foutje van mij, ik haal wat dingen door elkaarquote:Op vrijdag 9 november 2007 13:56 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Ik geef niemand de schuld. Het gaat niet over een schuldvraag. Probeer dat even te bevatten!
Het zijn juist mensen van een samenleving die een cultuur vormen. Ook opvattingen over godsdienstkritiek is het geheel dat mensen uit een samenleving voortbrengen.
Ik zag nog een hiaat:quote:Als die cultuur echt zo superieur is, dan komen mensen van cultuur-2 vanzelf tot inzicht.
waar zeg ik dat de rechten verdwijnen, natuurlijk zijn die er nog, ik wens er alleen geen gebruik van te maken .. wat jij nu introduceert is een verplichting om van die rechten gebruik te maken .. maar dan is het dus geen recht meer maar een plicht .. nietwaar ?quote:Op vrijdag 9 november 2007 12:53 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Omdat jij veronderstelt dat die rechten daarmee plotsklaps verdwijnen, maar dat is helemaal niet zo.
Alsof je probeert te zeggen, dat wanneer mensen bepaalde zaken negeren de regels omtrent die zaken dan ineens niet meer voor hen zouden gelden.
ik heb eerder het idee dat jij het niet helemaal begrijpt, het zijn rechten, geen plichten ..quote:Het lijkt alsof je de essentie van grondrechten niet inziet; een regeling overburgers ten opzichte van de staat.
nou doe dat dan ook .. jij hebt toch ook het recht om nee te zeggen .. of niet soms ?quote:Dit is natuurlijk een karikatuur. Het gaat niet om de formulering 'beter dan jij', maar om het toekennen van dezelfde rechten voor elk individu.
ik denk dat het best goed geformuleerd is, de basisrechten van de mens, behoeft geen aanpassing .. zeker geen aanpassingen wat betreft een differentiatie tussen mensen en hun culturenquote:Elk mens heeft basisbehoeften nodig om te overleven. Daarop zijn mensenrechten gefundeerd. Deze zijn niet absoluut, want als gevolg van maatschappelijke ontwikkelingen zijn deze aan veranderingen en aanvullingen onderhevig.
er is dan ook over gepraat vanaf het moment dat het plaatsvondquote:Ja, dat is het wel.
Dat komt voort uit het uitgangspunt van de politieke ideologie multiculturalisme; namelijk het cultuurrelativisme.
Daarvan heb ik nu al een paar keer gezegd, dat deze opvatting uitsluit waardeoordelen te geven over gebruiken en gewoontes die bij bepaalde cultuurgemeenschappen plaatsvinden.
het enige wat Fortuyn heeft bereikt is dat het onderbuikgevoel van Nederland betrokken is geraakt bij de discussie .. en die onderbuik heeft geen enkele boodschap aan multiculturalisme of mensenrechten, toen niet en nu niet, die wil alleen maar iemand om de schuld te kunnen geven aan alle misère in Nederlandquote:Er is al langer kritiek op het multiculturalisme, maar het is sinds de Fortuyn-revolte
is het deficit van de multiculturalistische gedachte algemeen aanvaard.
De problemen en tekortkomingen konden simpelweg niet langer verhuld en gebagatelliseerd worden.
ik begrijp het wel, ik vraag me af of jij het begrijpt .. op het moment dat jij een vrouw verteld wat zij wel of niet moet/mag dragen ben jij net zoals die man bezig, jij bepaalt, niet de vrouw zelf !!quote:Wat precies begrijp je niet aan het principe zoals gelijkheid tussen mannen en vrouwen; een belagrijk uitgangspunt waarop onze samenleving gestoeld is?
Pas vanaf het moment dat zo'n gelovige mij/ons om hulp vraagt, bescherming zoekt bij onze grondrechten is het onze zaak, voor de rest is het hun ruzie, zoeken ze maar lekker zelf uitquote:Wat begrijp je niet aan het principe van godsdienstvrijheid en onlosmakelijk verbonden daarmee het recht het geloof dat je aanhangt de rug toe te keren?
je kent het verschil tussen recht en plicht ?quote:Deze uitgangspunten van de westerse cultuur zijn voor iedereen geldend binnen die samenleving.
Aldus uit de onderbuik gesproken door een wereldvreemd grijze muis.quote:het enige wat Fortuyn heeft bereikt is dat het onderbuikgevoel van Nederland betrokken is geraakt bij de discussie .. en die onderbuik heeft geen enkele boodschap aan multiculturalisme of mensenrechten, toen niet en nu niet, die wil alleen maar iemand om de schuld te kunnen geven aan alle misère in Nederland
'Ik introduceer'quote:Op vrijdag 9 november 2007 14:11 schreef moussie het volgende:
[..]
waar zeg ik dat de rechten verdwijnen, natuurlijk zijn die er nog, ik wens er alleen geen gebruik van te maken .. wat jij nu introduceert is een verplichting om van die rechten gebruik te maken .. maar dan is het dus geen recht meer maar een plicht .. nietwaar ?
Het lijkt me evident dat de overheid zich houdt aan de gemaakte afspraken die er zijn in het verkeer tussen de burger en de staat.quote:ik heb eerder het idee dat jij het niet helemaal begrijpt, het zijn rechten, geen plichten ..
voor de rest hebben we wetten waar je je aan hoort te houden, het is niet dat je vrijuit gaat omdat de moord eerwraak was oid
Natuurlijk mag jij je conformeren aan de sharia.quote:nou doe dat dan ook .. jij hebt toch ook het recht om nee te zeggen .. of niet soms ?
en voor de rest wek jij wel degelijk de indruk dat het gaat om "beter dan", jij noemt culturen niet gelijkwaardig en wil vanuit je eigen cultuur waarden opleggen .. dat doe je mi niet als je niet vindt dat die waarden beter zijn
Ik bedoel iets anders. Het is niet het uitgangspunt dat waarden absoluut zijn. Ook waarden zoals opgetekend in de Universele Verklaring voor de Rechten van de Mens zijn door onder andere maatschappelijke ontwikkelingen aan verandering en aanpassing onderhevig. Bijvoorbeeld de passages over kinderrechten, burger-en politieke rechten, etc. die later dan 1948 zijn toegevoegd.quote:ik denk dat het best goed geformuleerd is, de basisrechten van de mens, behoeft geen aanpassing .. zeker geen aanpassingen wat betreft een differentiatie tussen mensen en hun culturen
Ik begrijp dit niet, maar waarop ik jou wil wijzen is dat het multiculturalisme enkele decennia de politiek heeft beheerst. Vooral gepropageerd door de progressieve stromingen en links-intellectuele elite. Vanaf ongeveer de jaren zestig.quote:er is dan ook over gepraat vanaf het moment dat het plaatsvond
Dat is prima, dat jij daar zo over denkt, maar dat laat onverlet dat het politiek gezien kritiek was op een ideologie aan gehangen door vooral linkse partijen.quote:het enige wat Fortuyn heeft bereikt is dat het onderbuikgevoel van Nederland betrokken is geraakt bij de discussie .. en die onderbuik heeft geen enkele boodschap aan multiculturalisme of mensenrechten, toen niet en nu niet, die wil alleen maar iemand om de schuld te kunnen geven aan alle misère in Nederland
Burgerrechten gaan iets verder dan welke kleding iemand mag aantrekken. Dat begrijp jij toch wel?quote:ik begrijp het wel, ik vraag me af of jij het begrijpt .. op het moment dat jij een vrouw verteld wat zij wel of niet moet/mag dragen ben jij net zoals die man bezig, jij bepaalt, niet de vrouw zelf !!
Ik denk dat het zeer verwerpelijk als je suggereert dat vrouwenonderdrukking acceptabel is onder het mom van 'het is hun eigen ruzie'. Dat is juist wat er jarenlang met toedoen van de multiculturalistische gedachte heeft plaatsgevonden. Mensen die worden aangesproken als representant van een bepaalde cultuur en niet als individueel persoon.quote:Pas vanaf het moment dat zo'n gelovige mij/ons om hulp vraagt, bescherming zoekt bij onze grondrechten is het onze zaak, voor de rest is het hun ruzie, zoeken ze maar lekker zelf uit
Het is geen straf om vrijheden te ervaren die in de traditionele omgeving niet gangbaar zijn. Je lijkt dit te suggereren.quote:je kent het verschil tussen recht en plicht ?
Joods? Sinds wanneer vieren we Chanoeka en Jom Kippur in Nederland?quote:Op vrijdag 2 november 2007 16:31 schreef desiredbard het volgende:
Daar het te maken heeft met de Joods Christelijke traditie van een land......
Mijn Oma - katholiek - gaat haar huis niet uit zonder hoofddoekje, en doet haar vrijwillgerswerk niet zonder hoofddoekje. Heeft niets met moslims te maken, maar nog wel enigszins met haar religieuze overtuigingen van wat hoort en niet hoort.quote:Op donderdag 8 november 2007 15:36 schreef moussie het volgende:
je kan je taken anders best doen met een hoofddoek, keppeltje of turban op, een armband, een kettinkje met hanger om je nek of een stip op je voorhoofd .. geen enkele van deze attributen heeft invloed op je capaciteit om je taak uit te voeren
Je hebt gelijk, maar dan ok de Sharia, eerwraak, vrouwenondrukking en ga zo maar door.quote:Op vrijdag 9 november 2007 17:42 schreef maartena het volgende:
[..]
Joods? Sinds wanneer vieren we Chanoeka en Jom Kippur in Nederland?
Het enige wat de Joden vieren wat de Christenen ook vieren is Pasen, en zelfs dat is op andere dagen en duurt 6 dagen bij de Joden....
En waarom moeten we aanhouden aan een Joods-Christelijke traditie als we hooguit 30.000 Joden hebben in Nederland, en bijna een miljoen moslims? Wordt het dan niet eens tijd voor een Moslim-Christelijke traditie?
Ik voel me als ongelovige natuurlijk zwaar gediscrimineerd door die christenen die net doen alsof Nederland van hun is en denken dat ze hoogstpersoonlijk democratie en vrijheid hebben uitgevonden.quote:Op vrijdag 9 november 2007 17:42 schreef maartena het volgende:
[..]
Joods? Sinds wanneer vieren we Chanoeka en Jom Kippur in Nederland?
Het enige wat de Joden vieren wat de Christenen ook vieren is Pasen, en zelfs dat is op andere dagen en duurt 6 dagen bij de Joden....
En waarom moeten we aanhouden aan een Joods-Christelijke traditie als we hooguit 30.000 Joden hebben in Nederland, en bijna een miljoen moslims? Wordt het dan niet eens tijd voor een Moslim-Christelijke traditie?
En de heksenverbrandingen wil ik dan ook weer terug.quote:Op vrijdag 9 november 2007 17:49 schreef SmoothPussy het volgende:
[..]
Je hebt gelijk, maar dan ok de Sharia, eerwraak, vrouwenondrukking en ga zo maar door.
Als we er voor gaan, niet alleen de lusten maar ook de lasten.
We leven de bijbel toch ook niet op het woord na met "Christelijke tradities" etc? We moorden niet voor overspel, we stenigen niemand omdat hij verschillende granen op 1 veld plant etc.....quote:Op vrijdag 9 november 2007 17:49 schreef SmoothPussy het volgende:
Je hebt gelijk, maar dan ok de Sharia, eerwraak, vrouwenondrukking en ga zo maar door.
Als we er voor gaan, niet alleen de lusten maar ook de lasten.
Dan wil ik dat vrouwen worden gestenigd bij overspel en negenjarige meisjes uithuwelijken, hoort bij de gamerules.quote:Op vrijdag 9 november 2007 17:56 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
En de heksenverbrandingen wil ik dan ook weer terug.
Dan wil ik ook de negerzoen weer terug.quote:Op vrijdag 9 november 2007 18:01 schreef maartena het volgende:
Ik vind sowieso dat hele "Christelijke tradities" onzin eigenlijk. Tevens vind ik trouwens dat men gewoon vrolijk KERSTfeest in de winkels moeten kunnen afbeelden in plaats van vrolijke kerstdagen. Maar we moeten niet allemaal als kippen zonder kop kamervragen willen stellen als een winkel ook besluit een "Vrolijk Suikerfeest" etalage in te richten ofzo.....
Dat mag. De naam negerzoen is niet verboden, de fabrikant van die dingen besloot alleen de naam te wijzigen. Het staat je vrij een bedrijfje te starten en negerzoenen te fabriceren, tenzij de naam uiteraard van copyright is voorzien.quote:Op vrijdag 9 november 2007 18:11 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Dan wil ik ook de negerzoen weer terug.
we hadden het over de rechten van het individu, daarvan wil jij een verplichting maken .. als ik mij om wat voor reden dan ook aan mijn man wil gaan onderwerpen is dat mijn pakkie aan, daar heeft niemand zich mee te bemoeien, dat is mijn goed recht ..quote:Op vrijdag 9 november 2007 15:11 schreef damian5700 het volgende:
[..]
'Ik introduceer'![]()
![]()
Je hebt op een punt een juiste beschouwing (de rest is bollocks). De rechten zijn inderdaad een verplichting; voor de overheid.
Ik hoop dat je dit wel begrijpt, anders geef ik het toch echt op.
Is de vraag in deze niet meer in hoeverre de overheid zich mag bemoeien met het verkeer binnen groepen burgers onderling .. neem bvb dat grefo-clubje, die worden ook pas op hun vingers getikt op het moment dat de interactie tussen burger en staat ook idd plaatsvindt, voor de rest doen ze maar lekker wat ze willenquote:Het lijkt me evident dat de overheid zich houdt aan de gemaakte afspraken die er zijn in het verkeer tussen de burger en de staat.
Zum beispiel:elk individu heeft het recht op meningsvrijheid. Dat verplicht de overheid zich te onthouden van elke praktijk die censuur instelt of bevordert.
het enige waaraan ik wil gaan conformeren is aan de universele rechten van de mens, voor de rest wijs ik elke vorm van dwang om mij aan de waarden van een ander te laten conformeren afquote:Natuurlijk mag jij je conformeren aan de sharia.
Dit betekent echter niet dat dit enige rechtsgeldigheid heeft. Net zomin elke aspiratie van jouw kant om islamitisch te huwen deze niet geldig is volgens de wet.
goed plan, lijkt mij een stuk effectiever dan het verbieden van hoofddoekjes op scholen ed .. in Canada hebben ze de sharia toch weer afgeschaft als ik het goed heb, op verzoek van veel moslima's ?quote:Ik denk ook, dat alle bepalingen voortkomend uit sharia wetgeving die door moslims in Nederland worden opgevolgd en niet in strijd zijn met de wet, gepareerd moeten worden met westerse opvattingen over rechtspraak en burgerrechten.
Komt het echt daarvandaan of is het meer dat het met dat "in de eigen waarde laten" nooit echt is gelukt ? ik bedoel maar, die onderbuik was er al die jaren al, en die had al die jaren geen boodschap aan een stuk idealisme waar de mensheid schijnbaar nog niet aan toe isquote:De houding 'ja, maar dat is hun cultuur' (het multiculturalrelativisme) stapelt de problemen alleen maar op, zoals de geschiedenis ons heeft geleerd.
dat zijn uitbreidingen op bestaande rechten .. geen beperkingen zoals jij voor schijnt te staanquote:Ik bedoel iets anders. Het is niet het uitgangspunt dat waarden absoluut zijn. Ook waarden zoals opgetekend in de Universele Verklaring voor de Rechten van de Mens zijn door onder andere maatschappelijke ontwikkelingen aan verandering en aanpassing onderhevig. Bijvoorbeeld de passages over kinderrechten, burger-en politieke rechten, etc. die later dan 1948 zijn toegevoegd.
ach ja, sinds Verdonk staan ook wij op de lijst van landen die mensenrechten schenden, dus wat wil je hiermee eigenlijk zeggen ?quote:Laat onverlet dat de culturen die deze waarden, zoals bijvoorbeeld burgerrechten, niet onderkennen of zelfs schenden niet gelijkwaardig zijn aan culturen die dat wel doen.
Mwah, multiculturalisme op zich is eigenlijk meer een idee van christelijk/rechts, Nederland als emigratieland naar amerikaans model, alleen dat Nederlanders nu eenmaal geen Amerikanen zijn en we niet zoiets overkoepelends hebben als "the american dream" ..quote:Ik begrijp dit niet, maar waarop ik jou wil wijzen is dat het multiculturalisme enkele decennia de politiek heeft beheerst. Vooral gepropageerd door de progressieve stromingen en links-intellectuele elite. Vanaf ongeveer de jaren zestig.
maar blijkbaar maatschappelijk breed gedragen werd, gezien het feit dat links altijd een minderheid is geweest en het minst van alle partijen in de regering heeft gezeten ?quote:Dat is prima, dat jij daar zo over denkt, maar dat laat onverlet dat het politiek gezien kritiek was op een ideologie aan gehangen door vooral linkse partijen.
het is maar een simplistisch voorbeeld, maar als jij bij zoiets simpels al niet wil aannemen dat het een bewuste keuze is en erop bestaat om die arme onderdrukte vrouw te bevrijden, hoe zit het dan met de rest ?quote:Burgerrechten gaan iets verder dan welke kleding iemand mag aantrekken. Dat begrijp jij toch wel?
ik zeg nergens dat vrouwenonderdrukking acceptabel is, ik zeg zelfs dat wij alles in het werk moeten stellen om diegene die hulp en bescherming zoekt te helpen, ik zeg dat het onacceptabel is om grondrechten dusdanig aan te passen dat het mogelijk wordt om het gedrag van een bepaalde groep te sturenquote:Ik denk dat het zeer verwerpelijk als je suggereert dat vrouwenonderdrukking acceptabel is onder het mom van 'het is hun eigen ruzie'. Dat is juist wat er jarenlang met toedoen van de multiculturalistische gedachte heeft plaatsgevonden. Mensen die worden aangesproken als representant van een bepaalde cultuur en niet als individueel persoon.
Alleen rechten voor groepen werden erkent en niet voor individuen. Bepaalde organisaties werden als representant gezien voor een hele gemeenschap. Alsof een of andere imam een hele etnische groep vertegenwoordigt.
Maar goed. Jij mag die opvatting hebben, maar laat het duidelijk zijn; ik werp die verre van mij!
maar dat is het dus ook .. als ik bedank voor die vrijheid, ik wil hem niet hebben, ik voel me wel prettig in mijn schulpje, en jij dwingt mij die vrijheid op, ja, dan ervaar ik dat als een straf ..quote:Het is geen straf om vrijheden te ervaren die in de traditionele omgeving niet gangbaar zijn. Je lijkt dit te suggereren.
nou dan is er voor onszelf nog meer dan genoeg werlk aan de winkel voor we beginnen met het vingertje te wijzen naar een ander .. we hebben het laagste emancipatiegraad van de europese landen las ik laatst ergensquote:En het verschil tussen recht en plicht is in deze, het recht van vrouwen op een gelijkwaardige behandeling en de plicht voor mannen vrouwen niet te discrimineren door ze bijvoorbeeld op grond van hun sekse achter te stellen.
omdat het er niets mee te maken heeft .. multiculturalisme gaat uit van het naast elkaar bestaan van culturen waarbij iedereen in zijn eigen waarde wordt gelaten .. daarvan is hier duidelijk geen sprakequote:En kan je jouw verweer wat beknopter weergeven? Nu leg je elk woordje onder het vergrootglas en moet je over elk zinnetje je beklag doen. We dwalen steeds verder af van het onderwerp.
In mijn optiek zijn de bevindingen uit het rapport van de IPPR een voorbeeld van een linkse ideologische opvatting; het multiculturalisme.
Waarom ben je het daarmee oneens?
omdat multiculturalisme geen linkse uitvinding is uit de jaren 60 maar emigratie-politiek naar amerikaans modelquote:Ik geef mijn visie weer over de ideologie multiculturalisme. Waarom ben je het daarmee oneens?
1 zie bovenquote:Ik geef mijn visie weer over cultuurrelativisme. Waarom ben je het daarmee oneens? Omschrijf het multiculturalistische gedachtegoed en omschrijf het cultuurrelativisme op een manier hoe jij denkt dat dit omschreven moet worden.
Wat is volgens jou dan precies die joods-christelijke traditie, die blijkbaar zomaar kan worden afgeschud en vervangen kan worden door een islamitisch-christelijke traditie?quote:Op vrijdag 9 november 2007 17:42 schreef maartena het volgende:
En waarom moeten we aanhouden aan een Joods-Christelijke traditie als we hooguit 30.000 Joden hebben in Nederland, en bijna een miljoen moslims? Wordt het dan niet eens tijd voor een Moslim-Christelijke traditie?
Vergeet het maar dat ik op elk zinnetje ga reageren.quote:
Waar precies heb ik dit beweerd?quote:Op vrijdag 9 november 2007 19:19 schreef moussie het volgende:
[..]
omdat multiculturalisme geen linkse uitvinding is uit de jaren 60 maar emigratie-politiek naar amerikaans model
Deze opmerking is ook opmerkelijk.quote:Op vrijdag 9 november 2007 19:19 schreef moussie het volgende:
dat zijn uitbreidingen op bestaande rechten .. geen beperkingen zoals jij voor schijnt te staan
een ouderwetse kruistocht misschien ook weer invoeren.quote:Op vrijdag 9 november 2007 17:56 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
En de heksenverbrandingen wil ik dan ook weer terug.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |