1. Raffaëla Ze was ten tijde van Idols echt dé ster van de show. Het draaide om haar. Ja, natuurlijk, er waren andere kandidaten, maar een van hen verwierf de status die Raffaëla zichzelf toekende. Ze is de perfecte combinatie van stem, looks en performance (dat woord dient uitgekotst te worden
![]()
!)
2. Hind Waarom ze niet in de finale zat en niet won is me een raadsel. Ze had de beste uitstraling van Idols 1 en zeker de beste stem misschien wel van alle edities. Helaas verder vooral een lieve zachte persoonlijkheid, ik had graag wat meer pittigheid gezien, maar als iemand je toch keer op keer kippenvel bezorgd dan is een tweede plek zeker niet onverdienstelijk.
3. Irma Naar mijn mening één van de meest ondergewaardeerde kandidaten van Idols. Ze had een dijk van een stem. Ik heb haar versie van Vlieg met me mee vaak geluisterd, en elke keer was ik onder de indruk. Ik geloofde wat ze zong en ze maakte gewoon ook een geweldig plaatje met haar bos rode krullen. Ze had verder moeten komen, minstens in de top 3 van haar editie.
4. Zosja Weer een talent wat er te vroeg is uitgestemd. ik denk nog steeds dat het te maken had met het feit dat Roger zelf was opgestapt en Zosja dus eigenlijk niet de liveshows haalde met de meeste stemmen, maar omdat ze Rogers plaats inpikte. Dat was natuurlijk totaal onverdiend, want ze kon geweldig zingen. Haar workshopoptreden is gewoon steengoed.
5. Boris Enorm goede stem, en kan bijna alles zingen. Best een terechte winnaar van die editie, maar hij had wel wat irritante trekjes (die eeuwige grijpende hand als hij zong, "keep the soul alive" etc). Maar wel gewoon goed, en leuk dat hij laatst nog iets van zich liet horen.
6. Marlies Marlies heb ik altijd een leuk persoon gevonden. Ze zong aardig en deed goed haar best. maar ze was vooral leuk als persoon. Ik herinner me een aflevering dat er een gans op haar hoofd ging zitten. Gewoonweg hilarisch, en het was ook typisch iets voor Marlies, ze ging gewoon door met haar praatje. Gewoon een grappig persoon, met best aardige zangkwaliteiten.
7. Angelique Een van de weinige echte goede zangeressen, en ze was altijd zo vrolijk. Maar toch vond ik 'r niet uitdagend genoeg. Ze bleef op de achtergrond en had meer naar voren moeten treden.
8. Christon Leuk iemand, aardige zanger, maar toch had hij wel iets. Ik was niet een enorm grote fan van 'm, maar gun 'm toch een plekje in deze top.
9. Harm Hoewel ik het toen niet graag wilde toegeven, maar ik vond Harm altijd wel een goede stem hebben. Zijn hele houding vond ik maar zo-zo, en ik vond dat hij er gewoon uit moest, maar hij zong wel lekker. Na een paar weken wel veel van hetzelfde.
10. Dewi Bekend om haar zuurstokhaar natuurlijk. Ze zong soms best goed, soms wat minder, maar toch elke keer weer iets dat je onthoudt. Haar workshopoptreden was gewoonweg erg goed.
11. Ron Ook lichtelijk ondergewaardeerd, en nooit echt de kans gekregen om zich waar te maken. Gelukkig lukt het aardig in Tarzan (waar ik binnenkort heenga!).
12. Jamai Ten tijde van Idols 1 was ik uiteindelijk wel voor hem. En ja, hij zingt goed en is soms best vermakelijk, maar ondertussen ben ik op hem zo enorm uitgekeken.
13. Aäron Ik weet nog dat hij me bij de audities heel erg verraste en ik vond hem supergoed. Dat was hij ook, maar na een tijdje begon hij me te irriteren. Het was niet meer verrassend en nieuw, het was steeds hetzelfde en meer van hetzelfde.
14. Yuli Ze was gewoon goed, had soul en was niet zo standaard als de rest. Maar toch kon ze me niet genoeg boeien om het lang vol te houden. Maar een paar rondes verder had ik haar wel gegund.
Al die willen te kaap'ren varen, moeten mannen met baarden zijn.
Hoogachtend,
Erik.