Ja, na de 3 eerder genoemde titels (en dat zijn volgens mij zijn 1e 3 boeken) ging me dat erg opvallen.quote:Op zaterdag 22 september 2007 12:21 schreef CherryLips het volgende:
[..]
ja inderdaad, de paar boeken die ik heb gelezen van Koontz, volgen hetzelfde patroon.
Ratten is inderdaad een herbert boek. Een soort 'midnight shift' van King in het kwadraat.quote:Van James Herbert heb ik trouwens ook nog ergens een boek liggen, ooit gekocht, nooit gelezen. Even opzoeken. Ik heb vroegah bij de bieb wel eens boeken gelezen die volgens mij van Herbert waren, iets over een rattenplaag en eentje over een spookhuis.
quote:Op zaterdag 22 september 2007 14:28 schreef MissBliss het volgende:
TVP, ben nu bezig in Gerald's Game en daarna moet ik weer nodig de winkels afstruinen want ik heb niks nieuws meerEn er is nog maar weinig wat ik nog niet heb...
Dat is ook weer zoquote:Op zaterdag 22 september 2007 15:58 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Mooier kan het toch niet. Dan ga je op zoek naar andere schrijvers. Niks mooier dan op een regenachtige zondagmiddag door Donner struinen
quote:Op zaterdag 22 september 2007 16:10 schreef helldeskr het volgende:
1408
"i have had it with this motherfucking ghosts in this motherfocking room "![]()
![]()
Duh.....quote:Op zaterdag 22 september 2007 16:24 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Ja leuk, de film vind je in TV. In het verhaal komt die zin namelijk niet voor.
quote:Op zaterdag 22 september 2007 19:59 schreef helldeskr het volgende:
[..]
Duh.....
HIj noemt het een motherfocking room...en wat zegt hij in Snakes on a plane ?
Hoezo 'ook'? King is schrijverquote:Op zaterdag 22 september 2007 20:06 schreef Viking84 het volgende:
Even een vraagje van een Stephen King-n00b, hoor. Ik weet dat hij ook verhalen schrijft.
quote:Wat zijn nu goede, spannende verhalen van hem? Zijn zijn verhalen ook gebundeld verkrijgbaar?.
quote:Op zaterdag 22 september 2007 20:10 schreef helldeskr het volgende:
Huilie
quote:Op zaterdag 22 september 2007 20:20 schreef helldeskr het volgende:
Ik vind dat je overdrijft.
Zelf ben ik een groot fan van de boeken van King..altijd beter dan de films.
Maar een klein geintje moet kunnen, dit is een overduidelijke cameo.
De boeken van King zitten vol met verwijzingen naar films en muziek "american culture "dus
Dat maakt het weer leuk, en ik heb ook erg op zitten letten of ik Stephen ergens zag, omdat hij meestal net als Hitchkok, zelf even in beeld komt in een of ander figuranten rolletje.
Het feit dat jij zo verschrikkelijk anal bent over het on-topic gehalte vind ik overdreven en dus "huilie".
Ik bedoel dus 'korte verhalen'quote:Op zaterdag 22 september 2007 20:11 schreef Swetsenegger het volgende:
Hoezo 'ook'? King is schrijver
Ok thx, zal eens op onderzoek uit gaanquote:Hij heeft een stuk of 50 boeken op zijn naam. Daar zitten vele goede en spannende tussen. Er zijn diverse verhalenbundels van King, maar er is geen bundel van alle werken van King.
Korte verhalen bundels zijnquote:Op zaterdag 22 september 2007 20:25 schreef Viking84 het volgende:
[..]
Ik bedoel dus 'korte verhalen'(ik stond er even niet bij stil dat romans natuurlijk ook verhalen zijn
).
Hij heeft een stuk of 50 boeken op zijn naam. Daar zitten vele goede en spannende tussen. Er zijn diverse verhalenbundels van King, maar er is geen bundel van alle werken van King.
quote:Op zaterdag 22 september 2007 20:25 schreef helldeskr het volgende:
Daarom zeg ik ook "meestal" .
Ga je er nu een sport van maken om me in alles tegen te spreken of te verbeteren ?
check hier maar eens.quote:Op zaterdag 22 september 2007 20:25 schreef Viking84 het volgende:
[..]
Ik bedoel dus 'korte verhalen'(ik stond er even niet bij stil dat romans natuurlijk ook verhalen zijn
).
[..]
Ok thx, zal eens op onderzoek uit gaan.
Ik raad je "4 seizoenen" en de werken onder zijn pseudoniem Richard Bachman aan, dat zijn redelijk behapbare verhalen van tussen de 100 en 200 bladzijden en prima als je niet van dikke boeken houdtquote:Op zaterdag 22 september 2007 20:25 schreef Viking84 het volgende:
[..]
Ik bedoel dus 'korte verhalen'(ik stond er even niet bij stil dat romans natuurlijk ook verhalen zijn
).
[..]
Ok thx, zal eens op onderzoek uit gaan.
Ik heb hier zelf '4x Stephen King' (of beter: 4x Richard Bachmanquote:Op zaterdag 22 september 2007 20:27 schreef Stormqueen het volgende:
[..]
Ik raad je "4 seizoenen" en de werken onder zijn pseudoniem Richard Bachman aan, dat zijn redelijk behapbare verhalen van tussen de 100 en 200 bladzijden en prima als je niet van dikke boeken houdt
Eens! Domain (deel 3 in de rattencyclus) is nog steeds één van de beste horrorverhalen die ik ooit gelezen heb. Vooral deel 1 en 2 overslaan trouwens...quote:Op zaterdag 22 september 2007 10:47 schreef Swetsenegger het volgende:
King fans raad ik eerder James Herbert aan.
de Marathon vond ik een heel sterk verhaalquote:Op zaterdag 22 september 2007 20:52 schreef DaMart het volgende:
[..]
Ik heb hier zelf '4x Stephen King' (of beter: 4x Richard Bachman) op de boekenplank staan.
Vooral '' De Marathon' vind ik daarin een geweldig verhaal!![]()
Sorry, 'Het lijk' is verfilmd als 'Stand by me'quote:Op zondag 23 september 2007 10:51 schreef Viking84 het volgende:
Het grappige is dat ik er een tijdje geleden achter kwam dat mijn favoriete films allen Stephen King-verfilmingen zijn: Stand by me, Storm of the Century ("I'm a little teapot short and stout"), Shawshank en The Green Mile. Carrie is ook ijzersterk, maar ik zou niet zo snel een horrorverhaal tot m'n favorieten rekenen
.
weet ikquote:Op zondag 23 september 2007 11:01 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Sorry, 'Het lijk' is verfilmd als 'Stand by me'![]()
Oh? Ik heb niet zozeer de behoefte om het te lezen, maar de film / miniserie vind ik wél geweldig. Hij duurt heerlijk lang en je wordt helemaal in het verhaal meegezogenquote:Storm of the century is overigens geschreven als een scenario.
quote:Op zondag 23 september 2007 11:06 schreef Viking84 het volgende:
[..]
weet ik.
[..]
Oh? Ik heb niet zozeer de behoefte om het te lezen, maar de film / miniserie vind ik wél geweldig. Hij duurt heerlijk lang en je wordt helemaal in het verhaal meegezogen.
Misschien toch maar eens lezen danquote:Op zondag 23 september 2007 11:07 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Persoonlijk vond ik het geschreven verhaal sinisterder (?) dan de film.
Boek is echt creepy.
quote:Op zondag 23 september 2007 00:34 schreef Xessive het volgende:
[..]
Eens! Domain (deel 3 in de rattencyclus) is nog steeds één van de beste horrorverhalen die ik ooit gelezen heb. Vooral deel 1 en 2 overslaan trouwens...
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Maar wraak van de overlevenden vind ik ook wel een goeie.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
"Charlotte Muis is een dief en heel Nederland weet het nu"
quote:Op zondag 23 september 2007 11:13 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Ik moet je eerlijk zeggen dat ik nog lang niet alles gelezen heb van James Herbert. Ze zijn ook redelijk lastig te krijgen in de boekenwinkel.
Ik heb deel 1 gelezen, tenminste....Deel 1 speelt in Londen, deel 2 inderdaad buiten Londen, maar die twee delen zijn standaard broddelwerk vergeleken met deel 3. Domain is nooit in het Nederlands vertaald, maar daar hebben de meeste hier weinig last van volgens mij.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Maar wraak van de overlevenden vind ik ook wel een goeie.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.En nu weer naar King ...![]()
quote:Op zaterdag 22 september 2007 20:06 schreef Viking84 het volgende:
Even een vraagje van een Stephen King-n00b, hoor. Ik weet dat hij ook verhalen schrijft.
Wat zijn nu goede, spannende verhalen van hem? Zijn zijn verhalen ook gebundeld verkrijgbaar?.
quote:Op zondag 23 september 2007 22:27 schreef CherryLips het volgende:
Zelf heb ik hier nog De Schnabbel liggen, met daarin De Aap, Het Vlot enDichte Mist
en nog een hele zooi korte verhaaltjes, maar ik weet niet of die nog gewoon te verkrijgen is. Dat was m'n eerste Stephen King-boek, ik was een jaar of 11, 12 denk ik. Kreeg daarna Carrie van m'n broer
.
Ik kan ze niet echt goed met elkaar vergelijken. Persoonlijk vond ik The Stand net een tikkie beter dan IT, maar het ontloopt elkaar niet veel.quote:Op zondag 14 oktober 2007 23:34 schreef DrDurden het volgende:
Moet nog steeds beginnen in The Stand (ligt al een paar maanden onaangeroerd in de kast). Wie vind dit nou echt zijn beste boek? Ik ben nog steeds van mening dat dat IT is, en ik denk niet dat The Stand daar over heen gaat.
Overigens is die luxe editie van Salem's Lot wel erg [ afbeelding ].
Ik vind zowel de korte verhalen(bundels) als de lange verhalen erg leuk. De korte verhalen zijn vooral erg leuk om te lezen als je onderweg bent, met bijvoorbeeld het OV, of als je een uurtje vrij hebt op school. Als ik fijn even een paar uurtjes 's avond ga lezen of zomers in het zonnetje pak ik toch eerder één van de lange verhalen.quote:Op zondag 14 oktober 2007 22:19 schreef milia het volgende:
Zijn er nog meer mensen die wel moeite hebben met korte verhalenbundels van Stephen King
of is dat echt iets persoonlijks, want hoe dikker het boek.........hoe blijer ik ben !
Ik heb natuurlijk wel mijn voorkeuren,voor bepaalde korte verhalen maar de meeste boekjes
-die ik overigens wel heb- lees ik bijna nooit nog een keer.
Vandaag heb ik de dvd golden years bekeken (is daar een boek van?) en daar was een oude hippie die Captain Tripps heette! Vond ik wel effe leuk om te zien, deze Tripps verraadde overigens zijn hippiecommune aan de cia voor geld. Hij heeft de geldoverdracht niet overleefd..![]()
Ja ik!quote:Op zondag 14 oktober 2007 23:34 schreef DrDurden het volgende:
Moet nog steeds beginnen in The Stand (ligt al een paar maanden onaangeroerd in de kast). Wie vind dit nou echt zijn beste boek? Ik ben nog steeds van mening dat dat IT is, en ik denk niet dat The Stand daar over heen gaat.
Overigens is die luxe editie van Salem's Lot wel erg [afbeelding].
ik vind de Stand echt een fantastisch boekquote:Op zondag 14 oktober 2007 23:34 schreef DrDurden het volgende:
Moet nog steeds beginnen in The Stand (ligt al een paar maanden onaangeroerd in de kast). Wie vind dit nou echt zijn beste boek? Ik ben nog steeds van mening dat dat IT is, en ik denk niet dat The Stand daar over heen gaat.
Overigens is die luxe editie van Salem's Lot wel erg [ afbeelding ].
Goed nieuws! Ik heb hem meteen besteld!quote:Op dinsdag 16 oktober 2007 23:29 schreef MissBliss het volgende:
Woei, ik kwam gisteren gewoon een 'nieuwe' Richard Bachman tegen, met voorwoord van Stephen KingDe ontvoering (Blaze). Ik ben benieuwd! Wist niet dat het bestond.
Maar eerst 4x Stephen King (of eigenlijk Bachman) uitlezen
Klopt, die stond al in de vooraankondiging in Lisey's Storyquote:Op dinsdag 16 oktober 2007 23:29 schreef MissBliss het volgende:
Woei, ik kwam gisteren gewoon een 'nieuwe' Richard Bachman tegen, met voorwoord van Stephen KingDe ontvoering (Blaze). Ik ben benieuwd! Wist niet dat het bestond.
Maar eerst 4x Stephen King (of eigenlijk Bachman) uitlezen
Ik heb betere Kings gelezenquote:Op maandag 22 oktober 2007 14:50 schreef MissBliss het volgende:
Was het goed?
Desperation vond ik ook erg goed, heb je The Regulators al gelezen? Die boeken horen eigenlijk bij elkaar.quote:Op woensdag 31 oktober 2007 12:56 schreef Guerra het volgende:
Desperation uit, goed boek. Wat vonden jullie van Desperation?
Ga nu beginnen in Salem's Lot.
It is een meesterlijk boek.quote:
Ja die had ik hiervoor gelezen. Die was wel minder dan Desperation. Salems' Lot heb ik nu ook uit, fantastisch boek. It blijft mn favoriete boek van King maar Salem's Lot komt op een tweede plek.quote:Op zaterdag 10 november 2007 13:05 schreef Evil_Jur het volgende:
[..]
Desperation vond ik ook erg goed, heb je The Regulators al gelezen? Die boeken horen eigenlijk bij elkaar.
quote:Op zondag 11 november 2007 22:07 schreef Guerra het volgende:
[..]
Ja die had ik hiervoor gelezen. Die was wel minder dan Desperation. Salems' Lot heb ik nu ook uit, fantastisch boek. It blijft mn favoriete boek van King maar Salem's Lot komt op een tweede plek.
Ik heb nu The Colorado Kid, Mobiel en Dodenwake (Pet Sematery) nu geleend van de bieb. Ben benieuwd.
quote:Op donderdag 29 november 2007 10:53 schreef lizardtattoo het volgende:
Ben nu al sinds eind augustus bezig met Bag of Bones, maar het kan me niet echt boeien. Ik heb geen behoefte aan een tien pagina's lange 'nachtmerrie' over seks met lijken, enome kloppende erecties en gefantaseer over een meisje dat dertig jaar jonger is. Ik wil gewoon horror/psychologische thriller lezen, geen verkapte bouquetreeks... Er is niks mis met seks of een vleugje erotiek, maar ik ben echt niet geīnteresseerd in pagina na pagina met de perverse gedachten van de hoofdpersoon als deze met het verhaal niets te maken hebben. En als ze er wel mee te maken hebben dan wil ik de rest van het boek al helemaal niet meer lezen.
Mja, ik denk ook wel dat het deels aan de vertaling lag, maar het verhaal zelf kon me niet sterk boeien eigenlijk.quote:Op donderdag 29 november 2007 12:31 schreef Lienekien het volgende:
Die vond ik (in het Engels) juist heel goed te pruimen. Toevallig kwam de film (met Christopher Walken) op tv toen ik halverwege was. Erg leuk om te zien hoe van het boek een film was gemaakt.
En zo gaat het nog wel even door.quote:'Everything down there is death', she said, and pressed her cold palms and white, pruney fingers to my cheeks. She turned my head and then bent it so I was looking into the lake. Under the water I saw decomposing bodies slipping by, pulled by some deep current. Their wet eyes stared. Their fish-nibbled noses gaped. Their tongues lolled between white lips like tendrils of waterweed [...] I shrugged my head free of her hands, pushed her down on the boards, and finally cooled what was so hard and contentious, sinking it deep. [...] My wife was dead and I was fucking her corpse.
Ik moet zeggen, The Colorado Kid vond ik echt een leuk verhaal.quote:Op zondag 11 november 2007 22:18 schreef milia het volgende:
Leuk allemaal, vooral pet semetary, maar The Colorado kid moet ik echt nog eens lezen. Die ging helemaal langs me heen zeg maar.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Bovendien ben ik gek op dat soort oude lullen in kleine gemeenschappen, King weet ze zo leuk te schrijven. Dat is denk ik de hoofdreden waarom Insomnia een van mijn favorieten is, die oude knarren van Derry die gaan schaken bij het vliegveldje, en wazige oude Dor met z'n gedichtenbundeltje
As your attorney I advise you to rent a very fast car with no top.
Dan zul je de gangbang van het 12 jarige meisje in een riool in It ook niet kunnen waarderen denk ik.quote:Op donderdag 29 november 2007 12:35 schreef lizardtattoo het volgende:
Nou, ik vond het smerig. Het ging tien pagina's lang alleen maar over hoe zijn shorts over zijn 'huge and throbbing erection'; spannen, terwijl achtereenvolgens de drie belangrijkste vrouwen (dood of nauwelijks volwassen) uit het boek aan hem trekken of op hem zitten.
[..]
En zo gaat het nog wel even door.
Desperation en The Regulators horen dan ook min of meer bij elkaar.quote:Op donderdag 29 november 2007 21:54 schreef Unstoppable het volgende:
Paar dagen geleden "The Stand" uitgelezen, dus ik begon gister aan "De Regelaars". Na de eerste paar hoofdstukken, ben ik er vrijwel zeker van dat ik de namen van een stuk of 6 mensen in een ander boek tegen ben gekomen. Kon me alleen niet meer herinneren welk boek, dus na 10 pockets doorbladeren kwam ik er achter dat het "Desperation" was![]()
De gekke agent, de schrijver en de happy family blijken dus in "De Regelaars" allemaal gezellig bij elkaar in de straat te wonen
Kloptquote:Op maandag 24 september 2007 08:23 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Al die verhalen staan in 1 van de reguliere verhalen bundels:
Duistere Krachten (hier staan ze allemaal in volgens mij)
continuiteisfouten kom je ook in het engels tegen hoor. Ook meneer King maakt wel eens fouten.quote:Op zaterdag 8 december 2007 00:01 schreef GizartFRL het volgende:
Daarom, lezen in het engels, zoals meneer King het bedoelde.
Jij bent waarschijnlijk geen Nederlander gezien je taalgebruik, dus ik snap best dat je voorkeur niet naar de Nederlandse uitgaves uitgaat.quote:Op zaterdag 8 december 2007 09:03 schreef Evil_Jur het volgende:
Ik lees King en alle Engelstalige schrijvers alleen in het Engels de laatste jaren eigenlijk, maar ik snap best dat mensen die minder comfortabel zijn met de Engelse taal het liever in het Nederlands lezen.
Het heeft denk ik wel zijn voordelen om een boek in de origienele taal te lezen, maar dan moet je het wel helemaal begrijpen. Toch zal iemand uit Maine al meer van de nuances doorhebben van een gemiddeld King boek dan een Nederlander, hoe goed zijn Engels ook is.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |