen heb ik een linkje geplaatst maar nog steeds niet met de bedoeling om te spammem.
BEdinsdag 27 november 2007 @ 11:09
Ayla, het linkje is weg. Het is hoe dan ook spam.
ayla1dinsdag 27 november 2007 @ 11:33
Prima BE.

Ik ontdekte net wel dat er verdacht veel nieuwe bezoekers op mijn site geweest zijn.
p_igletdinsdag 27 november 2007 @ 11:36
quote:
Op dinsdag 27 november 2007 09:53 schreef Bass-Miss het volgende:

[..]

Ja, dan moest ik ff voelen welke het strakste stond.
hihi dat voelen en wegen ken ik. is hier ook regelmatig het geval.
armbandjes/schuifjes/strikjes allemaal niets voor mij, ik zou die dingen vergeten te wisselen.
nebelungdinsdag 27 november 2007 @ 13:01
Informatieblad borstvoeding in combinatie met roken en alcohol (VBN/ pdf-file)
Iksjedinsdag 27 november 2007 @ 14:05
Ik dacht ook altijd dat ik maar raar was met mijn voelen en wegen, tot ik het op de bijeenkomst meerdere vrouwen zag doen. Het ziet er inderdaad wel maf uit

Ik heb tot nu toe twee keer alcohol gedronken, 1 glaasje cider met haar geboortefeest, en zaterdag een glaasje wijn. Beide keren net na een voeding, zodat het grootste deel niet in de melk zou terechtkomen.
Gek genoeg heeft het geen van beide keren gesmaakt... hadden jullie dat ook?
Niet dat ik van plan ben om te gaan drinken ofzo, maar vroeger genoot ik wel eens van een glaasje of twee wijn in het weekend.

[ Bericht 0% gewijzigd door Iksje op 27-11-2007 14:21:30 ]
Jeliefdinsdag 27 november 2007 @ 14:20
Iksje, bij mij is de behoefte om te drinken nagenoeg weg. Niet dat ik niet af en toe een wijntje of een biertje drink (bij feest en hoogtij). Maar ik heb net zoveel lol zonder als met.
E.T.dinsdag 27 november 2007 @ 15:36
Toen Tijn eenmaal doorsliep van 7 tot 7, lustte ik 's avonds best wel weer af en toe een wijntje hoor
Ik kolfde toen nog wel vaak rond half 9 voor de voorraad, maar in het weekend nam ik daarna regelmatig een wijntje (of 2 )
Kersjesdinsdag 27 november 2007 @ 15:50
Jelief en Nebelung, dank voor de info!
Randa_vdinsdag 27 november 2007 @ 15:57
Leuk ja om te lezen dat voelen. Ben benieuwd hoe het me bij de volgende af zal gaan. Deed ik ook altijd maar dat heb je op een gegeven moment ook echt niet meer in de gaten dat je dat doet he. Hoe moet dat er uit zien, ik ken eigenlijk geen anderen in mijn omgeving die voeden, dus ik kan ook niet zien als zij dat ook zo doen.

Afgelopen weekend tijdens de sinterklaas bij Magneet op het werk was er ook een vrouw die ging voeden, ze bood nog haar excuus aan aan mij omdat ze zich graag wilde afzonderen ipv bij mij komen zitten. Ze zag het niet zo zitten om in het openbaar te voeden. Vond het wel erg toen ik dacht van zo, dat ik dus wel gewoon gedaan, ben toch iets te gemakkelijk met die dingen volgens mij. Ik had alle begrip voor haar hoor. Mijn moeder vond het maar niks als ik midden in het dorp op het pleintje ging zitten voeden. Vond het wel mooi dat bij haar de BV zo goed loopt, de kleine zal nu een week of 6 zijn. Maar mijn ruim 19 maanden kijken er toch wel veel van op.
YPPYdinsdag 27 november 2007 @ 21:45
Voor mijn zwangerschap dronk ik al zelden alcohol en ook nu heb ik er geen behoefte aan. Het maag ook niet meer met de medicijnen, maar ik mis het niet.

Ik begin nu aan de kant waar Anna het eerste hapt. En wissel zo vaak ze wil. In het begin probeerde ik wel het te onthouden.
amarantawoensdag 28 november 2007 @ 11:58
Vraagje, hoe lang duurt zo'n regeldag?
Heb nu het idee dat ze maandag en en dinsdag regeldag had. Van maandag twijfel ik een beetje maar gisteren is ze van 14.00 tot 23.00 wakker geweest en veel aan de borst gelegen.
Nu is ze nog steeds jengelig en maakt ze hapbewegingen. Ik ga haar nu voor de 2e keer voeden.
Vanmorgen rond kwart over negen heeft ze gegeten dus dat kan op zich wel kloppen dat ze honger heeft.
Jeliefwoensdag 28 november 2007 @ 12:07
Het zijn idd regeldagen en niet één regeldag. Ik moet je bekennen dat ik niet meer weet hoe lang het bij Emma duurde, wel kan ik mij periodes herinneren dat ik alleen maar met voeden bezig was zo leek het. Wat helpt is niet tellen en niet op de klok kijken, rust instellen voor jezelf en voor je meisje. Succes!
p_igletwoensdag 28 november 2007 @ 12:24
Hmmm volgens mij hebben we hier ene 2ehands flesweigeraar...
Of gewoon een stronteigenwijsje

De opvang belt net dat Pepijn absoluut niet uit zijn flesje wil drinken, maar het allemaal zijn mond uit laat lopen.
Is het heel lullig dat ik gezegd heb dat als hij niet de hele boel bij elkaar krijst ik ook niet daar op stel en sprong heen ga om te voeden. Als hij honger heeft dan drinkt ie maar uit een flesje en anders is hij als ik hem vanmiddag op kom halen de eerste
Hij kan best een uurtje of 7 zonder voeding... dan haalt hij dat bij mij wel weer in..
Jeliefwoensdag 28 november 2007 @ 12:33
Goede instellin p-iglet!
DaviniaHRwoensdag 28 november 2007 @ 17:41
P_iglet, ging pepijn niet al langer naar het kdv? ik durf het bijna niet te vragen, maar zou het mss een fase kunnen zijn?
owletdonderdag 29 november 2007 @ 10:22
Wat vind ik dit leuk om te lezen, P_iglet. Niet dat hij zijn fles weigert natuurlijk en ook helemaal niet rot bedoeld naar mensen die zich wel veel zorgen maken in vergelijkbare situaties natuurlijk. Maar wel omdat ik het herken en het zo vaak heb moeten verdedigen
DaviniaHRdonderdag 29 november 2007 @ 18:51
Wat ik me al een hele tijd afvraag, maar steeds vergeet te vragen: waarom mag je geen bv van verschillende temperaturen mengen? Het lijkt me niet dat er dan eiwitten denaturiseren, want de temperatuur van de warme melk is max. 37oC (Vers uit borst). wat is dan de reden?
E.T.donderdag 29 november 2007 @ 21:33
Soms he.. soms komt BV gewoon goed in tv-series

Er is nu een serie op RTL-4 waarin een jonge werkende moeder haar dochter nog borstvoeding geeft. Regelmatig komt aan bod dat ze moet kolven en nu net dat ze 's nachts kolft om de productie te verhogen

En dat voor een 'doorsnee' amerikaanse tv-serie (ik zie nu net dat 't Close to Home heet).
owletdonderdag 29 november 2007 @ 21:53
Davinia, volgens mij is dat meer een bewaar-issue. Melk die afgekoeld is en al even staat is minder lang houdbaar als hij weer opgewarmd wordt door de warme melk die er bij komt. Of zoiets.
chacamadonderdag 29 november 2007 @ 22:04
quote:
Op donderdag 29 november 2007 21:33 schreef E.T. het volgende:
Soms he.. soms komt BV gewoon goed in tv-series

Er is nu een serie op RTL-4 waarin een jonge werkende moeder haar dochter nog borstvoeding geeft. Regelmatig komt aan bod dat ze moet kolven en nu net dat ze 's nachts kolft om de productie te verhogen

En dat voor een 'doorsnee' amerikaanse tv-serie (ik zie nu net dat 't Close to Home heet).
Behalve dan dat het op sbs6 is

Maar dat gooien we maar op de zwangerschap
E.T.donderdag 29 november 2007 @ 22:14
zwangerschapsdementie
nebelungvrijdag 30 november 2007 @ 12:57
Plus dat het al de zoveelste herhaling is

Ook leuk qua bv: McClouds daughters
amarantavrijdag 30 november 2007 @ 14:12
Ik hoop dat de regeldagen voorbij zijn hier. Heb nu dinsdag t/m donderdag alleen maar met Eva aan de borst gezeten.

Verder twijfel ik nog weleens of ik dr wakker moest maken.
Gisteren heeft ze om 0.00 uur laatste voeding gehad en vannochtend werd ze pas om 7 uur wakker.
Daarna is ze pas om 12 uur weer wakker geworden. Had ik haar om 10 uur moeten wekken? Of kan het geen kwaad als ze doorslaapt? Ze heeft gisteren wel enorm veel gegeten namelijk.
amarantavrijdag 30 november 2007 @ 14:12
Ik zie Brooke nog geen borstvoeding geven
Of een willekeurige GTSTer.
chacamavrijdag 30 november 2007 @ 14:55
Als ze gewoon gezellig en alert is, zou ik d'r niet wakker maken. Ze moet natuurlijk wel lekker drinken, maar 5x op een dag is toch ook mooi. En misschien is ze wel bezig met een sprong en kan ze d'r slaap goed gebruiken. En met de afgelopen dagen in het achterhoofd, kan ze denk ik wel een beetje slaap gebruiken. Zo'n regeldag(en) zijn toch ook voor je kleine energievretertjes....

Brook en borstvoeding nee..... In GTST zie ik het nog wel gebeuren....ooit.
Iksjevrijdag 30 november 2007 @ 15:25
Ze heeft haar rust inderdaad nodig, maar ik zou toch 6 voedingen proberen aanhouden... het is nog zo'n kleintje. Komt ze daarna weer vaker, ook prima.
Plus dat het aantal voedingen in de beginfase bepalend is voor de productie achteraf (heb ik mij laten vertellen toch)

Verder een ijsblokjesvraagje:
Je gebruikt die op porties te maken (bv potje van 100 ml + 3 blokjes van 10ml), maar dan meng je toch melk van meer dan 24u verschil? Ik dacht dat dat niet mocht?
chacamavrijdag 30 november 2007 @ 15:42
Je mag koude melk wel mengen. Maar warme met koude niet. Dus 100ml uit de koelkast met 3 ijsblokjes correct me if I'm wrong kan wel. Maar verse melk met koude/bevroren melk kan weer niet....

En ik zag pas later dat ze nog klein is.... dan is 6 voedingen wel beter, maar je weet niet wat ze de rest van de dag nog gaat doen....misschien zit je straks lekker een avondje te clusteren
Jeliefvrijdag 30 november 2007 @ 15:43
Als het eenmaal ingevroren is mag dat wel Iksje. Het gaat er met die 24 uur om het invriezen.

ow als het zo is als chacama beschrijft dan moet je eerst de ijsblokjes laten ontdooien.
Iksjezaterdag 1 december 2007 @ 10:51
Ow, ok, mooi wel. Ben een voorraadje aan het opbouwen voor als ik in januari start met werken. Dat is nog een poosje halftijds, maar wel verdeeld als 2 voltijdse dagen in de ene week en 3 voltijdse dagen in de andere week.
Ik vries potjes van ongeveer 100 ml in en wil ook een aantal ijsblokjes hebben om bij te passen.
Maar het blijft wel een beetje gek dat je gekoelde melk van twee dagen niet mag mixen voor het invriezen, en bevroren melk van twee dagen (melk + blokjes) wel samen mag laten ontdooien.
nebelungzaterdag 1 december 2007 @ 10:58
Iksje, je mag wel melk van 2 dagen mengen, zolang het maar op dezelfde temperatuur is. Dus net vers gekolfde melk moet je even laten koelen totdat het dezelfde temperatuur is als de melk die je al had.

Dit mag alleen niet bij melk die al ingevroren is geweest en al ontdooid. Je mag melk die ingevroren is geweest sowieso nooit langer dan 24 uur bewaren.

http://www.borstvoedingsforum.nl/faq.php?mode=bvfaq#5 (staat ook in de OP)
nebelungzaterdag 1 december 2007 @ 11:05
quote:
Op donderdag 29 november 2007 18:51 schreef DaviniaHR het volgende:
Wat ik me al een hele tijd afvraag, maar steeds vergeet te vragen: waarom mag je geen bv van verschillende temperaturen mengen? Het lijkt me niet dat er dan eiwitten denaturiseren, want de temperatuur van de warme melk is max. 37oC (Vers uit borst). wat is dan de reden?
Om schiften te voorkomen.
Iksjezaterdag 1 december 2007 @ 21:02
quote:
Op zaterdag 1 december 2007 10:58 schreef nebelung het volgende:
Iksje, je mag wel melk van 2 dagen mengen, zolang het maar op dezelfde temperatuur is. Dus net vers gekolfde melk moet je even laten koelen totdat het dezelfde temperatuur is als de melk die je al had.

Dit mag alleen niet bij melk die al ingevroren is geweest en al ontdooid. Je mag melk die ingevroren is geweest sowieso nooit langer dan 24 uur bewaren.

http://www.borstvoedingsforum.nl/faq.php?mode=bvfaq#5 (staat ook in de OP)
Ik dacht dat dat niet mocht. Dat je geen warme melk bij elkaar mocht gieten en dat dat ook gold voor melk met meer dan 24u verschil. (vb melk van dinsdagmorgen met melk van woensdagmiddag)
Ik heb dus al porties van 60 ml weggegooid omdat ik dit niet kon bijmengen tot 100-120 die ze meestal in mijn afwezigheid drinkt (ik kolf nu maar 1x per dag, om voorraad aan te leggen en om twee avonden per week te voeden tijdens mijn avondlessen)
Wel fijn dat ik dit nu weet.
Mag je eventueel dinsdagmorgen met donderdagmorgen mixen als het dezelfde temperatuur heeft of kan dat dan weer niet?
cattiezaterdag 1 december 2007 @ 23:10
Iksje, voor zover ik weet kun je ingevroren melk die reeds ontdooit is bij elkaar mengen, ookal zit er misschien wel meer dan een week (of maand) verschil in wanneer het gekolft is. Dat heb ik in ieder geval wel eens gedaan. En melk die in de koelkast staat is 5 dagen houdbaar, dus dan kun je, als het op dezelfde temperatuur is, bijvoorbeeld maandag met donderdag mengen om vrijdag te geven.
E.T.zondag 2 december 2007 @ 13:25
Ik heb altijd van alles bij elkaar gegooid.. zo lang het idd dezelfde temperatuur heeft

Ik heb zelfs wel eens 'beginmelk' (die nog geliger was) over drie flesjes verdeeld omdat dat op moest
amarantamaandag 3 december 2007 @ 15:12
Ik heb gisteravond gekolfd en wil dat nu weer doen. Die melk van gisteravond staat nu in de koelkast, kan ik de melk van vandaag erbij doen en dan invriezen?
Prukmaandag 3 december 2007 @ 15:20
Als ik het zo lees moet het eerst op dezelfde temperatuur zijn. Maar waarom vries je het niet apart in, dan kan je het altijd nog in twee stukken ontdooien als het nodig mocht zijn, straks heb je een kleine portie een keer nodig ofzo
TearSongmaandag 3 december 2007 @ 15:22
quote:
Op maandag 3 december 2007 15:12 schreef amaranta het volgende:
Ik heb gisteravond gekolfd en wil dat nu weer doen. Die melk van gisteravond staat nu in de koelkast, kan ik de melk van vandaag erbij doen en dan invriezen?
Gekolfde melk kun je alleen bij elkaar doen als het dezelfde temp. heeft. Dus de melk van vandaag moet toch eerst ook de koelkast in
amarantamaandag 3 december 2007 @ 15:24
quote:
Op maandag 3 december 2007 15:20 schreef Pruk het volgende:
Als ik het zo lees moet het eerst op dezelfde temperatuur zijn. Maar waarom vries je het niet apart in, dan kan je het altijd nog in twee stukken ontdooien als het nodig mocht zijn, straks heb je een kleine portie een keer nodig ofzo
gisteren was maar 10cc
amarantamaandag 3 december 2007 @ 15:25
Ah, dan doe ik ze allebei in de koelkast. En als ze allebei koud zijn doe ik ze samen in de vriezer
YPPYmaandag 3 december 2007 @ 22:21
In het begin heb ik veel van die ijsblokjes vormen gebruik, daar konden kleine beetjes melk in. Als het dan bevroren was, deed ik het in een diepvrieszakje. Het lijkt zo lang geleden.

Gisterennacht heeft Anna dus niet gedronken. Vanochtend voelde ik dat goed, dus ik was blij dat ze wakker werd. Wel ontzettend makkelijk dat ik niet meer meteen hoef te kolven als ik een voeding oversla.
Kersjesdinsdag 4 december 2007 @ 13:34
YPPY, betekent dat dan ook dat je hebt doorgeslapen?
Of zat je alsnog rond etenstijd te wachten tot ze zou komen?

Even een vraagje over vitamine D.
In het begin namen zowel Devin als ik dagelijks de aanbevolen hoeveelheid.
Toen sloeg ik mezelf weleens over, vergat ik het steeds vaker ook voor Devin en toen ik hoorde dat het eigenlijk onzin was om extra vitamine D te nemen ben ik er helemaal mee gestopt.
Tot wanneer gaven/geven jullie?
En kan ik er nu het donkerder is buiten, en Devin niet meer dagelijks buitenkomt, beter weer mee starten?
nebelungdinsdag 4 december 2007 @ 13:39
Ik geef vitamine D in de maanden met een r (of in het algemeen als ze een poosje niet zo vaak buiten komt,maar dat komt haast niet voor).

(van september tot maart (april sla ik meestal alweer over).
p_igletdinsdag 4 december 2007 @ 13:51
Hier geen vitamine D (ook geen K gegeven trouwens)...
Ik ga er eigenlijk van uit dat je lichaam dat onder normale omstandigheden prima zelf kan.. Dus fatsoenlijk eten en regelmatig naar buiten.

De aanbevolen hoeveelheid is er op gebaseerd dat IEDEREEN er genoeg aan moet hebben... Dus ook getinte kindjes die zelden tot nooit buiten komen en helemaal niet gebouwd zijn voor het nederlandse klimaat en die niet voldoende divers eten.
Voor de de meeste nederlandse kinderen is die hoeveelheid dus echt te hoog. Vitamine D is een vetoplosbare vitamine die je opslaat en waarvan een teveel ook niet goed is. Ik ga er vanuit dat Pepijn in de zomer wel een voorraadje voor de winteropgebouwd heeft en de rest wel via mij of straks via bijvoeding binnenkrijgt.
Jeliefdinsdag 4 december 2007 @ 14:17
Ik ben er wel mee begonnen maar ook al vrij snel weer mee gestopt. Ongeveer dezelfde redenatie als p-iglet geeft.
Prukdinsdag 4 december 2007 @ 14:24
Maar in hoeverre kan vitamine D inderdaad kwaad? Ik spuit zelf elk jaar 300.000 internationale eenheden in, dat zou dan ook niet gezond zijn
Ticootjedinsdag 4 december 2007 @ 14:31
quote:
Op dinsdag 4 december 2007 14:24 schreef Pruk het volgende:
Maar in hoeverre kan vitamine D inderdaad kwaad? Ik spuit zelf elk jaar 300.000 internationale eenheden in, dat zou dan ook niet gezond zijn
Wat zijn de gevolgen van een teveel aan vitamine D?
Een langdurige te hoge inneming van vitamine D kan schade aan hart, nieren en bloedvaten veroorzaken. Verder veroorzaakt een hoge inneming van vitamine D misselijkheid, slaperigheid, verminderde eetlust en obstipatie. Nadelinge effecten als gevolg van een overmaat aan vitamine D zijn echter zeer zeldzaam.


Pruk, ik weet natuurlijk niet hoeveel van wat jij spuit wordt doorgegeven in de moedermelk. misschien moet je het even aan je vk vragen?
p_igletdinsdag 4 december 2007 @ 14:33
Pruk, maar jij hebt een opname en stofwisselings probleem...
In verhouding naar gewicht is jou 300.000 IE ook minder dan de dosering voor babies.
Die is namelijk 5 microgram ofwel 200IE per dag... wat 73.000 IE per jaar is...
En jou gewicht is wel meer dan 5x dat van een baby
Prukdinsdag 4 december 2007 @ 14:33
quote:
Op dinsdag 4 december 2007 14:31 schreef Ticootje het volgende:

[..]

Wat zijn de gevolgen van een teveel aan vitamine D?
Een langdurige te hoge inneming van vitamine D kan schade aan hart, nieren en bloedvaten veroorzaken. Verder veroorzaakt een hoge inneming van vitamine D misselijkheid, slaperigheid, verminderde eetlust en obstipatie. Nadelinge effecten als gevolg van een overmaat aan vitamine D zijn echter zeer zeldzaam.


Pruk, ik weet natuurlijk niet hoeveel van wat jij spuit wordt doorgegeven in de moedermelk. misschien moet je het even aan je vk vragen?
Ik weet wel dat ik zowel mijn vitamine B en D niet vlak voor de bevalling mag spuiten

En ja, ik weeg meer dan 5 keer zo veel als een baby
p_igletdinsdag 4 december 2007 @ 14:34
Het gaat me ook niet zozeer om evt schadelijke gevolgen van het wel geven... Ze zorgen er vast wel voor dat de aanbevolen dagelijkse hoeveelheid voor niemand schadelijk is. Maar meer om het geven van iets wat niet nodig is.
Ik ben van mening dat de natuur het meestal heel goed zelf kan.
Prukdinsdag 4 december 2007 @ 14:38
quote:
Op dinsdag 4 december 2007 14:34 schreef p_iglet het volgende:
Het gaat me ook niet zozeer om evt schadelijke gevolgen van het wel geven... Ze zorgen er vast wel voor dat de aanbevolen dagelijkse hoeveelheid voor niemand schadelijk is. Maar meer om het geven van iets wat niet nodig is.
Ik ben van mening dat de natuur het meestal heel goed zelf kan.
Is het ook hoor. Ik weet wel dat mij aangeraden werd om de laatste maand voor de bevalling extra vitamine K te slikken (slik 10 mg per dag) om te voorkomen dat ik straks problemen krijg met bloedingen. OMdat ik zelf natuurlijk weinig vitamines heb, denk ik dat het in mijn specifieke geval misschien wel verstandig is om het kindje wel vitamines toe te dienen, puur omdat ik ze niet mee kan geven.
p_igletdinsdag 4 december 2007 @ 14:46
Psies Pruk, groot gelijk dat je ze dan wel geeft!!
Vooral omdat jij natuurlijk nooit zeker weet wat je doorgeeft.
Vind het wel knap dat je het wil gaan proberen om borstvoeding te geven!! Zal voor je duimen dat het ook gaat lukken.
Kersjesdinsdag 4 december 2007 @ 17:20
Okay, gemengde reacties dus.
Ik ga dan toch maar weer beginnen met geven, hoewel het misschien niet helemaal noodzakelijk is.
In ieder geval de komende paar winterse maanden, al is het alleen maar om van het gezeur van mijn moeder af te zijn
Met dank aan de wijkverpleegkundige op het CB die waarschuwde dat er nog altijd gevallen van rachitis voorkomen, uiteraard nadat ik ontkennend antwoorde op de vraag of Devin het nog krijgt
owletdinsdag 4 december 2007 @ 17:31
Hier ook geen vitamine D, om dezelfde reden die P_iglet geeft. Al denk ik er over om nu toch maar te gaan geven. De combinatie nat weer en studie/decemberdrukte heeft wel zijn weerslag op ons eet- en buitenlooppatroon.
p_igletdinsdag 4 december 2007 @ 17:35
Je moet het echt heel bont maken om rachitits op te lopen hoor.

In nederland komt rachitis eigenlijk alleen voor bij kinderen van allochtone afkomst met een getinte huidskleur die eentonig bijvoeding krijgen en zelden buiten komen en vaak in huizen leven met weinig daglicht. En heel soms kindjes met een blanke huid die aan het begin van een hele slechte winter geboren worden en daarom de eerste maanden nauwelijks buiten komen.

Van een uurtje buitenlopen heb je zelfs met winterjas aan al meteen een voorraad voor 2-3 dagen.. En vitamine D sla je op dus de meeste kindjes die afgelopen zomer buiten regelmatig buiten geweest zijn hebben voldoende voorraad voor de komende winter.

Owlet, krijgt ronja niet gewoon margarine of roomboter op brood en evt een beetje yoghurt ofzo? Dan krijgt ze daardoor ook nog vitamine D binnen.
E.T.dinsdag 4 december 2007 @ 21:23
Ik ben te vergeetachtig voor die vitamines. Ik vergeet ze gewoon altijd
Maar ik weet ook dat 't wel heel bont moet zijn wil er een tekort ontstaan. Wel vaker het verhaal gelezen dat p_iglet hier ook geeft. Ik voel me dus ook niet schuldig eigenlijk. Bij de vraag op het CB praatte ik daar altijd overheen, geloof ik.

(en nu krijgt hij fv en krijgt hij het dus alsnog binnen, ook geen zonde )
owletdinsdag 4 december 2007 @ 21:23
ja, dat krijgt ze wel inderdaad. Nou, een uurtje per 2-3 dagen lukt ons nog wel dus dan zitten we goed. Mooi, want als ik ergens slecht in ben is het wel het dagelijks geven van druppels
DaviniaHRwoensdag 5 december 2007 @ 11:57
quote:
Op dinsdag 4 december 2007 17:20 schreef Kersjes het volgende:

Met dank aan de wijkverpleegkundige op het CB die waarschuwde dat er nog altijd gevallen van rachitis voorkomen, uiteraard nadat ik ontkennend antwoorde op de vraag of Devin het nog krijgt
Mijn schoonmoeder was ook heel subtiel (toen ik zei dat ik wat slordig was met die vitamines "tja, vroeger was er ook meer Engelse ziekte (vergroeiingen van het skelet)" (ik zal maar geen smiley toevoegen hierbij)
Ik gooi nu altijd s ochtends de druppels in de afgekolfde melk voor het kdv. kan ik het niet vergeten. dus dan krijgt hij sowieso 4 dagen per week die vitamines binnen.
Kersjeszaterdag 8 december 2007 @ 11:30
Mag ik even klagen?

Devin is ziek, eigenlijk voor het eerst. Een fikse verkoudheid met alles erop en eraan, en dus ook weinig tot geen eetlust. Urenlang huilen, nachtenlang huilen, en zelfs de borst biedt hem geen troost. Integendeel, zodra ik hem tevoorschijn haal gaat hij nog harder huilen en duwt hij hem weg. De enkele keer dat hij wel aanhapt drinkt hij hooguit 2 minuten, duwt hem weg en weigert door te drinken. Vanochtend ben ik met hem naar de HAP geweest en de arts was niet bezorgd, vochtgehalte bleek in orde. Met paracetamol op is hij vrolijk, maar wil hij ook niet drinken. Waarom kan ik hem niet troosten? Waarom weigert hij zo resoluut te drinken? Uit een fles gaat het niet veel beter, maar daar speelt hij dan nog mee, maar van mijn borsten en tepels moet hij dus echt niks hebben.
Baby's die niet lekker zijn willen extra drinken of sabbelen aan mama? I wish, intussen zit ik te kolven naast een schreeuwende, zieke borst-weigerende meneer Er komt bar weinig uit trouwens, mijn productie is echt slecht. En het feit dat hier al 3 nachten op rij gehuild i.p.v. geslapen wordt helpt ook niet echt mee.
p_igletzaterdag 8 december 2007 @ 11:37
Kersjes

Komt vast allemaal snel weer goed. Volgens mij heb je bij baby's net als bij volwassenen 2 categorieen.
De groep "ik wil niet eten als ik ziek ben". En de groep "Ik eet alleen maar meer als ik ziek ben"

Zelf ben ik groep 2, ik eet mezelf echt beter. Pepijn wisselt, hij drinkt dan vaak maar kort.. Maar de 2 minuten die hij dan drinkt zijn erg effectief. Is dat niet bij Devin ook zo?
Ze zijn ondertussen groot genoeg om in 2 minuten VEEEEEL melk binnen te krijgen.

Heeft de huisarts ook gekeken naar oorontsteking? Daardoor doet zuigen en slikken pijn.

Iig heel veel sterkte. Hopelijk knapt Devin snel weer op. En met je productie komt het vast goed die krikt Devin anders wel op door een paar dagen te gaan regelen.
owletzaterdag 8 december 2007 @ 11:46
Och Kersjes, wat vervelend
Zit zijn neus verstopt waardoor hij benauwd wordt van drinken?
Je doet het prima, in die twee minuten drinken kan hij er al best veel uit halen en een paar keer twee minuten heeft al weer een vol buikje
Verder denk ik dat je je productie los moet zien van wat je kolft. Je kolfopbrengst is misschien laag nu, maar dat is niet zo gek met de stress en vermoeidheid. Maar dat wil nog helemaal niet zeggen dat je weinig melk produceert!
Beterschap!

Davinia, jouw schoonmoeder heeft geen gelijk Er zijn periodes geweest dat er meer engelse ziekte voor kwam maar die periodes vielen samen met eerst de oorlogsjaren waarin er slecht gegeten werd en daarna met een groeiend aantal immigrantenkinders. (donkere huid is niet afgestemd op het Nederlandse klimaat en kan dus minder makkelijk vit.D aanmaken).
Blanke kindjes die voldoende buiten komen en gezond eten hebben niet zo snel problemen met een tekort aan vit. D.
Kersjeszaterdag 8 december 2007 @ 11:50
P_iglet, je vergeet de groep "ik eet altijd (te) veel, of ik nou ziek ben of niet", daar hoor ik dan weer bij
Dankjewel voor je bemoedigende woorden, je hebt gelijk.
Moonahzaterdag 8 december 2007 @ 11:53
Geen advies, maar wel een sterkte.
Vervelend lijkt me, als je kind je borst wegduwt.
p_igletzaterdag 8 december 2007 @ 12:30
Ow kersjes wat ik me net nog bedacht
(terwijl Pepijn ALLES weer eens interssanter vond als drinken en in gewone houding na 2 slokken telkens losliet)

Misschien werkt het als je hem in andere houding probeert te voeden. Soms wil Pepijn ineens wel liggend of in rugby houding drinken terwijl normale houding drama's en wegduwen oplevert.
S_oepstengelzondag 9 december 2007 @ 12:01
Sorry dat ik hier zomaar kom binnen vallen zonder uberhaupt op iemand te reageren maar ik weet echt even niet wat ik moet doen

Ik geef borstvoeding aan Yana en dat ging de eerste dagen gewoon goed. Maar nu gaat het opeens niet meer. Ze pakt m'n tepel niet meer goed en ze laat meteen weer los. Hoe vaak ik het probeer maakt niet uit. Ze laat gewoon weer los, ook met tepelhoedje.., andere houding maakt ook niet uit.. En hoe vaker ik haar aanleg hoe stressiger ik raak en nu lukt het helemaal niet meer en ben ik gewoon geneigd om een fles te pakken.. maar dat wil ik ook weer niet. Ze ligt nu te brullen van de honger maar aan de borst wil ze dus niet Ik vind het zo vreselijk om te zien. Ik heb wel in haar mond gekeken enzo maar ik zie niets raars dus niets dat op spruw kan wijzen.. Bah, ik voel me er echt ellendig van

Sorry voor het warrige verhaal misschien maar ik moest het even van me afschrijven..
En misschien heeft een van jullie een idee wat ik kan doen want ik weet het gewoon ff niet meer
Moonahzondag 9 december 2007 @ 12:22
Och Soepstengel, wat naar.
Ik herken dat gestress wel uit het begin.
Doet Yana haar mondje goed open? Je zou het voor kunnen doen, dat klinkt mss raar, maar ik deed dat ook. En wellicht helpt het als je voordat je haar aanlegt je tepels wat 'masseert'. Bij mij was dat wel prettig, dan had ik meer een 'bolletje' erop.

Meer weet ik zo even niet, maar de andere dames zullen vast nog meer tips hebben.
Sterkte hoor.
En hoe moeilijk ook, probeer te ontspannen..... Stress is niet fijn en werkt averechts.
Moonahzondag 9 december 2007 @ 12:26
Is Yana verkouden? Het zou ook nog kunnen dat haar neusje verstopt zit. Dan zou je een babyneusspray kunnen (laten) halen.
S_oepstengelzondag 9 december 2007 @ 12:27
Bedankt voor je reactie Moonah

Ze doet haar mondje wel goed open volgens mij, maar dat van mijn tepels masseren ga ik eens proberen want volgens mijn kraamhulp heb ik inderdaad wel vlakke tepelhoven en was het moeilijk voor Yana om m'n tepels goed in haar mond te krijgen maar dat ging na een dag eigenlijk wel goed maar misschien als ik mijn tepels masseer dat het dan beter gaat..

Oh.. ze is niet verkouden denk ik.

Bah dat moederschap maakt me meer onzeker dan ik eerst dacht..
Moonahzondag 9 december 2007 @ 12:30
quote:
Op zondag 9 december 2007 12:27 schreef S_oepstengel het volgende:
Bah dat moederschap maakt me meer onzeker dan ik eerst dacht..
Geen paniek! Dat is écht heel normaal. Echt hoor!
En het gaat over. Maar daar heb je nu niets aan.
Ik hoop voor je dat het masseren helpt. Niets zo frustrerend als je kindje dat niet kan/wil drinken bij je.
Moonahzondag 9 december 2007 @ 12:32
En nog iets, je zegt dat je vlakke tepelhoven hebt. Staan je borsten erg strak? Want dan is het extra moeilijk aanhappen. Je zou dan even de spanning eraf kunnen kolven.
S_oepstengelzondag 9 december 2007 @ 12:33
Ze staan niet erg strak.. denk ik. Oh ik denk vanalles maar ik weet niks.. zo voelt het tenminste
Maar bedankt voor je lieve reacties
Moonahzondag 9 december 2007 @ 12:53
Ik bedacht net nog iets. Heb je een goede toeschietreflex? Als die even op zich laat wachten kan het natuurlijk zijn dat Yana ongeduldig wordt en loslaat. Wellicht is het dan een idee om even te kolven en haar aan te leggen als de melk stroomt. Of je kunt bij de huisarts een recept voor een oxitocineneusspray vragen waardoor je TSR sneller is.
S_oepstengelzondag 9 december 2007 @ 12:57
Ik zal eens kijken of eerst een beetje kolven werkt en anders ga ik zeker naar de huisarts voor die neusspray bedankt voor de tip

Ze is nu uitgeput van het huilen in slaap gevallen.. Straks maar eens kijken of jouw tips werken Moonah
Kersjeszondag 9 december 2007 @ 13:19
S_oepstengel, ik hoop dat je wat kan met de door Moonah gegeven tips en dat Yana binnen de kortste keren weer lekker bij je zal drinken. Succes!

Devin heeft vanochtend rond 11 uur EINDELIJK voor het eerst sinds veel te lang weer bij me gedronken. Weliswaar maar een borst, maar echt een paar minuten lang en erg gulzig. Hij kan het dus wel!
p_igletzondag 9 december 2007 @ 13:36
Soepstengel je kan een vrijwilliger van de VBN of LLL bellen, websites staan in de openingspost.
Beide zijn vast ook wel op zondag te bereiken.
Die hebben VEEEEEL verstand van borstvoeding en kunnen je telefonisch vaak ook goed helpen.
DaviniaHRzondag 9 december 2007 @ 14:29
S_oepstengel, wat ik eergister nog uitvond, als je haar aanlegt (of iig vlak in de buurt van je borst houdt) en een rustig liedje zingt, word je zelf rustiger, want tja, rustig liedje, en yana wordt rustiger, want jouw stem werkt troostend. dan begin je ook al relaxter aan de voeding.

vraagje voor de mensen die in rugby-houding voeden: gebruiken jullie altijd kussens erbij? ik heb nu een aantal dagenin rugby-houding gevoed ivm borstontsteking, maar zonder een heel arsenaal aan kussens gaat het echt naar! hints en tips zijn welkom!
die bo zat trouwens aan de buitenkant, kan het komen doordat ik regelmatig liggend voed, en dan kanaaltjes afknel? of is het echt combi gevoelig zijn voor bo (voor een voeding zit ik vol harde plekken) en snotterverkouden?
E.T.zondag 9 december 2007 @ 14:40
Een voeding in rugby-houding zonder kussens (met toekijkende kat )
S_oepstengelzondag 9 december 2007 @ 14:41
Ik heb eerst een beetje gekolfd en toen weer aangelegd en ze hapte eerst wel goed aan naar mijn idee maar ze liet weer heel snel los. Maar na een paar minuten een beetje aanklooien dronk ze wel goed Voel me nu dus weer wat zekerder en hopelijk blijft het nu goed gaan.
Heeeeeel erg bedankt dus voor de tips
DaviniaHRzondag 9 december 2007 @ 14:45
ET, jeetje wat een kleintje! Hoe oud was hij/zij??
Maar hangt hij/zij dan niet ontzettend aan je tepel?
PM-girlzondag 9 december 2007 @ 14:57
Gelukkig maar S_oepstengel. Het loslaten zo deed me ook een beetje aan spruw denken? Heb je daar iets van gezien?
E.T.zondag 9 december 2007 @ 15:05
quote:
Op zondag 9 december 2007 14:45 schreef DaviniaHR het volgende:
ET, jeetje wat een kleintje! Hoe oud was hij/zij??
Maar hangt hij/zij dan niet ontzettend aan je tepel?
Saskia was 1,5 week ofzo hier (en ze was 5 pond bij geboorte, dus echt een kleintje

Nee, ik zit een beetje 'scheef'; Saskia ligt dus met een groot deel van d'r bovenlijfje op mijn heup en met mijn bovenarm klem ik dat een beetje. En dan met m'n hand d'r hoofdje goed ondersteunen (loslaten kan idd niet, want dan is het wel echt hangen).

het is wel even een 'slag' die je te pakken moet krijgen
S_oepstengelzondag 9 december 2007 @ 15:13
PM, ik heb niets van spruw in haar mondje gezien, zijn er nog andere dingen waar je dat aan kan ontdekken?
Moonahzondag 9 december 2007 @ 15:32
Soepstengel, wij hebben heel lang spruw gehad voordat het onderkend werd. Geen witte vlekjes in Thies zijn mondje. Ik had wel supergevoelige tepels, beetje rood, pijn tijdens het drinken, vooral het aanhappen en de eerste minuutjes. Later kreeg ik ook steken in mijn borsten, en voelden ze alsof er blauwe plekken in zaten. Maar ik dacht dat dat er gewoon bij hoorde. Uiteindelijk hebben we een maand of 3 ermee getobd. Dus wel iets om in de gaten te houden.

En wat fijn dat Yana inmiddels al wat heeft gedronken bij je.
S_oepstengelzondag 9 december 2007 @ 16:17
Ik ga er zeker op letten ja!
Misschien maak ik wel een afspraak bij de huisarts, gewoon voor de zekerheid om het te laten checken
poemojnzondag 9 december 2007 @ 23:22
fijn s_oepstengel

Ik weet niet wanneer je haar aanlegt? Veel mensen zijn geneigd te wachten tot de baby huilt. Maar vaak heb je daarvoor al 'vroege' hongersignalen: op handen sabbelen, hoofd opzij draaien, ed. Als je dan meteen aanlegt is de baby zelf ook nog rustiger (want minde rhongerig) en kun je dus makkelijker proberen.
Succes
Webkimzondag 9 december 2007 @ 23:58
Goed topic dit!
Als ik dit zo eens allemaal doorlees is het helemaal niet verkeerd dat ik morgen en volgende week maandag naar een bv-cursusavond ga. Ik was er nog al sceptisch over; nog zwanger en wel iets gaan leren over iets wat nu nog zo abstract voor me is. Maar kennelijk komt er heel wat meer bij kijken dan ik dacht...

En als ik op de vorige pagina die foto van ET met uk voorbij zie komen hoop ik dat de bv bij mij gaat lukken dadelijk en kan ik haast niet meer wachten.
S_oepstengelmaandag 10 december 2007 @ 07:40
Ik probeer het een beetje om de 3 uur te doen poemojn.. op aanraden van de kraamhulp maar dat werkt eigenlijk voor geen meter want ze huilt vaak al veel eerder enzo..

Zo'n cursus is niet verkeerd Webkim..
DaviniaHRmaandag 10 december 2007 @ 10:07
Wij hebben vanaf het begin gevoed op verzoek. Werkt prima. En idd wat poemojn zegt, een hele tijd voordat de registers opengetrokken worden (bij eli soms wel een kwartier) kan je al merken dat er iets begint te komen. Heel schattig smakken hoor/zie je ook wel, of hele specifieke geluidjes. Althans, dat heeft eli s ochtends. echt opstartgerommel. Maar dat merk je vanzelf.
Jeliefmaandag 10 december 2007 @ 10:10
S-oepstengel is er een reden waarom de kraamhulp dat aan heeft geraden?
om de drie uur is wel erg lang voor zo'n klein meiske.
bixistermaandag 10 december 2007 @ 10:51
s_oepstengel, dat zei onze kraamhulp ook maar was hier ook ECHT niet voldoende.

web-kim, goed dat je een cursus gaat doen. scheelt echt!
poemojnmaandag 10 december 2007 @ 12:02
om de drie uur is een minimum, 10-12 keer voeden per dag is zeker in de eerste weken vrij normaal. En veel baby's wllen 's avonds graag clusteren (infuusje).
Kersjesmaandag 10 december 2007 @ 15:53
E.T., ik voed in dezelfde houding als jij!
Al van het begin af aan, maar na de eerste paar weken eigenlijk alleen nog maar met (voedings)kussen erbij.
S_oepstengelmaandag 10 december 2007 @ 16:01
Ik weet niet waarom de kraamhulp dat zei, ik heb het eigenlijk als normaal aangenomen maar nu begrijp ik dat dat eigenlijk wat te lang is. Het voeden gaat nu overigens wel weer erg goed en ik doe het nu ook inderdaad op verzoek.
p_igletmaandag 10 december 2007 @ 16:04
Fijn dat het nu beter gaat Soepstengel!!!
cattiemaandag 10 december 2007 @ 18:55
Goed om te horen dat het beter gaat Soepstengel. Zoals hier boven al gezegd is elke 3 uur het minimum. Ive heeft de eerste 2 maanden meer dan 12 voedingen per dag gehad. Dat werd vanzelf weer minder.

Van spruw hoef je niets te zien. Ik heb er een tijdje mee rondgelopen zonder dat er iets zichtbaar was, terwijl mijn borsten steeds meer pijn gingen doen. Het bleek uiteindelijk toch spruw geweest te zijn (als ik nou gewoon direct naar de huisarts was gegaan en er niet tijden mee had gelopen, was me een boel ongemak bespaard gebleven).
Webkimdinsdag 11 december 2007 @ 22:26
Cursus was erg zinvol denk ik. Er komt een stuk meer bij kijken dan ik dacht.
Ik ging net op i-net even zoeken naar dingen over borstvoeding en kwam veel imformatiefs maar ook veel raars tegen. Voeden tot je kind 8 jaar is? Ik ben best ruimdenkend, maar dat vind ik dus bizar.

Mag je trouwens na een poliklinische bevalling gelijk voeden? Netjes om de 2 a 3 uur? Of leggen ze je kind ergens anders als je 's nachts bevallen bent?
p_igletdinsdag 11 december 2007 @ 22:32
webkim in de meeste ziekenhuizen mag je je kind gewoon bij je houden. Dat kun je eissen!
En bij een poliklinische bevalling ben je na een paar uur thuis..Dus de 3 uur later haal je vaak niet eens in het ziekenhuis.

En als je blieft niet pas na 2 of 3 uur voeden, maar gerust eerder als je kindje eerder wil... Die 3 uur is echt maximum de eerste weken!
Webkimdinsdag 11 december 2007 @ 22:52
quote:
Op dinsdag 11 december 2007 22:32 schreef p_iglet het volgende:
webkim in de meeste ziekenhuizen mag je je kind gewoon bij je houden. Dat kun je eissen!
En bij een poliklinische bevalling ben je na een paar uur thuis..Dus de 3 uur later haal je vaak niet eens in het ziekenhuis.

En als je blieft niet pas na 2 of 3 uur voeden, maar gerust eerder als je kindje eerder wil... Die 3 uur is echt maximum de eerste weken!
*in oren knoopt*
cattiedinsdag 11 december 2007 @ 22:54
http://www.kindenziekenhuis.nl/ziekenhuizen_zoeken.asp

Op deze site kun je zoeken of het ziekenhuis aan 'rooming - in" doet en ook of er een lactatiekundige is, bv-certificaat en ruggeprik 24/7.

Mijn ervaring is dat je je kind naast je hebt liggen en er elke 3 uur een verpleegster komt om te helpen voeden (maar als ik wakker genoeg was geweest en Ive wel had willen drinken vanwege een hersenschudding heeft Ive zijn eerste 2 dagen niet gedronken had ik ze tussendoor kunnen roepen.)
Webkimdinsdag 11 december 2007 @ 23:03
Handige site Cattie. In beide ziekenhuizen in mijn nabije omgeving mag je je baby lekker bij je houden en ze hebben er idd de mogelijkheid tot een prik 24/7 tijdens de bevalling. Lactatiedeskundige is er niet, maar ik mag toch aannemen dat de verpleging me ook wel op weg kan helpen, mocht ik in het zkh bevallen, of de kraamverzorgster als dat thuis gebeurt?
cattiedinsdag 11 december 2007 @ 23:06
Je mag verwachten van verpleegkundigen en de kraamzorg dat ze je kunnen helpen. De meesten kunnen dat volgens mij ook wel mijn kraamverzorgster was geweldig, was ook zelf op weg voor een bv-certificaat, maar er zitten wat rotte appels op bv gebied tussen. En anders kun je een andere verpleegkundige of kraamverzorgster vragen of zelf een lactatiekundige bellen.
TearSongdinsdag 11 december 2007 @ 23:07
Ik zou iig. wel goed aangeven dat je BV wil geven en goed in de gaten houden dat je je kindje binnen een uur kunt aanleggen. De begeleiding in het ZH waar ik beviel was echt 0,0, moest het zelf maar uitzoeken allemaal. En nu zie ik via die site dus ook dat ze geen BV certificaat hebben...logisch
nebelungdinsdag 11 december 2007 @ 23:11
Ik zou in mijn tasje in elk geval wel een papiertje met telefoonnummers meenemen

Van de VBN of LLL en/of van een lacatiekundige.

(en de handige brochures van de VBN op mijn nachtkastje leggen )
DaviniaHRdinsdag 11 december 2007 @ 23:11
Webkim, ik zou er niet vanuit gaan dat ze in het zkh weten wat ze doen, hoor! er was er bij mij zgn 1 die kon helpen, en dat ging niet bepaald vriendelijk/zachtmoedig, zullen we maar zeggen...
Ach, en bij een voorspoedige poliklinische bevalling ben je zo weer thuis en heb je hopelijk een welwillende kraamzorg.
Jeliefwoensdag 12 december 2007 @ 13:54
En bijvoeding hoeft echt niet , alleen in hoge nood! Ik ben er zo fel op omdat Emma dus wel een cupje heeft gekregen enik te beduust was van de bevalling (en 24 uur wakker) om te bedenken dat ik hulp nodig had bij het aanleggen ipv een verpleegster die mijn kind ging voeden.

van borstvoeding.com
Bijvoeding van water, suikerwater of kunstvoeding is zelden nodig
De meeste bijvoeding kan worden vermeden door ervoor te zorgen dat de baby goed is aangelegd zodat hij de beschikbare melk krijgt. Als men je vertelt dat je moet bijvoeden zonder dat er eerst gekeken is naar hoe je je baby voedt, vraag dan of iemand die weet wat hij doet, je komt helpen. Er zijn zeldzame indicaties voor bijvoeden, maar meestal wordt bijvoeding geadviseerd voor het gemak van het ziekenhuispersoneel. Als bijvoeding nodig is, zou die via een borstvoedingshulpset aan de borst gegeven moeten worden, niet per cup, vingervoeden, spuitje of fles. De beste bijvoeding is je eigen colostrum. Het kan met een 5% glucoseoplossing gemengd worden als je niet meteen veel kunt afkolven. Kunstvoeding is de eerste dagen vrijwel nooit nodig.
Moonahwoensdag 12 december 2007 @ 14:28
Webkim, als je in het zkh moet bevallen heb je dikke kans dat je in hetzelfde zkh bevalt als ik.
Nou, dan moet je het qua BV niet van de verpleging hebben hoor. Ze zijn hardstikke lief, maar ik kreeg van iedereen een ander advies. Bovendien heeft Thies na de bevalling meteen 3 kwartier aan mijn borsten gesabbeld, waardoor ik binnen 24 uur de kloven in mijn tepels had, tot bloedens toe.

Het is dat ik een geweldige kraamhulp met BVcertificaat had. Zij heeft me leren borstvoeden en me er doorheen getrokken de eerste week.
jellyrosewoensdag 12 december 2007 @ 14:37
quote:
Op dinsdag 11 december 2007 23:11 schreef DaviniaHR het volgende:
Webkim, ik zou er niet vanuit gaan dat ze in het zkh weten wat ze doen, hoor! er was er bij mij zgn 1 die kon helpen, en dat ging niet bepaald vriendelijk/zachtmoedig, zullen we maar zeggen...
Zelfde ervaring hier vwb ziekenhuis (Amstelveen toch ook, Davinia?)
DaviniaHRwoensdag 12 december 2007 @ 14:42
quote:
Op woensdag 12 december 2007 14:37 schreef jellyrose het volgende:

[..]

Zelfde ervaring hier vwb ziekenhuis (Amstelveen toch ook, Davinia?)
Yep!
Macka66woensdag 12 december 2007 @ 18:53
Dag allemaal, lang niet gezien
Niet dat ik nu al weer actief mee ga posten, maar ik kwam wat interessants tegen. Pregtastic podcast heeft een studiogesprek met borstvoedingsgoeroe Jack Newman (ga naar Episode #64). Je moet je eerst door een aantal minuten geklets over gezwollen enkels en baby must haves heen worstelen (het lijkt OUD wel ). Maar dan komt het gesprek, vol goede inzichten!

Wat mij het meeste heeft getroffen is dat Newman borstvoeden (gekolfde borstvoeding of kunstvoeding via de borst met borstvoedinghulpset) belangrijker vindt dan borstvoeding (gekolfd via een flesje).
Jeliefdonderdag 13 december 2007 @ 12:44
Ik heb er naar geluisterd Zeer verhelderende opmerkingen idd.
Kersjesdonderdag 13 december 2007 @ 15:02
Morgen is Devin 6 maanden oud.
Ik had me toen ik zwanger was wel wat verdiept in BV geven, maar ik had zoiets van "ik wil heel graag 6 maanden volhouden, maar we zien wel hoe het gaat lopen".
En toen was ik, bijna 6 maanden geleden, eindelijk bevallen, probeerde ik Devin te voeden, maar bleek hij te versuft van de vacuumpomp en paracetamol om te drinken. Hij hing maar een beetje aan mijn tepel
Het was een flinkerd van ruim 4 kilo, en de verpleegkundige zei dat het (dus) niet erg was en ik het later, over een paar uurtjes ofzo nog kon proberen. Ik wist dat het beste was om zo snel mogelijk aan te leggen na de geboorte, dus ik probeerde het vrij snel daarna weer en het lukte! Helemaal vanzelf, zonder hulp en against all odds. Echt magisch, dat kan ik zo goed terughalen dat moment. Nog helemaal natrillend van alles, kijkend naar mijn kleine ventje dat zijn tongetje en lipjes zo goed wist te gebruiken dat hij de melk (colostrum) zo uit mijn borst kreeg. Briljant!
Ik durf het bijna niet te zeggen, maar BV-problemen zijn hier nooit echt aan de orde geweest. Wel ongemakjes zoals (soms genante) lekkages (nog steeds wel ) en pijnlijke borsten als er niet tijdig of voldoende gevoed/gekolfd wordt. En toch heb ik meerdere malen overwogen te stoppen met BV door die vreselijke krampjes die eerste paar maanden. Gelukkig niet gedaan, en nu zo blij dat ik mijn doel, de magische 6 maanden BV, gehaald heb! Gister heeft Devin voor het eerst rijstebloem in zijn afgekolfde melk gehad, maar da's om aan te sterken nadat hij ziek is geweest, dus dat telt niet

[ Bericht 0% gewijzigd door Kersjes op 13-12-2007 15:03:55 (oops,verkeerde smiley gebruikt...) ]
Randa_vdonderdag 13 december 2007 @ 15:09
Jammer genoeg waren hier in het beginsel wel problemen met borstvoeding geven door ws tepel/speenverwarring doordat hij zomaar een flesje had gehad 's nachts zonder dat ik het wist. Het is ws ook niet bij één flesje gebleven toen. Wat was ik blij toen ik na 4 weken kolven hem wel aan de borst kreeg, maar o zo bang ik was voor de pijn die het mij in het begin heeft gedaan doordat hij door de verpleging en mij niet goed werd aangelegd en ik kloven kreeg.

Hoop dat ik straks toch nog wel weet hoe het moet en op tijd de lactatiekundige kan bellen als het nodig is.
Iksjedonderdag 13 december 2007 @ 17:07
Zo, ik ben even weggeweest, internet lag uit...

S_oepstengel, fijn dat het al beter lijkt te gaan met voeden. Hopelijk heb je wat gehad aan de adviezen hier.
Kersjes, gefeliciteerd met je 6m-jubileum!

Ik heb vooraf ook kort een borstvoedingsinfo-avond gevolgd. Dat is handig gebleken achteraf, nu snap ik ook beter waarom de meeste mensen in mijn omgeving heel snel afgehaakt waren van BV (ik veronderstel toch dat ze niet voorbereid waren op heel veel voeden, hoe kloven voorkomen/behandelen, hoe borstontsteking voorkomen/behandelen, etc)
Hier werd trouwens altijd gezegd, minstens 2u tussen, maximum 5u. Zowel in het ziekenhuis als door de dames van LLL. Tenzij bij clusteren, maar dan heb je ook maar 1 beginpunt en kan je niet spreken van het begin/einde van voedingen.

Ik ben nog een keertje naar een BV-bijeenkomst gegaan, het was erg fijn. . Het ging toen over flesweigeren, en ik luisterde maar met een half oor, was Liande aan het troosten (ze slaapt er nauwelijks, terwijl ze dat anders een hele voormiddag doet) en dacht: ach, onze meid die drinkt gelukkig wel goed van een flesje.
Nou, mooi niet meer dus. De laatste weken drinkt ze minder melk in mijn afwezigheid maar dat haalde ze wel in... bleek het een voorteken te zijn van regelrecht flesweigeren. De laatste 3x heeft ze zo gebruld, de hele trukendoos opengetrokken en uiteindelijk ik die maar vroeger uit de les naar huis ben gekomen.
Had ik toch maar beter geluisterd... gelukkig heb ik nog een mailtje gekregen van de LLL-dame met tips.
owletdonderdag 13 december 2007 @ 17:17
Ik gaf de 2-uurs tip alleen heel af en toe als ik merkte dat ouders er helemaal doorheen zaten en behoefte hadden aan wat meer regelmaat voor henzelf. Dan gaf ik aan dat een babietje best wel twee uur zonder voeding kan dus dat ze gerust mochten rekken.
Maar vaker aanleggen kan zeker geen kwaad en er is dus absoluut geen regel dat er perse een bepaalde tijd tussen voedingen moet zitten.
nebelungdonderdag 13 december 2007 @ 17:17
Fijn hoor, Kersjes !
Iksjedonderdag 13 december 2007 @ 20:20
Huisartsen

Ik ging even langs om twee voorschriften, waaronder een neusspray om de tsr te bevorderen.
Ik start met mijn verhaal: "Ik geef borstvoeding en ga binnenkort weer werken..." - ah, dan moet je beginnen afbouwen.
Euhm, nou nee, dus... ik kwam eigenlijk om een neusspray met oxytocine die zou helpen om een tsr op te wekken bij het kolven.
Ik wil er geen misbruik van maken, kolven lukt goed op een andere locatie dan thuis, maar laat dat net de plaats zijn waar het ondanks alles (lekker warm, comfortabel, baby(foto) nabij...) niet steeds lukt.
Dan start de vicieuze cirkel: stress, geen tsr, meer stress en geen kolfopbrengst.
Vandaar dat ik voor de momenten waarop het echt niet lukt graag deze spray achter de hand wil houden.


Ik wil helemaal nog niet afbouwen! Ben wel een beetje verongelijkt, maar ach, ik ga er maar van uit dat de meeste huisartsen niet vertrouwd zijn met borstvoeding, kolven etc.

Ze kende ook de spray niet, alleen de ampullen (syntocinon). Ze vermoedt zelfs dat deze in België niet verkrijgbaar is
nebelungdonderdag 13 december 2007 @ 20:41
Syntonicon-spray bevat (synthetische) oxytocine (het hormoon dat de melk doet stromen). Het is niet anders van samenstellng dan je eigen hormoon. Je kan er dus geen misbruik van maken, je kan er niet verslaafd aan raken, het heeft geen neveneffecten enz. Het kan alleen net een steuntje zijn op momenten dat de toeschietreflex wat vertraagd is, zoals bijvoorbeeld bij kolven soms. Als ze daar geen enkele weet van heeft, dan kijkt ze maar in haar boeken.

Natuurlijk bestaat de spray in Belgie wel! Lees maar eens hier, de spray wordt met naam en toenaam genoemd:

http://www.borstvoeding.c(...)g_werken_belgie.html (bij kolftips)

Echt vervelend voor je, Iksje, bah
nebelungdonderdag 13 december 2007 @ 20:45
grmbl, deze kan je ook nog uitprinten en onder haar neus schuiven:

http://www.borstvoeding.c(...)ocine_neusspray.html
Iksjevrijdag 14 december 2007 @ 08:18
Nebelung, je bent een engel
owletvrijdag 14 december 2007 @ 09:53
Hopelijk gaat het lukken, Iksje!
Eigenlijk zou er een arts moeten zijn die die dingen via het internet of de telefoon voor kan schrijven, net zoals met de anticonceptiepil.
ik vraag me bij elke rare borstvoedingsactie door een huisarts weer af wat voor gekke adviezen op andere gebieden er gegeven worden... Je moet maar vertrouwen hebben dat een huisarts weet waar hij het over heeft maar het blijkt maar weer dat dat lang niet altijd klopt!
p_igletvrijdag 14 december 2007 @ 10:07
ik heb mijn koemelk allergie moeten bewijzen door bij de huisarts een beker melk op te drinken en de volgende dag onder de uitslag terug te komen... hij vond dat het niet aantoonbaar was in mijn bloed, dus ik had geen koemelkallergie

Iksje hopelijk gaat het lukken, flink zeuren en met bewijzen zwaaien.

Iemand nog tips tegen bijten.
Pepijn heeft sinds kort 2 ondertandjes... en daar maakte mijn tepel vanochtend hardhandig kennis mee
Ik heb flink AU geroepen en automatisch net als op mijn werk gezegd "dat mag niet, bijten is niet lief"
Maar of dat veel indruk heeft op een kind van 5,5 maand weet ik niet
Loskoppelen was niet nodig want hij liet acuut los na het bijten. Blijkbaar was hij klaar ofzo.
Jeliefvrijdag 14 december 2007 @ 10:17
Dat was bij Emma de reden dat ze ging bijten, dan was ze klaar. Ik heb ergens een tip gehoord dat je in zijn wang kan duwen als hij bijt, wel zorgen dat je het doet met een hand die hij niet ziet. Zo associeert hij bijten met een onprettig gevoel in zijn wang en zou hij er mee moeten stoppen. het klinkt een beetje als hondentraining
Ik weet niet meer wat ik bij Emma heb gedaan, zoiets en zeggen dat het pijn doet. Het is over gegaan maar wanneer weet ik niet meer.
owletvrijdag 14 december 2007 @ 10:21
Bijten is niet leuk!
Volgens mij kan je niet echt iets anders doen dan wat je nu doet. Ik zou een beetje voorzichtig zijn met hard Au roepen (right, alsof dat mogelijk is ) als je een kindje hebt dat snel onder de indruk is van dat soort dingen. Een van mijn zusjes heeft een tijdje de borst geweigerd na zoiets.
Maar verder kan je volgens mij niets anders doen dan consequent zijn en eventueel afkoppelen en stoppen met voeden voor een minuutje als hij bijt.
owletvrijdag 14 december 2007 @ 10:24
quote:
Op vrijdag 14 december 2007 10:17 schreef Jelief het volgende:
Dat was bij Emma de reden dat ze ging bijten, dan was ze klaar.
Och ja, inderdaad! Gek dat het alweer zo lang geleden lijkt, ik kan me er zo weinig van herinneren. Maar dat ja, en lachen omdat M. geintjes met haar ging/gaat maken tijdens het drinken.
Ik heb een tijdje heel sober moeten voeden waarbij ik haar niet aan kon kijken omdat ze elke keer ging lachen en dus bijten.
De laatste keer dat ze beet was een paar weken terug, ik zat druk te praten met iemand anders tijdens het voeden. Vroeger stopte ik voor een halve minuut ofzo, nu is het drinken gewoon gelijk over.
p_igletvrijdag 14 december 2007 @ 10:31
Dat lachen naar Papa gebeurt hier ook... dat gelukkig nog zonder te bijten, maar wel bijvoorkeur net na een TSR dus dat de melk heel hard zijn mond weer uitloopt.
Thx voor de tips. Hoop maar dat hij er geen gewoonte van maakt.
Owlet ik ben niet heel bang dat hij er te erg van schrikt. Pepijn is niet snel ergens van onder de indruk
nebelungvrijdag 14 december 2007 @ 13:16
Even opletten wanneer hij bijt.

Begin -> toeschietreflex vertraagd misschien. Tips voor opwekken tsr/syntonicon.
Halverwege -> afkoppelen, andere borst aanbieden.
Als hij bijna klaar is -> meteen afkoppelen.

Je kan dus even zijn neus in je borst duwen. (ik hou er niet van, heb het nooit gedaan).
PM-girlvrijdag 14 december 2007 @ 14:30
Ik kan ook niet zachtjes AU roepen, het komt altijd zo onverwacht (niet dat het vaak gebeurt, gelukkig). Maar net zoals bij alle "boze" opmerkingen die ik naar hem maak, word ik nu nog recht in mijn gezicht uittoegelachen. Afkoppelen en minstens een minuut of twee negeren hielp beter, nu stop ik er meestal helemaal mee, omdat meneer er dan gewoon een lolletje van gaat maken.
KRSvrijdag 14 december 2007 @ 15:30
De moed zakt me een beetje in de schoenen....
Ineens loopt de borstvoeding heel snel achteruit!. Sinds gister merk ik dat het ineens minder wordt. Ik merk het aan mijn dochter (bijna 9 week) die ineens veel langer ligt te drinken en ook vannacht weer 2x wilde drinken.
Ik ben al tussendoor aan het kolven geslagen, vanochtend kreeg ik na de voeding aan 1 kant (zij drinkt ook altijd maar aan 1 kant dus kan ik daarna mooi de andere kant kolven) nog 60cc eruit (ook al niet veel..) en nu net nog maar 15cc!!!!!!!!!!
Ik baal enorm, ik had me juist voorgenomen het nog een poos vol te houden!
DUs nu wil ik haar extra vaak aanleggen en wat vaker kolven.

Hebben jullie hier ervaring mee en na hoe zo'n tijd hadden jullie de BV weer op peil??
Ik heb mijn viend al gebeld om een pak nutrilon mee te nemen, stel dat ik ineens helemaal niks meer heb!!
Moonahvrijdag 14 december 2007 @ 15:47
Oh KRS, wat naar.
Zoals ik het lees doe je het heel goed hoor. Vaak aanleggen, kolven.... Feit dat je minder kolft kan ook van de spanning komen he, "Oei, als ik nog maar wel genoeg melk heb".
De andere dames hebben vast tips voor je. Ik weet zo even niets.
Oh en bedenk, als je eenmaal gaat bijvoeden wordt het wrs écht minder he. Al kan ik me de gedachte ("Dan heb ik het maar in huis) ook wel weer voorstellen.

P_Iglet, Thies heeft mij ook een poosje gebeten. Hij kreeg met 4 mnd twee tanden. Ik ben een tijdje echt bang geweest om te voeden. Tot ik heel goed ging opletten wanneer hij ging bijten. Ik zat al met een natte pink klaar bij zijn mondhoek en dan kon ik hem heel snel, voordat hij ging bijten loskoppelen. Dat heb ik een week geloof ik gedaan en toen was het over.
KRSvrijdag 14 december 2007 @ 15:58
quote:
Op vrijdag 14 december 2007 15:47 schreef Moonah het volgende:
Oh KRS, wat naar.
Zoals ik het lees doe je het heel goed hoor. Vaak aanleggen, kolven.... Feit dat je minder kolft kan ook van de spanning komen he, "Oei, als ik nog maar wel genoeg melk heb".
De andere dames hebben vast tips voor je. Ik weet zo even niets.
Oh en bedenk, als je eenmaal gaat bijvoeden wordt het wrs écht minder he. Al kan ik me de gedachte ("Dan heb ik het maar in huis) ook wel weer voorstellen.
Moonah, dat is het inderdaad van die nutrilon, eerst wil ik nog niet meteen gaan bijvoeden, maar ja zul je net zien ik zondag helemaal niks meer heb..... heb ik in ieder gval de nutr.