We zijn trots op je!quote:Op woensdag 24 oktober 2007 05:01 schreef _dirkjan_ het volgende:
[..]
Ik heb zelfs nog meegedaan met de nieuwe banner slogan contest in het forumOiNK.CD - The Only CD You'll Ever Need... Niet meer dus
![]()
![]()
Wat een onzinvergelijking.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 05:01 schreef _dirkjan_ het volgende:
Als die zwerver zoveel geld verdiend met het goedkoop aanbieden van fietsen is het marketing model van de andere fietsenwinkels misschien wel verkeerd.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Ogg_Vorbisquote:Op woensdag 24 oktober 2007 10:14 schreef Elfletterig het volgende:
Ben ik de enige die vindt dat de muziekindustrie onterecht het eigendom claimt op een computer-bestandsformaat dat mp3 heet?
Dank voor de link. Maar dat de technologie om een bestand mee te comprimeren gepatenteerd is, wil dan nog niet zeggen dat de muziekindustrie er eigenaar van is? De muziekindustrie maakt alleen gebruik van die technologie en biedt (niet-volwaardige) producten aan in dat formaat: legale mp3-downloads.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 10:15 schreef JohnDope het volgende:
http://nl.wikipedia.org/wiki/Ogg_Vorbis
quote:Op woensdag 24 oktober 2007 10:28 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Dank voor de link. Maar dat de technologie om een bestand mee te comprimeren gepatenteerd is, wil dan nog niet zeggen dat de muziekindustrie er eigenaar van is? De muziekindustrie maakt alleen gebruik van die technologie en biedt (niet-volwaardige) producten aan in dat formaat: legale mp3-downloads.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Mp3quote:De compressie- en decompressiealgoritmen van MP3 zijn gepatenteerd door de eigenaar, het Fraunhofer instituut, en dus niet vrij beschikbaar voor commerciële producten of commercieel gebruik van de technologie. Persoonlijk gebruik van MP3-software is toegestaan. Open source-encoders en -decoders worden gedoogd.
Niets van deze uitgave mag vermenigvuldigd of verveelvoudigd worden.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 10:44 schreef Elfletterig het volgende:
Die pagina had ik ook gelezen, maar het verhaal beantwoordt mijn vraag niet. Als ik voor eigen gebruik een cd rip naar mp3, ben ik niet in overtreding. Als ik die mp3 opstuur naar een bekende van me, zie ik ook niet in wat ik fout doe. Ik maak immers geen commercieel gebruik van de compressietechnologie. Ik word er financieel niet beter van ofzo.
OF je stelt dat het per definitie verboden is om een commercieel product (dus een cd) naar mp3 te rippen, omdat de techniek niet vrij beschikbaar is. Dan zou ik dus in overtreding zijn bij elke track van een cd die ik naar mp3 omzet, ongeacht of die cd mijn eigendom is.
Op z'n zachtst gezegd nogal krom.
dat is het nou juist, er werd niet aan verdiend, de donaties waren voor de serverkosten .. en ook het verhaal dat je zelf nieuw materiaal moet aanbieden/uploaden om je account te houden is pure onzin ..quote:Op woensdag 24 oktober 2007 10:29 schreef EdvandeBerg het volgende:
Met echte piraten heb ik geen medelijden. Deze kerel verdiende er blijkbaar aan.
Ik download ook zat en heb daar geen problemen mee, maar mensen die er geld aan overhouden moeten niet piepen als ze Brein achter zich aan krijgen.
ja het opnemen van muziek op bandjes is ook illegaal, en vooral het verspreiden ervan. Maar de muziek industrie claimt toch niet het formaat mp3 slechts de muziek. Er is nog nooit iemand aangehouden omdat hij thuiskopiën maakte.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 11:00 schreef Elfletterig het volgende:
Ik zal je niet citeren, Bosbeetle... - Voor eigen gebruik mag je cd's kopiëren. De kopieerbeveiliging die een tijd lang op cd's zat, is inmiddels weer afgeschaft. Waar het mij om gaat, is niet zozeer de vraag OF je muziek mag kopiëren en mag omzetten naar mp3-formaat, maar waarom de muziekindustrie het eigendom op dit bestandsformaat claimt. Zou je dit toepassen op andere geluidsdragers, dan zou EMI of Warner dus bij mij kunnen aankloppen om al mijn oude cassettebandjes in beslag te nemen, want daar staat muziek op die ik ooit van de radio heb opgenomen.
Vergeet bovendien niet dat mp3 een inferieur product is ten opzichte van een muziek-cd. De geluidskwaliteit is minder, je krijgt geen artwork, geen doosje, geen informatie. Alleen een stel computerbestanden.
Heb jij een bron waar in staat dat de muziek industrie het mp3formaat claimt?quote:Op woensdag 24 oktober 2007 11:00 schreef Elfletterig het volgende:
maar waarom de muziekindustrie het eigendom op dit bestandsformaat claimt.
Vergeet bovendien niet dat mp3 een inferieur product is ten opzichte van een muziek-cd. De geluidskwaliteit is minder, je krijgt geen artwork, geen doosje, geen informatie. Alleen een stel computerbestanden.
quote:"Hollywood" malware vernietigt MP3 en AVI bestanden
Door Redactie op woensdag 24 oktober 2007 09:58
Virusschrijvers hebben een Trojaans paard verspreid dat in naam van de Amerikaanse platen- en filmindustrie alle aanwezige MP3, AVI, MPG en WAV bestanden op een besmet systeem verwijdert. De MediaDel Trojan is in werkelijkheid een klein VisualBasic script dat alle mediabestanden op de computer vervangt met de tekst "you should not steal our hard work. thanks for understanding why we did this. RIAA/MPAA."
"Het is bijna zeker dat de RIAA en MPAA niet zo stom zijn om malware te verspreiden die willekeurige mediabestanden van mensen verwijdert. Het lijkt meer het werk van een eenzame anti-piraterij activist of een scriptkiddie die de schuld probeert af te schuiven", zegt Chris Mitchell van Sophos.
Een hacker die voor Hollywood werkte liet gisteren weten dat de MPAA wilde dat hij op alle manieren mogelijk belastende informatie over torrentsite TorrentSpy zou opgraven. De man wist uiteindelijk de server van de torrensite te hacken, om zo alle e-mail naar de MPAA door te sturen.
bron: security.nl
quote:Helft virusscanners mist kwart van alle virussen
Door Redactie op woensdag 24 oktober 2007 10:54
Virusscanners presteren dramatisch slecht in het herkennen van malware, waarbij 50% een kwart van alle virussen niet herkent, en sommige producten zelfs een score van slechts 22% halen. Het Nederlandse Quarantainenet gebruikte verschillende honeypots om de afgelopen twee weken malware te verzamelen. De dreigingen werden dan losgelaten op de volledig bijgewerkte scanners van Avast!, AVG (Grisoft), Avira, Bitdefender, ClamAV, F-Prot, Kaspersky, McAfee, NOD32, Panda en Symantec.
Opmerkelijk genoeg komt Avira met 95,06% detectie als beste uit de bus, gevolgd door AVG met 93.14% en Panda met 87.31%. Wie de "losers" zijn wilde Quarantainenet nog niet zeggen. "We willen deze bedrijven eerst de gelegenheid geven om op de resultaten te reageren, dan pas worden ze bekendgemaakt", zegt Marnix de Bil tegenover Security.NL. Avira is ook de snelste met het uitbrengen van updates voor ontdekte malware, gevolgd door Kaspersky Lab en AVG.
Het bedrijf gebruikte vooral in Nederland gestationeerde honeypots. Op de vraag waarom Avira zo goed uit de test komt, terwijl die in overzichten van AV-test.org en AV Comparatives vaak minder scoort, is omdat die tests vaak oude virussen gebruiken, en Quarantainenet juist de meest recente dreigingen toepast, aldus de Bil. Voor het onderzoek heeft men voornamelijk naar netwerkdreigingen en malware gekeken, en niet bijvoorbeeld naar e-mailwormen.
Welke malware men voornamelijk tegenkwam kon de Bil op het moment van schrijven nog niet zeggen, maar we verwachten later daar een update over te brengen. Het is goed mogelijk dat er straks ook een trend aan de overzichten wordt toegevoegd, zodat duidelijk is welke scanners over een langere periode het beste presteren. Gisteren kwam virusbestrijder Panda Security al met een overzicht waaruit bleek dat bijna 25% van alle consumenten met een volledig bijgewerkte virusscanner toch besmet is.
bron: security.nl
De kwaliteit van mp3 e.d. is top.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 11:12 schreef Elfletterig het volgende:
Waar ik op doel, is dat de mp3 wordt gezien als een volwaardige kopie en zelfs een volwaardige vervanger van de audio-cd. De mp3 is niet alleen een methode waarmee computergebruikers gecomprimeerde muziekbestanden kunnen maken, het is een product dat door de muziekindustrie wordt verkocht in de vorm van legale downloads.
De vergelijking met vroeger is lastig te maken, maar je zou het zo kunnen zeggen: eerst verkochten platenmaatschappijen volwaardige muziekcassettes, met opnames in de hoogst mogelijke kwaliteit, plus artwork. Daarna zijn ze overgestapt op blanco cassettebandjes met opnames van mindere kwaliteit, die ze tegen hetzelfde bedrag verkopen.
dat was dan ook een tijdje terug een belangrijk deel van de nogal heftige discussie rond die beveiligingen .. dat als je je eigen CD wou gaan rippen naar je mp3 speler je ineens een rootkit op je PC had staan, dat je originele CD wel ging spelen op de installatie in de woonkamer maar in je auto niet aan de praat te krijgen is .. etcquote:Op woensdag 24 oktober 2007 10:44 schreef Elfletterig het volgende:
Die pagina had ik ook gelezen, maar het verhaal beantwoordt mijn vraag niet. Als ik voor eigen gebruik een cd rip naar mp3, ben ik niet in overtreding. Als ik die mp3 opstuur naar een bekende van me, zie ik ook niet in wat ik fout doe. Ik maak immers geen commercieel gebruik van de compressietechnologie. Ik word er financieel niet beter van ofzo.
OF je stelt dat het per definitie verboden is om een commercieel product (dus een cd) naar mp3 te rippen, omdat de techniek niet vrij beschikbaar is. Dan zou ik dus in overtreding zijn bij elke track van een cd die ik naar mp3 omzet, ongeacht of die cd mijn eigendom is.
Op z'n zachtst gezegd nogal krom.
Ja, is dat dan serieus de methode die 'jullie' gebruiken? Want als ik een beetje een oordeel wil vellen over een cd moet ik hem twee keer luisteren. Dat betekent dat ik twee uur lang in een cd-winkel moet gaan staan, zonder dat ik daar wat nuttigs bij kan doenquote:Op woensdag 24 oktober 2007 12:01 schreef Bosbeetle het volgende:
Ooit gehoord van zoiets als de cd luisteren in de winkel ?
Tja dat ligt helemaal aan jezelf. Je hoeft er natuurlijk geen 2 uur over te doenquote:Op woensdag 24 oktober 2007 12:06 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Ja, is dat dan serieus de methode die 'jullie' gebruiken? Want als ik een beetje een oordeel wil vellen over een cd moet ik hem twee keer luisteren. Dat betekent dat ik twee uur lang in een cd-winkel moet gaan staan, zonder dat ik daar wat nuttigs bij kan doenDat lijkt me nogal een tijdverspilling zeg!
dan moet je ook zoeken in online internet winkels.quote:Om nog maar te zwijgen van het feit dat veel cd's moeilijk te vinden zijn in cd-winkels
quote:Op woensdag 24 oktober 2007 12:14 schreef JohnDope het volgende:
[..]
Tja dat ligt helemaal aan jezelf. Je hoeft er natuurlijk geen 2 uur over te doen![]()
[..]
dan moet je ook zoeken in online internet winkels.
Ja. Iets wat ik zo min mogelijk doe, als het even kan. De meeste winkels zijn er namelijk verdacht slecht op toegerust.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 12:01 schreef Bosbeetle het volgende:
Ooit gehoord van zoiets als de cd luisteren in de winkel ?
Er zitten ook knopjes op zo'n apparaat dat je even snel door de cd heen kan skippen.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 12:24 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]Hoe bedoel je dat, tuurlijk moet dat wel. Als een cd een uur duurt en je twee keer wil luisteren voordat je een beeld krijgt, dan krijg je 2x1=2.
Die laatste opmerking is niet echt relevant he, in dit kader. Ik koop het merendeel van mn cd's online, maar heb nog geen winkel gezien waar je eerst de hele cd kan beluisteren.
Mja, we zullen wel een andere muziekbeleving hebben, maar ik kan op zo'n manier echt niet bepalen of ik het goed vind of niet. Na een krakerig fragment van 30 seconden in een online winkel heb ik alsnog geen idee of ik het nou moet kopen of niet.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 12:28 schreef JohnDope het volgende:
[..]
Er zitten ook knopjes op zo'n apparaat dat je even snel door de cd heen kan skippen.
Je kan binnen online winkels vaak stukjes van nummers beluisteren.
Lees jij een boek eerst helemaal in de winkel voordat je overgaat tot aankoop? Natuurlijk ligt het iets anders bij muziek omdat het daar veel meer gaat om het 'hergebruik', maar ook bij CD's kan men zich best op een algemene indruk baseren. Bovendien zijn er bij muziek net als bij boeken en films legio recensies die je kunt gebruiken voor informatie over een album. Natuurlijk krijg je nooit een compleet beeld, maar dat geldt ook voor boeken en films. Bovendien heb ik regelmatig dat ik een CD in eerste instantie niet echt geweldig vind, maar uiteindelijk steeds meer ga waarderen of juist dat ik in eerste instantie een CD geniaal vind, maar deze toch vrij snel gaat vervelen. Eén luisterbeurtje zegt ook lang niet alles.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 12:24 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]Hoe bedoel je dat, tuurlijk moet dat wel. Als een cd een uur duurt en je twee keer wil luisteren voordat je een beeld krijgt, dan krijg je 2x1=2.
Ik heb bij boeken dezelfde tik eerlijk gezegd. Ik koop alleen een boek als ik hem zo geweldig vond dat ik hem zelf in bezit wil hebben. Dat gebeurt niet zo heel vaak, mede ook omdat het aantal boeken dat ik lees (en dus ook het aantal boeken dat ik geweldig vind) vrij laag is vergeleken met bijv. het aantal cd's dat ik beluister. Maar blind een boek kopen zou ik dus ook niet zo snel doen.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 12:33 schreef Monolith het volgende:
[..]
Lees jij een boek eerst helemaal in de winkel voordat je overgaat tot aankoop? Natuurlijk ligt het iets anders bij muziek omdat het daar veel meer gaat om het 'hergebruik', maar ook bij CD's kan men zich best op een algemene indruk baseren. Bovendien zijn er bij muziek net als bij boeken en films legio recensies die je kunt gebruiken voor informatie over een album. Natuurlijk krijg je nooit een compleet beeld, maar dat geldt ook voor boeken en films. Bovendien heb ik regelmatig dat ik een CD in eerste instantie niet echt geweldig vind, maar uiteindelijk steeds meer ga waarderen of juist dat ik in eerste instantie een CD geniaal vind, maar deze toch vrij snel gaat vervelen. Eén luisterbeurtje zegt ook lang niet alles.
Neequote:Op woensdag 24 oktober 2007 17:14 schreef DappertjeDik het volgende:
Ik kende deze oink-site nog niet. Maar alternatieven te over, me dunkt. [afbeelding]
Wat was er zo uniek aan? Unieke content? Unieke kwaliteit?quote:Op woensdag 24 oktober 2007 17:28 schreef Devrim_ het volgende:
[..]
Nee
Geen alternatieven
Oink was een unieke site...
Heel groot aanbod van muziekquote:Op woensdag 24 oktober 2007 17:36 schreef DappertjeDik het volgende:
[..]
Wat was er zo uniek aan? Unieke content? Unieke kwaliteit?
Ik weet niet hoor, zoek ook vaak naar muziek op internet, maar heb nu niet het idee dat ik aan oink echt wat gemist heb. [afbeelding]
Ik zoek juist nooit het nieuwste van het nieuwste, en eigenlijk ook nooit populaire zooi. En kan het eigenlijk vrijwel altijd vrij simpel vinden.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 17:46 schreef Devrim_ het volgende:
[..]
Heel groot aanbod van muziek
Je kon er echt van alles vinden
Veel muziek sites hebben alleen het nieuwste van het nieuwste
http://3voor12.vpro.nl/artikelen/artikel/37302574quote:Mogelijk aanhoudingen 'first uploaders' of excessieve gebruikers
Gisteren werd bekend dat torrentsite OiNK uit de lucht is gehaald. De vermoedelijke eigenaar is opgepakt en de servers zijn in Amsterdam in beslag genomen en overgedragen aan de Britse politie. Dergelijke acties komen wel vaker voor, maar verrassend genoeg vond het nieuws doorgang in vrijwel alle nationale en internationale media. Volgens Tim Kuik, directeur van stichting Brein betrof het niet de eerste de beste downloadsite, maar een waar zeer veel albums vóór de release op te vinden waren.
Volgens Kuik heeft een uitspraak in de zaak Kazaa (peer-to-peer site die door de Nederlandse rechter niet werd verboden) gezorgd voor een aanzuigende werking van buitenlandse beheerders die hun site in Nederland laten hosten. “Onterecht hebben ze het idee dat ze in Nederland onaantastbaar zijn”, aldus Kuik.
Stichting Brein was van plan een rechtzaak te beginnen tegen de hosting provider van OiNK, NFOrce, toen het hoorde dat de Bitse politie en justitie bezig was met een onderzoek. “Wij hebben besloten de site niet te benaderen en onze expertise en informatie aan te bieden voor het onderzoek naar de beheerder van OiNK.” Kuik legt uit dat NFOrce, dat zelf weer wordt gehost door het eveneens Nederlandse Leaseweb, bekend staat als provider voor vele illegale torrentsites. Ook Leaseweb is regelmatig door Brein benaderd vanwege het hosten van illegale sites. Het bedrijf is tot nu toe meestal onder protest overstag gegaan.
Volgens Kuik is de eerste prioriteit van Brein om de sites aan te pakken. Gebruikers blijven vooralsnog buiten schot. Wél zal gekeken worden of zogeheten ‘first uploaders’ (zij die een album als eerste online zetten) en de excessieve uploaders kunnen worden achterhaald.
De informatie die uit het onderzoek naar boven komt, zal ook bij Brein terecht komen. “wij gaan het proces verbaal aanvragen”, legt Kuit uit. “Allereerst zal justitie in Nederland beslissen of er tot vervolging overgegaan wordt. Is dit niet het geval, dan kunnen wij een civielrechtelijke zaak starten om een schadevergoeding van de uploaders te eisen.”
In de praktijk is dit nog niet vaak voorgekomen. Met IP-adressen wordt dan aangeklopt bij access providers (providers die je de toegang tot internet verschaffen) om deze gegevens te koppelen aan namen en adressen. Overigens is met het verdwijnen van OiNK nog lang geen einde gekomen aan torrentsites met albums die vóór de releasedatum worden aangeboden.
NFOrce was niet bereikbaar voor commentaar. Leaseweb zegt geen uitspraken te doen over klanten inzake juridische kwesties.
TL? .org?quote:Op woensdag 24 oktober 2007 05:38 schreef pfaf het volgende:
Hmm, nooit gebruikt, maar ik heb aardig wat gemist blijkbaar.
En downloaden is fout.
allebei .. bvb de eerder genoemde vinyl rips en voor de rest zowat elk bestaande muziekstijl, van klassiek tot reggae, van jazz tot garagepunkquote:Op woensdag 24 oktober 2007 17:36 schreef DappertjeDik het volgende:
[..]
Wat was er zo uniek aan? Unieke content? Unieke kwaliteit?
Ik weet niet hoor, zoek ook vaak naar muziek op internet, maar heb nu niet het idee dat ik aan oink echt wat gemist heb.
Ik download zelf ook zat, dagelijks bijna, maar het is een beetje krom om te zeggen dat mensen als jij en ik er geen geld aan over houden, immers...alles wat je download koop je dus niet meer. Als ik alles had moeten kopen wat ik aan muziek, films, en games in al die jaren heb gedownload, dan gaat dat waarschijnlijk in de tienduizenden euro's lopen. Dat is dus geld wat je er in feite aan overgehouden hebt.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 10:29 schreef EdvandeBerg het volgende:
Met echte piraten heb ik geen medelijden. Deze kerel verdiende er blijkbaar aan.
Ik download ook zat en heb daar geen problemen mee, maar mensen die er geld aan overhouden moeten niet piepen als ze Brein achter zich aan krijgen.
quote:Op woensdag 24 oktober 2007 20:22 schreef Hathor het volgende:
[..]
alles wat je download koop je dus niet meer. t.
Maar geen geld wat je wel besteed zou hebben aan die muziek als je niet kon downloaden, waarschijnlijk. De relatie is niet 1 op 1.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 20:22 schreef Hathor het volgende:
[..]
Als ik alles had moeten kopen wat ik aan muziek, films, en games in al die jaren heb gedownload, dan gaat dat waarschijnlijk in de tienduizenden euro's lopen. Dat is dus geld wat je er in feite aan overgehouden hebt.
had je die tienduizenden euro's dan ? Zo nee, hoeveel geld zou jij normaal gesproken per maand kunnen besteden aan muziek, films, games ... en zou je dat dan ook echt doen, koop je die game waarvan je niet weet of die idd is wat die beloofd te zijn of koop je toch liever die schoenen, jas, whatever ?quote:Op woensdag 24 oktober 2007 20:22 schreef Hathor het volgende:
[..]
Ik download zelf ook zat, dagelijks bijna, maar het is een beetje krom om te zeggen dat mensen als jij en ik er geen geld aan over houden, immers...alles wat je download koop je dus niet meer. Als ik alles had moeten kopen wat ik aan muziek, films, en games in al die jaren heb gedownload, dan gaat dat waarschijnlijk in de tienduizenden euro's lopen. Dat is dus geld wat je er in feite aan overgehouden hebt.
Ja, dat heb ik dus wel altijd gedaan, en vaak genoeg blijkt het dan een enorme tegenvaller te zijn, dat is wel een groot voordeel van het downloaden, op die manier vis je de rommel er tussenuit, en de echte toppers koop ik achteraf meestal alsnog in de koopjesbakken als ze alweer wat ouder zijn. Maar om op je vraag terug te komen hoeveel ik zou besteden aan films, muziek en games in de maand....zo'n beetje alles wat overblijft als ik mijn vaste lasten heb betaald en in mijn levensonderhoud heb voorzien, en das altijd nog een flinke som geld. Dat heb ik altijd al gedaan, als klein jochie al ging al mijn geld op aan muziek, op iets latere leeftijd kwamen daar videofilms en consolegames bij, en nu dus CD's, DVD's en games, ik heb letterlijk hele kasten vol, alleen geef ik er nu haast geen geld meer aan uit, ik download alles. Het enige wat het me nu nog kost is twee tientjes per week aan lege DVD's bij de Free Recordshop of Dixons. Als de optie van het downloaden er niet zou zijn, zou ik dus gewoon wekelijks wel een paar films, muziek cd's, of games kopen, daar twijfel ik niet aan.quote:Op woensdag 24 oktober 2007 21:12 schreef moussie het volgende:
[..]
had je die tienduizenden euro's dan ? Zo nee, hoeveel geld zou jij normaal gesproken per maand kunnen besteden aan muziek, films, games ... en zou je dat dan ook echt doen, koop je die game waarvan je niet weet of die idd is wat die beloofd te zijn of koop je toch liever die schoenen, jas, whatever ?
ghehe, je bent dus zo'n echte fanatiekeling .. ik zou bijna zeggen verslaafde .. het is dus maar goed dat je nu nog wat geld overhoud om een beetje normaal te levenquote:Op woensdag 24 oktober 2007 22:48 schreef Hathor het volgende:
[..]
Ja, dat heb ik dus wel altijd gedaan, en vaak genoeg blijkt het dan een enorme tegenvaller te zijn, dat is wel een groot voordeel van het downloaden, op die manier vis je de rommel er tussenuit, en de echte toppers koop ik achteraf meestal alsnog in de koopjesbakken als ze alweer wat ouder zijn. Maar om op je vraag terug te komen hoeveel ik zou besteden aan films, muziek en games in de maand....zo'n beetje alles wat overblijft als ik mijn vaste lasten heb betaald en in mijn levensonderhoud heb voorzien, en das altijd nog een flinke som geld. Dat heb ik altijd al gedaan, als klein jochie al ging al mijn geld op aan muziek, op iets latere leeftijd kwamen daar videofilms en consolegames bij, en nu dus CD's, DVD's en games, ik heb letterlijk hele kasten vol, alleen geef ik er nu haast geen geld meer aan uit, ik download alles. Het enige wat het me nu nog kost is twee tientjes per week aan lege DVD's bij de Free Recordshop of Dixons. Als de optie van het downloaden er niet zou zijn, zou ik dus gewoon wekelijks wel een paar films, muziek cd's, of games kopen, daar twijfel ik niet aan.
wat dus op zich betekend dat mensen best hun geld willen uitgeven maar niet aan overprijsde CD's ..quote:Op donderdag 25 oktober 2007 09:16 schreef Bosbeetle het volgende:
De hele sfeer op oink was gewoon top, cute avatars, geweldige muziek, en over het algemeen liefhebbers (met als rare kantekening dat ze meer geld over hadden voor high end computer apperatuur dan voor cds)
hihihiquote:According to the article, a source has stated that the OiNK membership list was not only encrypted, but also equipped with a ’self-destruct’ type mechanism which relied on a regular signal to continue in ‘OFF’ mode. bron
quote:
quote:Op woensdag 24 oktober 2007 23:35 schreef Mr.Noodle het volgende:
Opgetieft met dat over-rated vet varken...
En de kwaliteit is belabberd. Ik zou itunes denk ik best gebruiken om muziek te kopen als het in lossless kwaliteit werd aangeboden. Ik heb echt geen interesse om ¤10 euro voor een digitaal album te betalen wat qua kwaliteit rond de 192kbit zit.quote:Op donderdag 25 oktober 2007 10:11 schreef moussie het volgende:
[..]
wat dus op zich betekend dat mensen best hun geld willen uitgeven maar niet aan overprijsde CD's ..
ik denk bvb als je gewoon je nummertje ergens kan downloaden voor 50 cent oid, en je kan daarna ermee doen wat je wilt !!, er stukken minder illegaal zou gebeuren .. nu is het niet alleen duur, legaal downloaden, maar door dat DRM gedoe erbij volstrekt onaantrekkelijk
Itunes levert zelfs 128kbpsquote:Op donderdag 25 oktober 2007 12:06 schreef ethiraseth het volgende:
[..]
En de kwaliteit is belabberd. Ik zou itunes denk ik best gebruiken om muziek te kopen als het in lossless kwaliteit werd aangeboden. Ik heb echt geen interesse om ¤10 euro voor een digitaal album te betalen wat qua kwaliteit rond de 192kbit zit.![]()
ah bah, ik moet er toch niet aan denken .. bij zo'n 25 in een dozijn popsong zal het weinig uitmaken denk ik maar bij iets als bvb Enigma .. je mist op z'n minst de helftquote:
http://torrentfreak.com/o(...)t-users-safe-071025/quote:Yesterday, in the wake of the OiNK takedown, we made a report about possible action against Norwegian BitTorrent trackers. In it we revealed that a tipoff suggested that the OiNK database had been equipped with a ’self-destruct’ mechanism and was also encrypted.
‘OiNK’ himself participated in a short Q&A and the truth is that this is not the case. Here is a rundown of the salient points of the discussion:
The raid was completely unexpected and came with no warning at all but steps had already been taken to protect the users. Although there was no ’self-destruct’ or encryption according to OiNK, “the logs we store aren’t enough to incriminate users.” This will come as a huge relief to ex-members of OiNK.
A Cleveland Police spokesman told The Telegraph: “It is too early to tell if we will go after individuals, it all depends on what we find.”
OiNK is accused of conspiracy to defraud and copyright infringements with police questioning OiNK for hours after which he was eventually released. It became apparent that the police had limited technical knowledge which, according to OiNK “made the interview quite amusing.”
OiNK’s father - who was also dragged into this, is fine - although the police took his laptop.
There was an implication that a backup of the site may exist, although this is unconfirmed and there is no news yet that the forums will be restored for the purposes of music discussion. Additionally, it’s unclear if OiNK remains the owner of the OiNK.CD domain.
Sites have been cropping up claiming to collect donations for legal defense but according to OiNK there aren’t any that potential donators should feel comfortable donating to right now.
Certain changes had been made to the OiNK site and IRC channel in recent weeks security-wise and there was a suggestion that this may have been because a raid was expected. OiNK has denied this and confirmed these changes were a coincidence.
In echoes of what happened to Alexander Hanff (admin of the BitTorrent tracker DVDR-Core) Alan Ellis aka OiNK has been fired from his IT Consultant job following the raid but has refused to elaborate on the exact grounds his employer - Virgin Media in Stockton-on-Tees - used to dismiss him.
It’s hugely commendable that OiNK has taken the time to come out and give the community timely facts. Alan told The Daily Telegraph: “I haven’t done anything wrong. I don’t believe my website breaks the law. They don’t understand how it works.”
Stay Tuned
quote:smartface> did they actually question you?
OiNK> of course, for hours
OiNK> the police had very limited technical knowledge, which made the interview quite amusing actually.
OiNK> i wasn’t willing to teach them how to use a computer
OiNK> they actually wanted me to teach them how to set up a website
OiNK> i just told them to google it.
dat door ex-users en ex-mods van oink gezien als een scamquote:Op vrijdag 26 oktober 2007 10:41 schreef Credence het volgende:
Deze site ziet er vrij goed uit, maar eerst maar eens zien of het ook echt van de grond komt..
Ondertussen is de site alweer verdwenenquote:Op vrijdag 26 oktober 2007 10:41 schreef Credence het volgende:
Deze site ziet er vrij goed uit, maar eerst maar eens zien of het ook echt van de grond komt..
Nu staat ie op .we.bsquote:Op vrijdag 26 oktober 2007 16:05 schreef qu63 het volgende:
[..]
Ondertussen is de site alweer verdwenen
BS van BullShit zekerquote:Op vrijdag 26 oktober 2007 16:39 schreef Litso het volgende:
[..]
Nu staat ie op .we.bs
Maar ik geloof er niks van en ga ook mooi niet doneren.
Beetje jammer dat het een public site wordt.. Nu maar hopen dat dit blijft!quote:Op vrijdag 26 oktober 2007 17:22 schreef ethiraseth het volgende:
http://torrentfreak.com/the-pirate-bay-to-bring-back-oink-071026/
mwah, weet ik eigenlijk niet .. h&r valt best mee nu de meeste mensen wat meer bandbreedte hebben ..quote:Op vrijdag 26 oktober 2007 18:01 schreef qu63 het volgende:
[..]
Beetje jammer dat het een public site wordt.. Nu maar hopen dat dit blijft!
het is in ieder geval een mooie steek in de zij voor de IFPI e.dquote:Op vrijdag 26 oktober 2007 18:01 schreef qu63 het volgende:
[..]
Beetje jammer dat het een public site wordt.. Nu maar hopen dat dit blijft!
dat zeker .. en als er een site is waar ik wel geld aan zou geven voor een defense fund zijn hun dat .. prachtig zoals zij dit al jaren volhoudenquote:Op vrijdag 26 oktober 2007 18:21 schreef ikJur het volgende:
[..]
het is in ieder geval een mooie steek in de zij voor de IFPI e.d
Ik heb ook gewoon netjes gedoneerd, na 150 weken geregistreerd zijn mag dat wel vind ikquote:Op vrijdag 26 oktober 2007 18:24 schreef moussie het volgende:
[..]
dat zeker .. en als er een site is waar ik wel geld aan zou geven voor een defense fund zijn hun dat .. prachtig zoals zij dit al jaren volhouden
Deze link die daar gepost is is érg de moeite waard om te lezen. En ja dat kost even, maar ik vind 't een geweldige kijk op het geheel.quote:
Die wilde ik net posten, jij was 10 minuutjes eerderquote:Op zaterdag 27 oktober 2007 02:51 schreef Evil_Koekje het volgende:
[..]
Deze link die daar gepost is is érg de moeite waard om te lezen. En ja dat kost even, maar ik vind 't een geweldige kijk op het geheel.
quote:Op zaterdag 27 oktober 2007 03:09 schreef waltnl het volgende:
"You're going to burn to the fucking ground, and we're all going to dance around the fire."
ZO IS DAT TIM KUIK IK DANS OP JE GRAF VIEZE HOND
Damn!quote:Op zaterdag 27 oktober 2007 02:51 schreef Evil_Koekje het volgende:
[..]
Deze link die daar gepost is is érg de moeite waard om te lezen. En ja dat kost even, maar ik vind 't een geweldige kijk op het geheel.
quote:Op zaterdag 27 oktober 2007 02:51 schreef Evil_Koekje het volgende:
[..]
Deze link die daar gepost is is érg de moeite waard om te lezen. En ja dat kost even, maar ik vind 't een geweldige kijk op het geheel.
quote:In this sense, Oink was not only an absolute paradise for music fans, but it was unquestionably the most complete and most efficient music distribution model the world has ever known.
goed stukquote:Op zaterdag 27 oktober 2007 02:51 schreef Evil_Koekje het volgende:
[..]
Deze link die daar gepost is is érg de moeite waard om te lezen. En ja dat kost even, maar ik vind 't een geweldige kijk op het geheel.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |