quote:Federer speelt tegen Sampras
Uitgegeven: 23 mei 2007 10:21
Laatst gewijzigd: 23 mei 2007 10:24
KUALA LUMPUR - De Zwitserse tennisser Roger Federer en de inmiddels gestopte Amerikaan Pete Sampras treffen elkaar op 22 november bij een demonstratiewedstrijd in Kuala Lumpur. Het duel wordt onder de titel 'Clash of Times' gespeeld in het kader van de 50-jarige onafhankelijkheid van Maleisië.
Federer en Sampras hebben slechts één keer op de ATP-tour tegenover elkaar gestaan. Dat was op Wimbledon in 2001. De Zwitser won toen en maakte een einde aan Sampras' ongeslagen reeks van 31 wedstrijden bij het grandslamtoernooi in Londen.
Sampras won een recordaantal van veertien grandslams. Hij is ervan overtuigd dat Federer zijn record zal verbeteren.
Ondertussen heeft Federer nog een GS erbij. Zou Sampras nog genoeg in training zijn om Federer een beetje tegenstand te bieden? Het wordt waarschijnlijk in ieder geval een mooie tenniswedstrijd!quote:Voorverkoop Federer - Sampras start deze week
door onze Telesportredactie
KUALA LUMPUR - De voorverkoop van tickets voor het tennisduel aller tijden start deze week. Op 22 november binden Pete Sampras en Roger Federer de strijd aan met elkaar. Beide legendes, samen goed voor 26 Grand Slam-titels, zullen voor 12000 toeschouwers in het Malawati-stadion in Kuala Lumpur strijden om de eer.
Federer, die momenteel jaagt op het Grand Slam-record (14 titels) van Sampras, speelde één keer eerder tegen de inmiddels gestopte Sampras. De Zwitserse nummer een van de wereld versloeg de Amerikaan in 2001 in de achtste finales van Wimbledon. Eerder dit jaar speelden Federer en Sampras al een oefenpotje bij Sampras' huis in Los Angeles. "Ik weet niet meer wie de tiebreaks en de sets won. Wel weet ik dat het tennis van een ontzettend hoog niveau was", aldus Federer.
Sampras is vol lof over Federer. "Roger is een echte toptennisser. Hij is niet alleen een groot speler, maar ook buiten de baan is hij een perfect uithangbord voor de tennissport."
quote:Op donderdag 13 september 2007 12:52 schreef michiel5 het volgende:
Is natuurlijk een demo partij, gaat dus meer om de show.
Ik denk dat Pete in zijn hoogtij dagen Federer zeker op gras alle hoeken van de baan had laten zien.
Net als op Wimbledon in 2001 zeker, toen Sampras verloorquote:Op donderdag 13 september 2007 12:52 schreef michiel5 het volgende:
Is natuurlijk een demo partij, gaat dus meer om de show.
Ik denk dat Pete in zijn hoogtij dagen Federer zeker op gras alle hoeken van de baan had laten zien.
Maar als Nadal Federer op Wimbledon tot twee keer toe zeer goed partij kan bieden moet Sampras toch in staat worden geacht 6 of 7 van de 10 keer dat ze tegen elkaar spelen te winnen. Federer pakt straks meer GS, maar de tegenstand in de periode Sampras was echt veel groter dan nu.quote:Op donderdag 13 september 2007 13:56 schreef TheGeneral het volgende:
[..]
Net als op Wimbledon in 2001 zeker, toen Sampras verloor![]()
Misschien niet Sampras zijn hoogtij dagen, maar ZEKER die van Federer nog niet.
Precies, en als je de cijfers van die enige ontmoeting bekijkt zie je ook dat het niet ver uit elkaar lag op dat moment.quote:Op maandag 17 september 2007 14:56 schreef Colplay het volgende:
[..]
Maar als Nadal Federer op Wimbledon tot twee keer toe zeer goed partij kan bieden moet Sampras toch in staat worden geacht 6 of 7 van de 10 keer dat ze tegen elkaar spelen te winnen. Federer pakt straks meer GS, maar de tegenstand in de periode Sampras was echt veel groter dan nu.
Nee, want het is het spel van Nadal dat Federer niet ligt. Die hoge topspinballen (hoewel op gras natuurlijk een stuk minder) en het constant hameren van Federer zijn backhand is hetgeen waar hij moeite mee heeft. Het spel van Sampras is een stuk simpeler voor Federer.quote:Op maandag 17 september 2007 14:56 schreef Colplay het volgende:
[..]
Maar als Nadal Federer op Wimbledon tot twee keer toe zeer goed partij kan bieden moet Sampras toch in staat worden geacht 6 of 7 van de 10 keer dat ze tegen elkaar spelen te winnen. Federer pakt straks meer GS, maar de tegenstand in de periode Sampras was echt veel groter dan nu.
Natuurlijk speelt het type spel ook een rol, maar toch denk ik echt dat Sampras beter was dan Federer nu is. Federer is ontzettend constant en het is ontzettend knap dat hij er elke keer weer staat, maar Federer heeft wel het geluk met de toppers die er op dit moment zijn. Die zijn veel minder dan waar Sampras elke keer tegen speelde.quote:Op dinsdag 18 september 2007 00:09 schreef TheGeneral het volgende:
[..]
Nee, want het is het spel van Nadal dat Federer niet ligt. Die hoge topspinballen (hoewel op gras natuurlijk een stuk minder) en het constant hameren van Federer zijn backhand is hetgeen waar hij moeite mee heeft. Het spel van Sampras is een stuk simpeler voor Federer.
Nadal van nu zou Sampras van toen ook zo goed partij bieden hoor. Bovendien zou Nadal van nu de Sampras van toen op gravel helemaal kaal slaan.quote:Op maandag 17 september 2007 14:56 schreef Colplay het volgende:
[..]
Maar als Nadal Federer op Wimbledon tot twee keer toe zeer goed partij kan bieden moet Sampras toch in staat worden geacht 6 of 7 van de 10 keer dat ze tegen elkaar spelen te winnen. Federer pakt straks meer GS, maar de tegenstand in de periode Sampras was echt veel groter dan nu.
De toppers die er nu zijn, zijn misschien wel wat minder, maar het heeft ook te maken met het feit dat Federer er gewoon zo ver boven staat, omdat hij veel beter is dan hun. Sampras had dat niet. Dan kun je zeggen omdat zijn tegenstanders beter waren, of omdat hij minder goed was.quote:Op dinsdag 18 september 2007 09:21 schreef Colplay het volgende:
[..]
Natuurlijk speelt het type spel ook een rol, maar toch denk ik echt dat Sampras beter was dan Federer nu is. Federer is ontzettend constant en het is ontzettend knap dat hij er elke keer weer staat, maar Federer heeft wel het geluk met de toppers die er op dit moment zijn. Die zijn veel minder dan waar Sampras elke keer tegen speelde.
Sampras speelde in alle Grand Slam finales tegen: Agassi, Courier, Pioline, Martin, Ivanisevic, Becker, Chang, Moya, Rafter, Edberg, Safin en Hewitt
Tegenstanders van Federer waren: Philippousis, Safin, Roddick, Hewitt, Agassi, Baghdatis, Nadal, Gonzalez en Djokovic.
Sampras heeft zijn hele carriere dus tegen legendes gespeeld, terwijl Federer als beste tegenstanders een 35-jarige Agassi had en dan Nadal die nog aan het begin van zijn loopbaan staat. Denk dat Sampras in dit huidige veld net zo gedomineerd had, terwijl Federer met de tegenstanders van Sampras minder Grand Slams had gewonnen dan hij nu heeft.
Op gravel wint Federer ook heel eenvoudig van Sampras. Op de andere ondergronden weet ik het niet.quote:Op dinsdag 18 september 2007 17:12 schreef XL het volgende:
[..]
Nadal van nu zou Sampras van toen ook zo goed partij bieden hoor. Bovendien zou Nadal van nu de Sampras van toen op gravel helemaal kaal slaan.
Denk wel dat Federer in de tijd van Sampras het meeste van alle spelers had gewonnen. Alleen was de kans veel groter dat hij op een grand slam een topper van het niveau Agassi, Becker, Edberg, Ivanisevic tegen was gekomen. Dan had hij op een mindere dag, zoals hij bijvoorbeeld afgelopen US Open had, ergens verloren en niet uiteindelijk heel eenvoudig het toernooi gewonnen.quote:Op dinsdag 18 september 2007 17:14 schreef TheGeneral het volgende:
[..]
De toppers die er nu zijn, zijn misschien wel wat minder, maar het heeft ook te maken met het feit dat Federer er gewoon zo ver boven staat, omdat hij veel beter is dan hun. Sampras had dat niet. Dan kun je zeggen omdat zijn tegenstanders beter waren, of omdat hij minder goed was.
En van het rijtje tegenstanders van Sampras heeft Federer al een positieve head to head tegen de meeste. Agassi, Martin, Ivanisevic, Moya, Safin, Hewitt, Pioline, Chang.
Waarvan veel zelfs al in zijn mindere tijd. rond 2000.
Ik moet zeggen dat ik die andere niet allemaal heb zien spelen. Dus ik weet niet hoe goed die waren.
En een Nadal aan het begin van zijn carriere is toch al beter of net zo goed als vele van de tegenstanders van Sampras.
Ik denk dat Federer zo goed als hij nu is, ook zo'n dominantie had gehad als in de tijd van Sampras.
Canas, Canas, Volandri om maar wat voorbeelden te noemen dit jaar.quote:Op dinsdag 18 september 2007 20:28 schreef TubewayDigital het volgende:
Sampras wilde buiten de GS wel eens een slippertje maken. Federer niet.
Canas was twee keer in de masters op hardcourt. Dus zeker partijen die hij hoort te winnen. Maar ook hier geldt natuurlijk weer het zwakke deelnemersveld. Federer kan mede hierdoor partijen winnen waarin hij ver onder zijn niveau speelt.quote:Op dinsdag 18 september 2007 20:35 schreef TubewayDigital het volgende:
Een paar op gravel. That's it. En vind vorig jaar maar eens wat. Die expres verlies paritj tegen Murray
Ik vind dat je ten onrechte doet alsof Sampras alleen maar met sterren stond te spelen. Ik zou zeggen dat Agassi en Courier twee topspelers uit zijn hoogtijdagen waren. Dat andere toppers waar hij tegen stond weliswaar grote namen waren, maar niet piekten ten tijden van de hegemonie van Sampras. Edberg en Becker met Sampras vergelijken is als Federer met Sampras vergelijken. Ze stonden wel tegenover elkaar, maar de vergelijking loopt spaak.quote:Op dinsdag 18 september 2007 23:03 schreef Colplay het volgende:
[..]
Canas was twee keer in de masters op hardcourt. Dus zeker partijen die hij hoort te winnen. Maar ook hier geldt natuurlijk weer het zwakke deelnemersveld. Federer kan mede hierdoor partijen winnen waarin hij ver onder zijn niveau speelt.
Om ook dit wat te nuanceren.quote:Op dinsdag 18 september 2007 23:03 schreef Colplay het volgende:
[..]
Canas was twee keer in de masters op hardcourt. Dus zeker partijen die hij hoort te winnen. Maar ook hier geldt natuurlijk weer het zwakke deelnemersveld. Federer kan mede hierdoor partijen winnen waarin hij ver onder zijn niveau speelt.
Ben ik dus niet met je eens. Er zit echt wel verschil in periodes. Maart 1993 was de top 10: Courier, Sampras, Edberg, Becker, Korda, Ivanisevic, Agassi, Lendl, Chang en Stich, met Krajicek op 11. Dit zijn elf spelers die allemaal minimaal een keer een Grand Slam toernooi gewonnen hebben. En ook nog eens allemaal op hetzelfde moment in de top staan.quote:Op woensdag 19 september 2007 07:20 schreef XL het volgende:
[..]
Ik vind dat je ten onrechte doet alsof Sampras alleen maar met sterren stond te spelen. Ik zou zeggen dat Agassi en Courier twee topspelers uit zijn hoogtijdagen waren. Dat andere toppers waar hij tegen stond weliswaar grote namen waren, maar niet piekten ten tijden van de hegemonie van Sampras. Edberg en Becker met Sampras vergelijken is als Federer met Sampras vergelijken. Ze stonden wel tegenover elkaar, maar de vergelijking loopt spaak.
Federer heeft met Nadal en Roddick absoluut twee concurrenten die niet minder sterk zijn dan Agassi en Courier. Ik denk niet dat de top vroeger breder was, je kunt nu wel 10 sterke spelers opnoemen uit de periode 1990-1999. Zo kun je in 2017 ook 10 sterke spelers opnoemen uit 2000-2009 en dan is die lijst ook tig keer sterker dan de top10 in 2017.
Dit komt niet in de laatste plaats doordat Fed en Nadal geen grandslams afstaan aan de rest.quote:Op woensdag 19 september 2007 08:56 schreef Colplay het volgende:
[..]
Ben ik dus niet met je eens. Er zit echt wel verschil in periodes. Maart 1993 was de top 10: Courier, Sampras, Edberg, Becker, Korda, Ivanisevic, Agassi, Lendl, Chang en Stich, met Krajicek op 11. Dit zijn elf spelers die allemaal minimaal een keer een Grand Slam toernooi gewonnen hebben. En ook nog eens allemaal op hetzelfde moment in de top staan.
Ik denk niet dat een speler als Davydenko hier tussen had gestaan. Dat is nu de nummer vier. David Ferrer is de nummer acht en heeft in zijn hele carriere zeven ATP-finales gehaald!
Natuurlijk zullen er over tien jaar gemeten best tien goede spelers zijn in deze periode, maar in de jaren '90 stonden ze met zijn alle tegelijk in de top 10 en is de top echt niet te vergelijken met spelers als Ferrer, Davydenko, Robredo en Gonzalez. De toppers van toen hebben in hun carriere bijna meer GS gewonnen als de top 10 van nu aan gewone toernooien.
Nu vind ik dit echt wel een ander kaliber spelers als Nadal, Djokovic,
Met deze vergelijking ben ik het echt niet eens. Kafelnikov is vergelijkbaar met Roddick qua prestaties, niet met Davydenko. Kijk eens hoe weinig toernooien de top 10 van nu gewonnen heeft. Dan heb ik het dus niet alleen over Grand Slams, maar ook over andere toernooien. Federer speelt zo min mogelijk toernooien in een jaar en niemand laat zien dat ze zo goed zijn dat ze er hier ook een flink aantal van kunnen winnen. Jij noemt dit waarschijnlijk een hele brede top. Ik vind dat een gebrek aan kwaliteit van de huidige generatie (met uitzondering van Nadal en Federer). Djokovic is nog jong en heeft de kans naar dit niveau toe te groeien, Roddick is een redelijke tennisser, maar echt niet veel beter dan Chang, Muster, Ivanisevic of Kafelnikov.quote:Op woensdag 19 september 2007 09:53 schreef XL het volgende:
[..]
Dit komt niet in de laatste plaats doordat Fed en Nadal geen grandslams afstaan aan de rest.
Enkele jaren later is de top10 ook al vele malen zwakker en daardoor kon Pete blijven winnen.
In 1997 met Sampras, Muster, Ivanisevic, Chang, Kafelnikov, Rios, Krajicek, Enqvist, Ferreira, Moya..... Armoede troef.
Muster is echt wel een beperktere gravelspeler dan Nadal
Ivanisevic is een beperkter servicekanon dan Roddick
Chang is een beperktere terugbrenger dan Djokovic (met vergelijkbare waardeloze fysiek)
Kafelnikov is gelijkwaardig aan de beperkte Davydenko
Rios is cult, zoiets missen we nu. Al zou Gonzo bij een gebrek aan toppers ook cult zijn. Nu krijgt hij de aandacht niet omdat het verschil met de top5 te groot is. De rest is geneuzel in de marge, zowel toen als nu.
Je kunt de diversiteit in grandslamfinales destijds zien als een brede top of als een falende nummer 1 en 2. In de grote toernooien zijn het nu steeds de top5 spelers die er staan, maar ze krijgen geen grote naam omdat nummer 1 en 2 ze geen mogelijkheid geven en ze dus geen grote toernooien winnen. Ze zijn echter in mijn ogen niet minder de spelers destijds. De top50 van nu is al helemaal veeeeeel sterker dan de top50 van toen.
Maar niet iedereen is zo maf als Davydenko om elke week weer voor een toernooi in de categorie van de laagste orde op te draven. Niet alleen Federer en Nadal doseren hun toernooien, dat geldt (in iets mindere mate) eigenlijk voor de gehele top 10. Dus zo heel gek is het niet dat lager gerankte spelers ook toernooien pakken.quote:Op woensdag 19 september 2007 10:34 schreef Colplay het volgende:
[..]
Met deze vergelijking ben ik het echt niet eens. Kafelnikov is vergelijkbaar met Roddick qua prestaties, niet met Davydenko. Kijk eens hoe weinig toernooien de top 10 van nu gewonnen heeft. Dan heb ik het dus niet alleen over Grand Slams, maar ook over andere toernooien. Federer speelt zo min mogelijk toernooien in een jaar en niemand laat zien dat ze zo goed zijn dat ze er hier ook een flink aantal van kunnen winnen. Jij noemt dit waarschijnlijk een hele brede top. Ik vind dat een gebrek aan kwaliteit van de huidige generatie (met uitzondering van Nadal en Federer). Djokovic is nog jong en heeft de kans naar dit niveau toe te groeien, Roddick is een redelijke tennisser, maar echt niet veel beter dan Chang, Muster, Ivanisevic of Kafelnikov.
Ik vind Federer wel beter dan Sampras hoor, maar vindt wel dat iedereen hem wel heel veel eer geeft. Hij geeft tegenstanders echt wel kansen gegeven om GS te winnen. Kijk maar naar de finale van het afgelopen US Open. Een verschrikkelijk slechte wedstrijd van hem, maar Djokovic is nog steeds niet goed genoeg om te profiteren en gaat er gewoon in drie sets af. Roddick kan met zijn beste spel geen enkele set van hem winnen en staat head-to-head met 14-1 achter en heeft in die 15 partijen precies zes sets van hem gewonnen! Als Roddick echt een topspeler is wint hij zeker vier keer meer van Federer en zijn de andere partijen closer. In een carriere moet je zelf toch wel een paar keer een goede dag hebben als Federer een mindere heeft?
Maar goed, jij vindt deze dominantie een kwaliteit van Federer en ik denk dat dit mede komt omdat het veld van nu wel historisch zwak is.
Dat Federer boven iedereen uitsteekt is een duidelijk feit. Dat hij de beste allertijden is eveneens. Al ben ik erg benieuwd hoever Borg zou komen als hij langer door was gegaan.quote:Op woensdag 19 september 2007 13:18 schreef Komakie het volgende:
Colplay's stelling vind ik niet terecht. Alles behalve.
Ik de tijd van Sampras waren er misschien meer gelijkwaardige spelers. maar dat komt omdat Sampras niet zo ver boven de top uit stak als Federer nu doet.
De toppers waar Federer tegen speelt zijn ook groten.
Davydenko is misschien een beperkte speler volgens een aantal mensen. Hij haalt bijna elke grand slam de halve finale. Om vervolgens te verliezen van Federer.
Nadal kan Federer enigzins aan. Is op gravel beter en op andere ondergronden bijna gelijkwaardig.
Djokovic is een geweldenaar en kan Federer (iig op hard court) hebben.
Roddick heeft al een aantal finales gehaald, om vervolgens te verliezen van Federer.
Hewitt is meervoudig Grand Slam winnaar.
Safin is meervoudig grand slam winnaar.
Moya is grand slam winnaar en meerdere malen finalist.
Ferrero is ook grand slam winnaar en meerdere malen halve finales en finales gehaald.
Een aantal mensen die jij op noemt zijn dan niet veel bijzonderder...
Ik reken ff in het tijdperk Sampras (vanaf 1990)
Sampras 14 grand slams 4 finales
Agassi 8 grand slams 7 finales
Chang 1 grand slam 3 finales
Courier 4 grand slams 3 finales
Becker 6 grand slams 4 finales waarvan 2 grandslams in het tijdperk "sampras"
Lendl mag je eigenlijk al niet meer meerekenen want die was echt al ver in zijn nadagen maar heeft in het tijdperk Sampras 1 grand slam gewonnen
Muster, 1 grand slam
Ivanisevic, 1 grand slam en 3 finales
Kafelnikov, 2 grand slams en 1 finale
Korda, 1 grand slam 1 finale en doping
Stich 1 grand slam 2 finales
Martin nooit een grand slam gewonnen.
Krajicek 1 grand Slam
Als ik dan een paar van tegenwoordig kijk:
Federer 12 grand slams 2 finales
Nadal 3 grand slams 2 finales
Roddick 1 grand slam 3 finales
Moya 1 grand slam 1 finale
Hewitt 2 grand slams 2 finales
Ferrero 1 grand slam 2 finales
Safin 2 grand slams
je kunt heel duidelijk een lijn zien. Van de huidige spelers heeft iedereen voor het tijdperk "Federer" (buiten Safin en Nadal) zijn grand slams gepakt.
Dat zou bij meer spelers zo zijn omdat daaronder de spelers allemaal van elkaar kunnen winnen.
Kortom, als Federer er niet was geweest, waren er in dit tijdperk ook een aantal legendes meer geweest.
Daarnaast hebben wij Dick Norman en Martin Verkerk
Federer staat boven de rest. Dat is gewoon een feit. Verder zou iedereen wel een keer een grand slam kunnen winnen. Ik ben er van overtuigt dat als Federer er niet was geweest bijvoorbeeld Davydenko al minimaal 1 grand slam gehad zou hebben. Roddick zou er ook al een paar meer gepakt hebben. Net als bijvoorbeeld Hewitt (vooral een paar jaar geleden).
Het heeft niet zo veel met de spelers van nu te maken. Maar wel met Federer. Die is gewoon beter dan de rest. De andere spelers zullen nooit spectaculair de boeken in gaan als Federer zo door gaat. Gewoon omdat Federer alles wint en zij niet.
Als je niet wint ga je ook niet noemenswaardig de geschiedenisboeken in. Je kunt 10 halve finales halen, maar zonder overwinningen zijn er maar weinig mensen die je over 20 jaar nog kennen.
De resultaten zijn belangrijker voor het maken van legendes en een legende wordt je door te winnen. maar als er 1 is die alles wint dan kan er geen andere legende bij. Anders zouden een aantal spelers ook noemenswaardig zijn voor dit tijdperk. Mede omdat tegenwoordig de top50 veel meer aan elkaar gewaagd is. Op een paar spelers na.
Jouw desbetreffende top 10 in 1993quote:Op woensdag 19 september 2007 08:56 schreef Colplay het volgende:
[..]
Ben ik dus niet met je eens. Er zit echt wel verschil in periodes. Maart 1993 was de top 10: Courier, Sampras, Edberg, Becker, Korda, Ivanisevic, Agassi, Lendl, Chang en Stich, met Krajicek op 11. Dit zijn elf spelers die allemaal minimaal een keer een Grand Slam toernooi gewonnen hebben. En ook nog eens allemaal op hetzelfde moment in de top staan.
Ik denk niet dat een speler als Davydenko hier tussen had gestaan. Dat is nu de nummer vier. David Ferrer is de nummer acht en heeft in zijn hele carriere zeven ATP-finales gehaald!
Natuurlijk zullen er over tien jaar gemeten best tien goede spelers zijn in deze periode, maar in de jaren '90 stonden ze met zijn alle tegelijk in de top 10 en is de top echt niet te vergelijken met spelers als Ferrer, Davydenko, Robredo en Gonzalez. De toppers van toen hebben in hun carriere bijna meer GS gewonnen als de top 10 van nu aan gewone toernooien.
Nu vind ik dit echt wel een ander kaliber spelers als Nadal, Djokovic,
Die heeft god ondertussenquote:Op donderdag 20 september 2007 13:35 schreef Komakie het volgende:
Ik heb trouwens nog wel wat leuke feitjes
Voor de liefhebber...
- Het grootste aantal games in een enkelspel: 126. Dit was een herenenkelspel tussen Roger
Taylor (GB) en Wieslaw Gasiorek (Po) te Warschau. Uitslag: 27-29; 31-29; 6-4
- Het grootste aantal games in een dubbelspel: 147. Dit was een herendubbelspel tussen
Dick Leach/Dick Tell en Len Schloss/Tom Mozur in Newport. Uitslag: 3-6; 49-47; 22-20.
- De langste set die ooit is gespeeld is uit bovengenoemd dubbelspel: 96 games (49-47).
- Het langste punt dat ooit werd gespeeld staat op naam van twee 11 jarige meisjes. De rally
nam 51½ minuut in beslag en bestond uit 1029 slagen. Het meisje dat toen de bal in het net
sloeg (en dus de rally verloor) won wel de wedstrijd.
- Het grootste aantal games dat (op “topniveau”) achter elkaar werd gewonnen staat nog
altijd op naam van Bill Tilden: 57 games. Dit was in 1925. Pas in de kwartfinale van een
groot toernooi verloor hij zijn eerste game!
- Björn Borg was 49 wedstrijden achter elkaar ongeslagen (in 1978)!
- Chris Evert (VS) houdt nog altijd een uniek record: zij was op gravelbanen 125 wedstrijden
achter elkaar ongeslagen!
- In het enkelspel zijn slechts vijf spelers erin geslaagd het officiële Grand Slam (d.w.z.
Australië, Roland Garros, Wimbledon en de US Open in één kalenderjaar winnen) te
behalen: Don Budge (1938), Maureen Connolly (1953), Rod Laver (in 1962 en in 1969),
Margaret Court (1970) en Steffi Graf (1988).
- In het herendubbel haalden Sedgman/McGregor het Grand Slam in 1951.
- In het gemengddubbel haalden Court/Fletcher het Grand Slam in 1963.
- Twee speelsters zijn erin geslaagd om de vier Grand Slam toernooien achter elkaar, maar
niet in hetzelfde jaar, te winnen. Dit wordt geen werkelijk Grand Slam genoemd. Het betreft
Martina Navratilova (1983/1984 ) en Steffi Graf (1993/1994 ).
- De enige speler die er de laatste 30 jaar in is geslaagd om tijdens zijn gehele carrière ten
minste één keer alle vier de Grand Slam toernooien een keer te winnen is André Agassi. Dit
is dus ook beroemde spelers zoals Borg, Connors, Lendl, Edberg, Mc.Enroe en zelfs
Sampras niet gelukt!
- Jimmy Connors heeft nog altijd het record van 160 weken op rij nummer 1 van de wereld
zijn!
- Het totaal aantal weken op de nummer 1 positie is inmiddels een record van Pete Sampras.
Hij is met 286 weken boven de 268 weken van Jimmy Connors en de 270 weken van Ivan
Lendl gekomen.
- John McEnroe heeft het record van de nummer 1 positie van de dubbelranglijst: 270 weken.
Wel grappige info. Totaal nutteloos verder. Vooral dat van die meisjes van 11 vond ik wel mooi
vergelijk het maar met de prestaties van de top 10 van nu.quote:Op donderdag 20 september 2007 17:34 schreef Buakaw het volgende:
[..]
Jouw desbetreffende top 10 in 1993
Ivanicevic eerste GS 2001(enige)
Stich 1 GS
Korda 1e GS in 1998 (enige)
Chang 1 GS
Agassi 1 GS
is dit zo bijzonder?
in 1993quote:Op donderdag 20 september 2007 19:22 schreef Colplay het volgende:
[..]
vergelijk het maar met de prestaties van de top 10 van nu.
Ow en Agassi 1 GS?
Ja op dat moment van Agassi wel ja. Maar dan noem je geen Courier en Edberg, die finale Aus Open speelden dat jaar. Dat is wat ik bedoel met een bredere top. Op Federer, Nadal, Djokovic en Roddick na zijn er op het moment helemaal geen topspelers en daarom was de top veel breder. Nu sta je op de vierde plaats op de wereldranglijst terwijl je in kleinere toernooien opzettelijk verliest en nog nooit een Grand Slam finale hebt gehaald.quote:Op donderdag 20 september 2007 19:46 schreef Buakaw het volgende:
[..]
in 1993Jij laat de top 10 van 1993 zie, ik laat zien dat het op dat moment helemaal niet allemaal uit kampioenen bestond.
Federer 12 GS 2 finales
Nadal 3 GS 2 finales
Djokovic 1 finale
Roddick 1 GS 3 finales
Voor de rest is het op dit moment inderdaad wat minder, maar Hewitt, Safin, Ferrero horen normaal gesproken gewoon top 10 spelers te zijn.
nou ja, jij hebt blijkbaar geen zin om je mening aan te passen.quote:Op vrijdag 21 september 2007 08:20 schreef Colplay het volgende:
[..]
Ja op dat moment van Agassi wel ja. Maar dan noem je geen Courier en Edberg, die finale Aus Open speelden dat jaar. Dat is wat ik bedoel met een bredere top. Op Federer, Nadal, Djokovic en Roddick na zijn er op het moment helemaal geen topspelers en daarom was de top veel breder. Nu sta je op de vierde plaats op de wereldranglijst terwijl je in kleinere toernooien opzettelijk verliest en nog nooit een Grand Slam finale hebt gehaald.
Als jullie mij kunnen overtuigen ben ik echt wel bereid mijn mening aan te passen.quote:Op vrijdag 21 september 2007 11:21 schreef Komakie het volgende:
[..]
nou ja, jij hebt blijkbaar geen zin om je mening aan te passen.
Ik vind sowieso dat je op dit moment niet kunt zeggen of de concurrentie zwakker is dan toen aangezien deze generatie nog niet ten einde is. verre van dat zelfs...
Waarom staat Pancho Gonzales er nou nooit bij? Die heeft toch regelmatig Laver van de baan getimmerd, voor zover dat mogelijk was (de 1 als prof en de ander als amateur werkte slecht in die jaren), en op zijn minst vond Budge de backhand van Gonzales beter dan zijn eigen. Maar dat kan bescheidenheid zijn natuurlijkquote:Op donderdag 20 september 2007 13:34 schreef Komakie het volgende:
Hoop geschiedenis
Denk je echtquote:Op vrijdag 21 september 2007 13:18 schreef thijsdetweede het volgende:
Maar Als Sampras tien jaar later was geboren (en fed niet), zou Pete ook al wel een paar RG finales op zijn naam hebben staan. Iets met koffiedik enzo.
quote:Op vrijdag 21 september 2007 13:18 schreef thijsdetweede het volgende:
[..]
Waarom staat Pancho Gonzales er nou nooit bij? Die heeft toch regelmatig Laver van de baan getimmerd, voor zover dat mogelijk was (de 1 als prof en de ander als amateur werkte slecht in die jaren), en op zijn minst vond Budge de backhand van Gonzales beter dan zijn eigen. Maar dat kan bescheidenheid zijn natuurlijk
Voor wat het waard is: Ik denk dat Federer van Sampras zou winnen, omdat aanvallers Fed nog nooit in de problemen hebben gebracht. Maar Als Sampras tien jaar later was geboren (en fed niet), zou Pete ook al wel een paar RG finales op zijn naam hebben staan. Iets met koffiedik enzo.
enquote:Na de tweede wereldoorlog was Jack Kramer enkele jaren de sterkste speler. Afkomstig uit de
school van Ellsworth Vines, gebruikte hij echt 'power tennis'.
'Vaste tactiek' van Kramer was: een harde scherpe crossforehand
gevolgd door een sidespinforehand
naar de backhandkant van de tegenstander.
Door deze slagencombinatie moest die speler wel achterwaarts lopen om de bal met zijn
backhand te kunnen spelen.
Zodoende had hij geen zicht op de oplopende Kramer, die zo een groot percentage van zijn
punten won.
In 1947 werd Jack Kramer professional en nam 'Pancho' Gonzales zijn heerschappij over.
Gonzales had vooral een kogelharde service en een enorm balgevoel ('touch').
De periode van 1950 tot 1970 wordt wel de Australische periode genoemd. Onder leiding van
Harry Hopman kwamen vele spelers aan de wereldtop en wist het Australische Davis Cupteam
16 keer de finale te winnen. De bekendste spelers waren: Lew Hoad, Ken Rosewall, Roy
Emerson, Rod Laver, John Newcombe, Fred Stolle en Tony Roche.
Dubbelspecialist Bob Hewitt werd wegens wangedrag door de strenge Hopman uit het Davis
Cupteam
gezet.
Hopman kon dit echter gemakkelijk doen door het grote aantal topspelers waar hij uit kon
kiezen.
Dat is het voornaamste wat er over hem genoemd staat.quote:Wij tennisleraren dienen bij ons werk het volgende goed voor ogen te houden. Er is of
was maar één Gore, één William Renshaw, één Tilden, één Suzanne Lenglen, één
Helen Wills, één Gonzales, één Budge, één Laver, één Okker, één Connors, één
McEnroe, één Krajicek, enz. enz. Er was ook maar één Borg waarvan de enige Nastase
eens heeft gezegd: "Ze moeten Borg naar een andere planeet schieten. Wij spelen
tennis, hij speelt wat anders."
Hmm. Puntje.quote:Op vrijdag 21 september 2007 13:35 schreef wimderon het volgende:
[..]
Denk je echt![]()
Kijk eens terug tegen welke kneuzen hij allemaal verloren heeft op RG![]()
Ik moet het doen met wikipedia, maar die is in dit geval best handig. http://en.wikipedia.org/wiki/Pancho_Gonzalesquote:Op vrijdag 21 september 2007 13:51 schreef Komakie het volgende:
[..]
[..]
en
[..]
Dat is het voornaamste wat er over hem genoemd staat.
Voor de rest niet iets bijzonders. Behalve dat het een service volley speler was.
Eigenlijk was Gonzales dus een beetje voor Laver. Maar goed, ik heb ook weer niet zo heel veel verstand van die tijd dus heel veel zinnigs kan ik er verder niet over zeggen. ik neem alleen maar over wat me geleerd wordt
en je had toen idd nog het prof en amateur circuit. Maakte er altijd een beetje een moeilijk verhaal van. Het is maar goed dat het allemaal bij elkaar is gestopt
Als ik op jouw top10 lijstje van 1993 moet afgaan zie ik Korda op 5. Die had in 1992 1 Finale al die jaren daarvoor is die niet verder gekomen dan de 2e ronde op een GS (op 1 keer 3e ronde na in 1988).quote:Op vrijdag 21 september 2007 08:20 schreef Colplay het volgende:
[..]
Ja op dat moment van Agassi wel ja. Maar dan noem je geen Courier en Edberg, die finale Aus Open speelden dat jaar. Dat is wat ik bedoel met een bredere top. Op Federer, Nadal, Djokovic en Roddick na zijn er op het moment helemaal geen topspelers en daarom was de top veel breder. Nu sta je op de vierde plaats op de wereldranglijst terwijl je in kleinere toernooien opzettelijk verliest en nog nooit een Grand Slam finale hebt gehaald.
Ik vind het nu weer iets spannender worden omdat Djokovic erbij komt.quote:Op vrijdag 21 september 2007 14:44 schreef thijsdetweede het volgende:
[..]
Ik moet het doen met wikipedia, maar die is in dit geval best handig. http://en.wikipedia.org/wiki/Pancho_Gonzales
Op zich is het leuke aan tennis ook dat er bijna altijd een grootste ooit op de baan lijkt te staan, en dat tegelijkertijd er al zoveel grootsten ooit geweest zijn. Dat constante gevoel dat er nu geschiedenis geschreven wordt, heb ik vrijwel alleen bij tennis eigenlijk.
Mooie quote over Borg trouwens.
Ik meen me overigens te herinneren dat in het Sampras tijdperk er toch ook altijd wel behoorlijk geklaagd werd over hoe saai het allemaal wel niet was, want Sampras was zo goed en speelde zo perfect. Achteraf gezien is het waarschijnlijk nu allemaal een stuk saaier, maar eigenlijk was het pas afgelopen zomer echt vervelend vond ik. En Lendl of Connors stonden ook driekwart eeuw op nummer 1, en Borg won ook iedere zomer alles waar die zijn schoenveters voor vast wou maken.
Precies, want Federer is veel beter op gravel dan Sampras destijds was. Federer is op gravel een topspeler; sterker nog, na Nadal is hij de beste gravelspeler. En Sampras zei over zichzelf dat hij op gravel maar een "mediocre" speler was.quote:Op dinsdag 18 september 2007 17:12 schreef XL het volgende:
[..]
Nadal van nu zou Sampras van toen ook zo goed partij bieden hoor. Bovendien zou Nadal van nu de Sampras van toen op gravel helemaal kaal slaan.
Je denkt toch niet dat ze dat gaan doen bij een demonstratiewedstrijd? Als het ergens om ging misschien wel, maar nu wordt het denk ik gewoon wat het zou moeten zijn: een demonstratiewedstrijd.quote:Op woensdag 31 oktober 2007 16:36 schreef tgs. het volgende:
Iets zegt me dat Sampras alle hoeken van het veld krijgt te zien en eigenlijk stom is dat hij hierop ingaat want tis puur en alleen ego-streling want geld heeft hij genoeg. Denk dat de opzet van deze ontmoeting een soort tennis-versie van die legendarische bokswedstrijd "Thrilla in Manilla" Ali vs Frazier. Het zal ongetwijfeld op tv komen en mischien wel op een betaalzender.
[- onterechte - kritiek verwijderd]quote:Op woensdag 31 oktober 2007 13:34 schreef Elikian het volgende:
Voor de mensen die het interesseert is hier een mooie vergelijking tussen Sampras en Federer.
http://www.tennis28.com/studies/Federer_Sampras.html
Overigens is www.tennis28.com uberhaupt een mooie site over stats
Ofwel, hier wordt de vraag beantwoord: Hoever is Fed tov Sampras op de zelfde leeftijd?quote:With Federer continuing his dominant play the inevitable Sampras
comparisons will continue. Conveniently both men were born in August ten
years apart (Sampras in 1971, Federer in 1981) so it makes a comparison
of their achievements at the same age relatively straightforward.
Through 1997/2007 US Open:
Is je post een reactie op die laatste post van mij?quote:Op woensdag 14 november 2007 20:57 schreef thijsdetweede het volgende:
Hij klopt wel hoor:
[..]
Ofwel, hier wordt de vraag beantwoord: Hoever is Fed tov Sampras op de zelfde leeftijd?
Maar ben je dan van mening dat het wel klopt wat er in die statistiek staat, bijvoorbeeld dat Sampras maar 4 Wimbledontitels heeft gewonnen?quote:
Oh, my bad.quote:Op woensdag 14 november 2007 23:36 schreef thijsdetweede het volgende:
Yup. Die statistiek gaat namelijk voor Sampras tot en met de US Open van 97
Wat Krajicek betreft ben ik het er niet mee eens. Ik ben nooit een fan geweest van zijn spel, maar DAT jaar speelde hij echt ontzettend goed. Hij was in vorm zoals Nalbandian dat nu is geweest afgelopen 2 Masters. Hij heeft dat jaar hoogstpersoonlijk Sampras verslagen, remember?quote:Op woensdag 19 september 2007 16:01 schreef wimderon het volgende:
Allemaal leuk en aardig ook dat rijtje dat allemaal één of een paar GS heeft gepakt, maar mannen als Chang, Muster, Ivanisevic, Kafelnikov, Stich, Krajicek zouden echt geen Roland Garros/Wimbledon hebben gepakt als Nadal (en Federer) op RG en Federer op Wimbledon had rondgelopen zoals de laatste jaren. Zelfs die topnamen zoals Becker/Agassi/Courier zouden er waarschijnlijk maar een enkele keer doorgeglipt zijn tegen Federer (en Nadal).
Ik weet het, maar Krajicek was ook gewoon een hele goede, die regelmatig toppers versloeg en sowieso al de angstgegner van Sampras was. Federer op een GS is nog een niveautje of 2 hoger dan daarbuiten en al helemaal op Wimbledon. Ik wilde alleen zeggen dat er veel minder met een GS-titel zouden zijn als Nadal en Federer toen meegedaan zouden hebben.quote:Op vrijdag 16 november 2007 10:00 schreef LaTiNo het volgende:
[..]
Wat Krajicek betreft ben ik het er niet mee eens. Ik ben nooit een fan geweest van zijn spel, maar DAT jaar speelde hij echt ontzettend goed. Hij was in vorm zoals Nalbandian dat nu is geweest afgelopen 2 Masters. Hij heeft dat jaar hoogstpersoonlijk Sampras verslagen, remember?
Al tijden, stream, linkjes bekend ?quote:Federer gaat spelen tegen idool Pete Sampras
Zondag 18 november 16:34 - Martijn Linde
Tennis - Roger Federer en Pete Sampras gaan aan het einde van het jaar driemaal de tennisdegens met elkaar kruizen. De twee tennislegendes spelen in Seoul, Kuala Lumpur en Macao een demonstratiewedstrijd tegen elkaar. De Zwitserse winnaar van de Tennis Masters Cup logeerde dit jaar al een paar dagen bij de Amerikaan thuis en verklaarde in Shanghai zin te hebben in de ontmoetingen. "Mijn droom komt uit", aldus Federer.
van: http://www.mykalakal.net/mytsinelas/?p=13 (staat er al 'n tijdje op zie ik) enquote:SEOUL, SOUTH KOREA
November 20, 2007
Venue: Olympic Tennis Court, Jamsil, Seoul, Korea
Organizer: Sema Sports Marketing
KUALA LUMPUR, MALAYSIA
November 22, 2007
Venue: Malawati Stadium, Kuala Lumpur, Malaysia
For ticket info, visit the Merdeka Tennis Challenge 2007 Official website
MACAO, CHINA
November 24, 2007
Venue: Venetian Macau Resort, Macau, China SAR
For ticket info, visit The Venetian Macao Tennie Showdown Official website
Jemig man, je hebt gelijk !!quote:Op maandag 19 november 2007 12:10 schreef U het volgende:
Hm, volgens die site spelen ze morgen al tegen elkaar in Seoul...
Fed heeft al gewonnenquote:Op dinsdag 20 november 2007 12:23 schreef kleinzusje het volgende:
[..]
Jemig man, je hebt gelijk !!
[ afbeelding ]
volgens deze info dus
Ook op Channelsurfing streams ( maybe)![]()
Op SopCast staat nog niks![]()
Edit: hoe laat starten ze NL tijd ???( kom er ff niet meer uit)
quote:The world's former number one tennis player was no match for the current champion when they met on court Tuesday for only the second time.
In an exhibition match in the South Korean capital, Roger Federer beat Pete Sampras 6-4, 6-3 in a match lasting just 61 minutes.
Serving for the match leading 5-3, Federer was stretched to deuce when he badly mishit a return on 40-30. But he won the next two points for the victory.
After taking the first set 6-4, Federer took four of the first five games in the second set. Sampras showed signs of life in the sixth, winning it easily with the help of his booming serve.
But the 36-year-old American could only muster one more game against the 26-year-old Swiss, whose effortless performance demonstrated why he has been the world number one for four years running.
The Swiss ace is at the peak of his powers, lifting his fourth Masters Cup title on Sunday, whereas Sampras retired from the professional game in 2002.
But the American legend had been working hard on getting back in shape and is unbeaten in three starts on the Jim Courier Outback Champions seniors tour, his first serious tennis since hanging up his racket.
"It was a little tricky situation. I'd been playing well and Pete's been retired for five years," Federer said. "I expected myself to win tonight.
"I am very happy with my performance but I think Pete's still playing very, very well."
In a fast-paced opening set the two players traded two games apiece before Sampras broke Federer's serve in the fifth game. The American won the following game with his signature serve and volley attack to establish an early advantage.
But Federer came back to win the next four games and the set, breaking his opponent's serve twice in the process with an array of shots.
Sampras, known for his powerful serve in his playing days, hit 10 aces in the match compared to Federer's six and put up a good fight. But it was not enough.
"I feel a little disappointed," Sampras said. "But I made Roger sweat a little bit tonight.
"I can still serve quite well but the hardest thing for me is movement," the former number one said. "I was a little careless up on the net and missed a few easy balls. But I think I will play well in the next match."
Federer admitted he was "tensed up a bit" because he was facing one of his heroes. But once he found his rhythm, the Swiss was off and running.
"When I found my range, Pete missed a few too many shots," Federer said. "I was maybe lucky to win the first set. Then I got on a roll and started to relax. I enjoyed the match very much."
The two met at competitive level only once in their careers, in the fourth round of Wimbledon in 2001.
Next up for Sampras and Federer in their three-match exhibition series is Kuala Lumpur on Thursday. Their final Asian stop is Macau
quote:"I have no plans to come back from retirement," said Sampras. "You have to come back for a reason. I just stay home and watch Roger win on television."
quote:
Dammmmmmmmmmmmmmnnn !!!!!quote:Op dinsdag 20 november 2007 13:06 schreef Tim86 het volgende:
Wedstrijd was vanochtend vroeg al...Federer won heel simpel met 6-4 6-3 en Sampras sloeg maar 6,7 aces en bijna net zoveel dubbele fouten.
Feli Fed!quote:Op dinsdag 20 november 2007 13:12 schreef kleinzusje het volgende:
[..]
[..]
Dammmmmmmmmmmmmmnnn !!!!!![]()
[ afbeelding ]
Ik genoot van de beelden, prachtig om het respect van de beide heren naar elkaar te zien. En enkele mooie punten.quote:Op dinsdag 20 november 2007 13:13 schreef Ambrosius het volgende:
Er waren net al beelden bij het Sportjournaal (1 min. hooguit), wordt nog herhaald tot 14.00.
Donderdag 7.00 uurquote:Federer sees off legend Sampras
Eurosport - Tue, 20 Nov 15:45:00 2007
World number one Roger Federer beat seven-time Wimbledon champion Pete Sampras 6-4 6-3 in an exhibition match in Seoul.
The pair meet again Thursday in Kuala Lumpur before heading to Macau two days later for two further matches.
Sampras, 36, broke serve first and led 4-2 before Federer found his rhythm to win 10 of the last 13 games.
"I feel pretty good, I made it competitive, which was my goal," said Sampras, who retired in 2002, a year after the only previous meeting between the pair at Wimbledon 2001.
"Obviously Roger is the best player in the world and I retired five years ago. I am grateful that he invited me.
"I have no plans to come back from retirement. You have to come back for a reason. I just stay home and watch Roger win on television."
Federer said: "Pete was one of my idols growing up and it's great to play him.
"It wasn't easy for me, it wasn't easy for him as he's been retired five years. I am number one and everyone expects me to win."
Komt er straks nog iets bij het Sportjournaal, rond 18.50 uur? En heeft iemand YouTube-beelden gevonden die het aankijken waard zijn (zit op mijn werk en YouTuibe is hier afgesloten).quote:Op dinsdag 20 november 2007 14:16 schreef -Vaduz- het volgende:
[..]
Ik genoot van de beelden, prachtig om het respect van de beide heren naar elkaar te zien. En enkele mooie punten.
Oké, bedankt. Maar als ik hem wil gebruiken, wat moet ik dan doen? Of moet ik gewoon wachten tot jij hem weer gebruikt?quote:Op dinsdag 20 november 2007 16:57 schreef kleinzusje het volgende:
[..]
Donderdag 7.00 uur [ afbeelding ] (gejatte smiley trouwens)
quote:Op dinsdag 20 november 2007 18:14 schreef kleinzusje het volgende:
[SPT SC] #6 - de enige kroeg zonder openingstijden!
Voor alle Off topic vragen, liefdesverklaringen, koffie babbeltjes, plaatjes, geklessebes, enz. enz![]()
![]()
Begint pas om 13:00quote:Op donderdag 22 november 2007 11:06 schreef kleinzusje het volgende:
Iemand de uitslag van vandaag![]()
Kan niks vinden![]()
quote:
Natuurlijk.quote:Op donderdag 22 november 2007 16:49 schreef Tim86 het volgende:
stuk moeizamer dit keer..
quote:Sampras wint van Federer
MACAU - Pete Sampras is er dan toch in geslaagd Roger Federer te verslaan. In Macau troffen de beste oud-tennisser en de huidige nummer een van de wereld elkaar voor de derde keer deze week in een demonstratiepartij. Voor de eerste keer was Sampras de sterkste: 7-6 (8) 6-4.
Sampras forceerde bij 4-4 in de tweede set de eerste break en serveerde daarna de wedstrijd uit. De Amerikaan imponeerde vooral aan het net met zijn serve-volleyspel. Het was hun derde confrontatie in vijf dagen. Eerder verloor Sampras in Seoel en Kuala Lumpur van de Zwitser.
Het tweetal trof elkaar slechts een keer op een serieus podium. In 2001 versloeg Federer Sampras op Wimbledon en beëindigde daarmee diens heerschappij in Londen. Een jaar later nam Sampras afscheid. (ANP)
© Het Parool, 24-11-2007
Haha tuurlijk niet. Normaal zou Pete geen kans hebben.quote:Op zondag 25 november 2007 09:48 schreef zjroentje het volgende:
Er is toch niemand die dit enigszins serieus neemt?
Ik wel hoorquote:Op zondag 25 november 2007 09:48 schreef zjroentje het volgende:
Er is toch niemand die dit enigszins serieus neemt?
Rogiertje heeft hem laten winnenquote:Op zondag 25 november 2007 09:50 schreef TheGeneral het volgende:
[..]
Haha tuurlijk niet. Normaal zou Pete geen kans hebben.
quote:Op zondag 25 november 2007 12:47 schreef kleinzusje het volgende:
[..]
Rogiertje heeft hem laten winnen
quote:
Samras was toen allang niet meer op zijn top hoor, die stond voor die Wimbledon al niet meer in de top-5, daarna zakte hij uit de top-10 (totdat hij het jaar daarna de US Open won, terwijl hij het hele jaar al niks meer had gepresteerd, en ook meteen stopte.) Die ontmoetingen met Safin en Hewitt die je aanhaalt zijn bijna allemaal uit 2000 of later, toen Sampras al geen #1 meer stond, de ontmoetingen van voor 2000 won hij gewoon allemaal van die jongens. Natuurlijk is Federer beter, completer, maar een Sampras op zijn top had het Federer veel lastiger kunnen maken dan wie ook van zijn huidige concurrenten.quote:Op donderdag 6 december 2007 12:09 schreef krajicekfan het volgende:
Ik snap de discussie niet zo goed, iedereen die de vierde ronde partij tussen Federer en Sampras op Wimbledon heeft gezien uit 2001 weet dat Sampras toen op zijn top speelde, en Federer pas 19 was, en nu veel beter is geworden. Bijna alles lukte Sampras toen, maar Federer passeerde hem toen al alsof het niets was, dat heb ik Agassi, Becker en Edberg nooit zien doen tegen Sampras in topvorm. Ja één iemand op gras: onze eigen Richard die toen out of his mind speelde:) Mensen als Safin en Hewitt konden Sampras ook helemaal slopen in de US Open finale, welaan Hewitt heeft geen schijn van kans gehad tegen Federer toen die op zijn top kwam, Safin heeft nog één keer kunnen winnen van Federer in de eindfase van een Grand Slam in een bizarre vijfsetter die Federer had moeten winnen. Al dat gezeur over een minder brede top, toen lag het allemaal dicht bij elkaar en stak er niemand zo bovenuit als Federer en Nadal, dus konden ook meer mensen Grand Slams winnen en "legendes" worden zoals ik al eerder heb gelezen hier. Iedereen vergeet ook dat het tennis van tegenwoordig veel intensiever en sneller is geworden dan in de jaren negentig, de top honderd is ook veel sterker geworden, er wordt veel meer op kracht en fitheid getraind dus toppers hebben al vanaf de eerste rondes zware tegenstanders. Dat laatste komt overigens van Agassi zelf. Het is een beetje te vergelijken met de toppers van vroeger, toen werd er veel minder intensief getraind dus als iemand op basis van talent er bovenuit stak kon deze veel makkelijker domineren, neem een Erik Heiden, die gewoon alle onderdelen in het schaatsen won, of een Steffi Graf die 22 grand slams won in een tijd dat 80% van de vrouwelijke tennissers door een zekere tennisser nog met een bepaald iets werd vergeleken (ik treed niet in details;) Eindconclusie Federer is gewoon nu al de beste ooit en we wachten gewoon op de volgende als die er nog komt!!!
aaah, eindelijk iemand die ook inziet dat Krajicek dat jaar gehak had gemaakt van Sampras! (voor al diegenen die zeuren dat hij 'alleen maar' Wimbledon heeft gewonnen omdat hij tegen Malivai in de finale speelde).quote:Op donderdag 6 december 2007 12:09 schreef krajicekfan het volgende:
Ik snap de discussie niet zo goed, iedereen die de vierde ronde partij tussen Federer en Sampras op Wimbledon heeft gezien uit 2001 weet dat Sampras toen op zijn top speelde, en Federer pas 19 was, en nu veel beter is geworden. Bijna alles lukte Sampras toen, maar Federer passeerde hem toen al alsof het niets was, dat heb ik Agassi, Becker en Edberg nooit zien doen tegen Sampras in topvorm. Ja één iemand op gras: onze eigen Richard die toen out of his mind speelde:) Mensen als Safin en Hewitt konden Sampras ook helemaal slopen in de US Open finale, welaan Hewitt heeft geen schijn van kans gehad tegen Federer toen die op zijn top kwam, Safin heeft nog één keer kunnen winnen van Federer in de eindfase van een Grand Slam in een bizarre vijfsetter die Federer had moeten winnen. Al dat gezeur over een minder brede top, toen lag het allemaal dicht bij elkaar en stak er niemand zo bovenuit als Federer en Nadal, dus konden ook meer mensen Grand Slams winnen en "legendes" worden zoals ik al eerder heb gelezen hier. Iedereen vergeet ook dat het tennis van tegenwoordig veel intensiever en sneller is geworden dan in de jaren negentig, de top honderd is ook veel sterker geworden, er wordt veel meer op kracht en fitheid getraind dus toppers hebben al vanaf de eerste rondes zware tegenstanders. Dat laatste komt overigens van Agassi zelf. Het is een beetje te vergelijken met de toppers van vroeger, toen werd er veel minder intensief getraind dus als iemand op basis van talent er bovenuit stak kon deze veel makkelijker domineren, neem een Erik Heiden, die gewoon alle onderdelen in het schaatsen won, of een Steffi Graf die 22 grand slams won in een tijd dat 80% van de vrouwelijke tennissers door een zekere tennisser nog met een bepaald iets werd vergeleken (ik treed niet in details;) Eindconclusie Federer is gewoon nu al de beste ooit en we wachten gewoon op de volgende als die er nog komt!!!
Volgens mij weet iedereen wel dat Krajicek toen van Sampras won hoor, al is gehakt maken nog wel iets anders, maar Krajicek was sowieso de angstgegner van Sampras...quote:Op donderdag 6 december 2007 15:24 schreef LaTiNo het volgende:
[..]
aaah, eindelijk iemand die ook inziet dat Krajicek dat jaar gehak had gemaakt van Sampras! (voor al diegenen die zeuren dat hij 'alleen maar' Wimbledon heeft gewonnen omdat hij tegen Malivai in de finale speelde).
Sampras <2000 was dé man, >2000 was hij één van de mannen en lang niet meer zo dominant, al is hij helemaal nooit in de buurt gekomen van de dominantie van Federer. Wimbledon 2000 won hij mede door een belachelijk gemakkelijke loting, US Open 2002 is gewoon een apart verhaal. 2002 was eigenlijk helemaal niks meer, hij verloor op Wimbledon in de 2e ronde van fucking Georg Bastl. Hij was toen amper geplaatst voor de US Open, maar zette nog een laatste kuntsje neer met een geweldige finale tegen Agassi als kroon op het werk.quote:Ik denk trouwens dat je niet kunt stellen dat Sampras NIET meer zijn top was toen hij van Federer verloor aangezien hij het jaar ervoor nog Wimbledon won en het jaar erna nog 'even' de USOPEN. Dat hij toevallig dat jaar niet zoveel presteerde over het jaar genomen zegt ook niets. Op Wimbledon (waar hij zich waarschijnlijk op focusde) is het helemaal anders.
met varkens.quote:Op donderdag 6 december 2007 12:09 schreef krajicekfan het volgende:
[...] of een Steffi Graf die 22 grand slams won in een tijd dat 80% van de vrouwelijke tennissers door een zekere tennisser nog met een bepaald iets werd vergeleken (ik treed niet in details;)
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.[b]Op dinsdag 28 februari 2012 10:19 schreef TheGeneral:[/b]Eindelijk eens wat zinnige posts van Federer-fan O+ .
[b]Op maandag 24 mei 2010 16:33 schreef tarantism:[/b]dit is het slechtste topic dat ik ooit heb gezien
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |