Hopen dat jij lekker rsi whiplash en bekkeninstabiliteit tegelijk krijgt. Kijken als je er dan nog zo makkelijk over doet idioot.quote:Op zondag 21 oktober 2007 21:32 schreef Evil_Jur het volgende:
Ik zie ze over het algemeen als modeziektes, maarja ik heb er dan zelf ook geen last van.
Mijn medicijn: Stel je niet aan!
Ja, zeker, zie ook dat RSIverhaal dat ik postte: als je je ergens al niet lekker voelt kunnen klachten die op zich lichamelijk zijn (RSI, whiplash) en die bij prettiger werkomstandigheden beperkte klachten zouden zijn gebleven, als veel ernstiger worden ervaren dan ze anders zouden zijn ervaren, en als het klachten zijn die sowieso stressgerelateerd zijn, kunnen ze nog daadwerkelijk verergeren ook.quote:Op zondag 21 oktober 2007 23:00 schreef Aventura het volgende:
Het is wel zodat een aantal van dit soort aandieningen voor bepaalde mensen ziektewinst met zich meebrengt. Mensen die niet zelfstandig willen zijn, die niet willen werken, thuis willen zitten, die hun werk niet meer aankunnen. Een aandoening als bekkeninstabiliteit, fibromyalgie of een burnout zorgen voor aandacht, zorg, medicatie, een uitkering. Er zijn mensen die dit (al dan niet onbewust) een verademing vinden.
Betere medische kennis, ontwikkelingen in de psychologie (en die volgen er nog meer, geen vakgebied waar nog zo veel onbekend is door logische beperkingen als de psychologie), en inderdaad, een veranderende mentaliteit.quote:Op zondag 21 oktober 2007 22:59 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Dat kan een aandoening zijn idd; maar waarom pakweg 30 of 40 jaar geleden niet? Toen moet het er oom geweest zijn toch? Wat werd er met die ADHD kinderen gedaan? Allemaal naar de lom- of blo-school?
Wat gebeurde er pakweg 40 jaar geleden met bekkeninstabiliteit, whiplashm hyperventilatie?
Waar waren de hoogbegaafde kinderen???
Ik heb zelf dan fybromyalgie en voordat ik de diagnose kreeg had ik er nog nooit van gehoord, en het is net als ME slopend.quote:Op zondag 21 oktober 2007 21:56 schreef wijsneus het volgende:
[..]
Vertel mijn vriendin dan verdomme maar even hoe ze er vanaf komt dan. Kan ze misschien ook weer eens een middagje winkelen zijn zonder daarna drie dagen met griepverschijnselen op bed te moeten.
Hype ziekte, mode ziekte - je hebt echt werkelijk geen idee hoe fucking destructief ME is.
Ik zie het op mijn werk ook. Momenteel zitten er 3 van de 10 in mijn team thuis. Allemaal een jaar of 45-50. Een burn-out, een RSI, een combi rugklachten/burn-out. Toevallig allemaal mensen die 1,5 uur van kantoor af wonen en die het werk al jaren doen. Ik zie bij alledrie heel duidelijk een verband tussen hun werksituatie en hun aandoening.quote:Op zondag 21 oktober 2007 23:08 schreef thaleia het volgende:
[..]
Ja, zeker, zie ook dat RSIverhaal dat ik postte: als je je ergens al niet lekker voelt kunnen klachten die op zich lichamelijk zijn (RSI, whiplash) en die bij prettiger werkomstandigheden beperkte klachten zouden zijn gebleven, als veel ernstiger worden ervaren dan ze anders zouden zijn ervaren, en als het klachten zijn die sowieso stressgerelateerd zijn, kunnen ze nog daadwerkelijk verergeren ook.
Als je het toch al maar ternauwernood uithoudt op je werk en het altijd al als erg zwaar ervoer, is een klein beetje lichamelijke klacht al genoeg om je werk echt niet meer aan te kunnen, in elk geval voor je gevoel.
Je kunt het toeschrijven aan een systeem, maar uiteindelijk komt het er dus op neer dat heel veel mensen alleen maar werken om brood op de plank te krijgen, niet omdat er enige werkelijke bezieling in zit. Dat je zo wilt leven, is een keuze, maar wel een heel trieste.quote:Op zondag 21 oktober 2007 23:18 schreef Aventura het volgende:
Ik zie het op mijn werk ook. Momenteel zitten er 3 van de 10 in mijn team thuis. Allemaal een jaar of 45-50. Een burn-out, een RSI, een combi rugklachten/burn-out. Toevallig allemaal mensen die 1,5 uur van kantoor af wonen en die het werk al jaren doen. Ik zie bij alledrie heel duidelijk een verband tussen hun werksituatie en hun aandoening.
Wij zitten met zijn allen te buffelen, zij zitten allemaal 3 functieschalen hoger lekker thuis te cashen. En waarom? Omdat het hier kan. In andere landen verman je je gewoon of laat je je omscholen of wat dan ook. Soms denk ik ook dat de sociale voorzieningen en riante arbeidsvoorwaarden van werkgevers dit soort aandoeningen in stand houden.
nou ik denk niet dat het voor een ieder een keuze is, hoor.quote:Op zondag 21 oktober 2007 23:26 schreef mane het volgende:
[..]
Je kunt het toeschrijven aan een systeem, maar uiteindelijk komt het er dus op neer dat heel veel mensen alleen maar werken om brood op de plank te krijgen, niet omdat er enige werkelijke bezieling in zit. Dat je zo wilt leven, is een keuze, maar wel een heel trieste.
Het is volgens mij het verschil tussen echt bewust zelf leven, of geleefd worden.quote:Op zondag 21 oktober 2007 23:31 schreef milagro het volgende:
nou ik denk niet dat het voor een ieder een keuze is, hoor.
Ja, dat is vrij vertaald ook de theorie die de rondte doet rondom de heksenjacht in bijv. Salem, New England begin 17de eeuw. Mensen die de nieuwe tijd wel konden bijbenen, werden door mensen die de nieuwe tijd niet konden bijbenen ervan beschuldigd heksen te zijn. Of bedoel je dat niet precies?quote:Op zondag 21 oktober 2007 23:13 schreef mane het volgende:
Vandaag zag ik een interview terug met Auke van der Woud (hoogleraar architectuur- en stedenbouwgeschiedenis). Hij heeft een boek geschreven over het ontstaan van de moderne wereld in Nederland: periode 1850-1914.
Hij zegt in dat interview dat medici rond 1900 allerlei nieuwe ziekten signaleerden die zij indeelden onder de noemer: hysterie. Ook kwamen nieuwe ziekten voor of leken bepaalde ziekten ineens meer voor te komen, zoals hartklachten. Dit werd toegeschreven aan de toegenomen industrialisering, de snelle veranderingen rond die tijd, de stortvloed aan informatie die de mensen toen ineens over zich heen kregen.
Vergeleken met nu, is die 'stortvloed aan informatie' rond 1900 natuurlijk gering, maar het gaat hier om de beleving van de mens. In een tijd waarin veel gebeurt en verandert, zijn er veel mensen die geestelijk proberen hiermee om te gaan maar moeite daarmee hebben. De wereld gaat te snel, te hard, mensen kunnen het niet bijbenen. Dit levert stress op en dat uit zich in 'nieuwe ziekten'. Dat was althans wat Auke van der Woud zei. Het interessante was dat dit rond 1900 dus ook het geval was: de opkomst van 'nieuwerwetse ziekten' en dat deskundigen daar toen ook over schreven.
nou zeg, mensen die hun land verlaten om elders werk te zoeken en daar in de laagst betaalde baantjes terecht komen, maar zo tenminste iets verdienen om hun gezin te onderhouden, mensen die nu eenmaal niet de geestelijke capaciteiten hebben om bepaalde opleidingen te volgen, en dus ook niet de ruime keuze hebben die een hoger opgeleide wel heeft... mensen die niet gezegend zijn met een specifiek talent waar ook nog eens geld mee te verdienen is, mensen die door omstandigheden de luxe niet hebben te kunnen kiezen wat ze willen, maar nemen wat kán, etc etcquote:Op zondag 21 oktober 2007 23:36 schreef mane het volgende:
[..]
Het is volgens mij het verschil tussen echt bewust zelf leven, of geleefd worden.
Die theorie ken ik niet, maar dat er allerlei psychische en fysieke bijverschijnselen optreden wanneer een samenleving snel moderniseert/verandert en dat dit een druk legt op mensen, lijkt mij eigenlijk wel logisch. Als dan blijkt dat dit eerder in de geschiedenis al eens is gebeurd, dan vind ik dat wel verhelderend. Van der Woud schrijft ook in zijn boek dat Nederland weliswaar laat, maar wel heel snel industrialiseerde. De snellere communicatie die daarmee gepaard ging (meer mobiliteit etc.) vond hij vergelijkbaar met de internetrevolutie in de jaren negentig. Grappig is dat medici het toen dus afdeden onder de noemer: hysterie.quote:Op zondag 21 oktober 2007 23:41 schreef Ryan3 het volgende:
Ja, dat is vrij vertaald ook de theorie die de rondte doet rondom de heksenjacht in bijv. Salem, New England begin 17de eeuw. Mensen die de nieuwe tijd wel konden bijbenen, werden door mensen die de nieuwe tijd niet konden bijbenen ervan beschuldigd heksen te zijn. Of bedoel je dat niet precies?
Je ervaart je baan als 'met z'n allen buffelen'?quote:Op zondag 21 oktober 2007 23:18 schreef Aventura het volgende:
[..]
Ik zie het op mijn werk ook. Momenteel zitten er 3 van de 10 in mijn team thuis. Allemaal een jaar of 45-50. Een burn-out, een RSI, een combi rugklachten/burn-out. Toevallig allemaal mensen die 1,5 uur van kantoor af wonen en die het werk al jaren doen. Ik zie bij alledrie heel duidelijk een verband tussen hun werksituatie en hun aandoening.
Wij zitten met zijn allen te buffelen, zij zitten allemaal 3 functieschalen hoger lekker thuis te cashen. En waarom? Omdat het hier kan. In andere landen verman je je gewoon of laat je je omscholen of wat dan ook. Soms denk ik ook dat de sociale voorzieningen en riante arbeidsvoorwaarden van werkgevers dit soort aandoeningen in stand houden.
Zou kunnen.quote:Op zondag 21 oktober 2007 23:47 schreef mane het volgende:
[..]
Die theorie ken ik niet, maar dat er allerlei psychische en fysieke bijverschijnselen optreden wanneer een samenleving snel moderniseert/verandert en dat dit een druk legt op mensen, lijkt mij eigenlijk wel logisch. Als dan blijkt dat dit eerder in de geschiedenis al eens is gebeurd, dan vind ik dat wel verhelderend. Van der Woud schrijft ook in zijn boek dat Nederland weliswaar laat, maar wel heel snel industrialiseerde. De snellere communicatie die daarmee gepaard ging (meer mobiliteit etc.) vond hij vergelijkbaar met de internetrevolutie in de jaren negentig. Grappig is dat medici het toen dus afdeden onder de noemer: hysterie.. In de zeventiende eeuw noemde ze het nog hekserij blijkbaar, en nu zeggen we: burned-out? Zoiets? Het is waarschijnlijk te kort door de bocht.
Je land verlaten om elders een nieuw bestaan op te bouwen, is toch een heel bewuste keuze. Dat doe je niet zomaar, daar denk je over na. Volgens mij zie je weinig kersverse immigranten met burned-out klachten e.d. Daar kan al een verband tussen zitten. Theodore Dalrymple heeft daar volgens mij ook over geschreven. Het was simplistisch om te doen alsof je alleen uit werk die bezieling haalt: wat ik bedoelde is dat veel mensen sowieso geen bezieling in hun leven ervaren; geen betekenis; geen gedrevenheid. Als je structureel een soort leegte ervaart, leidt dat volgens mij tot veel psychische en fysieke klachten. Volgens mij is dat een belangrijk verschijnsel in onze samenleving. Er ligt een grote druk op mensen om iets te worden of te presteren, een huis te kopen etc. Uiteindelijk komt het er dan op neer dat je jezelf hebt klemgezet en ver bent afgedreven van wie je werkelijk bent of wat je wilt zijn. Dan heb je dus weinig écht bewuste keuzes gemaakt in je leven. Dat vind ik persoonlijk heel triest, en dat bedoel ik níet als een verwijt naar andere mensen toe.quote:Op zondag 21 oktober 2007 23:44 schreef milagro het volgende:
nou zeg, mensen die hun land verlaten om elders werk te zoeken en daar in de laagst betaalde baantjes terecht komen, maar zo tenminste iets verdienen om hun gezin te onderhouden, mensen die nu eenmaal niet de geestelijke capaciteiten hebben om bepaalde opleidingen te volgen, en dus ook niet de ruime keuze hebben die een hoger opgeleide wel heeft...
Dus in a way is onze samenleving zoals bijv. Rippenburg beweert decadent en dit leidt tot dit soort in wezen ingebeelde ziekten? Degenen die de boel kunnen bijbenen zijn dan minder vatbaar voor dat soort ziekten?quote:Op zondag 21 oktober 2007 23:56 schreef mane het volgende:
[..]
Je land verlaten om elders een nieuw bestaan op te bouwen, is toch een heel bewuste keuze. Dat doe je niet zomaar, daar denk je over na. Volgens mij zie je weinig kersverse immigranten met burned-out klachten e.d. Daar kan al een verband tussen zitten. Theodore Dalrymple heeft daar volgens mij ook over geschreven. Het was simplistisch om te doen alsof je alleen uit werk die bezieling haalt: wat ik bedoelde is dat veel mensen sowieso geen bezieling in hun leven ervaren; geen betekenis; geen gedrevenheid. Als je structureel een soort leegte ervaart, leidt dat volgens mij tot veel psychische en fysieke klachten.Volgens mij is dat een belangrijk verschijnsel in onze samenleving. Er ligt een grote druk op mensen om iets te worden of te presteren, een huis te kopen etc. Uiteindelijk komt het er dan op neer dat je jezelf hebt klemgezet en ver bent afgedreven van wie je werkelijk bent of wat je wilt zijn. Dan heb je dus weinig écht bewuste keuzes gemaakt in je leven. Dat vind ik persoonlijk heel triest, en dat bedoel ik níet als een verwijt naar andere mensen toe.
Je kan dat aan een systeem toeschrijven, maar ik denk dat het uiteindelijk ligt bij de mensen zelf. Zij maken het systeem.
In NL zag je bij de eerste lichting immigranten juist veel uitval, al vrij snel ook en voor lange duur.quote:Op zondag 21 oktober 2007 23:56 schreef mane het volgende:
[..]
Je land verlaten om elders een nieuw bestaan op te bouwen, is toch een heel bewuste keuze. Dat doe je niet zomaar, daar denk je over na. Volgens mij zie je weinig kersverse immigranten met burned-out klachten e.d. Daar kan al een verband tussen zitten. Theodore Dalrymple heeft daar volgens mij ook over geschreven. Het was simplistisch om te doen alsof je alleen uit werk die bezieling haalt: wat ik bedoelde is dat veel mensen sowieso geen bezieling in hun leven ervaren; geen betekenis; geen gedrevenheid. Als je structureel een soort leegte ervaart, leidt dat volgens mij tot veel psychische en fysieke klachten. Volgens mij is dat een belangrijk verschijnsel in onze samenleving. Er ligt een grote druk op mensen om iets te worden of te presteren, een huis te kopen etc. Uiteindelijk komt het er dan op neer dat je jezelf hebt klemgezet en ver bent afgedreven van wie je werkelijk bent of wat je wilt zijn. Dan heb je dus weinig écht bewuste keuzes gemaakt in je leven. Dat vind ik persoonlijk heel triest, en dat bedoel ik níet als een verwijt naar andere mensen toe.
Je kan dat aan een systeem toeschrijven, maar ik denk dat het uiteindelijk ligt bij de mensen zelf. Zij maken het systeem.
Dat denk ik wel ja. Technologische vernieuwing, de postmoderne samenleving, individualisme, de zeer hoge mate van verstedelijking, druk om te presteren, het hedonisme, doorgeslagen materialisme en de decadentie. Er zijn al meerdere intellectuelen die volgens mij hebben gewezen op de groeiende kloof tussen degenen die zich hierin staande kunnen houden en degenen die dat niet lukt.quote:Op maandag 22 oktober 2007 00:01 schreef Ryan3 het volgende:
Dus in a way is onze samenleving zoals bijv. Rippenburg beweert decadent en dit leidt tot dit soort in wezen ingebeelde ziekten? Degenen die de boel kunnen bijbenen zijn dan minder vatbaar voor dat soort ziekten?
En allochtonen uit een overwegend plattelandscultuur, van oorsprong ver weg van het Westerse, hebben het dan in feite extra moeilijk?quote:Op maandag 22 oktober 2007 00:11 schreef mane het volgende:
[..]
Dat denk ik wel ja. Technologische vernieuwing, de postmoderne samenleving, individualisme, de zeer hoge mate van verstedelijking, druk om te presteren, het hedonisme, doorgeslagen materialisme en de decadentie. Er zijn al meerdere intellectuelen die volgens mij hebben gewezen op de groeiende kloof tussen degenen die zich hierin staande kunnen houden en degenen die dat niet lukt.
RSI heeft geen reet te maken met computerwerk. Het is een verzamelnaam voor allerhande aandoeningen aan de armen/pols/schouder, veroorzaakt door (te) intensief belasten: het komt dan ook veel voor bij bv bouwvakkers; en inderdaad ook bij mensen die veel computerwerk doen.quote:Op zondag 21 oktober 2007 21:42 schreef dubidub het volgende:
[..]
Ik vind RSI dus geen hypeziekte. Meer en meer mensen werken met computers, logisch dat er dan meer mensen RSI krijgen.
De eerste lichting immigranten zal daar minder mee te maken hebben gehad, vermoed ik. Tegenwoordig wrs veel meer; indachtig hoe de gemiddelde Nederlander over hen oordeelt (op fora bijv.).quote:Op maandag 22 oktober 2007 00:09 schreef milagro het volgende:
[..]
In NL zag je bij de eerste lichting immigranten juist veel uitval, al vrij snel ook en voor lange duur.
Alles is ene keuze, ja, maar niet iedereen krijgt een even groot aanbod aan keuzes, en zoals ik al zei, als er brood op de plank moet komen en het enige werk is kutwerk, dan doe je dat, jij noemt dat een keuze, ik noem dat geen keuze hebben.
maar maakt ook niet uit, langdurig werken zonder plezier in je werk of met wie je werkt, breekt op ja, zeker als je buiten het werk dat niet kan compenseren.
Ja, er was een hoogtepunt met die klachten rond 2000, tegenwoordig neemt het af. Dat is vreemd; veel meer mensen sjouwen tijdens hun werk en buiten hun werk intensief met een pc. Eigenlijk zou nu sprake moeten zijn van een endemie, dat is niet zo... Gek toch?quote:Op maandag 22 oktober 2007 00:23 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
RSI heeft geen reet te maken met computerwerk. Het is een verzamelnaam voor allerhande aandoeningen aan de armen/pols/schouder, veroorzaakt door (te) intensief belasten: het komt dan ook veel voor bij bv bouwvakkers; en inderdaad ook bij mensen die veel computerwerk doen.
Enig idee wat de onverklaarbare ziekten van 'toen' waren dan?quote:Op maandag 22 oktober 2007 00:27 schreef thaleia het volgende:
Die kloof is interessant, en ook het feit dat er in die eerdere aangehaalde periodes nog niet zo'n riant uitkeringenstelsel was. Wat moesten de mensen die het allemaal niet konden bijbenen dan toen? Werden die door familie en vrienden onderhouden ("tja neef Jaap is nu eenmaal een beetje raar en niet geschikt om te werken", "nicht Josefien is nu eenmaal altijd ziek, ze heeft een zwak gestel")? Vervangen de uitkeringen van nu het sociale netwerk van toen?
Of hadden ze noodgedwongen, omdat er toch brood op de plank moest, een baan die heel weinig energie vergde? Simpele, niet al te drukke, werkzaamheden in een magazijn of een fabriek....vervangen de uitkeringen van nu de simpele baantjes van toen?
En de onverklaarbare ziektes van toen zijn kennelijk weer verdwenen, kunnen we ervan uitgaan dat de huidige generatie jongeren die van jongs af aan al vertrouwd is met bijv. de informatie-overvloed van radio, tv en internet, het jachtige leven, de zapcultuur, de huidige 'vage' ziektes niet meer zal hebben, of in veel mindere mate?
---> WFL?quote:Op maandag 22 oktober 2007 00:14 schreef Emel het volgende:
Schopje naar R&P.
Tegen ADHD bestond een effectieve behandelwijze met liniaal en de HBS was niet zo'n maaiveld als het huidige VWO dus de HB'ers kwamen vanzelf wel goed terecht.quote:Op zondag 21 oktober 2007 22:59 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Dat kan een aandoening zijn idd; maar waarom pakweg 30 of 40 jaar geleden niet? Toen moet het er ook geweest zijn toch? Wat werd er met die ADHD kinderen gedaan? Allemaal naar de lom- of blo-school?
Wat gebeurde er pakweg 40 jaar geleden met bekkeninstabiliteit, whiplash hyperventilatie?
Waar waren de hoogbegaafde kinderen???
jammer joh, die kant gaan we niet op...quote:Op maandag 22 oktober 2007 00:23 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
De eerste lichting immigranten zal daar minder mee te maken hebben gehad, vermoed ik. Tegenwoordig wrs veel meer; indachtig hoe de gemiddelde Nederlander over hen oordeelt (op fora bijv.)..
Geen WFL. Dit onderwerp past goed in R&P. 'Ziekte of hype?' Heeft veel met psychologie te maken.quote:
Denk ik niet... Het is wel degelijk waar dat aandoeningen die in het nieuws zijn vaker worden gediagnosticeerd. Ik denk dat daar een aantal factoren voor zijn aan te wijzen: a) mensen denken eerder: he dat kan ik wel eens hebben b) artsen zijn er meer op gespitst c) het is aantrekkelijk voor simulanten (die kiezen immers een ziekte die ze kennen en die op veel belangstelling mag rekenen), waarbij meespeelt dat RSI niet zo eenvoudig onomstotelijk is te diagnosticeren als een gebroken been. En verder is er nu ook veel meer aandacht voor RSI preventie, dat zal ook remmend werken.quote:Op maandag 22 oktober 2007 00:27 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ja, er was een hoogtepunt met die klachten rond 2000, tegenwoordig neemt het af. Dat is vreemd; veel meer mensen sjouwen tijdens hun werk en buiten hun werk intensief met een pc. Eigenlijk zou nu sprake moeten zijn van een endemie, dat is niet zo... Gek toch?
Mwah, met een zeis een weiland maaien is toch ook een vrij eentonige, repeterende en statische beweging. Je zou verwachten dat die boeren van vroeger dan ook allemaal aan de RSI waren.quote:Op zondag 21 oktober 2007 21:42 schreef dubidub het volgende:
[..]
Ik vind RSI dus geen hypeziekte. Meer en meer mensen werken met computers, logisch dat er dan meer mensen RSI krijgen.
waren ze ms ook, maar het beestje had geen naam nog, en niemand ,ook de boeren zelf niet, hadden behoefte eraan het een naam te geven... ms werd het gewoon geaccepteerd , als een gegeven en klaar.quote:Op maandag 22 oktober 2007 00:48 schreef MinderMutsig het volgende:
[..]
Mwah, met een zeis een weiland maaien is toch ook een vrij eentonige, repeterende en statische beweging. Je zou verwachten dat die boeren van vroeger dan ook allemaal aan de RSI waren.
Lijkt me niet. Dit is veel meer een wetenschappelijke discussie (is het een echte ziekte?), ik zie daar weinig psychologie in.quote:Op maandag 22 oktober 2007 00:45 schreef Emel het volgende:
[..]
Geen WFL. Dit onderwerp past goed in R&P. 'Ziekte of hype?' Heeft veel met psychologie te maken.
Het overlapt met alles.quote:Op maandag 22 oktober 2007 00:51 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Lijkt me niet. Dit is veel meer een wetenschappelijke discussie (is het een echte ziekte?), ik zie daar weinig psychologie in.
En wie zegt dat ze dan niet hadden (let wel: de beste mensen werden ook een stuk minder oud, dus zo best was hun gezondheid niet...)? Verder is de druk nu natuurlijk hoger: even een paar minuten niets doen (wat een zeer effectief is in het voorkomen van RSI) is veelal niet meer mogelijk.quote:Op maandag 22 oktober 2007 00:48 schreef MinderMutsig het volgende:
[..]
Mwah, met een zeis een weiland maaien is toch ook een vrij eentonige, repeterende en statische beweging. Je zou verwachten dat die boeren van vroeger dan ook allemaal aan de RSI waren.
Ik heb mijn diagnose bij een reumatoloog gekregen en leuk is het zeker niet, als men zegt dat je er mee moet leren leven.quote:Op maandag 22 oktober 2007 00:44 schreef MinderMutsig het volgende:
Daarnaast denk ik dat dit soort diagnoses te makkelijk gegeven worden. Als ik zie hoeveel jonge vrouwen van de huisarts het stempel fibromyalgie krijgen als ze een aantal malen met klachten langs komen die de huisarts niet 1-2-3 van verklaren valt mijn bek soms open. Geen verder onderzoek, geen therapie maar simpelweg de diagnose fibromyalgie en het advies om er maar het een en ander over te lezen op internet en ermee te leren leven. Waardeloos.
Die meiden gaan het internet op en lezen het ene horror verhaal na het andere over mensen die in rolstoelen belanden en geven de hoop en de moed op dat zij ooit nog een normaal leven zullen hebben terwijl fibromyalgie vaak heel goed te bestrijden is door een combinatie van lichamelijke training en psychische hulp.
En daar kan ik me kwaad om maken. ik hoef geen medelijden, alleen dat men wat rekening met me houd ben ik al blij mee.quote:Wellicht speelt hier ook mee dat dit soort aandoeningen niet of nauwelijks aan te tonen zijn en door de omgeving nog wel eens als niet bestaand afgedaan worden.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |