Nu we er toch over beginnen: ik zag vanmiddag een Marokkaan de moskee uitlopen!quote:Minister roept op tot extra waakzaamheid
Uitgegeven: 7 september 2007 19:55
Laatst gewijzigd: 7 september 2007 21:06
DEN HAAG - Minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie roept de politie, veiligheidsdiensten en burgers op extra te letten op verdachte situaties. Aanleiding voor zijn oproep is de recente terreurdreiging in Duitsland en Denemarken.
Volgens de minister zijn er echter geen concrete aanwijzingen voor een mogelijke terroristische aanslag in Nederland. Daarom is het op dit moment ook niet nodig om extra veiligheidsmaatregelen te nemen of het dreigingsniveau te verhogen.
"Er is wel reden om extra op te letten en alert te zijn", zo zei Hirsch Ballin vrijdagavond.
Burgers
Dat geldt ook voor burgers. Ze zouden bedacht moeten zijn op bagage die ergens wordt achtergelaten of bijvoorbeeld op mensen die grote of abnormale aankopen doen van goederen waarmee explosieven kunnen worden gemaakt.
De minister wees erop dat een van de terreurverdachten in Duitsland vaten met waterstofperoxide had gekocht en andere materialen waarmee een bom kan worden gemaakt.
Oproep
De minister heeft vrijdagmiddag over de actuele situatie gesproken met collega Guusje ter Horst van Binnenlandse Zaken. Daarbij besloten ze de oproep tot extra oplettendheid te doen. Hirsch Ballin wil daarmee geen mensen aan het schrikken maken.
"Het is niet bedoeld om alarmistisch te zijn. We moeten het niet groter maken dan het is. Maar het is ook niet verstandig om te negeren wat er in Duitsland en Denemarken is gebeurd", zei hij.
Dreigingsniveau
Volgens Hirsch Ballin zijn er tot dusver geen relaties met Nederland geconstateerd. In ons land geldt sinds eind april een 'beperkt' dreigingsniveau.
Dat betekent dat de kans op een terroristische aanslag relatief gering is, maar dat een aanslag zeker niet is uit te sluiten.
Pakistan
De minister wees erop dat de verdachten in zowel Duitsland als Denemarken mogelijk zijn opgeleid in trainingskampen in Pakistan, de vermeende thuisbasis van het terreurnetwerk al-Qaeda.
De bemoeienis vanuit die regio met terroristische netwerken in Europa is volgens de analisten groter dan gedacht.
Ja, want de Amerikaanse situatie is zo vergelijkbaar met de Europese situatie dat je een 1 op 1 vergelijking met gemak kunt legitimeren.quote:Op vrijdag 7 september 2007 21:32 schreef Tomatenboer het volgende:
Bij dergelijke nieuwsberichten moet ik altijd even terugdenken aan Bowling for Columbine.
In Amerika is het helemaal erg, daar is het alleen maar sensatie-nieuws wat de klok slaat, maar ook in Europa worden de geesten warm gemaakt om allerlei verregaande maatregelen ten koste van onze privacy te accepteren.quote:Op vrijdag 7 september 2007 21:34 schreef DrWolffenstein het volgende:
[..]
Ja, want de Amerikaanse situatie is zo vergelijkbaar met de Europese situatie dat je een 1 op 1 vergelijking met gemak kunt legitimeren.
Geslepen communicatie-adviseurs zijn er overal.quote:Op vrijdag 7 september 2007 21:34 schreef DrWolffenstein het volgende:
[..]
Ja, want de Amerikaanse situatie is zo vergelijkbaar met de Europese situatie dat je een 1 op 1 vergelijking met gemak kunt legitimeren.
Vroeger, toen de A-bom nog dreigde, moest je onder de trap schuilen. Dat zei de BB! Of onder een tafel.quote:Op zaterdag 8 september 2007 02:18 schreef ikwilookwatzeggen het volgende:
Ik slaap voor de zekerheid in de kruipruimte onder mijn huis vannacht!
Eerlijk gezegd, als de A-bom dreigt zou je nog het beste boven op je dak kruipen zodat je er meteen geweest bent ... Wat voor non-maatregelen waren dat eigenlijk allemaal. Om ervoor te zorgen dat we kanker krijgen en een langzame pijnlijke dood sterven ipv meteen aan ons einde komen als de a-bom zou vallen ...quote:Op zaterdag 8 september 2007 02:30 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Vroeger, toen de A-bom nog dreigde, moest je onder de trap schuilen. Dat zei de BB! Of onder een tafel.
Ach, dat religieuze terroristen meerdere A-bommen zullen gebruiken om de wereld te 'zuiveren' is slechts een kwestie van tijd. Wij zullen het mogelijk nog niet meemaken, maar onze kinderen hoogstwaarschijnlijk welquote:Op zaterdag 8 september 2007 04:04 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Eerlijk gezegd, als de A-bom dreigt zou je nog het beste boven op je dak kruipen zodat je er meteen geweest bent ... Wat voor non-maatregelen waren dat eigenlijk allemaal. Om ervoor te zorgen dat we kanker krijgen en een langzame pijnlijke dood sterven ipv meteen aan ons einde komen als de a-bom zou vallen ...
Hij wil nu ook al opvoedkampen oprichten voor probleemjongeren. Volgens mij is hij een beetje van de oude stempel.quote:Op vrijdag 7 september 2007 21:26 schreef Ringo het volgende:
[..]
Nu we er toch over beginnen: ik zag vanmiddag een Marokkaan de moskee uitlopen!
Niet dat-ie iets gedaan had... maar het zou zomaar kunnen.
WEES WAAKZAAM MENSEN. LET OP VERDACHTE SITUATIES. GEEF DESNOODS UW BUREN AAN ALS U ZE NIET VERTROUWT. ER IS ABSOLUUT GEEN REDEN TOT PANIEK.
Jij houdt de vinger op de pols voor ons?quote:Op zaterdag 8 september 2007 10:07 schreef Jarno het volgende:
Ik ga zo boodschappen doen en zal jullie op de hoogte houden van eventuele situaties.
Mooi gesproken.quote:Op zaterdag 8 september 2007 10:12 schreef Jarno het volgende:
Jawel. Er is immers geen verhoogde terreurdreiging, maar we moeten waakzaam blijven!
Check even of er te weinig varkensvlees of alleen maar vegetarische waar gekocht wordt door zekere individuen. En of er homo's rondlopen. Die zijn immers gevaarlijk als we de honger naar data van onze buren mogen geloven.quote:Op zaterdag 8 september 2007 10:07 schreef Jarno het volgende:
Ik ga zo boodschappen doen en zal jullie op de hoogte houden van eventuele situaties.
Een plastic tasje van de Appie?quote:Op zaterdag 8 september 2007 10:15 schreef Toeps het volgende:
Ik zag gisteren een BAARDMOSLIM met een TAS in de TREIN! En even later zag ik nog zo'n vrouwtje in een NIQAAB lopen! OH NOES! Ik denk dat ik maar nooit meet met de trein ga!
Ben je zo één of ander terroristenvriendje ofzo?!quote:Op zaterdag 8 september 2007 10:40 schreef Ronaldsen het volgende:
De kans dat je een auto ongeluk krijgt is groter dan slachtoffer worden van een aanslag. (en zo zijn er nog veel meer voorbeelden te bedenken)
Ik heb een hekel aan paniekzaaierij, ik slaap geen minuut langer of korter door zogenaamde tereur dreiging
Ga terug naar iraq als je het hier niet leuk vindt, linkse hippiequote:Op zaterdag 8 september 2007 10:40 schreef Ronaldsen het volgende:
De kans dat je een auto ongeluk krijgt is groter dan slachtoffer worden van een aanslag. (en zo zijn er nog veel meer voorbeelden te bedenken)
Ik heb een hekel aan paniekzaaierij, ik slaap geen minuut langer of korter door zogenaamde tereur dreiging
Hij is gaan vliegen, maar is al sinds maandag spoorloos.quote:Op zaterdag 8 september 2007 10:45 schreef Bommenlegger het volgende:
Waar is superman als je hem nodig hebt
Of team USAquote:Op zaterdag 8 september 2007 10:45 schreef Bommenlegger het volgende:
Waar is superman als je hem nodig hebt
Superman was een vliegtuig, op dinsdag 11 september 2001 ramde hij één van de twintowers.quote:Op zaterdag 8 september 2007 11:48 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Hij is gaan vliegen, maar is al sinds maandag spoorloos.
Goed planquote:Op zaterdag 8 september 2007 13:05 schreef onnodigeinformatie het volgende:
Kan dit topic niet omgedoopt worden tot een Deel-hier-uw-verhoogde waakzaamheid maar zeer zeker geen terroristische dreiging- gebeurtenissen?
Typisch dat jij in dit topic opduiktquote:Op zaterdag 8 september 2007 10:45 schreef Bommenlegger het volgende:
Waar is superman als je hem nodig hebt
En jij: 'as far back as I remember, I always wanted to be a... gangster'.quote:Op zaterdag 8 september 2007 13:10 schreef HenryHill het volgende:
[..]
Typisch dat jij in dit topic opduikt![]()
Ik ben dingen aan het doenquote:Op zaterdag 8 september 2007 13:11 schreef Jarno het volgende:
IS IEDEREEN NOG WAAKZAAM?!
Hmm... daar had ik zelf nog niet eens aan gedachtquote:Op zaterdag 8 september 2007 13:12 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
En jij: 'as far back as I remember, I always wanted to be a... gangster'..
Fcourse I'm just a heeb fuck.quote:Op zaterdag 8 september 2007 13:16 schreef HenryHill het volgende:
[..]
Hmm... daar had ik zelf nog niet eens aan gedacht![]()
How the fuck am I funny?! What, am I a clown to you?![]()
quote:Op zaterdag 8 september 2007 13:37 schreef JohnDope het volgende:
Amerika heeftDe terroristen hebben ons helemaal in de tang
Is dat zo dan ? Ik ben opgegroeid in België in de jaren '80 waar er gedurende een paar jaar gemiddeld om de twee weken een aanslag van de communistische CCC of de Bende van Nijvel was. Terwijl in Duitsland de Bader-Meinhoff-groepen actief waren en de terrorist Carlos "De Jakhals" de voltallige OPEC-top gijzelde. In Noord-Ierland stond door de IRA Belfast in brand en ontploften de autobommen in Londen, in Spanje was de ETA rustig haar aantal van meer dan 800 ! omgebrachte slachtoffers aan het opbouwen, terwijl in Italië politici vermoord werden door de Rode Brigades.quote:Op zaterdag 8 september 2007 14:10 schreef Jarno het volgende:
De terroristen hebben ons helemaal in de tang
[..]
Er zijn nog nooit zoveel concessies gedaan mbt vrijheid en privacy. Dus ja, dat noem ik in de tang hebben.quote:Op zaterdag 8 september 2007 14:18 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Is dat zo dan ? Ik ben opgegroeid in België in de jaren '80 waar er gedurende een paar jaar gemiddeld om de twee weken een aanslag van de communistische CCC of de Bende van Nijvel was. Terwijl in Duitsland de Bader-Meinhoff-groepen actief waren en de terrorist Carlos "De Jakhals" de voltallige OPEC-top gijzelde. In Noord-Ierland stond door de IRA Belfast in brand en ontploften de autobommen in Londen, in Spanje was de ETA rustig haar aantal van meer dan 800 ! omgebrachte slachtoffers aan het opbouwen, terwijl in Italië politici vermoord werden door de Rode Brigades.
Noem mij een gek, maar vergeleken met mijn jeugd (en dat is dus nog niet eens lang geleden) hebben we nu absoluut niet te klagen over een dreiging van terrorisme in Europa hoor ... Eerder integendeel. Het is bijna nooit zo rustig geweest ...
Maar zijn het dan de terroristen die ons in de tang hebben of de overheid ? Want toen ik opgroeide was terrorisme in Europa toch véél meer aanwezig hoor ...quote:Op zaterdag 8 september 2007 14:26 schreef Jarno het volgende:
[..]
Er zijn nog nooit zoveel concessies gedaan mbt vrijheid en privacy. Dus ja, dat noem ik in de tang hebben.
quote:Op zaterdag 8 september 2007 14:18 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
Noem mij een gek, maar vergeleken met mijn jeugd (en dat is dus nog niet eens lang geleden) hebben we nu absoluut niet te klagen over een dreiging van terrorisme in Europa hoor ... Eerder integendeel. Het is bijna nooit zo rustig geweest ...
Je zou toch denken dat de overheid met al die camera's, taps, logging van je internet-verkeersgegevens, identificatieplicht en allerhande andere manieren die ze hebben om mensen in de gaten te houden geen burgers meer nodig heeft om waakzaam te zijn. Ze weten al alles.quote:Op zaterdag 8 september 2007 15:17 schreef Mikrosoft het volgende:
Waakzaam voor Gestapo- en Stasipraktijken van de overheid ja!
Idd, je helemaal gelijk!quote:Op zaterdag 8 september 2007 15:17 schreef Mikrosoft het volgende:
Waakzaam voor Gestapo- en Stasipraktijken van de overheid ja!
Ik bedoel alleen maar te zeggen dat mensen niet zo panisch moeten doen met hun war on terror gezeik.quote:Op zaterdag 8 september 2007 11:13 schreef Xith het volgende:
[..]
Ga terug naar iraq als je het hier niet leuk vindt, linkse hippie
Overheid en ICT. Geen gelukkig huwelijk.quote:Op zaterdag 8 september 2007 15:37 schreef HenryHill het volgende:
Oh. Wat zeg je? Je hebt teveel informatie, want je kunt niet vinden wat je zoekt?
Dat onze overheid mensen niet oppakt voor een andere mening doet er niet toe. De Bewaar- en Spionageplicht blijft een Gestapo- en Stasimaatregel. Criminelen en terroristen worden nog zorgvuldiger met hun gegevensuitwisseling maar ik en andere burgers moeten eronder lijden en worden er aanslagen gepleegd op onze privacy. Privacy bestaat straks uberhaupt niet meer want Hirsch-Ballin kijkt mee wanneer en welke websites we bezoeken. Ondertussen moeten wij waakzaam zijn zodat er geen aanslagen worden gepleegd op de fucking Big Brother samenleving?quote:Op zaterdag 8 september 2007 16:59 schreef Demophon het volgende:
[..]
Idd, je helemaal gelijk!
Vorige week werden mij overburen nog opgepakt door de gestapo. Eigenlijk kende ik hun naam helemaal niet, maar weet wel dat ze niet overeenkwamen met de geloofsleer van de partij. Ze droegen ook zo'n gele ster, en er werd vuile jood tegen hun gezegd. Hetzelfde gold voor een andere buurman die homo was, en die werd regelmatig inelkaar geslagen door de corrigerende jugendleden. Allemaal omdat zij niet het juiste geloofsleer aanhangen, in hun ogen natuurlijk volkomen terecht. Hun leer is nu verheven tot de officiele leer van de overheid. De joden en homo's zijn allemaal naar een heropvoedingskamp gestuurd.
Of ben ik nou in de war met het verleden?
die Hirsch-Ballin moet niet zoveel blaten.quote:Op zondag 9 september 2007 16:57 schreef Mikrosoft het volgende:
[..]
Privacy bestaat straks uberhaupt niet meer want Hirsch-Ballin kijkt mee wanneer en welke websites we bezoeken. Ondertussen moeten wij waakzaam zijn zodat er geen aanslagen worden gepleegd op de fucking Big Brother samenleving?
![]()
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |