Ja want die uitkering is vast net zo hoog als jouw salaris....quote:Op donderdag 1 november 2007 11:49 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Mensen die niet kunnen werken krijgen een uitkering en kunnen daar de premie van betalen. Simpel opgelost dus.
Ten eerste is de discussie niet zinloos, maar zeer nuttig. Ten tweede hebben we deze discussie al talloze malen gevoerd en beland het altijd in een welles nietes discussie, waarbij ik neergezet wordt als egoistisch, terwijl vrijwel iedereen hetzelfde denkt maar niemand het durft te zeggen.quote:Op donderdag 1 november 2007 11:55 schreef Troel het volgende:
Is het trouwens wellicht een idee om deze zinloze discussie in een ander topic te voeren? De posts over de premies en dergelijke sneeuwen zo wel gigantisch onderMisschien knippen en plakken ofzo of een omgekeerde merge
Ik weet zeker dat je je vreselijk vergistquote:Op donderdag 1 november 2007 12:04 schreef karr-1 het volgende:
[..]
terwijl vrijwel iedereen hetzelfde denkt maar niemand het durft te zeggen.
Hé wat jammer nou. Ik geef je net zo'n mooi voorbeeld over autoverzekeringen. Was al zeer benieuwd hoe je je daar uit ging lullen?? Maar het wordt nu te moeilijk voor je begrijp ik.quote:Wat mij betreft einde discussie.
Je eindigt wel met een perfecte dooddoenerquote:Op donderdag 1 november 2007 12:04 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Ten eerste is de discussie niet zinloos, maar zeer nuttig. Ten tweede hebben we deze discussie al talloze malen gevoerd en beland het altijd in een welles nietes discussie, waarbij ik neergezet wordt als egoistisch, terwijl vrijwel iedereen hetzelfde denkt maar niemand het durft te zeggen.
Wat mij betreft einde discussie.
Joh, was het maar zo simpel.quote:Op donderdag 1 november 2007 11:42 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Veel mensen beweerden ook dat de nieuwe zorgpremie niet op te brengen zou zijn, toch betaald (vrijwel) iedereen er braaf voor. Als dat kan, dan kan mijn systeem ook.
Maar je kunt wel iemand bevruchten, dat lijkt mij dan ook jouw zaak, of vergis ik me daarin?quote:Op donderdag 1 november 2007 09:29 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Ik ben geen haar, ik ben een hem. Dus de kans dat ik per ongeluk zwanger raak lijkt me vrijwel nihil.
Of ik het zou kunnen of niet, dat weet ik niet en dat boeit me ook niet aangezien ik er niet achter wens te komen.quote:Op donderdag 1 november 2007 20:05 schreef Alicey het volgende:
[..]
Maar je kunt wel iemand bevruchten, dat lijkt mij dan ook jouw zaak, of vergis ik me daarin?
Daar hoef ik me niet uit te lullen aangezien ik geen auto in mijn bezit heb. Maar mocht ik die hebben, dan zou daar hetzelfde principe voor gelden inderdaad.quote:Op donderdag 1 november 2007 12:15 schreef ElizabethR het volgende:
[..]
Ik weet zeker dat je je vreselijk vergist
[..]
Hé wat jammer nou. Ik geef je net zo'n mooi voorbeeld over autoverzekeringen. Was al zeer benieuwd hoe je je daar uit ging lullen?? Maar het wordt nu te moeilijk voor je begrijp ik.
Niemand kiest er voor om ziek te worden, dat kan ik ook nog wel begrijpen. Maar feit is wel dat iemand die ziek is bovenmatig gebruik maakt van de zorg terwijl daar in verhouding minder voor betaald wordt (zorgtoeslag etc.) En dat is in mijn mening niet eerlijk, aangezien ik denk dat de persoon die er meer gebruik van maakt ook verhoudingsgewijs meer zou moeten betalen dan iemand die nooit gebruikt maakt van zorg.quote:Op donderdag 1 november 2007 13:02 schreef ColdFeet het volgende:
Je maakt een denkfout: mensen kiezen er niet voor om ziek te worden, het is geen dure hobby, ofzo! (m.u.v. kinderen)
Zo iemand betaalt al een hoge prijs, hoor. Met zijn verminderde energie en mobiliteit. En hij kan bijv. de rest van zijn leven niet meer werken. Vind ik ook niet erg eerlijk.quote:Op vrijdag 2 november 2007 08:30 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Niemand kiest er voor om ziek te worden, dat kan ik ook nog wel begrijpen. Maar feit is wel dat iemand die ziek is bovenmatig gebruik maakt van de zorg terwijl daar in verhouding minder voor betaald wordt (zorgtoeslag etc.) En dat is in mijn mening niet eerlijk, aangezien ik denk dat de persoon die er meer gebruik van maakt ook verhoudingsgewijs meer zou moeten betalen dan iemand die nooit gebruikt maakt van zorg.
Nee dat is het ook niet en het is ook allemaal erg naar enzo, maar het principe blijft staan. Mensen die meer gebruik maken van de zorg zouden daar meer voor moeten betalen.quote:Op vrijdag 2 november 2007 08:34 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Zo iemand betaalt al een hoge prijs, hoor. Met zijn verminderde energie en mobiliteit. En hij kan bijv. de rest van zijn leven niet meer werken. Vind ik ook niet erg eerlijk.
Maar waarvan dan? Een chronisch zieke met een WAO-uitkering is een kale kip waarvan je niet meer kunt plukken, hoor.quote:Op vrijdag 2 november 2007 08:36 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Nee dat is het ook niet en het is ook allemaal erg naar enzo, maar het principe blijft staan. Mensen die meer gebruik maken van de zorg zouden daar meer voor moeten betalen.
Ik bedoel dan ook verhoudingsgewijs meer betalen. Of laat de no claim in stand voor mensen die er geen gebruik van maken, sterker nog, gooi deze flink omhoog zodat het de moeite waard wordt om zo gezond mogelijk te leven.quote:Op vrijdag 2 november 2007 08:42 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Maar waarvan dan? Een chronisch zieke met een WAO-uitkering is een kale kip waarvan je niet meer kunt plukken, hoor.
Zo klinkt het toch als mensen straffen voor het gegeven dat ze ziek zijn geworden, wat toch vaak iets is waar een mens zelf weinig invloed op heeft.quote:Op vrijdag 2 november 2007 08:47 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Ik bedoel dan ook verhoudingsgewijs meer betalen. Of laat de no claim in stand voor mensen die er geen gebruik van maken, sterker nog, gooi deze flink omhoog zodat het de moeite waard wordt om zo gezond mogelijk te leven.
En dat argument wordt nu altijd gebruikt door bv de chronisch zieken, ze doen het voorkomen alsof ze het slachtoffer van het systeem zijn, terwijl dat gewoon echt niet zo is. Ze betalen net zoveel voor de ziektekosten als ieder ander, maar krijgen toevallig geen geld terug aan het einde van het jaar omdat ze dat geld en zelfs meer opgebruikt hebben.quote:Op vrijdag 2 november 2007 08:49 schreef Lienekien het volgende:
Zo klinkt het toch als mensen straffen voor het gegeven dat ze ziek zijn geworden, wat toch vaak iets is waar een mens zelf weinig invloed op heeft.
Omdat ze zelf niet op die zorg zitten te wachten, ze kiezen er zelf niet voor, is dat zo moeilijk te begrijpen?quote:Op vrijdag 2 november 2007 09:00 schreef karr-1 het volgende:
[..]
En dat argument wordt nu altijd gebruikt door bv de chronisch zieken, ze doen het voorkomen alsof ze het slachtoffer van het systeem zijn, terwijl dat gewoon echt niet zo is. Ze betalen net zoveel voor de ziektekosten als ieder ander, maar krijgen toevallig geen geld terug aan het einde van het jaar omdat ze dat geld en zelfs meer opgebruikt hebben.
Daar heb je toch ook je zorg voor ontvangen, dus wat is dan het probleem?
Het probleem is dat jij ze nóg meer op kosten wil jagen. En ze vaak de middelen niet hebben om dat te bekostigen.quote:Op vrijdag 2 november 2007 09:00 schreef karr-1 het volgende:
[..]
En dat argument wordt nu altijd gebruikt door bv de chronisch zieken, ze doen het voorkomen alsof ze het slachtoffer van het systeem zijn, terwijl dat gewoon echt niet zo is. Ze betalen net zoveel voor de ziektekosten als ieder ander, maar krijgen toevallig geen geld terug aan het einde van het jaar omdat ze dat geld en zelfs meer opgebruikt hebben.
Daar heb je toch ook je zorg voor ontvangen, dus wat is dan het probleem?
Nee natuurlijk kies je er niet zelf voor, niemand kiest er voor om ziek te zijn. Maar als je dan ziek bent, ontvang je wel alle zorg die je nodig hebt tegen een fractie van de werkelijke kosten. Dat je dan moet gaan zeuren over 255 euro die je niet ontvangt, terwijl jemisschien wel voor tienduizenden aan zorg ontvangt, ontgaat mij even.quote:Op vrijdag 2 november 2007 09:03 schreef ruud.nl het volgende:
[..]
Omdat ze zelf niet op die zorg zitten te wachten, ze kiezen er zelf niet voor, is dat zo moeilijk te begrijpen?![]()
Ik jaag ze niet op extra kosten, ik zeg alleen dat ze naar verhouding meer betalen. Dat kan al door de no claim in stand te laten en deze te verhogen.quote:Op vrijdag 2 november 2007 09:05 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Het probleem is dat jij ze nóg meer op kosten wil jagen. En ze vaak de middelen niet hebben om dat te bekostigen.
Daar gaat de discussie niet over, over zeurende chronisch zieken.quote:Op vrijdag 2 november 2007 09:06 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Nee natuurlijk kies je er niet zelf voor, niemand kiest er voor om ziek te zijn. Maar als je dan ziek bent, ontvang je wel alle zorg die je nodig hebt tegen een fractie van de werkelijke kosten. Dat je dan moet gaan zeuren over 255 euro die je niet ontvangt, terwijl jemisschien wel voor tienduizenden aan zorg ontvangt, ontgaat mij even.
Het is een aanverwant verschijnsel, maar je hebt gelijk, daar gaat het hier niet over.quote:Op vrijdag 2 november 2007 09:07 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Daar gaat de discussie niet over, over zeurende chronisch zieken.
Extra kosten = naar verhouding meer betalen. Toch?quote:Op vrijdag 2 november 2007 09:06 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Ik jaag ze niet op extra kosten, ik zeg alleen dat ze naar verhouding meer betalen. Dat kan al door de no claim in stand te laten en deze te verhogen.
quote:Op vrijdag 2 november 2007 08:29 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Daar hoef ik me niet uit te lullen aangezien ik geen auto in mijn bezit heb. Maar mocht ik die hebben, dan zou daar hetzelfde principe voor gelden inderdaad.
Beetje onrealistische situatieschets, maar ik snap wat je bedoeld. Dat is zoals het nu werkt, maar dat zou kunnen veranderen.quote:Op vrijdag 2 november 2007 09:14 schreef ElizabethR het volgende:
[..]
![]()
Situatieschets:
'Hallo meneer van de verzekering, ik heb net een zwaar ongeluk gehad, mijn auto is totall-loss. Kan ik me nu even verzekeren alstublieft??
' Hoe duur was uw auto meneer?'
' Ehm, aanschafwaarde was 18.000 euro'
' Goed meneer, dan is de premie 18.050 euro'
Pffff, jij begrijpt echt niets van het principe van verzekeren. Een maatschappij wil winst maken ja! Die rekenen dus met allerlei verdeelsleutels uit hoeveel die premies gaan kosten. Het aantal verzekerden dat ze hebben, de waarde van de verzekerde spullen, de risicofactoren dat er iets gaat gebeuren. Dat gooien ze in een grote emmer, dan komt daar een gemiddelde premie uit die bij schades de maatschappij er toch van verzekert dat ze winst maakt.
Hoe moeilijk kan het zijn zeg.
Nee, ze betalen net zoveels als dat ze nu betalen, maar krijgen alleen minder terug aan het einde van het jaar. Toch?quote:Op vrijdag 2 november 2007 09:08 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Extra kosten = naar verhouding meer betalen. Toch?
Wacht even, hoor. Jouw lumineuze idee was toch om mensen meer premie te gaan laten betalen vanaf het moment dat ze zorg nodig hebben?quote:Op vrijdag 2 november 2007 09:17 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Nee, ze betalen net zoveels als dat ze nu betalen, maar krijgen alleen minder terug aan het einde van het jaar. Toch?
Nee, je snapt niet echt wat ik bedoel. Want ik beschrijf precies de situatie die jij wenst. Je kunnen verzekeren op het moment dat je een verzekering pas nodig hebt. Dat jij niet wenst te begrijpen dat zoiets enorme premieconsequenties heeft is niet mijn manco.quote:Op vrijdag 2 november 2007 09:17 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Beetje onrealistische situatieschets, maar ik snap wat je bedoeld. Dat is zoals het nu werkt, maar dat zou kunnen veranderen.
Nee ze betalen niet meer premie, ze betalen dezelfde premie als nu maar pas vanaf het moment dat ze zorg nodig hebben.quote:Op vrijdag 2 november 2007 09:19 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Wacht even, hoor. Jouw lumineuze idee was toch om mensen meer premie te gaan laten betalen vanaf het moment dat ze zorg nodig hebben?
Jij bent de enige die die enorme premieconsequenties ziet, ik zie ze niet.quote:Op vrijdag 2 november 2007 09:20 schreef ElizabethR het volgende:
[..]
Nee, je snapt niet echt wat ik bedoel. Want ik beschrijf precies de situatie die jij wenst. Je kunnen verzekeren op het moment dat je een verzekering pas nodig hebt. Dat jij niet wenst te begrijpen dat zoiets enorme premieconsequenties heeft is niet mijn manco.
En zo eindigen we dus altijd. We kunnen geen argumenten meer verzinnen en dus verlagen we onszelf maar tot beledigingen. Heel jammer....quote:Op vrijdag 2 november 2007 09:23 schreef DennisMoore het volgende:
Jammer dat karr-1 dit topic blijkbaar mag kapen met z'n wereldvreemde geneuzel.
Evenheel serieus dan hoor. Stel jouw soort van verzekeren komt erdoor. Je betaalt dus niets voor je autoverzekering, immers je hebt hem nu niet nodig, en dan krijg je inderdaad dat ongeluk en je bolide is totall-loss.quote:Op vrijdag 2 november 2007 10:15 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Jij bent de enige die die enorme premieconsequenties ziet, ik zie ze niet.
Dan gaan mensen dus in jouw plan stelselmatig minder betalen. Dat is gewoon niet reëel. Dan is er niet genoeg geld om de huidige zorg te bekostigen.quote:Op vrijdag 2 november 2007 10:14 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Nee ze betalen niet meer premie, ze betalen dezelfde premie als nu maar pas vanaf het moment dat ze zorg nodig hebben.
hetzelfde als nu, aangezien je de aanschafkosten van je auto als een lening krijgt en die lening afbetaald door middel van je premie.quote:Op vrijdag 2 november 2007 10:17 schreef ElizabethR het volgende:
[..]
Evenheel serieus dan hoor. Stel jouw soort van verzekeren komt erdoor. Je betaalt dus niets voor je autoverzekering, immers je hebt hem nu niet nodig, en dan krijg je inderdaad dat ongeluk en je bolide is totall-loss.
Dan bel je met de verzekering, en je vraagt om op dat moment een verzekering af te kunnen sluiten vanwege het totall-loss zijn van je auto en het feit dat jij er toch wel graag centen voor terug had om een nieuwe bolide te kunnen kopen. Wat denk jij dat je dan aan premie zult moeten betalen, als je tot op dat moment nog nooit iets hebt betaald??
Je wil de argumenten niet lezen, en vindt het blijkbaar vreemd dat het uitdraait op 'jij tegen de rest'.quote:Op vrijdag 2 november 2007 10:15 schreef karr-1 het volgende:
En zo eindigen we dus altijd. We kunnen geen argumenten meer verzinnen en dus verlagen we onszelf maar tot beledigingen. Heel jammer....
De huidige zorg is uberhaupt een wangedrocht van hier tot aan de overkant. Het zou geen kwaad kunnen om daar eens flink door heen te gaan.quote:Op vrijdag 2 november 2007 10:18 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Dan gaan mensen dus in jouw plan stelselmatig minder betalen. Dat is gewoon niet reëel. Dan is er niet genoeg geld om de huidige zorg te bekostigen.
Ik lees alle argumenten wel degelijk, ze zijn alleen vrij simpel te ontkrachten. Maar goed, ik ben er wel klaar mee, mijn mening is duidelijk.quote:Op vrijdag 2 november 2007 10:19 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
Je wil de argumenten niet lezen, en vindt het blijkbaar vreemd dat het uitdraait op 'jij tegen de rest'.
M'goed, een modje kan beter de TT veranderen nu.
En dat werkt dus niet! Want die mensen die er gebruik van maken kunnen nooit die kosten opbrengen. Dat wil er bij jou kennelijk gewoon maar niet in.quote:Op vrijdag 2 november 2007 10:20 schreef karr-1 het volgende:
[..]
De huidige zorg is uberhaupt een wangedrocht van hier tot aan de overkant. Het zou geen kwaad kunnen om daar eens flink door heen te gaan.
En ja mensen gaan dan minder betalen, dat is ook de bedoeling. Alleen de mensen die er gebruik van maken betalen.
Je betaalt toch nog niksquote:
Daar zijn andere instellingen voor dan verzekeringsmaatschappijen, die heten 'bank'. Jouw constructie heeft niets met verzekeren te maken, maar is gewoon een lening, met afbetalingen, geen premie. Je hebt dus geen nieuw wiel uitgevonden hoor. Jij verzekert je gewoon niet, rijdt je je auto in de soep dan ga je dus gewoon naar een bank en sluit een lening af voor een nieuwe.quote:aangezien je de aanschafkosten van je auto als een lening krijgt en die lening afbetaald door middel van je premie.
Ik heb werkelijk waar nog niet één ontkrachting gezien van een van de tegenargumenten op jouw stelling.quote:Op vrijdag 2 november 2007 10:21 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Ik lees alle argumenten wel degelijk, ze zijn alleen vrij simpel te ontkrachten.
quote:Maar goed, ik ben er wel klaar mee, mijn mening is duidelijk.
Dus mensen die er nu wel gebruik van maken, betalen ook geen verzekeringspremie? Hoe krijgen ze nu hun zorg vergoed dan?quote:Op vrijdag 2 november 2007 10:22 schreef Lienekien het volgende:
[..]
En dat werkt dus niet! Want die mensen die er gebruik van maken kunnen nooit die kosten opbrengen. Dat wil er bij jou kennelijk gewoon maar niet in.
Je betaald pas als je er gebruik van maakt, eerder niet.quote:Op vrijdag 2 november 2007 10:23 schreef ElizabethR het volgende:
[..]
Je betaalt toch nog niks
[..]
Daar zijn andere instellingen voor dan verzekeringsmaatschappijen, die heten 'bank'. Jouw constructie heeft niets met verzekeren te maken, maar is gewoon een lening, met afbetalingen, geen premie. Je hebt dus geen nieuw wiel uitgevonden hoor. Jij verzekert je gewoon niet, rijdt je je auto in de soep dan ga je dus gewoon naar een bank en sluit een lening af voor een nieuwe.
Mag, maar is oneindig veel duurder dan een verzekering, immers, je bent de totale waarde van je in de soep gereden auto volledig kwijt, je moet geld lenen om een nieuwe te betalen en dan moet je die lening aflossen met de rente erbovenop
Slim plan![]()
Dus ik moet jullie argumenten wel zien, maar mijn ontkrachtingen worden genegeerd. Nee zo komen we verder in een discussie.quote:Op vrijdag 2 november 2007 10:24 schreef ElizabethR het volgende:
[..]
Ik heb werkelijk waar nog niet één ontkrachting gezien van een van de tegenargumenten op jouw stelling.
[..]
![]()
Hè? Hoe kom je aan die rare gevolgtrekking?quote:Op vrijdag 2 november 2007 10:24 schreef karr-1 het volgende:
[..]
Dus mensen die er nu wel gebruik van maken, betalen ook geen verzekeringspremie? Hoe krijgen ze nu hun zorg vergoed dan?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |