Goede vraag. Soms is vliegen goedkoper.quote:Op zaterdag 29 september 2007 14:32 schreef Dr_Flash het volgende:
Wie gaat er nou vliegen naar Parijs?
Ik heb eens 6 uur vertraging gehad op CdG om naar schiphol te gaan, had ik net zo goed op en neer kunnen gaan met de Thalysquote:Op zaterdag 29 september 2007 14:32 schreef Dr_Flash het volgende:
Jammer dat ze per trein alleen maar Londen hebben
Wie gaat er nou vliegen naar Parijs?
Ja, en soms is Eurolines NOG goedkoper. En net zo langzaam, omslachtig en oncomfortabel.quote:Op zaterdag 29 september 2007 14:36 schreef Duvel het volgende:
[..]
Goede vraag. Soms is vliegen goedkoper.
quote:De brand trekt zeer veel publieke belangstelling, onder meer van bezoekers van een evenement op het nabijgelegen NS-complex.
Die had eigenlijk wel wat beter gekund, ik had aan de andere kant moeten gaan staan bedenk ik me nuquote:Op zaterdag 29 september 2007 15:39 schreef ghizzer het volgende:
@Superweber. Vette foto's zeg! de 5de foto van boven doet me sterk denken aan materieel wat ook in Zwisterland rijdt.
Klopt ja, de serie Re460 is datquote:Op zaterdag 29 september 2007 15:39 schreef ghizzer het volgende:
@Superweber. Vette foto's zeg! de 5de foto van boven doet me sterk denken aan materieel wat ook in Zwisterland rijdt.
ah juist.. het station oogt niet heel groot of wel? is het vergelijkbaar (qua looks bv.) met een nederlands station en was de trein naar st. petersburg de enige internationale lijn? hoe lang doet die trein naar st. petersburg erover?quote:Op zaterdag 29 september 2007 15:48 schreef SuperWeber het volgende:
[..]
Die had eigenlijk wel wat beter gekund, ik had aan de andere kant moeten gaan staan bedenk ik me nu. Aan de kant waar ik stond, staat er een enorm bord voor de trein, welke het zicht op de trein wegneemt. Zodoende kon ik dus wat minder afstand nemen van de trein. Als ik aan de andere kant was gaan staan, had dat wel gekund en had ik de hele trein op de foto kunnen zetten
. Ach ik ben er vast nog wel weer een keer in de buurt. Dan maak ik wel weer nieuwe.
www.bahn.de, staat allesquote:Op zaterdag 29 september 2007 15:56 schreef ghizzer het volgende:
hoe lang doet die trein naar st. petersburg erover?
(jaja ik ben nogal geīnteresseerd)
thanx.. heb t gezien ja.. zag op de kaart dat t ook eigenlijk best dicht bij mekaar ligt. had ik me op verkeken.quote:Op zaterdag 29 september 2007 15:57 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
www.bahn.de, staat alles
ongeveer 5½ uur
Op www.vr.fi kun je alles over vertrek en aankomsttijden vinden in Finland (even op in English klikken, want dat Fins begrijp ik ook niks vanquote:Op zaterdag 29 september 2007 15:56 schreef ghizzer het volgende:
[..]
ah juist.. het station oogt niet heel groot of wel? is het vergelijkbaar (qua looks bv.) met een nederlands station en was de trein naar st. petersburg de enige internationale lijn? hoe lang doet die trein naar st. petersburg erover?
(jaja ik ben nogal geīnteresseerd)
Thanx! Vet zeg! Zag op die website dat er ook een trein vanuit Helsinki naar Moskou gaat. Die trein doet er 12 uur en 58 minuten over. Met een eindstation, bedoel je dan een kopstation (zoals Den Haag CS) of een eindstation in de zin dat het het eindpunt voor alle lijnen is?quote:Op zaterdag 29 september 2007 20:21 schreef SuperWeber het volgende:
[..]
Op www.vr.fi kun je alles over vertrek en aankomsttijden vinden in Finland (even op in English klikken, want dat Fins begrijp ik ook niks van), de trein naar St. Petersburg doet er 6,5 uur over. Voor zover ik weet is naar St. Petersburg de enige internationale lijn vanaf Helsinki. Het zou kunnen dat er wat meer lijnen richting Rusland liggen vanuit noordelijker gelegen steden, dat weet ik zo niet. Volgens mij is er geen treinverbinding in het noorden van Finland richting Zweden. Het noordelijkste punt is Kolari.
Het station is niet echt heel groot. Helsinki is ook een eindstation. Dat is ook vrij logisch want 1/5 van de de Finse bevolking woont in Helsinki of zijn omgeving (1 miljoen van de 5 in totaal). Alles gaat of komt van Helsinki min of meer. Maar ik geloof dat er toch nog wel iets van 10 sporen zijn. Als je op de foto met de vertrekkende trein kijkt, zie je ook dat de perrons heel lang zijn. Treinen in het algemeen zijn hier vrij lang. Een trein missen is ook geen humor hier, want de volgende (lange afstandstrein) komt 2 uur later oid.
De looks van station zijn iets meer in Oost Europese stijl, ik denk dat de spoorwegen hier ook opgericht zijn in de tijd dat de Russen hier nog de baas waren, dus heel verbazingwekkend is dat niet. Volgens mij hebben de Finnen nadat ze onafhankelijk zijn geworden de boel wel een beetje verbouwd. Ik zal binnenkort wel even een fatsoenlijke foto (heb ik nu niet) van het station maken en die posten.
Dat is een misverstandquote:Op zaterdag 29 september 2007 20:45 schreef ghizzer het volgende:
De taal blijft leuk.. ik snap er echt helemaal geen zak van. Heb me laatst laten vertellen dat de Finnen elf verschillende lidwoorden kennen.
Oeps!quote:Op zaterdag 29 september 2007 20:46 schreef Dr_Flash het volgende:
Niet helemaal Duuf, er loopt wel degelijk een spoorlijn om de Botnische Golf langs. Daar rijdt trouwens alleen maar cargo over een stuk van zo'n 150 km.
ja ik weet het niet. het enige wat ik kan zeggen is dat ik het van iemand heb waarvan haar vader fins is. en dat het op het Hongaars lijkt klopt inderdaad.quote:Op zaterdag 29 september 2007 20:52 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Dat is een misverstandNet als het fabeltje dat het Fins 47 naamvallen kent. Het Fins maakt deel uit van de Fins-Oegrische taalgroep, die zich in een HEEL erg vroeg stadium heeft afgescheiden van de Indo-Germaanse talen (waartoe vrijwel alle andere talen behoren). Andere talen uit de Fins-Oegrische taalgroep zijn bijvoorbeeld het Samojedisch en nog wat andere Eskimo-talen, en ik dacht ook het Hongaars, maar daar ben ik niet zeker van. Waar de meeste Indo-Germaanse talen voorzetsels gebruiken, gebruikt het Fins achtervoegsels. Daardoor lijkt het op een naamval-achtige constructie, maar dat is het dus niet
Een dergelijk overstapje zou voor de lidwoorden ook wel gelden neem ik aan.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |